Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Przyszłe Mamy!

Sama doskonale wiem ile wysiłku wkładamy w przygotowanie i zaplanowanie wyprawek dla naszych maluchów. Udzielam się w wielu różnych grupach rodzicielskich i czas mija, a kobiety nadal mają te same dylematy - bez względu na to czy to pierwsze dziecko czy kolejne. Wciąż padają te same pytania o różne akcesoria, wciąż przekopujemy Internet. A gdyby zebrać to wszystko w jednym miejscu? Zwłaszcza teraz, w dobie pandemii, gdy większość kupujemy w sieci, w oparciu o Internetowe opinie, przydałoby się takie narzędzie. Ja sama spędzałam dosłownie całe dnie na googlowaniu najróżniejszych rzeczy, opinii i opisów. Dlatego założyłam grupę na FB, w której powstanie wielka wyprawkowa lista wraz z dyskusjami na temat konkretnych akcesoriów - a czy to potrzebne, czy lepsze droższe czy można zaoszczędzić, czy firma taka, a może inna, a może gdzieś jakaś promocja? To wszystko w grupie, gdzie administracja zakłada ogólne posty do dyskusji, ale możliwe jest tez dodawanie postów przez użytkowników. Te najciekawsze i wnoszące najwięcej opinii zostaną podlinkowane w katalogu, dzięki czemu kolejne mamy łatwo do nich dotrą nawet po długim czasie - bez użycia lupki, z poziomu tworzenia swojej własnej listy z wyprawką. Jedyne takie miejsce, gdzie krok po kroku będzie można odznaczać kolejne punkty na swojej checkliście 😉 Wszystko to będzie możliwe tylko dzięki udziałowi jak największej grupy mam. Piszę u Was, ponieważ dla Was to teraz temat bieżący, więc być może będziecie chętne utworzyć taką społeczność?

Serdecznie Was zapraszam do grupy WYPRAWKOWO - Najlepsza grupa o kompletowaniu wyprawki! 

Do zobaczenia 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Przyszłe Mamy!

Sama doskonale wiem ile wysiłku wkładamy w przygotowanie i zaplanowanie wyprawek dla naszych maluchów. Udzielam się w wielu różnych grupach rodzicielskich i czas mija, a kobiety nadal mają te same dylematy - bez względu na to czy to pierwsze dziecko czy kolejne. Wciąż padają te same pytania o różne akcesoria, wciąż przekopujemy Internet. A gdyby zebrać to wszystko w jednym miejscu? Zwłaszcza teraz, w dobie pandemii, gdy większość kupujemy w sieci, w oparciu o Internetowe opinie, przydałoby się takie narzędzie. Ja sama spędzałam dosłownie całe dnie na googlowaniu najróżniejszych rzeczy, opinii i opisów. Dlatego założyłam grupę na FB, w której powstanie wielka wyprawkowa lista wraz z dyskusjami na temat konkretnych akcesoriów - a czy to potrzebne, czy lepsze droższe czy można zaoszczędzić, czy firma taka, a może inna, a może gdzieś jakaś promocja? To wszystko w grupie, gdzie administracja zakłada ogólne posty do dyskusji, ale możliwe jest tez dodawanie postów przez użytkowników. Te najciekawsze i wnoszące najwięcej opinii zostaną podlinkowane w katalogu, dzięki czemu kolejne mamy łatwo do nich dotrą nawet po długim czasie - bez użycia lupki, z poziomu tworzenia swojej własnej listy z wyprawką. Jedyne takie miejsce, gdzie krok po kroku będzie można odznaczać kolejne punkty na swojej checkliście 😉 Wszystko to będzie możliwe tylko dzięki udziałowi jak największej grupy mam. Piszę u Was, ponieważ dla Was to teraz temat bieżący, więc być może będziecie chętne utworzyć taką społeczność?

Serdecznie Was zapraszam do grupy WYPRAWKOWO - Najlepsza grupa o kompletowaniu wyprawki! 

