Skocz do zawarto┼Ťci

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Agnieszka Jelonek napisał:

My wczoraj byli┼Ťmy w elhand baby w Tarnowskich G├│rach ale przenie┼Ťli go w inne miejsce jest teraz mniejszy i jako┼Ť ju┼╝ jest gorzej zaopatrzony. Natomiast bardzo dobrze zaopatrzony jest sklep "Viki" w Zabrzu tak kupowa┼éam wyprawk─Ö dla starszej c├│rki i teraz te┼╝ si─Ö tam jeszcze wybierzemy. Tylko jest do┼Ť─ç drogo tam. No i od Ciebie kawa┼éek drogi.

No troszk─Ö jest drogi ode mnie, a ja te┼╝ obecnie jestem bez swojego samochodu i jestem zdana na ┼éask─Ö m─Ö┼╝a ­čÖł na szcz─Ö┼Ťcie jak sobie teraz posprawdza┼éam co ju┼╝ mam, to wychodzi mi ┼╝e jeszcze tylko brakuje nam materaca, przewijaka, wanienki no i laktatora. A bli┼╝ej wiosny rozejrze si─Ö za ubrankami jak ju┼╝ b─Ödzie jaka┼Ť fajna kolekcja w sklepach Ôś║´ŞĆ

Udost─Öpnij t─Ö odpowied┼║

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach
49 minut temu, Wercia93 napisał:

Najlepiej wchłaniane to mieso czerwone niestety, buraki, szpinak. Jak często jesz mięso? 

Niby jem cz─Östo mi─Öso ale kurczaka, schab, karkowke┬áinne mi─Öso niestety nie dla mnie ­čĄĚ­čĆ╗ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
7 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Dok┼éadnie to te┼╝ zale┼╝y od organizmu i wchaniania. Ja np. Mam krew bardzo g─Östa, (w ci─ů┼╝y musz─Ö j─ů rozrzedzac) i hemoglobine mam zawsze w g├│rnych granicach, nawet w ci─ů┼╝y tak bardzo nie spada, ale odpowiednia dieta pomaga.

No ja nigdy nie mia┼éam problemu z anemia, nawet na ostatnich badaniach jak by┼éam morfologia wzorowa. Ale od pocz─ůtku ci─ů┼╝y bior─Ö accard wiec on tez mi rozrzedza krew mo┼╝e troszk─Ö si─Ö przyczyni┼é do tego ­čĄĚ­čĆ╗ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, MariKate napisał:

U mnie nie ma ┼╝adnego fajnego sklepu z akcesoriami dla dzieci (a te w galeriach teraz zamkni─Öte), kt├│re mia┼éy by jakie┼Ť przyst─Öpne ceny, wi─Öc postanowi┼éam zam├│wi─ç z neta. Kiedy┼Ť jeszcze przy c├│reczce jak kompletowa┼éam wyprawk─Ö to by┼é du┼╝y fajny dzia┼é w Auchan w┼éa┼Ťnie z rzeczami dla kobiet w ci─ů┼╝y i dzieci, ale ostatnio jak by┼éam na zakupach to przesz┼éam si─Ö z ciekawo┼Ťci w te rejony gdzie by┼é ten dzia┼é i ku mojemu zdziwieniu zosta┼éy tam ju┼╝ tylko pieluszki i jakie┼Ť kosmetyki dla dzieci. Wi─Öc koniec ko┼äc├│w pozosta┼é internet.┬á

internet te┼╝ daje satysfakcje, ale buszowanie w sklepie jeszcze wi─Öksz─ů ­čÖé┬ája czekam te┼╝ na otwarcie TKMAXX... tam zawsze s─ů ciekawe pierdo┼éki

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
13 minut temu, Olga Minota napisał:

No ja nigdy nie mia┼éam problemu z anemia, nawet na ostatnich badaniach jak by┼éam morfologia wzorowa. Ale od pocz─ůtku ci─ů┼╝y bior─Ö accard wiec on tez mi rozrzedza krew mo┼╝e troszk─Ö si─Ö przyczyni┼é do tego ­čĄĚ­čĆ╗ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

Ja te┼╝ bior─Ö acard do do tego jeszcze heparyne w zastrzykach na rozrzedzenie.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
20 minut temu, Olga Minota napisał:

Niby jem cz─Östo mi─Öso ale kurczaka, schab, karkowke┬áinne mi─Öso niestety nie dla mnie ­čĄĚ­čĆ╗ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

No to schab i kark├│wka jest w porz─ůdku to czerwone mi─Öso. Jeszcze wi─Öcej ┼╝elaza ma wo┼éowina.

