Skocz do zawarto┼Ťci

Maj├│weczki 2021­čĄ░ | Forum o ci─ů┼╝y

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Tytka 23 napisał:

Nie jeste┼Ť sama ,tez si─Ö bardzo boje ze zlapie mnie kiedy mojego m─Ö┼╝a nie b─Ödzie w domu tym bardziej ┼╝e wyje┼╝d┼╝a bo pracuje za granica I do tego poki co tez mam rodzic naturalnie wi─Öc takie czekanie i nie znanie dok┼éadnego czasu rodzenia ­čśĺ­čÖä┬á

Ja patrz─ůc na to co si─Ö dzieje na forum te┼╝ troch─Ö si─Ö obawiam ┼╝e co┼Ť wcze┼Ťniej mo┼╝e si─Ö zdarzy─ç a ju┼╝ nastawilam si─Ö psychicznie ┼╝e jednak to wszystko wydarzy si─Ö tego 30stego┬á

No i m─ů┼╝ te┼╝ planuje wzi─ů─ç wolne 29 ┼╝eby mnie zawie┼Ť─ç do szpitala

Niestety on jest w mundur├│wce wi─Öc tam trzeba takie rzeczy jak wolne wypisa─ç wcze┼Ťniej ┼╝eby kto┼Ť da┼é pozwolenie. ­čÖä

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 7,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym w─ůtku

Najbardziej rozmowne osoby w tym w─ůtku

Popularne posty

Hej ­čśÇ┬ámam termin na maj 2021 S─ů tu jakie┼Ť majowe mamusie?

Dziewczyny, ja to ju┼╝ mam chyba jak─ů┼Ť paranoj─Ö na punkcie tej stronki┬á­čśâ Robi─Ö sobie dzisiaj ┼Ťniadanie i tak mi si─Ö jako┼Ť nagle skojarzy┼éo... musia┼éem zrobi─ç to zdj─Öcie, ┼╝eby si─Ö z Wami podzieli─ç┬á­čĄ¬

Przesłane zdjęcia

Dzi─Ökuj─Ö dziewczyny za pocieszenie. To m├│j pierwszy por├│d wi─Öc nie mam poj─Öcia jak to wszystko mo┼╝e si─Ö potoczy─ç. Niby czytam literatur─Ö itd ale wiadomo ┼╝e czasem nijak to si─Ö ma do rzeczywisto┼Ťci. Wczoraj rozmawia┼éam z przyjaci├│┼ék─ů kt├│ra pierwsze dziecko urodzi┼éa w ci─ůgu 3 godzin. No i moja ciocia, kt├│ra 2 z 4 swoich dzieci prawie urodzi┼éa w windzie te┼╝ do┼éo┼╝y┼éa swoje. Dlatego zacz─Ö┼éam troch─Ö panikowa─ç. Niby m─ů┼╝ z pracy ma 15 minut do domu i z domu do szpitala te┼╝ dojedziemy w 15 minut ale zawsze mo┼╝e si─Ö zdarzy─ç jaki┼Ť wypadek.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
40 minut temu, Do_Mi napisał:

Zazdroszcz─Ö tym kt├│re s─ů um├│wione na cc ze wzgl─Ödu ┼╝e znacie konkretny termin cc i ju┼╝ nic Was nie zaskoczy. Ja bardzo si─Ö boj─Ö ┼╝e akcja porodowa zacznie si─Ö jak b─Öd─Ö sama w domu. Nie jestem osob─ů kt├│ra panikuje w trudnych sytuacjach a raczej stres mnie mobilizuje do dzia┼éania ale nie wiem jak zachowam si─Ö jak si─Ö oka┼╝e ┼╝e rodz─Ö. Samego porodu si─Ö nie boj─Ö, za to potwornie boj─Ö si─Ö tego co b─Ödzie zanim trafi─Ö na porod├│wk─Ö. Wiem ┼╝e akcja mo┼╝e si─Ö rozkr─Öca─ç powoli ale co je┼Ťli wszystko b─Ödzie si─Ö dzia┼éo zbyt szybko?┬á

