Skocz do zawartości

Czerwcówki 2021🤰 | Forum o ciąży


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

@elvi też mam dzieci zimowe i mam tą samą zagwozdkę co ty 😅  spytam położnej, może ona rozjaśni mi umysł. Choć ja pod pajacyk bym ubrała chyba krótki rękaw a może nic, zależy jakie temperatury będą

@koty kotyteż mam właśnie problem. Na początku ciąży miałam zaparcia a odkąd biorę actiferol te sprawy poszły w drugą stronę. Nic mnie co prawda nie boli ale jednak martwi czy wszystko ok.  Czytałam, że po odstawieniu żelaza wszystko powinno wrócić do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Ale się rozpisalyście 🙊będzie co czytać 😁Ja we wtorek mam pierwszą wizytę u diabetologa. Zmieniłam również ginekologa prowadzącego ciążę że względu na lepsze USG i kompetencje bo dziwne jest według mnie proszenie lekarza o skierowanie raczej sam powinien wystawić po zobaczeniu wyników...🙄 Dr obecny zna poprzedniego bo w tym samym szpitalu pracują ale przecież ja nie muszę się tłumaczyć jemu czemu zmieniam tym bardziej że i jeden i drugi przyjmuje prywatnie. 

 

Co do ciuchów ciążowych to ja mam jeansy z hm i legginsy z Lidla na górę nie nie kupuje bo mam sporo bluzek oversize , jedynie luźniejsza kurtkę na wiosnę i chyba zaopatrze się w wsuwane buty na wiosnę bo schylać się do sznurowania mi się nie uśmiecha. Ja dla siebie zamówiłam narazie 2 koszule ciazowe odpinane do karmienia . 

 

Zdecydowaliśmy się również na dostawke a łóżeczko będziemy używać później . Chicco Next2Me Dream Graphit taki padł wybór mam nadzieję że się sprawdzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paula22 my też planujemy Chicco Next2me dream kupić, poluję na używane 🙂

 

Co do ubierania, to mam podobne zdanie jak @Kociara - albo krótki rękaw albo nic, zależy jakie temperatury będziemy mieć. 

 

Z ciuchów ciążowych mam tylko spodnie w zasadzie - 2 pary używanych + legginsy z Lidla, które mi akurat odpowiadają 🙂 i dwie piżamy do karmienia. O ciuchach do karmienia jeszcze nie myślałam - teraz tak łatwo coś kupić, że pomyślę jak już będziemy na etapie wychodzenia z młodym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że krótki rękaw lub nic pod pajacyk. Zawsze można mieć kocyk w zanadrzu.

Ja też mam jedne spodnie z hm i leginsy z lidla i są różne rodzaje i jedne super drugie trochę gorsze, więc może zależy na które się trafi. Szukałam na internetowym lidlu staników do karmienia to nie ma wyboru rozmiarów także może trzeba poczekać aż coś dorzucą. 

A z ciuchami racja, zawsze można coś potem dokupić co uzna się za potrzebne, ale koszulki jakieś łyknę co by na ciążę i potem były😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂

Już jestem po wypiciu słodkiego napoju🥤🥂 😁 weszło gładko, cytrynowa dużo lepsza od zwykłej glukozy 👍 po pół godziny zaczęły się mdłości więc zajęłam się czytaniem i zapomniałam o złym samopoczuciu. Tylko ostatnie kłucie już przyjemne nie było, co ta mi nakręciła w tej rece.. pewnie będzie siniak.

Młoda po słodkościach prawie cały czas dokazuje.

@Magdalena.B kupiłam w Lidlu miesiąc temu stanik do karmienia, zwykły szmaciany, może się zmieszczę po porodzie jak cycki jeszcze urosną. Najgorsze jest, że te lidlowskie strasznie szerokie pod biustem są. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już po glukozie. Również kupiłam cytrynową. Podobno o smaku coli jest najgorsza. Mdliło mnie okropnie podczas picia ale później już było ok. Mam nadzieję, że wynik będzie prawidłowy.

