Skocz do zawarto┼Ťci

Rekomendowane odpowiedzi

Mama88

No w┼éa┼Ťnie przez te wymys┼éy lekarzy czuje si─Ö znacznie gorzej ni┼╝ w poprzedniej ci─ů┼╝y­čśö,wtedy by┼éam du┼╝o spokojniejsza, m─ů┼╝ bardziej realnie prze┼╝ywa┼é to co si─Ö dzieje.┬á Pozaty Ci─ů┼╝a ju┼╝ dawno nie jest tylko spraw─ů kobiety,panowie r├│wnie┼╝ powinni mie─ç swoje prawo ┼╝eby w tym uczestniczy─ç. Pomimo wszystko.┬á

MonaLila 

Czy mog┼éaby┼Ť opisa─ç jak wygl─ůdaj─ů u Ciebie wizyty prywatne? Jakie masz badania i czy s─ů robione za ka┼╝dym razem?

Udost─Öpnij t─Ö odpowied┼║

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach

Co do lekarza, chodze prywatnie. Ale mam pewne zastrze┼╝enia i zastanawiam sie czy nie zmieni─ç lekarza. Martwi mnie to ┼╝e nie przeprowadza mi badania ginekologicznego, super bo nie jest przyjemne ale je┼Ťli szyjka zacznie sie skraca─ç a ona tego nie zauwa┼╝y bo nie bada mnie na krze┼Ťle. I co┼Ť si─Ö z tego powodu wydarzy z┼éego...┬á

Teraz 16.12 wizyta to Porozmawiam z Dr. , delikatnie sie zapytam.  W razie spięcia, poprostu zmienie lekarza prowadzacego.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
13 godzin temu, Tylko_ONA napisał:

Cz─Ö┼Ť─ç dziewczyny,

Postanowi┼éam do Was do┼é─ůczy─ç i dopyta─ç jak teraz w dobie tego korona szale┼ästwa wygl─ůdaj─ů wasze wizyty u lekarza prowadz─ůcego ci─ů┼╝─Ö?

Ja jestem okropnie rozczarowana­čśö. Musz─Ö poszuka─ç innego lekarza.

Mam synka prawie 3 latka, ci─ů┼╝─Ö prowadzi┼éam u tego samego lekarza co teraz, prywatnie.

Za ka┼╝d─ů wizyt─ů mia┼éam robione standardowe badania i dok┼éadne USG, mia┼éam du┼╝o czasu ┼╝eby sobie poogl─ůda─ç maluszka, doktor mierzy┼é wszystkie parametry, sprawdza┼é wszystko dok┼éadnie,co┼Ť jak takie badanie prenatalne za ka┼╝dym razem, do tego sprawdza┼é przep┼éywy, ilo┼Ť─ç w├│d p┼éodowych itp, na koniec otrzymywa┼éam wydruk z bada┼ä, tabele na kt├│rych zamieszcza┼é wszystko i kilka fotek z USG na pami─ůtk─Ö. Cz─Östo w trakcie badania przechodzi┼é na tryb 3d ┼╝eby pokaza─ç mi dok┼éadniej synka,a p├│┼║niej robi┼é w┼éa┼Ťnie uj─Öcia.

Dzisiaj jestem po drugiej wizycie w jego gabinecie prywatnym i jestem z┼éa i rozczarowana. Na pierwszej mia┼éam robione badania prenatalne, ju┼╝ wtedy nie zwr├│ci┼é mi uwagi ┼╝e wg. USG male┼ästwo jest starsze o 9 dni ni┼╝ sugeruje termin z OM, co uniemo┼╝liwi┼éo mi zrobienia testu Pappa (a po to do niego posz┼éam), dopiero kobieta w miejscu gdzie mieli mi pobra─ç krew mi to powiedzia┼éa, p├│┼║niej zreszt─ů poczyta┼éam o tym w internecie i rzeczywi┼Ťcie przyjmuje si─Ö, ┼╝e je┼╝eli r├│┼╝nica jest ponad 7dni nale┼╝y sugerowa─ç si─Ö terminem z USG, a dzisiaj gdy go zapyta┼éam w kt├│rym w takim razie tygodniu ci─ů┼╝y jestem , na kt├│ry termin mam rzeczywi┼Ťcie patrze─ç odpar┼é,┼╝e dwa tygodnie roznicy to granica normy i to wszystko. Zbada┼é mnie na samolocie,nast─Öpnie pu┼Ťci┼é bicie serduszka i... podzi─Ökowa┼é!

