Skocz do zawarto┼Ťci

Maj├│weczki 2021­čĄ░ | Forum o ci─ů┼╝y

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 8,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym w─ůtku

Najbardziej rozmowne osoby w tym w─ůtku

Popularne posty

Hej ­čśÇ┬ámam termin na maj 2021 S─ů tu jakie┼Ť majowe mamusie?

Dziewczyny, ja to ju┼╝ mam chyba jak─ů┼Ť paranoj─Ö na punkcie tej stronki┬á­čśâ Robi─Ö sobie dzisiaj ┼Ťniadanie i tak mi si─Ö jako┼Ť nagle skojarzy┼éo... musia┼éem zrobi─ç to zdj─Öcie, ┼╝eby si─Ö z Wami podzieli─ç┬á­čĄ¬

Przesłane zdjęcia

4 minuty temu, Ewa12 napisał:

Ja wam powiem ┼╝e te┼╝ mam spor─ů torb─Ö mimo ┼╝e szpital sporo zapewnia a ci─ůgle co┼Ť dok┼éadam teraz ju┼╝ do plecaka bo w walizce brak miejsca ­čÖł­čÖł zupe┼énie zapomnia┼éam o drobiazgach typu szczotka do w┼éos├│w maseczki itp­čśČ

O ja te┼╝ mam cellulit mimo ┼╝e ca┼éa ci─ů┼╝─Ö ─çwiczy┼éam masowalam si─Ö itp ­čĄ¬ teraz jeszcze pojawiaj─ů si─Ö rozst─Öpy na brzuchu mam nadziej─Ö ┼╝e nie b─Ödzie tego du┼╝o ­čśź­čśź

Ja narazie nie zauwa┼╝y┼éam i siebie rozstepow pp pierwszej ci─ů┼╝y mam delikatne na bokach i z przodu ko┼éo blizny po wyrostku troszk─Ö.┬á

Wiecie co kupi┼éam ostatnio w rosmanie ten zapach na baterie z glade o zapachu pure clean line i zakocha┼éam si─Ö w tym zapachu le┼╝─Ö i si─Ö zaci─ůgam nim­čśé­čśé­čśéog├│lnie jak ┼Ťci─ůgam pranie to lubi─Ö w─ůcha─ç haha i to samo mia┼éam w pierwszej ci─ů┼╝y ­čśé­čśé­čśé

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach
26 minut temu, Mama88 napisał:

Ale czym si─Ö przejmujesz.? Czasami takie chudziny maj─ů cellulit.┬á

Dok┼éadnie. Ja zawsze by┼éam chuda i od zawsze mam cellulit. Jedynie zmienia si─Ö czy jest bardziej widoczny czy nie. Teraz mi bardziej przeszkadza ┼╝e sk├│ra ju┼╝ nie jest j─Ödrna, no c├│┼╝ wiek plus brak ─çwicze┼ä systematycznych.┬á Rozstepow nie mam ┼╝adnych, zobaczymy jak b─Ödzie z kondycja brzucha przy powrocie. Po pierwszej ┼éadnie si─Ö schowa┼é i do┼Ť─ç szybko.┬á Mimo ┼╝e przez ca┼ée lato nie mie┼Ťci┼éam si─Ö w ┼╝adne spodenki sprzed ci─ů┼╝y, bo mimo wszystko by┼éa zaburzona proporcja bioder do reszty. Wi─Öc lato w sukienkach i sp├│dnicach. Wi─Öc pewnie teraz te┼╝ tak b─Ödzie.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
36 minut temu, Mama88 napisał:

Ja narazie nie zauwa┼╝y┼éam i siebie rozstepow pp pierwszej ci─ů┼╝y mam delikatne na bokach i z przodu ko┼éo blizny po wyrostku troszk─Ö.┬á

Wiecie co kupi┼éam ostatnio w rosmanie ten zapach na baterie z glade o zapachu pure clean line i zakocha┼éam si─Ö w tym zapachu le┼╝─Ö i si─Ö zaci─ůgam nim­čśé­čśé­čśéog├│lnie jak ┼Ťci─ůgam pranie to lubi─Ö w─ůcha─ç haha i to samo mia┼éam w pierwszej ci─ů┼╝y ­čśé­čśé­čśé

Mi ten zapach ju┼╝ troch─Ö si─Ö znudzi┼é, ale do┼Ť─ç d┼éugi go u┼╝ywa┼éam.Teraz kupuje taki do kontaktu na trzy zapachy, bo jak mi jeden za d┼éugi pachnie to mnie dra┼╝ni.

