Skocz do zawarto┼Ťci

Maj├│weczki 2021­čĄ░ | Forum o ci─ů┼╝y

Angella

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mami napisał(a):

trzymamy kciuki! ile on ma teraz tego CRP ? i co jeszcze m├│wi─ů lekarze? wysy┼éam du┼╝o zdr├│wka aby┼Ťcie jak najszybiej mogli si─Ö cieszy─ç sob─ů w domu!

Lekarz m├│wi ┼╝e jest du┼╝o lepiej, b─Ödzie mie─ç robione usg przezciemi─ůczkowe i w szpitalu ma by─ç te┼╝ zaszczepiony. Czeka go kolejny rtg klatki piersiowej. ┼╗├│┼étaczki nie mia┼é i mo┼╝e ju┼╝ nie mie─ç┬áale ma rumie┼ä noworodkowy, z tym podobno nic si─Ö nie robi.

Mam pytanie ile krwawi┼éy┼Ťcie po porodzie, dzisiaj min─Ö┼éa 5doba po porodzie a ja przesta┼éam krwawi─ç, nie wiem czy mam si─Ö tym┬ámartwi─ç

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

Godzinę temu, Natalika napisał(a):

Lekarz m├│wi ┼╝e jest du┼╝o lepiej, b─Ödzie mie─ç robione usg przezciemi─ůczkowe i w szpitalu ma by─ç te┼╝ zaszczepiony. Czeka go kolejny rtg klatki piersiowej. ┼╗├│┼étaczki nie mia┼é i mo┼╝e ju┼╝ nie mie─ç┬áale ma rumie┼ä noworodkowy, z tym podobno nic si─Ö nie robi.

Mam pytanie ile krwawi┼éy┼Ťcie po porodzie, dzisiaj min─Ö┼éa 5doba po porodzie a ja przesta┼éam krwawi─ç, nie wiem czy mam si─Ö tym┬ámartwi─ç

Raczej martwilabym si─Ö, gdyby krwawienie nie wr├│ci┼éo, bo przerwa jak najbardziej mo┼╝e by─ç. Za┼éo┼╝─Ö si─Ö jednak, ┼╝e skoro teraz zacz─Ö┼éa┼Ť karmi─ç, to wi─Öcej si─Ö tego pojawi, bo macica zacznie si─Ö zwija─ç. Ja jak tylko mam sesje z dzieckiem, krwawienie pojawia si─Ö z automatu. Generalnie mo┼╝esz zapyta─ç po┼éo┼╝na albo po┼éo┼╝nika przy obchodzie.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

U mnie na tapet wjecha┼é jeszcze temat wzmo┼╝onego napi─Öcia. Drugiego dnia w szpitalu po┼éo┼╝y┼éam Dawida na ┼é├│┼╝ku a on zacz─ů┼é si─Ö czolgac sam i og├│lnie g┼éow─Ö trzyma bardzo mocno i potrafi─Ö si─Ö przekulkowac z brzuszka z powrotem do pozycji wyj┼Ťciowej. Heh. Mieli┼Ťmy to z pierwszym, ale wtedy a┼╝ tak bardzo nie dr─ů┼╝yli┼Ťmy tematu, wszystko samo si─Ö naprawi┼éo. Teraz mam problem ze zmian─ů pieluchy i ubieraniem. Bardzo tego nie lubi. Czeka nas wi─Öc wizyta u fizjo dzieci─Ögo ­čśö

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia
15 godzin temu, Natalika napisał(a):

No ja tez do┼Ť─ç kr├│tko, ale b─Öd─Ö konsultowa─ç z lekarzem. Mo┼╝e to koniec u mnie bo brzuch p┼éaski (prawie).┬á

ciesz─Ö si─Ö ze z m┼éodym lepiej, mam nadzieje ze szybko si─Ö ustabilizuje i wyjdziecie. Mimo wszystko bardzo trudne prze┼╝ycia na pocz─ůtek was spotkaly