Do zobaczenia 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Do_Mi napisał:

26+4 

U mnie jest 26+2 i mam to samo... Ostatni tydzień malutka szalała a dzisiaj trzeci dzień jak jest spokojna... Wariuje z rana kiedy ja jeszcze śpię, co mnie budzi, w dzień czasami odczuwam ruchy ale nie są bardzo intensywne, i jak idę spać, leżąc na lewym boku czuję jak się układa... Myślę, że znowu odwróciła się pupą i kopie w narządy bo odczuwam bóle żołądka i strasznie mnie lędźwie bolą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AgaIGaja napisał:

U mnie jest 26+2 i mam to samo... Ostatni tydzień malutka szalała a dzisiaj trzeci dzień jak jest spokojna... Wariuje z rana kiedy ja jeszcze śpię, co mnie budzi, w dzień czasami odczuwam ruchy ale nie są bardzo intensywne, i jak idę spać, leżąc na lewym boku czuję jak się układa... Myślę, że znowu odwróciła się pupą i kopie w narządy bo odczuwam bóle żołądka i strasznie mnie lędźwie bolą....

A łożysko masz na tylnej ścianie, czy przedniej? Bo jak mnie kopię, jak gdyby do wewnątrz, to też to czuje. Myślę, że jeśli kopie z rana, to oznacza jej dobrostan. Z tego, co pisałaś wcześniej, można już zauważyć, że taka jej specyfika. Układa się taka regularność. Niemniej, jeśli bardzo byś się niepokoiła, lepiej chyba podejrzeć, co u niej. U nas jest teraz tak, że ja punktualnie nad ranem wstaje do toalety i wtedy budzi się też synuś w brzuchu i od razu daje znać. Potem, kolejna odsłona przed 7, gdy muszę wstać. Już tak się do tego przyzwyczaiłam, że jak są jakieś odstępstwa to oczywiście panika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny 😉 Ja sobie właśnie wypiłam glukozę i czekam na kolejne pobranie 😊

W nocy mi się śniło, że byłam już po porodzie i mój maluch w zasadzie uczył się już raczkować 😅 Chyba moje bobo bardzo szalało w nocy w brzuszku, że mi się aż raczkowanie śniło 😂

Jak się czujecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj byłam zrobić kilka badań i musiałam być na czczo myślałam że z głodu cukier wywali a jak wracałam do domu już mi się w głowie kręciło myślałam że to po pobraniu jak zmierzyłam cukier to było 71 któraś z was tak miała?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Do_Mi napisał:

26+4 

Hm moim zdaniem to nie masz co się martwić naprwno to się unormuje w taki sposób ze zacznie się ruszać więcej ii bardziej regularnie, ja wczoraj pisałam ze 2 dni tak a 2 inaczej a wczoraj mnie zaskoczyła i już dziś 4 dzień jest jak szaleje mi w brzuchu a też może to się zmienia wraz z tygodniem ciąży a u mnie już 30 +2 wiec tez może mieć to coś do rzeczy ,ale zapytaj mimo wszystko lekarza 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Ewa12 napisał:

A ja dzisiaj byłam zrobić kilka badań i musiałam być na czczo myślałam że z głodu cukier wywali a jak wracałam do domu już mi się w głowie kręciło myślałam że to po pobraniu jak zmierzyłam cukier to było 71 któraś z was tak miała?? 

Ja nigdy tak nie miałam, choć wydaje się to jedna z dwojga możliwych reakcji albo właśnie w kierunku hipo albo hiperglikemii. Raczej nie ma w tym nic nieprawidłowego. Wątroba nie wyprodukowała glukozy z jakichś powodów. Mi zawsze na głodzie wywala cukier do ok. 150-160. Raczej bym się tym nie przejmowała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Tytka 23 napisał:

Hm moim zdaniem to nie masz co się martwić naprwno to się unormuje w taki sposób ze zacznie się ruszać więcej ii bardziej regularnie, ja wczoraj pisałam ze 2 dni tak a 2 inaczej a wczoraj mnie zaskoczyła i już dziś 4 dzień jest jak szaleje mi w brzuchu a też może to się zmienia wraz z tygodniem ciąży a u mnie już 30 +2 wiec tez może mieć to coś do rzeczy ,ale zapytaj mimo wszystko lekarza 😊

Pewnie tak, ale mimo wszystko jutro zapytam o to Panią doktor. A swoją drogą to slyszalam że po 27 tygodniu już te ruchy są rzedsze bo już dziecko nie ma tyle miejsca, ale widzę że to chyba tylko jakieś uogólnienie. 

