Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie

Jeżeli chodzi o nosek to miałam Fridę, a teraz jeszcze nie wiem.

 

Termometr zamówiłam taki elektryczny i do czoła i do ucha.

 

@Zuzia241985 witamy 💪😁 Napisz coś o sobie, jak tam przechodzisz ciążę, który to tydzień, płeć ?

 

@Agnieszka JelonekJelonek moja miała na 24 tydzień 760g , więc teraz pewnie też ma koło 900, więc zgadzała się waga z tygodniem ciąży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
30 minut temu, dorcia6579 napisał:

Jeżeli chodzi o nosek to miałam Fridę, a teraz jeszcze nie wiem.

 

Termometr zamówiłam taki elektryczny i do czoła i do ucha.

 

@Zuzia241985 witamy 💪😁 Napisz coś o sobie, jak tam przechodzisz ciążę, który to tydzień, płeć ?

 

@Agnieszka JelonekJelonek moja miała na 24 tydzień 760g , więc teraz pewnie też ma koło 900, więc zgadzała się waga z tygodniem ciąży.

No a ja mam dziś 24+2. Mała wychodzi wg pomiarów 25+6. Lekarz mówił że to tylko przybliżone pomiary. Jest położona poprzecznie i mówił że takie położenie zazwyczaj trochę zawyża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja dzisiaj też po wizycie. Jak na mój brak języka niemieckiego poszło mi chyba całkiem całkiem. Najgorsze że przez covid byłam zdana tylko na siebie ale myślałam o dzidzi i wszystko poszło zgrabnie. Mała dzisiaj 24 tydzień plus 2 dni 673g reszta wszystko dobrze następna wizyta 1 luty i wtedy będę miała wykonany szereg badań w tym cukier kiedy wspomniałam że już miałam robiona glukozę to dowiedziałam się że tutaj robią ją później i wcale nie muszę być na czczo 😶 dopiero jak wynik będzie zły to idzie się do diabetologa i on znowu zleca badania z tym że już bez jedzenia. Teraz jak już wiem że wszystko w jak najlepszym porządku to w weekend chce trochę rzeczy zamówić dla małej i zachecilyscie mnie do tego materacyka pianka kokos i będę go zamawiała. Najgorsze z wózkiem nie ma gdzie jechać popatrzeć przymierzyć się a w ciemno trochę się boję bo jestem wysoka i nie chce później narzekać a tu mam gdzie chodzić na spacery 😊 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
9 godzin temu, Eda85 napisał:

A tak z innej beczki. Dziewczyny czy któraś z was ma lub miała w ciąży problem z zębami?  To moja trzecia ciąża i za każdym razem to moja najwieksza zmora ciąży. Wczoraj musiałam usunąć ósemkę bo tak bolało i robił się stan zapalny. Mam teraz szczękościsk, dostałam antybiotyk ale ogromnie wszystko boli a paracetamol w ogóle nie pomaga. Dzisiaj mam wizytę u swojego gina. Nie wiem czy nie spytać czy mogę wziąć ketonal bo już nie daje rady. 

W pierwszej ciąży miałam okrutny ból zęba, nie mogłam spać z bólu, w szpitalu dali mi ketonal - który i tak nie pomógł. Ale wziełam bo byłam już wycieńczona tym bólem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ewa12

Współczuję bardzo tych przeżyć...coś takiego niepowinno mieć w ogóle miejsca.

 

Co do odciągania kataru, ja też od początku miałam katarek i mogę każdemu polecić. Super sprawa, szybciutko odciąga co ma odcisgmac jednocześnie ciąg nie jest jakiś niewiadomo jak mocny,bez obaw.

 

Termometr miałam dobry bezdotykowy geratherm taki niebieski on właśnie mierzył i temp. Ciała i otoczenia (wody). Niestety upadł mi dwa razy i już mu nie wierzę.  Drugi mam taki przykładamy do czoła lub wkładany do ucha.

