Skocz do zawarto艣ci

Czerwc贸wki 2021馃ぐ | Forum o ci膮偶y


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

@PAULA 22ja te偶 jeszcze nie wiem. Rozgl膮dam si臋 ju偶 za wyprawk膮 ale czekam na po艂贸wkowe usg 偶eby co艣 zacz膮膰 kupowa膰. Po starszych dzieciach nic ju偶 nie mam.聽

Te偶聽chwilami czuje si臋 jak pierwor贸dka, moja m艂odsza c贸rka w lutym sko艅czy 11 lat.聽

Poza tym mam dwoje dzieci urodzonych zim膮 wi臋c letni noworodek b臋dzie dla mnie nowo艣ci膮 馃槄 Ale my艣l臋, 偶e w pierwszych ubrankach nie robi to wielkiej r贸偶nicy.聽

Co do wagi u mnie jest +3kg ( tydzie艅聽19+1).聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

ja jestem 16t1d i 1kg na plus..

wyprawki staram si臋 nie ogl膮da膰 i nie kupowa膰. . o dziwo mam jakie艣 rzeczy po synu na strychu, pomy艣la艂am sobie 偶e na razie zrobi臋 list臋 co mi b臋dzie potrzebne a jako艣 prze艂om kwietnia i maja zaczn臋 robi膰 zakupy...聽 聽po 艣wi臋tach wielkanocnych wy艣l臋 m臋偶a na strych 偶eby mi wszystko co dla dziecka 艣ci膮gn膮艂 i zaczn臋 przegl膮da膰

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia

@elvi聽M贸j syn w tym roku ko艅czy 12 lat wi臋c ja te偶 jak pierwor贸dka 馃檴馃槀馃槀

Lepiej ju偶 nic nie piszcie bo widz臋 od1 do 3 kg na plusie a ja polecia艂am po ca艂o艣ci i 5 馃き

Ja ju偶 艂贸偶eczko, le偶aczek , kokon i par臋 rzeczy mam dosta艂am od kole偶anki 馃グJutro idziemy ogl膮da膰 w贸zek 馃槷M臋偶u si臋 upar艂 ...

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

16 minut temu, paula22 napisa艂:

Dziewczyny a macie mo偶e ju偶 wybrane imiona bo wi臋kszo艣膰 z was zna p艂e膰 ?聽

Mi si臋 podoba Dominik, ale decyzja jeszcze nie zapad艂a 馃 Ja jestem do艣膰 wybredna i nie mog臋 si臋 na nic zdecydowa膰 tak偶e jak mi si臋 spodoba艂o Dominik to ju偶 pewnie tak zostanie馃槀

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Kt贸rego艣 dnia syn rozda艂 kartki i d艂ugopisy naszej tr贸jce,聽 dorwa艂 laptopa wszed艂 na stron臋 z list膮 imion, kaza艂 wpisywa膰 wszystkie kt贸re nam si臋 podobaj膮... i tak mamy po ok 30imion dla ch艂opca i ok 30 imion dla dziewczynek... najpierw eliminacja wg p艂ci bobasa a potem b臋dziemy powoli wykre艣la膰... mamy czas do czerwca聽 馃槂

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

5 minut temu, Klaudia200 napisa艂:

Mi si臋 podoba Dominik, ale decyzja jeszcze nie zapad艂a 馃 Ja jestem do艣膰 wybredna i nie mog臋 si臋 na nic zdecydowa膰 tak偶e jak mi si臋 spodoba艂o Dominik to ju偶 pewnie tak zostanie馃槀

m贸j synek ma na imi臋 Dominik 馃グ pi臋kne imi臋 i聽m膮dry ch艂opiec

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Kasia Solich witaj 馃檪

@elvi聽m贸j pierworodny w listopadzie sko艅czy艂 11lat, mam te偶 core, zaraz 5 lat, nie czuj臋 si臋 jak pierwor贸dka a raczej jak babcia w ci膮偶y 馃槺

