Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, MariKate napisał:

Ja się w sumie ważę na 3 różnych wagach (u ginekologa, u dietetyka i u siebie) i każda waga pokazuje inna wartosc 😅🙈 ale zostaje przy wadze u ginekologa, bo przed ciążą jakoś się nie ważyłam za często w domu i nawet nie wiem z jakiej tak naprawdę startowałam dokładnie wagi startowałam, dlatego jak on mnie zważył już w tym 8-10tc to tak już się tej wagi trzymam. A zazwyczaj jestem u niego na wizycie w takich godzinach że mam odstęp od ostatniego posiłku właśnie około 3h to myślę, że jakoś bardzo ten żołądek nie jest obciążony jedzeniem 🤣😅

Najlepiej ważyć się na czczo, po wypróżnieniu, na tej samej wadze, w tym samym miejscu i oczywiście nago😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Emi_ja napisał:

Najlepiej ważyć się na czczo, po wypróżnieniu, na tej samej wadze, w tym samym miejscu i oczywiście nago😅

No to ja tak właśnie robię co jakieś 2-3 dni w domu, no może poza tym że nie jestem nago tylko w koszulce i majtkach 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Eda85 napisał:

Ja teraz 67 kg czyli od początku 6 kg na plusie. Ale przy covidzie schudłam 3kg. Tak to teraz miałabym 9 na plusie. Mój mąż przez covid schudł 8 kg i teraz waży tyle co ja🙈

Pociesze cię, że mój waży mniej ode mnie...😯Jesteśmy tego samego wzrostu i to jakieś 10 kilo mniej...A gruba raczej nie jestem 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
17 minut temu, Eda85 napisał:

Ja teraz 67 kg czyli od początku 6 kg na plusie. Ale przy covidzie schudłam 3kg. Tak to teraz miałabym 9 na plusie. Mój mąż przez covid schudł 8 kg i teraz waży tyle co ja🙈

U mnie w tym tygodniu właśnie dogoniłam męża 🤭 jesteśmy tego samego wzrostu, ale teraz będę ciężka od niego 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Emi_ja napisał:

Pociesze cię, że mój waży mniej ode mnie...😯Jesteśmy tego samego wzrostu i to jakieś 10 kilo mniej...A gruba raczej nie jestem 😅

No to w sumie u mnie byłoby podobnie bo mój jest wyższy odemnie jakieś 15 cm.🤣😭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Ja właśnie dostałam ostatni zastrzyk z sterydem na płucka 🥰 boli jak cholera ale dla maleństwa wszystko!

teraz musza zacząć działać.

co do jedzenia to ja akurat w tych dniach jestem przejedzona. Aż mi bokami wychodzi- ale może więcej podjadam w szpitalu z nudów. 
z przyjemniejszych spraw moj ukochany przywiózł komodę i przystawkę do domu i będzie w sobotę składał 😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
29 minut temu, mami napisał:

Ja 9na plusie, wiec pewnie jeszcze z 3 zdążę dostać w bonusie. W pierwszej ciazy było 16, ale waga startowa niższa. 
 

@Mama88jak Ci się spina dalej brzusio to idź jutro na wizytę do lekarza 

Jest już ciutke lepiej. Zobaczę jak będzie w nocy i jutro. Jeszcze ciśnienie mierzylam to mam 109/59 to chyba ciut niskie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Mama88 napisał:

Jest już ciutke lepiej. Zobaczę jak będzie w nocy i jutro. Jeszcze ciśnienie mierzylam to mam 109/59 to chyba ciut niskie 

Ja jak ostatnio miałam zaraz przed wizytą ciśnienie 100/60 to moja lekarka powiedziała tylko, że lepiej w tę stronę i nic więcej 😶

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 minut temu, Eda85 napisał:

Ja jak ostatnio miałam zaraz przed wizytą ciśnienie 100/60 to moja lekarka powiedziała tylko, że lepiej w tę stronę i nic więcej 😶

A no wiadomo że lepiej w tą niż żeby było za wysokie. Tylko że ja jestem bez życia 

No ale już o tej h to mi wysokie nie potrzebne bo nie długo do spania ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
18 minut temu, Mama88 napisał:

A no wiadomo że lepiej w tą niż żeby było za wysokie. Tylko że ja jestem bez życia 

No ale już o tej h to mi wysokie nie potrzebne bo nie długo do spania ☺️

Ano właśnie 😉 

niskie zawsze lepiej i spokojniej...

a co do brzuszka to obserwuj i na pewno Twoja intuicja najlepiejCi podpowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 minut temu, mami napisał:

Ano właśnie 😉 

niskie zawsze lepiej i spokojniej...

