Skocz do zawartości

Czerwcówki 2021🤰 | Forum o ciąży


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

@Juka92 ja w większości body, koszulki i półśpiochy na 62. Kilka dosłownie sztuk na 56, ale tylko tak, żeby mieć awaryjnie, gdyby trafił się maluszek. Jak szłam rodzić córkę wzięłam 3 komplety na wyjście w rozmiarach 50, 56 i 62. Miała 53 cm I wyszła w rozmiarze 56. Do 62 rosła do 3 miesiąca. Zakładam, że chłopiec może być ciut większy, więc szkoda mi kupować za dużo malutkich ciuszków. 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję dziewczyny poznania plci 😍

 

Co do ciuszkiow to planuje 62 kupić i nie wiem czy 56. Mnie kusi komplet na wyjście ze szpitala https://allegro.pl/oferta/6cz-zestaw-kompletna-wyprawka-do-szpitala-56-9055669771?utm_medium=app_share&utm_source=facebook ale się obawiam, że będzie jak z synem - niby miał 55cm a w ubranka 56 się nie mieścił. Córa miała 52cm i 56 się topiła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny gratuluję poznania płci. 

Ja zawsze bardzo lubiłam ubierać dzieciaki jak były młodsze w H&M ( teraz już sami decydują co i gdzie kupią 😅).  Tam chyba kupię pierwszą wyprawkę. Oni mają angielską rozmiarówkę i 56 jest trochę większe niż w naszych rodzimych sklepach. Wypada tak trochę pomiędzy 56 a 62. Mają fajne komplety kopertowych bodziaków z długim rękawem i pajacyków. Dodatkowo ich ubranka podobają mi się kolorystycznie. Nie przepadam za nadmiarem wzorów i kolorów. Liczę na to, że otworzą od lutego centra handlowe bo chciałabym zobaczyć w realu ubranka zanim je kupię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję chłopczyków i dziewczynek🥰 dochodzi nam coraz więcej dziewczynek może się wyrówna ☺

 

Ja już też po mału się zaopatruję i kilka zestawów będę miała na 56, ale od razu kupuję też na 62, mam też już parę rzeczy na 68 od razu co by na szybko nie musieć kupować, ale bardzo się cieszę bo mam też już zapowiedziane dwie paczuszki od koleżanek, jedna urodziła w grudniu, a druga czeka na marzec, także już zapowiada, że do czerwca zdąży wyrosnąć😄

Ja przepadłam na stronie Sinsay, kupiłam taką cudną bluzę w serduszka, sukieneczkę i bodziaki, właśnie tak jak mówicie takie delikatne wzory, bądź zupełnie gładkie. Poza tym też bardzo liczę na otwarcie sklepów i pooglądanie tych cudowności🥰 wydaje mi się też, że w Pepco są nawet spoko rzeczy, będę patrzeć tylko żeby były z bawełny bez jakichś domieszek. 

 

@Kociara piękny ten zestaw z allegro, a ten obok pudrowy róż to sama bym chętnie łyknęła😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny! Właśnie wróciłam od ginekologa i powiedział, że na 100% chłopiec 🥰 Jestem przeszczęśliwa! Po cichutku liczyliśmy z mężem, że będzie synek. Na USG połówkowe muszę jeszcze niestety poczekać 3 tygodnie. Też się już zacznę rozglądać za wyprawką, ale z zakupami poczekamy pewnie na połówkowe. Chociaż nie wiem czy będę w stanie się powstrzymać. Sprawdzam wszystkie ubranka o których piszecie, wszystko takie urocze! 😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koty koty gratulacje😊 to możesz po mału przymierzać się do ciuszków🥰

 

ja mam jutro połówkowe i nie mogę już wytrzymać, tak się nie mogę doczekać pooglądania mojej kruszyny i potwierdzenia, że wszystko dobrze. 

