Skocz do zawarto┼Ťci

Maj├│weczki 2021­čĄ░ | Forum o ci─ů┼╝y

Angella

Rekomendowane odpowiedzi

• Mamusie
3 minuty temu, banasiatko napisał:

Ja na szcz─Ö┼Ťcie drugi, w por├│wnaniu do pierwszego, mia┼éam na prawd─Ö cudowny ­čśë Chocia┼╝ tyle po takiej ci─ů┼╝y problemowej ­čśĆ

U mnie nie do┼Ť─ç ┼╝e z synkiem ┼║le bo za p├│┼║no lekarze zareagowali to i ze mn─ů nie ciekawie┬á

Ale na szcz─Ö┼Ťcie z biegiem czasu wszystko posz┼éo w dobra stron─Ö┬á

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

Witam, ┬ájestem w 7 tc, por├│d pod koniec maja, to moja druga┬áci─ů┼╝a , mam ju┼╝ 7 letni─ů c├│reczk─Ö ­čÖé,┬ájestem z woj. ┼Ťwi─Ötokrzyskiego. Dok┼éadnie tydzie┼ä temu wysz┼éy mi dwie kreseczki na te┼Ťcie ­čśŐ, ale dopiero dzi┼Ť posz┼éam do ginekologa , poniewa┼╝ dzie┼ä po wykonaniu testu z┼éapa┼éo mnie przezi─Öbienie, b├│l gard┼éa, katar, b├│le mi─Ö┼Ťniowe i stan podgor─ůczkowy, pu┼Ťci┼éo mnie dopiero we wtorek. A dzisiejsza wizyta u ginekologa mocno mnie rozczarowa┼éa, wr─Öcz za┼éama┼éa .... wyobra┼║cie sobie ┼╝e lekarz mnie OCHRZANI┼ü, ┼╝e zasz┼éam w ci─ů┼╝e w czasie pandemii .... ┬áten sam lekarz prowadzi┼é moj─ů pierwsza ci─ů┼╝─Ö i na prawd─Ö by┼éam z niego zadowolona... na wizycie w sumie nic si─Ö nie dowiedzia┼éam, tylko tyle ┼╝e ÔÇ×fasolkaÔÇŁ jest w macicy. By┼éam w takim szoku reakcji lekarza, ┼╝e nie powiedzia┼éam o przezi─Öbieniu, ani o nic nie zapyta┼éam odno┼Ťnie ci─ů┼╝y ­čśö, mam si─Ö zg┼éosi─ç za 10 dni to sprawdzi czy serduszko bije i za┼éo┼╝y mi kart─Ö ci─ů┼╝y ┬á... masakra jaka┼Ť..... powa┼╝nie my┼Ťl─Ö o zmianie lekarza .... Czy w Waszym przypadku lekarz co┼Ť m├│wi┼é o ÔÇ× kiepskimÔÇŁ okresie na ci─ů┼╝─Ö ??? Ma┼éo tego, jak by┼éam u niego w czerwcu to m├│wi┼éam ┼╝e chcia┼éabym si─Ö postara─ç o kolejne dziecko, to zrobi┼é mi badania i po tym stwierdzi┼é ┼╝e nie widzi przeciwwskaza┼ä, ┼╝e mog─Ö si─Ö stara─ç o dziecko .... na prawd─Ö nie rozumiem reakcji lekarza ... i jeszcze jestem w┼Ťciek┼éa na siebie ┼╝e w og├│le nie zareagowa┼éam tylko zamilk┼éam i wysz┼éam z gabinetu z opuszczon─ů g┼éow─ů┬á­čśö­čśó┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

U mnie dzis rowniez 9 tydzien, brzuch wzdety, nad spojeniem lonowym czuje roznice, podbrzusze jest trwardsze.  

