Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
9 minut temu, Do_Mi napisał:

Niestety nie zawsze jedzenie produktów bogatych w żelazo pozwoli uniknąć anemii w ciąży 😕 to zależy od organizmu i od wchłaniania. Ja nigdy nie miałam problemów z anemią a w ciąży od drugiego miesiąca muszę brać Sorbifer bo nie mogę tego wyrównać dietą 😕 dziś akurat robiłam badania więc zobaczymy czy się poprawiło. 

@Olga Minota możesz spróbować też dodawać do posiłkow dużo natki pietruszki bo ona ma najwięcej żelaza i witaminy C która wspiera jego przyswajanie. Powodzenia 🙂

 

Dokładnie to też zależy od organizmu i wchaniania. Ja np. Mam krew bardzo gęsta, (w ciąży muszę ją rozrzedzac) i hemoglobine mam zawsze w górnych granicach, nawet w ciąży tak bardzo nie spada, ale odpowiednia dieta pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Agnieszka Jelonek napisał:

My wczoraj byliśmy w elhand baby w Tarnowskich Górach ale przenieśli go w inne miejsce jest teraz mniejszy i jakoś już jest gorzej zaopatrzony. Natomiast bardzo dobrze zaopatrzony jest sklep "Viki" w Zabrzu tak kupowałam wyprawkę dla starszej córki i teraz też się tam jeszcze wybierzemy. Tylko jest dość drogo tam. No i od Ciebie kawałek drogi.

No troszkę jest drogi ode mnie, a ja też obecnie jestem bez swojego samochodu i jestem zdana na łaskę męża 🙈 na szczęście jak sobie teraz posprawdzałam co już mam, to wychodzi mi że jeszcze tylko brakuje nam materaca, przewijaka, wanienki no i laktatora. A bliżej wiosny rozejrze się za ubrankami jak już będzie jakaś fajna kolekcja w sklepach ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Dokładnie to też zależy od organizmu i wchaniania. Ja np. Mam krew bardzo gęsta, (w ciąży muszę ją rozrzedzac) i hemoglobine mam zawsze w górnych granicach, nawet w ciąży tak bardzo nie spada, ale odpowiednia dieta pomaga.

No ja nigdy nie miałam problemu z anemia, nawet na ostatnich badaniach jak byłam morfologia wzorowa. Ale od początku ciąży biorę accard wiec on tez mi rozrzedza krew może troszkę się przyczynił do tego 🤷🏻‍♀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
1 godzinę temu, MariKate napisał:

U mnie nie ma żadnego fajnego sklepu z akcesoriami dla dzieci (a te w galeriach teraz zamknięte), które miały by jakieś przystępne ceny, więc postanowiłam zamówić z neta. Kiedyś jeszcze przy córeczce jak kompletowałam wyprawkę to był duży fajny dział w Auchan właśnie z rzeczami dla kobiet w ciąży i dzieci, ale ostatnio jak byłam na zakupach to przeszłam się z ciekawości w te rejony gdzie był ten dział i ku mojemu zdziwieniu zostały tam już tylko pieluszki i jakieś kosmetyki dla dzieci. Więc koniec końców pozostał internet. 

internet też daje satysfakcje, ale buszowanie w sklepie jeszcze większą 🙂 ja czekam też na otwarcie TKMAXX... tam zawsze są ciekawe pierdołki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
13 minut temu, Olga Minota napisał:

No ja nigdy nie miałam problemu z anemia, nawet na ostatnich badaniach jak byłam morfologia wzorowa. Ale od początku ciąży biorę accard wiec on tez mi rozrzedza krew może troszkę się przyczynił do tego 🤷🏻‍♀️

Ja też biorę acard do do tego jeszcze heparyne w zastrzykach na rozrzedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
20 minut temu, Olga Minota napisał:

Niby jem często mięso ale kurczaka, schab, karkowke inne mięso niestety nie dla mnie 🤷🏻‍♀️

No to schab i karkówka jest w porządku to czerwone mięso. Jeszcze więcej żelaza ma wołowina.