Tak, potwierdzam, rzadko kiedy dzieje si─Ö to jak w ameryka┼äskich filmach, ┼╝e odchodz─ů wody a nast─Öpny kadr to porod├│wka z pe┼énym rozwarciem. Mi chwil─Ö po po┼éo┼╝eniu si─Ö spa─ç, dwa dni przed terminem, zacz─Ö┼éy chlustac wody...dziwne uczucie. W trzy sekundy wzi─Öli┼Ťmy torb─Ö i w taks├│wk─Ö. My┼Ťla┼éam ┼╝e tych w├│d mn├│stwo mi odesz┼éo a tymczasem jeszcze w taks├│wce la┼éo si─Ö ┼╝e mnie, zapaskudzilam auto, m─ů┼╝ musia┼é da─ç kierowcy kask─Ö na usuwanie szk├│d ­čśŐW szpitalu, pe┼éna optymizmu, pewna ┼╝e rodz─Ö, zosta┼éam skierowana na patole, gdy┼╝ wed┼éug ktg totalnie nic si─Ö nie dzia┼éo. Od odplyniecia w├│d CC po 22 godzinach. Tak┼╝e spokojnie zd─ů┼╝ysz ­čśë

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
55 minut temu, Emi_ja napisał:

Tak, potwierdzam, rzadko kiedy dzieje si─Ö to jak w ameryka┼äskich filmach, ┼╝e odchodz─ů wody a nast─Öpny kadr to porod├│wka z pe┼énym rozwarciem. Mi chwil─Ö po po┼éo┼╝eniu si─Ö spa─ç, dwa dni przed terminem, zacz─Ö┼éy chlustac wody...dziwne uczucie. W trzy sekundy wzi─Öli┼Ťmy torb─Ö i w taks├│wk─Ö. My┼Ťla┼éam ┼╝e tych w├│d mn├│stwo mi odesz┼éo a tymczasem jeszcze w taks├│wce la┼éo si─Ö ┼╝e mnie, zapaskudzilam auto, m─ů┼╝ musia┼é da─ç kierowcy kask─Ö na usuwanie szk├│d ­čśŐW szpitalu, pe┼éna optymizmu, pewna ┼╝e rodz─Ö, zosta┼éam skierowana na patole, gdy┼╝ wed┼éug ktg totalnie nic si─Ö nie dzia┼éo. Od odplyniecia w├│d CC po 22 godzinach. Tak┼╝e spokojnie zd─ů┼╝ysz ­čśë

Hehe, ja to si─Ö boje, ┼╝e mi wody cz─Ö┼Ťciowo odejd─ů, a tata ma mnie wie┼Ť─ç do Szczecina a on na punkcie swoich aut ma hoooopla ­čĄú­čĄú­čĄú W razie czego od razu chyba ju┼╝ teraz mu w┼éo┼╝─Ö podk┼éady do auta, ┼╝eby mia┼é przygotowane.

Moja siostra za to jak zacz─Ö┼éa rodzi─ç w 36tc to w┼éa┼Ťnie zacz─Ö┼éo si─Ö od odej┼Ťcia w├│d w nocy...tak z niej chlusne┼éo w domu w ┼é├│┼╝ku, ┼╝e szwagier ca┼éy mokry by┼é, a jeszcze jak jechali do szpitala na szybko to zatrzyma┼éa ich policja a jak zobaczyli szwagra z czerwonymi oczami, a jednocze┼Ťnie takimi wystraszonymi, to my┼Ťleli, ┼╝e jest pod wp┼éywem czego┼Ť, ale szybko zmienili zdanie jak siostra zacz─Ö┼éa p┼éaka─ç, ┼╝e lec─ů do szpitala, bo wody.

Mi jak odesz┼éy wody, to akurat na t─ů noc za┼éo┼╝y┼éam sobie bia┼ée getry do spania, i obudzi┼éam si─Ö, bo my┼Ťla┼éam ┼╝e si─Ö posika┼éam, ale posz┼éam do WC, zdj─Ö┼éam te getry, i patrz─Ö, ┼╝e to jednak nie siu┼Ťki, ale nie by┼éo tego wiele i nie czu─ç by┼éo moczem...M─Ö┼╝a zbudzi┼éam to z tego szoku chcia┼é mnie wyk─ůpa─ç i taki zestresowany biega┼é po domu i sam do siebie m├│wi┼é "Spokojnie Micha┼éku, spokojnie.." ­čĄú┬á

Edytowane przez dorcia6579
Odno┼Ťnik do odpowiedzi
16 minut temu, dorcia6579 napisał:

Hehe, ja to si─Ö boje, ┼╝e mi wody cz─Ö┼Ťciowo odejd─ů, a tata ma mnie wie┼Ť─ç do Szczecina a on na punkcie swoich aut ma hoooopla ­čĄú­čĄú­čĄú W razie czego od razu chyba ju┼╝ teraz mu w┼éo┼╝─Ö podk┼éady do auta, ┼╝eby mia┼é przygotowane.