Pracuje jako pielegniarka na oddziale szpitalnym, o ciazy powiedzialam dzien przed 2gim usg( pierwsze bylo 4t5d) i jedynie bylo pogrubione endometrium co moglo o ciazy swiadczyc, kreski na testach pojawily sie momentalnie, mialam wszystkie objawy i bylo po mnie widac, ze zle sie czuje. Byl to tez czas na zamkniecie grafikow. Pracuje, bo chce, bo lepiej czuje sie psychicznie. Niestety, ale moja praca nalezy do niebezpiecznych w ciazy ze wzgledu na dzwiganie i ekspozycje na material potencjalnie zakazny. Kolezanki nie pozwalaja mi dzwigac, daja tez wybor czym mam na danym dyzurze sie zajac, abym miala jak najmniejszy kontakt z chorymi. Poki pracuje na dwunastki i noce zdecydowalam, ze unikam dzwigania i biegania na rtg, ct itp. Przy kłuciu zazwyczaj uwazalam, wiec nadal to robie, ale ryzyko zawsze istnieje. Nie przystapie do resuscytacji, kontakt ze swiezymi zwlokami tez mnie nie razi, wiec wykonam co trzeba bez dzwigania. Mimo ograniczonej pracy bede jej miec i tak duzo.

Obstawiam, ze nie spotkalyscie sie w szpitalu z pielegniarka/ polozna w widocznej ciazy?

Odno┼Ťnik do komentarza

Moj lekarz ginekolog w korone nie wierzy, wiec nie wspominal, ze to zly czas.  Niekiedy plotkujemy sobie o naszej pracy w ochronie zdrowia, narzekamy na system i obgadujemy ,,ciekawych" pacjentow. 

Rozumiem Twoj smutek, ale nie rozumiem podejscia lekarza.

Edytowane przez Mamamaj21
Odno┼Ťnik do komentarza

14 minut temu, Platyna85 napisał:

Witam, ┬ájestem w 7 tc, por├│d pod koniec maja, to moja druga┬áci─ů┼╝a , mam ju┼╝ 7 letni─ů c├│reczk─Ö ­čÖé,┬ájestem z woj. ┼Ťwi─Ötokrzyskiego. Dok┼éadnie tydzie┼ä temu wysz┼éy mi dwie kreseczki na te┼Ťcie ­čśŐ, ale dopiero dzi┼Ť posz┼éam do ginekologa , poniewa┼╝ dzie┼ä po wykonaniu testu z┼éapa┼éo mnie przezi─Öbienie, b├│l gard┼éa, katar, b├│le mi─Ö┼Ťniowe i stan podgor─ůczkowy, pu┼Ťci┼éo mnie dopiero we wtorek. A dzisiejsza wizyta u ginekologa mocno mnie rozczarowa┼éa, wr─Öcz za┼éama┼éa .... wyobra┼║cie sobie ┼╝e lekarz mnie OCHRZANI┼ü, ┼╝e zasz┼éam w ci─ů┼╝e w czasie pandemii .... ┬áten sam lekarz prowadzi┼é moj─ů pierwsza ci─ů┼╝─Ö i na prawd─Ö by┼éam z niego zadowolona... na wizycie w sumie nic si─Ö nie dowiedzia┼éam, tylko tyle ┼╝e ÔÇ×fasolkaÔÇŁ jest w macicy. By┼éam w takim szoku reakcji lekarza, ┼╝e nie powiedzia┼éam o przezi─Öbieniu, ani o nic nie zapyta┼éam odno┼Ťnie ci─ů┼╝y ­čśö, mam si─Ö zg┼éosi─ç za 10 dni to sprawdzi czy serduszko bije i za┼éo┼╝y mi kart─Ö ci─ů┼╝y ┬á... masakra jaka┼Ť..... powa┼╝nie my┼Ťl─Ö o zmianie lekarza .... Czy w Waszym przypadku lekarz co┼Ť m├│wi┼é o ÔÇ× kiepskimÔÇŁ okresie na ci─ů┼╝─Ö ??? Ma┼éo tego, jak by┼éam u niego w czerwcu to m├│wi┼éam ┼╝e chcia┼éabym si─Ö postara─ç o kolejne dziecko, to zrobi┼é mi badania i po tym stwierdzi┼é ┼╝e nie widzi przeciwwskaza┼ä, ┼╝e mog─Ö si─Ö stara─ç o dziecko .... na prawd─Ö nie rozumiem reakcji lekarza ... i jeszcze jestem w┼Ťciek┼éa na siebie ┼╝e w og├│le nie zareagowa┼éam tylko zamilk┼éam i wysz┼éam z gabinetu z opuszczon─ů g┼éow─ů┬á­čśö­čśó┬á