Ja rozst─Öpy mam na brzuchu po pierwszej ci─ů┼╝y, ale jakos nimi si─Ö nigdy nie przejmowa┼éam.Aczkolwiek widok brzucha po pierwszej ci─ů┼╝y by┼é zaskoczeniem , bo nie spodziewa┼éam si─Ö,┼╝e b─Öd─Ö tak wygladac- jaka┼Ť taka jakby rozjechana w biodrach hehehe.

Ceulit na nogach te┼╝ mam od zawsze chyba i te┼╝ jakos mi to wisi.

Teraz to walczymy z rozst─Öpami na dekolcie u mojej c├│rki, bo m┼éodzie┼╝ w tych czasach to naprawd─Ö wsz─Ödzie i szybko dostaje rozst─Öp├│w, bo za szybko rosn─ů.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Powiem wam ┼╝e mam dzi┼Ť ca┼éy dzie┼ä jak─ů┼Ť schize ruchy ma┼éego tak bol─ů ┼╝e momentami si─Ö zastanawiam czy to kopniaki czy jednak skurcze mam tak ci─Ö┼╝ki i twardy brzuch ┼╝e ju┼╝ sama nie wiem mo┼╝e czuje te skurcze co si─Ö pisz─ů od jakiego┼Ť czasu na ktg­čĄ¬ i nie wiem czy psychika robi swoje bo od wizyty u lekarza mam wra┼╝enie ┼╝e bol─ů mnie bardziej plecy ca┼ée krocze ­čś▓ a jutro czeka mnie wycieczka do diabetologa niestety sama komunikacja bo za kierownica ci─Ö┼╝ko wysiedzie─ç mam nadziej─Ö ┼╝e nie urodz─Ö nigdzie w poci─ůgu czy tramwaju ­čśů­čśů

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Ja mam walizk─Ö kabinowke i malutki kuferek. Szpital praktycznie nic nie daje ale ja nie bior─Ö ro┼╝k├│w, poduszek czy szlafrok├│w. W pierwszym dzieckiem nie potrzebowa┼éam to teraz te┼╝ nie. Nie chc─Ö wygl─ůda─ç jakbym na wakacje przyjecha┼éa. W razie potrzeby po 3 dniach m─ů┼╝ co┼Ť przywiezie.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Ja mam du┼╝─ů walizk─Ö. Z Czego jest tak wypchana ┼╝e masakra ­čśů u mnie szpital niby zapewnia wszystko.. ale jednak po┼éo┼╝na poleci┼éa mi zabra─ç przede wszystkim swoje podk┼éady na ┼é├│┼╝ko, podk┼éady poporodowe. A generalnie spakowa┼éam koszule, ciuchy dla siebie na wyj┼Ťcie i dla ma┼éej, kosmetyki, jakie┼Ť jedzenie, laktator, r─Öcznik papierowy, chusteczki nawil┼╝aj─ůce dwie paczki dla ma┼éej, kapcie i klapki pod prysznic i dwa r─Öczniki i w sumie nie wiem czy co┼Ť jeszcze ­čśů ale generalnie ju┼╝ dwa razy pakowa┼éam j─ů od nowa ­čśů

Dzisiaj by┼éam na ktg, wszystko jest w porz─ůdku. A od jaki┼Ť dw├│ch godzin chyba wzi─Ö┼éy mnie lekkie skurcze.. og├│lnie brzuch mi ci─ůgnie w d├│┼é, krocze k┼éuje. Czuje si─Ö jakbym okres mia┼éa dosta─ç, no ale lekarz ostatnio powiedzia┼é, ┼╝e organizm mi si─Ö przygotowuje do porodu, wi─Öc kaza┼é si─Ö nie przejmowa─ç, ┼╝e to co┼Ť z┼éego..