Moja siostra za to jak zacz─Ö┼éa rodzi─ç w 36tc to w┼éa┼Ťnie zacz─Ö┼éo si─Ö od odej┼Ťcia w├│d w nocy...tak z niej chlusne┼éo w domu w ┼é├│┼╝ku, ┼╝e szwagier ca┼éy mokry by┼é, a jeszcze jak jechali do szpitala na szybko to zatrzyma┼éa ich policja a jak zobaczyli szwagra z czerwonymi oczami, a jednocze┼Ťnie takimi wystraszonymi, to my┼Ťleli, ┼╝e jest pod wp┼éywem czego┼Ť, ale szybko zmienili zdanie jak siostra zacz─Ö┼éa p┼éaka─ç, ┼╝e lec─ů do szpitala, bo wody.

Mi jak odesz┼éy wody, to akurat na t─ů noc za┼éo┼╝y┼éam sobie bia┼ée getry do spania, i obudzi┼éam si─Ö, bo my┼Ťla┼éam ┼╝e si─Ö posika┼éam, ale posz┼éam do WC, zdj─Ö┼éam te getry, i patrz─Ö, ┼╝e to jednak nie siu┼Ťki, ale nie by┼éo tego wiele i nie czu─ç by┼éo moczem...M─Ö┼╝a zbudzi┼éam to z tego szoku chcia┼é mnie wyk─ůpa─ç i taki zestresowany biega┼é po domu i sam do siebie m├│wi┼é "Spokojnie Micha┼éku, spokojnie.." ­čĄú┬á

Haha. 

U mnie odej┼Ťcie w├│d by┼éo jak w filmie ­čśé

Siedzia┼éam wieczorem na kanapie i tak co┼Ť poczu┼éam i szybko wsta┼éam i jak wylecia┼éo wszystko w d├│┼é to chlustalo nie┼║le ­čśé m─ů┼╝ tylko po mopa poszed┼é. A wody to chyba z godzin─Ö mi odp┼éywa┼éy potem jeszcze i sta┼éam tak w rozkroku na ┼Ťrodku pokoju ­čśé┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
12 minut temu, AnnaT napisał:

Haha. 

U mnie odej┼Ťcie w├│d by┼éo jak w filmie ­čśé

Siedzia┼éam wieczorem na kanapie i tak co┼Ť poczu┼éam i szybko wsta┼éam i jak wylecia┼éo wszystko w d├│┼é to chlustalo nie┼║le ­čśé m─ů┼╝ tylko po mopa poszed┼é. A wody to chyba z godzin─Ö mi odp┼éywa┼éy potem jeszcze i sta┼éam tak w rozkroku na ┼Ťrodku pokoju ­čśé┬á

A no widzisz...czyli co┼Ť jest w tych filmach ­čśť­čśť­čĄú

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Monika Ścigajło napisał:

To by┼é dok┼éadnie 35+2tydzien. Dalej czekam ┼╝eby zobaczy─ç maluchy no i niestety ci┼Ťnienie dalej skacze, po znieczuleniu wszystko sw─Ödzi i piekielnie chce si─Ö pi─ç. Czekam narazie na pr├│b─Ö pionizacji i mo┼╝e zobacz─Ö w ko┼äcu maluchy┬á

Gratulacje ­čśś┬átakie cudowne b─ůbelki

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
20 godzin temu, dorcia6579 napisał:

@Monika ┼Ücigaj┼éo┼Ücigaj┼éo gratulacje!!!!! Bli┼║ni─Öta najcz─Ö┼Ťciej szybko si─Ö rodz─ů, wa┼╝ne ┼╝e zdrowiutkie i czekamy na wie┼Ťci.