Ja z czym┼Ť takim absolutnie si─Ö nie spotka┼éam, wr─Öcz przeciwnie, o ci─ů┼╝─Ö staram si─Ö od 2 lat i w tym roku nawet mia┼éam ju┼╝ laparoskopie diagnostycznych czyli operacje w szpitalu w celu znalezienia przyczyny, m├│wi─Ö to dlatego ze kazdy z lekarzy z kt├│rym si─Ö spotka┼éam ┼╝yczy┼é mi jak najlepiej a bada┼éo mnie kilku­čśÇdziwne to zachowanie lekarza, ja bym od razu zmieni┼éa po czym┼Ť takim... Dramat

Edytowane przez Aneczka87
Odno┼Ťnik do komentarza

20 minut temu, Platyna85 napisał:

Witaj, te┼╝ jestem ┼╝e ┼Üwi─Ötokrzyskiego i te┼╝ mam 7 letnie dziecko ­čśë

Tw├│j lekarz zachowa┼é si─Ö na prawd─Ö beznadziejnie ­čśí M├│j nic na temat zachodzenia w ci─ů┼╝─Ö w czasie pandemii nie powiedzia┼é...

Odno┼Ťnik do komentarza

Dziewczyny, ja to ju┼╝ mam chyba jak─ů┼Ť paranoj─Ö na punkcie tej stronki┬á­čśâ
Robi─Ö sobie dzisiaj ┼Ťniadanie i tak mi si─Ö jako┼Ť nagle skojarzy┼éo... musia┼éem zrobi─ç to zdj─Öcie, ┼╝eby si─Ö z Wami podzieli─ç┬á­čĄ¬

ciekawe.thumb.png.1c82ddb533900ac6f500280a60260451.png

• Haha 3
Odno┼Ťnik do komentarza

18 minut temu, Mamamaj21 napisał:

U mnie dzis rowniez 9 tydzien, brzuch wzdety, nad spojeniem lonowym czuje roznice, podbrzusze jest trwardsze.  

Pracuje jako pielegniarka na oddziale szpitalnym, o ciazy powiedzialam dzien przed 2gim usg( pierwsze bylo 4t5d) i jedynie bylo pogrubione endometrium co moglo o ciazy swiadczyc, kreski na testach pojawily sie momentalnie, mialam wszystkie objawy i bylo po mnie widac, ze zle sie czuje. Byl to tez czas na zamkniecie grafikow. Pracuje, bo chce, bo lepiej czuje sie psychicznie. Niestety, ale moja praca nalezy do niebezpiecznych w ciazy ze wzgledu na dzwiganie i ekspozycje na material potencjalnie zakazny. Kolezanki nie pozwalaja mi dzwigac, daja tez wybor czym mam na danym dyzurze sie zajac, abym miala jak najmniejszy kontakt z chorymi. Poki pracuje na dwunastki i noce zdecydowalam, ze unikam dzwigania i biegania na rtg, ct itp. Przy kłuciu zazwyczaj uwazalam, wiec nadal to robie, ale ryzyko zawsze istnieje. Nie przystapie do resuscytacji, kontakt ze swiezymi zwlokami tez mnie nie razi, wiec wykonam co trzeba bez dzwigania. Mimo ograniczonej pracy bede jej miec i tak duzo.

Obstawiam, ze nie spotkalyscie sie w szpitalu z pielegniarka/ polozna w widocznej ciazy?

Ja spotka┼éam si─Ö z po┼éo┼╝n─ů w ci─ů┼╝y na dy┼╝urze ­čśë

Odno┼Ťnik do komentarza

11 minut temu, banasiatko napisał:

Witaj, te┼╝ jestem ┼╝e ┼Üwi─Ötokrzyskiego i te┼╝ mam 7 letnie dziecko ­čśë

Tw├│j lekarz zachowa┼é si─Ö na prawd─Ö beznadziejnie ­čśí M├│j nic na temat zachodzenia w ci─ů┼╝─Ö w czasie pandemii nie powiedzia┼é...

