Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekawa, kiedy poznamy płeć? 

W pierwszej ciąży dowiedziałam się dopiero w 20 tygodniu.

Moja koleżanka  2x usłyszała, że córka, a za trzecim razem, że jednak chłopak. No i był chłopak. 

Chyba wolę poczekać dłużej ale na trafne rozpoznanie.

Bo jednak się człowiek nastawi, poukłada już sobie wszystko a tu trach.

Zastanawiam się, czy dalybyscie radę nie znać płci przez cały okres ciąży? Taka niespodzianka przy porodzie. Czy jednak wolicie wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, brzuchatka90 napisał:

Jestem ciekawa, kiedy poznamy płeć? 

W pierwszej ciąży dowiedziałam się dopiero w 20 tygodniu.

Moja koleżanka  2x usłyszała, że córka, a za trzecim razem, że jednak chłopak. No i był chłopak. 

Chyba wolę poczekać dłużej ale na trafne rozpoznanie.

Bo jednak się człowiek nastawi, poukłada już sobie wszystko a tu trach.

Zastanawiam się, czy dalybyscie radę nie znać płci przez cały okres ciąży? Taka niespodzianka przy porodzie. Czy jednak wolicie wiedzieć?

Ja nie chcę takiej niespodzianki chce być już nastawiona co będzie żeby coś sobie pokupować ale nie będę się sugerowac  jak lekarz powie np w 15 tyg tylko jak potwierdzi później żeby właśnie nie było tak jak piszesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, Tytka 23 napisał:

A ja jutro mogę dodac zdj brzuszka A czemu by nie 🙂 ja też zawsze po jedzeniu miałam "wywalony"brzuch ale mimo wszystko nie aż tak no i jestem szczupła bardzo i nic prawie nie widać ,

Ale to też troszkę inaczej bo Ty pierwsza ciąża 😊to te mięśnie są mocniejsze 

No ale nic się nie bój przyjdzie czas i Tobie brzuszek wyskoczy pokaźny 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, Mama88 napisał:

Nie no aż tak źle nie będzie 😁

Ja będę miała największy 😂😂😂i pewnie później przytyje z 20kg 🙄😱

Nie zapominajcie że macie tutaj ciężarówke z dwoma naczepami 🤣🤣🤣. Ja mam już ewidentnie widoczny brzuszek chociaż nadwaga swoje też robi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Tytka 23 napisał:

A ja jutro mogę dodac zdj brzuszka A czemu by nie 🙂 ja też zawsze po jedzeniu miałam "wywalony"brzuch ale mimo wszystko nie aż tak no i jestem szczupła bardzo i nic prawie nie widać ,

Ile wazysz ? I ile masz wzrostu. Pytam z ciekawości bo zawsze.mi mówią, że jestem chudzinka a się zastanawiam czy jest ktoś chudszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, Monika Ścigajło napisał:

Nie zapominajcie że macie tutaj ciężarówke z dwoma naczepami 🤣🤣🤣. Ja mam już ewidentnie widoczny brzuszek chociaż nadwaga swoje też robi 

Nie zapominamy ze masz podwójny bagaż 😁ale fajnie też bym chciała 

Oj a z nadwagą można sobie poradzić 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, brzuchatka90 napisał:

Ile wazysz ? I ile masz wzrostu. Pytam z ciekawości bo zawsze.mi mówią, że jestem chudzinka a się zastanawiam czy jest ktoś chudszy

Najmniej wazylam teraz w pierwszych dniach ciąży i u lekarza 49 kg przy wzroście 173 cm ,więc spora nie dowaga A normalnie przed ciąża 55 kg to też przy moim wzroscie nie dowaga ale miałam szybka przemianę materii i to dlatego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Mama88 napisał:

Nie zapominamy ze masz podwójny bagaż 😁ale fajnie też bym chciała 

Oj a z nadwagą można sobie poradzić 😊

No ja też zawsze mówiłam że chce, ale przez to byłam pewna że się nie uda 😅. W tej chwili może nie żałuję ani nic, ale jestem coraz bardziej świadoma jakie jest to obciążenie dla mnie w ciąży i jak wielkim  obciążeniem będzie dla nas po porodzie.

A co do nadwagi póki co dwa robaki pomagają pozbyć się dodatkowego bagażu 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, Monika Ścigajło napisał:

No ja też zawsze mówiłam że chce, ale przez to byłam pewna że się nie uda 😅. W tej chwili może nie żałuję ani nic, ale jestem coraz bardziej świadoma jakie jest to obciążenie dla mnie w ciąży i jak wielkim  obciążeniem będzie dla nas po porodzie.

A co do nadwagi póki co dwa robaki pomagają pozbyć się dodatkowego bagażu 😊

Wiadomo że na początku trudno ale później już coraz lepiej będzie  😊

Edytowane przez Mama88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tytka 23 napisał:

Najmniej wazylam teraz w pierwszych dniach ciąży i u lekarza 49 kg przy wzroście 173 cm ,więc spora nie dowaga A normalnie przed ciąża 55 kg to też przy moim wzroscie nie dowaga ale miałam szybka przemianę materii i to dlatego 

Więc jesteś chudsza ode mnie.  Ufff. Jednak tacy ludzie istnieją. Ja normalnie ważę 47 przy 163 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, brzuchatka90 napisał:

Więc jesteś chudsza ode mnie.  Ufff. Jednak tacy ludzie istnieją. Ja normalnie ważę 47 przy 163 cm.