 

@banasiatko współczuję tego czekania przy glukozie 😕 trzymam kciuki żeby było dobrze 🙂

Sny to i ja mam ostatnio jakieś dziwne. Śnią mi się tylko dzieci, też już nie raz rodziłam a nawet karmiłam piersią. Tyle że moje sny nie są miłe bo w każdym dzieje się coś złego. Ostatnio nawet śniły mi się królicze albo kacze dzieci którym coś złego się stało ale nie jestem pewna co. 

No a jeśli chodzi o samopoczucie to dzięki tej pięknej pogodzie mam wręcz cudowne. Wczoraj poszliśmy na długi spacer nad Wisłę a dziś też zaraz wybieram się na spacerek tylko dokończę gofry 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W dniu 20.02.2021 o 20:57, banasiatko napisał:

Powiem Ci, że te "olejki dla kobiet w ciąży" i balsamy/kremy/itp. to pic na wodę fotomontaż 😅 Używałam w poprzednich ciążach, używam i teraz praktycznie od początku, a porobiły mi się rozstępy. Dodam, że w pierwszej ciąży to te najdroższe leciały. Jakiś Bio Oil, Palmers, itp. a i tak pojawiły się rozstępy. W drugiej ciąży było tak samo. Więc teraz kupiłam jakikolwiek, byleby tylko skórę natłuszczać 🤷 

Tak jak pisze Banasiątko, głównie chodzi o nawilżanie, jeśli genetycznie jesteś przystosowana do rozstępów to raczej się pojawią mimo najdroższych kremów 😞 ja na piersiach mam, a na brzuchu zero 🤷‍♀️

 

W dniu 20.02.2021 o 22:12, Tylko_ONA napisał:

@Emi_ja dokładnie, kawa w kawiarni, jakieś jedzenie na mieście, brakuje tego bardzo. Oby wszystko jak najszybciej się unormowało.

 

na pewno będzie poluzowanie jak będą mogli wystawić ogródki w knajpach, ale pełne otwarcie to nawet się nie spodziewam, że w tym roku 😭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Ja nawet nie pamiętam kiedy ostatnio się wyspałam, nie ma pozycji w której jest mi wygodnie. Do tego wciąż męczy katar 😞 

jutro mamy sesje fotograficzną i teraz czuję, że wcale nie mam na nią ochoty... wszystkie ciuchy które zamówiłam musiałam odesłać bo nie pasowały. czuje się po prostu brzydko 🤕

 

Mamusie pytanie o ułożenie dzieciątek - czy któreś z waszych maleństw jest już główką w dół?

Moje maleństwo już od kilku wizyt jest w tej samej poprzecznej pozycji, i śmiem twierdzić, że jest już ciasno żeby tak swobodnie się obracać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mami napisał:

Ja nawet nie pamiętam kiedy ostatnio się wyspałam, nie ma pozycji w której jest mi wygodnie. Do tego wciąż męczy katar 😞 

jutro mamy sesje fotograficzną i teraz czuję, że wcale nie mam na nią ochoty... wszystkie ciuchy które zamówiłam musiałam odesłać bo nie pasowały. czuje się po prostu brzydko 🤕

 

Mamusie pytanie o ułożenie dzieciątek - czy któreś z waszych maleństw jest już główką w dół?