No w┼éa┼Ťnie.... zastanawiam si─Ö czy da─ç mu jeszcze jedn─ů szanse na nast─Öpnej wizycie czy ju┼╝ teraz szuka─ç nowego lekarza.... mam weekend na przemy┼Ťlenia .... najgorsze jest to,┬á┼╝e ja do niego chodz─Ö ju┼╝ od 10 lat, prowadzi┼é moj─ů pierwsz─ů┬áci─ů┼╝─Ö, na prawd─Ö by┼éam z niego zadowolona ... a dzi┼Ť takie rozczarowanie.... SZOK

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie

Hej dziewczyny dzisiaj dosta┼éam wypis i jestem ju┼╝ w domku ­čÖé Z jednej strony si─Ö ciesz─Ö ┼╝e jestem w domu a drugiej strony b─Öd─ůc w szpitalu oni mieli wszystko pod kontrol─ů. A wi─Öc tak podczas pobytu w szpitalu krwawienie pojawi┼éo sie jeszcze raz tzn lecia┼éo przesta┼éo lecia┼éo przesta┼éo itd. Nie ┼╝e ca┼éy czas i nie jakie┼Ť wielkie ilo┼Ťci z tego co si─Ö dowiedzialam krew jest ciemna prawie ┼╝e br─ůzowa to znaczy ┼╝e wszystko dobrze gorzej jakby by┼éa jasna. Krwiak 2,6cm x 1,6cm nie wiem co o tym my┼Ťle─ç. Teraz mam odpoczywa─ç ┼╝adnych gwa┼étownych ruch├│w zero wsp├│┼é┼╝ycia plus przepisane zosta┼éy mi leki jakie┼Ť witaminy i tabletki dzia┼éaj─ůce przeciw ryzyku poronien. Nikt w szpitalu nie wspomnia┼é mi ani razu ┼╝e mo┼╝e doj┼Ť─ç do poronienia a na wypisie napisane Rozpoznanie: poronienie zagra┼╝aj─ůce­čśÉ z drugiej strony wiem ┼╝e dzidzia dobrze sie rozwija bo przez 8 dni od ostatniego usg z 4mm zrobi┼éy sie 9mm Teraz czeka mnie wizyta u mojej ginekolog 5.10 i zobaczymy jak ona to widzi ­čÖé ja jestem dobrej my┼Ťli ale ┼╝ycie bywa r├│┼╗ne. Co wy my┼Ťlicie o tym ?┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

6 minut temu, Platyna85 napisał:

No w┼éa┼Ťnie.... zastanawiam si─Ö czy da─ç mu jeszcze jedn─ů szanse na nast─Öpnej wizycie czy ju┼╝ teraz szuka─ç nowego lekarza.... mam weekend na przemy┼Ťlenia .... najgorsze jest to,┬á┼╝e ja do niego chodz─Ö ju┼╝ od 10 lat, prowadzi┼é moj─ů pierwsz─ů┬áci─ů┼╝─Ö, na prawd─Ö by┼éam z niego zadowolona ... a dzi┼Ť takie rozczarowanie.... SZOK

Je┼╝eli przez te 10 lat nie mia┼éa┼Ť z nim podobnych przyg├│d - ja bym mu da┼éa jeszcze jedn─ů szans─Ö. Mo┼╝e mia┼é na prawd─Ö fatalny dzie┼ä i chc─ůc nie chc─ůc si─Ö na Tobie wy┼╝y┼é

7 minut temu, Mainusia napisał:

Hej dziewczyny dzisiaj dosta┼éam wypis i jestem ju┼╝ w domku ­čÖé Z jednej strony si─Ö ciesz─Ö ┼╝e jestem w domu a drugiej strony b─Öd─ůc w szpitalu oni mieli wszystko pod kontrol─ů. A wi─Öc tak podczas pobytu w szpitalu krwawienie pojawi┼éo sie jeszcze raz tzn lecia┼éo przesta┼éo lecia┼éo przesta┼éo itd. Nie ┼╝e ca┼éy czas i nie jakie┼Ť wielkie ilo┼Ťci z tego co si─Ö dowiedzialam krew jest ciemna prawie ┼╝e br─ůzowa to znaczy ┼╝e wszystko dobrze gorzej jakby by┼éa jasna. Krwiak 2,6cm x 1,6cm nie wiem co o tym my┼Ťle─ç. Teraz mam odpoczywa─ç ┼╝adnych gwa┼étownych ruch├│w zero wsp├│┼é┼╝ycia plus przepisane zosta┼éy mi leki jakie┼Ť witaminy i tabletki dzia┼éaj─ůce przeciw ryzyku poronien. Nikt w szpitalu nie wspomnia┼é mi ani razu ┼╝e mo┼╝e doj┼Ť─ç do poronienia a na wypisie napisane Rozpoznanie: poronienie zagra┼╝aj─ůce­čśÉ z drugiej strony wiem ┼╝e dzidzia dobrze sie rozwija bo przez 8 dni od ostatniego usg z 4mm zrobi┼éy sie 9mm Teraz czeka mnie wizyta u mojej ginekolog 5.10 i zobaczymy jak ona to widzi ­čÖé ja jestem dobrej my┼Ťli ale ┼╝ycie bywa r├│┼╗ne. Co wy my┼Ťlicie o tym ?┬á