A co Ty robisz jakiś ranking że ktoś jest chudszy od Ciebie czy o co tu chodzi ?? Nie rozumiem Twojego podejścia bo uważam jakbys kpila z tego że ktoś jest chudszy od Ciebie bo nie wiem chcesz się dowartosciowac w jakis sposób?proszę o wytłumaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tytka 23 napisał:

A co Ty robisz jakiś ranking że ktoś jest chudszy od Ciebie czy o co tu chodzi ?? Nie rozumiem Twojego podejścia bo uważam jakbys kpila z tego że ktoś jest chudszy od Ciebie bo nie wiem chcesz się dowartosciowac w jakis sposób?proszę o wytłumaczenie

Nie nie. Broń Boże. Po prostu zapytałam. Bo przez całe życie każdy mi mówi, że chudszej osoby ode mnie nie widział. Ale jednak są.

Źle uważasz, nie kpię z ciebie. Zapytałam z czystej ciekawości, wyluzuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, brzuchatka90 napisał:

Nie nie. Broń Boże. Po prostu zapytałam. Bo przez całe życie każdy mi mówi, że chudszej osoby ode mnie nie widział. Ale jednak są.

Źle uważasz, nie kpię z ciebie. Zapytałam z czystej ciekawości, wyluzuj.

Dobrze Dobrze dziękuję za wyjaśnienie 🙂 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Olga Minota napisał:

O której masz jutro lekarza? Ja tez jutro idę na prenatalne nie mogę się już doczekać stres przeplatany radością ❤️ Ciekawość mnie zjada czy powie mi jaka płeć, czy wszystko dobrze 🙃

Miałam o 8:15 😉 Z dzidziutkiem wszystko w porządku, rośnie i jak na razie rozwija się tak jak należy ♥️ Lekarz też mnie uspokoił, że takie dziwne stany, jak u mnie, że albo płaczę, albo mnie mdli albo brzuch mnie pobolewa, są w zasadzie całkiem normalne i dobrze to o ciąży świadczy 😅 Chodziłam do tego lekarza też w poprzednich dwóch ciążach ale teraz tak mi dużo na temat ciąży mówi, że aż jestem w szoku 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, brzuchatka90 napisał:

Jestem ciekawa, kiedy poznamy płeć? 

W pierwszej ciąży dowiedziałam się dopiero w 20 tygodniu.

Moja koleżanka  2x usłyszała, że córka, a za trzecim razem, że jednak chłopak. No i był chłopak. 

Chyba wolę poczekać dłużej ale na trafne rozpoznanie.

Bo jednak się człowiek nastawi, poukłada już sobie wszystko a tu trach.

Zastanawiam się, czy dalybyscie radę nie znać płci przez cały okres ciąży? Taka niespodzianka przy porodzie. Czy jednak wolicie wiedzieć?

Moja znajoma do samego porodu była przekonana, że dziewczynkę będzie miała 😅 Nawet lekarz w szpitalu przy przyjęciu jej tak mówił, a tu pyk - wyskoczył chłopiec 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, banasiatko napisał:

Miałam o 8:15 😉 Z dzidziutkiem wszystko w porządku, rośnie i jak na razie rozwija się tak jak należy ♥️ Lekarz też mnie uspokoił, że takie dziwne stany, jak u mnie, że albo płaczę, albo mnie mdli albo brzuch mnie pobolewa, są w zasadzie całkiem normalne i dobrze to o ciąży świadczy 😅 Chodziłam do tego lekarza też w poprzednich dwóch ciążach ale teraz tak mi dużo na temat ciąży mówi, że aż jestem w szoku 😅

To super że wszystko dobrze 😊  jak się dzisiaj macie?? Ja biorę się za drobne porządki oczywiście w granicach rozsądku ale tak się nudzę w domu że książki i filmy już nie zabijają czasu 😏 brakuje mi ruchu i zajęć 🤔 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ewa12 napisał:

To super że wszystko dobrze 😊  jak się dzisiaj macie?? Ja biorę się za drobne porządki oczywiście w granicach rozsądku ale tak się nudzę w domu że książki i filmy już nie zabijają czasu 😏 brakuje mi ruchu i zajęć 🤔 

Ja dzisiaj się czuję w miarę dobrze i niedługo też będę brała się za jakieś drobne porządki 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
21 minut temu, banasiatko napisał:

Miałam o 8:15 😉 Z dzidziutkiem wszystko w porządku, rośnie i jak na razie rozwija się tak jak należy ♥️ Lekarz też mnie uspokoił, że takie dziwne stany, jak u mnie, że albo płaczę, albo mnie mdli albo brzuch mnie pobolewa, są w zasadzie całkiem normalne i dobrze to o ciąży świadczy 😅 Chodziłam do tego lekarza też w poprzednich dwóch ciążach ale teraz tak mi dużo na temat ciąży mówi, że aż jestem w szoku 😅

Super, że wszystko w porządku 🙂 ja wczoraj dostałam przykra wiadomość, jutro lekarz i próbuje być pozytywnie nastawiona, ale jakoś ogarnia mnie strach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...