Dzisiaj po raz pierwszy wykorzystałam fakt bycia w ciąży. Poszłam na pocztę, wracając z glukozy, a tam 15 osób w kolej przede mną 😲 Starsze panie trochę patrzyły z pod byka ale żadna, na szczęście, nic nie powiedziała😅 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile kto ma pod biustem 😉 ja mam 75 maks 80 a lidloski jeden tylko taki był z dużą miseczką. Więcej mają 85-95. 

@elvi ja też pierwszy raz wykorzystałam bycie grubaską 😅 pierwszy raz spotkałam tak dużo osób do laboratorium a byłam pół godz przed otwarciem, na szczęście nikt mnie nie zjadł choć po spojrzeniach wiem,że mało brakowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

@Kociara Ja w 20 tyg przy krzywej pierwszy raz skorzystałam ale nie mieli wyboru u mnie ciężarne na krzywa są umawiane . Laboratorium otwierają 7,30 a pobierają do 9,30 więc tyle co ja tam musiałam siedzieć nie mieli wyjścia i ciężarne szły pierwsze a później już pielęgniarka wolała. Ja mam problem ze stanikiem bo pod biustem 75-80a miska f lub g ale znalazłam u siebie fajny sklep ze stanikami polskiej firmy unikat i mają w ofercie też te do karmienia ale wtedy panie mi zamawiają rozmiar i odbieram .

@elvi napewno wyniki będą ok. Mnie czeka jutro pierwsza wizyta u pani diabetolog. 

@Juka92 też kupiłam używane bo to na krótki czas i szkoda mi wydać 700-800 zł na coś na chwilę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie już powybierane imiona? My nadal w kropce 🤦‍♀️ jak coś podoba się mi, to mój mąż jest na nie i na odwrót - nie trafiliśmy jeszcze nic gdzie oboje bylibyśmy zgodni... Niby to jeszcze 3 miesiące, ale zaczynam się bać - dziś przeglądałam alfabetyczny spis imion z Wikipedii i nadal nic mi nie wpadło w oczy 😛

 

W ogóle przez ostatnie parę dni mam wrażenie, że wiecznie coś jem i cały czas coś nadal za mną chodzi ale nie mam pojęcia co 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My przeszliśmy przez batalię jeśli chodzi o wybór imienia 🙂 o ile dla chłopca jesteśmy zgodni - Filipek tak dla dziewczynki chyba byśmy musieli 4 imiona nadać bo sie zdecydować nie możemy 😄 podobaja nam się: Nadia, Pola, Maja, Nikola. Mi glukozę przełożono na jutro - dziś kupiłam cytrynowa w aptece - z forum mam majowych że niby najlepsza 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

@Juka92 Ja wybierałam dla syna Kacper więc teraz kolej męża i wybrał dla małej Pola. 

 

Dziś wizyta u diabetologa bardzo fajna babka wszystko mi wyjaśniła . Dostałam glukometr i receptę na paski od jutra rana pomiary . Stresuje się tym bardzo bo powiedziała że kilka dni przekroczeń i będzie insulina 😔Wierzę że dam radę . Mogę do końca ciąży przytyć jeszcze 5 kg  . Byłam z mężem na zakupach ale po godzinie już się nie nadawalam na chodzenie po sklepach . Kilka ciuszkòw dla małej kupiłam  i starszego bo on ostatnio taki pomijany jeśli chodzi o zakupy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, paula22 napisał:

@Juka92 Ja wybierałam dla syna Kacper więc teraz kolej męża i wybrał dla małej Pola. 