Du┼╝o le┼╝ i odpoczywaj. Wszystko b─Ödzie dobrze ­čśś Je┼Ťli lekarze Ci nic nie wspomnieli o tym, ┼╝e grozi┼éo Ci poronienie, to pewnie tylko dlatego, ┼╝e nie chcieli Ci─Ö stresowa─ç niepotrzebnie. B─ůd┼║ dobrej my┼Ťli ÔÖą´ŞĆ Trzymamy za Ciebie kciuki ­čśë

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
27 minut temu, Mainusia napisał:

Wiesz z krwakami jest r├│┼╝nie jedne si─Ö wch┼éaniaj─ů drugie opr├│┼╝niaj─ů skoro z Ciebie leci br─ůzowa krew to jest nadzieja ze krwiak si─Ö opr├│┼╝nia i b─Ödzie si─Ö zmniejsza┼é┬á

Ja w tamtej ci─ů┼╝y przegra┼éam walk─Ö z krwiakiem co nie znaczy ┼╝e tak to wygl─ůda bo s─ů kobiety kt├│re urodzi┼éy zdrowe male┼ästwa tak┼╝e g┼éowa do g├│ry bierz tabletki i du┼╝o lez┬á

Ja też teraz walczę z krwiakiem i też tak jak Ty 5 dowiem się co dalej 

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
1 godzinę temu, banasiatko napisał:

Je┼╝eli przez te 10 lat nie mia┼éa┼Ť z nim podobnych przyg├│d - ja bym mu da┼éa jeszcze jedn─ů szans─Ö. Mo┼╝e mia┼é na prawd─Ö fatalny dzie┼ä i chc─ůc nie chc─ůc si─Ö na Tobie wy┼╝y┼é

Du┼╝o le┼╝ i odpoczywaj. Wszystko b─Ödzie dobrze ­čśś Je┼Ťli lekarze Ci nic nie wspomnieli o tym, ┼╝e grozi┼éo Ci poronienie, to pewnie tylko dlatego, ┼╝e nie chcieli Ci─Ö stresowa─ç niepotrzebnie. B─ůd┼║ dobrej my┼Ťli ÔÖą´ŞĆ Trzymamy za Ciebie kciuki ­čśë

Dzi─Ökuj─Ö bardzo ÔŁĄ oj odpoczywa─ç na pewno b─Öd─Ö ­čÖé

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
1 godzinę temu, Mama88 napisał:

Wiesz z krwakami jest r├│┼╝nie jedne si─Ö wch┼éaniaj─ů drugie opr├│┼╝niaj─ů skoro z Ciebie leci br─ůzowa krew to jest nadzieja ze krwiak si─Ö opr├│┼╝nia i b─Ödzie si─Ö zmniejsza┼é┬á

Ja w tamtej ci─ů┼╝y przegra┼éam walk─Ö z krwiakiem co nie znaczy ┼╝e tak to wygl─ůda bo s─ů kobiety kt├│re urodzi┼éy zdrowe male┼ästwa tak┼╝e g┼éowa do g├│ry bierz tabletki i du┼╝o lez┬á

Ja też teraz walczę z krwiakiem i też tak jak Ty 5 dowiem się co dalej 

Mi raz lekarz m├│wi┼é kiedy zapyta┼éam sie czy du┼╝y ten krwiak to on no powinien si─Ö wch┼éon─ů─ç a kiedy zacz─Ö┼éam znowu krwawic to powiedzia┼é dobrze oproznia sie a wi─Öc nie wiem czy w t─ů czy w tamt─ů­čśÂ

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
6 minut temu, Mainusia napisał:

Mi raz lekarz m├│wi┼é kiedy zapyta┼éam sie czy du┼╝y ten krwiak to on no powinien si─Ö wch┼éon─ů─ç a kiedy zacz─Ö┼éam znowu krwawic to powiedzia┼é dobrze oproznia sie a wi─Öc nie wiem czy w t─ů czy w tamt─ů­čśÂ