U nas je艣li ch艂opiec to Artur - mi si臋 w og贸le nie podoba ale powiedzia艂am, 偶e dla ch艂opca wymy艣laj膮 ch艂opaki, tylko zasada by艂a taka, 偶e imi臋 ma by膰 kr贸tkie. Dla dziewczynki Kaja/Iga/ Inga聽

Dla bobasa mam w贸zek, 艂贸偶eczko ( ma 35lat i tyle dzieci ju偶 w nim spa艂o, 偶e jeszcze jedno te偶 da rad臋 馃榿) le偶aczek jaki艣 po starszakach i troch臋 ciuszkiow, nie wiem jakich, narazie si臋 tym nie martwi臋, laktator, nianie elektroniczna kt贸ra mam nadziej臋, 偶e jeszcze dzia艂a i podgrzewacz.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

M贸j starszy syn Wiktor sko艅czy艂 w pa藕dzierniku 12 lat w m艂odszy Adam r贸wnie偶 w pa藕dzierniku sko艅czy艂 9....jesli b臋dzie ch艂opiec to chyba Franek a dziewczyna Kornelia.. Ale聽 mo偶e mi si臋 zmieni膰... Ostatnim razem gdy urodzi艂am po艂o偶na zapytala o imi臋 a ja jej m贸wi臋 Adrian... Na nast臋pny dzie艅 odwiedzi艂 mnie m膮偶 i przekona艂 do Adasia馃榿Og贸lnie nic jeszcze nie kupi艂am i narazie nie zamierzam... Chce dotrwa膰 szcz臋艣liwie cho膰by do maja....W sklepach jest wszystko, zd膮偶臋 kupi膰.... 艁贸偶eczko mam... W贸zek stary i zniszczony wi臋c chce kupi膰.. Marzy艂o mi si臋 cho膰 jedno dziecko mie膰 na lato i chyba si臋 uda... 馃

Edytowane przez Ewelinaaa31
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

C贸rka zaproponowa艂a Dominika dla ch艂opca, Eliz臋 dla dziewczynki... Nie jestem przekonana, ale dam jej jeszcze pomy艣le膰. To zawsze 艣wie偶e spojrzenie. Bo m膮偶 twierdzi, 偶e jak si臋 urodzi to wybierze imi臋 馃檳 mi si臋 bardzo podoba Miko艂aj dla ch艂opca, a dla dziewczynki nie mam stanowczego typu, chodzi mi po g艂owie Oliwia lub Liliana. Moja pierworodna to Zofia.

@Kociara Je艣li chodzi o wyprawk臋 to mamy w贸zek i聽 te偶 艂贸偶eczko po m臋偶u. Te偶 w nim troch臋 dzieci spa艂o, bo i jego rodze艅stwo i kuzynostwo, nasza c贸ra. Teraz znowu je zostawiamy. Mamy podgrzewacz, niani臋 mieli艣my, ale szwagierce si臋 zepsu艂a i powiedzieli, 偶e odkupi膮, g贸r臋 zabawek i jeszcze wi臋cej ubra艅 po dziewczynce. R贸偶owe po艣ciele i przewijak, r贸偶ow膮 wanienk臋 itp. Wi臋c jak b臋dzie ch艂opak to wszystko na nowo. 馃檲 Ale meble do pokoju poza 艂贸偶eczkiem musimy kupi膰.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Ewelinaaa31聽ja zawsze marzy艂am mie膰 dziecko z maja, kocham ten miesi膮c gdy wszystko zaczyna kwitn膮膰 馃槏 ciekawe, mo偶e mi si臋 uda, tylko tak 偶eby wcze艣niakiem nie by艂o. Czerwiec te偶 spoko, nie mamy du偶o os贸b urodzonych w tym miesi膮cu

Pytanko do mam, kt贸re mia艂y komod臋 z przewijakiem, czy mo偶na kupi膰 osobno ta drewniana ramk臋 na g贸r臋 i komod臋 czy trzeba od razu komplet?聽

Wpad艂a mi w oko komoda z Klup艣, kt贸ra jest g艂臋boka na 45cm ale szuflady s膮 na 17 馃槼 jak dla mnie pora偶ka, prawie nic si臋 nie zmie艣ci.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

U mnie na plusie 3 kg , a偶 by艂am w sumie zdziwiona po ostatniej wizycie, bo my艣la艂am 偶e wi臋cej przyty艂am po tych 艣wi臋tach 馃榿

Co do imienia to u nas b臋dzie Franek 馃檪 a聽jak si臋 oka偶e 偶e jednak dziewczynka to tutaj mamy wi臋cej do wyboru bo podoba nam si臋 Maja, Anastazja, Tosia, Liliana, Amelia, Alicja.