Moje maleństwo już od kilku wizyt jest w tej samej poprzecznej pozycji, i śmiem twierdzić, że jest już ciasno żeby tak swobodnie się obracać

Ja też cały czas czuję się brzydko, także wiem dokładnie o czym mówisz. O śnie nie ma mowy. O której bym się nie położyła, to budzę się milion razy w środku nocy. Plus do tego budzi mnie mój pięciolatek. I czasem chrapanie mojego faceta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
29 minut temu, mami napisał:

Ja nawet nie pamiętam kiedy ostatnio się wyspałam, nie ma pozycji w której jest mi wygodnie. Do tego wciąż męczy katar 😞 

jutro mamy sesje fotograficzną i teraz czuję, że wcale nie mam na nią ochoty... wszystkie ciuchy które zamówiłam musiałam odesłać bo nie pasowały. czuje się po prostu brzydko 🤕

 

Mamusie pytanie o ułożenie dzieciątek - czy któreś z waszych maleństw jest już główką w dół?

Moje maleństwo już od kilku wizyt jest w tej samej poprzecznej pozycji, i śmiem twierdzić, że jest już ciasno żeby tak swobodnie się obracać

Mój był jakieś 3tyg temu główka w dół. I byłam pewna że już tak zostanie. Ale tydzień. Temu na usg okazało się że znów leży poprzecznie. Lekarz powiedział że jeszcze na czas i miejsce, a dziś mija skończyłam 30tydzien. 

Starsza córka późno się przekręciła, lekarz już wtedy mówił że małe szanse a się ustawiła ładnie jakoś chyba po 30tygodniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
11 minut temu, banasiatko napisał:

Ja też cały czas czuję się brzydko, także wiem dokładnie o czym mówisz. O śnie nie ma mowy. O której bym się nie położyła, to budzę się milion razy w środku nocy. Plus do tego budzi mnie mój pięciolatek. I czasem chrapanie mojego faceta. 

jeszcze oglądałam zdjęcia z innych sesji i wszyscy zawsze tacy piękni 🙃 a ja jak kaszalot, ani na włosy nie mam pomysły ani na ubranie i makijaż. chyba będę prosić o photoshop😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
7 minut temu, AnnaT napisał:

Mój był jakieś 3tyg temu główka w dół. I byłam pewna że już tak zostanie. Ale tydzień. Temu na usg okazało się że znów leży poprzecznie. Lekarz powiedział że jeszcze na czas i miejsce, a dziś mija skończyłam 30tydzien. 

Starsza córka późno się przekręciła, lekarz już wtedy mówił że małe szanse a się ustawiła ładnie jakoś chyba po 30tygodniu. 

czytałam w internetach, że nawet 35-36 tydzień, pamiętam że syn obrócił się dość późno ale wtedy nie miałam takiego przeświadczenia że już mu ciasno... teraz mam inne odczucia... ale zobaczymy bliżej porodu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ogółem spokojny czas na obrócenie dziecka jest do 34 tygodnia, u mnie pomimo że lada dzień zaczynam 31 nadal czuję, że moja malutka obraca się w różne pozycję.A ruchy pomimo, że są dość często to już nie takie szalone , tylko raczej konkretne kopniaki i wypychanie.

 

@banasiatko powodzenia z glukozą 🙂

 

 

A ja Wam powiem, że pomimo tego już ciążącego brzucha czuje się dość atrakcyjnie 🙂 Cieszę się bardzo, że wkoncu idzie ocieplenie, bo mam już dość zimowej kurtki, wczoraj u nas było pięknie i ubrałam na spacer z mężem jesienny płaszcz, chociaż nie dopięłam się w niego , ale wkoncu byli widać jeszcze zgrabny brzuch, bo zaraz już będzie pewnie duży i nie taki ładny 🙂🙂Mi się raczej nie zdarza wychodzić bez pełnego makijażu, a jak mam gorszy dzień patrzenia na siebie, to idę do drogerii po jakiś nowy kosmetyk, i nawet piękna nowa szminka pod tą cholerną maseczką poprawia nastrój 

Edytowane przez dorcia6579
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emi_ja łożysko mam na tylnej ścianie... No chyba ma takie uroki malutka, w środę mam położną, znowu posłuchamy serduszka, będę spokojniejsza😊 ale dzisiaj mnie obudziła po 4 i szalała 😅

@mamimoja w środę jak byłam na wizycie była główką w dół

@banasiatko mnie moje sny czasami aż przerażają 😂😂 za dużo na głowie, za dużo jeszcze do zrobienia a czasu wydaje się coraz mniej, chyba stąd senne obawy...

