Skocz do zawartości

Czerwcówki 2021🤰 | Forum o ciąży


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

Sto lat mnie tutaj nie było. A my czekamy na chłopca 🙂 

Dowiedziałam sie w sklepie że powinnam mieć wyprawkę około miesiąca przed narodzeniem. Wtedy rzeczy młodego przesiąkną nami i domem. Dlatego już zaczynamy się rozglądać. Ja polecam aplikacje V...ed. Wszystko tam można znaleźć w cenach które nie urywają główy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Dziewczyny śliczne ubranka 🥰

@Kociara u nas też miała być Kaja ale mąż się uparł że Pola. 

 

Ja miałam mylne przeczucie że chłopiec i mam bluzę z dinozaurem next i spioszki next dla chlopca 🙊Zaczęłam z różem chociaż tak symbolicznie jedne spioszki i skarpetki. 

Dziewczyny czy kupujecie do łóżeczka pościel i wypełnione? Ja tak myślę żeby tylko prześcieradło , kokon i kocyk , otulacz i śpiworek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4 godziny temu, koty koty napisał:

@paula22 Ja planowałam tylko prześcieradło, ew. jakiś podkład nieprzemakalny, rożki (2) i kocyki (2-3). Ewentualnie duże muślinowe pieluszki chciałam używać jako "letni" otulacz do fotelika samochodowego. Ale ja totalnie nie mam doświadczenia z małymi dziećmi. Myślicie, że to za mało?

Ja znalazłam taki typowy muślinowy otulacz do fotelika i kupię na wyjście ze szpitala 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Katarzynaa gratuluję chłopczyka😊, kolejny w ekipie, chyba dziewczynek jednak będzie mniej. 

 

Ja dziś po połówkowych, piękna, zdrowa dziewczynka🥰 wszystko rozwija się prawidłowo, mąż był prawie całe badanie, więc bardzo się cieszę. 

 

Co do łóżeczka, ja myślę o kilku becikach i otulaczach, kołderki narazie nie zamierzam, rozważam też taki jakby śpiworek z ramiączkami, co by się maleństwo nie nakryło i też nie rozkopało, bo podobno nie wszystkie dzieci chętne są do owijania otulaczami czy rożkami na ciasno, więc chyba dobrze mieć w zanadrzu coś luźniejszego. 

 

A te właśnie kocyki i otulacze do fotelika też wydają mi się świetne, pasy można spokojnie przełożyć, tu zawinąć, widziałam nawet, że kapturek mają. Fajna sprawa. Trzeba się po mału przymierzać😊

 

Myślałam też nad ubrankiem na wyjście ze szpitala i tak się zastanawiam czy spodenki i pępuszek to dobre połączenie, czy nie lepiej może jakiś taki pajacyk rozpinany po całości?... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Magdalena.B napisał:

@Katarzynaa gratuluję chłopczyka😊, kolejny w ekipie, chyba dziewczynek jednak będzie mniej. 

 

Ja dziś po połówkowych, piękna, zdrowa dziewczynka🥰 wszystko rozwija się prawidłowo, mąż był prawie całe badanie, więc bardzo się cieszę. 

 

Co do łóżeczka, ja myślę o kilku becikach i otulaczach, kołderki narazie nie zamierzam, rozważam też taki jakby śpiworek z ramiączkami, co by się maleństwo nie nakryło i też nie rozkopało, bo podobno nie wszystkie dzieci chętne są do owijania otulaczami czy rożkami na ciasno, więc chyba dobrze mieć w zanadrzu coś luźniejszego. 

 

A te właśnie kocyki i otulacze do fotelika też wydają mi się świetne, pasy można spokojnie przełożyć, tu zawinąć, widziałam nawet, że kapturek mają. Fajna sprawa. Trzeba się po mału przymierzać😊

 

Myślałam też nad ubrankiem na wyjście ze szpitala i tak się zastanawiam czy spodenki i pępuszek to dobre połączenie, czy nie lepiej może jakiś taki pajacyk rozpinany po całości?... 

Nie dość że idziemy łeb w łeb z dniami ciąży to jeszcze u Ciebie potwierdzona dziewczynka a u mnie prawdopodobnie dziewczynka więc jak i u mnie potwierdza to już w ogóle będzie śmiesznie 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, czy któraś z was miała dreszcze w nocy? 

Mnie dziś obudziły, uspokoiło się dopiero jak szczelnie owinęłam się kołdra i trochę się uspokoiłam. 

Przypuszczam że albo zmarzłam (mamy stosunkowo chłodno w mieszkaniu) albo coś mi się śniło nieprzyjemnego, albo i jedno i drugie... Ale i tak dziwne to było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Juka92 tak ja miałam - z zimna, a to dlatego że zdjęłam w ciągu nocy moje pończochy antyzylakowe bo uwierały mi w stopy i spałam od pasa w dół praktycznie gola 😄 nie często śpię w pończochach ale ostatnio mi się zdarza bo mam już takie żylaki ja jednej nodze że szok 😞 co to będzie dalej to ja nie wiem jak tu połowa ciąży a moje żyły już chcą eksplodować 😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polcia27 wyswietlilo mi dziś na fc stronki z takimi kokonami nazywały się Beciaszkowo a druga Jukki

 

@Juka92 mi jak zimno to się zawsze trzęsę aż mi zęby latają. Mam tak od dziecka.

@Magdalena.B z tego co pamiętam to na pępek i tak nachodzi pampers więc nie ma znaczenia co dziecko będzie miało ubrane na wyjscir, mogą być i spodenki. Pepek ponoć nie boli. 