Nie widzia┼éam male┼ästwa,nie dosta┼éam ┼╝adnego zdj─Öcia USG, ┼╝adnych pomiar├│w nic kompletnie! Zap┼éaci┼éam za wizyt─Ö wi─Öcej ni┼╝ par─Ö lat do ty┼éu, a nie otrzyma┼éam nic za wyj─ůtkiem tych dw├│ch sekund pos┼éuchania serduszka mojego male┼ästwa...

Wiem, ┼╝e cz─Östo w taki w┼éa┼Ťnie spos├│b traktuje si─Ö ┼║le pacjentki przyjmowane na fundusz, ┼╝e teraz widuje si─Ö informacje o tym ┼╝eby ogranicza─ç┬á ilo┼Ť─ç wizyt, bada┼ä z racji koronawirusa ale powiedzmy sobie to szczerze prywatnie zawsze to wszystko wygl─ůda┼éo inaczej i podejrzewam,┼╝e nadal tak jest tylko pechowo trafi┼éam na z┼éego lekarza...

Czy kt├│ra┼Ť z Was jest mo┼╝e ze ┼Üwi─Ötokrzyskiego i mo┼╝e mi poleci─ç naprawd─Ö fajnego lekarza? Kielce, J─Ödrzej├│w bardziej te okolice. Mo┼╝e macie lekarza ,kt├│ry nie wykorzystuje sytuacji i nie zwala swojego lenistwa na obecn─ů sytuacj─Ö? Najch─Ötniej gdyby jeszcze wpuszcza┼é z m─Ö┼╝em, bo tego te┼╝ naprawd─Ö nie jestem w stanie zrozumie─ç, po co to wszystko ,skoro mieszkam z m─Ö┼╝em wi─Öc je┼╝eli on by chorowa┼é to i ja,pozatym tyle s┼éycha─ç o 2m odst─Öpu nie wystarczy┼éo by? To co lekarze nie chodz─ů do sklep├│w? Nie je┼╝d┼╝─ů komunikacja miejska,nie wychodz─ů z dom├│w? ┼╗e tak bardzo boj─ů si─Ö wpuscic do gabinetu jedn─ů osob─Ö wi─Öcej...

Dziewczyny napiszcie prosz─Ö jak wygl─ůdaj─ů wasze standardowe wizyty, co ile macie je umawiane i czy chodzicie prywatnie, a czy na fundusz.

Ja akurat chodz─Ö na NFZ do Kapturskiego w Kielcach i u niego te┼╝ we dwie osoby si─Ö nie wejdzie xd Ale zdecydowanie wi─Öcej jestem si─Ö w stanie dowiedzie─ç ni┼╝ w dw├│ch poprzednich ci─ů┼╝ach ­čśë Natomiast moja kole┼╝anka, kt├│ra ma termin jako┼Ť na pocz─ůtku kwietnia chodzi prywatnie do dr Marii Bry┼éy i zawsze wizyt─Ö ma bardzo dok┼éadn─ů, zawsze USG omawiane szczeg├│┼éowo i zawsze z m─Ö┼╝em. Ona chyba w KOMEDZIE przyjmuje na Zapolskiej. Z dobrych i bardzo dobrych ginekolog├│w w Kielcach, z kt├│rymi mia┼éam styczno┼Ť─ç - dr Wydrzy┼äski (ale do niego trudno si─Ö dosta─ç), dr Doma┼äski (taki m┼éody, ale on chyba tylko w przychodni przyszpitalnej przyjmuje, nie wiem dok┼éadnie), dr Piwo┼äski (to samo co z Wydrzy┼äskim) i te┼╝ dr Wolder (te┼╝ m┼éody lekarz).

