Skocz do zawarto艣ci

Czerwc贸wki 2021馃ぐ | Forum o ci膮偶y


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
1 minut臋 temu, Klaudia200 napisa艂:

@Mamacita87 na nast臋pnej wizycie zapytam lekarza i wszystko b臋dzie jasne, mam nadziej臋 偶e tym razem mi wyt艂umaczy co i jak. Ostatnim razem jak go zapyta艂am czy jest konieczne 偶ebym bra艂a te tabletki to powiedzia艂, 偶e jak sobie chce to mog臋 odstawi膰 ale lepiej 偶ebym bra艂a ale czemu to ju偶 nie powiedzia艂. 馃槙

Dziwne podej艣cie ma tw贸j lekarz馃檮Najlepiej zapytaj go wprost . M贸j zawsze mu wszystko m贸wi po badaniu a do tego ja jeszcze go zarzucam pytaniami 馃榿

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

4 minuty temu, paula22 napisa艂:

Dziwne podej艣cie ma tw贸j lekarz馃檮Najlepiej zapytaj go wprost . M贸j zawsze mu wszystko m贸wi po badaniu a do tego ja jeszcze go zarzucam pytaniami 馃榿

Lepiej zapyta膰 i pogada膰 i b臋dzie jasno艣膰 馃檪聽niekt贸rzy lekarze tez przeprowcowani zm臋czeni, mo偶e wi臋kszo艣膰 spraw dla nich to jest oczywisto艣膰 i chleb powszedni ale niekoniecznie dla kobiet w ci膮偶y kt贸re martwi膮 si臋 i s膮 ciekawe wszystkiego 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@paula22@Mamacita87 na pewno jest zabiegany, jak czekam na wizyt臋 to zwykle wchodz臋 10/15 minut po czasie a on podczas mojego czekania zd膮偶y przyj膮膰 3 pacjentki. Moje wizyty zwykle trwaj膮 po max 7 minut, pewnie dlatego zbywa moje pytania. Mam nadziej臋 偶e na prenatalnych mi wi臋cej czasu po艣wi臋ci.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ja ufam temu co decyduje lekarz - pierwsza ci膮偶a obumar艂a niestety, dlatego teraz prawie od pocz膮tku bior臋 3 razy dziennie Duphaston i jak na razie bobo ro艣nie, wierz臋 偶e b臋dzie ros艂o przez nast臋pne kilka miesi臋cy spokojnie 馃檪

A m贸j lekarz te偶 wiecznie w po艣piechu, ale z kolei ostatnio przy wizycie t艂umaczy艂 si臋 偶e nie ma co przed艂u偶a膰 nara偶ania si臋 w gabinecie na pandemi臋 馃檪

Mimo wszystko, uwa偶am ze lekarz to jednak pewniejsze 藕r贸d艂o ni偶 internet, chyba 偶e faktycznie s膮 podstawy 偶eby mie膰 jakie艣 w膮tpliwo艣ci.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

5 minut temu, Klaudiuszka4 napisa艂:

@elvi a ile si臋 czeka na wynik pappy.? 7.12 mam prenatalne, wcze艣niej mam zrobi膰 test i z wynikiem przyjecha膰 na wizyt臋. Tylko teraz nie wiem kiedy robi膰. 馃

Mi lekarz kaza艂 zrobic pappa tydzie艅 przed wizyt膮 usg i co najlepsze sam odbiera艂 wyniki mnie nic nie interesowa艂o.聽 Wszystko dosta艂am ju偶 wydrukowane podczas wizyty 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Test zrobi艂am wczoraj, na wizyt臋 aby om贸wi膰 wyniki lekarz um贸wi艂 mnie na 1 grudnia. Czyli r贸wno po tygodniu. Ale piel臋gniarka kt贸ra pobiera艂a mi krew powiedzia艂a, 偶e wyniki b臋d膮 po 2 dniach. Pyta艂a czy chce mie膰 dost臋p elektroniczny do wyniku. Nie chcia艂am, my艣l臋, 偶e sama niewiele z tego zrozumiem 馃槄 A jak zaczn臋 sprawdza膰 w Internecie to tylko si臋 b臋d臋 niepotrzebnie denerwowa膰. Cierpliwie poczekam na wizyt臋 u lekarza.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Og贸lnie powiem tak.

