Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Admin featured this temat
  • Mamusie

Muszę się pochwalić  😊,  byłam dzisiaj na wizycie u lekarza. Najpierw trochę mnie nastraszył, bo mówił że ma usg popsute i umówimy się na inny dzień tylko na to badanie, a zaraz po tym podczas badania fizykalnego powiedział że jednak szybko spróbujemy zrobić to usg. Niepowiem, bo po tych słowach bardzo się wystraszyłam ale na badaniu wszystko było ok. Słyszałam serduszka obu maluchów, wielkość idealna, jak z ostatniej miesiączki 😊😊😊

Mam listę badań do zrobienia i muszę monitorować codziennie ciśnienie bo miałam na górnej granicy, ale i tak jestem przeszczesliwa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super gratulacje to teraz dużo odpoczywaj i się niczym nie stresuj żeby ciśnienie nie skakało 😊 poczytaj sobie o diecie niektóre produkty naturalnie obniżają i normują ciśnienie np biały ser moja znajoma jadła bo miała za wysokie ciśnienie i obyło się bez leków i interwencji w ciąży 😊 a może po prostu zdenerwowałas się lekarzem i dlatego podskoczyło a w domku będzie ok 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Tytka 23 napisał:

A jak u was ze wspólzyciem? Kochacie się czy to odpada? Ja teraz osobiście to nie bo mam pewne obawy i dziwne uczucie dlatego też chce wiedzieć czy można i co wy na to  🤔

Ja niestety narazie zakaz ale przyznam że ciężko bo chyba mam większą ochotę niż zawsze 🤔 ale wiadomo dla maleństwa wszystko żeby było dobrze😊 mój mąż dzielny nic nie mówi ale też napewno brakuje mu czułości 🙄 mam nadzieję że na następnej wizycie lekarz da nam zielone światełko 😊 tylko nie wiem czy psychicznie i tak nie będę obawiała się 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, Ewa12 napisał:

Ja niestety narazie zakaz ale przyznam że ciężko bo chyba mam większą ochotę niż zawsze 🤔 ale wiadomo dla maleństwa wszystko żeby było dobrze😊 mój mąż dzielny nic nie mówi ale też napewno brakuje mu czułości 🙄 mam nadzieję że na następnej wizycie lekarz da nam zielone światełko 😊 tylko nie wiem czy psychicznie i tak nie będę obawiała się 🤔

Ja mam zakaz i pewnie będzie tak przez całą ciążę więc współczuję mojemu partnerowi bo ja jak narazie nie myślę o tym ale wiadomo jak to mężczyzna 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jestem w 6 tyg to moja trzecia ciąża jutro wizyta u lekarza a dzis zaczął boleć mnie brzuch wogle od wczoraj źle się czułam bolała mnie głowa i było niedobrze a teraz jeszcze zaczelam plamic...stresuje się choć w sumie w poprzednich ciażach na poczatku lezalam w szpitalu bO miałam krwiaki,muszę mieć nadzieję że i tym razem będzie dobrze ale jak tu przetrwać noc i jeszxze jutro do 17.20 do wizyty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Monika Ścigajło napisał:

Mi na pierwszej wizycie kategorycznie zabronił, ale na drugiej i trzeciej już nic nie mówił. W sumie wyszło jak wyszło i z mężem kilka razy zdążyło się nam zaszaleć 😅

Były jakieś lepsze odczucia niz wcześniej?😁😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, Tytka 23 napisał:

A jak u was ze wspólzyciem? Kochacie się czy to odpada? Ja teraz osobiście to nie bo mam pewne obawy i dziwne uczucie dlatego też chce wiedzieć czy można i co wy na to  🤔

Ja niestety też mam zakaz, mieliśmy z mężem oboje zbadać mocz i jeśli on i ja mielibyśmy dobre wyniki to mieliśmy zielone światło. Niestety mam bakterie w moczu i jest zakaz 🙈 Maz na początku dawał radę, ale ostatnio widzę, że sobie z tym nie radzi i jest bardziej spiety. Mam nadzieję że na następnych badaniach będzie ok 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
37 minut temu, Kiciowa napisał:

Dziewczyny jestem w 6 tyg to moja trzecia ciąża jutro wizyta u lekarza a dzis zaczął boleć mnie brzuch wogle od wczoraj źle się czułam bolała mnie głowa i było niedobrze a teraz jeszcze zaczelam plamic...stresuje się choć w sumie w poprzednich ciażach na poczatku lezalam w szpitalu bO miałam krwiaki,muszę mieć nadzieję że i tym razem będzie dobrze ale jak tu przetrwać noc i jeszxze jutro do 17.20 do wizyty...