 

A macie już wybrane imiona tak na 100% czy jeszcze dajecie sobie czas na poszukiwania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magdalena.B w pepco mają fajne rzeczy, ale w porównaniu do F&F tescowych to słabo się naciągają. Pamiętam, że jak brałam w Tesco bodziaki w tych wielopakach to dużo dłużej nosiła niż te z Pepco. Fakt, że te z Tesco są droższe, ale jakościowo dużo lepsze, bardziej miękka ta bawełna. 😉 Wtedy polowałam na promocje i teraz też będę.

A jeśli chodzi o imię to wczoraj powiedzieliśmy dopiero córce czy będzie braciszek czy siostrzyczką i ustaliliśmy imię... Potwierdzone, będzie Mikołaj. 💙

@koty koty Gratulacje synka. 😍 My też się mieliśmy nie nastawiać, ale liczyliśmy na to, że będzie chłopiec. Najbardziej chyba ja z córką, bo mąż bardzo dyplomatycznie podchodził. 😏 Ale to pierwszy chłopak w rodzinie wśród łącznie pięciu porodów, więc naturalnie się ucieszył. Pokazywałam mu co kupiłam, to stwierdził, że dziwnie tak oglądać ciuchy dla chłopca. Mało różowe, nie błyszczą. 😂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klaudiuszka4 🤣 padłam, nie błyszczą 😆

Fajnie, że już jesteś pewna imienia, możesz tak o maleństwie już mówić, czy do niego. 

My mamy kilka typów, ale najbardziej cały czas podoba nam się Laura😊 jeśli nie wpadnie nam nic nowego, a przeglądamy milionowy raz te listy, to chyba tak zostanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magdalena.B no powiem Ci że mnie też to ubawiło. Wczoraj w textilu na promce dorwałam półśpiochy z napisem "My mum is the best driver 🚙" i też się z tego uśmialiśmy, bo on ma dużo więcej doświadczenia, opanowania i wprawy w jeździe ode mnie, a mimo to ja nie rozbiłam jeszcze auta a on tak. A wiadomo, co na piśmie to pewne. 😂

Laura też bardzo ładne imię. 😊 Na mjakmama24.pl można w imienniku znaleźć znaczenia imion, ale tak inaczej. Bardzo ładnie opisują. Mąż nie był do Mikołaja tak przekonany jak ja z córką, ale kazał sobie przeczytać znaczenie, symbolikę i skorzystałam z tej strony. Zadziałało. 🙈

Teraz już wyraźnie czuję ruchy Mikusia. 💙💙 Nie mogę się doczekać, aż i oni to poczują. 😊

Edytowane przez Klaudiuszka4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się jeszcze nie zastanawialiśmy nad imieniem. Tzn. ja już mam oczywiście w głowie całą listę  imion jakie mi się podobają, ale mój mąż wolał czekać z decyzją aż ciąża będzie bardziej zaawansowana. Chyba bał się, że zapeszy. Ale skoro wiemy już, że będzie chłopiec, to pewnie na dniach zapadnie decyzja. Mi się podoba Milan i Rysio. 2 imiona w totalnie innym stylu, a oba podobają mi się tak samo 😁 Dla dziewczynek zawsze podobało mi się imię Anita.

Jakiś czas temu moja koleżanka nazwała córeczkę Sasanka 😍 Uważam, że absolutnie przepięknie, ale nawet gdybym sama miała mieć dziewczynkę, nie odważyłabym się po niej skopiować. Część uroku tego imienia polega właśnie na jego wyjątkowości.