 

Są tu mamuśki z małymi dziećmi? Czy nadal musimy mieć nie pomalowane paznokcie do porodu? Za moich czasów mówiono, że chociaż jeden nie może być pomalowany, że jakby coś tam, coś tam to z płytki paznokcia biorą  "coś tam" 😲 i chciałam przestać robić sobie paznokcie u małych palców a mama mi powiedziała, że chodzi raczej o zakładanie pulsometru, że żel może przeszkadzać i teraz mam dylemat, robić wszystkie i nie patrzeć na nic czy jakiś paznokieć ominąć, tylko który? Nie mogę nie robić z nimi nic bo pękają mi strasznie wzdłuż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociara ja widziałam że pampersa się wywija na zewnątrz pod pępkiem🤷‍♀️

A co do paznokci z tego co słyszałam to już nie ma takiego nacisku, ale warto sprawdzić jak jest w konkretnym szpitalu. Podobno teraz radzą sobie bez problemu innymi metodami i nawet nie zwracają uwagi, ale może trafić się taki szpital, który zabroni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociaraja narazie chodzę na paznokcie i przynajmniej narazie z nich nie zrezygnuje... Pomyślę w maju czy zostawić choć jeden... Czytałam o tym i podobno kiedyś sprawdzali czy paznokcie nie robią się sine, czy coś się złego nie dzieje ... A teraz zakładają właśnie pulsometr... Nie wiem jak to jest z tym do końca...

 

Ja w nocy długo nie mogłam zasnąć.. Ogólnie wcześniej planowałam zrobić maluszkowi pokój na górze z naszej garderoby... Ale przez noc stwierdziłam że się z tym wstrzymam bo i tak większość czasu spędzamy na dole... Wymyśliłam że zamiast rzeczy do łóżeczka, kupię narazie kosz Mojżesza który można przenosić, pięknie wygląda i zawsze będę miała dzieciątko na oku... Na dzień będzie w salonie a na noc w sypialni 🤗

 

 

Screenshot_20210131_100510_pl.allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi - pewnie właśnie się coś odkryłam i zimno mi się zrobiło, a głupi sen dołożył swoje 😛

Jeśli chodzi o paznokcie - z hybrydą pulsoksymetry mają problem trochę 😄 ostatnio jak byłam w szpitalu nie byłam na to przygotowana i pani anestezjolog chwilę zeszło nim udało się to cudo podpiąć. Ja planuję jeszcze w marcu zrobić, a w kwietniu już chyba tylko sama bazą może... Zobaczymy. 

 

Co do kosza Mojżesza - osobiście nie miałam okazji sprawdzić, ale usłyszałam ostatnio opinie, że to niepraktyczne bo ciągle skrzypi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poluje na łóżeczko. Kołyskę dostaniemy od mojego brata. A że mieszkanie ma dwa pokoje to w sypialni łóżeczko a kołyska do dużego lub na balkon. 

O paznokciach myślałam. Jednak obstawiałam żele. Nie chce mieć jednak problemu w szpitalu. A przed porodem jak ściągnę to też się nacierpię z paznokciami jak papier. Poczekamy do porodu i zobaczymy. Na razie robie same rzęsy 👀

A że moja dobra koleżanka urodziła w 7 miesiącu to od 30 tygodnia chce mieć spakowane rzeczy i zero problemów z tym co powiedzą na paznokcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kilka osób polecało kosz Mojżesza 👌

U nas też teraz polowanie na łóżeczko i komodę. W weekend byliśmy w kilku sklepach i oglądaliśmy wózki i foteliki do auta, ale tego tyle że wiemy na pewno który fotelik, a wózek to nadal szukamy, czytamy itp. Planujemy kupić wszystko razem, ale zobaczymy jak nam to wyjdzie 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Katarzynaa też planuje do końca 6mca być przygotowana chociaż minimalnie na dziecko, podstawowe rzeczy i torba do szpitala.

@Juka92 czytałam na jakiejś stronie, że Pusoksymetr można podpiąć obojętnie pod jaki palec więc ja zostawię bez niczego paznokcie u małych palców, a jak doktorek powie inaczej to najwyżej pozbędę się reszty w kwietniu. 

 

Z mobilnych lóżeczek ja poluje na kołyskę, po prostu bardzo mi się podobają zwykle białe ale z baldachimem bo w czerwcu much na wsi od groma 😅

 

Wczoraj na wizycie po raz trzeci potwierdzono mi dziewczynkę, jest większa z USG (ma 480g) więc dr obliczył termin 5czerwca, nie ogarniam tego wcale! Ostatnio mówił, że termin się nie zmienia a teraz z takimi tekstami. Tak więc z 11 czerwca wskoczylismy na 5. Kazano mi już wybrać położną, jestem przerażona, nie chce znów trafić na wrednego babsztyla, muszę opinie poczytać na necie

 

Kupiłam wczoraj też pierwsza sukienusie 😍 tak mnie urzekła, że musiałam ją kupić. 

Na zdjęciu moje małe 👽z wczoraj

16122586007524354062618747699620.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociara ale słodycz 😍😍

Ja jeszcze nie kupowałam żadnych ciuszków, bo wolę sobie pochodzić po sklepach i popatrzeć zanim kupię, ale za to przyszła babcia już szaleje 😂 u nas na pierwszy ogień poszedł Batman 😅 (mama wzięła jakiś większy rozmiar nawet, tak na jesień już 🙈)

received_228957872193991.jpeg

received_1809573075870160.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super batman 😄 U mnie juz jeden dziadek szaleje. Ogólnie bardzo dużo ubrań dostane od brata po młodym. Dlatego w tym momencie się tym nie zajmuje. Za to kupiłam już wózek z drugiej ręki. Jestem mega zadowolona. Czekam aż się zrobi ciepło to go przepiore i będzie się szuszyć na balkonie. Mam w planach kupować co miesiąc coś droższego. Następne będzie raczej łóżeczko... ale to się okaże 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...