Skocz do zawartości

Czerwcówki 2021🤰 | Forum o ciąży


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

@Kociara Jaka śliczna dziewczynka! 😍

 

Zazdroszczę Wam dziewczyny, że czujecie tak wyraźnie ruchy maluchów. Ja czuję czasem, z boku, ale leciutkie i nie codziennie na pewno. Szkoda, że tak rzadko, bo zawsze mnie cieszą 😔 Może to dlatego, że jestem trochę za Wami i mam termin dopiero na 26.06.

W przyszłym tygodniu idę do gina i zapytam, czy to powód do niepokoju. Może po prostu jestem niecierpliwa  🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, koty koty napisał:

@Kociara Jaka śliczna dziewczynka! 😍

 

Zazdroszczę Wam dziewczyny, że czujecie tak wyraźnie ruchy maluchów. Ja czuję czasem, z boku, ale leciutkie i nie codziennie na pewno. Szkoda, że tak rzadko, bo zawsze mnie cieszą 😔 Może to dlatego, że jestem trochę za Wami i mam termin dopiero na 26.06.

W przyszłym tygodniu idę do gina i zapytam, czy to powód do niepokoju. Może po prostu jestem niecierpliwa  🙈

Hejka, ja mam termin  ok 21-26.06 i tak naprawdę to od jakiegoś tygodnia, półtorej czuje mocniej i więcej córeczkę.. wcześniej to prawie wogóle,  a to przez to że mam łożysko na przedniej ścianie,  akurat w okolicy blizny po cc, lekarz mówił że mogę później zacząć odczuwać ruchy, pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koty koty @Dusia_dd myślę, że różnica terminu między nami robi swoje 🙂 inna kwestią jest jeszcze gdzie macie łożysko i jak się dziecko ułoży - np. dziś młodego czuję słabiej, ale prawdopodobnie dlatego że się obrócił bo czuje jego ruchy na dole brzucha i bardziej "od środka", z czego te drugie są tłumione chyba trochę przez łożysko. 

Tak czy siak w razie wątpliwości zawsze warto pogadać z lekarzem. Jak chodziłam do swojego "zastępczego" doktora, to zapytałam go o te ruchy i powiedział że nie ma się co martwić, bo nawet i dopiero koło 30 tygodnia można poczuć takie solidniejsze kopniaki dopiero. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję 😀 nawet gin się zdziwił, że tak się ładnie pokazała 😁 ja tym bardziej.

@koty kotya nie masz właśnie łożyska na przedniej ścianie? Wtedy się później i słabiej czuje. Ja czuję mocno ale to moja 4ciaza- to też ma znaczenie, mam termin na 11 a z USG wychodzi wieksza. Jak 3 dni temu była miednicowo to też byle jak czułam, teraz jak się obróciła pokazuje jaką ma moc w nogach 😅

Właśnie dziś się zorientowałam, że zaczęłam 28tc i nadszedł czas na notowanie ruchów, też macie zlecone? Ma być 10 ruchów w ciągu wybranej godziny. W poprzednich ciążach nie musiałam pisać a obserwować.

 

Wczoraj odbyła się imprezka córci z przyjaciółkami 😍 narobiłam wszystkiego tak dużo a one tylko naleśników kilka zjadły, żelki i chipsy 🤷 ale fajnie było, córa zachwycona, ja też 😁 bo się okazały bardzo fajne i grzeczne.  5latki a  jakie rozgadane 😲. Syn jak zaprosił kumpli na 7 urodziny to po pół godziny modliłam się żeby ktoś czas przyspieszył, myślałam, że mi dom rozniosą 🤦

 

A dziś super aktywny dzień a miałam mało skórczy 😎 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociara mi właśnie lekarz w ogóle nic nie mówił o liczeniu, położna zresztą też nie, a wizytę następną mam w 30 tygodniu. Obserwuję sama z siebie, ale bardziej na zasadzie czy czuję na całej przestrzeni dnia cokolwiek, nie liczę ilości 🙂 dziś się właśnie trochę zmartwiłam tymi słabszymi ruchami, dopóki nie wyczułam lepiej że po prostu inaczej się ułożył i dlatego słabiej czuję.

 

Cieszę się, że impreza córki wyszła bez problemu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się zaczyna jutro 29 tydz, i jak byłam u lekarza w poniedziałek to na razie nic mi nie mówił o liczeniu ruchów malucha.  Ale dzisiaj daje czadu, nie doliczyła bym się 😉 w ogóle dzisiaj była dziwna akcja bo z brzucha dochodziły jakieś dziwne odgłosy, w prawym boku.  😄 Coś jak mruczenie, a to pykanie. Nie wiem co on tam kombinował 🤷 a  później chyba czkawka doszła 🤦‍♀️ 😄

 

Mam do Was pytanie... Bo zastanawiamy  się nad wózkiem i te gondole są różnej długości. Jaka lepsza? Krótsza, dłuższa... Bo dziecko chyba w niej jeździ tak do pół roku? 

