Skocz do zawarto艣ci

Czerwc贸wki 2021馃ぐ | Forum o ci膮偶y


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

@Ewelinaaa31聽serio? Gdzie rodzila艣? Ja i 11 i 5 lat temu by艂am szyta na 偶ywca, przez godzin臋 za ka偶dym razem. A rodzi艂am 5 min wi臋c dla mnie szycie to katastrofa w por贸wnaniu do partych. Musz臋 spyta膰 jak w tym szpitalu co teraz b臋d臋 rodzi膰.聽

Z takim znieczuleniem to ja mog臋 i艣膰 rodzic bez obaw 馃榿

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ja rodzi艂am 7 i prawie 9 lat temu. Moje porody mega szybkie i ma艂o partych za to szycie - pierwsze dziecko - dar艂am si臋 na ca艂膮 porodowke 偶e z bolu nie mog臋 wytrzyma膰 i chce znieczulenie. Co艣 dosta艂am do 偶y艂y ale niczym znalaz艂y i pod艂膮czy艂y to babka kt贸ra mnie szy艂a - sko艅czy艂am ... :/. Takze na 偶ywca i to by艂o gorsze od porodu i partych ... Drugie dziecko - szybki por贸d ma艂o partych ale - ju偶 uprzedza艂am wszystkich dooko艂a 偶e na szycie poprosz臋 znieczulenie i nie pozwol臋 si臋 szyc dop贸ki nie b臋dzie 馃槢 da艂y... Ale powiem Wam 偶e du偶ej r贸偶nicy jako艣 nie by艂o... Albo mia艂am w danym dniu po prostu inny prog b贸lu. Takze zauwa偶y艂am zale偶no艣膰 - ci臋偶ki por贸d szybkie i spoko szycie - szybki por贸d - trauma z szycia.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Nie staraszcie pierwor贸dek tym szyciem na 偶ywca bo czego艣 takiego ju偶 nie ma. Po pierwsze stosuje si臋 ochron臋 krocza, po艂o偶ne dbaj o masaz ja dzi臋ki temu nie p臋k艂am ani nie by艂am nacinana! 聽Za艂o偶ono mi tylko szew wewn臋trzny i nawet nie poczu艂am. Tak偶e we藕cie pod uwag臋 偶e czasy si臋 zmieni艂y i nikt nikogo na 偶ywca nie szyje ani nie nacina je艣li nie trzeba.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

My po wizycie (jako艣 tak wysz艂o, 偶e zaraz po po艂贸wkowych mia艂am, dla mnie spoko, lubi臋 ogl膮da膰 dzieci臋 :)) - krzywa cukrow膮 odwleczona, pono膰 dopiero po 24 tygodniu si臋 j膮 robi, nast臋pna wizyt臋 mam 18 lutego, to akurat powinnam skierowanie dosta膰 馃槢

Za to doktor si臋 艣mia艂, 偶e m艂ody fiko艂ka strzeli艂, bo na po艂贸wkowym ca艂kiem inne u艂o偶enie mia艂 馃槢

Ostatnio co noc mam jakie艣 dziwne sny, ostatnio wyprowadza艂am jakie艣 dwie k艂贸c膮ce si臋 baby z ko艣cio艂a, a one potem rozp艂yn臋艂y si臋 w powietrzu i ba艂am si臋 偶e to moja wina 偶e co艣 im si臋 sta艂o 馃槃

Co do straszenia powiem wam, 偶e sama jestem pod wra偶eniem swojego spokojnego podej艣cia do tego, mo偶e dlatego 偶e jeszcze nie wiem co mnie czeka 馃槃 ale te偶 nas艂ucha艂am si臋 tylu r贸偶nych historii, 偶e wychodz臋 z za艂o偶enia, 偶e co b臋dzie to b臋dzie - por贸d jest bardzo indywidualn膮 spraw膮, ka偶dy organizm reaguje inaczej i nie ma co ba膰 si臋 na zapas. S艂owem - po偶yjemy, zobaczymy 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia

Ja porodu a偶 tak 藕le nie wspominam 馃槒Mia艂am wywo艂ywany ko艂o 10 podali mi kropl贸wk臋 o 15 pi臋膰 cm rozwarcie i na porod贸wk臋 przesz艂am a o 18.06 ma艂y by艂 na 艣wiecie. Nacinanie mia艂am w czasie skurczu bez znieczulenia i akurat po艂o偶na ci膮gn臋艂a po skurczu 馃構藕le nie by艂o a szycia to nawet nie pami臋tam bo znieczulenie dali .聽

