Skocz do zawartości

Czerwcówki 2021🤰 | Forum o ciąży


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, to może brać samemu na własną rękę ten magnez... W końcu w poprzednich ciążach brałam, inne kobiety biorą, to nie powinno mi zaszkodzić...

 

Co do twardego brzucha, ja zawsze czuję gdy się robi twardy.. Nie jest wtedy taki normalny jak zawsze, tylko czuje takie lekkie jakby ściskanie w brzuchu... Mrowienie... I gdy dotknę to już jest twardy... Po chwili przechodzi samoistnie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ewelinaaa31 chociaż jedną tabletkę bierz dziennie jeśli się boisz. Magnez ciężko przedawkować, w poprzednich brałam 6tabletek dziennie różnych. 

Dziś byliśmy dokończyć bałwana z dziecmi i na górce ( popychałam tylko najmłodsza na starcie i ulepilam ręce ) i brzuch mi twardnieje bardzo. Nie wiem czy nospy nie wziąć. Na pewno tabletkę magnezu więcej wezmę, ehh, dlaczego żadna z moich ciąż nie może być normalna, taka bezproblemowa, najlepiej taka jak w telewizji 😅

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociara no zacznę brać... Tak jak mówisz, magnez ciężko przedawkować...

I tak jak mówisz, ja też wczoraj nawet mamie mówiłam to samo - czemu w każdej ciąży musi się coś dziać? Taki nasz los... Mimo problemów mam dwójkę zdrowych dzieci i mam nadzieję że i tym razem zakończenie będzie szczęśliwe... Tego nam wszystkim życzę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ewelinaaa31 też mam dwoje łobuzów ostatecznie donoszonych 🙂. Nie wiem jak u cb ale u mnie skracająca się szyjka i leżenie dwa miesiące plackiem pomagało w wybraniu daty porodu 😂, dzień szybciej ogarynalam chatę i funkcjonowałam jak normalna kobieta i na drugi dzień miałam bobo 😅 

Z najstarszym byłam dzień przed porodem na próbnej maturze, z córa dzień szybciej załatwiłam zgodę u księdza na chrzestną, byłam na kawce i wyszorowalam łazienkę po swojemu. 

 

Mam siostrzenicę na feriach i wczoraj wymyśliłam zakład, kto będzie spał najdłużej to będzie miał narysowane wąsy 😅 i wyszedł remis, teraz 10latka z 11latkiem siedzą z wąsami. Mała dumna jak paw, że im mogła narysować 😂. Sypie pięknie śnieg, zaraz lecimy na dwór ⛷️🏂🌨️☃️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kociara napisał:

@Ewelinaaa31 też mam dwoje łobuzów ostatecznie donoszonych 🙂. Nie wiem jak u cb ale u mnie skracająca się szyjka i leżenie dwa miesiące plackiem pomagało w wybraniu daty porodu 😂, dzień szybciej ogarynalam chatę i funkcjonowałam jak normalna kobieta i na drugi dzień miałam bobo 😅 

Z najstarszym byłam dzień przed porodem na próbnej maturze, z córa dzień szybciej załatwiłam zgodę u księdza na chrzestną, byłam na kawce i wyszorowalam łazienkę po swojemu. 

 

Mam siostrzenicę na feriach i wczoraj wymyśliłam zakład, kto będzie spał najdłużej to będzie miał narysowane wąsy 😅 i wyszedł remis, teraz 10latka z 11latkiem siedzą z wąsami. Mała dumna jak paw, że im mogła narysować 😂. Sypie pięknie śnieg, zaraz lecimy na dwór ⛷️🏂🌨️☃️

ale cudownie że u Ciebie pada śnieg... u mnie tej zimy padał może 2 razy i po godzinie już się roztapiał... a teraz jest 1st ns plusie i co chwile pada mżawka... i tak w kółko..

nie mogę się już doczekać 27go stycznia..mam usg połówkowe.. może lekarz płeć dojrzy... 