Edytowane przez Agnieszka Jelonek

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
2 minuty temu, mami napisał:

internet te┼╝ daje satysfakcje, ale buszowanie w sklepie jeszcze wi─Öksz─ů ­čÖé┬ája czekam te┼╝ na otwarcie TKMAXX... tam zawsze s─ů ciekawe pierdo┼éki

Ja czekam na kolekcje wiosenne/letnie w sklepach ┼╝eby sobie wtedy poszpera─ç w ciuszkach ­čśů

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Olga Minota napisał:

Odebra┼éam wyniki dzisiaj i wysz┼éo, ┼╝e mam anemi─Ö ­čĄŽ­čĆ╗ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ Wizyt─Ö mam za tydzie┼ä dopiero czy wiecie mo┼╝e czego du┼╝o je┼Ť─ç na anemi─Ö?┬á

trzeba by sprawdzi─ç, ale mo┼╝e zakwas z buraka pi─ç? Zakwasownia robi r├│┼╝ne rodzaje, r├│wnie┼╝ taki dla b─ůbelk├│w (od 6msc ┼╝ycia)

*znajom─ů zakwas wyprowadzi┼é z anemii, ja pije codziennie i mi smakuje, ale wiadomo ┼╝e r├│┼╝nie to z smakami w ci─ů┼╝y ­čśŤ

Edytowane przez mami

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
29 minut temu, MariKate napisał:

No troszk─Ö jest drogi ode mnie, a ja te┼╝ obecnie jestem bez swojego samochodu i jestem zdana na ┼éask─Ö m─Ö┼╝a ­čÖł na szcz─Ö┼Ťcie jak sobie teraz posprawdza┼éam co ju┼╝ mam, to wychodzi mi ┼╝e jeszcze tylko brakuje nam materaca, przewijaka, wanienki no i laktatora. A bli┼╝ej wiosny rozejrze si─Ö za ubrankami jak ju┼╝ b─Ödzie jaka┼Ť fajna kolekcja w sklepach Ôś║´ŞĆ

No ja w┼éa┼Ťnie wanienke kupi┼éam wczoraj tam w Tarnowskich G├│rach, a materacyk z l├│┼╝eczkiem wczoraj zamowi┼éam w internecie. Materacyk wzi─Ö┼éam pianka-kokos.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
52 minuty temu, Olga Minota napisał:

Nie martw si─Ö ­čÖé ja wcale nie jem mi─Ösa i dopiero teraz wysz┼éa mi anemia a na pocz─ůtku ci─ů┼╝y jej nie mia┼éam.┬á Jak w pierwszym trymestrze chcia┼éam si─Ö prze┼éama─ç i zjad┼éam kanapki z szynk─ů to wymiotowa┼éam po niej dwa dni hehe tak┼╝e moje dziecko chyba te┼╝ nie lubi mi─Öska i musimy si─Ö oby─ç bez niego ­čÖé

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
56 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

No ja w┼éa┼Ťnie wanienke kupi┼éam wczoraj tam w Tarnowskich G├│rach, a materacyk z l├│┼╝eczkiem wczoraj zamowi┼éam w internecie. Materacyk wzi─Ö┼éam pianka-kokos.

Ja teraz te┼╝ tak jak poprzednio postawie na piank─Ö-kokos ­čÖé

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Odby┼éam dzi┼Ť pierwsza telewizyte z po┼éo┼╝n─ů ­čÖł niestety te wizyty edukacyjne w ci─ů┼╝y teraz ze wzgl─Ödu na covid b─Öd─ů odbywa─ç si─Ö przez telefon ­čĄŽÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ dopiero po porodzie polozna b─Ödzie normalnie przychodzi─ç do dziecka. Kolejna rozmowa jako┼Ť na pocz─ůtku lutego ­čśü

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
5 minut temu, MariKate napisał:

Odby┼éam dzi┼Ť pierwsza telewizyte z po┼éo┼╝n─ů ­čÖł niestety te wizyty edukacyjne w ci─ů┼╝y teraz ze wzgl─Ödu na covid b─Öd─ů odbywa─ç si─Ö przez telefon ­čĄŽÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ dopiero po porodzie polozna b─Ödzie normalnie przychodzi─ç do dziecka. Kolejna rozmowa jako┼Ť na pocz─ůtku lutego ­čśü

