Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MariKate napisał(a):

Dzięki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi 😊

No wlasnie najbardziej boję się tej drogi i tego jak mały zniesie podróż. W zeszłym roku dorga zajęła nam 10h (masakryczne korki, remonty na drogach, przystanki na siku/jedzenie), a teraz trzebaby było zatrzymywać się częściej 🙈 Ksawciu bedzie jeszcze przed pierwszymi szczepieniami i to też mnie zniechęca.

Dzisiaj mamy wizytę u neurologa i chyba jeszcze jego zapytam o zdanie na ten temat. 

Dobrym pomysłem jest też przystanek i nocleg po drodze w połowie trasy, bo tak robiliśmy w drodze powrotnej. Myślę, że ważniejsze jest jednak odpowiedź na pytanie jak mama się z tym czuję, bo synek na pewno da radę.

MariKate a z jakiego powodu neurolog?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja myślę że postoje co 2h żeby mu rozprostować kręgosłup i ewentualnie jechać tak żeby właśnie nie jechać w korki. 

Nasz mając 3tyg już zaliczył wprawdzie znacznie krótsza bo tylko 160km trasę i cała przespał. 

A planuje się też wybrać na mierzeje, żeby jednak ciut bliżej było jak będzie miał 2 miesiące, czyli na koniec czerwca. 

Teraz właśnie sobie jedynie orzypimnilam że 29.06 ma szczepienie a chciałam 30.06 jechać. 

Pogadaj jeszcze z pediatra, podpowie ci co możesz zabrać na wyjazd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Emi_ja napisał(a):

Dobrym pomysłem jest też przystanek i nocleg po drodze w połowie trasy, bo tak robiliśmy w drodze powrotnej. Myślę, że ważniejsze jest jednak odpowiedź na pytanie jak mama się z tym czuję, bo synek na pewno da radę.

MariKate a z jakiego powodu neurolog?

A chce sprawdzić czy wszystko jest z główką w porządku po tym vacu jak go wyciągali i czy nie ma ewentualnie jakiegoś napięcia mięśniowego, żeby mieć pewność że nie ma żadnych przeciwskazań do szczepienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Ewela1985 napisał(a):

A tak apropo szczepień szczepicie na NFZ czy kupujecie szczepionkę 6w1 ja po namyśle z mężem zdecydowałam się kupić we wtorek mam szczepienie🙈🙈

Ja jeszcze nie zdecydowałam, ale napewno skojarzone. Tylko nie wiem czy 5w1 (ta mamy na córce przetestowane) czy 6w1. 

Pierwsze szczepienie mamy na koniec czerwca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
13 minut temu, AnnaT napisał(a):

Ja jeszcze nie zdecydowałam, ale napewno skojarzone. Tylko nie wiem czy 5w1 (ta mamy na córce przetestowane) czy 6w1. 

Pierwsze szczepienie mamy na koniec czerwca 

Z tego co wiem to najpierw jest to 6w1 a następne 5w1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MariKate napisał(a):

A chce sprawdzić czy wszystko jest z główką w porządku po tym vacu jak go wyciągali i czy nie ma ewentualnie jakiegoś napięcia mięśniowego, żeby mieć pewność że nie ma żadnych przeciwskazań do szczepienia

W sensie masz na myśli owinięcie pępowina?Jakby co, jeśli stwierdza wzmożone napięcie to przysluguje ci za free szczepienie 5,w1. Nam już na wyrost pediatra dała a fizjoterapeuta mówi, że nie ma problemu żadnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 minut temu, Ewela1985 napisał(a):

Z tego co wiem to najpierw jest to 6w1 a następne 5w1 

Nie, szczepisz albo jednymi albo drugimi. Do wyboru jest jeszcze firma. Nie powinno się mieszać szczepionek. Jest to jedynie chyba dozwolone w przypadku gdy szczepisz 5w1 a są niedostępne, to możesz wejść w poziom wyżej czyli 6w1. Ale w drugą stronę nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Ewela1985 napisał(a):

A tak apropo szczepień szczepicie na NFZ czy kupujecie szczepionkę 6w1 ja po namyśle z mężem zdecydowałam się kupić we wtorek mam szczepienie🙈🙈

Ja biorę skojarzone.Przy pierwszym dziecku tak na pewniaka poszłam na te bezplatbe a potem w gabinecie ryczalam razem z nią przy każdym wkłuciu , bo tak biedactwo płakało 😞

 

 

 

@MariKate zawsze dobrym wyjściem na pokonanie takiej trasy z maluszkiem (ominięcie korków itp) jest jazda na noc.Moja szwagierka jak przyjeżdżają do nas z Holandii to zawsze w nocy jadą a mają 1200km.Tylko kwestia jak się kierowca czuje jadąc nocą, bo ja np.bardzo źle widzę w nocy i nie lubię jeździć.