Rozumiem, że się denerwujesz. Musisz być dobrej myśli, trzymam kciuki. Poproś na wizycie może lekarza o jego nr telefonu na takie sytuacje, ja do mojego mogę pisać o każdej porze dnia i nocy. Miałam czopki na bakterie w moczu i zrobiłam wyniki i nie było poprawy i wysłałam mu wyniki MMS i wysłał mnie na kolejne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
48 minut temu, Kiciowa napisał:

Dziewczyny jestem w 6 tyg to moja trzecia ciąża jutro wizyta u lekarza a dzis zaczął boleć mnie brzuch wogle od wczoraj źle się czułam bolała mnie głowa i było niedobrze a teraz jeszcze zaczelam plamic...stresuje się choć w sumie w poprzednich ciażach na poczatku lezalam w szpitalu bO miałam krwiaki,muszę mieć nadzieję że i tym razem będzie dobrze ale jak tu przetrwać noc i jeszxze jutro do 17.20 do wizyty...

Hej a jak poprzednie ciążę utrzymane po mimo krwiaków? I duże te krwiaki? 

Ja w styczniu poronilam w 10 tyg przez krwiak ponad 4 cm i teraz jak byłam na pierwszej wizycie to był 6 tydz i 5 dzień był Dzidek ponad 5mm i serduszko ale był krwiak 1 cm na 1,2 cm dostałam leki i leżę juz prawie Dwa tyg 

A Jak to u Ciebie wyglądało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Wercia93 napisał:

Rozumiem, że się denerwujesz. Musisz być dobrej myśli, trzymam kciuki. Poproś na wizycie może lekarza o jego nr telefonu na takie sytuacje, ja do mojego mogę pisać o każdej porze dnia i nocy. Miałam czopki na bakterie w moczu i zrobiłam wyniki i nie było poprawy i wysłałam mu wyniki MMS i wysłał mnie na kolejne. 

Już rozmawiałam z lekarzem lezec jutro przez caly dzien o na wizyte jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Mama88 napisał:

Hej a jak poprzednie ciążę utrzymane po mimo krwiaków? I duże te krwiaki? 

Ja w styczniu poronilam w 10 tyg przez krwiak ponad 4 cm i teraz jak byłam na pierwszej wizycie to był 6 tydz i 5 dzień był Dzidek ponad 5mm i serduszko ale był krwiak 1 cm na 1,2 cm dostałam leki i leżę juz prawie Dwa tyg 

A Jak to u Ciebie wyglądało? 

Hej w pierwszej ciąży krwiak miał chyba 5 cm w drugiej nie pamietam ale krwiaki się wchłoneły i mam dwóch zdrowych chłopców.ja od 1.5 tyg jestem na duphastonie,już kontaktowałam się z lekarzem kazał wziasc dodatkowe 3 tabletki i lezec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mainusia napisał:

Dziewczyny to moja pierwsza ciąża a przed chwilą dostałam krwawienia jak podczas miesiączki co robić? Jestem załamana a w tym momencie nie moge jechac do szpitala dopiero jutro rano czy to juz nie bedzie za pozno? A może tak sie dzieje pomocy 😢

Szybko do lekarza jak jest krwawienie to nie ma co zwlekać !!  Rano może być już za późno w takich sytuacjach czas jest na wage złota!! Trzymam kciuki żeby było dobrze🤜🤛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, Ewa12 napisał:

Szybko do lekarza jak jest krwawienie to nie ma co zwlekać !!  Rano może być już za późno w takich sytuacjach czas jest na wage złota!! Trzymam kciuki żeby było dobrze🤜🤛

Boże radzę dzisiaj jechać albo wzywać pogotowie naprawdę nie ma co czekać 

Trzymam kciuki😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, Kiciowa napisał:

Ja skontaktowałam sie z lekarzem telefonicznie,ja mam delikatne brązowe plamienie,jak w poprzedniej ciąży była krew to odrazu jechałam do szpitala

Może to brązowe plamienia to znaczy że krwiak się oczyszcza bo mi tak tłumaczyła moja Pani doktor ale u mnie takie coś nie występuje a teraz jakiego rozmiaru masz krwiaka? I leżysz 

Też biorę ten lek co Ty 3razy dziennie i do tego a***d raz przed snem 

Ale ja mam chwilami silne kłucia w brzuchu i jestem osłabiona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Tytka 23 napisał:

Były jakieś lepsze odczucia niz wcześniej?😁😃

Niebardzo, nawet bym powiedziała że było gorzej niż przed ciąża, ale to ze względu na to ze raczej mąż uważał bo bał się po pierwszym zakazie lekarza. 

Słyszałam że lepsze odczucia w drugim trymestrze 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...