Ja swojej lekarce ufam i tego te偶 Wam 偶ycz臋. Je偶eli nie b臋dzie tego zaufania to ca艂a ci膮偶a b臋dzie jedn膮 wielk膮 m臋czarni膮. Wybra艂am lekark臋, kt贸ra wsszystko mi t艂umaczy. Rozmawia ze mn膮, m贸wi do mojego malucha na usg. Ju偶 dwa razy mog艂am na ni膮 liczy膰 poza wizyt膮. Zawsze jest pod telefonem, s艂u偶y rad膮 i e recept膮 w razie W. Chodz臋 do niej prywatnie. 艢wi臋ty spok贸j jest wart ka偶dych pieni臋dzy.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

19 minut temu, elvi napisa艂:

Test zrobi艂am wczoraj, na wizyt臋 aby om贸wi膰 wyniki lekarz um贸wi艂 mnie na 1 grudnia. Czyli r贸wno po tygodniu. Ale piel臋gniarka kt贸ra pobiera艂a mi krew powiedzia艂a, 偶e wyniki b臋d膮 po 2 dniach. Pyta艂a czy chce mie膰 dost臋p elektroniczny do wyniku. Nie chcia艂am, my艣l臋, 偶e sama niewiele z tego zrozumiem 馃槄 A jak zaczn臋 sprawdza膰 w Internecie to tylko si臋 b臋d臋 niepotrzebnie denerwowa膰. Cierpliwie poczekam na wizyt臋 u lekarza.

O widzisz. Zadzwoni臋 do laboratorium i spytam, jak to jest u nich, 偶eby zaplanowa膰 wizyt臋 odpowiednio przed badaniami prenatalnymi. 馃槉

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
9 godzin temu, Katarzynaa napisa艂:

Og贸lnie powiem tak.

Ja swojej lekarce ufam i tego te偶 Wam 偶ycz臋. Je偶eli nie b臋dzie tego zaufania to ca艂a ci膮偶a b臋dzie jedn膮 wielk膮 m臋czarni膮. Wybra艂am lekark臋, kt贸ra wsszystko mi t艂umaczy. Rozmawia ze mn膮, m贸wi do mojego malucha na usg. Ju偶 dwa razy mog艂am na ni膮 liczy膰 poza wizyt膮. Zawsze jest pod telefonem, s艂u偶y rad膮 i e recept膮 w razie W. Chodz臋 do niej prywatnie. 艢wi臋ty spok贸j jest wart ka偶dych pieni臋dzy.聽

艢wi臋ta prawda . Do swojego lekarza trzeba mie膰 zaufanie. M贸j te偶 mi wystawia recept臋 na SMS jak ko艅cz膮 si臋 leki lub moje zwolnienie a mam jeszcze czas do nast臋pnej wizyty. Ja mam taki komfort 偶e m贸j lekarz mieszka 10 min odemnie . Pracuje te偶 w szpitalu w kt贸rym b臋d臋 rodzi艂a i ten kt贸ry mnie prowadzi i ten聽 do kt贸rego chodz臋 na dodatkowe聽 USG 馃槒Z tym 偶e nie ka偶da z nas ma taki komfort bo聽 s膮 miasta w kt贸rym jest jedna poradnia ginekologiczna i np 2 lekarzy do wyboru . M贸j przyjmuje prywatnie ale wcze艣niej mia艂 na NFZ te偶 .聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

23 minuty temu, paula22 napisa艂:

Badanie jest refundowane od 35 r a jak kto艣 chce zrobi膰 to mo偶na prywatnie聽 samemu.聽