Co do wyprawki, nie kupowa艂am jeszcze nic. Mama nam kupi艂a od kole偶anki bujaczek i to tyle w艂a艣ciwie. Na razie tylko przegl膮dam i tak si臋 te偶 w艂a艣nie zastanawiam nad tymi komodami z przewijakiem czy w og贸le bra膰 z samymi szufladami czy mo偶e szuflady plus p贸艂ki jakie艣 馃

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Hej 鈽猴笍 u nas sypie 艣nieg od rana, drogi zawiane miejscami, nie cierpi臋 w 艣niegu je藕dzi膰 ale czego si臋 nie zrobi dla fryzjera 馃槏 mimo stresu prowadzenia auta i bardzo wolnej jazdy, dzie艅 m贸j by艂 bardzo pozytywny 馃檪 odchami艂am si臋 馃榿 tylko dzieci zn贸w zgubi艂am, jedno do kuzyna du**臋 wepchnelo, drugie do babci.

Wyskoczy艂a mi opryszczka, co艣 na recept臋 b臋dzie dopiero jutro 馃槖 ju偶 mnie usta piek膮 ca艂e od smarowania past膮 do z臋b贸w, jako艣 przetrwam jeszcze ten dzie艅.

Ja bym chcia艂a komod臋 bez p贸艂ek - by艂aby dla bobasa ju偶 na zawsze, nic nie wywali i zas艂oni臋te te偶 wszystko wi臋c i porz膮dek dla oka wi臋kszy 馃檭 znalaz艂am z Klup艣 komod臋 z g艂臋bszymi szufladami ale nie bardzo mnie wygl膮d przekonuje, chyba kupi臋 co艣 na miejscu i dokupie ta ramk臋 pod przewijak

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

My mieli艣my komod臋 z trzema szufladami i jedn膮 p贸艂eczk膮 i by艂am zadowolona. Ta p贸艂eczka przyda艂a mi si臋 na najpilniejsze u偶ywane rzeczy. W szufladach mieli艣my ubranka. A na g贸rze sam przewijak. Teraz b臋d臋 szuka艂a przede wszystkim komody pojemnej i pasuj膮cej wygl膮dem. A czy to b臋d膮 szuflady z p贸艂k膮 czy bez to nie ma dla mnie znaczenia.聽

Dzi艣 po usg jestem. 馃槉 S艂ysza艂am serduszko mojego male艅stwa. Wa偶y 220 g, rozmiar zgadza si臋 z tygodniem. Poza tym wszystko dobrze. P艂ci nie znam, bo nie by艂o wida膰, wi臋c niepewno艣膰 trwa... Pozostaje mi czeka膰 2 tygodnie do po艂贸wkowego badania. 馃槏

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Dziewczyny!!! 馃榿By艂am dzi艣 u lekarza... Mierz膮c ci艣nienie t臋tno mia艂am 110...strasznie si臋 ba艂am 偶e przez te skurcze i twardniej膮cy brzuch mam skr贸con膮 szyjk臋 lub rozwarcie, 偶e mnie wy艣le do szpitala... Bardzo si臋 martwi艂am... Ale.... Dzi臋ki Bogu wszystko dobrze... 馃榿Lekarz na te skurcze kaza艂 si臋 oszcz臋dza膰, dalej bra膰 leki i tym razem kaza艂 bra膰 3 razy dziennie magnez... Wi臋c z czystym sumieniem mog臋 go ju偶 bra膰... Nagra艂 mi na pendrive dzidziusia... Wszystko z dzidzi膮 dobrze... I.... Powiedzia艂 偶e widzi dziewczynk臋 馃榿by艂abym szcz臋艣liwa cokolwiek by nie by艂o... Ale mam 2 synk贸w i ta c贸reczka w g艂臋bi serca mi si臋 po cichu marzy艂a... 馃榿馃馃馃馃

