Skocz do zawarto┼Ťci

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Do_Mi napisał:

@dorcia6579jak to poczt─ů? Nie dosta┼éa┼Ť od razu pe┼énej dokumentacji? Tak si─Ö praktykuje? Pierwszy raz si─Ö spotykam z tak─ů sytuacj─ů┬á

Tak, ten lekarz wysy┼éa wynik, poniewa┼╝ raz, ┼╝e przyjmuje do┼Ť─ç du┼╝o pacjentek, bo jest jedynym genetykiem w okolicy, to ja jecha┼éam na to USG 70km, dodatkowo on jeszcze ma przychodnie w Szczecinie (140km ode mnie) u te wszystkie wyniki przechodz─ů przez w┼éa┼Ťnie Szczecin, st─ůd trzeba czeka─ç ( by┼éam na USG 28 grudnia...)

Czytam tak teraz ten wynik i martwi mnie ", grubo┼Ť─ç przednosowa" - ma 3,3 mm i jest na ostatnim centylu siatki...

Edytowane przez dorcia6579

Udost─Öpnij t─Ö odpowied┼║

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach
27 minut temu, dorcia6579 napisał:

Tak, ten lekarz wysy┼éa wynik, poniewa┼╝ raz, ┼╝e przyjmuje do┼Ť─ç du┼╝o pacjentek, bo jest jedynym genetykiem w okolicy, to ja jecha┼éam na to USG 70km, dodatkowo on jeszcze ma przychodnie w Szczecinie (140km ode mnie) u te wszystkie wyniki przechodz─ů przez w┼éa┼Ťnie Szczecin, st─ůd trzeba czeka─ç ( by┼éam na USG 28 grudnia...)

Czytam tak teraz ten wynik i martwi mnie ", grubo┼Ť─ç przednosowa" - ma 3,3 mm i jest na ostatnim centylu siatki...

Kurcze ja nie mam tego nawet wyszczeg├│lnionego. Mam tylko ┼╝e obraz nosa prawid┼éowy i d┼éugo┼Ť─ç ko┼Ťci nosowej. Ale zaraz zapisz─Ö sobie ┼╝eby zapyta─ç jutro mojej doktor i co w tym chodzi. Nie martw si─Ö. Skoro mie┼Ťci si─Ö w siatce tzn ┼╝e jest w normie ­čÖé

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
58 minut temu, dorcia6579 napisał:

A je┼Ťli chodzi o ta grubo┼Ť─ç przednosowa to jest w dolnej granicy czy g├│rnej ???

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
9 minut temu, Ewela1985 napisał:

A je┼Ťli chodzi o ta grubo┼Ť─ç przednosowa to jest w dolnej granicy czy g├│rnej ???

W dolnej,

chyba zaraz poszukam USG prenatalne c├│rki , bo co┼Ť m─ů┼╝ kojarzy, ┼╝e te┼╝ tak mia┼éa, a my ma┼ée nosy mamy ­čśë

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
5 minut temu, dorcia6579 napisał:

W dolnej,

chyba zaraz poszukam USG prenatalne c├│rki , bo co┼Ť m─ů┼╝ kojarzy, ┼╝e te┼╝ tak mia┼éa, a my ma┼ée nosy mamy ­čśë

U mnie jest wi─Öcej i ju┼╝ mia┼éam stracha ze za du┼╝o ­čÖłmasakra jak cz┼éowiek mo┼╝e si─Ö szybko nakr─Öci─çÔś╣´ŞĆNajwa┼╝niejsze ze mie┼Ťci si─Ö w granicy mo┼╝e to faktycznie oznacza─ç ze┬ámacie ┼éadne ma┼ée zgrabne noski­čśŐ­čśŐ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
7 godzin temu, MariKate napisał:

Nawet mnie nie strasz, ┼╝e tak d┼éugo to mo┼╝e trwa─ç ­čÖł ja w┼éa┼Ťnie zrobi┼éam b┼é─ůd, ┼╝e przyzwyczai┼éam c├│reczk─Ö do spania ┼╝e mn─ů, a ┼╝e m─Ö┼╝a bardzo cz─Östo nie ma wieczorami w domu to tylko ja j─ů usypialam i nadal to robi─Ö. Jak m─ů┼╝ chce j─ů po┼éo┼╝y─ç spa─ç to jest wielka awantura i i tak ko┼äczy si─Ö tym ┼╝e to ja musze przyj┼Ť─ç i j─ů po┼éo┼╝y─ç.