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia
13 godzin temu, Emi_ja napisał(a):

U mnie na tapet wjecha┼é jeszcze temat wzmo┼╝onego napi─Öcia. Drugiego dnia w szpitalu po┼éo┼╝y┼éam Dawida na ┼é├│┼╝ku a on zacz─ů┼é si─Ö czolgac sam i og├│lnie g┼éow─Ö trzyma bardzo mocno i potrafi─Ö si─Ö przekulkowac z brzuszka z powrotem do pozycji wyj┼Ťciowej. Heh. Mieli┼Ťmy to z pierwszym, ale wtedy a┼╝ tak bardzo nie dr─ů┼╝yli┼Ťmy tematu, wszystko samo si─Ö naprawi┼éo. Teraz mam problem ze zmian─ů pieluchy i ubieraniem. Bardzo tego nie lubi. Czeka nas wi─Öc wizyta u fizjo dzieci─Ögo ­čśö

Czyli to z┼ée ze dziecko tak szybko to robi? Moja jej silna i tez robi rzeczy kt├│rych syn nie robi┼é ale my┼Ťla┼éam ze to normalne┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia

Mamusie, dla tych kt├│re chc─ů to mog─Ö zalozyc grup─Ö na messanger. Dajcie zna─ç na priv kogo doprosi─ç.┬á
jakis kontakt nam zostanie na przysz┼éo┼Ť─çÔś║´ŞĆ

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
53 minuty temu, mami napisał(a):

Mamusie, dla tych kt├│re chc─ů to mog─Ö zalozyc grup─Ö na messanger. Dajcie zna─ç na priv kogo doprosi─ç.┬á
jakis kontakt nam zostanie na przysz┼éo┼Ť─çÔś║´ŞĆ

Ja jestem za tylko nie mog─Ö wys┼éa─ç wiadomo┼Ťci na priv ale co tam szukaj Inez Mojsa

Odno┼Ťnik do komentarza

3 godziny temu, mami napisał(a):

Czyli to z┼ée ze dziecko tak szybko to robi? Moja jej silna i tez robi rzeczy kt├│rych syn nie robi┼é ale my┼Ťla┼éam ze to normalne┬á

Tak, noworodek nie powinien robi─ç takich akrobacji, bo to za wcze┼Ťnie. M├│j te┼╝ ma mega silne n├│┼╝ki, wi─Öc czasami mam wra┼╝enie, ┼╝e chce zrobi─ç potroj e salto do ty┼éu­čś»

Odno┼Ťnik do komentarza

2 godziny temu, Mainusia napisał(a):

Ja jestem za tylko nie mog─Ö wys┼éa─ç wiadomo┼Ťci na priv ale co tam szukaj Inez Mojsa

Jak założysz, daj namiary do się doprosimy, tak chyba będzie łatwiej. Ja też nie wiem, jak tu działa priv

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie

@mami┬átak jak pisze @Emi_ja, takie akrobacje najcz─Ö┼Ťciej w tka wczesnym etapie s─ů wynikiem zbyt du┼╝ego napi─Öcia mi─Ö┼Ťniowego.

U nas pierwszy skok rozwojowy, kt├│ry wyst─Öpuje mi─Ödzy 4-5 tygodniem, wi─Öc drugi dzie┼ä bardzo Kalinka chce by─ç przy mnie, a wi─Öc opr├│cz spacer├│w prawie ca┼éy czas albo z ni─ů le┼╝─Ö, albo ona le┼╝y ze mn─ů ­čśů, na r─Ökach itp...

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia
3 godziny temu, Mainusia napisał(a):

dodałam Cie, ale nie wiem jak sprawić by ta grupę można było znaleźć przez innych ... @Emi_ja jak to się robi?

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
6 minut temu, mami napisał(a):

dodałam Cie, ale nie wiem jak sprawić by ta grupę można było znaleźć przez innych ... @Emi_ja jak to się robi?