A w wanience miałam tą naklejkę która pokazywała czy woda jest za zimna,dobra czy za ciepła i powiem wam najlepsze rozwiązanie 😉 dodam że wanienka już była z tą naklejką, kosztowała jakieś 30zl w supermarkecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, banasiatko napisał:

Dzien dobry!

Jak dzisiejsze samopoczucie? U mnie z rana wyśmienite ♥️ Dziś mam wizytę!

O to trzymamy kciuki i czekamy na dobre wieści ja już na nogach jadę na krzywą cukrową i kilka innych badań już sie boje 😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, banasiatko napisał:

Dzien dobry!

Jak dzisiejsze samopoczucie? U mnie z rana wyśmienite ♥️ Dziś mam wizytę!

Ja dzisiaj w końcu się wyspałam -pies dał mi w końcu pospać 😅 ostatnio trochę mnie głowa pobolewa. A z racji, że ja przed ciążą kawę piłam okazyjnie to jak wypiłam wczoraj to mi przeszedł ból głowy 😁 za dwa tygodnie wizyta, a po niedzieli muszę badania zrobić, kazał mi zrobić znowu na toksoplazmozę 🤷 też powtarzacie te badania ? Od tygodnia próbuje się uporać z ciuszkami, bo dostałam 9 kartonów i wszystko musiałam przebrać i wyprać. I w sumie zaczęłam sobie prasować, żeby włożyć do szafki i niech leży już 🥰 ale na prasowaniu mi zejdzie bo po pół godziny już mam dosyć, bo mnie kręgosłup boli i wgl. ☺️

Napisz jak po wizycie ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

😊 Mam na imię Ania i jestem w 26 tygodniu ciąży. Planowany termin mam na 3 maja. Jeśli chodzi o ciążę to jest ona trochę z obciążeniami bo choruje od kilku lat na cukrzycę i na nadciśnienie więc ciągle muszę być pod opieką specjalistów a głównie poradni diabetologicznej w Warszawie w szpitalu na ul. Karowej. Mimo tego ciążą przebiega prawidlowo tylko wiadomo dieta, cztery razy dziennie insulina, leki od ciśnienia, pomiary cukrów po posilkach, ciśnienien ale już wpadłam w taki rytm że jest ok 😁 z racji diety niskoweglowodanowej zamiast przytyć w ciąży to schudłam 8 kg ale mam nadzieję że zacznie to wkoncu iść w drugą stronę 😊 jeśli lekarz się nie myli to będę miała dziewczynkę (Zuzię) 😁. W środę idę na wizytę do ginekologa to zobaczę czy coś przybrała bo ostatnio miała 500 gram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

😊 Mam na imię Ania i jestem w 26 tygodniu ciąży. Planowany termin mam na 3 maja. Jeśli chodzi o ciążę to jest ona trochę z obciążeniami bo choruje od kilku lat na cukrzycę i na nadciśnienie więc ciągle muszę być pod opieką specjalistów a głównie poradni diabetologicznej w Warszawie w szpitalu na ul. Karowej. Mimo tego ciążą przebiega prawidlowo tylko wiadomo dieta, cztery razy dziennie insulina, leki od ciśnienia, pomiary cukrów po posilkach, ciśnienien ale już wpadłam w taki rytm że jest ok 😁 z racji diety niskoweglowodanowej zamiast przytyć w ciąży to schudłam 8 kg ale mam nadzieję że zacznie to wkoncu iść w drugą stronę 😊 jeśli lekarz się nie myli to będę miała dziewczynkę (Zuzię) 😁. W środę idę na wizytę do ginekologa to zobaczę czy coś przybrała bo ostatnio miała 500 gram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Dzień dobry, 

 

Ja dziś zakręcona, nie wyspana..Nie dość , że mąż do późna tv oglądał, potem słyszałam sąsiadkę jak o 2 w nocy śpiewała, to potem kot biegał po domu... 😕

 

@Paaula ja powtarzam toxoplazmozę, ale dlatego, że pierw miałam robiony tylko wynik IGM, a nie również IGG. ale patrząc na książeczkę ciąży, to wygląda jakby ona wyniki się powtarzało właśnie, bo mam po dwa razy do wpisania miejsce...