Mo┼╝e by─ç ze cz─Ö┼Ťciowo si─Ö wch┼éonie a cz─Ö┼Ť─ç wydali ala wa┼╝ne ┼╝eby znik┼é ┼╝eby nie zagra┼╝a┼é┬á

U mnie nic się nie dzieje żadnych plamień wiec mam nadzieję że się wchlania

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
Teraz, banasiatko napisał:

Bo┼╝e, dobijcie mnie... W┼éa┼Ťnie dowiedzia┼éam si─Ö, ┼╝e o┼Ťmioro nauczycieli w szkole moich dzieci ma ­čĹĹ i od poniedzia┼éku przechodzimy na zdalne nauczanie... ­čśş­čśş­čśş

Cooo? O kurde szok 

Odno┼Ťnik do komentarza

1 minutę temu, Mama88 napisał:

Cooo? O kurde szok 

Mam nadziej─Ö, ┼╝e ch┼éopcy nie przywlekli tego do domu ­čĆá. Niby wychowawczyni pierwszaka i panie w przedszkolu pi─Öciolatka nie s─ů zaka┼╝one, ale wiadomo czy te testy dobrze powychodzi┼éy?┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
2 minuty temu, Mainusia napisał:

Wszystkiego dowiemy sie w poniedzia┼éek trzymam kciuki i za Ciebie i za siebie ja jestem taka ┼╝e strasznie wszystkim sie przejmuje musz─Ö sie wyluzowac­čśÄ

Ja te┼╝ trzymam ­čĄ×­čĆ╗ za Nas┬á

Te┼╝ jestem taka ze zaraz p┼éacz─Ö my┼Ťl─Ö itd

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
7 minut temu, banasiatko napisał:

Mam nadziej─Ö, ┼╝e ch┼éopcy nie przywlekli tego do domu ­čĆá. Niby wychowawczyni pierwszaka i panie w przedszkolu pi─Öciolatka nie s─ů zaka┼╝one, ale wiadomo czy te testy dobrze powychodzi┼éy?┬á