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
12 minut temu, paulina urbanik napisał:

Co do lekarza, chodze prywatnie. Ale mam pewne zastrze┼╝enia i zastanawiam sie czy nie zmieni─ç lekarza. Martwi mnie to ┼╝e nie przeprowadza mi badania ginekologicznego, super bo nie jest przyjemne ale je┼Ťli szyjka zacznie sie skraca─ç a ona tego nie zauwa┼╝y bo nie bada mnie na krze┼Ťle. I co┼Ť si─Ö z tego powodu wydarzy z┼éego...┬á

Teraz 16.12 wizyta to Porozmawiam z Dr. , delikatnie sie zapytam.  W razie spięcia, poprostu zmienie lekarza prowadzacego.

Pami─Ötam, jak by┼éam w pierwszej ci─ů┼╝y i w tym samym czasie w ci─ů┼╝y by┼éa Moja-Na-Szcz─Ö┼Ťcie-Niedosz┼éa-Te┼Ťciowa. Ona celowo chodzi┼éa do lekarza, kt├│ry w og├│le nie bada┼é jej ginekologiczne i jak trafi┼éa za wcze┼Ťnie do szpitala to strasznie prze┼╝ywa┼éa, ┼╝e lekarz kt├│ry j─ů na oddzia┼é przyjmowa┼é ┼Ťmia┼é j─ů zbada─ç i jeszcze zbeszta┼é za pr├│b─Ö wymigania si─Ö od tego badania ­čśů Urodzi┼éa cztery tygodnie przed terminem, przez CC(kt├│re ledwie jej zd─ů┼╝yli zrobi─ç), w┼éa┼Ťnie przez szyjk─Ö kt├│ra jej si─Ö bardzo skr├│ci┼éa...

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Ja te┼╝ chodze prywatnie do lekarza, ale zastanawiam si─Ö czy niezapisac si─Ö dodatkowo na kilka wizyt w poradni patologii ci─ů┼╝y przy szpitale w kt├│rym planuje rodzi─ç. Lekarz narazie uspokaja i m├│wi ┼╝e wszystko jest ok, ale widz─Ö ┼╝e ma problem ze stwierdzeniem ilo┼Ťci kosmowek i to mnie troszk─Ö martwi. Na ka┼╝dej wizycie mam badanie na fotelu, pomiar ci┼Ťnienia, wa┼╝enie i na koniec usg. Uda┼éo mi ┼╝eby m─ů┼╝ by┼é na usg tylko w 6 tygodniu (akurat dowiedzieli┼Ťmy si─Ö o blizniakach), A aktualnie nie ma szans ┼╝eby┼Ťmy weszli we dwoje┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Dzi─Ökuj─Ö dziewczyny za oddzew,

Banasiatko,

Dzi─Ökuj─Ö za propozycj─Ö lekarzy ,zbieram┬á teraz wszystkie opinie ┼╝eby m├│c podj─ů─ç dobra decyzj─Ö.

Co do bada┼ä na krze┼Ťle rzeczywi┼Ťcie te┼╝ uwa┼╝am, ┼╝e chocia┼╝ nieprzyjemne to jednak s─ů potrzebne.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Monika Ścigajło napisał:

Ja te┼╝ chodze prywatnie do lekarza, ale zastanawiam si─Ö czy niezapisac si─Ö dodatkowo na kilka wizyt w poradni patologii ci─ů┼╝y przy szpitale w kt├│rym planuje rodzi─ç. Lekarz narazie uspokaja i m├│wi ┼╝e wszystko jest ok, ale widz─Ö ┼╝e ma problem ze stwierdzeniem ilo┼Ťci kosmowek i to mnie troszk─Ö martwi. Na ka┼╝dej wizycie mam badanie na fotelu, pomiar ci┼Ťnienia, wa┼╝enie i na koniec usg. Uda┼éo mi ┼╝eby m─ů┼╝ by┼é na usg tylko w 6 tygodniu (akurat dowiedzieli┼Ťmy si─Ö o blizniakach), A aktualnie nie ma szans ┼╝eby┼Ťmy weszli we dwoje┬á