@Juka92聽po 24 tygodniu krzywa? Niekt贸re kobiety maj膮 i w 11tc . Ja mia艂am dzi艣 a jestem 20t5 d.聽

@Mamacita87 masz racj臋 czasy si臋 zmieni艂y wszystko posz艂o do przodu . Ale zapewne znajd膮 si臋 jeszcze takie po艂o偶ne kt贸re maj膮 jakie艣 tam stare przekonania.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ja krzyw膮 mia艂am w 12 tygodniu i teraz niestety b臋d臋 musia艂a zrobi膰 jeszcze raz 馃ゴ Dziewczyny ja w mojej karcie ci膮偶y mam rozpisane jakie badania nale偶y wykona膰 w kt贸rym tygodniu. Krzyw膮 cukrow膮 mam wpisan膮 w 24-26 tydzie艅.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Kociararodzi艂am w Kaliszu...

Przyznam szczerze, 偶e teraz jak czytam co piszecie, to a偶 oczy przecieram ze zdziwienia....bo ja my艣la艂am 偶e zawsze szyj膮 pod znieczuleniem... Nie wyobra偶am sobie bez... I nie musia艂am o nie prosi膰... Po prostu mi je podali...

A poza tym jak rodzi艂am drugiego syna 10 lat temu to mi zaproponowali gaz rozweselaj膮cy... Te偶 super sprawa... Mam nadziej臋 偶e teraz te偶 z tego uda mi si臋 skorzysta膰... Mi bardzo pomaga艂... Mi臋dzy skurczami czu艂am si臋 naprawd臋 jak bym by艂a ostro wstawiona... Wszystko pami臋tam, ale by艂am jak na haju... 馃槀Normalnie u艣miecha艂am si臋 do po艂o偶nych... Super sprawa 馃

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

1 godzin臋 temu, Mamacita87 napisa艂:

Nie staraszcie pierwor贸dek tym szyciem na 偶ywca bo czego艣 takiego ju偶 nie ma. Po pierwsze stosuje si臋 ochron臋 krocza, po艂o偶ne dbaj o masaz ja dzi臋ki temu nie p臋k艂am ani nie by艂am nacinana! 聽Za艂o偶ono mi tylko szew wewn臋trzny i nawet nie poczu艂am. Tak偶e we藕cie pod uwag臋 偶e czasy si臋 zmieni艂y i nikt nikogo na 偶ywca nie szyje ani nie nacina je艣li nie trzeba.聽

Dlatego podajemy te偶 jak dawno to by艂o w sensie ile lat temu. Mam 艣wiadomo艣膰 偶e czasy si臋 zmieni艂y ale to zapewne du偶o te偶 zale偶y od szpitala. Nie mia艂o to na celu wystraszenie tylko u艣wiadomienie aby w razie co nie by艂o zaskoczenia czy zdziwienia 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Mamacita87聽b艂agam, wystarczy w艂膮czy膰 jak膮艣 komedie, tam przewa偶nie kobiety rodz膮 i jak si臋 dr膮? A faktycznie ma艂o kt贸ra tak wrzeszczy. W tych czasach ci臋偶ko kogo艣 nastraszy膰 a raczej u艣wiadomi膰 jakie sa realia. Ja rodzi艂am 5 lat temu, to wcale nie tak dawno a dzi臋ki wam dowiedzia艂am si臋, 偶e s膮 zastrzyki przeciwb贸lowe do tego i teraz wiem, 偶e b臋d臋 o nie 偶膮da膰. Krocza przy drugim porodzie mi nie nacieli ale sama p臋k艂am, taka moja sk贸ra, zszy膰 musieli niestety. W du偶ych miastach mo偶e i dawali znieczulenie u nas w miasteczku nikt nie dosta艂. Gaz mog艂am do porodu, jak dla mnie pora偶ka, na plecy mi nie pomog艂o a pijana nie lubi臋 by膰 馃檭

@elvite偶 czyta艂am, 偶e po 24tc glukoza, nie pami臋tam czy tak mia艂am, bym musia艂a zajrze膰 w poprzednie karty ale teraz prawdopodobnie tak wyjdzie, 偶e badanie b臋d臋 mie膰 zaczynaj膮c 24tc. No chyba, 偶e doktor ka偶e przyj艣膰 szybciej ni偶 za miesi膮c.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Kociara聽to ja Ci mega wsp贸艂czuje, bo ja rodzi艂am na 艢l膮sku w Gliwicach w marcu mia艂am do wyboru wann臋, prysznic, gaz, wzi臋艂am znieczulenie, mia艂am prowadzona ochron臋 krocza przez po艂o偶n膮, po urodzeniu pok贸j dla Nas z dzieckiem ba! Dosta艂am obiad i by艂am super traktowana i informowana o wszystkim na bie偶膮co i to w pa艅stwowym szpitalu. Drze膰 ja si臋 dar艂am i to ostro jak na filmach nawet o to siebie nie podejrzewa艂am. Radz臋 tylko s艂ucha膰 po艂o偶nej, nie panikowa膰 i u艣wiadomi膰 sobie ze b臋dzie bola艂o ale si臋 prze偶yje i warto tez pyta膰 o swoje prawa znieczulenie itp bo potem s膮 historie ze szyja na 偶ywca 馃檮馃檮