 

@Zuzia241985 no tutaj na forum jest nas kilka z cukrzyca 🙂 To gratuluję córki 🙂

 

Ja dziś zabieram się za porządki w szafie, bo mam tam tyle rzeczy niepotrzebnych, a chce do niej przełożyć ręczniki i pościel z komody, bo chcę ją zwolnić dla nowego członka rodziny 🙂

 

Upatrzyłam sobie wózek, jak do końca miesiąca będzie , to go kupuje 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja dzisiaj też się wyspałam 😀 jutro jedziemy z mężem po wózek. Zaczynam powoli domykać listę potrzebnych rzeczy do szpitala. Bola juz któraś z was pachwiny ? Mnie zwłaszcza jak zmieniam pozycje w łóżku i mysle czy to po tej wymagającej imprezie czy miednica juz uciska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
19 minut temu, Wercia93 napisał:

Ja dzisiaj też się wyspałam 😀 jutro jedziemy z mężem po wózek. Zaczynam powoli domykać listę potrzebnych rzeczy do szpitala. Bola juz któraś z was pachwiny ? Mnie zwłaszcza jak zmieniam pozycje w łóżku i mysle czy to po tej wymagającej imprezie czy miednica juz uciska. 

Mnie właśnie przeraża ta lista rzeczy do szpitala 😁 bo nie wiem ile czego i w ogóle 😊 pewnie jak zawsze ze wszystkim przesadze 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Wercia93 napisał:

Ja dzisiaj też się wyspałam 😀 jutro jedziemy z mężem po wózek. Zaczynam powoli domykać listę potrzebnych rzeczy do szpitala. Bola juz któraś z was pachwiny ? Mnie zwłaszcza jak zmieniam pozycje w łóżku i mysle czy to po tej wymagającej imprezie czy miednica juz uciska. 

Mnie już tak bolały wcześniej ale teraz jest lepiej odkąd chodzę na jogę i spacery i w domu ćwiczę 🙂 bywały momenty że nie mogłam wstać sama albo umyć nóg teraz czasem jeszcze te pachwiny czuje jak za dużo jestem na nogach albo cały dzień siedzę ale jest już lepiej. Ty masz mniejszy brzuszek pewnie masz silniejsze mięśnie i dopiero teraz rozciągają się więzadła itp za jakiś czas będzie lepiej nie minie ale będzie lepiej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
33 minuty temu, Wercia93 napisał:

Ja dzisiaj też się wyspałam 😀 jutro jedziemy z mężem po wózek. Zaczynam powoli domykać listę potrzebnych rzeczy do szpitala. Bola juz któraś z was pachwiny ? Mnie zwłaszcza jak zmieniam pozycje w łóżku i mysle czy to po tej wymagającej imprezie czy miednica juz uciska. 

Ja z pachwinami dokładnie tak samo jak Ewa 12. Był czas tak z miesiąc 1,5 miesiąca temu że bolała mnie bardzo tylko lewa. Przy chodzeniu, dłuższym staniu, przy zmianie pozycji w czasie snu. Teraz jest dużo lepiej o dziwo dziwne bo ciężar coraz większy a dolegliwości ustały🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jestem z Was największym leniuszkiem. Dopiero wstaję z łóżka a i tak wcale mi się nie chce, najchętniej jeszcze poczytałabym książkę ale zaczynam być głodna. Za radą wszystkich wokół odpoczywam ile mogę bo potem leżenie do południa nie będzie takie proste. 