 

 

Moje dziecko się "popsuło"- drugi dzień wychodząc na spacer bardzo krótko śpi a potem ryczy i nawet noszenie na rękach nie pomaga 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Eda85 napisał(a):

Ja bym jechała. U nas wyjazd w tym roku odpada ze wzgledu na fundusze a chetnie bym się gdzieś wybrała dalej. Czeka nas kupno samochodu i w dom też trzeba coś władować. Także jak masz możliwość to jedź. Zrobicie częstsze postoje i będzie dobrze. 

 

A ja mam pytanie czy macie jakieś sprawdzone nosidełka takie żeby iść gdzieś na wycieczkę a wózek odpada. Mieszkamy w górach i chetnie bym gdzieś połaziła bo siedzenie w domu zaraz zacznie mnie dobijać. 

mi dziś właśnie przyszło nosidełko- kupiłam chicco easy fit- używane, bo nie wiem jak się sprawdzi, a dobre opinie o nim czytałam.Myslalam o chuście ale jak kiedyś miałam to mi się nie sprawdziło-slabo radziłam sobie z wiązaniem, a teraz nie chciałam wywalać kasy na chustę, bo trochę jednak kosztują .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Emi_ja napisał(a):

W sensie masz na myśli owinięcie pępowina?Jakby co, jeśli stwierdza wzmożone napięcie to przysluguje ci za free szczepienie 5,w1. Nam już na wyrost pediatra dała a fizjoterapeuta mówi, że nie ma problemu żadnego. 

Nie, nie. Ksawery byl już tak bardzo nisko ułożony, że pomimo cesarki musieli się lekarze wspomagać proznociagiem żeby go wyjąć, no i już w szpitalu pediatra mi mówiła że ma przez to małego krwiaczka na główce, który się już na szczęście wchlonal. 

Wróciliśmy właśnie z wizyty. Lekarz go przebadał i nie ma na szczescie nigdzie napięcia mięśniowego, a jej chodzi o główkę to dał nam skierowanie na usg już z terminem na 30.06.

Pytałam go też o ten wyjazd nad morze to uznał ze jeszcze jest za mały i że on by się wstrzymał z taką podróżą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Sama się zastanawiam nad wyborem szczepionki . Syna szczepilam 5w1 i nie było problemów. 

MariKate dobre wieści, napięcie mięśniowe to jednak każde dziecko ma tylko może mieć nieprawidłowe tzn wzmożone lub obniżone. Ja też się wybieram do fizjoterapeuty bo mała układa się mocno asymetrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rio napisał(a):

Sama się zastanawiam nad wyborem szczepionki . Syna szczepilam 5w1 i nie było problemów. 

MariKate dobre wieści, napięcie mięśniowe to jednak każde dziecko ma tylko może mieć nieprawidłowe tzn wzmożone lub obniżone. Ja też się wybieram do fizjoterapeuty bo mała układa się mocno asymetrycznie.

Tak wiem, ale to taki mój skrót myślowy z tym napięciem 🙈 po prostu chodziło mi o to że wszystko jest w porządku 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MariKate napisał(a):

Nie, nie. Ksawery byl już tak bardzo nisko ułożony, że pomimo cesarki musieli się lekarze wspomagać proznociagiem żeby go wyjąć, no i już w szpitalu pediatra mi mówiła że ma przez to małego krwiaczka na główce, który się już na szczęście wchlonal. 

Wróciliśmy właśnie z wizyty. Lekarz go przebadał i nie ma na szczescie nigdzie napięcia mięśniowego, a jej chodzi o główkę to dał nam skierowanie na usg już z terminem na 30.06.

Pytałam go też o ten wyjazd nad morze to uznał ze jeszcze jest za mały i że on by się wstrzymał z taką podróżą 

No właśnie tak mi to nie pasowało, chyba nie wspominałaś o tym albo ja tego nie zanotowałam. Myślałam, że przy cesarkach vacuum się nie zdarza. My też mamy skierowanie na USG przezciemiaczkowe, ale to chyba w ramach zbadania jeszcze ewentualnych powikłań po cukrzycy, bo pediatra powiedziała, że nie może nam wypisać skierowania na echo zgodnie z rekomendacja szpitala...więc będę musiała sama za to zapłacić. 