U mnie jest tak samo, tylko w innej kolejno┼Ťci. Ci┼Ťnienie, waga, "samolot" i USG. A jeszcze na pocz─ůtku ka┼╝dej wizyty lekarz robi taki wywiad, czy nie mam plamie┼ä/krwawie┼ä, czy dalej mam objawy typu md┼éo┼Ťci, czy nie bola┼é mnie w ostatnim czasie brzuch itp. Troch─Ö zauwa┼╝y┼éam, ┼╝e do┼Ť─ç mocno obawia si─Ö koronawirusa, wi─Öc re┼╝im zachowuje, ale wierz─Ö, ┼╝e dla naszego bezpiecze┼ästwa ­čśë

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Dziewczyny, przyszed┼é mi dzi┼Ť kocyk.

100 % bawełny. Jest rewelacyjny!

IMG_20201126_163154.jpg

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
16 minut temu, brzuchatka90 napisał:

Dziewczyny, przyszed┼é mi dzi┼Ť kocyk.

100 % bawełny. Jest rewelacyjny!

IMG_20201126_163154.jpg

Oooo super i fajnie ┼╝e dobra jako┼Ť─ç ja te┼╝ zam├│wi─Ö┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Hej. Dziewczyny czy m├│wili┼Ťcie ju┼╝ swoim m─Ö┼╝om ch┼éopakom czy narzeczonym o p┼éci ? Ja wczoraj si─Ö dowiedzia┼éam ale czekam do 6grudnia taka niespodzianka na miko┼éaja.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
14 minut temu, Krystaliczna napisał:

Hej. Dziewczyny czy m├│wili┼Ťcie ju┼╝ swoim m─Ö┼╝om ch┼éopakom czy narzeczonym o p┼éci ? Ja wczoraj si─Ö dowiedzia┼éam ale czekam do 6grudnia taka niespodzianka na miko┼éaja

O fajny prezent Ôś║´ŞĆ ja bym chyba nie wytrzyma┼éa ­čśŐ ale jeszcze nie wiem kto ro┼Ťnie pod serduszkiem 14 grudnia mam wizyt─Ö mo┼╝e si─Ö dowiem ­čĄö

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
19 minut temu, Krystaliczna napisał:

Hej. Dziewczyny czy m├│wili┼Ťcie ju┼╝ swoim m─Ö┼╝om ch┼éopakom czy narzeczonym o p┼éci ? Ja wczoraj si─Ö dowiedzia┼éam ale czekam do 6grudnia taka niespodzianka na miko┼éaja.

Ja od razu jak wysz┼éam od lekarza to powiedzia┼éam, moj oszala┼é z rado┼Ťci na dziewczynk─Ö co bardzo mnie zaskoczy┼éo bo my┼Ťla┼éam ┼╝e bardziej chce ch┼éopca ­čśüte┼╝ bym do 6 grudnia nie wytrzyma┼éa ­čśä

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
5 minut temu, Tytka 23 napisał:

Ja od razu jak wysz┼éam od lekarza to powiedzia┼éam, moj oszala┼é z rado┼Ťci na dziewczynk─Ö co bardzo mnie zaskoczy┼éo bo my┼Ťla┼éam ┼╝e bardziej chce ch┼éopca ­čśüte┼╝ bym do 6 grudnia nie wytrzyma┼éa ­čśä

I mi ci─Ö┼╝ko trzyma─ç j─Özyk za.zebami to rado┼Ť─ç mnie rozrywa od ┼Ťrodka ­čśü┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
55 minut temu, Krystaliczna napisał:

Ja mia┼éam wielkie plany, ┼╝e jak si─Ö uda nam zaj┼Ť─ç w ci─ů┼╝─Ö, to kupi─Ö jakie┼Ť buciczki albo skarpeteczki, ┼╝eby poinformowa─ç ukochanego o tym, ┼╝e zostanie ojcem. Potem mia┼éam te┼╝ w taki fajny spos├│b przekaza─ç informacj─Ö o ci─ů┼╝y rodzinie. I to samo mia┼éo dotyczy─ç p┼éci ­čśé Tylko ┼╝e jak zobaczy┼éam dwie kreski na te┼Ťcie to by┼éam tym tak zaskoczona, ┼╝e od razu zdj─Öcie wys┼éa┼éam partnerowi, czy ja dobrze widz─Ö czy mi si─Ö w oczach dwoi albo co xd Podejrzewam ┼╝e z p┼éci─ů b─Ödzie dok┼éadnie tak samo ­čśů­čśé

