Skocz do zawarto艣ci

Czerwc贸wki 2021馃ぐ | Forum o ci膮偶y


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. W pi膮tek wybieram si臋 na glukoz臋 - b臋dzie to u mnie sko艅czony 24 tc. Zdam relacje po 馃檪 dzis by艂am na kontrolnym badaniu u dr prowadzacego. Niestety m贸j dr od marca zmienia prac臋 i przenosi wizyty do innego miasta wi臋c s艂abo z dojazdem i musz臋 teraz poszukiwa膰 innego prowadz膮cego :/. Troch臋 s艂abo tak zmienia膰 w trakcie no ale co zrobi膰... Zrobilismy dzi艣 szybkie badanie na fotelu i usg - szyjka d艂uga zamkni臋ta ok. 3cm, USG te偶 ok - po raz kolejny wygl膮da dziewuszkowo ;-). Natomiast mam do Was zasadnicze pytanie: pracujecie jeszcze? Bo ja ju偶 dzi艣 wzi臋艂am jednak zwolnienie. Niby nic takiego si臋 nie dzieje ale po prostu zm臋czona jestem po 8 godz siedzenia... U mnie to my艣l膮 偶e co najmniej do ko艅ca kwietnia poci膮gn臋 ... no niestety czasy si臋 zmieniaj膮 馃槈 jestem ciekawa jak jest u Was ?

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

31 minut temu, Gucia23 napisa艂:

Hej. W pi膮tek wybieram si臋 na glukoz臋 - b臋dzie to u mnie sko艅czony 24 tc. Zdam relacje po 馃檪 dzis by艂am na kontrolnym badaniu u dr prowadzacego. Niestety m贸j dr od marca zmienia prac臋 i przenosi wizyty do innego miasta wi臋c s艂abo z dojazdem i musz臋 teraz poszukiwa膰 innego prowadz膮cego :/. Troch臋 s艂abo tak zmienia膰 w trakcie no ale co zrobi膰... Zrobilismy dzi艣 szybkie badanie na fotelu i usg - szyjka d艂uga zamkni臋ta ok. 3cm, USG te偶 ok - po raz kolejny wygl膮da dziewuszkowo ;-). Natomiast mam do Was zasadnicze pytanie: pracujecie jeszcze? Bo ja ju偶 dzi艣 wzi臋艂am jednak zwolnienie. Niby nic takiego si臋 nie dzieje ale po prostu zm臋czona jestem po 8 godz siedzenia... U mnie to my艣l膮 偶e co najmniej do ko艅ca kwietnia poci膮gn臋 ... no niestety czasy si臋 zmieniaj膮 馃槈 jestem ciekawa jak jest u Was ?

Ja pracuj臋 na siedz膮co 8 godzin i przyznam, 偶e te偶 ju偶 mi strasznie ci臋偶ko usiedzie膰 w wymuszonej pozycji.聽 Kr臋gos艂up siada, ci臋偶ko p贸藕niej si臋 podnie艣膰, wyprostowa膰... Staram si臋 podrepta膰 troch臋 w ci膮gu dnia, ale te偶 mnie m臋czy ju偶 to wstawanie rano. Zastanawiam si臋 na pocz膮tek by w marcu urlop wzi膮膰 I od kwietnia na zwolnienie p贸j艣膰. Ale jeszcze rozwa偶am... 馃槈

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

34 minuty temu, Gucia23 napisa艂:

Hej. W pi膮tek wybieram si臋 na glukoz臋 - b臋dzie to u mnie sko艅czony 24 tc. Zdam relacje po 馃檪 dzis by艂am na kontrolnym badaniu u dr prowadzacego. Niestety m贸j dr od marca zmienia prac臋 i przenosi wizyty do innego miasta wi臋c s艂abo z dojazdem i musz臋 teraz poszukiwa膰 innego prowadz膮cego :/. Troch臋 s艂abo tak zmienia膰 w trakcie no ale co zrobi膰... Zrobilismy dzi艣 szybkie badanie na fotelu i usg - szyjka d艂uga zamkni臋ta ok. 3cm, USG te偶 ok - po raz kolejny wygl膮da dziewuszkowo ;-). Natomiast mam do Was zasadnicze pytanie: pracujecie jeszcze? Bo ja ju偶 dzi艣 wzi臋艂am jednak zwolnienie. Niby nic takiego si臋 nie dzieje ale po prostu zm臋czona jestem po 8 godz siedzenia... U mnie to my艣l膮 偶e co najmniej do ko艅ca kwietnia poci膮gn臋 ... no niestety czasy si臋 zmieniaj膮 馃槈 jestem ciekawa jak jest u Was ?

