Skocz do zawartości

Czerwcówki 2021🤰 | Forum o ciąży


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że nikt już u nas tego paskudztwa nie złapie. 

@Klaudiuszka4 przez 3 dni dwa kilo zgubiłas? To ty nic nie jadlas?

teście to nawet potrafią mi powiedzieć, że mała ciągle choruje 🙆 a nie robią nic żeby zaoszczędzić dziecku cierpienia. Nic, trzeba to przetrwać. Koleżanki przyjdą do niej za tydzień, tylko będę musiała wszystko od nowa przygotować. 

Jedno dobre wyszło z tej sytuacji, Aleśka od 19 większość czasu śpi  i cisza jest w domu jak makiem zasiał, żeby się nie obudziła 🙂 więc skorzystałam z sytuacji i napisałam trzy prace kontrolne do szkoły 😁 a myślałam, że się nie wyrobię. 💪

 

Znalazłam zdjęcia jak byłam w ciąży z córką i się załamałam, taki brzuch jak mam teraz to z nią miałam dwa dni przed porodem 🤷🤦chyba faktycznie tym razem będę musiała wozić brzuch na taczce bo będzie taki wielki 😅

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociara niestety tak. Nie jest to też takie złe, bo i tak mam nadwagę, ale ważę się codziennie, więc mam porównanie. Jeść jadłam, 3 posiłki dziennie +owoc +coś słodkiego 🙈, ale grzałam się, dużo piłam i dużo wypociłam. Zakładam też, że wyregulowały mi się jelita, bo jednego dnia zaparcia, a kolejnego już ładnie się oczyściłam. Dieta lekkostrawna i dużo płynów poprawiły perstaltykę i mamy tego efekt. 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie słyszałam o kontroli ciężarnych na L4. 

 

@Kociara Współczuję zarażenia córeczki, szkoda Twojej pracy i odwołanej imprezki... Najgorzej jak właśnie ktoś olewa i pozwala na narażenie na zarazę. 

 

Wczoraj miałam krzywą cukrową i sprawdziłam właśnie wyniki i nie wiem co myśleć... 103 na czczo, trochę lipa, ale po godzinie i dwóch 110, więc niby tu elegancko. Jutro mam wizytę, to zobaczymy co zaleci...  Powiedzcie jak u Was wyglądała sytuacja? Przy jakim wyniku od razu diabetolog, a może najpierw każą powtórzyć na czczo wynik?... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magdalena.B nie chcę straszyć ale chyba masz cukrzycę. Z tego co kojarzę na czczo dla kobiet w ciąży maks 94. A nie objadlas się dzień szybciej słodkości lub owoców? Jeśli nie to trzeba będzie działać, najważniejsze zdrowie. 

 

O kontroli nie słyszałam, słyszałam jednak o przypadku gdzie szef nasłał na dziewczynę kontrolę. Miała komisję, kazali jej wrócić do pracy, co dalej się było to nie wiem.

 

Aleśka dochodzi do siebie, całe szczęście bo myślałam, że po IP będę musiała się tułać dzisiaj. Już lata, broi i kłóci się z bratem 👹😈

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociara no właśnie czytałam nawet o 92, a najwyżej do 100. Niestety właśnie dzień wcześniej babcia przyjechała z karpatką no i jak miałam nie zjeść...

Poza tym niestety miałam bardzo stresujące dwa tygodnie, pies miał nagłą operację ratującą życie z ryzykiem, że w zależności od przebiegu mogą go nawet z narkozy nie wybudzać i myślałam, że jak przeszedł operację to już będzie tylko lepiej, a niestety był już trzy razy szyty i kolejny raz otworzyła mu się rana i mówią, że będzie musiała goić się na otwarto... 