Dla mnie to w og├│le ┼Ťmieszne s─ů te teleporady ­čĄŽ Moja znajoma mia┼éa problem z uszami. Prawie nic nie s┼éysza┼éa. Chcia┼éa um├│wi─ç si─Ö do lekarza, ale u lekarza tylko teleporady ­čśů Na szcz─Ö┼Ťcie uda┼éo jej si─Ö prywatnie dosta─ç.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Hej dziewczyny ja na dobre poma┼éu urz─ůdzam mieszkanko w ­čçž­čç¬ dzidzia po urodzeniu ma spa─ç z nami w sypialni ale zastanawia┬á mnie kwestia czy przewijak miejsce do karmienia te┼╝ tam ulokowa─ç czy jednak w pokoju kt├│ry ma by─ç i tak przeznaczony dla niej. Jestem ciemna w tym temacie w ko┼äcu to pierwsze dziecko. Za tydzie┼ä mam pierwsza wizyt─Ö tutaj u ginekologa stres ju┼╝ jest po pierwsze bariera j─Özykowa po drugie czy wszystko b─Ödzie w porz─ůdku. Je┼Ťli chodzi o wyprawk─Ö to p├│ki nie dowiem si─Ö ┼╝e wszystko jest dobrze to jako┼Ť nie chce mi si─Ö o tym my┼Ťle─ç tak czy siak trzeba b─Ödzie zamawia─ç przez internet bo szybko sklep├│w tu nie otworz─ů. Co ju┼╝ mam haha ┼é├│┼╝eczko kt├│re dosta┼éam w czasie kupowania mebli ale znowu jaki materacyk u czy si─Ö nadaje musz─Ö sprawdzi─ç i najwy┼╝ej b─Öd─Ö zamawia┼éa nowy, jest i wanienka aczkolwiek my┼Ťl─Ö nad now─ů na jakim┼Ť stojaku bo jestem do┼Ť─ç wysoka i m├│j kr─Ögos┼éup chyba by nie wytrzyma┼é schylania. Ostatnio na market place znalaz┼éam tu w okolicy szafk─Ö odrazu z przewijakiem fajna do┼Ť─ç du┼╝a pojemna wi─Öc jestem zadowolona z zakupu. Z ubranek uwaga mam jeden komplet kt├│ry sobie kupi┼éam po ostatniej wizycie u ginekologa ┼╝eby na niego patrze─ç i cieszy─ç oko ­čśü reszta poczeka jak si─Ö dowiem ┼╝e z malutk─ů wszystko okej ­čśŐ jaki w├│zek fotelik szczerze nie wiem b─Öd─Ö musia┼éa zda─ç si─Ö na internet i sporo czyta─ç. Mam te┼╝ komplet 6 w jednym kokon kocyk poduszka ochraniacze na ┼é├│┼╝eczko ro┼╝ek i poduszka motylek i to tyle.­čÖä Szczerze przera┼╝a mnie ta ca┼éa wyprawka nie do┼Ť─ç ┼╝e nie orientuje si─Ö za bardzo co lepsze itp to nie mo┼╝na i┼Ť─ç do sklepu ehhh ­čśĺ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
7 minut temu, MariKate napisał:

Aaaa i jak wra┼╝enia?

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Mainusia napisał:

Hej dziewczyny ja na dobre poma┼éu urz─ůdzam mieszkanko w ­čçž­čç¬ dzidzia po urodzeniu ma spa─ç z nami w sypialni ale zastanawia┬á mnie kwestia czy przewijak miejsce do karmienia te┼╝ tam ulokowa─ç czy jednak w pokoju kt├│ry ma by─ç i tak przeznaczony dla niej. Jestem ciemna w tym temacie w ko┼äcu to pierwsze dziecko. Za tydzie┼ä mam pierwsza wizyt─Ö tutaj u ginekologa stres ju┼╝ jest po pierwsze bariera j─Özykowa po drugie czy wszystko b─Ödzie w porz─ůdku. Je┼Ťli chodzi o wyprawk─Ö to p├│ki nie dowiem si─Ö ┼╝e wszystko jest dobrze to jako┼Ť nie chce mi si─Ö o tym my┼Ťle─ç tak czy siak trzeba b─Ödzie zamawia─ç przez internet bo szybko sklep├│w tu nie otworz─ů. Co ju┼╝ mam haha ┼é├│┼╝eczko kt├│re dosta┼éam w czasie kupowania mebli ale znowu jaki materacyk u czy si─Ö nadaje musz─Ö sprawdzi─ç i najwy┼╝ej b─Öd─Ö zamawia┼éa nowy, jest i wanienka aczkolwiek my┼Ťl─Ö nad now─ů na jakim┼Ť stojaku bo jestem do┼Ť─ç wysoka i m├│j kr─Ögos┼éup chyba by nie wytrzyma┼é schylania. Ostatnio na market place znalaz┼éam tu w okolicy szafk─Ö odrazu z przewijakiem fajna do┼Ť─ç du┼╝a pojemna wi─Öc jestem zadowolona z zakupu. Z ubranek uwaga mam jeden komplet kt├│ry sobie kupi┼éam po ostatniej wizycie u ginekologa ┼╝eby na niego patrze─ç i cieszy─ç oko ­čśü reszta poczeka jak si─Ö dowiem ┼╝e z malutk─ů wszystko okej ­čśŐ jaki w├│zek fotelik szczerze nie wiem b─Öd─Ö musia┼éa zda─ç si─Ö na internet i sporo czyta─ç. Mam te┼╝ komplet 6 w jednym kokon kocyk poduszka ochraniacze na ┼é├│┼╝eczko ro┼╝ek i poduszka motylek i to tyle.­čÖä Szczerze przera┼╝a mnie ta ca┼éa wyprawka nie do┼Ť─ç ┼╝e nie orientuje si─Ö za bardzo co lepsze itp to nie mo┼╝na i┼Ť─ç do sklepu ehhh ­čśĺ