Toxoplazmozę też mam teraz do powtórzenia. Moja doktor mówi że standardowo się ją powtarza w drugim trymestrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Paaula napisał:

Ja dzisiaj w końcu się wyspałam -pies dał mi w końcu pospać 😅 ostatnio trochę mnie głowa pobolewa. A z racji, że ja przed ciążą kawę piłam okazyjnie to jak wypiłam wczoraj to mi przeszedł ból głowy 😁 za dwa tygodnie wizyta, a po niedzieli muszę badania zrobić, kazał mi zrobić znowu na toksoplazmozę 🤷 też powtarzacie te badania ? Od tygodnia próbuje się uporać z ciuszkami, bo dostałam 9 kartonów i wszystko musiałam przebrać i wyprać. I w sumie zaczęłam sobie prasować, żeby włożyć do szafki i niech leży już 🥰 ale na prasowaniu mi zejdzie bo po pół godziny już mam dosyć, bo mnie kręgosłup boli i wgl. ☺️

Napisz jak po wizycie ☺️

Tak toxoplazmoze oznacza się w ciąży dwa razy. Tym bardziej jeżeli wynik na początku wychodzi, że nie przechodzilas jej wcześniej. Ja też już miałam dwa badania. Też mam zamiar w końcu zabrać się za segregowanie, pranie, prasowanie i układanie ubranek dla małej. Dziś może mąż mi je poznosi i biorę się do roboty. Właśnie w tym tygodniu przyszła szafa dla małej mąż poskrecal to już mam gdzie poukładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, Do_Mi napisał:

Ja chyba jestem z Was największym leniuszkiem. Dopiero wstaję z łóżka a i tak wcale mi się nie chce, najchętniej jeszcze poczytałabym książkę ale zaczynam być głodna. Za radą wszystkich wokół odpoczywam ile mogę bo potem leżenie do południa nie będzie takie proste. 

Toxoplazmozę też mam teraz do powtórzenia. Moja doktor mówi że standardowo się ją powtarza w drugim trymestrze. 

Ja nadal w łóżku, ale po śniadaniu i z kawa 🥰 zrob śniadanie i wracaj 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, Do_Mi napisał:

Ja chyba jestem z Was największym leniuszkiem. Dopiero wstaję z łóżka a i tak wcale mi się nie chce, najchętniej jeszcze poczytałabym książkę ale zaczynam być głodna. Za radą wszystkich wokół odpoczywam ile mogę bo potem leżenie do południa nie będzie takie proste. 

Toxoplazmozę też mam teraz do powtórzenia. Moja doktor mówi że standardowo się ją powtarza w drugim trymestrze. 

Korzystaj ile możesz😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, korzystajcie z leniuchowania jak tylko możecie ☺️

Ja jestem właśnie w trakcie badania krzywej. Jeszcze pół godziny i mam ostatnie pobranie.

Nie chcę nic zapeszyc ale nieporownanie z badaniem z czasow pierwszej ciąży 👍

Ale i moje nastawienie jest inne, inaczej też do badania podeszłam. Wtedy byłam sama,pełna przychodnia, tłok, głośno,koszmar. Dzisiaj zabrałam męża,czekał w samochodzie poszlam wypiłam co miałam i wróciłam do auta. A autem do domu,tzn mąż do synka,a ja czekałam grzecznie bez ruchu w aucie😉 drugie pobranie i znowu powrót pod dom. Niedługo jedziemy na trzecie klocie i wreszcie coś zjem😅

Toksoplazmozy nie robiłam drugi raz ale to pewnie ze względu na wyniki (miałam już więc zakłada się że drugi raz choroba się nie pojawi).

A robilyscie cytomegalie? Pierwszy ginekolog nic nie mówił,nowy zapytał czy mam zwierzaka jak tak odrazu zlecił to badanie. Nie słyszałam, że zwierzak może i to przenosić ale wiem czym grozi to okropieństwo więc zrobię to badanie napewno.

Ja nadal nie mam kupione jeszcze zupełnie NIC dla malutkiej, ani nawet nic potrzebnego do szpitala. 