Niekt贸rzy nie chc膮 PAPPa robi膰 ze wzgl臋du na rodzaj jakim ten test jest.聽Opiera si臋 na聽prawdopodobie艅stwie tylko i niekiedy wp臋dza w niepotrzebne stresy 馃槥

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Juka92聽I @Polcia27聽Bo tego nikt Wam nie b臋dzie kaza艂, je艣li nie robicie na refundacj臋. Ja mam 28 lat i postanowi艂am zrobi膰 to sama prywatnie. 馃槈 Przy okazji bada艅 prenatalnych lekarz powiedzia艂, 偶e mo偶na zrobi膰 u niego, ale tylko usg prenatalne, albo p贸j艣膰 do innego lekarza, kt贸ry robi i usg i badania krwi. Te wyniki wprowadza do komputera, ale musi mie膰 specjaln膮 licencj臋 na to i program.

Zdecydowa艂am si臋 na oba badania, bo czyta艂am te偶 na stronie mama ginekolog, 偶e wtedy szansa na wykrycie tych konkretnych wad ro艣nie z 80 do 95%. Cho膰 tak jak pisze @Mamacita87聽generalnie聽s膮 to wyliczenia prawdopodobie艅stwa wyst膮pienia chor贸b. I p贸ki dziecko si臋 nie urodzi nikt nie da 100% gwarancji, 偶e urodzi si臋 w pe艂ni zdrowe b膮d藕 chore.聽

W pierwszej ci膮偶y np w og贸le nie robi艂am prenatalnych. A teraz jako艣 si臋 tym stresuj臋 i wol臋 zrobi膰. Wol臋 wiedzie膰 I da膰 sobie czas by to ewentualnie przetrawi膰. Cho膰 chc臋 wierzy膰, 偶e wszystko b臋dzie dobrze 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

3 godziny temu, paula22 napisa艂:

Teraz i tak taki test mo偶na zrobi膰 dla swoich wiadomo艣ci nic poza tym ...

Wiesz, nie chcia艂abym wchodzi膰 w polityk臋. Wyrok jest, cho膰 nieopublikowany, wi臋c w wielu miejscach nadal znaczy tyle co nic... Niemniej jednak robi臋 to bardziej dla siebie, ni偶 dla kogo艣.聽

Ka偶dy oczywi艣cie ma swoje sumienie, sw贸j tok my艣lenia i nie neguj臋 tego.聽

W pierwszej ci膮偶y nie chcia艂am wiedzie膰. Mia艂am prawie 21 lat i uwa偶a艂am, 偶e b臋dzie, co b臋dzie. Teraz podchodz臋 do tego inaczej. Ale tak jak m贸wi臋, ka偶dy podejmuje swoje decyzj臋. 馃槈馃憤

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
18 minut temu, Klaudiuszka4 napisa艂:

Wiesz, nie chcia艂abym wchodzi膰 w polityk臋. Wyrok jest, cho膰 nieopublikowany, wi臋c w wielu miejscach nadal znaczy tyle co nic... Niemniej jednak robi臋 to bardziej dla siebie, ni偶 dla kogo艣.聽

Ka偶dy oczywi艣cie ma swoje sumienie, sw贸j tok my艣lenia i nie neguj臋 tego.聽

W pierwszej ci膮偶y nie chcia艂am wiedzie膰. Mia艂am prawie 21 lat i uwa偶a艂am, 偶e b臋dzie, co b臋dzie. Teraz podchodz臋 do tego inaczej. Ale tak jak m贸wi臋, ka偶dy podejmuje swoje decyzj臋. 馃槈馃憤

聽Ja w pierwszej ci膮偶y robi艂am tylko USG genetyczne mia艂am 22 lata teraz te偶 tylko na tym zostaje聽 chyba 偶e co艣 b臋dzie nie tak wed艂ug lekarza i wtedy zrobi臋 odrazu u niego bo maj膮 na miejscu .

