Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
17 minut temu, Mama88 napisał:

Ja też mam minus i w tym tyg będę robić drugi raz przeciwciała 

U nas to ja mam minus, mąż ma plus pierwsza córeczka ma też plus, dlatego zaraz po porodzie dostałam immunoglobuline. Teraz zobaczymy jaką grupę ma ta, ale w 28 tyg. mam dostać profilaktycznie immunoglobuline znów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mama88 napisał:

Dziękuję 😊 Szczerze to nie mogę się doczekać 🥰miałam nie szaleć ale marzyłam żeby mieć córeczkę i nie mogę się doczekać zakupów 

Gratuluję córy ☺️ Zdaj relacje z pierwszych zakupów.  Czy imię już wybrane? 

Moje się kryło na połówkowych i nadal nie mam pewności czy to na 100 % córka też już mi się marzy oficjalne potwierdzenie ☺️

 

A jest tu mama z Wrocławia? 

Edytowane przez MonaLila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariKate napisał:

Tak wiem, że na wagę dziecka wpływ ma dużo czynników i każdy aparat ma jakąś granice błędu i zakładałam że waga na pewno będzie się różnić, ale nie podejrzewałam że aż taka będzie rozbieżność i to w dodatku po rownym tygodniu od poprzedniego badania. Bardziej myślałam, że waga będzie bardziej zbliżona do tej poprzedniej. 

Zobaczymy jak jutro będzie u mnie. Wieczorem mam wizytę więc będziemy miały porownanie bo mniej więcej nasze dzieci miały tą samą wagę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
15 minut temu, Ewela1985 napisał:

Hej ja tez już po wizycie badania ok krzywa cukrowa tez 😊szyjka na 4 cm prawidłowa jestem w 25 tyg mała wazy 884 gram potwierdzona wymarzona córcia 😊😊

Super. To też dość duża córeczka. 😃  To tym bardziej gratuluję dziewczynki jak tak wymarzona.

Edytowane przez Agnieszka Jelonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Do_Mi napisał:

Zobaczymy jak jutro będzie u mnie. Wieczorem mam wizytę więc będziemy miały porownanie bo mniej więcej nasze dzieci miały tą samą wagę 🙂

Tak, z tego co kojarzę to ta są waga była w zeszłym tygodniu u nich 🙂 w takim razie będę czekać na wiadomość jak po Twojej wizycie ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, MonaLila napisał:

Gratuluję córy ☺️ Zdaj relacje z pierwszych zakupów.  Czy imię już wybrane? 

Moje się kryło na połówkowych i nadal nie mam pewności czy to na 100 % córka też już mi się marzy oficjalne potwierdzenie ☺️

 

A jest tuprzyłożyła  mama z Wrocławia? 

Dziękuję☺️kupie coś to Wam pokaże 

U mnie tez na połówkowych się kryła a dzisiaj jak tylko moja Pani doktor przyłożyła aparat to pierwsze co powiedziała że jest żabka haha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Ja chodziłam w pierwszej ciąży i mi się podobało. Co prawda wiedzy z techniki porodu nie wykorzystałam bo miałam cesarke🙈, ale ogólnie fajnie. Jak na pierwszą ciążę myślę, że warto. Super , że z maleństwem wszystko dobrze. Kurczę jak Ty już daleko jesteś u mnie dziś 23+6.

No i chyba pójdę do tej szkoły tym bardziej że jest darmowa . Daleko jestem ale myślę coraz bardziej o porodzie co mnie czeka bo to pierwsze dziecko to wielka niewiadoma 😪🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tytka 23 napisał:

No i chyba pójdę do tej szkoły tym bardziej że jest darmowa . Daleko jestem ale myślę coraz bardziej o porodzie co mnie czeka bo to pierwsze dziecko to wielka niewiadoma 😪🙄

Ja co prawda nigdy nie byłam na szkole rodzenia, ale bardzo żałuję że w pierwszej ciąży nie znałam na to czasu... Jednak dobrze jest się przygotować to porodu i życia z noworodkiem, żeby się nie zaskoczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Dziewczyny myślicie o zrobieniu wymazu na SMA? Czytałam o tym na grupie dziewczyn z kwietnia. Jak obserwuje się akcje charytatywne to dzieci tym obciążonych jest coraz więcej niestety. Czy któraś z was zauważyła, że puchnie? Ja dzisiaj obudziłam się i miałam opuchniete dłonie.. a nie mam ciepło w domu  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wercia93 napisał:

Dziewczyny myślicie o zrobieniu wymazu na SMA? Czytałam o tym na grupie dziewczyn z kwietnia. Jak obserwuje się akcje charytatywne to dzieci tym obciążonych jest coraz więcej niestety. Czy któraś z was zauważyła, że puchnie? Ja dzisiaj obudziłam się i miałam opuchniete dłonie.. a nie mam ciepło w domu  

A przypadkiem badania w kierunku SMA nie miały być włączone od tego roku do obowiązkowych badań przesiewowych wszystkich noworodków? 

