Skocz do zawarto┼Ťci

Maj├│weczki 2021­čĄ░ | Forum o ci─ů┼╝y

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MariKate napisał(a):

Dzi─Öki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi ­čśŐ

No wlasnie najbardziej boj─Ö si─Ö tej drogi i tego jak ma┼éy zniesie podr├│┼╝. W zesz┼éym roku dorga zaj─Ö┼éa nam 10h (masakryczne korki, remonty na drogach, przystanki na siku/jedzenie), a teraz trzebaby by┼éo zatrzymywa─ç si─Ö cz─Ö┼Ťciej ­čÖł Ksawciu bedzie jeszcze przed pierwszymi szczepieniami i to te┼╝ mnie zniech─Öca.

Dzisiaj mamy wizytę u neurologa i chyba jeszcze jego zapytam o zdanie na ten temat. 

Dobrym pomys┼éem jest te┼╝ przystanek i nocleg po drodze w po┼éowie trasy, bo tak robili┼Ťmy w drodze powrotnej. My┼Ťl─Ö, ┼╝e wa┼╝niejsze jest jednak odpowied┼║ na pytanie jak mama si─Ö z tym czuj─Ö, bo synek na pewno da rad─Ö.

MariKate a z jakiego powodu neurolog?

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym w─ůtku

Najbardziej rozmowne osoby w tym w─ůtku

Popularne posty

Hej ­čśÇ┬ámam termin na maj 2021 S─ů tu jakie┼Ť majowe mamusie?

Dziewczyny, ja to ju┼╝ mam chyba jak─ů┼Ť paranoj─Ö na punkcie tej stronki┬á­čśâ Robi─Ö sobie dzisiaj ┼Ťniadanie i tak mi si─Ö jako┼Ť nagle skojarzy┼éo... musia┼éem zrobi─ç to zdj─Öcie, ┼╝eby si─Ö z Wami podzieli─ç┬á­čĄ¬

Przesłane zdjęcia

• Mamusie

Ja my┼Ťl─Ö ┼╝e postoje co 2h ┼╝eby mu rozprostowa─ç kr─Ögos┼éup i ewentualnie jecha─ç tak ┼╝eby w┼éa┼Ťnie nie jecha─ç w korki.┬á

Nasz maj─ůc 3tyg ju┼╝ zaliczy┼é wprawdzie znacznie kr├│tsza bo tylko 160km tras─Ö i ca┼éa przespa┼é.┬á

A planuje si─Ö te┼╝ wybra─ç na mierzeje, ┼╝eby jednak ciut bli┼╝ej by┼éo jak b─Ödzie mia┼é 2 miesi─ůce, czyli na koniec czerwca.┬á

Teraz w┼éa┼Ťnie sobie jedynie orzypimnilam ┼╝e 29.06 ma szczepienie a chcia┼éam 30.06 jecha─ç.┬á

Pogadaj jeszcze z pediatra, podpowie ci co możesz zabrać na wyjazd. 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Emi_ja napisał(a):

Dobrym pomys┼éem jest te┼╝ przystanek i nocleg po drodze w po┼éowie trasy, bo tak robili┼Ťmy w drodze powrotnej. My┼Ťl─Ö, ┼╝e wa┼╝niejsze jest jednak odpowied┼║ na pytanie jak mama si─Ö z tym czuj─Ö, bo synek na pewno da rad─Ö.

MariKate a z jakiego powodu neurolog?

A chce sprawdzi─ç czy wszystko jest z g┼é├│wk─ů w porz─ůdku po tym vacu jak go wyci─ůgali i czy nie ma ewentualnie jakiego┼Ť napi─Öcia mi─Ö┼Ťniowego, ┼╝eby mie─ç pewno┼Ť─ç ┼╝e nie ma ┼╝adnych przeciwskaza┼ä do szczepienia

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
37 minut temu, Ewela1985 napisał(a):

A tak apropo szczepie┼ä szczepicie na NFZ czy kupujecie szczepionk─Ö 6w1 ja po namy┼Ťle z m─Ö┼╝em zdecydowa┼éam si─Ö kupi─ç we wtorek mam szczepienie­čÖł­čÖł