Jak w sierpniu by┼éam na 5 dni w szpitalu to m─ů┼╝ mia┼é w┼éa┼Ťnie najwi─Öksze problemy wieczorami bo by┼é p┼éacz i histeria.

Teraz chce j─ů powoli przyzwyczaja─ç do tego, ┼╝e tata te┼╝ musi ko┼éo niej robi─ç pewne rzeczy, bo jak przyjdzie na ┼Ťwiat synek to b─Öd─Ö musia┼éa podzieli─ç uwag─Ö na ich dw├│jk─Ö i troch─Ö si─Ö boj─Ö jaka b─Ödzie jej reakcja ­čĄĚÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

I ju┼╝ wiem, ┼╝e synka w miar─Ö mo┼╝liwo┼Ťci b─Öd─Ö uczy─ç spa─ç we w┼éasnym ┼é├│┼╝ku samemu. Ale oczywi┼Ťcie przysz┼éo┼Ť─ç poka┼╝e jak mi to wyjdzie ­čÖł

No z c├│rk─ů mo┼╝e by─ç problem ale oby si─Ö to jako┼Ť uda┼éo. U mnie w domu to te┼╝ tylko ja usypia┼éam synka i codziennie najch─Ötniej by chcia┼é ┼╝ebym zasypia┼éa z nim no i tak le┼╝─Ö g┼éaszcze go po pleckach ale codzie┼ä skracam czas a on biedny nie mo┼╝e przez to zasn─ů─ç ze nie ma mnie obok ale sana sobie jestem winna ­čÖä

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
7 godzin temu, MariKate napisał:

W┼éa┼Ťnie by┼é u mnie kurier z rzeczami kt├│re we wtorek zamawia┼éam dla maluszka. Jak otwiera┼éam paczk─Ö to cieszy┼éam si─Ö jak ma┼ée dziecko, kt├│re znalaz┼éo prezent pod choink─ů ­čśé

Te┼╝ bym chcia┼éa ju┼╝ co┼Ť wi─Öcej kupi─ç co┼Ť zam├│wi─ç a tu niestety p┼ée─ç nieznana. ­čÖä

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
5 minut temu, Mama88 napisał:

Te┼╝ bym chcia┼éa ju┼╝ co┼Ť wi─Öcej kupi─ç co┼Ť zam├│wi─ç a tu niestety p┼ée─ç nieznana. ­čÖä

A Ty mia┼éa┼Ť ju┼╝ badania po┼é├│wkowe? Bo nie pami─Ötam czy pisa┼éa┼Ť

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Do_Mi napisał:

Kurcze ja nie mam tego nawet wyszczeg├│lnionego. Mam tylko ┼╝e obraz nosa prawid┼éowy i d┼éugo┼Ť─ç ko┼Ťci nosowej. Ale zaraz zapisz─Ö sobie ┼╝eby zapyta─ç jutro mojej doktor i co w tym chodzi. Nie martw si─Ö. Skoro mie┼Ťci si─Ö w siatce tzn ┼╝e jest w normie ­čÖé

Ja sprawdzałam USG moich córek, co prawda to było dawno i u innego lekarza, ale tu mam wyszczególnione dużo więcej

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
20 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

A Ty mia┼éa┼Ť ju┼╝ badania po┼é├│wkowe? Bo nie pami─Ötam czy pisa┼éa┼Ť

Tak mia┼éam 22 grudnia i dzidziu┼Ť by┼é tak u┼éo┼╝ony ze ci─Ö┼╝ko by┼éo p┼ée─ç okre┼Ťli─ç i do tego p─Öpowin─Ö mi─Ödzy n├│┼╝kami┬á

No ale moja Pani doktor powiedzia┼éa ┼╝e na 80%dziewczynka z tym ┼╝e nie kaza┼éa szale─ç z r├│┼╝em bo nie jest pewna ­čÖä

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
24 minuty temu, dorcia6579 napisał:

Ja sprawdzałam USG moich córek, co prawda to było dawno i u innego lekarza, ale tu mam wyszczególnione dużo więcej