trochę mam stresa tym że nie miałam tego usg w genetycznego 12tyg... przez tego głupiego koronawirusa... i teraz cału czas mi siedzi to w głowie... mam już prawiw 38lat i troche się martwie.. lekarz zaproponował test za 2 tyś zł... 😳 trochę mnie ta kwota przeraża... nie wiem co mam robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociaraja z pierwszym synem lezałam w szpitalu półtora miesiąca... W 31 tc mnie wypuścili do domu i na następny dzień odeszły mi wody i spowrotem do szpitala... Tam wytrzymałam tydzień z tymi sączącymi się wodami i ostatecznie urodziłam w 32tc....z drugim też leżałam w szpitalu miesiąc... Też przez skurcze i rozwarcie... Podali mi fenoterol i wypuścili w 36tc...udalo się donosić do terminu... Nawet groziło mi wywoływanie ale się udało bez... Jedyny plus tych skurczy i rozwarcia że ostatecznie z porodami poszło szybko... Pierwszy syn miał 1980g a drugi 4030g🙂ale porody praktycznie takie same... Mam nadzieję że tym razem nie pójdę do szpitala bo nawet przez tą pandemie nikt mnie nie odwiedzi 😞

@Dusia_ddrozumiem że się obawiasz... Ale, trzeba być dobrej myśli... Napewno wszystko będzie dobrze.... Mi lekarz zrobił w 13tc te badania prenatalne/genetyczne... Powiedział że jest wszystko ok ale jeśli chce to mogą mi zrobić jeszcze jakieś badania z krwi... Ale już na to nie poszłam...  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dusia_dd myśl pozytywnie, co by ci dało badanie prenatalne pierwsze? Na tak małych płodach i tak nie robią zabiegów. Często właśnie w późniejszych badaniach ujawniają się wady. No chyba, że byś usunęła w razie W - to chyba już wykluczone.

Ja nie robiłam tych badań i nie będę robić, w poprzednich też nie robiłam. Mam 30 lat, na zwykłym sprzęcie też lekarze wykryli by duże wady, nie nakręcam się i nie mam zamiaru wydawać kasy niepotrzebnie. Na dobrą sprawę w każdym momencie może wydarzyć się coś nie tak, płód może obumrzeć, komplikacje przy porodzie czy nawet my możemy wpaść pod koła jakiegoś samochodu. Trzeba żyć i przeć do przodu a pierdołami się nie przejmować 😉

Mieszkam na Pomorzu i u nas śnieg jest tak rzadko i korzystamy ile się da, taka ilość co teraz jest ostatnio było 4lata temu, u nas też +1 i pruszy taki mokry śnieg.

@Ewelinaaa31nie wiedziałam, że z saczacymi się wodami można tyle leżeć 😳. U mnie pierwszy poród to pikuś, niecałe 4godz, drugi masakra -16godz, choć parte przy oby dwóch 5min 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociara ja też wcześniej o tym nie wiedziałam... Bałam się że dziecku może się cos stać jak mi tak te wody odchodzą ale lekarze mówili że one się tworzą cały czas na nowo... Ale gdy odchodzą to już kwestia czasu kiedy nastąpi poród... Lezałam z dziewczyną której też koło tygodnia się sączyły... Bardzo źle to wspominam... Przemakała podpaska i czasem materac miałam mokry plus do tego odparzenia mi się już TAM tworzymy bo ciągle miałam mokro🙈

 

U mnie też od wczoraj cały czas pada i biało 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny,

 

poszlam dzisiaj do lekarki ( akurat zwolnił się termin) ale nie mojej prowadzącej, ogólnie nie była zbytnio zadowolona ze przychodzę do niej a nie do prowadzącego ale mniejsza z tym.. chodzi o Ten magnes przyznałam ze biorę na twardniejąca brzuch 1 tabletkę dziennie a ona na to ze nawet do dawki 3 dziennie mogę zwiększyć ze to jest bezpieczne. Także nie polecam oczywiście brać na własna rękę bez konsultacji z lekarzem ale napisałam do wiadomości 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mamacita87dzięki za info 🙂ja teraz bardzo dużo leżę i trochę mam rzadziej te skurcze, wizytę mam we wtorek... Może jednak się wstrzymam z tym magnezem... W internecie czytałam że żadnych leków w ciąży nie powinno się brać na własną rękę.. Nie wiem czemu mój lekarz mi tego magnezu nie zalecił, zapytam go we wtorek czy mogę brać.... Ewentualnie jak mi się nasili to wezmę 🙂

Edytowane przez Ewelinaaa31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mamacita87tak zrobię... Ja jestem panikara i jeśli chodzi o leki to mega się boję brać czegoś sama w ciąży.... Np gdy głowa mnie boli to nic nie biorę, choć podobno apap można....