By艂am w Lidlu kupi艂am 2 pary leggins贸w s膮 艣wietne nosze m i takie wzi臋艂am super le偶膮 i jest jeszcze luz na brzuszek. Chcia艂am jeansy i wzielam s ale by艂y na teraz wi臋c wys艂a艂am m臋偶a 偶eby wymieni艂 i ju偶 nie by艂o niestety na co .聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Hej.

@Klaudia200聽m贸j poprzedni gin zawsze wys艂ucha艂, wyt艂umaczy艂 wszystko, teraz mam innego i te偶 najlepiej by mnie wzi膮艂 za r膮czk臋 i wyprowadzi艂 z gabinetu, niby odpowiada na pytania ale wida膰 po nim, 偶e sobie my艣li "id藕 ju偶 kobieto bo si臋 nie wyrobie" T臋skni臋 za poprzednim lekarzem, mam nadziej臋 偶e wr贸ci do zdrowia.

@paula22聽ja by艂am w Lidlu i nie znalaz艂am ani jednej rzeczy ci膮偶owej 馃槄

Dzi艣 robi臋 ros贸艂 na obiad, potem jad臋 kupi膰 reszt臋 prezent贸w, mam nadziej臋, 偶e co艣 dostan臋 w fajnej cenie w Black weekend 馃槑 a jutro po zaj臋ciach online zrobimy pierniczki 馃構

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia

@Kociara no to mi si臋 uda艂o z tymi legginsami. Mo偶e dzi艣 uda mi si臋 dorwa膰 jeansy bo jad臋 na USG genetyczne do innego miasta . Troch臋 si臋 denerwuje ale to chyba ka偶da z nas na takie odczucia przed tym badaniem 馃槒 A偶 mi ochoty na pierniczki narobi艂a艣 mo偶e i ja jutro z moim synem si臋 we藕miemy za pieczenie.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Kociara聽ja mam takie samo wra偶enie z moim obecnym lekarzem 馃槙

@paula22聽ja jeszcze si臋 nie rozgl膮da艂am za ubraniami ci膮偶owymi... Ju偶 jest ten czas 偶eby zacz膮膰 si臋 rozgl膮da膰?聽

Mnie ostatnio zacz膮艂 bole膰 brzuch cz臋艣ciej i si臋 denerwuje t膮 wizyt膮 teraz podw贸jnie

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

24 minuty temu, Mamacita87 napisa艂:

Dziewczyny zobaczcie na zalando ja kupi艂am z Anna Field trzy pary leggins贸w za 70 z艂 a super jako艣膰. Tez s膮 tam fajne inne marki, wyb贸r ciuch贸w dla Mam jest ogromny a teraz wi臋kszo艣膰 20% off.

Na zalando maj膮 bardzo fajne ciuchy ci膮偶owe, ale zazwyczaj ceny powalaj膮. Nie wiem jak dzi艣 z promocjami na bonprix, ale te偶 maj膮 du偶o fajnych rzeczy.聽

Edytowane przez Klaudiuszka4
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@paula22聽ja nie mam ochoty ich robi膰 ale c贸ra uparciucha nie da mi 偶y膰 馃槄 dzie艅 u dnia s艂ucham kiedy b臋dziemy robi膰..聽

Teraz mo偶na taniej du偶o rzeczy, ja zam贸wi艂am sobie prostownice o 50 dyszek ta艅sz膮, moja ju偶 na wykonczeniu. M艂odemu gr臋 w media ekspert bo te偶 chyba 40zl ta艅sza ni偶 zawsze. Tak偶e prezenty prawie ju偶 mam. Jeszcze jakie艣 pierdo艂y z Rossmana dla nastolatk贸w (siostrze艅com te偶 robi臋 prezenty) a macie jakie艣 pomys艂y na prezent symboliczny dla rodzic贸w? Kiedy艣 robi艂am stroiki, teraz odpada.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...