Kurcze to niefajnie, ale w sumie jeszcze nie jeste艣 przy ko艅c贸wce wi臋c na pewno znajdziesz kogo艣 na zast臋pstwo 馃槉

Co do pracy, to ja jeszcze pracuj臋, te偶 praca siedz膮ca, powiedzia艂am 偶e do ko艅ca marca jestem i potem id臋 na zwolnienie. Ale gdyby si臋 co艣 dzia艂o to p贸jd臋 wcze艣niej oczywi艣cie, male艅stwo najwa偶niejsze 馃槉

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Gucia23聽te偶 pracuj臋 na siedz膮co, na szcz臋艣cie home office, ale i tak ju偶 艣rednio jest. Trudno skupi膰 si臋 na pracy, kiedy M艂ody akurat robi imprez臋. Dwa 偶e z kr臋gos艂upem te偶 r贸偶nie. Wizyt臋 mam 11.03, zobacz臋 czy jeszcze b臋d臋 chcia艂a poci膮gn膮膰 do ko艅ca marca czy jednak nie. Lekarz na ostatniej wizycie co艣 tam m贸wi艂, 偶eby ju偶 powoli przemy艣le膰 zwolnienie, ale w sumie poza kr臋gos艂upem i imprezami czuj臋 si臋 dobrze, a dzi臋ki home office mog臋 si臋 po艂o偶y膰 w ci膮gu dnia na chwilk臋 je艣li jest potrzeba, aczkolwiek nie zawsze jest czas 馃槢 Generalnie to zobaczymy, inna sprawa, 偶e pewnie nawet na L4 b臋d臋 jeszcze przez jaki艣 czas zagl膮da艂a co i jak na s艂u偶bowego laptopa 馃槈

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Hejka, dzisiaj by艂am na po艂贸wkowym, z niuni膮 wszystko ok, od nast臋pnej wizyty zmieniam lekarza,聽 bo obecny pracuje w szpitalu w kt贸rym nie chce rodzi膰, nie by艂 zdziwiony bo go na pocz膮tku uprzedzi艂am 偶e tak mo偶e by膰...聽

ja na L4 siedz臋 prawie od pocz膮tku,聽 mia艂am w swojej historii problemy z ci膮偶膮 wi臋c woleli艣my od razu chucha膰 na zimne,聽

u starszego syna mia艂am CC i karmi艂am go do 8 miesi膮ca...聽 wi臋c mam nadziej臋 偶e i tym razem聽 b臋d臋,聽

dalej mam problemy z zej艣ciem z glukoz膮 na czczo poni偶ej 90... b臋d臋 musia艂a skonsultowa膰 z diabetologiem...

Pozdrawiam聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ok czyli bardzo r贸偶nie to wygl膮da albo L4 od pocz膮tku albo raczej dopiero w okolicach 7-8 miesi膮ca. Te偶 mam prac臋 biurowa i super ci臋偶ko nie jest ale po pracy ju偶 jest zm臋czenie takie 偶e na lekcje ze starszakami, dom i obowi膮zki nie starcza si艂. Czas zwolni膰 tempo 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Dusia_dd ja bior臋 Mama DHA premium. Poza tym tylko kwas foliowy mam zwi臋kszony, Wit. C i D w wi臋kszej dawce. Ale mam do marca wa偶ne Pregna DHA z Rossmanna, wi臋c niebawem przeskocz臋 na tamte, 偶eby zu偶y膰. Kwas foliowy w domu mam, wi臋c tylko to b臋d臋 bra艂a, no i wiadomo wit C i D.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

O, to ja tylko Pregna Plus bior臋, DHA ju偶 do tego nie dodawa艂am, uzna艂am 偶e ju偶 dodatkowo nie b臋d臋 bra艂a - jest w tym, dodatkowo ryby te偶 jem. No i to od razu zawiera kwas foliowy, jod, witamin臋 D i 偶elazo, tak偶e tylko magnez bior臋. Witaminy licz臋 偶e dostarczam odpowiedni膮 ilo艣膰 diet膮.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Dusia_dd聽bior臋 tylko Symvital ci膮偶a no i dodatkowo 偶elazo.. ale to na recept臋聽bo mi mala艂o聽(Tardyferon).