 

Dziś wizyta u diabetologa bardzo fajna babka wszystko mi wyjaśniła . Dostałam glukometr i receptę na paski od jutra rana pomiary . Stresuje się tym bardzo bo powiedziała że kilka dni przekroczeń i będzie insulina 😔Wierzę że dam radę . Mogę do końca ciąży przytyć jeszcze 5 kg  . Byłam z mężem na zakupach ale po godzinie już się nie nadawalam na chodzenie po sklepach . Kilka ciuszkòw dla małej kupiłam  i starszego bo on ostatnio taki pomijany jeśli chodzi o zakupy 

a napisz jakich cukrów nie możesz przekroczyć? bo mój diabetolog strasznie na luzie dk moich wyników podchodzi i nie wiem czy nie skonsultować z jakimś innym lekarzem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam dziś na wizycie u gina😃stwierdził że glukoza w normie... Imię Ja wybrałam... Bedzie Kornelia... Chyba że mi się zmieni ale już wszyscy tak do brzuszka mówią więc się przyzwyczaiłam... Mała waży 813g...i nie można było zobaczyć jej buzi bo sobie stopami nakryła... Normalnie złożyła się w pół 😂 ja narazie przytyłam 4 kg..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

@Dusia_dd naczczo mogę mieć od 70 do 90, po godzinie do 140  i raz /dwa razy w tygodniu w nocy między 2a 4 między 70-90 . Rano robiłam pierwszy pomiar naczczo miałam 86 ale mieszczę się w normie . Jeśli kilka dni będę miała przekroczenia pani dr powiedziała że wdrązymy insulinę . Glukometr dostałam bardzo fajny w zestawie dla ciężarnych z kremami dla ciężarnych i do sutków na pękanie. Moja pani dr cud kobieta jak to powiedziała na kolanach by przyszła a i tak by mnie przyjęła najszybciej jak może  a czekałam 6 dni od wystawienia skierowania. Wizyty mam co 3 tygodnie chyba że będzie coś się działo mam przychodzić odrazu . 

 

@Ewelinaaa31 oj jake duże te szkraby nasze już . Mój syn też wola do mojego brzucha co Polcia robi 😁 Zazdroszczę ja już 7 kg na plusie ale mogę przytyć jeszcze 5 do końca tak mi pani dr powiedziała i żebym się pilnowała 😂😂Ja wizytę u nowego ginekologa mam w poniedziałek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, paula22 napisał:

@Dusia_dd naczczo mogę mieć od 70 do 90, po godzinie do 140  i raz /dwa razy w tygodniu w nocy między 2a 4 między 70-90 . Rano robiłam pierwszy pomiar naczczo miałam 86 ale mieszczę się w normie . Jeśli kilka dni będę miała przekroczenia pani dr powiedziała że wdrązymy insulinę . Glukometr dostałam bardzo fajny w zestawie dla ciężarnych z kremami dla ciężarnych i do sutków na pękanie. Moja pani dr cud kobieta jak to powiedziała na kolanach by przyszła a i tak by mnie przyjęła najszybciej jak może  a czekałam 6 dni od wystawienia skierowania. Wizyty mam co 3 tygodnie chyba że będzie coś się działo mam przychodzić odrazu . 

 

@Ewelinaaa31 oj jake duże te szkraby nasze już . Mój syn też wola do mojego brzucha co Polcia robi 😁 Zazdroszczę ja już 7 kg na plusie ale mogę przytyć jeszcze 5 do końca tak mi pani dr powiedziała i żebym się pilnowała 😂😂Ja wizytę u nowego ginekologa mam w poniedziałek. 

to na na czczo mam do 100 i mój powiedział diabetolog żeby nie panikować...  a dzwonie do niego co 2 tygodnie z wynikami... powiedział żebym robiła testy paskowe z moczu na ketony i glukoze, jak by mi wyszły ketony to mam do niego dzwonić w nocy , o północy... więc tak trochę się zastanawiam, bo mam wrażenie że u innego diabetologa to bym już insuline na noc brała... 

a nie mogę jakoś zejść poniżej 90 na czczo... co jesz na dwa ostatnie posiłki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paula22 też mam wizytę w poniedziałek 😍 śmieje się, że w dzień kobiet idę pooglądać moja kobietkę

@Dusia_dd ja bym poszła do innego lekarza, ponoć powyżej 93 na czczo cukry nie powinny w ciąży wynosić. Chociaż się poradzić

@Ewelinaaa31 ciężkie te maluszki nasze już

@Gucia23 cytrynowa dużo lepsza, polecam. Jak się pije pierwszy raz to wiadomo i tak ciężko ale ja miałam porównanie ze zwykłą glukoza i było pyszne 😅 tylko mi źle wymieszała i na końcu miałam lukier więc wyszłam i mini lyczka wody się napilam żeby wypłukać usta. 