Szkoda, że nie możesz pojechać, choć to pewnie osobiste rozeznanie lekarza. Pamiętam, jak nam mówił lekarz, że jeśli dziecko zdrowe -jechac. No ale faktem jest też, że nad morzem to czas się spędza na plaży a w słońcu i ukropie z niemowlakiem to pewnie niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rio napisał(a):

Sama się zastanawiam nad wyborem szczepionki . Syna szczepilam 5w1 i nie było problemów. 

MariKate dobre wieści, napięcie mięśniowe to jednak każde dziecko ma tylko może mieć nieprawidłowe tzn wzmożone lub obniżone. Ja też się wybieram do fizjoterapeuty bo mała układa się mocno asymetrycznie.

Mogę powiedzieć, że na tym etapie asymetria jest jeszcze fizjologiczna. Sami zgłaszaliśmy to właśnie teraz fizjoterpeucie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
26 minut temu, Emi_ja napisał(a):

Mogę powiedzieć, że na tym etapie asymetria jest jeszcze fizjologiczna. Sami zgłaszaliśmy to właśnie teraz fizjoterpeucie. 

Tak wiem ale wg mnie to już jest za duża bo układa się w literę C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Emi_ja napisał(a):

No właśnie tak mi to nie pasowało, chyba nie wspominałaś o tym albo ja tego nie zanotowałam. Myślałam, że przy cesarkach vacuum się nie zdarza. My też mamy skierowanie na USG przezciemiaczkowe, ale to chyba w ramach zbadania jeszcze ewentualnych powikłań po cukrzycy, bo pediatra powiedziała, że nie może nam wypisać skierowania na echo zgodnie z rekomendacja szpitala...więc będę musiała sama za to zapłacić. 

Szkoda, że nie możesz pojechać, choć to pewnie osobiste rozeznanie lekarza. Pamiętam, jak nam mówił lekarz, że jeśli dziecko zdrowe -jechac. No ale faktem jest też, że nad morzem to czas się spędza na plaży a w słońcu i ukropie z niemowlakiem to pewnie niekoniecznie.

Też myślałam że ta metoda jest wykorzystywana tylko przy naturalnym porodzie i sama bylam w szoku jak mi  o tym pediatra na drugi dzień po porodzie powiedziala. 

No właśnie jak to z tym echo serca jest? Wiem że już w ciąży dużo dziewczyn z cukrzycą ciążowa wykonuje to badanie, a mi z kolei 3 różnych lekarzy powiedziało, że jest ono rekomendowane tylko w przypadku kiedy matka miała jeszcze przed ciążą stwierdzoną cukrzycę (czyli nie ciążowa a taka normalną). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MariKate napisał(a):

Też myślałam że ta metoda jest wykorzystywana tylko przy naturalnym porodzie i sama bylam w szoku jak mi  o tym pediatra na drugi dzień po porodzie powiedziala. 

No właśnie jak to z tym echo serca jest? Wiem że już w ciąży dużo dziewczyn z cukrzycą ciążowa wykonuje to badanie, a mi z kolei 3 różnych lekarzy powiedziało, że jest ono rekomendowane tylko w przypadku kiedy matka miała jeszcze przed ciążą stwierdzoną cukrzycę (czyli nie ciążowa a taka normalną). 

Moja siostra miała naturalny vacuum i też były krwiaczki, ale się szybko wchłonęły.  Z tego, co czytałam na cukrzycy bez strachu dziewczyny tamtejsze na etapie ciąży kierowane byly na echo i zdaje się, że to powinno być standardem. Ja nie miałam tego badania w ciąży, więc może dlatego. Można poprosić o skierowanie do kardiologa i może ten uzna za stosowne, by wysłać na echo. Poza tym wspominałaś o badaniu TSH...Po porodzie to sprawdzają, ale ja też pierwszego syna później jeszcze badałam na okoliczność niedoczynności i robiłam to systematycznie. Teraz zaprzestałem, bo wiem, że jakby co mogę zobaczyć objawy. Ale badanie krwi u miesieczniaka to była dla mnie trauma. Nie potrafili tego zrobić w laboratorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 4.06.2021 o 11:39, mami napisał(a):

Mamusie, dla tych które chcą to mogę zalozyc grupę na messanger. Dajcie znać na priv kogo doprosić. 
jakis kontakt nam zostanie na przyszłość☺️

Jest ta grupa?Ja do Ciebie priv nie mogę wysłać.

Znajdziesz mnie Dorota Walentynowicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, MariKate napisał(a):

Też dziewczyny chętnie dołączę do grupy. Niech mnie któras znajdzie, bo szukałam po podanej tu kiedyś nazwie i nie umiałam znaleźć. 

Jestem Katarzyna Michalczyk 😊

Dodana 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...