Ja tym razem b─Öd─Ö szczepi─ç tymi darmowymi

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
Godzinę temu, Ewela1985 napisał(a):

A tak apropo szczepie┼ä szczepicie na NFZ czy kupujecie szczepionk─Ö 6w1 ja po namy┼Ťle z m─Ö┼╝em zdecydowa┼éam si─Ö kupi─ç we wtorek mam szczepienie­čÖł­čÖł

Ja jeszcze nie zdecydowałam, ale napewno skojarzone. Tylko nie wiem czy 5w1 (ta mamy na córce przetestowane) czy 6w1. 

Pierwsze szczepienie mamy na koniec czerwca 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
13 minut temu, AnnaT napisał(a):

Ja jeszcze nie zdecydowałam, ale napewno skojarzone. Tylko nie wiem czy 5w1 (ta mamy na córce przetestowane) czy 6w1. 

Pierwsze szczepienie mamy na koniec czerwca 

Z tego co wiem to najpierw jest to 6w1 a następne 5w1 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Godzinę temu, MariKate napisał(a):

A chce sprawdzi─ç czy wszystko jest z g┼é├│wk─ů w porz─ůdku po tym vacu jak go wyci─ůgali i czy nie ma ewentualnie jakiego┼Ť napi─Öcia mi─Ö┼Ťniowego, ┼╝eby mie─ç pewno┼Ť─ç ┼╝e nie ma ┼╝adnych przeciwskaza┼ä do szczepienia

W sensie masz na my┼Ťli owini─Öcie p─Öpowina?Jakby co, je┼Ťli stwierdza wzmo┼╝one napi─Öcie to przysluguje ci za free szczepienie 5,w1. Nam ju┼╝ na wyrost pediatra da┼éa a fizjoterapeuta m├│wi, ┼╝e nie ma problemu ┼╝adnego.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
5 minut temu, Ewela1985 napisał(a):

Z tego co wiem to najpierw jest to 6w1 a następne 5w1 

Nie, szczepisz albo jednymi albo drugimi. Do wyboru jest jeszcze firma. Nie powinno si─Ö miesza─ç szczepionek. Jest to jedynie chyba dozwolone w przypadku gdy szczepisz 5w1 a s─ů niedost─Öpne, to mo┼╝esz wej┼Ť─ç w poziom wy┼╝ej czyli 6w1. Ale w drug─ů stron─Ö nie.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
1 godzinę temu, Ewela1985 napisał(a):

Ja bior─Ö skojarzone.Przy pierwszym dziecku tak na pewniaka posz┼éam na te bezplatbe a potem w gabinecie ryczalam razem z ni─ů przy ka┼╝dym wk┼éuciu , bo tak biedactwo p┼éaka┼éo ­čś×

@MariKate zawsze dobrym wyj┼Ťciem na pokonanie takiej trasy z maluszkiem (omini─Öcie kork├│w itp) jest jazda na noc.Moja szwagierka jak przyje┼╝d┼╝aj─ů do nas z Holandii to zawsze w nocy jad─ů a maj─ů 1200km.Tylko kwestia jak si─Ö kierowca czuje jad─ůc noc─ů, bo ja np.bardzo ┼║le widz─Ö w nocy i nie lubi─Ö je┼║dzi─ç.

Moje dziecko si─Ö "popsu┼éo"- drugi dzie┼ä wychodz─ůc na spacer bardzo kr├│tko ┼Ťpi a potem ryczy i nawet noszenie na r─Ökach nie pomaga ­čś×

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
4 godziny temu, Eda85 napisał(a):

Ja bym jecha┼éa. U nas wyjazd w tym roku odpada ze wzgledu na fundusze a chetnie bym si─Ö gdzie┼Ť wybra┼éa dalej. Czeka nas kupno samochodu i w dom te┼╝ trzeba co┼Ť w┼éadowa─ç. Tak┼╝e jak masz mo┼╝liwo┼Ť─ç to jed┼║. Zrobicie cz─Östsze postoje i b─Ödzie dobrze.┬á