@mami┬áa no widzisz..tak to ju┼╝ jest...Skurcze Braxtona s─ů bezbolesne, wi─Öc pewnie u Ciebie szyjka si─Ö skraca, bo to skurcze przepowiadaj─ůce.Jestes napewno w dobrych r─Ökach, b─ůd┼║ dobrej my┼Ťli i ┼╝ycz─Ö szybkiego powrotu do domu.

A daleko od domu jeste┼Ť?

ok 60 km więc nie ma tragedii, ale też nie mam nikogo kto może mi cokolwiek podrzucić a przyjechałam prawie jak golas 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Monika Ścigajło napisał:

U mnie zrobili tak nag┼é─ů cesark─Ö w┼éa┼Ťnie przez szyjk─Ö. Tydzie┼ä temu na usg 5,06cm, wczoraj na usg 3,55cm zamkni─Öta, na fotelu 2cm zamkni─Öta. A dzisiaj bez skurczy itp mo┼╝e 0,5cm i rozwarcie na 2cm ­čśČ. I w ci─ůgu godziny maluchy by┼éy na ┼Ťwiecie

o jeju,,, to expresowa akcja! jednak nacisk bli┼║ni─ůt na szyjk─Ö by┼é du┼╝y. ale masz ich ju┼╝ przy sobie i to jest najwa┼╝niejsze. Oby Twoje dolegliwo┼Ťci teraz ust─ůpi┼éy

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Ka┼╝dy por├│d w zasadzie jest inny i trudno przewidzie─ç jak to b─Ödzie. U mnie pierwszy by┼é wywo┼éywany bo lekarz na wizycie tydzie┼ä przed terminem stwierdzi┼é, ┼╝e ju┼╝ jest rozwarcie na 3 cm i urodz─Ö 1 listopada. Upar┼éam si─Ö, ┼╝e nie chc─Ö chodzi─ç po cmentarzach i obchodzi─ç urodzin dziecka i 31 pa┼║dziernika pojecha┼éam na wywo┼éanie. Mia┼éam byc na rano na czczo, mia┼éo to potrwa─ç ok 2 godz. i ma┼éy mia┼é by─ç z nami. M├│j m─ů┼╝ nie chcia┼é mi robi─ç przykro┼Ťci i te┼╝ nic nie jad┼é. Okaza┼éo si─Ö, ┼╝e por├│d nie post─Öpuje, mojego m─Ö┼╝a z g┼éodu s┼éabi┼éo a ja do wieczora po korytarzu ju┼╝ na czworakach z b├│lu chodzi┼éam. Drugi por├│d zaplanowana cesarka i wszystko na spokojnie, dobrze si─Ö czu┼éam ca┼é─ů ci─ů┼╝e, praktycznie zero skurczy, wieczorem ma┼éy do babci, noc na spokojnie w domu, rano do szpitala, po 2 godz. cesarka. Teraz niby te┼╝ zaplanowane ale boj─Ö si─Ö, ┼╝e co┼Ť si─Ö wcze┼Ťniej zacznie i dziecko utknie w kanale rodnym zanim dojad─Ö do szpitala i b─Ödzie za p├│┼║no na cesark─Ö.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
13 minut temu, Eda85 napisał:

Ka┼╝dy por├│d w zasadzie jest inny i trudno przewidzie─ç jak to b─Ödzie. U mnie pierwszy by┼é wywo┼éywany bo lekarz na wizycie tydzie┼ä przed terminem stwierdzi┼é, ┼╝e ju┼╝ jest rozwarcie na 3 cm i urodz─Ö 1 listopada. Upar┼éam si─Ö, ┼╝e nie chc─Ö chodzi─ç po cmentarzach i obchodzi─ç urodzin dziecka i 31 pa┼║dziernika pojecha┼éam na wywo┼éanie. Mia┼éam byc na rano na czczo, mia┼éo to potrwa─ç ok 2 godz. i ma┼éy mia┼é by─ç z nami. M├│j m─ů┼╝ nie chcia┼é mi robi─ç przykro┼Ťci i te┼╝ nic nie jad┼é. Okaza┼éo si─Ö, ┼╝e por├│d nie post─Öpuje, mojego m─Ö┼╝a z g┼éodu s┼éabi┼éo a ja do wieczora po korytarzu ju┼╝ na czworakach z b├│lu chodzi┼éam. Drugi por├│d zaplanowana cesarka i wszystko na spokojnie, dobrze si─Ö czu┼éam ca┼é─ů ci─ů┼╝e, praktycznie zero skurczy, wieczorem ma┼éy do babci, noc na spokojnie w domu, rano do szpitala, po 2 godz. cesarka. Teraz niby te┼╝ zaplanowane ale boj─Ö si─Ö, ┼╝e co┼Ť si─Ö wcze┼Ťniej zacznie i dziecko utknie w kanale rodnym zanim dojad─Ö do szpitala i b─Ödzie za p├│┼║no na cesark─Ö.┬á