Chyba wystarczy t─ů nazw─Ö w lupke wpisa─ç i powinno si─Ö znale┼║─ç

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia
4 godziny temu, dorcia6579 napisał(a):

@mami┬átak jak pisze @Emi_ja, takie akrobacje najcz─Ö┼Ťciej w tka wczesnym etapie s─ů wynikiem zbyt du┼╝ego napi─Öcia mi─Ö┼Ťniowego.

U nas pierwszy skok rozwojowy, kt├│ry wyst─Öpuje mi─Ödzy 4-5 tygodniem, wi─Öc drugi dzie┼ä bardzo Kalinka chce by─ç przy mnie, a wi─Öc opr├│cz spacer├│w prawie ca┼éy czas albo z ni─ů le┼╝─Ö, albo ona le┼╝y ze mn─ů ­čśů, na r─Ökach itp...

O jej, to zaraz skoki nas czekaj─ů ­čÖł jakby by┼éo ma┼éo szale┼ästwa z ta nietolerancja ­čś│

my dzi┼Ť odebrali┼Ťmy wyniki i wskazuj─ů na nietolerancj─Ö i by─ç mo┼╝e alergie ­čśş

Odno┼Ťnik do komentarza

2 godziny temu, mami napisał(a):

A co z Banasiatkiem? Ruszy┼éo co┼Ť?

@banasiatko

Ja jestem w szpitalu, bo mia┼éam krwawienia, ale generalnie m┼éodemu si─Ö nie ┼Ťpieszy... M├│j lekarz mnie ola┼é po ca┼éo┼Ťci, nie chcia┼éo si─Ö mu mnie przyjmowa─ç. Gdyby mnie przyj─ů┼é normalnie na pocz─ůtku tygodnia, a nie przek┼éada┼é wizyty na inne dni, to dzi┼Ť pewnie by mi wywo┼éywali por├│d. A tak to nawet nie dosta┼éam skierowania do szpitala i lekarz, kt├│ry mnie dzisiaj przyjmowa┼é, stwierdzi┼é ┼╝e nie chcia┼éby w to ingerowa─ç i lepiej by by┼éo gdyby zacz─Ö┼éo si─Ö samo... R─Öce mi ju┼╝ opadaj─ů... Mam wra┼╝enie ┼╝e m┼éody zostanie tam na zawsze...

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
Godzinę temu, banasiatko napisał(a):

Ja jestem w szpitalu, bo mia┼éam krwawienia, ale generalnie m┼éodemu si─Ö nie ┼Ťpieszy... M├│j lekarz mnie ola┼é po ca┼éo┼Ťci, nie chcia┼éo si─Ö mu mnie przyjmowa─ç. Gdyby mnie przyj─ů┼é normalnie na pocz─ůtku tygodnia, a nie przek┼éada┼é wizyty na inne dni, to dzi┼Ť pewnie by mi wywo┼éywali por├│d. A tak to nawet nie dosta┼éam skierowania do szpitala i lekarz, kt├│ry mnie dzisiaj przyjmowa┼é, stwierdzi┼é ┼╝e nie chcia┼éby w to ingerowa─ç i lepiej by by┼éo gdyby zacz─Ö┼éo si─Ö samo... R─Öce mi ju┼╝ opadaj─ů... Mam wra┼╝enie ┼╝e m┼éody zostanie tam na zawsze...

Ehh .pamiętam jak ja byłam w szpitalu i miałam wrażenie, że nigdy nie urodzę. ale to będzie zaraz ...

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia
9 godzin temu, banasiatko napisał(a):

Biedactwo:( jestes ju┼╝ troch─Ö po terminie mogli by jednak Ci ul┼╝y─ç... ale pewnie ju┼╝ Ci─Ö nie wypisz─ů do domu. Za du┼╝e ryzyko ze nagle urodzisz. Mowili sk─ůd te krwawienia?