A ja mam pytanie czy macie jakie┼Ť sprawdzone noside┼éka takie ┼╝eby i┼Ť─ç gdzie┼Ť na wycieczk─Ö a w├│zek odpada. Mieszkamy w g├│rach i chetnie bym gdzie┼Ť po┼éazi┼éa bo siedzenie w domu zaraz zacznie mnie dobija─ç.┬á

mi dzi┼Ť w┼éa┼Ťnie przysz┼éo noside┼éko- kupi┼éam chicco easy fit- u┼╝ywane, bo nie wiem jak si─Ö sprawdzi, a dobre opinie o nim czyta┼éam.Myslalam o chu┼Ťcie ale jak kiedy┼Ť mia┼éam to mi si─Ö nie sprawdzi┼éo-slabo radzi┼éam sobie z wi─ůzaniem, a teraz nie chcia┼éam wywala─ç kasy na chust─Ö, bo troch─Ö jednak kosztuj─ů .

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
19 minut temu, Emi_ja napisał(a):

W sensie masz na my┼Ťli owini─Öcie p─Öpowina?Jakby co, je┼Ťli stwierdza wzmo┼╝one napi─Öcie to przysluguje ci za free szczepienie 5,w1. Nam ju┼╝ na wyrost pediatra da┼éa a fizjoterapeuta m├│wi, ┼╝e nie ma problemu ┼╝adnego.┬á

Nie, nie. Ksawery byl ju┼╝ tak bardzo nisko u┼éo┼╝ony, ┼╝e pomimo cesarki musieli si─Ö lekarze wspomaga─ç proznociagiem ┼╝eby go wyj─ů─ç, no i ju┼╝ w szpitalu pediatra mi m├│wi┼éa ┼╝e ma przez to ma┼éego krwiaczka na g┼é├│wce, kt├│ry si─Ö ju┼╝ na szcz─Ö┼Ťcie wchlonal.┬á

Wr├│cili┼Ťmy w┼éa┼Ťnie z wizyty. Lekarz go przebada┼é i nie ma na szczescie nigdzie napi─Öcia mi─Ö┼Ťniowego, a jej chodzi o g┼é├│wk─Ö to da┼é nam skierowanie na usg ju┼╝ z terminem na 30.06.

Pyta┼éam go te┼╝ o ten wyjazd nad morze to uzna┼é ze jeszcze jest za ma┼éy i ┼╝e on by si─Ö wstrzyma┼é z tak─ů podr├│┼╝─ů┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie

Sama się zastanawiam nad wyborem szczepionki . Syna szczepilam 5w1 i nie było problemów. 

MariKate dobre wie┼Ťci, napi─Öcie mi─Ö┼Ťniowe to jednak ka┼╝de dziecko ma tylko mo┼╝e mie─ç nieprawid┼éowe tzn wzmo┼╝one lub obni┼╝one. Ja te┼╝ si─Ö wybieram do fizjoterapeuty bo ma┼éa uk┼éada si─Ö mocno asymetrycznie.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Rio napisał(a):

Sama się zastanawiam nad wyborem szczepionki . Syna szczepilam 5w1 i nie było problemów. 

MariKate dobre wie┼Ťci, napi─Öcie mi─Ö┼Ťniowe to jednak ka┼╝de dziecko ma tylko mo┼╝e mie─ç nieprawid┼éowe tzn wzmo┼╝one lub obni┼╝one. Ja te┼╝ si─Ö wybieram do fizjoterapeuty bo ma┼éa uk┼éada si─Ö mocno asymetrycznie.