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Kociaraja te偶 nie lubi臋 by膰 pijana... Chodzi艂o mi tylko o to 偶e ten gaz spowodowa艂 u mnie takie wi臋ksze rozlu藕nienie... Mi si臋 bardzo podoba艂o ale ka偶dy mo偶e mie膰 inne zdanie...

@Mamacita87to super mia艂a艣... Ja te偶 w pa艅stwowym szpitalu rodzi艂am 馃檪i z tego co si臋 dowiaduje od innych jak mia艂y, to ja na pewno nie b臋d臋 narzeka膰... Oby i teraz by艂o podobnie to b臋dzie dobrze 馃檪a co do darcia si臋 to ja si臋 nie dar艂am... Chyba krzykn臋艂am jedynie przy nacinaniu, bo to mocno poczu艂am, 馃檲

Edytowane przez Ewelinaaa31
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Kociara聽drze膰 si臋 nie ma sensu ale ka偶dy rodzi jak mu odpowiada, jak czuje na ile daje rad臋. Kwestia jest taka 偶e czasy posz艂y do przodu jest du偶o udogodnie艅 dla kobiet tylko musza pyta膰 i interesowa膰 si臋 co mog膮 i jakie u艂atwienia im przys艂uguj膮. Dlatego napisa艂am 偶eby si臋 nie straszy膰 bo moim zdaniem w szpitalach opieka jest lepsza i wi臋ksze prawa kobiet.聽
dodan jeszcze ze w dzie艅 wyj艣cia ze szpitala przyszed艂 do mnie na sale fizjoterapeuta i zrobi艂 masaz miejsc kt贸re wskaza艂am na obola艂e, naklei艂 ta艣my podtrzymuj膮ce. Ja powiem tyle ze boli jak cholera mog艂abym nazwa膰 to innym s艂owem ale maj膮c wi臋ksza 艣wiadomo艣膰 jako艣 ten b贸l mo偶na opanowa膰 偶eby prze偶y膰 ten porod聽馃槈

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Ewelinaaa31聽nie chcia艂am nikogo urazi膰 馃檹 jednym pomaga gaz innym nie, ja mia艂am uczucie pijanej a normalnie jak jestem pijana strasznie si臋 spinam i pr贸buje kontrolowa膰 a podczas porodu to by mi raczej zaszkodzi艂o

@Mamacita87聽to mia艂a艣 full wypas. U nas mo偶na pomarzy膰. Ja bym chcia艂a tylko 偶ebym mog艂a w b贸lach chodzi膰 a nie le偶e膰 ci膮gle pod ktg, oksytocyn臋 i znieczulenie do szycia, nic wi臋cej do szcz臋艣cia mi nie potrzeba.聽

Ja si臋 nie dar艂am ale przy drugim si臋 rozp艂aka艂am na korytarzu bo nie mog艂am na kr臋gos艂up, zaraz mi dali oxy, 15 minut i m艂oda mia艂am na rekach 馃槏 by艂o min臋艂o, ciekawe jak b臋dzie teraz.

W艂a艣nie si臋 zacz臋艂am zastanawia膰 jak na to nasze dziecko b臋d臋 m贸wi膰 potocznie, na obecnych m贸wi臋 m艂ody/m艂oda bo nie chcia艂am m贸wi膰 ma艂a bo przewa偶nie tak ju偶 zostaje do ko艅ca 偶ycia i wychodzi wtedy dwumetrowy ma艂y 馃槄 teraz chyba b臋d臋 musia艂a co艣 innego wymy艣li膰. Macie jakie艣 prezwiska dla swoich pociech?聽

Moi jak broja to m贸wi臋 te偶 Ignacy/Adelajda 馃檭

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

I ju偶 po usg, jest zdrowy ch艂opczyk, 412 g 馃槏 wszystkie pomiary prawid艂owe, zgodnie z wiekiem ci膮偶y (21t1d). Szyjka macicy ma 34 mm, wi臋c te偶 prawid艂owa.聽