@Juka92 mi od czasu tej glukozy ciągle się chce jeść. A córcia będzie miała na imię Kaja

 

Wczoraj poszłam z dziećmi na spacer, dzieciaki na rowerach ja pieszo, póki młoda moim tempem jechała to było super ale jak już się zaczęła ścigać z bratem to myślałam, że brzuch mi odpadnie a dyszalam jak parowóz 😅 mam nauczkę, więcej tego błędu nie popełnię, też rower sobie wezmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ostatnio ochotę ciągle coś jeść, a już jakieś 6 kg do przodu i co tu zrobić 😆 

 

Imię też już chyba wybrane, będzie Laura. Jakoś samoistnie zaczęliśmy się już tak do niej zwracać, rodzinka też już podłapała naszą opcję i każdy pyta jak się czuje Laura 😊

 

Wam też się wydaje, że to już tak niedługo? Bliżej niż dalej, a ja się taka nieprzygotowana czuję jeszcze🙈 pokoik nieogarnięty, komody jeszcze nie mam to i ciuszków nie piorę i nie prasuję, bo nie ma gdzie powkładać, ajjj chyba trzeba brać się za robotę 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magdalena.B tak, też tak mam - niby ciągle coś kupuję a tu ciuszki, a tu coś dla siebie do szpitala, w sobotę po dostawkę jedziemy i foteliki zobaczyć, ale i tak mam wrażenie, że nic nie mam a czerwiec tuż 🙈 w dodatku termin mam na początek czerwca, więc nie wiadomo czy młody już w maju nie postanowi wyskoczyć.

Z jednej strony to tak daleko, a z drugiej tak blisko... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wizytę dzisiaj, właśnie się do niej ogarniam 😅. Ostatnią miałam pod koniec stycznia więc strasznie ciekawa jestem co tam u synka słychać. My imię wybraliśmy po połówkowym usg i już wszyscy mówimy o synku Staś. 

Ostatnio sobie uświadomiłam, że to jeszcze tylko 3 miesiące. Wczoraj wzięłam się już za pranie ubranek. Dzisiaj po wizycie mam zamiar wszystko wypracować. Też jeszcze nie kupiłam komody ale przygotowałam półkę u nas i tam na razie wszystko poukładam. Jestem na etapie przemyśleń nad torbą szpitalną dla Stasia. Ale powiem wam, że jestem jakaś zagubiona. To chyba jeszcze trochę za wcześnie. W czerwcu może być rożna pogoda. Ciężko coś konkretnego zaplanować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Juka92 nooo a jak sobie pomyślę ile już zleciało w mgnieniu oka, ledwo przecież święta były a już marzec 🙈 i niby też już coś tam mam, wózek, fotelik, dostawkę, ciuszków też nakupowałam, ale mam poczucie, że i tak brakuje mi jeszcze tyle rzeczy. 

 

@elvi pogody niestety i tak nie przewidzimy, z dnia na dzień może być różnie, chyba po prostu trzeba spakować ubranka na każdą ewentualność, ale też bez przesady, mrozów nie będzie chyba 😆 coś długiego, krótkiego, pajacyk, czapeczka, może otulacz do fotelika czy kocyk i jakoś to pójdzie😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miło, że nie jestem sama 🙂 mnie taki stres ogarnia, właściwie panika, że nic nie mam i nie mogę prać bo remont przed nami i kurzu będzie w sypialni mnóstwo. Chyba, żebym u syna w szafę wkładała albo kupię komodę i postawie w salonie, tyle że będzie glupio wyglądać 🤷

@Magdalena.B 5lat temu 18czerwca chrzciliśmy córę i było bardzo zimno akurat tego dnia, dzień później była piękna pogoda więc do szpitala trzeba się zaopatrzyć, ewentualnie tatuś doniesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...