Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, MariKate napisał:

Oj... Współczuję i oby Cię teraz to nie dopadło ☺️

 

Tzn kocyk jakiś uszyje tylko pewnie taki cieńszy bez ocieplenia, tak jak teraz koleżance szylam z takim grubszym wypełnieniem w środku 🙂

Znając moje szczęście - na pewno mnie dopadnie 😂😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Hej ja już po wizycie 😊 wszystko dobrze z bobasem właściwie mogę mówić że z córeczką 😍😍 😍 bo się dowiedziałam że to ona 😊 tamten ginekolog a ten to niebo a ziemia. Wszystko dokładnie mi pokazywała wizyta była dłuższa na koniec dostałam 4 zdjęcia a w trakcie to nawet w 3d mi pokazała maluszka co prawda mówiła że wygląda jak mały kosmita ale i tak jestem mega zadowolona 😉 wizyta 140 zł więc nie ma tragedii. Bóle spowodowane rozciąganiem macicy wiec mam się nie martwić. Jedno co to jednak wyszła mi cukrzyca ciążowa i dostałam skierowanie więc w pon się wybiorę i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mainusia napisał:

Hej ja już po wizycie 😊 wszystko dobrze z bobasem właściwie mogę mówić że z córeczką 😍😍 😍 bo się dowiedziałam że to ona 😊 tamten ginekolog a ten to niebo a ziemia. Wszystko dokładnie mi pokazywała wizyta była dłuższa na koniec dostałam 4 zdjęcia a w trakcie to nawet w 3d mi pokazała maluszka co prawda mówiła że wygląda jak mały kosmita ale i tak jestem mega zadowolona 😉 wizyta 140 zł więc nie ma tragedii. Bóle spowodowane rozciąganiem macicy wiec mam się nie martwić. Jedno co to jednak wyszła mi cukrzyca ciążowa i dostałam skierowanie więc w pon się wybiorę i zobaczymy

Super ze córeczka i że wszystko jest w porządku 😍

Ja w poprzedniej ciąży też miałam podgląd w 3d i rzeczywiście taka mała kosmitka w 14tc 😁

Ja mam od początku ciąży cukrzycę, więc jeśli będziesz miała jakieś pytania to mogę pomóc ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, banasiatko napisał:

Mnie kolka nerkowa dopadła w obu poprzednich ciążach 😢

 

Ja i tak będę chciała mieć kołderkę, bo lato nie trwa wiecznie 😉 A poza tym można położyć dziecko na takiej kołderkę czy kocyku.

Dokładnie wydaje mi się że kocyki i kołderką to przydatna rzecz bez względu na porę roku w maju jeszcze chłodno a i latem wieczory chłodne a jak się gdzieś wyjdzie czy usiądzie przy grillu wieczorkiem to maleństwo może spać przy nas w wózku i cieplutko pod grubszym kocykiem 😊 ja też napewno się zaopatrzę☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
34 minuty temu, MariKate napisał:

Super ze córeczka i że wszystko jest w porządku 😍

Ja w poprzedniej ciąży też miałam podgląd w 3d i rzeczywiście taka mała kosmitka w 14tc 😁

Ja mam od początku ciąży cukrzycę, więc jeśli będziesz miała jakieś pytania to mogę pomóc ☺️

Dziękuję bardzo jak będę miała jakieś pytania będę pisała narazie czekam do poniedziałku żeby iść na wizytę i zobaczymy co lekarz powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 godzin temu, dorcia6579 napisał:

Na kiedy masz termin?Ja mam na 5 maja i dziś dopiero 17+2, czyli początek 18 tygodnia.

 

Ja w 3 ciąży trochę panicznie podchodzę, może dlatego, że moja najmłodsza córka ma 9 lat 🙈🙈🙈,kończy 1 grudnia.

 

Ja wizytę mam dopiero 2 grudnia, ostatnio byłam 2 listopada, więc jeszcze kilka dni.