Moja siostra urodzi┼éa si─Ö 1 listopada ­čÖé

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Rany, dziewczyny ale przygody mia┼éy┼Ťcie z tymi wodami. Ja ju┼╝ teraz przezornie zabezpieczy┼éam materac nieprzemakalnym prze┼Ťcierad┼éem. Licz─Ö na to ┼╝e b─Ödzie tak jak opowiadacie i akcja nie potoczy si─Ö za szybko. Ja dzi┼Ť dopiero 33+1 wi─Öc jeszcze troch─Ö musz─Ö wytrzyma─ç.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, dorcia6579 napisał:

Hehe a wi─Öc u ciebie te┼╝ spektakularnie, ja nie spodziewa┼éam si─Ö, ┼╝e tyle tego jest. Zaskoczy┼éo mnie to, ale by┼éam do┼Ť─ç spokojna. Zd─ů┼╝y┼éam jeszcze zje┼Ť─ç kilka wafelk├│w czekoladowych, bo stwierdzi┼éam, ┼╝e potem r├│┼╝nie mo┼╝e z tym by─ç i zabra─ç dro┼╝d┼╝├│wk─Ö, kt├│ra potem zjad┼éam o 4 rano na patoli. Od razu na┼éo┼╝y┼éam te podpaski poporodowe, ale zapomnij. Przecieka┼éy w try miga. W┼éa┼Ťnie na siedzenie auta jaki┼Ť podk┼éad wtedy by si─Ö przyda┼é­čśů

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
21 minut temu, dorcia6579 napisał:

Moja siostra urodzi┼éa si─Ö 1 listopada ­čÖé

Ja mia┼éam tak─ů schiz─Ö jak lekarz powiedzia┼é, ┼╝e prawdopodobnie b─Ödzie to pierwszy listopad, ┼╝e prawie si─Ö dar┼éam, ┼╝e si─Ö na to nie zgadzam­čÖłtak jakbym mia┼éa na to wp┼éyw i mog┼éa sobie wybra─ç kiedy zacznie si─Ö por├│d. Lekarz┬á si─Ö zlitowa┼é i stwierdzi┼é, ┼╝e mog─Ö przyjecha─ç 31 na wywo┼éanie, chyba, ┼╝e zacznie si─Ö wczesniej. Co te hormony robi─ů z lud┼║mi­čĄú

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
41 minut temu, Eda85 napisał:

Czyli ostatecznie urodzi┼éa┼Ť tego 31 pa┼║dziernika?Ja w┼éa┼Ťnie urodzi┼éam si─Ö tego dnia i ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e nie 1.11.

Je┼Ťli dziecko w kanale utknie nawet do ju┼╝ b─Ödziesz i tak na finiszu. Nawet je┼Ťli mialas dwie cesarki, to da si─Ö urodzi─ç po 2 naturalnie. Tu bylaby si┼éa wy┼╝sza ­čśë

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
50 minut temu, mami napisał:

ok 60 km więc nie ma tragedii, ale też nie mam nikogo kto może mi cokolwiek podrzucić a przyjechałam prawie jak golas 

Daj znaka koniecznie jak b─Ödzie wiadomo, jakie dalsze plany wzgl─Ödem ciebie maj─ů.┬á Miejmy nadziej─Ö, ┼╝e co┼Ť si─Ö szybko wyklaruje i albo w jedn─ů albo w drug─ů stron─Ö.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
21 godzin temu, Emi_ja napisał:

@maminie martw si─Ö. Takie przypadki jak twoje cz─Östo donaszaja ci─ů┼╝─Ö prawie do terminu ­čśëZabezpiecza ci─Ö i podtrzymaja, by dzieci─ůtko by┼éo bezpieczne. B─Ödzie dobrze ­čĄŚ

my┼Ťle ┼╝e samo podanie sterydow juz mnie uspokoi ­čśë

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
21 godzin temu, Tylko_ONA napisał:

Kurcze┬á dziewczyny ale wy "mobilizujecie" cz┼éowieka do dzia┼éania. Nie mam jak zrobi─ç kolejnego prania bo suszaki zaj─Öte to przynajmniej naszykowalam sobie klapki do szpitala­čÖł

┼╗arty ┼╝artami,ale naprawd─Ö trzeba by─ç ju┼╝ naszykowanym, chocia┼╝by na takie sytuacje jak wcze┼Ťniejszy pobyt w szpitalu. M─ů┼╝ sam zda┼é sobie spraw─Ö,┼╝e nie umia┼éby mnie dobrze spakowa─ç gdyby przysz┼éa taka konieczno┼Ť─ç.┬á Zacz─Ö┼éam 36 tydzie┼ä, a ja w og├│le sporo rzeczy mam jeszcze "u sprzedawcy", dzisiaj musz─Ö doko┼äczy─ç zamawianie.┬á

Skurcze braxtona s─ů bezbolesne ale czy dla Was te┼╝ takie bardzo nie przyjemne? Wczoraj ┼éapa┼éy mnie bardzo cz─Östo,dzisiaj rzadziej ale jak z┼éapi─ů robi si─Ö nie przyjemnie... Do tego moj─ů bol─ůczk─ů s─ů chwilami b├│le jak na okres. W pierwszej ci─ů┼╝y tak nie mia┼éam. Podobne pojawi┼éy si─Ö dopiero przy porodzie na samym pocz─ůtku, a teraz tak czasem doskwieraj─ů,┼╝e ┼éapie si─Ö na tym,┼╝e chce wzi─ů─ç no spe, przytuli─ç termofor,wskoczy─ç pod ko┼édr─Ö i czeka─ç "na okres". Kt├│ra┼Ť czuje podobnie?­čĄö

to bierz nospe i si─Ö nie zastanawiaj ­čśë┬ámog─ů takie skurcze powodowa─ç np skracanie szyjki, chociaz w 36tyg ju┼╝ mo┼╝esz by─ç spokojna

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Emi_ja napisał:

Czyli ostatecznie urodzi┼éa┼Ť tego 31 pa┼║dziernika?Ja w┼éa┼Ťnie urodzi┼éam si─Ö tego dnia i ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e nie 1.11.

Je┼Ťli dziecko w kanale utknie nawet do ju┼╝ b─Ödziesz i tak na finiszu. Nawet je┼Ťli mialas dwie cesarki, to da si─Ö urodzi─ç po 2 naturalnie. Tu bylaby si┼éa wy┼╝sza ­čśë

Tak, urodzi┼éam przez cesark─Ö o 19.30 ale tyle nerw├│w i wszystkiego, ┼╝e mia┼éam do┼Ť─ç. Nie do┼Ť─ç, ┼╝e mia┼éam w tyle g┼éowy, ┼╝e za chwil─Ö b─Ödzie po p├│┼énocy, by┼éam ju┼╝ po dw├│ch dawkach znieczulenia, kt├│re przesta┼éy dzia┼éa─ç, b├│le porodowe, pe┼éne rozwarcie i wida─ç by┼éo g┼é├│wk─Ö a por├│d od kilku godz. nie post─Öpowa┼é. Jak ju┼╝ powiedzieli, ┼╝e cesarka to dopiero si─Ö troch─Ö uspokoi┼éam. Dopiero p├│┼║niej lekarz powiedzia┼é, ┼╝e ma┼éy si─Ö obr├│ci┼é i nie urodzi┼éabym naturalnie a g┼é├│wka kt├│r─ů by┼éo wida─ç to potylica.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

16 godzin temu, Ewa12 napisał:

No ja na wizytach cz─Östo mam wy┼╝sze ci┼Ťnienie ale to chyba ┼╝e stresu i puls oko┼éo 100 a w domu jak mierze to ci┼Ťnienie w normie ale puls potrafi poszybowa─ç nawet na 120, 130 ­čśĘ spada po kilku wdechach i le┼╝eniu ale nie mog─Ö ci─ůgle le┼╝e─ç bo chocia┼╝by jedzenie musz─Ö ogarn─ů─ç bo ca┼ée dnie jestem sama w domu ­čĄ¬