Tak wiem, ale to taki m├│j skr├│t my┼Ťlowy z tym napi─Öciem ­čÖł po prostu chodzi┼éo mi o to ┼╝e wszystko jest w porz─ůdku ­čśü

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
3 godziny temu, MariKate napisał(a):

Nie, nie. Ksawery byl ju┼╝ tak bardzo nisko u┼éo┼╝ony, ┼╝e pomimo cesarki musieli si─Ö lekarze wspomaga─ç proznociagiem ┼╝eby go wyj─ů─ç, no i ju┼╝ w szpitalu pediatra mi m├│wi┼éa ┼╝e ma przez to ma┼éego krwiaczka na g┼é├│wce, kt├│ry si─Ö ju┼╝ na szcz─Ö┼Ťcie wchlonal.┬á

Wr├│cili┼Ťmy w┼éa┼Ťnie z wizyty. Lekarz go przebada┼é i nie ma na szczescie nigdzie napi─Öcia mi─Ö┼Ťniowego, a jej chodzi o g┼é├│wk─Ö to da┼é nam skierowanie na usg ju┼╝ z terminem na 30.06.

Pyta┼éam go te┼╝ o ten wyjazd nad morze to uzna┼é ze jeszcze jest za ma┼éy i ┼╝e on by si─Ö wstrzyma┼é z tak─ů podr├│┼╝─ů┬á

No w┼éa┼Ťnie tak mi to nie pasowa┼éo, chyba nie wspomina┼éa┼Ť o tym albo ja tego nie zanotowa┼éam. My┼Ťla┼éam, ┼╝e przy cesarkach vacuum si─Ö nie zdarza. My te┼╝ mamy skierowanie na USG przezciemiaczkowe, ale to chyba w ramach zbadania jeszcze ewentualnych powik┼éa┼ä po cukrzycy, bo pediatra powiedzia┼éa, ┼╝e nie mo┼╝e nam wypisa─ç skierowania na echo zgodnie z rekomendacja szpitala...wi─Öc b─Öd─Ö musia┼éa sama za to zap┼éaci─ç.┬á

Szkoda, ┼╝e nie mo┼╝esz pojecha─ç, cho─ç to pewnie osobiste rozeznanie lekarza. Pami─Ötam, jak nam m├│wi┼é lekarz, ┼╝e je┼Ťli dziecko zdrowe -jechac. No ale faktem jest te┼╝, ┼╝e nad morzem to czas si─Ö sp─Ödza na pla┼╝y a w s┼éo┼äcu i ukropie z niemowlakiem to pewnie niekoniecznie.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Rio napisał(a):

Mog─Ö powiedzie─ç, ┼╝e na tym etapie asymetria jest jeszcze fizjologiczna. Sami zg┼éaszali┼Ťmy to w┼éa┼Ťnie teraz fizjoterpeucie.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
26 minut temu, Emi_ja napisał(a):

Mog─Ö powiedzie─ç, ┼╝e na tym etapie asymetria jest jeszcze fizjologiczna. Sami zg┼éaszali┼Ťmy to w┼éa┼Ťnie teraz fizjoterpeucie.┬á

Tak wiem ale wg mnie to już jest za duża bo układa się w literę C.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Emi_ja napisał(a):

No w┼éa┼Ťnie tak mi to nie pasowa┼éo, chyba nie wspomina┼éa┼Ť o tym albo ja tego nie zanotowa┼éam. My┼Ťla┼éam, ┼╝e przy cesarkach vacuum si─Ö nie zdarza. My te┼╝ mamy skierowanie na USG przezciemiaczkowe, ale to chyba w ramach zbadania jeszcze ewentualnych powik┼éa┼ä po cukrzycy, bo pediatra powiedzia┼éa, ┼╝e nie mo┼╝e nam wypisa─ç skierowania na echo zgodnie z rekomendacja szpitala...wi─Öc b─Öd─Ö musia┼éa sama za to zap┼éaci─ç.┬á

Szkoda, ┼╝e nie mo┼╝esz pojecha─ç, cho─ç to pewnie osobiste rozeznanie lekarza. Pami─Ötam, jak nam m├│wi┼é lekarz, ┼╝e je┼Ťli dziecko zdrowe -jechac. No ale faktem jest te┼╝, ┼╝e nad morzem to czas si─Ö sp─Ödza na pla┼╝y a w s┼éo┼äcu i ukropie z niemowlakiem to pewnie niekoniecznie.