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
6 minut temu, Paaula napisał:

Ja mam du┼╝─ů walizk─Ö. Z Czego jest tak wypchana ┼╝e masakra ­čśů u mnie szpital niby zapewnia wszystko.. ale jednak po┼éo┼╝na poleci┼éa mi zabra─ç przede wszystkim swoje podk┼éady na ┼é├│┼╝ko, podk┼éady poporodowe. A generalnie spakowa┼éam koszule, ciuchy dla siebie na wyj┼Ťcie i dla ma┼éej, kosmetyki, jakie┼Ť jedzenie, laktator, r─Öcznik papierowy, chusteczki nawil┼╝aj─ůce dwie paczki dla ma┼éej, kapcie i klapki pod prysznic i dwa r─Öczniki i w sumie nie wiem czy co┼Ť jeszcze ­čśů ale generalnie ju┼╝ dwa razy pakowa┼éam j─ů od nowa ­čśů

Dzisiaj by┼éam na ktg, wszystko jest w porz─ůdku. A od jaki┼Ť dw├│ch godzin chyba wzi─Ö┼éy mnie lekkie skurcze.. og├│lnie brzuch mi ci─ůgnie w d├│┼é, krocze k┼éuje. Czuje si─Ö jakbym okres mia┼éa dosta─ç, no ale lekarz ostatnio powiedzia┼é, ┼╝e organizm mi si─Ö przygotowuje do porodu, wi─Öc kaza┼é si─Ö nie przejmowa─ç, ┼╝e to co┼Ť z┼éego..

A na ile procent pisz─ů si─Ö skurcze na ktg?

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Wiecie co dziewczyny zrobi┼éam ma┼éy wywiad na fb mi─Ödzy dziewczynami kt├│re rodzily w ostatnich miesi─ůcach w tym szpitalu co ja mam rodzic i jestem w delikatnym szoku ┼╝e pionizacj─Ö robi─ů po 24h a co do mleka to dokarmiaj─ů nan i jak kobieta ma problemu z laktacja to daja w buteleczkach 100ml

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
5 minut temu, Mama88 napisał:

Wiecie co dziewczyny zrobi┼éam ma┼éy wywiad na fb mi─Ödzy dziewczynami kt├│re rodzily w ostatnich miesi─ůcach w tym szpitalu co ja mam rodzic i jestem w delikatnym szoku ┼╝e pionizacj─Ö robi─ů po 24h a co do mleka to dokarmiaj─ů nan i jak kobieta ma problemu z laktacja to daja w buteleczkach 100ml

Po 24h????Przecie┼╝ to doba...To nie jest jaki┼Ť absurd?Ja jak si─Ö orientowa┼éam i z czego tutaj dziewczyny pisz─ů to ju┼╝ tak po 6-7h...┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Dziewczyny jakie macie laktatory bo muszę kupić a nie mogę się zdecydować. 

Kupi┼éam sobie klapki do szpitala i szlag mnie trafia bo dzisiaj je chcia┼éam spakowa─ç i nie w┼éo┼╝─Ö nogi, ju┼╝ mam takie opuchni─Öte stopy┬á­čĄŽÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
1 minutę temu, dorcia6579 napisał:

Po 24h????Przecie┼╝ to doba...To nie jest jaki┼Ť absurd?Ja jak si─Ö orientowa┼éam i z czego tutaj dziewczyny pisz─ů to ju┼╝ tak po 6-7h...┬á

U nas w szpitalu te┼╝ tak zawsze by┼éo z t─ů pionizacj─ů, teraz jest nowy szpital i nie wiem jakie maj─ů zwyczaje. Ja napewno sama wstan─Ö wczesniej, nie mam zamiaru tyle le┼╝e─ç bo si─Ö gorzej wstaje. Jak tylko b─Ödzie znieczulenie schodzi─ç to b─Öd─Ö si─Ö rusza─ç i pr├│bowa─ç wstawa─ç┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
4 minuty temu, dorcia6579 napisał:

No ja te┼╝ by┼éam w┼éa┼Ťnie w szoku┬á

I jeszcze pyta┼éam kole┼╝anki co rodzi┼éa w tamtym roku w maju to ona mia┼éa cc o 19 i dopiero na nast─Öpny dzie┼ä o 10 rano pionizacja no to ta troch─Ö wcze┼Ťniej ale i tak ja by┼éam przekonana ┼╝e max 6h i wstaje┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