Tzn mam te┼╝ inne oznaczenia ale co do nosa to tu jest opisane tylko ┼╝e obraz prawid┼éowy i d┼éugo┼Ť─ç ko┼Ťci nosowej. Fakt ┼╝e trudno by┼éo go zbada─ç wi─Öc mo┼╝e jednak nie wszystko z┼éapa┼éa. Czy mo┼╝esz w takim razie napisa─ç co jeszcze mia┼éa┼Ť odno┼Ťnie nosa? Jutro mam kolejn─ů wizyt─Ö to b─Öd─Ö mia┼éa mo┼╝liwo┼Ť─ç o wszystko dopyta─ç.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
24 minuty temu, Mama88 napisał:

Tak mia┼éam 22 grudnia i dzidziu┼Ť by┼é tak u┼éo┼╝ony ze ci─Ö┼╝ko by┼éo p┼ée─ç okre┼Ťli─ç i do tego p─Öpowin─Ö mi─Ödzy n├│┼╝kami┬á

No ale moja Pani doktor powiedzia┼éa ┼╝e na 80%dziewczynka z tym ┼╝e nie kaza┼éa szale─ç z r├│┼╝em bo nie jest pewna ­čÖä

Aha ok dobra pami─Ötam. Tylko w┼éa┼Ťnie zdziwi┼éam si─Ö ┼╝e po po┼é├│wkowych nie znasz p┼éci.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
11 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Aha ok dobra pami─Ötam. Tylko w┼éa┼Ťnie zdziwi┼éam si─Ö ┼╝e po po┼é├│wkowych nie znasz p┼éci.

No w┼éa┼Ťnie ale mam nadziej─Ö ┼╝e w poniedzia┼éek poznam┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Ja mia┼éam po┼é├│wkowe we wtorek w 21 +1tc. Z usg termin 24.05. Wszystko podobno dobrze, dzidziu┼Ť ┼éadnie si─Ö rozwija. Mi waga wysz┼éa prawie 0.5kg. Ale jako┼Ť nie przywi─ůzuj─Ö do tego wagi bi to tylko jakie┼Ť obliczenia. Poprzednie ci─ů┼╝e mia┼éy si─Ö ko┼äczy─ç z wag─ů 3.5 kg a jeden mia┼é 2.80 a drugi 2.90 kg. Mam tylko przyj┼Ť─ç do kontroli bo wysz┼éo mi jelito hiperechogeniczne. Ale kaza┼é narazie si─Ö nie martwi─ç tylko to kontrolowa─ç. Za tydzie┼ä id─Ö do swojej ginekolog i tam te┼╝ mam poprosi─ç o sprawdzenie tego.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
8 minut temu, Mama88 napisał:

No w┼éa┼Ťnie ale mam nadziej─Ö ┼╝e w poniedzia┼éek poznam┬á

No na pewno.­čśâ dzidziusie uparciusie­čÖł­čśŁ­čśŤ z tego co wida─ç co jedno to bardziej uparte­čśé­čśé ja te┼╝ d┼éugo nie zna┼éam p┼éci dopiero na po┼é├│wkowych tak na 100% si─Ö dowiedzia┼éam. Teraz te┼╝ zawsze jako┼Ť sie obr├│ci, albo ucieka ┼╝e ci─Ö┼╝ko zbada─ç

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
51 minut temu, Do_Mi napisał:

Tzn mam te┼╝ inne oznaczenia ale co do nosa to tu jest opisane tylko ┼╝e obraz prawid┼éowy i d┼éugo┼Ť─ç ko┼Ťci nosowej. Fakt ┼╝e trudno by┼éo go zbada─ç wi─Öc mo┼╝e jednak nie wszystko z┼éapa┼éa. Czy mo┼╝esz w takim razie napisa─ç co jeszcze mia┼éa┼Ť odno┼Ťnie nosa? Jutro mam kolejn─ů wizyt─Ö to b─Öd─Ö mia┼éa mo┼╝liwo┼Ť─ç o wszystko dopyta─ç.┬á

Wrzuc─Ö Ci zdjecie

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
16 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

No na pewno.­čśâ dzidziusie uparciusie­čÖł­čśŁ­čśŤ z tego co wida─ç co jedno to bardziej uparte­čśé­čśé ja te┼╝ d┼éugo nie zna┼éam p┼éci dopiero na po┼é├│wkowych tak na 100% si─Ö dowiedzia┼éam. Teraz te┼╝ zawsze jako┼Ť sie obr├│ci, albo ucieka ┼╝e ci─Ö┼╝ko zbada─ç

Tylko ┼╝eby tym razem nie by┼éo tak ┼╝e b─Ödzie fika─ç i ci─Ö┼╝ko b─Ödzie lekarzowi si─Ö dopatrze─ç ­čÖä

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
27 minut temu, dorcia6579 napisał:

Wrzuc─Ö Ci zdjecie

Świetnie, poproszę. 