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Cze艣膰 dziewczyny!聽

Gratuluj臋 wszystkich pozytywnych wie艣ci 馃檪

My te偶 dzi艣 po wizycie, wszystko w porz膮dku, nawet m臋偶a na 艂adne oczy zaci膮gn臋艂am, 偶eby syna zobaczy艂聽馃槃

Je艣li chodzi o wag臋 to u nas 19 tydzie艅, i przyty艂am tak ok. 6kg minimum 馃檲, dok艂adnie nie wiem bo przy pracy zdalnej si臋 bardzo nie wa偶y艂am przed ci膮偶膮.聽

Wyprawk臋 chcemy kupowa膰 po po艂贸wkowych, my艣l臋 偶e zaczniemy od komody 偶eby mie膰 gdzie ciuszki chowa膰 i w贸zka.聽

Komod臋 wypatrzy艂am w internecie 艂adn膮 z szufladami i p贸艂kami (lubi臋 mie膰 szybki dost臋p do najpotrzebniejszych rzeczy) ale kurde nowe s膮 mega drogie (widzia艂am takie za ponad tysiaka 馃槷), a u偶ywanej nie znalaz艂am takiej 偶eby mi si臋 podoba艂a 馃檲 i chyba nam przyjdzie kupi膰 now膮, bo jak mi si臋 co艣 spodoba to si臋 upr臋 i koniec. Za to w贸zek pewnie kupimy u偶ywany, bo widzia艂am wysyp og艂osze艅 z okolicy na Facebooku, to 艂atwo b臋dzie obejrze膰 jak co艣 na 偶ywo 馃檪

Z imionami mocno si臋 wahamy - dla dziewczynki mieli艣my wybrane Tola, a dla ch艂opaka nie mo偶emy si臋 zdecydowa膰. Na pewno chcemy jakie艣 starsze imi臋 i koniecznie polskie 馃槃 Mi bardzo podoba si臋 Krzesimir, m膮偶 woli Radomira, ale ca艂y czas si臋 zastanawiamy bo troch臋 艣rednio 偶e zdrobnieniami... Tylko nic innego nam nie wpad艂o lepszego na razie do g艂owy 馃槃

Te偶 macie takie g艂upie sny? Ostatnio ju偶 si臋 nie budz臋 w nocy na siku (i dobrze bo wcze艣niej jak si臋 budzi艂am to potem zasn膮膰 nie mog艂am), ale za to mam jakie艣 kosmiczne sny, takie bardzo realne i bardzo g艂upie jednocze艣nie...聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Juka92聽ja mam mega g艂upie sny noc w noc, a przed ci膮偶膮 nic mi si臋 nie 艣ni艂o, no chyba 偶e si臋 czym艣 zestresowa艂am. M膮偶 to ju偶 codziennie czeka na relacje moich sennych g艂upot

g艂upot 馃檭

@Kasia Solicha po tabletkach unormowa艂o ci si臋 ci艣nienie?

@Ewelinaaa31gratki dziewuszki 馃榾 ciekawe kogo b臋dzie na forum wi臋cej, dziewczynek czy ch艂opc贸w.

@Klaudiuszka4聽w kt贸rym tc jeste艣? Du偶e ju偶 male艅stwo 馃槏

Ja si臋 dzi艣 zapisa艂am dodatkowo na po艂贸wkowe do innego lekarza na 21馃槏 ale si臋 ciesz臋. W艂a艣ciwie to chce konsultacji z innym lekarzem odno艣nie mojej szyjki bo 2,92 to jak dla mnie jednak za ma艂o a na NFZ nic mi na to nie przepisa艂, nawet g艂upiej luteiny. A 偶e kumpela mi poleci艂a lekarza i ceny ma wzgl臋dne (180za po艂贸wkowe) to id臋 馃榿

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...