No ja bym nie chcia┼éa dokarmia─ç ma┼éego bo wiem, ┼╝e musi rozkr─Öci─ç laktacje i trzeba czesto przystawia─ç. Zawsze mi tlumaczono, ┼╝e nie ma czego┼Ť takiego jak to ze matka nie ma mleka, ma go tyle ile dziecko potrzebuje

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
6 minut temu, Eda85 napisał:

Kupi┼éam sobie klapki do szpitala i szlag mnie trafia bo dzisiaj je chcia┼éam spakowa─ç i nie w┼éo┼╝─Ö nogi, ju┼╝ mam takie opuchni─Öte stopy┬á­čĄŽÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

Ja mam zwyk┼éy r─Öczny z NUK. Dosta┼éam od kuzynki, generalnie nie mia┼éam planu kupowa─ç, bo nie mam w planie odci─ůgania, mro┼╝enia itp

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Eda85 napisał:

U nas w szpitalu te┼╝ tak zawsze by┼éo z t─ů pionizacj─ů, teraz jest nowy szpital i nie wiem jakie maj─ů zwyczaje. Ja napewno sama wstan─Ö wczesniej, nie mam zamiaru tyle le┼╝e─ç bo si─Ö gorzej wstaje. Jak tylko b─Ödzie znieczulenie schodzi─ç to b─Öd─Ö si─Ö rusza─ç i pr├│bowa─ç wstawa─ç┬á

No ja też sobie nie wyobrażam tyle lezec chociaż ciekawe jak to będzie po. Bo po pierwszym porodzie to ja zaraz szlam się myć bo nie mogłam wytrzymać żeby tak leżeć 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
10 minut temu, Eda85 napisał:

Ja mam elektryczny z Canpol koleżanka taki miała i mowila że fajny jest  

Przy pierwszym dziecku nie u┼╝ywa┼éam ale teraz ┼╝e chce d┼éu┼╝ej karmi─ç i z obawy o sutki to wol─Ö odci─ůga─ç i podawa─ç w butelce┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Mama88 napisał:

No ja te┼╝ by┼éam w┼éa┼Ťnie w szoku┬á

I jeszcze pyta┼éam kole┼╝anki co rodzi┼éa w tamtym roku w maju to ona mia┼éa cc o 19 i dopiero na nast─Öpny dzie┼ä o 10 rano pionizacja no to ta troch─Ö wcze┼Ťniej ale i tak ja by┼éam przekonana ┼╝e max 6h i wstaje┬á

Ja miałam cesarkę o 19.30 i pionizację ok. 6 rano i to była masakra, nie moglam ustać na nogach, położna musiała mnie trzymać żebym mogla się umyć 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
15 minut temu, Mama88 napisał:

Ja po ci─Öciu mia┼éam pionizacje 3 lata temu jako┼Ť w┼éa┼Ťnie ok doby. Cc by┼éo o 18:45, a pionizacje jako┼Ť ko┼éo 16tej nast─Öpnego dnia. Ma┼éa dosta┼éam o 7 rano (na noc by┼éa w inkubatorze i by┼éa dokarmiana glukoza). Do czasu pionizacje we wszystkim pomaga┼éa mi po┼éo┼╝na. Poniewa┼╝ nie nastawialam si─Ö na cc nie wiedzia┼éam czego si─Ö spodziewa─ç.┬á

@Eda85 ja mam elektryczny pojedynczy lansinoh. Kupi┼éam ju┼╝ p├│┼║niej jak potrzebowa┼éam. Na pocz─ůtek mia┼éam r─Öczny lovi i te┼╝ dawa┼é rad─Ö.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Teraz, Eda85 napisał:

Ja miałam cesarkę o 19.30 i pionizację ok. 6 rano i to była masakra, nie moglam ustać na nogach, położna musiała mnie trzymać żebym mogla się umyć 

To mo┼╝e i lepiej ┼╝e d┼éu┼╝ej ka┼╝─ů le┼╝e─ç.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Mama88 napisał:

Ja mam elektryczny z Canpol koleżanka taki miała i mowila że fajny jest  

Przy pierwszym dziecku nie u┼╝ywa┼éam ale teraz ┼╝e chce d┼éu┼╝ej karmi─ç i z obawy o sutki to wol─Ö odci─ůga─ç i podawa─ç w butelce┬á

Ja tez przy drugim odci─ůga┼éam i podawalam w butelce i po dw├│ch miesi─ůcach zacz─Ö┼éam traci─ç pokarm i musia┼éam dokarmia─ç, po kolejnym miesi─ůcu ju┼╝ nie mialam pokarmu.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Mama88 napisał:

To mo┼╝e i lepiej ┼╝e d┼éu┼╝ej ka┼╝─ů le┼╝e─ç.┬á

Im d┼éu┼╝ej le┼╝ysz tym gorzej si─Ö wstaje, po drugiej cesarce wsta┼éam sama jak tylko zesz┼éo znieczulenie. Dosta┼éam ochrzan ┼╝e sama wsta┼éam ale po kilku godz. od cesarki nosi┼éam ju┼╝ ma┼éego na r─Ökach i du┼╝o szybciej dosz┼éam do sprawno┼Ťci┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Eda85 napisał:

Ja tez przy drugim odci─ůga┼éam i podawalam w butelce i po dw├│ch miesi─ůcach zacz─Ö┼éam traci─ç pokarm i musia┼éam dokarmia─ç, po kolejnym miesi─ůcu ju┼╝ nie mialam pokarmu.┬á

Bo odci─ůganie zaburza naturalne karmienie ...bo to dziecko powinno regulowa─ç laktacje, tak aby by┼éo dostosowane do jego potrzeb

Edytowane przez dorcia6579
Odno┼Ťnik do odpowiedzi

No to ja już zgłupiałam 

Jedna pisze ze lepiej ┼╝eby le┼╝e─ç d┼éu┼╝ej, Wy piszecie ┼╝eby wstawa─ç jak tylko znieczulenie pusci. Druga sprawa z odci─ůganiem to nawet nie wiedzia┼éam ┼╝e przez to mog─Ö zaburzy─ç sobie laktacje­čÖädrugie dziecko a ja jaka┼Ť zielona jestem. Przy pierwszym to jakos wszystko g┼éadko sz┼éo instynktownie a teraz nad wszystkim si─Ö zastanawiam┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
11 minut temu, Mama88 napisał:

No to ja już zgłupiałam 

Jedna pisze ze lepiej ┼╝eby le┼╝e─ç d┼éu┼╝ej, Wy piszecie ┼╝eby wstawa─ç jak tylko znieczulenie pusci. Druga sprawa z odci─ůganiem to nawet nie wiedzia┼éam ┼╝e przez to mog─Ö zaburzy─ç sobie laktacje­čÖädrugie dziecko a ja jaka┼Ť zielona jestem. Przy pierwszym to jakos wszystko g┼éadko sz┼éo instynktownie a teraz nad wszystkim si─Ö zastanawiam┬á

Te 24 godziny to jakie┼Ť podejrzane. Zaleca si─Ö 10, by nie by┼éo skutk├│w ubocznych a dalsze lezenie to tylko ryzyko zakrzepicy i wt├│rnych b├│l├│w g┼éowy.┬á Zale┼╝y te┼╝ o kt├│rej by┼éo CC. Ja mia┼éam po 20 wi─Öc noc mnie zasta┼éa, kt├│ra mia┼éam na normalny odpoczynek i dlatego ja wsta┼éam po 10 godz. Jednak dziewczyny z rana, p├│┼║nym popo┼éudniem ju┼╝ by┼éy na chodzie. A to co szumnie zw─ů pionizacja to po prostu po┼éo┼╝na z bacikiem, kt├│ra ka┼╝e ci wstawa─ç i chodzi─ç.­čśůW moim szpitalu wypuszczaj─ů po 48 niezale┼╝nie czy CC czy Sn, je┼Ťli wszystko jest okej, wi─Öc nie mo┼╝e by─ç mowy o dobie le┼╝enia.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç obrazk├│w. Dodaj lub za┼é─ůcz obrazki z adresu URL.

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...