W sumie, to im dłużej myślę o imionach, tym bardziej dochodzę do wniosku, że nie ma brzydkich albo ładnych. Wszystkie są na jakiś sposób ładne. Chodzi chyba o to, żeby nie kojarzyły nam się z osobami za jakimi niekoniecznie przepadamy 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klaudiuszka4 och to pędzę na tę stronę 😊 a te teksty na bodziakach faktycznie nieraz dobre są i masz rację tego się trzymaj jesteś najlepsza☺

 

@koty koty to prawda, każdemu co innego będzie się podobało i z kimś kojarzyło, byle by tylko obraźliwych jakichś nie nadawać i takich no ewidentnie źle kojarzących się.  A tak wszystkie piękne, a dla rodziców to wybrane najpiękniejsze😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne imiona wybrałyście 🥰

Co do sklepów, to ja też słyszałam, że w Auchan i w Carrefourze można znaleźć tanie i dobre jakościowo ubranka, ale sama nie byłam jeszcze sprawdzić. Nie ukrywam, że pokładam też duże nadzieje w Pepco 😉 Niech tylko otworzą sklepy, żebym mogła pójść i podotykać ubranka, bawełna bawełnie nie równa, nawet jeśli ma 100%. Jak te tańsze ciuszki mimo dobrego składu będą szorstkie w dotyku, to pewnie udam się do droższych sklepów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koty koty gratulacje i witam w klubie chłopaków 😅 

U nas będzie Franek 😊 bardzo podoba mi się Antoś, ale męża dziadek ma tak na imię i nie chcemy żeby pozostałym dwóm pradziadkom zrobiło się przykro, że takie wyróżnienie czy coś. Więc na drugim miejscu był Franciszek 😁

Też nie mogę się doczekać aż otworzą sklepu, jakoś tak boję się kupować z Internetu, ale koniec końców na pewno coś zamówię 😀 co do wielkości ubranek ciągle słyszę porady żeby w rozmiarze 56 za dużo nie kupować, bo albo się nie przyda albo na krótko i lepiej zainwestować w większe.  A w Sinsay i w Pepco są super te ciuszki, wszędzie mi się wyświetlają teraz 😅 Jeszcze reklamy mam z H&M więc tam pewnie też zajrzę. W ten weekend mieliśmy z mężem jechać za łóżeczkiem, ale chyba będę musiała poczekać do następnej soboty, bo w tą mąż chyba ma jednak do pracy 😕 A już się nastawiłam na szał zakupowy 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

U nas wczoraj mąż powiedział że będzie Pola i koniec 😂😂😂Co do ciuszkòw to ja tylko kilka kupię a resztę na 62 i 68 . Mój syn urodził się 56 cm długi i nosił ciuszki na 56 tylko tydzień 😏Dużo też ciuszkòw dostanę od kuzynki bo 4 mc temu urodziła dziewczynke. No tak teraz to można szaleć z zakupami. Ja w Pepco kupuje sporadycznie u nas puste wieszaki ...uwielbiam h&m,next, George. U nas jest sklep z nowymi ciuszkami z Anglii w fajnych cenach więc napewno się tam wybiorę. Chciałabym też wymacać ubranka z Sinsay bo na gdy nie kupowałam . Ja teraz jestem na etapie kupowania akcesoriów do wózka. Teraz  przy zakupie samej foli do gondoli cybexa wydałam 120 zł 😮Zamówiłam też adaptery a z resztą chyba się wstrzymam .Parasolka czy śpiworek to nie rzecZy pierwszej potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie imiona piękne i tak szczerze, to bez wymysłów. Choć przyznam, że Sasanka to dla mnie zaskoczenie, bo w kontekście imienia słyszę je pierwszy raz. 😉

Połowa ciąży to już ten fajny czas, kiedy właśnie pojawia się radość, spokój i syndrom wicia gniazda. 😅 

W moim mieście niestety nie ma ani Carrefoura ani Auchan. Zostaje mi Pepco, Tesco i H&M, ale ten ostatni zamknięty. 😔 A właśnie jeśli chodzi o jakość to najbardziej cenię sobie f&f, h&m, next i George. Sinsay nigdy nie miałam okazji sprawdzić, a też słyszałam dużo dobrych opinii. Trzeba poczekać do jutra na wypłatę teraz, żeby rodziny z torbami nie puścić przez ten szał. 🙈🤣