Ja mam zawsze niskie ci┼Ťnienie, a ostatnio do tego niskiego mia┼éam wysoki┬ápuls i po┼éo┼╝na by┼éa bardzo zaniepokojona czy co┼Ť mnie boli czy czyms si─Ö stresuje itd... wi─Öc my┼Ťle, ┼╝e ma to znaczenie

7 godzin temu, dorcia6579 napisał:

To w sumie b─Ödziesz b─Ödziesz pierwsza ode mnie ­čÖé Mnie to jeszcze ten wymaz z nosa stresuje, bo nie znosz─Ö ingerencji w moje cia┼éo, a ka┼╝dy mi m├│wi, ┼╝e to bardzo nie przyjemne ­čą┤

Wymaz z nosa nie jest przyjemny ale da si─Ö wytrzyma─ç, szczoteczka jest cieniutka, warto oprze─ç o co┼Ť g┼éow─Ö, ┼╝eby nie ucieka─ç bo wtedy b─Ödzie mniej przyjemnie.┬á

Dodatkowo ten test p┼éytkowy 15 minutowy jest generalnie s┼éaby i wychodzi tylko jak jest si─Ö w szczycie zaka┼╝enia, wi─Öc dobrze ┼╝e robi─ů wam┬áten drugi. Macie pewno┼Ť─ç ┼╝e na odziale b─Öd─ů osoby zdrowe. Natomiast zwr├│cice uwag─Ö czy po tym pobraniu nie dostaniecie od razu kwarantanny do czasu wyniku. Tak to dzia┼éa.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Dziewczyny kt├│re mia┼éy pobierane wymaz na paciorkowca powiedzcie mi czy Was te┼╝ na nast─Öpny dzie┼ä brzuch bolal?ja dzisiaj rano by┼éam zanie┼Ť─ç wymaz do labolatorium i le┼╝─Ö bo tak mnie brzuch boli i ma┼éa jaka┼Ť niespokojna ­čÖä

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Mamusie faktycznie robi si─Ö gor─ůco na forum ­čśë┬ádobrze, ┼╝e si─Ö zabra┼éy┼Ťcie za pranie itd bo ja nic nie mam w domu gotowego. Ale licz─Ö na to, ┼╝e po sterydach (dzi┼Ť mam dostac drugie) i kr├│tkiej obserwacji mnie wypisz─ů. Na razie nie badaj─ů szyjki, wi─Öc nie wiem co tam si─Ö dzieje.┬á┬áDostaje kropl├│wki, zastrzyki rozkurczowe no i oczywi┼Ťcie nospe ­čśë

Ale t─Ösknie za swoim ┼é├│┼╝kiem bo to jednak inny komfort ni┼╝ jaki┼Ť cienki piankowy, zapadaj─ůcy si─Ö materac w szpitalu...┬á

Ale faktem jest ┼╝e czu┼éam, ┼╝e co┼Ť si─Ö dzieje, ta ci─ů┼╝a jest inna ni┼╝ pierwsza. W pierwszej chodzi┼éam jak kaczka tu┼╝ przed samym porodem, a teraz zacze┼éo si─Ö w 7 msc.

Trzymajcie si─Ö ­čśë

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Mama88 napisał:

Dziewczyny kt├│re mia┼éy pobierane wymaz na paciorkowca powiedzcie mi czy Was te┼╝ na nast─Öpny dzie┼ä brzuch bolal?ja dzisiaj rano by┼éam zanie┼Ť─ç wymaz do labolatorium i le┼╝─Ö bo tak mnie brzuch boli i ma┼éa jaka┼Ť niespokojna ­čÖä

nic mnie nie bolało od wymazu... może jednak ktg?

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
8 minut temu, Mama88 napisał:

Chodzi o GBS?a po czym miało boleć?Mi dr machnęła patyczkiem takim długim delikatnie po pochwie i odbycie i tyle , zasmyrało co najwyżej 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç obrazk├│w. Dodaj lub za┼é─ůcz obrazki z adresu URL.

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...