Teraz w tych czasach nic nie wiadomo 

I Nas te┼╝ co┼Ť wspominali ze nie d┼éugo mo┼╝e by─ç zdalne nauczanie­čÖä

Odno┼Ťnik do komentarza

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö

• U┼╝ytkownicy online

Brak u┼╝ytkownik├│w do pokazania

• Podobna zawarto┼Ť─ç

• Najnowsze odpowiedzi

• Najlepiej jest zrobi─ç badanie na bet─Ö HCG itd.
    • Ja jednak wol─Ö prywatne. Nasza c├│rka jest w dwuj─Özycznym przedszkolu Tequesta na ┼╗oliborzu i to co mi si─Ö tam podoba poza mo┼╝liwo┼Ťci─ů nauki angielskiego i hiszpa┼äskiego, to to, ┼╝e grupy s─ů niewielkie. Ciocie moga faktycznie po┼Ťwi─Öci─ç czas ka┼╝demu dziecku.
    • Jeste┼Ťmy najlepszymi producentami dokument├│w, na ┼Ťwiecie kr─ů┼╝y ponad 12 milion├│w naszych dokument├│w. Oferujemy paszporty rejestrowane i nierejestrowane, prawa jazdy, piecz─ůtki i inne produkty dla wielu kraj├│w takich jak: USA. , Australia, Belgia, Brazylia, Kanada, W┼éochy, Finlandia, Francja, Niemcy, Izrael, Meksyk, Holandia, RPA, Hiszpania, Wielka Brytania. Ta lista nie jest kompletna. Aby uzyska─ç dodatkowe informacje i z┼éo┼╝y─ç zam├│wienie, odwied┼║ nasz─ů stron─Ö internetow─ů lub skontaktuj si─Ö z nami przez e-mail lub telefon kom├│rkowy. Kontaktowy adres e-mail: fynnkelly376 @ yahoo. com Og├│lne wsparcie: fynnkelly376 @ yahoo. com Skype:live: .cid.b9c0ed2b9850d563 Tel (Whatsapp): (00) 237-676-392-671 W ka┼╝dej chwili prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. S┼éowa kluczowe: Kup college, uniwersytet i inne stopnie naukowe Kup dow├│d znajomo┼Ťci j─Özyka francuskiego, niemieckiego, holenderskiego, w┼éoskiego i/lub angielskiego Certyfikaty znajomo┼Ťci j─Özyka niderlandzkiego (Holandia); (holenderski A1-C2, HBO, WO, CNaVT, ITNA test, STRT test, NT2, PAT, PPT, PMT, PTIT, PTHO, PTPB) Certyfikaty znajomo┼Ťci j─Özyka angielskiego; (Egzaminy TOEFL, IELTS, CAE, CPE, TOEIC, OPI, OPIC, Cambridge, PET, FCE, KET, APTIS, BEC) Certyfikaty znajomo┼Ťci j─Özyka francuskiego; (DELF, TCF, TEF, TFI, TCF DAP, DALF, DFP, TCF ANF, TCF KANADA, TCF-TP, TCF-DAP, TCF Qu├ębec, DAEFLE, TEF Express, DU FLE i Master 1 FLE) Certyfikaty znajomo┼Ťci j─Özyka niemieckiego; (certyfikaty Telc, Goethe, TestDaF, DSH, GDS, KDS, OSD, PWD, ZMP, ZOP, ZD, ZDfB, DSD) Certyfikaty znajomo┼Ťci j─Özyka w┼éoskiego; (CELI, CILS, AIL, PLIDA, IT, DITALS, CEDILS) kup paszporty USA (Stany Zjednoczone), kup paszporty australijskie, kup paszporty belgijskie, kup (Brazylia) Brazylijskie Paszporty, Kup paszporty kanadyjskie (Kanada), kup paszporty fi┼äskie (Finlandia), kup francuskie paszporty (Francja), kupi─ç paszport niemiecki (niemiecki), kup paszporty holenderskie (Holandia/Holandia), kup paszporty z Izraela, Kup paszporty brytyjskie (UK), Kup hiszpa┼äskie paszporty (Hiszpania), kup (Meksyk) paszporty meksyka┼äskie, Kup paszporty po┼éudniowoafryka┼äskie. kup licencje pilota australijskiego, kup fa┼észywe kanadyjskie prawa jazdy, kup francuskie (Francja) fa┼észywe prawa jazdy, kupi─ç holenderskie (Holandia/Holandia) prawo jazdy, Kup brytyjskie (UK) prawa jazdy, kupowa─ç paszporty dyplomatyczne, kup paszporty USA (Stany Zjednoczone), kup paszporty australijskie, kup fa┼észywe paszporty Belgia, kup (Brazylia) Brazylijskie Paszporty, Kup paszporty kanadyjskie (Kanada), kup paszporty fi┼äskie (Finlandia), kup paszporty niemieckie (niemieckie), Kup paszporty holenderskie (Holandia / Holandia), kup paszporty z Izraela, Kup paszporty brytyjskie (UK), Kup hiszpa┼äskie paszporty (Hiszpania), kup (Meksyk) paszporty meksyka┼äskie, Kup paszporty po┼éudniowoafryka┼äskie. kup australijskie prawa jazdy, kup kanadyjskie prawa jazdy, Kup francuskie (Francja) prawa jazdy, Kup holenderskie (Holandia/Holandia) prawo jazdy, Kup niemieckie (Niemcy) prawa jazdy, Kup brytyjskie (UK) prawa jazdy, kupowa─ç paszporty dyplomatyczne, kup paszporty kamufla┼╝u, kup duplikaty paszport├│w, kupi─ç paszporty USA (Stany Zjednoczone) na sprzeda┼╝, kup paszporty australijskie na sprzeda┼╝, kup paszporty z Belgii na sprzeda┼╝, Sprzedam fa┼észywe paszporty brazylijskie (Brazylia), Zakup, niski, podrobiony, podr├│bka, paszport, kanadyjski, brytyjska nowo┼Ť─ç, podr├│bka, w┼éoskie dokumenty, malajski, australijski, podr├│bka, ameryka┼äskie, prawo jazdy, pobyt, zezwolenie, fa┼észywy numer PESEL, paszport kamufla┼╝owy, anonimowe ubezpieczenie, mi─Ödzynarodowe, offshore, hurt bankowo┼Ť─ç, nowa to┼╝samo┼Ť─ç, po drugie, obywatelstwo, dyplomacja, narodowo┼Ť─ç, obca.
  • Nasze kluby

• Najnowsze dyskusje

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...