 

Codziennie za to słucham serduszka, bo dwa tygodnie temu przyszła mi paczka z Aliexpres z detektorem tętna płodu 🙂 i to mnie uspakaja, bo w sobotę trochę krwawilam.Lekarz na sorze zalecił luteinę x2 i do wizyty u gina zakaz seksu ;( 

 

co do twardnienia brzucha to też mi się zdarza, więc dość regularnie biorę Nospę.

Mialam mieć 2 maja, ale wg USG 28 kwietnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dorcia6579 napisał:

@banasiatko bardzo jestem zadowolona 😁 W sumie jak zamawiałam to myślałam, że paczka przyjdzie pewnie dopiero w grudniu, bo wiadomo jak to z paczkami z Chin, ale przyszła po 9dniach i myślałam, że może za wcześnie na słuchanie brzuszka, i początki były strachliwe, bo nie wiedziałam, że oprócz tętna płodu można słyszeć też swoje tętno z przepływów z tętnic czy jakoś tak, i jak zobaczyłam tętno w granicach 90 to już się zestresowałam, dopiero jak poczytałam to się okazało, że muszę szukać na brzuchu dalej tętna dzidziusia.I się udało.Teraz znajduje już szybko.Jakos psychicznie to uspakaja jak słyszę pukajace serducho.Zaplacilam 50zl, więc to nie wydatek, a potem i tak sprzedam 🙂

 

@brzuchatka90 cena faktycznie rewelacyjna- nawet bym się nie zastanawiała. U mnie ceny od 300zl , więc chyba się nie skuszę, bo wystarczy mi , że chodzę do ginekologa prywatnie, wszystkie badania prywatnie , do endokrynologa co miesiąc też prywatnie...za dużo $$.. No chyba, że może pod koniec ciąży.. 🙂

@dorcia6579 wkleisz link, z którego zamawialaś ten detektor? Też chętnie bym zamówiła

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 minut temu, brzuchatka90 napisał:

@dorcia6579 wkleisz link, z którego zamawialaś ten detektor? Też chętnie bym zamówiła

 

43,86 zł  44%OFF | Doppler płodowy pulsometr Home ciąża dziecko płodowy dźwięk pulsometr wyświetlacz LCD brak promieniowania Monitor w ciąży
https://a.aliexpress.com/_BT4Er1

 

Mi wyszło 50zl z groszami, bo miałam jakiś kupon 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, dorcia6579 napisał:

43,86 zł  44%OFF | Doppler płodowy pulsometr Home ciąża dziecko płodowy dźwięk pulsometr wyświetlacz LCD brak promieniowania Monitor w ciąży
https://a.aliexpress.com/_BT4Er1

 

Mi wyszło 50zl z groszami, bo miałam jakiś kupon 🙂

Super dziękuję ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, Mainusia napisał:

Robiłam w poniedziałek krzywą cukrową i pierwsze pobranie na czczo max 92 a mi wynik pokazał 102 a reszta po wypiciu glukozy w normie. Także nie wiem 

Ja mam tak samo- na czczo trochę podwyzszone, a po glukozie ok.Ginekologa mam 2 grudnia, ale z czego zdążyłam się rozeznać ,to jeszcze nie cukrzyca a stan przedcukrzycowy. Więc już teraz powinna być też wdrożona dieta, ruch, ale czekam na decyzję gina, czy mam z tym się już wybrać do diabetologa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
22 minuty temu, dorcia6579 napisał:

Ja mam tak samo- na czczo trochę podwyzszone, a po glukozie ok.Ginekologa mam 2 grudnia, ale z czego zdążyłam się rozeznać ,to jeszcze nie cukrzyca a stan przedcukrzycowy. Więc już teraz powinna być też wdrożona dieta, ruch, ale czekam na decyzję gina, czy mam z tym się już wybrać do diabetologa.