Teraz czytam, że stres też podnosi poziom cukru, więc może i tu leżeć przyczyna, bo na poprzednich badaniach zawsze w okolicy 86 na czczo. Eh załamka, mam nadzieję, że może zleci powtórkę wyniku na czczo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magdalena.B jutro pogadasz z lekarzem, wszystko się wyjaśni, może zleci powtórzenie badania 🙂

 

Mąż z córką śpią, syn ogląda tv, ja leże i jestem kopana po du**e 😳😅 dziwne uczucie, w poprzednich ciążach obrywałam po żebrach. Po du**e jednak mniej boli 😅.

 

Macie jakieś sposoby na pryszcze? Dostaje na brodzie wągry, jak wycisnę źle, jak nie wycisnę jeszcze gorzej.  Ta ciąża mnie już wykańcza pod tym względem, cała brodę mam w plamach. Już nie smarowalam niczym, smarowałam kremem, maseczki, pilingi i nic! Poszłabym do kosmetyczki ale boje się, że dostanę alergii. Siostra mi dziś poleciła krem bambino 😳 macie może coś sprawdzonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociara dzięki, trochę lżej☺ a broda to nie wiem czy też maseczki się nie przykładają, takie przynajmniej ja mam wrażenie po ostatnim dłuższym ponoszeniu. Nie jestem przekonana co do bambino, to jednak dosyć ciężki krem, ja akurat polecam olejek z drzewa herbacianego punktowo, nic innego mi nie pomaga, nawet drogie kremy i maści apteczne... No i właśnie nabyłam nowy krem 99% składników naturalnych Face Boom z Bielendy akurat na promocji w Rossmannie, zobaczymy jak z nim będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magdalena.B maseczek nie noszę, tylko w mieście więc maks 4 godz/ tydzień, wydaje mi się, że to nie od tego. Też jakoś mnie bambino nie przekonuje ale ty mnie zachęciłas do kupna tego olejku. Cena rewelacja.

 

Jak po wizycie?

 

Mi się mała chyba właśnie przekręciła albo ćwiczy boksowanie 🤔 w czwartek wizytka więc się okaże co ona tam wyprawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

@Magdalena.B Niestety cukrzyca i pewnie dostaniesz skierowanie do poradni diabetologicznej. Normy dla ciężarnej naczczo to do 92 jak piszesz . Ja miałam 98 . Jestem pod kontrolą diabetologa. Ogólnie przechodzę załamanie przez ostatni czas mam naczczo  cały czas między 90-94  kontrole  mam za tydzień i pewnie mi dadzą insulinę 😔

@Kociara ja akurat z tym problemu nie mam więc nic nie doradze. Miałam tak w pierwszym i na początku 2 trymestru ale minęło więc pewnie hormony .  

 

Teraz covid i kontroli nie ma chyba że pracodawca zleci taka kontrolę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, paula22 napisał:

@Magdalena.B Niestety cukrzyca i pewnie dostaniesz skierowanie do poradni diabetologicznej. Normy dla ciężarnej naczczo to do 92 jak piszesz . Ja miałam 98 . Jestem pod kontrolą diabetologa. Ogólnie przechodzę załamanie przez ostatni czas mam naczczo  cały czas między 90-94  kontrole  mam za tydzień i pewnie mi dadzą insulinę 😔

@Kociara ja akurat z tym problemu nie mam więc nic nie doradze. Miałam tak w pierwszym i na początku 2 trymestru ale minęło więc pewnie hormony .  

 

Teraz covid i kontroli nie ma chyba że pracodawca zleci taka kontrolę. 

ja mam wyniki na czczo w granicach do 98, jak ginekolog powiedział żebym skonsultowała je z diabetologiem  bo mu się nie podobają to diabetolog powiedział żeby ginekolog nie panikował... no ale w sumie nie wiem co lepsze... najważniejsze żebym robiła badanie paskowe z moczu na ketony,  jeżeli by się pojawiły to mam od razu dzwonić do niego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

@Dusia_dd dziś miałam badania i ketonów nie mam . Słyszałam że pojawiają się gdy je się za mało  węglowodanów lub głodzi. Ja jem bardzo dużo zdrowia wszystkie posiłki zbilansowane ...i naczczo i tak wywala mi . Diabetolog mówiła że jak będą przekroczenia to da insulinę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociara no olejek polecam, czysta natura, tylko ostrożnie bo niektórym jest za mocny, więc kropelka na palec i punktowo, ewentualnie kropelkę do kremu na dłoń.