• Lubi─Ö to! 1

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
1 minutę temu, banasiatko napisał:

Ja mia┼éam wielkie plany, ┼╝e jak si─Ö uda nam zaj┼Ť─ç w ci─ů┼╝─Ö, to kupi─Ö jakie┼Ť buciczki albo skarpeteczki, ┼╝eby poinformowa─ç ukochanego o tym, ┼╝e zostanie ojcem. Potem mia┼éam te┼╝ w taki fajny spos├│b przekaza─ç informacj─Ö o ci─ů┼╝y rodzinie. I to samo mia┼éo dotyczy─ç p┼éci ­čśé Tylko ┼╝e jak zobaczy┼éam dwie kreski na te┼Ťcie to by┼éam tym tak zaskoczona, ┼╝e od razu zdj─Öcie wys┼éa┼éam partnerowi, czy ja dobrze widz─Ö czy mi si─Ö w oczach dwoi albo co xd Podejrzewam ┼╝e z p┼éci─ů b─Ödzie dok┼éadnie tak samo ­čśů­čśé

Wytrzyma┼éam jeden dzie┼ä kupi┼éam pi─Ökne pude┼éeczko r├│┼╝owe skarpetki i bodziaki z napisem NOWA W RODZINIE. ÔÖą´ŞĆ Mo┼╝e mi si─Ö uda. Z testem ci─ů┼╝owym wytrzyma┼éam tylko do powrotu m─Ö┼╝a z pracy ­čą┤­čśë­čśü

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
1 minutę temu, brzuchatka90 napisał:

@banasiatko ty też nie znasz płci?

Czekaj, ty masz ju┼╝ dzieci tak? Co masz ju┼╝ w domu?

No nie znam ­čĄĚ Ale cicho marz─Ö o dziewuszce, bo w domu dw├│ch ch┼éopak├│w ­čśë

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
17 minut temu, banasiatko napisał:

No nie znam ­čĄĚ Ale cicho marz─Ö o dziewuszce, bo w domu dw├│ch ch┼éopak├│w ­čśë

O to dziewczynka by si─Ö koniecznie przyda┼éa! ­čśë­čśë­čśë

W jakim wieku chłopaki?

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Krystaliczna napisał:

Dziewczynka czy chłopiec u was? 

Ja jeszcze nie mam potwierdzonej 1 przypuszczenia na ch┼éopaka . Jutro id─Ö do lekarza, mam nadziej─Ö, ┼╝e b─Ödzie co┼Ť wida─ç ­čśü

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
32 minuty temu, brzuchatka90 napisał:

O to dziewczynka by si─Ö koniecznie przyda┼éa! ­čśë­čśë­čśë

W jakim wieku chłopaki?

Jeden rocznik 2013 a drugi 2016 ­čśś

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, MonaLila napisał:

Dziewczynka czy chłopiec u was? 

Ja jeszcze nie mam potwierdzonej 1 przypuszczenia na ch┼éopaka . Jutro id─Ö do lekarza, mam nadziej─Ö, ┼╝e b─Ödzie co┼Ť wida─ç ­čśü

U nas teraz b─Ödzie dziewczynka a mamy synka z 2018roku ­čśŐ┬ádaj zna─ç jak po lekarzu ­čśë

Edytowane przez Krystaliczna
  • Lubi─Ö to! 1

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Ja ju┼╝ nie mog─Ö doczeka─ç si─Ö ┼╝eby wiedzie─ç czy ch┼éopiec czy dziewczynka czasami w sklepach czy w internecie przegl─ůdam ciuszki i akcesoria i chcia┼éoby si─Ö co┼Ť kupi─ç nie tylko neutralne Ôś║´ŞĆ niecierpliwie czekam ­čÖé a tak z do┼Ťwiadczenia do dziewczyn kt├│re s─ů ju┼╝ mamusiami tylko przy pierwszym tak wszystko ciekawi i niecierpliwi czy przy kolejnych te┼╝?? Jakie r├│┼╝nice w takim emocjonalnym prze┼╝ywaniu oczekiwania na male┼ästwo??┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
12 minut temu, Ewa12 napisał:

Ja ju┼╝ nie mog─Ö doczeka─ç si─Ö ┼╝eby wiedzie─ç czy ch┼éopiec czy dziewczynka czasami w sklepach czy w internecie przegl─ůdam ciuszki i akcesoria i chcia┼éoby si─Ö co┼Ť kupi─ç nie tylko neutralne Ôś║´ŞĆ niecierpliwie czekam ­čÖé a tak z do┼Ťwiadczenia do dziewczyn kt├│re s─ů ju┼╝ mamusiami tylko przy pierwszym tak wszystko ciekawi i niecierpliwi czy przy kolejnych te┼╝?? Jakie r├│┼╝nice w takim emocjonalnym prze┼╝ywaniu oczekiwania na male┼ästwo??┬á

Oj przy drugim te┼╝ taka niecierpliwo┼Ť─ç.┬á

U mnie r├│┼╝nica 7 lat wi─Öc mia┼éam okazj─Ö si─Ö st─Öskni─ç za tym stanem ­čśé

Mam ogromn─ů ochot─Ö kupi─ç co┼Ť w kolorze pastelowych niebiesko┼Ťci.┬á

Te┼╝ ju┼╝ czekam na info Ôś║´ŞĆÔś║´ŞĆ

Ale p├│ki co szykuj─Ö wyprawk─Ö dla innego cz┼éonka rodziny Ôś║´ŞĆ

W grudniu, tu┼╝ przed gwiazdk─ů do┼é─ůczy do nas kocurek ragdoll.┬á

Wi─Öc troch─Ö odci─ůga mi my┼Ťli od niemowl─Öcych rzeczy na korzy┼Ť─ç drapak├│w, kuwet i innych takich smaczk├│w Ôś║´ŞĆ

IMG_20201116_140719.jpg

Edytowane przez MonaLila

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Ja dzisiaj mia┼éam wizyt─Ö i niestety, ale male┼ästwo nie chce nam si─Ö dok┼éadnie pokaza─ç ­čśé­čśé za trzy tygodnie kolejna wizyta, wi─Öc mo┼╝e wtedy si─Ö dowiem, ale za dwa tygodnie planuje i┼Ť─ç na USG 3d do innego lekarza wi─Öc mo┼╝e tam si─Ö uda Ôś║´ŞĆÔś║´ŞĆ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
23 minuty temu, Ewa12 napisał:

Ja ju┼╝ nie mog─Ö doczeka─ç si─Ö ┼╝eby wiedzie─ç czy ch┼éopiec czy dziewczynka czasami w sklepach czy w internecie przegl─ůdam ciuszki i akcesoria i chcia┼éoby si─Ö co┼Ť kupi─ç nie tylko neutralne Ôś║´ŞĆ niecierpliwie czekam ­čÖé a tak z do┼Ťwiadczenia do dziewczyn kt├│re s─ů ju┼╝ mamusiami tylko przy pierwszym tak wszystko ciekawi i niecierpliwi czy przy kolejnych te┼╝?? Jakie r├│┼╝nice w takim emocjonalnym prze┼╝ywaniu oczekiwania na male┼ästwo??

U mnie to jest tak, ┼╝e ka┼╝da ci─ů┼╝a jest zupe┼énie inna, inaczej j─ů odczuwam, inne mam dolegliwo┼Ťci, tak┼╝e ciekawi─Ö si─Ö i niecierpliwi─Ö w takim samym stopniu tylko z innych powod├│w ­čśů

Emocje s─ů troch─Ö inne, bo jestem bardziej ┼Ťwiadoma r├│┼╝nych rzeczy ni┼╝ np. w pierwszej ci─ů┼╝y. No i z wiekiem mam tendencj─Ö do wi─Ökszego zamartwiania si─Ö o wszystko ­čĄĚ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...