Staram si臋 nie wierzy膰 kobietom z apteki nie ujmuj膮c ich wykszta艂ceniu. Mnie akurat te艣ciowa faszerowa艂aby wszystkimi witaminami 艣wiata. Skoro lekarz nie ka偶e nie przepisuje to chyba jest ok i nie trzeba聽馃檪

Jemy wszystko na co mamy ochot臋 dos艂ownie. Zwracam jednak uwag臋 aby codziennie posi艂ek zawiera艂 witaminy... np. na obiad zjem frytki ale na podwieczorek jab艂ko i kiwi聽 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ja te偶 na zwolnieniu prawie od pocz膮tku, praca biurowa z domu, ale jednak stres. Na pocz膮tku spa艂abym ca艂y dzie艅 i nie dawa艂am rady, bo co usiad艂am to po godzinie lecia艂am na drzemk臋, a skoro mo偶na to czemu si臋 m臋czy膰 馃槈 ostatni taki czas na relaks, wysypianie si臋 i czytanie ksi膮偶ek. Wydaje mi si臋, 偶e dzi臋ki temu bardzo przyjemnie sp臋dzam ten czas i b臋d臋 go mi艂o wspomina膰馃槉 nie miejcie wyrzut贸w sumienia i id藕cie na wolne, urlopy wybierzcie sobie po macierzy艅skim, a teraz cieszcie si臋 tym stanem馃グ Niestety ale nikt nam medalu nie da za prac臋 do rozwi膮zania, a jak maj膮 pogoni膰 to i tak to zrobi膮 馃槅

Co do witamin bior臋 tylko mama dha premium plus, s膮 tam obie formy kwasu foliowego i inne niezb臋dne minera艂y, a reszt臋 mam nadziej臋, 偶e przyswajam z jedzonkiem.聽

Czy u Was te偶 takie pi臋kne s艂o艅ce? Ach cudownie jest馃槉

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ja te偶 jestem na L4 od 10 tygodnia, ale moja ci膮偶a by艂a zagro偶ona od pocz膮tku. Teraz ju偶 nie jest, ale na L4 zosta艂am, bo mam prac臋 bardzo stresuj膮c膮.

Z witamin bior臋 PregnaPlus.

Dodatkowo, jako wegetarianka bior臋 na sta艂e (w cia偶y i nie w ci膮偶y) wit. B complex.

Teraz mam te偶 anemi臋 i bior臋 na ni膮 Sorbifer (2x1tabl.) i Actiferol Forte (1tabl.).

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Magdalena.B ja w艂a艣nie tak troch臋 na przek贸r planuj臋 2 tygodnie urlopu w marcu. A potem zaraz na zwolnienie. 馃檴 Kwiecie艅 i maj chcia艂abym ju偶 siedzie膰 spokojnie w domu...

Chc臋 jeszcze z pracy wzi膮膰 kas臋 za wczasy, bo potem jak p贸jd臋 na zwolnienie to ju偶 si臋 nie za艂api臋. 馃槄 Ale reszt臋 jak najbardziej po macierzy艅skim planuj臋 wykorzysta膰, wi臋c kolejna kaska wskoczy. 馃ぃ

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Klaudiuszka4 aa to to pewnie, trzeba bra膰馃槈 u mnie akurat nie ma tego warunku, wi臋c o tyle mia艂am 艂atwiejszy wyb贸r.聽

A jak tam u Was szykowanie? Ja si臋 jako艣 ostatnio zawiesi艂am i nic nie kupowa艂am. Przymierzam si臋 po ma艂u do jakiej艣 mo偶e sukienki, bluzy, bluzek i stanik贸w ci膮偶owych i do karmienia. Macie jakie艣 do艣wiadczenia?聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Magdalena.B聽my na razie mamy 艂贸偶eczko i wczoraj zam贸wili艣my komod臋 馃檲 no i ciuszk贸w聽ju偶 my艣l臋 偶e te偶 nam wystarczy dla ma艂ego bo ja troszk臋 kupi艂am, moja mama, a do tego okaza艂o si臋 偶e moja kuzynka ma do oddania po swoim synku, wi臋c powinno wystarczy膰 馃榾

Co do ubra艅 dla mnie, raczej nie planuje kupowania specjalnych sukienek, mam sporo takich lu藕niejszych. Mo偶e ewentualnie jakie艣 bluzki dokupi臋, bo tutaj mo偶e mi brakowa膰. Ale generalnie planuje 艣miga膰 w艂a艣nie w sukienkach 馃榾 mam nadziej臋 偶e pogoda b臋dzie 艂askawa 馃榿

Stanik do karmienia jak na razie mam jeden, kupi艂am w Lidlu, akurat jeszcze na promce by艂 i wydaje mi si臋 solidnie zrobiony.聽 Ale zobaczymy w u偶ytkowaniu 馃榿