Też mi się mała przekręciła, dziś głową w dół i jak to pani doktor powiedziała pupa pod wątrobą kolana pod żołądkiem🙈 a dokładnie wczoraj czułam jak coś kombinowała, bo już po bokach nie czułam nóżek ani rączek tylko właśnie w pionie jakoś. 

No i niestety cukrzyca ciążowa... Skierowanie do diabetologa dostałam, zobaczymy co to będzie. Nakupowałam sobie warzyw, będę bardziej pilnować, co zrobić, dzidzia najważniejsza. @paula22 damy radę, trudno słodkie w odstawkę, ale i pieczywa, ziemniaków i makaronów trzeba pilnować, ale czego się nie robi 🥰

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magdalena.B @paula22 dacie radę, to tylko jeszcze dobre dwa miesiące mój mąż miał ostatnio rutynowe badania i wyszedł mu wysoki cholesterol 😳 a ja  tak chudo gotuje.. także razem z nim wcinam salateczki codziennie 🙃 może w końcu waga mi stanie bo już +9,5 ☹️

 

Bierze któraś z was luteinę? Po jakim czasie od rozpoczęcia brania tych leków zauważyłyście poprawe? Ja biorę tydzień i dosłownie żadnej różnicy. A chyba już powinnam mieć mniej skurczy 🤔 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

@Kociara ja od kąd jestem na diecie nic nie przytyłam  przez 5 tyg więc nadal na plusie 7 kg ale mój organizm potrzebuje coraz więcej kalorii czuje to po jedzeniu i zwiększyłaby porcję więc pewnie pójdzie w górę. Diabetolog powiedziała że powinnam przytyć od 8 do 12 kg  i żebym się tego trzymała. Ja już długo nic nie przyjmuje z leków za to nabrałam się od początku . Teraz tylko witaminy i aspargin biorę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociaraodkąd pamiętam mam nietypowe piersi... tak myślałam że będzie jaki problem. Nie wiadomo czy mały będzie umiał ciągnąć. No ale zobaczymy. Niedługo kupie butle, laktator już mam. Mam nadzieje że się sprawdzi.

Trzymam kciuki za kolejną imprezkę. Oby tym razem się udało 🙂

 

Czy zus sprawdza? Tak sprawdza. Moją koleżankę sprawdzili ale chyba jeszcze covidu nie było...

Ja na początku miałam schiz i brałam paragony w każdym sklepie na dowód tego że jestem na miejscu. Lekarka się zaśmiała i kazała nie zbierać makulatury. Sprawdzam skrzynkę i jak coś będę pisać. Tym bardziej że nie działa mi domofon a nie wiem czy mają mój numer telefonu... 

 

Na tematy dietetyczne się nie wypowiem bo o dziwo cukrzycy nie mam. Spodziewałam się cukrzycy patrząc na to jaka słodka jestem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrycja2701 jeśli to twoje pierwsze dziecko to radzę się wstrzymać z zakupem, może okazać się zbędny. Zależy oczywiście jak chcesz karmić. Osobiście przy pierwszym nie miałam, przy drugiej miałam ręczny, teraz kupiłam elektryczny że względu na fakt, że przy poprzednim karmieniu straszne miałam nawały i zastoje a bardzo chciałam karmić więc się przydal, no i nie mam najmniejszego biustu. Teraz w dzień co drugi raz mam zamiar dawać odciągnięte z butli, żeby była przyzwyczajona a ja nie uwięziona do dziecka jak przy córce.

 

Wróciłam z miasta i jestem zmęczona jakbym maraton przebiegła. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...