No chyba będę zmuszona to oszczędnego trybu życia... Ale trudno...i tak pora jest taka że nie chce mi się ruszyć z domu wiec po odpoczywam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część dziewczyny:) wszystkiego wspaniałego w tym nowym roku:) rośnijcie zdrowo, duże okrąglutkie;) 

 

Mam takie pytanie zwłaszcza do swieżakowych mamusiek z okolic Wrocławia... Czy w ogóle w tych covidowych czasach coś takiego jak szkoła rodzenia funkcjonuje? Czy tylko online? Chętnie bym się wybrała za jakiś czas ( bo dopiero 17+1) , ale żadnych konkretnych informacji nie idzie w internecie znaleźć. Może już ktoś przerabiał  temat?;)  

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewuszki, jak samopoczucie?

Mnie coś dzisiaj głową cmi, miałam się przespać i już prawie odlot robiłam a tu nagle dzwonek do drzwi! I po drzemce. Zaraz ruszę na spacer to może mi przejdzie.

@Kara nie pomogę, nigdy nie byłam na szkołach rodzenia. Ale bodajże od 25 tc są jakieś wizyty z położna? Szwagierka chodziła, miała spotkania z nią co jakiś czas, dużo jej tłumaczyła, może zadzwoń i popytaj? Albo piguły u ginekologa spytaj, one wszystko wiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dzisiaj boli, zaczęło jakieś 2 godziny temu i dalej trzyma... na razie leżę, może przejdzie 😏

Ale za to byłam dzisiaj rano u lekarza, maleństwo daje o sobie znać. W sumie to dzisiaj za dużo nie widziałam, bo usg miałam krótkie, lekarka chciała sprawdzić tylko czy akcja serca prawidłowa. Ale już chyba mogę powiedzieć, że będzie chłopak 😀 Pani doktor szukała, szukała i nagle jest! Siusiak 😅 

Także czekam teraz z utęsknieniem na połówkowe, mam 30.01 także 3 tygodnie cierpliwości 😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja idę we wtorek na wizytę... To będzie 17tc...i po cichu liczę że też się może dowiem jaka płeć 🙂lekarz ma mi nagrać na pendrive filmik z usg i mój młodszy synek powiedział że jak lekarz nie zobaczy to on na pewno na tym filmiku zobaczy czy chłopiec czy dziewczynka 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Co do bólu głowy ,zdarzylo się podczas ciąży ale to była wersja masakra i musiałam się wspomóc 1 apapem było to w 2 trymestrze bo w pierwszym pomagał mi okład na głowe. Ogólne samopoczucie u mnie bardzo dobre a wizyta w poniedziałek. 

 

@Anna80 Niestety nie pomogę w tej sprawie bo nigdy nie miałam . Miała moja koleżanka ale nie była w ciąży. Usuwali jej w szpitalu na wizycie i po paru godzinach wychodziła do domu 

@Klaudia200 Dbaj o siebie i dzidzię i przestrzegaj tego co lekarz mówi. Sama byłam leżąca przez kilka tygodni że względu na plamienia i krwiaka ale słuchałam lekarza i się wchłonęło. Bierzesz jakieś leki? 

 

Dziewczyny znalazłam fajny wózek ale nikt z moich znajomych nie miał i nie mam jak zaczerpnąć opinie. Chodzi o Cybex balios s wersja 2w1. Czy któraś z was może była w posiadaniu lub ktoś z waszego otoczenia? Wózek jest dość lekki a ja mieszkam na 4 piętrze więc szukam czegoś lekkiego 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anna80 a lekarz, który robił ci USG nic nie powiedział? Ja mam gruczolakowłókniaka i raz mi w drugiej piersi wynaleźli torbiela (jednego) to mi pani powiedziała, że torbiele raz są a raz ich nie ma zależy od cyklu (nie byłam wtedy  w ciąży) ale skoro masz ich więcej to zadzwoń do gina, poinformuj o wynikach i on na pewno ci powie co dalej. 

Ja z gruczolakowłókniakiem tylko mam obserwację u onkologa i USG co rok lub częściej, nic nie robią wiecej😒

@Polcia27 gratki chłopczyka

@Klaudia200 a co się stało,że musisz leżeć? Trzymaj się ❤️

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paula22 biorę tylko Mama DHA, leki kazał mi odstawić jakieś 6 tygodni temu

@Kociara sama nie wiem, pokazał mi na USG że szyjka macicy jest lekko otwarta a powinna być całkowicie zamknięta (tak mi to wytłumaczył że dalej nie rozumiem i strasznie się martwię) i kazał jak najwięcej leżeć, więc leżę i praktycznie nie wstaję, kupiłam kilka książek i tak zabijam czas czytaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...