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Polcia27聽te偶 mam kilka takich lu藕niejszych i my艣l臋, 偶e na ci膮偶臋 b臋d膮 ok, ale bardziej pod k膮tem karmienia si臋 rozgl膮dam, 偶eby jakie艣 rozchylane albo z suwakami fajne widzia艂am, na allegro tam gdzie聽@Kociara聽kupowa艂a spodnie widzia艂am w艂a艣nie fajne koszulki ci膮偶owo-do karmienia i si臋 do nich przymierzam, bo fajna cena a i sk艂ad super, bluzy te偶 maj膮 fajne i tak w艂a艣nie na karmienie mnie korci mie膰 kilka takich powiedzmy wyj艣ciowych coby si臋 nie rozgogola膰 za mocno馃槅

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Gucia23聽i jak po glukozie? Ja id臋 jutro, mam nadziej臋, 偶e wejdzie dobrze. Ju偶 mam przygotowane notatki do opracowania ze szko艂y wi臋c nudzi膰 mi si臋 nie powinno 馃檭 tylko 偶ebym nie zapomnia艂a kanapki sobie zabra膰 w torebk臋.

@Magdalena.B聽odkupilam pak臋 ciuszkiow 68聽od kobietki, i narazie tyle. Nie mam jeszcze listy zrobionej ale na szybko zosta艂o mi na pewno podk艂ady poporodowe kupi膰, torb臋, i przejrze膰 ile mam ciuszkiow malutkich, ewentualnie dokupi膰.

@koty kotymasz jakie艣 skutki uboczne brania 偶elaza?聽

Co do ciuch贸w to mam jeansy z Lidla - nawet spoko, legginsy tez z lidla- katastrofa ale nosz臋 po domu i spodnie pod brzuch co kiedy艣 link podawa艂am. Wi臋cej nie zamierzam kupowa膰 bo z tymi materia艂ami na brzuchu jak b臋dzie ciep艂o i tak si臋 nie da chodzi膰. A bluzki mam dwie do karmienia i na ci膮偶臋. Bluz nie kupuje bo uwielbiam kardigany wiec wrzucam na siebie to co mam 馃榿

Dziecko mi si臋 chyba obr贸ci艂o, wcze艣niej mnie kopa艂o na dole i u g贸ry a teraz po bokach brzucha. Nie jest to dobra wiadomo艣膰 ale ja si臋 bardzo ciesz臋 bo w ko艅cu moge chodzi膰! Jaka ulga jak wieczorem tylko troszk臋 boli spojenie, jestem bardzo przez to aktywna w ci膮gu dnia (wcze艣niej wi臋cej czasu le偶a艂am) czuje teraz 偶e 偶yje, niech聽 siedzi w takiej pozycji do 35tc 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ja zmobilizowa艂a si臋 w tym tygodniu i kupi艂am w贸zek. Zdecydowali艣my si臋 na Kinderkraft Prime. Zam贸wi艂am te偶 na Allegro dwie koszule do karmienia, szlafrok, majtki poporodowe ( kupi艂am te co @Kociara- siateczkowe).聽

Ciuszk贸w te偶 mam ju偶 sporo, chyba powinno wystarczy膰. Ale przy okazji prania jeszcze raz wszystko przejrz臋 i ewentualnie co艣 skupi臋. Uda艂o mi si臋 upolowa膰 na Vinted kokon z kocykiem w idealnym stanie wiec jestem mega zadowolona.聽

W zasadzie zosta艂o mi jeszcze kupno 艂贸偶eczka, mam ju偶 upatrzone ale chce je kupi膰 dopiero po Wielkanocy.聽

Tak przy okazji szykowania wyprawki szpitalnej mam do was pytanie. Jakie bodziaki planujecie zabra膰 pod pajacyk. Na d艂ugi czy kr贸tki r臋kaw? Moje dzieciaki s膮 jesienno- zimowe wi臋c pierwsze ubranka by艂y bardziej oczywiste...

Dla siebie mam 2 pary d偶ins贸w i na razie chodz臋 w moich swetrach. Zawsze lubi艂am takie "oversizowe" wi臋c teraz s膮 idealne 馃槅 Jak b臋dzie cieplej to te偶 licz臋 na sukienki. Mam kilka takich dresowych, powinny dam rad臋.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Kociara jednoznacznie nie mog臋 powiedzie膰, ale chyba od kiedy bior臋 偶elazo mam wi臋ksze problemy 偶o艂膮dkowo-trawienne. Rewolucje trawienne mam na porz膮dku dziennym i w nocy podoblewa mnie 偶o艂膮dek. Nie jest to przyjemne, ale do wytrzymania. Mam tylko nadziej臋, 偶e nie b臋dzie konsekwencji d艂ugotrwa艂ych - zrujnowany 偶o艂膮dek, jelita itd.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...