Dzisiaj ma艂y by艂 o dziwo dosy膰 spokojny na badaniu, nie to co ostatnio, wi臋c p. doktor mog艂a sobie poogl膮da膰 na spokojnie i sprawnie to wszystko wysz艂o 馃榾 M膮偶 niestety nadal nie m贸g艂 wej艣膰, wi臋c zosta艂o mu tylko zobaczy膰 nagranie na telefonie 馃檮 Ale mam te偶 ca艂y zwitek zdj臋膰 z usg, kt贸rych i tak w wi臋kszo艣ci nie ogarniam ale co tam 馃槀

16117453097712685035841489178935.jpg

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ciesz臋 si臋 dziewczyny, 偶e u nas wszystkich jest wszystko dobrze. I oby tak si臋 sko艅czy艂o. 馃槉 Jak wida膰 ch艂opcy s膮 w wi臋kszo艣ci, ale to nie wa偶ne. Wa偶ne, 偶eby nasze dzieciaczki urodzi艂y si臋 zdrowe.聽

Ja ju偶 jak wiem jaka p艂e膰 to zacz臋艂am zakupowe szale艅stwo. 馃榿 Po c贸rce pewnie niewiele mi si臋 znajdzie, a zasz艂am do textila. Teraz na ch艂opi臋cym(niemowl臋cym) dziale troch臋 promocji na bodziaki i p贸艂 艣piochy by艂o, wi臋c skorzysta艂am. 馃槒

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@paula22@Dusia_dd聽gratuluje dziewczynek 馃榿 o mnie wszystkie babeczki w rodzinie czeka艂y 偶e i u nas b臋dzie dziewczynka, ale dla mnie to nie ma znaczenia, wa偶ne 偶e zdrowe 馃槉

Co do krzywej, pyta艂am dzisiaj swoj膮 lekarke i powiedzia艂a mi 偶e jeszcze nie czas, dopiero mi臋dzy 24 a 28 tygodniem 馃 tak偶e to chyba zale偶y te偶 od lekarza, wi臋c cierpliwie czekam.聽

Dzisiaj po tych badaniach to ca艂y dzie艅 mnie brzuch pobolewa i jest ci膮gle twardy i taki ci膮gn膮cy. Macie tak dziewczyny? Bior臋 ten magnez 6 tabs贸w dziennie a i tak zdarzaj膮 si臋 popo艂udnia/wieczory 偶e brzuch twardy...聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Gratuluj臋 kolejnych ch艂opak贸w i dziewczynek 馃檪

@Polcia27聽mi to samo lekarz o krzywej powiedzia艂 馃檪 a magnezu du偶o bierzesz, ja tam dwie tabletki bior臋, ostatnio zastanawia艂am si臋 czy nie wzi膮膰 3 bo mnie skurcze w nogach lekkie 艂apa艂y, ale zapomnia艂am zapyta膰 lekarza czy mog臋 馃槢 a skurczy w nogach wi臋cej nie mia艂am wi臋c na razie chyba sobie daruj臋.

Dziewczyny, w jakich rozmiarach kupujecie ciuszki i jakie? Dla mnie to czarna magia, ostatnio wygra艂am licytacj臋 charytatywn膮 i mam dosta膰 par臋 sztuk 艣pioszk贸w w rozmiarze 56, pewnie sama te偶 troch臋 takich malutkich dokupi臋, ale zastanawiam si臋 czy nie kupic te偶 kilku wi臋kszych...聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

10 minut temu, Juka92 napisa艂:

Gratuluj臋 kolejnych ch艂opak贸w i dziewczynek 馃檪

@Polcia27聽mi to samo lekarz o krzywej powiedzia艂 馃檪 a magnezu du偶o bierzesz, ja tam dwie tabletki bior臋, ostatnio zastanawia艂am si臋 czy nie wzi膮膰 3 bo mnie skurcze w nogach lekkie 艂apa艂y, ale zapomnia艂am zapyta膰 lekarza czy mog臋 馃槢 a skurczy w nogach wi臋cej nie mia艂am wi臋c na razie chyba sobie daruj臋.

Dziewczyny, w jakich rozmiarach kupujecie ciuszki i jakie? Dla mnie to czarna magia, ostatnio wygra艂am licytacj臋 charytatywn膮 i mam dosta膰 par臋 sztuk 艣pioszk贸w w rozmiarze 56, pewnie sama te偶 troch臋 takich malutkich dokupi臋, ale zastanawiam si臋 czy nie kupic te偶 kilku wi臋kszych...聽

聽Ja by艂 nie szala艂a z tak ma艂ymi rozmiarami, lepiej kupi膰 par臋 sztuk troszk臋 wi臋kszych...聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...