 

Miłego dnia dziewczyny 🤗🤗 tak piękny dzień, pójdę chyba na spacer a po drodze wejdę kupić coś na pocieszenie ☺️😂☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mami napisał:

Ja nawet nie pamiętam kiedy ostatnio się wyspałam, nie ma pozycji w której jest mi wygodnie. Do tego wciąż męczy katar 😞 

jutro mamy sesje fotograficzną i teraz czuję, że wcale nie mam na nią ochoty... wszystkie ciuchy które zamówiłam musiałam odesłać bo nie pasowały. czuje się po prostu brzydko 🤕

 

Mamusie pytanie o ułożenie dzieciątek - czy któreś z waszych maleństw jest już główką w dół?

Moje maleństwo już od kilku wizyt jest w tej samej poprzecznej pozycji, i śmiem twierdzić, że jest już ciasno żeby tak swobodnie się obracać

Heh, mój jest ciągle miednicowo albo poprzecznie i po ruchach i lokalizacji serca, wiem, że to się nie zmieniło. W pierwszej ciąży jakoś koło 30 tygodnia nagle z glowkowego syn zmienił pozycję na pośladkowa...ale za 2 tygodnie wrócil do normy. Wydaje się, że do 34 tygodnia ma jeszcze taką szansę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Do_Mi napisał:

Pewnie tak, ale mimo wszystko jutro zapytam o to Panią doktor. A swoją drogą to slyszalam że po 27 tygodniu już te ruchy są rzedsze bo już dziecko nie ma tyle miejsca, ale widzę że to chyba tylko jakieś uogólnienie. 

 

@banasiatko współczuję tego czekania przy glukozie 😕 trzymam kciuki żeby było dobrze 🙂

Sny to i ja mam ostatnio jakieś dziwne. Śnią mi się tylko dzieci, też już nie raz rodziłam a nawet karmiłam piersią. Tyle że moje sny nie są miłe bo w każdym dzieje się coś złego. Ostatnio nawet śniły mi się królicze albo kacze dzieci którym coś złego się stało ale nie jestem pewna co. 

No a jeśli chodzi o samopoczucie to dzięki tej pięknej pogodzie mam wręcz cudowne. Wczoraj poszliśmy na długi spacer nad Wisłę a dziś też zaraz wybieram się na spacerek tylko dokończę gofry 🙂

Co do tych ruchów, to na portalach powtarzają bzdury, które nie mają żadnego odniesienia do rzeczywistości. Nie udowodniono, by pod koniec ciąży ruchów było mniej. Raczej zmieniają swoją specyfikę i pod tym mogę się podpisać. Faktem jest zaś, że po 28 już mniej więcej określa się rytm dobowy dziecka. Ale to też tak pi razy drzwi. Najważniejsze, że jesteś w stanie wychwycić schemat swojego jakiś i ewentualne zmiany😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze dziecko obróciło się w czasie porodu, podobno tak mogło zareagować na oxy. Przez to poród nie postępował i zrobili mi cesarkę. 

A z tym wyglądem to u mnie zależy od nastroju, mam dni, że czuję jakby twarz mi promieniała a innym razem nawet nie mogę patrzeć do lustra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, AnnaT napisał:

Mój był jakieś 3tyg temu główka w dół. I byłam pewna że już tak zostanie. Ale tydzień. Temu na usg okazało się że znów leży poprzecznie. Lekarz powiedział że jeszcze na czas i miejsce, a dziś mija skończyłam 30tydzien. 

Starsza córka późno się przekręciła, lekarz już wtedy mówił że małe szanse a się ustawiła ładnie jakoś chyba po 30tygodniu. 

A tak z innej beczki. Robiłam dziś racuchy z przepisu od ciebie. Dorzuciłam jako smarowidło fruzeline z jagód, która sama zrobiłam ze szczyptą mąki ziemniaczanej słodzone tagatoza. Zjadłam 5 dość sporych i cukier, jak u ciebie, 120😊Pycha, a przede wszystkim bardzo sycące. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...