Edytowane przez Agnieszka Jelonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mami napisał:

internet też daje satysfakcje, ale buszowanie w sklepie jeszcze większą 🙂 ja czekam też na otwarcie TKMAXX... tam zawsze są ciekawe pierdołki

Ja czekam na kolekcje wiosenne/letnie w sklepach żeby sobie wtedy poszperać w ciuszkach 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Godzinę temu, Olga Minota napisał:

Odebrałam wyniki dzisiaj i wyszło, że mam anemię 🤦🏻‍♀️ Wizytę mam za tydzień dopiero czy wiecie może czego dużo jeść na anemię? 

trzeba by sprawdzić, ale może zakwas z buraka pić? Zakwasownia robi różne rodzaje, również taki dla bąbelków (od 6msc życia)

 

*znajomą zakwas wyprowadził z anemii, ja pije codziennie i mi smakuje, ale wiadomo że różnie to z smakami w ciąży 😛

Edytowane przez mami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
29 minut temu, MariKate napisał:

No troszkę jest drogi ode mnie, a ja też obecnie jestem bez swojego samochodu i jestem zdana na łaskę męża 🙈 na szczęście jak sobie teraz posprawdzałam co już mam, to wychodzi mi że jeszcze tylko brakuje nam materaca, przewijaka, wanienki no i laktatora. A bliżej wiosny rozejrze się za ubrankami jak już będzie jakaś fajna kolekcja w sklepach ☺️

No ja właśnie wanienke kupiłam wczoraj tam w Tarnowskich Górach, a materacyk z lóżeczkiem wczoraj zamowiłam w internecie. Materacyk wzięłam pianka-kokos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Olga Minota napisał:

Niby jem często mięso ale kurczaka, schab, karkowke inne mięso niestety nie dla mnie 🤷🏻‍♀️

Nie martw się 🙂 ja wcale nie jem mięsa i dopiero teraz wyszła mi anemia a na początku ciąży jej nie miałam.  Jak w pierwszym trymestrze chciałam się przełamać i zjadłam kanapki z szynką to wymiotowałam po niej dwa dni hehe także moje dziecko chyba też nie lubi mięska i musimy się obyć bez niego 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbyłam dziś pierwsza telewizyte z położną 🙈 niestety te wizyty edukacyjne w ciąży teraz ze względu na covid będą odbywać się przez telefon 🤦‍♀️ dopiero po porodzie polozna będzie normalnie przychodzić do dziecka. Kolejna rozmowa jakoś na początku lutego 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MariKate napisał:

Odbyłam dziś pierwsza telewizyte z położną 🙈 niestety te wizyty edukacyjne w ciąży teraz ze względu na covid będą odbywać się przez telefon 🤦‍♀️ dopiero po porodzie polozna będzie normalnie przychodzić do dziecka. Kolejna rozmowa jakoś na początku lutego 😁

Dla mnie to w ogóle śmieszne są te teleporady 🤦 Moja znajoma miała problem z uszami. Prawie nic nie słyszała. Chciała umówić się do lekarza, ale u lekarza tylko teleporady 😅 Na szczęście udało jej się prywatnie dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Hej dziewczyny ja na dobre pomału urządzam mieszkanko w 🇧🇪 dzidzia po urodzeniu ma spać z nami w sypialni ale zastanawia  mnie kwestia czy przewijak miejsce do karmienia też tam ulokować czy jednak w pokoju który ma być i tak przeznaczony dla niej. Jestem ciemna w tym temacie w końcu to pierwsze dziecko. Za tydzień mam pierwsza wizytę tutaj u ginekologa stres już jest po pierwsze bariera językowa po drugie czy wszystko będzie w porządku. Jeśli chodzi o wyprawkę to póki nie dowiem się że wszystko jest dobrze to jakoś nie chce mi się o tym myśleć tak czy siak trzeba będzie zamawiać przez internet bo szybko sklepów tu nie otworzą. Co już mam haha łóżeczko które dostałam w czasie kupowania mebli ale znowu jaki materacyk u czy się nadaje muszę sprawdzić i najwyżej będę zamawiała nowy, jest i wanienka aczkolwiek myślę nad nową na jakimś stojaku bo jestem dość wysoka i mój kręgosłup chyba by nie wytrzymał schylania. Ostatnio na market place znalazłam tu w okolicy szafkę odrazu z przewijakiem fajna dość duża pojemna więc jestem zadowolona z zakupu. Z ubranek uwaga mam jeden komplet który sobie kupiłam po ostatniej wizycie u ginekologa żeby na niego patrzeć i cieszyć oko 😁 reszta poczeka jak się dowiem że z malutką wszystko okej 😊 jaki wózek fotelik szczerze nie wiem będę musiała zdać się na internet i sporo czytać. Mam też komplet 6 w jednym kokon kocyk poduszka ochraniacze na łóżeczko rożek i poduszka motylek i to tyle.🙄 Szczerze przeraża mnie ta cała wyprawka nie dość że nie orientuje się za bardzo co lepsze itp to nie można iść do sklepu ehhh 😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, MariKate napisał:

Odbyłam dziś pierwsza telewizyte z położną 🙈 niestety te wizyty edukacyjne w ciąży teraz ze względu na covid będą odbywać się przez telefon 🤦‍♀️ dopiero po porodzie polozna będzie normalnie przychodzić do dziecka. Kolejna rozmowa jakoś na początku lutego 😁

Aaaa i jak wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mainusia napisał:

Hej dziewczyny ja na dobre pomału urządzam mieszkanko w 🇧🇪 dzidzia po urodzeniu ma spać z nami w sypialni ale zastanawia  mnie kwestia czy przewijak miejsce do karmienia też tam ulokować czy jednak w pokoju który ma być i tak przeznaczony dla niej. Jestem ciemna w tym temacie w końcu to pierwsze dziecko. Za tydzień mam pierwsza wizytę tutaj u ginekologa stres już jest po pierwsze bariera językowa po drugie czy wszystko będzie w porządku. Jeśli chodzi o wyprawkę to póki nie dowiem się że wszystko jest dobrze to jakoś nie chce mi się o tym myśleć tak czy siak trzeba będzie zamawiać przez internet bo szybko sklepów tu nie otworzą. Co już mam haha łóżeczko które dostałam w czasie kupowania mebli ale znowu jaki materacyk u czy się nadaje muszę sprawdzić i najwyżej będę zamawiała nowy, jest i wanienka aczkolwiek myślę nad nową na jakimś stojaku bo jestem dość wysoka i mój kręgosłup chyba by nie wytrzymał schylania. Ostatnio na market place znalazłam tu w okolicy szafkę odrazu z przewijakiem fajna dość duża pojemna więc jestem zadowolona z zakupu. Z ubranek uwaga mam jeden komplet który sobie kupiłam po ostatniej wizycie u ginekologa żeby na niego patrzeć i cieszyć oko 😁 reszta poczeka jak się dowiem że z malutką wszystko okej 😊 jaki wózek fotelik szczerze nie wiem będę musiała zdać się na internet i sporo czytać. Mam też komplet 6 w jednym kokon kocyk poduszka ochraniacze na łóżeczko rożek i poduszka motylek i to tyle.🙄 Szczerze przeraża mnie ta cała wyprawka nie dość że nie orientuje się za bardzo co lepsze itp to nie można iść do sklepu ehhh 😒

Jeśli chodzi o ubranka, to od razu mogę Ci powiedzieć, że wszelkie body i pajacyki są lepsze od tych ślicznych minikrótkich spodenek i bluzeczek wkładanych przez głowę 🙊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Aaaa i jak wrażenia?

Nic nowego to dla mnie nie było więc sprawnie poszło. Najpierw oczywiście taki wywiad środowiskowy (która ciąża, który poród, termin ostatniej miesiączki, czy na coś choruje, czy biorę jakieś leki itp.), potem ogólny zarys na jakie tematy będą kolejne rozmowy.

No i dziś pierwszy temat to wyprawka do szpitala i do domu dla mnie i maluszka. Gdyby to było spotkanie na żywo to by mi dyktowała po kolei potrzebne rzeczy, ale z racji teleporade to po prostu powiedziała że wyśle mi smsa z tą całą lista i rzeczywiście za jakąś chwilę dostała rozpiskę co będzie potrzebne 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Olga Minota napisał:

Odebrałam wyniki dzisiaj i wyszło, że mam anemię 🤦🏻‍♀️ Wizytę mam za tydzień dopiero czy wiecie może czego dużo jeść na anemię? 

lekarz Ci odczytał wyniki że masz anemie czy sama odczytalas ? Też podejrzewam u siebie ale nie jestem pewna z wyników 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
11 minut temu, Tytka 23 napisał:

lekarz Ci odczytał wyniki że masz anemie czy sama odczytalas ? Też podejrzewam u siebie ale nie jestem pewna z wyników 😏

W wynikach o anemii świadczy przede wszystkim poziom hemoglobiny. Oznaczany na wynikach skrótem HGB. 