 

No nie wiem mi od razu napisała że to cukrzyca ciążowa i skierowanie dała do diabetologa także w poniedziałek tam pojadę i się wszystko okaże. Też myślę że będzie jakaś dieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mainusia napisał:

No nie wiem mi od razu napisała że to cukrzyca ciążowa i skierowanie dała do diabetologa także w poniedziałek tam pojadę i się wszystko okaże. Też myślę że będzie jakaś dieta

Dieta to podstawa przy cukrzycy ciążowej 🙂 od miesiąca jestem na takiej diecie i nie mogę już patrzeć na warzywa 🙈 mi się niestety nie udało samą dietą uregulować cukrów na czczo (po posiłkach mam w normie) i diabetolog dał mi insulinę na noc. I na szczęście po pewnym czasie cukry się unormowało, ale już do końca ciąży muszę być na insulinie 🤨

Plus tego taki ze juz kilo schudłam 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś znowu szykuje się na gości 😁 zrobiłam już smakołyki w galarecie i kotleciki z warzywami 😊 a chwilowe lażakuje bo jakoś dziwnie boli mnie coś z lewej strony w plecach i boku jakby kłucie albo skurcz 🤔 któraś z was coś takiego ma?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj też mam gości i od rana stoję w kuchni 🙈 ale u mnie to tylko tak na słodko będzie bo zrobiłam szarlotkę i domowe praliny rafaello (oczywiście wszystko w wersji dla cukrzyków żebym ja też mogła coś skosztowac😁). A poza tym trochę ogarniałam dom i córkę bo mąż musiał wyjść na chwilę do pracy więc wszystko na mojej głowie... I też już zaczynam czuć przez to wszystko plecy 🤨

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2020 o 13:56, Mainusia napisał:

Hej ja już po wizycie 😊 wszystko dobrze z bobasem właściwie mogę mówić że z córeczką 😍😍 😍 bo się dowiedziałam że to ona 😊 tamten ginekolog a ten to niebo a ziemia. Wszystko dokładnie mi pokazywała wizyta była dłuższa na koniec dostałam 4 zdjęcia a w trakcie to nawet w 3d mi pokazała maluszka co prawda mówiła że wygląda jak mały kosmita ale i tak jestem mega zadowolona 😉 wizyta 140 zł więc nie ma tragedii. Bóle spowodowane rozciąganiem macicy wiec mam się nie martwić. Jedno co to jednak wyszła mi cukrzyca ciążowa i dostałam skierowanie więc w pon się wybiorę i zobaczymy

Super gratulacje 😍 my też będziemy mieć dziewczynkę ❤️❤️ wow tylko 140zl wyzyta ja płacę 200zl. A jakie miałaś bóle z wiązki z rozciąganiem się macicy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Krystaliczna napisał:

Super gratulacje 😍 my też będziemy mieć dziewczynkę ❤️❤️ wow tylko 140zl wyzyta ja płacę 200zl. A jakie miałaś bóle z wiązki z rozciąganiem się macicy? 

Dziękuję i również gratulacje 😍 cały czas mam tę bóle raz większe raz mniejsze dzisiaj od rana praktycznie leżę bo najmniejszy ruch powoduje dyskomfort 🙄 jaki ból hm jak to opisać przeważają takie jakby kłucia ale i zdarzają się skurcze plus jakby mi ktoś szpilkę wbijał mam zażywać magnez a w razie potrzeby nospe. Ginekolog mnie uspokoiła więc chyba muszę to przetrwać 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też mam te bóle. I dzisiaj swędzi mnie cały brzuch. Niech się w końcu rozrośnie żeby było więcej miejsca dla dzidzi. 

 

Dzisiaj kupiłam sobie spodnie ciążowe i staniki bo mnie ciśnie wszystko a biust się wylewa już zapomniałam, że może tak urosnac. 😂

A na obiadek wyjątkowo pizza, już dawno mi tak fastfood nie wchodził dobrze 😁😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, banasiatko napisał:

Dziewczyny, ale się wzruszyłam 😍

Mój ukochany klęczał przede mną i całował mnie po brzuszku, a tu się dzieciątko tak poruszyło, że obydwoje to widzieliśmy ♥️ Aż się popłakaliśmy 😍

To już tak się rusza? 

Wspaniałe chwile❤️

Mnie lekarz pytał czy czuje ruchy ale nie jestem pewna czy to one.  Ale raczej tak. Czuję takie gilgotki😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...