Je┼Ťli chodzi o ubranka, to od razu mog─Ö Ci powiedzie─ç, ┼╝e wszelkie body i pajacyki s─ů lepsze od tych ┼Ťlicznych minikr├│tkich spodenek i bluzeczek wk┼éadanych przez g┼éow─Ö ­čÖŐ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
15 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Aaaa i jak wra┼╝enia?

Nic nowego to dla mnie nie by┼éo wi─Öc sprawnie posz┼éo. Najpierw oczywi┼Ťcie taki wywiad ┼Ťrodowiskowy (kt├│ra ci─ů┼╝a, kt├│ry por├│d, termin ostatniej miesi─ůczki, czy na co┼Ť choruje, czy bior─Ö jakie┼Ť leki itp.), potem og├│lny zarys na jakie tematy b─Öd─ů kolejne rozmowy.

No i dzi┼Ť pierwszy temat to wyprawka do szpitala i do domu dla mnie i maluszka. Gdyby to by┼éo spotkanie na ┼╝ywo to by mi dyktowa┼éa po kolei potrzebne rzeczy, ale z racji teleporade to po prostu powiedzia┼éa ┼╝e wy┼Ťle mi smsa z t─ů ca┼é─ů lista i rzeczywi┼Ťcie za jak─ů┼Ť chwil─Ö dosta┼éa rozpisk─Ö co b─Ödzie potrzebne ­čÖé

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Olga Minota napisał:

Odebra┼éam wyniki dzisiaj i wysz┼éo, ┼╝e mam anemi─Ö ­čĄŽ­čĆ╗ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ Wizyt─Ö mam za tydzie┼ä dopiero czy wiecie mo┼╝e czego du┼╝o je┼Ť─ç na anemi─Ö?┬á

lekarz Ci odczyta┼é wyniki ┼╝e masz anemie czy sama odczytalas ? Te┼╝ podejrzewam u siebie ale nie jestem pewna z wynik├│w ­čśĆ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
11 minut temu, Tytka 23 napisał:

lekarz Ci odczyta┼é wyniki ┼╝e masz anemie czy sama odczytalas ? Te┼╝ podejrzewam u siebie ale nie jestem pewna z wynik├│w ­čśĆ

W wynikach o anemii ┼Ťwiadczy przede wszystkim poziom hemoglobiny. Oznaczany na wynikach skr├│tem HGB.┬á

Oczywi┼Ťcie lekarz por├│wnuje jeszcze z innymi parametrami dlatego ka┼╝dy wynik powinien by─ç konsultowany. To tak tylko wst─Öpnie mo┼╝na samemu stwierdzi─ç. Tym bardziej ┼╝e normy w ci─ů┼╝y s─ů troch─Ö inne, a laboratoria podaj─ů normy og├│lne najcz─Ö┼Ťciej.