Oczywiście lekarz porównuje jeszcze z innymi parametrami dlatego każdy wynik powinien być konsultowany. To tak tylko wstępnie można samemu stwierdzić. Tym bardziej że normy w ciąży są trochę inne, a laboratoria podają normy ogólne najczęściej.

Edytowane przez Agnieszka Jelonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po USG połówkowym (21+1). Znowu maluch się ułożył nie tak jak trzeba. Koniec końców po skakaniu, kucaniu i trzęsieniu pupą udało się go zbadać. Maluch ma już 390 g i wszystko co trzeba na miejscu. W niektórych pomiarach wyszło że jest trochę starszy nawet 22+6 a w niektórych młodszy 20+6 ale ostatecznie termin porodu potwierdzony na 26.05. Szyjka macicy ok, łożysko na tylnej ścianie, płyn owodniowy też w normie. Dostałam aż 31 zdjęć z których nic nie rozumiem i żadne nie jest ładne hehe. Jutro mam wizytę u swojej ginekolog, może ona zrobi Leosiowi ładniejsza fotkę z połowy jego życia płodowego 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
32 minuty temu, Do_Mi napisał:

Jestem już po USG połówkowym (21+1). Znowu maluch się ułożył nie tak jak trzeba. Koniec końców po skakaniu, kucaniu i trzęsieniu pupą udało się go zbadać. Maluch ma już 390 g i wszystko co trzeba na miejscu. W niektórych pomiarach wyszło że jest trochę starszy nawet 22+6 a w niektórych młodszy 20+6 ale ostatecznie termin porodu potwierdzony na 26.05. Szyjka macicy ok, łożysko na tylnej ścianie, płyn owodniowy też w normie. Dostałam aż 31 zdjęć z których nic nie rozumiem i żadne nie jest ładne hehe. Jutro mam wizytę u swojej ginekolog, może ona zrobi Leosiowi ładniejsza fotkę z połowy jego życia płodowego 🙂

No to super że tym razem się udało. Moja też 21 +1 miała 394g. A jaka fajna data porodu😃 może będzie podwójne święto😃. Moja siostra też ma urodziny w Dzień Matki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Do_Mi napisał:

Jestem już po USG połówkowym (21+1). Znowu maluch się ułożył nie tak jak trzeba. Koniec końców po skakaniu, kucaniu i trzęsieniu pupą udało się go zbadać. Maluch ma już 390 g i wszystko co trzeba na miejscu. W niektórych pomiarach wyszło że jest trochę starszy nawet 22+6 a w niektórych młodszy 20+6 ale ostatecznie termin porodu potwierdzony na 26.05. Szyjka macicy ok, łożysko na tylnej ścianie, płyn owodniowy też w normie. Dostałam aż 31 zdjęć z których nic nie rozumiem i żadne nie jest ładne hehe. Jutro mam wizytę u swojej ginekolog, może ona zrobi Leosiowi ładniejsza fotkę z połowy jego życia płodowego 🙂

O to mój też miał w poniedziałek taka wagę, ale wtedy było 20+5. Super, że wszystko jest w porzadku ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, Olga Minota napisał:

Niby jem często mięso ale kurczaka, schab, karkowke inne mięso niestety nie dla mnie 🤷🏻‍♀️

Czerwone mięso to wołowina,nie wieprzowina 🙂 Polecam przede wszystkim buraki, dobre są soki z buraków.

 

@Do_Mi gratulacje.

Mi dziś przyszedł pocztą wynik dopiero z USG połówkowego, zdjęcia tylko do wglądu dla lekarza, kilka zdjęć buzi, ale ze względu na łożysko na ścianie przedniej słabej jakości 😉 Ja miałam USG robione na 21+5, ale waga większą troszkę , bo 465g.

 

 

Edytowane przez dorcia6579
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Agnieszka Jelonek napisał:

No to super że tym razem się udało. Moja też 21 +1 miała 394g. A jaka fajna data porodu😃 może będzie podwójne święto😃. Moja siostra też ma urodziny w Dzień Matki. 

 

1 minutę temu, MariKate napisał:

O to mój też miał w poniedziałek taka wagę, ale wtedy było 20+5. Super, że wszystko jest w porzadku ☺️

No tak dokładnie to 394 (+/-58 g) ale to wskazywałoby wiek ciąży na 20+6 a jednak jest dokładnie 21+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...