Po tych wszystkich akrobacjach ┼╝eby Leo┼Ť da┼é si─Ö zbada─ç teraz strasznie boli mnie brzuch. Jakby mi kto┼Ť ci─ůgle wk┼éada┼é w niego palce ­čś× a┼╝ mi si─Ö czasem niedobrze robi ­čśĽ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
14 godzin temu, dorcia6579 napisał:

@brzuchatka90 jeste┼Ť z nami, jak dobrze pami─Ötam mia┼éa┼Ť mie─ç wczoraj lekarza???jak tam ?

Tak zgadza si─Ö. By┼éam w ┼Ťrod─Ö. Nie jest ciekawie. Ale nie chc─Ö o tym pisa─ç. Nie mam si┼é dziewczyny na nic. Jestem ale p├│ki co to wchodz─Ö na forum raz dziennie i czytam z grubsza o czym piszecie. Na wszystko odesz┼éa mi ochota, nie my┼Ťl─Ö o laktatorach itp. nic mnie ju┼╝ nie cieszy.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Godzinę temu, brzuchatka90 napisał:

Tak zgadza si─Ö. By┼éam w ┼Ťrod─Ö. Nie jest ciekawie. Ale nie chc─Ö o tym pisa─ç. Nie mam si┼é dziewczyny na nic. Jestem ale p├│ki co to wchodz─Ö na forum raz dziennie i czytam z grubsza o czym piszecie. Na wszystko odesz┼éa mi ochota, nie my┼Ťl─Ö o laktatorach itp. nic mnie ju┼╝ nie cieszy.

­čśô­čśô­čśô Jak znajdziesz si┼éy i ochot─Ö to przelej sw├│j ┼╝al...mo┼╝e chocia┼╝ troszk─Ö zrobi Ci si─Ö lepiej... pami─Ötaj, ┼╝e nie ma sytuacji bez wyj┼Ťcia, i na wszystko mo┼╝na znale┼║─ç chocia┼╝ pewien spos├│b.

­č嬭č嬭čĺ¬

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@brzuchatka90 cho─ç si─Ö nie znamy to ┼Ťciskam Ci─Ö na odleg┼éo┼Ť─ç. Nie wiem co si─Ö dzieje ale mo┼╝e jeszcze wszystko dobrze si─Ö u┼éo┼╝y. Trzymam za Was kciuki ­čĄ×

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Zn├│w wysz┼éy kr├│tsze ko┼Ťci d┼éugie. Nie tylko nogi ale tak┼╝e r─Öce. Chocia┼╝ na nogach jest wi─Öksza r├│┼╝nica. Ci─ů┼╝a by┼éa aktualnie 23+5 a ko┼Ť─ç udowa 18+6. Od ostatniego badania USG podros┼éa niewiele z 2.68 na 2.88.

19 stycznia mam kolejn─ů wizyt─Ö w tym samym o┼Ťrodku ale u innego lekarza. Nienwiem co mam robi─ç. Ten w ┼Ťrod─Ö wspomina┼é o amniopunkcji, ale wiek ci─ů┼╝y nie gwarantuje pomy┼Ťlno┼Ťci badania.┬á

Dziewczyny co mam robi─ç? Przejrza┼éam ju┼╝ r├│┼╝ne fora internetowe, kobiety pisz─ů ┼╝e r├│┼╝nica wynosi┼éa nawet 6/7 tyg i dziecko urodzi┼éo si─Ö zdrowe.┬á

Na ostatnim badaniu wa┼╝y┼é 470 g. Ni┼╝sza waga, poniewa┼╝ ko┼Ťci kr├│tsze to i wynik mniejszy.┬á

Tak poza tym to reszta parametrów jest w normie. 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...