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
11 godzin temu, banasiatko napisał(a):

Trzymaj si─Ö kochana. Ju┼╝ ostatnia prosta. Zaraz ma┼éy b─Ödzie ju┼╝ na ┼Ťwiecie.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

3 godziny temu, mami napisał(a):

Biedactwo:( jestes ju┼╝ troch─Ö po terminie mogli by jednak Ci ul┼╝y─ç... ale pewnie ju┼╝ Ci─Ö nie wypisz─ů do domu. Za du┼╝e ryzyko ze nagle urodzisz. Mowili sk─ůd te krwawienia?

W┼éa┼Ťciwie to nie wiadomo. Szyjka si─Ö nie rozwiera za bardzo, wi─Öc nie z szyjki. Z ┼éo┼╝yskiem nic si─Ö nie dzieje, wi─Öc to nie od niego. A krwawienie kolorem i konsystencj─ů przypomina miesi─ůczk─Ö... Ale ju┼╝ wiem ┼╝e mnie nie wypisz─ů. Od poniedzia┼éku dopiero b─Öd─ů zaczyna─ç wywo┼éywanie ­čśë

Odno┼Ťnik do komentarza

12 minut temu, banasiatko napisał(a):

W┼éa┼Ťciwie to nie wiadomo. Szyjka si─Ö nie rozwiera za bardzo, wi─Öc nie z szyjki. Z ┼éo┼╝yskiem nic si─Ö nie dzieje, wi─Öc to nie od niego. A krwawienie kolorem i konsystencj─ů przypomina miesi─ůczk─Ö... Ale ju┼╝ wiem ┼╝e mnie nie wypisz─ů. Od poniedzia┼éku dopiero b─Öd─ů zaczyna─ç wywo┼éywanie ­čśë

Wsp├│┼éczuj─Ö bardzo. Moze by─ç tak, ┼╝e co┼Ť ruszy w weekend jednak. Najwa┼╝niejsze ┼╝e jeste┼Ť w miejscu kt├│rego nie da si─Ö opu┼Ťci─ç inaczej, jak z dzieckiem, daje to nadziej─Ö. P├│ki jeszcze mo┼╝esz relaksuj si─Ö na tym szpitalnym ┼éo┼╝u, bo potem b─Ödzie huk roboty...z trzema facetami i czwartym pewnie te┼╝ ­čśś

Odno┼Ťnik do komentarza

@banasiatko┬áspokojnie, ja w pi─ůtek jecha┼éam wstawi─ç si─Ö na um├│wiony termin do szpitala, roz┼╝alona i smutna,┼╝e nie sta┼éo si─Ö jak chcia┼éam, nie urodzi┼éam przed terminem ani nawet w terminie, na szpitalne ┼é├│┼╝ko siad┼éam ju┼╝ w┼Ťciek┼éa jak osa, do dziewczyn z sali si─Ö napsioczy┼éam ile si─Ö da, ┼╝e po co na co w pi─ůtek itd,a w sobot─Ö wieczorem moja kochana Milenka by┼éa ju┼╝ w moich ramionach ­čśŐÔÖą´ŞĆ

I w zasadzie gdyby si─Ö sta┼éo jak chcia┼éam i skurcze zacz─Ö┼éy si─Ö w domu, nie zd─ů┼╝y┼éabym dojecha─ç do szpitala! Urodzi┼éa bym albo w domu albo w aucie­čśČ

Pami─Ötaj nic nie dzieje si─Ö bez powodu, trzymam kciuki, wytrwa┼éo┼Ťci ju┼╝ naprawd─Ö nied┼éugo ­čĄ×Ôś║´ŞĆ