Edytowane przez Agnieszka Jelonek

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Jestem ju┼╝ po USG po┼é├│wkowym (21+1). Znowu maluch si─Ö u┼éo┼╝y┼é nie tak jak trzeba. Koniec ko┼äc├│w po skakaniu, kucaniu i trz─Ösieniu pup─ů uda┼éo si─Ö go zbada─ç. Maluch ma ju┼╝ 390 g i wszystko co trzeba na miejscu. W niekt├│rych pomiarach wysz┼éo ┼╝e jest troch─Ö starszy nawet 22+6 a w niekt├│rych m┼éodszy 20+6 ale ostatecznie termin porodu potwierdzony na 26.05. Szyjka macicy ok, ┼éo┼╝ysko na tylnej ┼Ťcianie, p┼éyn owodniowy te┼╝ w normie. Dosta┼éam a┼╝ 31 zdj─Ö─ç z kt├│rych nic nie rozumiem i ┼╝adne nie jest ┼éadne hehe. Jutro mam wizyt─Ö u swojej ginekolog, mo┼╝e ona zrobi Leosiowi ┼éadniejsza fotk─Ö z po┼éowy jego ┼╝ycia p┼éodowego ­čÖé

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
32 minuty temu, Do_Mi napisał:

Jestem ju┼╝ po USG po┼é├│wkowym (21+1). Znowu maluch si─Ö u┼éo┼╝y┼é nie tak jak trzeba. Koniec ko┼äc├│w po skakaniu, kucaniu i trz─Ösieniu pup─ů uda┼éo si─Ö go zbada─ç. Maluch ma ju┼╝ 390 g i wszystko co trzeba na miejscu. W niekt├│rych pomiarach wysz┼éo ┼╝e jest troch─Ö starszy nawet 22+6 a w niekt├│rych m┼éodszy 20+6 ale ostatecznie termin porodu potwierdzony na 26.05. Szyjka macicy ok, ┼éo┼╝ysko na tylnej ┼Ťcianie, p┼éyn owodniowy te┼╝ w normie. Dosta┼éam a┼╝ 31 zdj─Ö─ç z kt├│rych nic nie rozumiem i ┼╝adne nie jest ┼éadne hehe. Jutro mam wizyt─Ö u swojej ginekolog, mo┼╝e ona zrobi Leosiowi ┼éadniejsza fotk─Ö z po┼éowy jego ┼╝ycia p┼éodowego ­čÖé

No to super ┼╝e tym razem si─Ö uda┼éo. Moja te┼╝ 21 +1 mia┼éa 394g. A jaka fajna data porodu­čśâ mo┼╝e b─Ödzie podw├│jne ┼Ťwi─Öto­čśâ. Moja siostra te┼╝ ma urodziny w Dzie┼ä Matki.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
35 minut temu, Do_Mi napisał:

O to m├│j te┼╝ mia┼é w poniedzia┼éek taka wag─Ö, ale wtedy by┼éo 20+5. Super, ┼╝e wszystko jest w porzadku Ôś║´ŞĆ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Olga Minota napisał:

Czerwone mi─Öso to wo┼éowina,nie wieprzowina ­čÖé Polecam przede wszystkim buraki, dobre s─ů soki z burak├│w.

@Do_Mi gratulacje.

Mi dzi┼Ť przyszed┼é poczt─ů wynik dopiero z USG po┼é├│wkowego, zdj─Öcia tylko do wgl─ůdu dla lekarza, kilka zdj─Ö─ç buzi, ale ze wzgl─Ödu na ┼éo┼╝ysko na ┼Ťcianie przedniej s┼éabej jako┼Ťci ­čśë┬áJa mia┼éam USG robione na 21+5, ale waga wi─Öksz─ů troszk─Ö , bo 465g.

Edytowane przez dorcia6579

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Agnieszka Jelonek napisał:

No to super ┼╝e tym razem si─Ö uda┼éo. Moja te┼╝ 21 +1 mia┼éa 394g. A jaka fajna data porodu­čśâ mo┼╝e b─Ödzie podw├│jne ┼Ťwi─Öto­čśâ. Moja siostra te┼╝ ma urodziny w Dzie┼ä Matki.┬á

1 minutę temu, MariKate napisał:

O to m├│j te┼╝ mia┼é w poniedzia┼éek taka wag─Ö, ale wtedy by┼éo 20+5. Super, ┼╝e wszystko jest w porzadku Ôś║´ŞĆ

No tak dok┼éadnie to 394 (+/-58 g) ale to wskazywa┼éoby wiek ci─ů┼╝y na 20+6 a jednak jest dok┼éadnie 21+1

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@dorcia6579jak to poczt─ů? Nie dosta┼éa┼Ť od razu pe┼énej dokumentacji? Tak si─Ö praktykuje? Pierwszy raz si─Ö spotykam z tak─ů sytuacj─ů┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...