Edytowane przez Klaudiuszka4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rzeczy, które z Sinsaya zamówiłam wydają się być w porządku jakościowo, bodziaki z organicznej bawełny mają, więc super. Wyglądają o tak. A i ta bluza, no taka cudowna mięciusia😊

Co do takich konkretniejszych zakupów poluję jeszcze na bazę do fotelika cybexa, no i ewentualnie już tak do pokoiku jakaś komoda, półeczki, dywanik, marzy mi się też na później takie łóżeczko szkielet domku jakby i jakieś tipi do zabawy, ale to tak kiedyś, w ogóle wystroje tych pokoików na pintereście czy innych inspiracyjnych stronach przyprawiają o zawrót głowy, wszystko takie cudowne😆

IMG_20210126_134540.jpg

IMG_20210126_134330.jpg

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie będzie prawdopodobnie Kornelia... Brane pod uwagę były jeszcze Blanka, Natalia, Nadia... Ale jeszcze trochę czasu zostało więc może jeszcze mi się zmieni... Zobaczymy... 

A z ciuszków nie mam totalnie nic... Mam łóżeczko po chłopakach, ale planuje je przemalować na biało... Bo jest ciemnobrązowe... I wózek też muszę kupić... Ja się nastawiam na większe zakupy tak za jakieś 2 miesiące... Kwiecień, maj... 😉

Edytowane przez Ewelinaaa31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli chodzi o ciuszki to liczę na Lidla i rzeczy "spadkowe" 😄 coś w tym jest ze ubranka dla dziewczynek bardziej ciągną, mnie dla chłopaka na razie w ogóle nie ciągnie do kupowania. 

 

Co do imion to my mamy zagwozdkę - mi podoba się Krzesimir, mężowi Radomir, i o ile nam się nie domoeni, to pewnie na tym drugim stanie, bo o ile Krzesimir jest pięknym imieniem, to bolałoby mnie zdrabnianie go do no. Krzysia 😛 a Radek z Radomira to już nie tak tragicznie 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Klaudiuszka4 napisał:

@Juka92Ja nie mam z tym problemu, wiem co mi się podoba, ale fakt przestawić się z pięknych sukieneczek itp jest dość nietypowe. 😅 Ostatnio w sklepie dorwałam komplecik. Fakt że rozmiar 18m, tylko nie mogłam się powstrzymać. 💙

IMG_20210128_175436.jpg

super komplecik  🥰 ja natomiast nie wiem jak się przestawić z chłopca na dziewczynkę  ... 🤔 jakoś nie mogę wyobrazić sobie siebie buszującą wśród sukienek...🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mamacita87 poniedziałek tuż, tuż 😀 za chwilę i ty będziesz sprawdzać co tam w brzuchu słychać, ja też mam wizyte, jakoś nie mam ochoty iść, nie wiem czemu.

@Magdalena.B słodka ta bluza 😍

@Klaudiuszka4 piękny komplet 😍 

@Dusia_dd dasz radę 😉 w ciąży z córa do 7msca nie wierzyłam, że w brzuchu mała dama. Przerażały mnie sukienki, rajstopki a najbardziej kiteczki i spineczki 🤦ale jak zaczęłam kupować to już nie było końca 😀

Przypomnialyscie mi o Tesco, często kupowałam tam dzieciom ubrania w promocji, oprócz spodni bo dzieci moje to szkieletory i z Tesco za szerokie niestety. 

Jak przejrze ciuszki po córce to na pewno dokupie coś w lumpach, tam są piękne ciuszki za parę groszy i już wcześniej prane więc wiadomo, że nic z nimi się nie stanie po praniu. Troszkę nowych kupię. Mąż mówi na mnie sknera, ale ja to lubię u siebie. Dziś odkupiłam zestaw kokon+ rożek+ poduszeczka+ kocyk+ prześcieradło na przewijak od kobietki za 60zl. Później wrzucę zdjęcia.

 

U nas z kilku wybranych imion córa wybrała Kaja 😍

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...