Te┼╝ my┼Ťla┼éam ┼╝e ta metoda jest wykorzystywana tylko przy naturalnym porodzie i sama bylam w szoku jak mi┬á o tym pediatra na drugi dzie┼ä po porodzie powiedziala.┬á

No w┼éa┼Ťnie jak to z tym echo serca jest? Wiem ┼╝e ju┼╝ w ci─ů┼╝y du┼╝o dziewczyn z cukrzyc─ů ci─ů┼╝owa wykonuje to badanie, a mi z kolei 3 r├│┼╝nych lekarzy powiedzia┼éo, ┼╝e jest ono rekomendowane tylko w przypadku kiedy matka mia┼éa jeszcze przed ci─ů┼╝─ů stwierdzon─ů cukrzyc─Ö (czyli nie ci─ů┼╝owa a taka normaln─ů).┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Rio napisał(a):

Tak wiem ale wg mnie to już jest za duża bo układa się w literę C.

Hehe, no dokładnie jak nasz. Fizjoterapeuta powiedział, że jeszcze ma prawo tak robić. 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
2 godziny temu, MariKate napisał(a):

Te┼╝ my┼Ťla┼éam ┼╝e ta metoda jest wykorzystywana tylko przy naturalnym porodzie i sama bylam w szoku jak mi┬á o tym pediatra na drugi dzie┼ä po porodzie powiedziala.┬á

No w┼éa┼Ťnie jak to z tym echo serca jest? Wiem ┼╝e ju┼╝ w ci─ů┼╝y du┼╝o dziewczyn z cukrzyc─ů ci─ů┼╝owa wykonuje to badanie, a mi z kolei 3 r├│┼╝nych lekarzy powiedzia┼éo, ┼╝e jest ono rekomendowane tylko w przypadku kiedy matka mia┼éa jeszcze przed ci─ů┼╝─ů stwierdzon─ů cukrzyc─Ö (czyli nie ci─ů┼╝owa a taka normaln─ů).┬á

Moja siostra mia┼éa naturalny vacuum i te┼╝ by┼éy krwiaczki, ale si─Ö szybko wch┼éon─Ö┼éy.┬á Z tego, co czyta┼éam na cukrzycy bez strachu dziewczyny tamtejsze na etapie ci─ů┼╝y kierowane byly na echo i zdaje si─Ö, ┼╝e to powinno by─ç standardem. Ja nie mia┼éam tego badania w ci─ů┼╝y, wi─Öc mo┼╝e dlatego. Mo┼╝na poprosi─ç o skierowanie do kardiologa i mo┼╝e ten uzna za stosowne, by wys┼éa─ç na echo. Poza tym wspomina┼éa┼Ť o badaniu TSH...Po porodzie to sprawdzaj─ů, ale ja te┼╝ pierwszego syna p├│┼║niej jeszcze bada┼éam na okoliczno┼Ť─ç niedoczynno┼Ťci i robi┼éam to systematycznie. Teraz zaprzesta┼éem, bo wiem, ┼╝e jakby co mog─Ö zobaczy─ç objawy. Ale badanie krwi u miesieczniaka to by┼éa dla mnie trauma. Nie potrafili tego zrobi─ç w laboratorium.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
W dniu 4.06.2021 o 11:39, mami napisał(a):

Mamusie, dla tych kt├│re chc─ů to mog─Ö zalozyc grup─Ö na messanger. Dajcie zna─ç na priv kogo doprosi─ç.┬á
jakis kontakt nam zostanie na przysz┼éo┼Ť─çÔś║´ŞĆ

Jest ta grupa?Ja do Ciebie priv nie mogę wysłać.

Znajdziesz mnie Dorota Walentynowicz

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusie
3 godziny temu, MariKate napisał(a):

Te┼╝ dziewczyny ch─Ötnie do┼é─ůcz─Ö do grupy. Niech mnie kt├│ras znajdzie, bo szuka┼éam po podanej tu kiedy┼Ť nazwie i nie umia┼éam znale┼║─ç.┬á

Jestem Katarzyna Michalczyk ­čśŐ

Dodana ­čśë

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç obrazk├│w. Dodaj lub za┼é─ůcz obrazki z adresu URL.

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...