Odno┼Ťnik do komentarza

Dziewczyny, wczoraj wieczorem rozbola┼éa mnie g┼éowa. A┼╝ zwymiotowa┼éam z tego b├│lu. Podpieli mnie pod jedn─ů kropl├│wk─Ö a potem pod drug─ů. Zasn─Ö┼éam. W nocy o drugiej obudzi┼éy mnie silne skurcze. Posz┼éam do po┼éo┼╝nych. Zadzwoni┼éy po lekarza. Zbada┼é mnie. Mia┼éam 2cm rozwarcia. Kaza┼é da─ç Nosp─Ö domi─Ö┼Ťniowo i zrobi─ç KTG. Skurcze pisa┼éy si─Ö co 5 minut. Ka┼╝dy trwa┼é minut─Ö. Bola┼éo jak cholera, bo skurcze z kr─Ögos┼éupa.┬áZa pi─Ötna┼Ťcie ├│sma by┼éam na badaniu. Mia┼éam dopiero 4cm rozwarcia i powiedzia┼éa doktorka, ┼╝ebym ju┼╝ posz┼éa na porod├│wk─Ö. Spakowa┼éam swoj─ů torb─Ö i posz┼éam. Zanim dosz┼éam rozwarcie zrobi┼éo si─Ö na 9 cm. Raz dwa i m┼éody za 5 ├│sma by┼é ze mn─ů.

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusie
41 minut temu, banasiatko napisał(a):

Dziewczyny, wczoraj wieczorem rozbola┼éa mnie g┼éowa. A┼╝ zwymiotowa┼éam z tego b├│lu. Podpieli mnie pod jedn─ů kropl├│wk─Ö a potem pod drug─ů. Zasn─Ö┼éam. W nocy o drugiej obudzi┼éy mnie silne skurcze. Posz┼éam do po┼éo┼╝nych. Zadzwoni┼éy po lekarza. Zbada┼é mnie. Mia┼éam 2cm rozwarcia. Kaza┼é da─ç Nosp─Ö domi─Ö┼Ťniowo i zrobi─ç KTG. Skurcze pisa┼éy si─Ö co 5 minut. Ka┼╝dy trwa┼é minut─Ö. Bola┼éo jak cholera, bo skurcze z kr─Ögos┼éupa.┬áZa pi─Ötna┼Ťcie ├│sma by┼éam na badaniu. Mia┼éam dopiero 4cm rozwarcia i powiedzia┼éa doktorka, ┼╝ebym ju┼╝ posz┼éa na porod├│wk─Ö. Spakowa┼éam swoj─ů torb─Ö i posz┼éam. Zanim dosz┼éam rozwarcie zrobi┼éo si─Ö na 9 cm. Raz dwa i m┼éody za 5 ├│sma by┼é ze mn─ů.

O matko to te┼╝ ekspresowa akcja. Gratulacje. Wreszcie ma┼éy postanowi┼é wyj┼Ť─ç na pi─Ökna pogod─Ö. Ja ci m├│wi─Ö b─Ödzicieplolubny i nie chcia┼é w maju bo za zimno┬á ­čśë

Super ze juz jeste┼Ťcie razem

Odno┼Ťnik do komentarza

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç obrazk├│w. Dodaj lub za┼é─ůcz obrazki z adresu URL.