a co do brzuszka to obserwuj i na pewno Twoja intuicja najlepiejCi podpowie 

No ostatnim razem co wylądowałam w szpitalu w 6miesiacu to wtedy czułam że jest coś nie tak wyprosiłam wtedy ktg i wyszło na moje że skurcze co 4minuty więc pewnie teraz też jak coś będzie nie tak to wyczuje to🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny szukam jakiegoś fajnego kocyka dla małego? Macie może jakieś sprawdzone. U nas w domu kocyk to bardzo ważna rzecz, starsi mają swoje kocyki do tej pory i śpią z nimi a najstarszy ma już 12 lat. Chcę kupić kilka kocyków ale jeden to musi być ten właśnie jedyny i to jako prezent od starszych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Teraz, Eda85 napisał:

Dziewczyny szukam jakiegoś fajnego kocyka dla małego? Macie może jakieś sprawdzone. U nas w domu kocyk to bardzo ważna rzecz, starsi mają swoje kocyki do tej pory i śpią z nimi a najstarszy ma już 12 lat. Chcę kupić kilka kocyków ale jeden to musi być ten właśnie jedyny i to jako prezent od starszych. 

Ja tez wciąż szukam tego jedynego. Ale starszy tez ma swój kocyk wciąż 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mama88 i jak lepiej coś?

Czytając,że złapały cię bóle po badaniu odrazu skojarzyłam jak mój obecny lekarz prowadzący na poprzedniej wizycie powiedział, że bliżej porodu będzie mnie "inaczej, trochę boleśniej badać, żeby pomóc mi przed porodem". Może ta lekarka nie informując cię, też coś tam zaczęła działać?

Swoją drogą spotkała się któraś z was z takimi praktykami? Ufam mu ,więc nie pytałam o nic. Poprzednio szłam do porodu z szyjką dłuższa niż niejedna ma na samym początku ciąży więc nie mam zupełnie nic przeciwko gdyby te jego mocniejsze badania powodowały skracanie szyjki. No chyba że jeszcze o coś innego chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, Tylko_ONA napisał:

@Mama88 i jak lepiej coś?

Czytając,że złapały cię bóle po badaniu odrazu skojarzyłam jak mój obecny lekarz prowadzący na poprzedniej wizycie powiedział, że bliżej porodu będzie mnie "inaczej, trochę boleśniej badać, żeby pomóc mi przed porodem". Może ta lekarka nie informując cię, też coś tam zaczęła działać?

Swoją drogą spotkała się któraś z was z takimi praktykami? Ufam mu ,więc nie pytałam o nic. Poprzednio szłam do porodu z szyjką dłuższa niż niejedna ma na samym początku ciąży więc nie mam zupełnie nic przeciwko gdyby te jego mocniejsze badania powodowały skracanie szyjki. No chyba że jeszcze o coś innego chodzi?

Właśnie zrobiło się gorzej, cała prawa strona na dole mi pulsuje aż do nogi i to co kilka minutek 

U mnie chłopaki już śpią a ja po cichutku sobie pod nosem Sycze 

Wzięłam kolejny magnez i rozkurczową tabletkę ale narazie nie działa nic. Tu spać sid chce ale ten ból co kilka minut nie daje mi ☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Tylko_ONA napisał:

Teraz tak myślę, jeżeli on chce mi robić masaż szyjki to ja podziękuję 😕 jednak chyba dopytam na następnej wizycie co miał na myśli 😅

Ja miałam masowanie szyjki przy pierwszym dziecku 🙄i do tego balonik na rozwarcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj napisać wiadomość do swojego lekarza?

Podejrzany ten ból bardzo, jeszcze jak piszesz że pojawia się co jakiś czas... 

Zapomniałam, że ty masz planowana CC, więc wspomniany wcześniej inny rodzaj badania nie wchodzi w grę bo i nie miałoby to sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Tylko_ONA napisał:

Może spróbuj napisać wiadomość do swojego lekarza?

Podejrzany ten ból bardzo, jeszcze jak piszesz że pojawia się co jakiś czas... 

Zapomniałam, że ty masz planowana CC, więc wspomniany wcześniej inny rodzaj badania nie wchodzi w grę bo i nie miałoby to sensu.

Napisze to ona odp żebym na oddział przyjechała. Jeszcze poczekam, nie wiem dla mnie też dziwne ale co najważniejsze szalone ruchy mojej malutkiej w brzuchu czuje 

A dzisiaj jakaś taka od rana dziwna byłam bez sił 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tylko_ONA napisał:

Teraz tak myślę, jeżeli on chce mi robić masaż szyjki to ja podziękuję 😕 jednak chyba dopytam na następnej wizycie co miał na myśli 😅

Jeśli to właśnie ma on na myśli, to byłoby to bardzo nie w porządku, by robił to bez twojej wiedzy i zgody, to są już procedury na które kobieta musi wyrazić zgodę. Pomijam już, że jest to w cholerę bolesne. Jak dla mnie porównywalne do najgorszych skurczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...