Tak coś o tym czytalam jakoś pod koniec ubiegłego roku. 

A ile wody pijesz? Może za mało i woda Ci się zatrzymała... 

Edytowane przez MariKate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, MariKate napisał:

A przypadkiem badania w kierunku SMA nie miały być włączone od tego roku do obowiązkowych badań przesiewowych wszystkich noworodków? 

Tak coś o tym czytalam jakoś pod koniec ubiegłego roku. 

A ile wody pijesz? Może za mało i woda Ci się zatrzymała... 

Miało być włączone też o tym czytałam ale podobno znów to nie przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
18 minut temu, Wercia93 napisał:

Dziewczyny myślicie o zrobieniu wymazu na SMA? Czytałam o tym na grupie dziewczyn z kwietnia. Jak obserwuje się akcje charytatywne to dzieci tym obciążonych jest coraz więcej niestety. Czy któraś z was zauważyła, że puchnie? Ja dzisiaj obudziłam się i miałam opuchniete dłonie.. a nie mam ciepło w domu  

Tak ja myślę o tym badaniu. Też czytałam tam u nich to forum. Pierwszej córce nie robiłam tego badania, ale wtedy to jakoś nie było tak nagłośnione wtedy nawet o tym nie myślałam. Natomiast teraz myślę, że kupię ten pakiet. Tylko wolałabym żeby to w szpitalu jej pobrali niż ja w domu, bo ponoć samemu można to w domu wykonać i wysłać do badania.

Wczoraj znalazłam stronke 167 zł to kosztuje, a przynajmniej człowiek ma pewność. Liczyłam trochę, że wejdzie w tym roku do badań przesiewowych obowiązkowych, ale ponoć nie.

Edytowane przez Agnieszka Jelonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Tak ja myślę o tym badaniu. Też czytałam tam u nich to forum. Pierwszej córce nie robiłam tego badania, ale wtedy to jakoś nie było tak nagłośnione wtedy nawet o tym nie myślałam. Natomiast teraz myślę, że kupię ten pakiet. Tylko wolałabym żeby to w szpitalu jej pobrali niż ja w domu, bo ponoć samemu można to w domu wykonać i wysłać do badania.

Wczoraj znalazłam stronke 167 zł to kosztuje, a przynajmniej człowiek ma pewność. Liczyłam trochę, że wejdzie w tym roku do badań przesiewowych obowiązkowych, ale ponoć nie.

No właśnie teraz przeczytałam, że ten projekt został odrzucony, ale fundacja która się tym zajmuje zrobiła kolejne odwołanie. 

Zobaczę jak to się do maja potoczy i w razie czego chyba też prywatnie się na to zdecyduje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
48 minut temu, MariKate napisał:

A przypadkiem badania w kierunku SMA nie miały być włączone od tego roku do obowiązkowych badań przesiewowych wszystkich noworodków? 

Tak coś o tym czytalam jakoś pod koniec ubiegłego roku. 

A ile wody pijesz? Może za mało i woda Ci się zatrzymała... 

Wody właśnie bardzo dużo pije, mam nadzieję, że jak przejdzie mi zmęczenie po weekendzie i wrócę do pełnej diety to tego nie będzie 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MonaLila napisał:

Gratuluję córy ☺️ Zdaj relacje z pierwszych zakupów.  Czy imię już wybrane? 

Moje się kryło na połówkowych i nadal nie mam pewności czy to na 100 % córka też już mi się marzy oficjalne potwierdzenie ☺️

 

A jest tu mama z Wrocławia? 

Ja jestem z Ząbkowic Śląskich a rodzić mam zamiar we Wrocławiu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Wercia93 napisał:

Dziewczyny myślicie o zrobieniu wymazu na SMA? Czytałam o tym na grupie dziewczyn z kwietnia. Jak obserwuje się akcje charytatywne to dzieci tym obciążonych jest coraz więcej niestety. Czy któraś z was zauważyła, że puchnie? Ja dzisiaj obudziłam się i miałam opuchniete dłonie.. a nie mam ciepło w domu  

Mi się woda zatrzymywała w pierwszej ciąży, ale urodziłam 31 sierpnia, więc całe lato chodziłam i jadłam dużo arbuzów.Teraz to wręcz odwrotnie, dziś mu obrączka z palca prawie spadła ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Olga Minota napisał:

Jak dużo wizyt dzisiaj było, gratuluje samych dobrych wiadomości ☺️ Ja mam jutro wizytę nie mogę się doczekać. 

Daj znać jak po wizycie 😊 ja mówiłam że mam mały brzuch ale od wczorajszej wizyty jakby urósł 🤣🤣 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...