• U┼╝ytkownicy online

• Podobna zawarto┼Ť─ç

• Najnowsze odpowiedzi

• A i smoczek u nas te┼╝ nie istnieje ­čÖł pr├│bowali┼Ťmy lovi i bibsa ­čĄĚÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ
    • I nas ze spaniem jest r├│┼╝nie. W ci─ůgu dnia jak si─Ö uda go u┼Ťpi─ç 2 razy to jest sza┼é. ┼Üpi wtedy tak po 3h. Przysypia zazwyczaj przy piersi, czekam wtedy tak z 20 min i odk┼éadam chocia┼╝ nie zawsze si─Ö udaje i jak od┼éo┼╝─Ö to jest zaraz pobudka­čĄĚÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ Noce nawet przespane, budzi si─Ö tak ze dwa razy, chocia┼╝ dzisiaj co┼Ť mu si─Ö porobi┼éo ┼╝e pobudka by┼éa co dwie godziny ­čśĆ ale najgorsze jest to ┼╝e w nocy ┼é├│┼╝eczko nie istnieje u Franka. Co go pr├│buje od┼éo┼╝y─ç to zaraz pobudka, a te┼╝ nie powiem bo dla swojej wygody ┼Ťpi z nami w ┼é├│┼╝ku. Pr├│bowa┼éam kilka razy go od┼éo┼╝y─ç i si─Ö po prostu podda┼éam bo niczym uda┼éo mi si─Ö go nakarmi─ç i potem u┼Ťpi─ç to mija┼éy conajmniej dwie godziny a w nocy jednak wol─Ö pospa─ç bo w dzie┼ä nie potrafi─Ö wtedy jak Franek ┼Ťpi ­čĄŽÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ W ┼é├│┼╝eczku ┼Ťpi w┼éa┼Ťnie tylko po k─ůpieli i w ci─ůgu dnia, ale musz─Ö si─Ö zmobilizowa─ç i nauczy─ç go jednak spa─ç w ┼é├│┼╝eczku ­čśÇ┬á Co do le┼╝enia na brzuszku jako┼Ť u nas g┼éadko posz┼éo. Po prostu zacz─Ö┼éam go raz dziennie uk┼éada─ç tak do spania i jako┼Ť mu to odpowiada. Mo┼╝e dlatego ┼╝e wtedy bez problemu puszcza sobie b─ůczki i nie ma problem├│w z brzuszkiem ­čĄş A ostatnio znowu mu si─Ö jakie┼Ť st─Ökania pojawi┼éy, szczeg├│lnie nad ranem wybudza nam si─Ö z p┼éaczem i st─ÖkaÔÇŽ a ju┼╝ w pewnym momencie by┼éo lepiej no ale mam nadzieje ┼╝e zaraz to minie.┬á @elvi┬áwidzia┼éam gdzie┼Ť metod─Ö k┼éadzenia dziecka najpierw sobie na kolanach na brzuszku ­čÖé ┬á
    • A u nas m┼éody zazwyczaj zasypia przy cycu, ale je┼Ťli nie to r├│┼╝nie... Albo smoczek i ko┼éysz─Ö na r─Ökach, albo wk┼éadam do ko┼éyski, daje smoka, w┼é─ůczam ko┼éysk─Ö na cichy tryb i wychodz─Ö licz─ůc na cud. Nie zawsze si─Ö udaje, ale moje dzieci─Ö jest te┼╝ na tyle grzeczne, ┼╝e do┼Ť─ç cz─Östo potrafi si─Ö sob─ů zaj─ů─ç. R├│wnie cz─Östo krzyczy i p┼éacz─Ö co chwil─Ö domagaj─ůc si─Ö uwagi. Ale ogarniam jako┼Ť. ­čśë Fakt, ┼╝e rano najpierw trzeba pampersa przebra─ç, a potem karmi─ç to jest o niebo lepiej. Miko┼éaj w dzie┼ä ┼Ťpi czujnie. Jak zdarzy si─Ö 1.5h do 2h to jest dobrze, na og├│┼é raczej sobie drzemie. Za to w nocy ┼éadnie, co 3 godziny, z przerwami na karmienie. A ┼╝e karmi─Ö na le┼╝─ůco to odbijam dopiero rano.┬á Je┼Ťli chodzi o le┼╝enie na brzuszku to te┼╝ nie do ko┼äca nam wychodzi. M┼éody le┼╝y, ale po kilku chwilach si─Ö denerwuje i krzyczy. Za to ┼Ťmiejemy si─Ö, ┼╝e mocno prostuje n├│┼╝ki. Jakby chcia┼é wsta─ç i wyj┼Ť─ç. ­čśů
  • Nasze kluby

• Najnowsze dyskusje

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...