Póki co wymyśliłam na nowo zmiany w pokoju synka😅 dopiero co miał urządzany pokój ale to było dla maluszka niemowlaka teraz planuje już coś na dłużej 😉 no właśnie,nie popełniajcie tego błędu co ja, pokoje niemowlęce są takie piękne ale "aktualne" tylko przez chwilę potem trzeba wprowadzać duże zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po wizycie 😉

Dzidziuś rośnie. Szyjka długa i zamknięta. Ciśnienie miałam trochę wysokie, ale położna mi kazała ściągnąć maseczkę i za drugim razem wyszło już lepiej.

Chciałabym się pożalić... Piję wodę litrami, a i tak puchnę okropnie... Przez to też się dzisiaj załamałam, jak stanęłam na wagę. Przez święta i sylwestra gdzie jadłam jak szalona przytyłam kilo. A teraz w dwa tygodnie, gdzie moją jedyną pokusą był jeden kawałek ciasta wczoraj, przytyłam cztery kilo... Położna mi się kazała nie przejmować, bo "taką kółek rzeczy w ciąży", ale jak niby mam to zrobić? Ile my powinnyśmy pić wody w czasie ciąży? Może ja piję za dużo? Można pić za dużo wody? Szkoda, że ważenie było już po wyjściu z gabinetu, to bym się zapytała lekarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzia241985 witam na pokładzie ☺️

 

Dzisiaj tak pięknie słońce świeci, że zerwałam się z samego rana i zarządziłam dzień dla siebie. Zero stania przy garach i prania, a co! Paznokcie pomalowane, maseczka na twarzy, dobra książka i herbatą. Ciągle w domu siedzę i za bardzo dziczeję, rozczochrana i w dresach. 

 

Termometr do wody nie kupuję, i tak zawsze wszystko sprawdzam dlonia/łokciem. Mam taki zwykły pod pachę, ale rozglądam się za jakimś do ucha. Bezdotykowe do czoła /skroni mnie nie przekonują. 

Z zakupami rzeczy dla małej jakoś nie mogę się ogarnąć, ciężko się zdecydować tyle tego jest. Muszę najpierw ogarnąć siebie, szczególnie biustonosze. Piersi nie urosły mi jeszcze, ale są tak wrażliwe, że ciężko nosić coś co nie jest bezszwowe i sportowe. A przy moim rozmiarze zakupy przez internet są ryzykowne. No nic, najwyżej będę zwracać. 

 

Edytowane przez KahnaMaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, banasiatko napisał:

Ja już po wizycie 😉

Dzidziuś rośnie. Szyjka długa i zamknięta. Ciśnienie miałam trochę wysokie, ale położna mi kazała ściągnąć maseczkę i za drugim razem wyszło już lepiej.

Chciałabym się pożalić... Piję wodę litrami, a i tak puchnę okropnie... Przez to też się dzisiaj załamałam, jak stanęłam na wagę. Przez święta i sylwestra gdzie jadłam jak szalona przytyłam kilo. A teraz w dwa tygodnie, gdzie moją jedyną pokusą był jeden kawałek ciasta wczoraj, przytyłam cztery kilo... Położna mi się kazała nie przejmować, bo "taką kółek rzeczy w ciąży", ale jak niby mam to zrobić? Ile my powinnyśmy pić wody w czasie ciąży? Może ja piję za dużo? Można pić za dużo wody? Szkoda, że ważenie było już po wyjściu z gabinetu, to bym się zapytała lekarza...

Z tego co się orientuję to powinnyśmy pić do 3l nawet. Moim zdaniem nie można wypić za dużo bo wtedy będziesz poprostu więcej sikać  😅, ale jak pije się mało to wtedy organizm odkłada. Może poprostu przez ciążę już zaczynasz upchnąć, albo faktycznie z ciśnieniem zaczynają się problemy bo wtedy też woda może się odkładać  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...