Mamy na oku jeden ale długość 73 cm. Czy ta gondola nie będzie za krótka?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zakładano mi kartę ciąży to już wtedy dostałam wszystkie papiery i do liczenia ruchów i plan porodu nawet. Położna mi tylko przypomniała, że od 28tc mam liczyć i zapisywać

 

@Patrycja2701z tego co widzę na necie to mam gondole o długości 85cm. Jest naprawdę duża. Nasze dzieci szybko rosną więc u nas musi być jak najdłuższa co by dłużej posłużyła. I jak nadejdą zimne dni to łatwiej opatulic dziecko w gondoli niż spacerówce, choć to też zależy od dziecka. Jeden będzie kochał gondole, jeden już będzie chciał poznawać świat w spacerówce 🙃

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do lekarza teraz też mam w 30 tygodniu i jak na razie pani doktor nic nie mówiła o liczeniu ruchów. Sama obserwuję, ale nigdzie nie zapisuję. Mały jest tak ruchliwy o swoich porach, że ciężko nie zauważyć 😄 Ostatnio ma upodobanie układać się pod żebrami po prawej stronie, no wypięty brzuch w tą stronę jak nic, a do tego aż gorzej oddychać 🙈 Na szczęście nie trwa to jakoś długo, więc idzie wytrzymać. Ja mam łożysko na tylnej ścianie, więc czuję bardzo wyraźnie, a od pewnego czasu już nie są to tylko takie kopniaki w stylu "udało mi się dosięgnąć do jakiejś ściany" tylko takie szuranie wręcz po wnętrznościach 😃 Jestem mega ciekawa ile przybrał na wadze 😃 Tym bardziej, że ostatnio jak byłam u swojej lekarki to nie wiem czy jej się spieszyło czy o co chodziło, ale stwierdziła, że bardziej się przyjrzy na usg i wtedy mi powie wagę, bo teraz to tak trudno określić 🤷‍♀️

@Patrycja2701 u nas w gondoli materac ma długość 77 cm, a sama gondola 85,5 cm. Przy zakupie zwracaliśmy uwagę na wielkość, bo mamy auto 3-drzwiowe, więc nie ma też dużego bagażnika i trzeba nam wózek, który nie zajmie dużo miejsca po złożeniu. Byliśmy zdecydowani na Muuvo Quick 2.0, ale w sklepie wybraliśmy Moon Resea S - oba modele są małe po złożeniu i mega skrętne, lekko się prowadzą. Wzięliśmy ten drugi, bo z Muuvo był jakiś problem z dostawą, nie był dostępny i nie wiadomo kiedy miałby być, więc zmieniliśmy na Moon, bo one są praktycznie identyczne. Gdzieś nawet czytałam, że jeden to firma niemiecka, drugi polska i podobno mają te same części itp. ale pewna nie jestem czy to prawda. 

Edytowane przez Polcia27
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrycja2701 chyba lepiej dłuższa niż krótsza, bo to też kwestia kiedy Ci dziecko usiądzie, a takie leżące to tak jak @Kociara mówi łatwiej nam będzie zimą ogarnąć niż w spacerówce.

 

@Kociara super, że imprezka się udała ☺

 

A co do liczenia ruchów, coś mi się kiedyś o uszy obiło, że od 30 się liczy, także być może dowiemy się na następnych wizytach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Byłam dziś na wizycie. 28+5. Mały waży 1150g. Obrócony jest główką w dół. Dziś już przeczuwałam od rana, że coś jest inaczej, bo od prawej strony, w dół po skosie czułam twardszy brzuch. Wiedziałam, że jakoś inaczej leży. Generalnie wszystko jest ok, choć lekarza martwi moje wysokie ciśnienie i wypisał mi receptę na leki. Mówiłam mu, że taka jest moja reakcja na wizyty u lekarza, nie ważne jakiego, I że w domu mierzę regularnie I jest dobrze. Mam wykupić receptę, gdyby w domu mi zaczęło rosnąć. 

Idę od jutra na 3 dni do pracy, a potem 'bye bye' do końca ciąży już zwolnienie. Cieszę się niezmiernie. 😊

Słuchajcie w sobotę z dziewczynami zrobiłyśmy sobie na jedną nockę wypad do hotelu do spa. Zaliczyłam masaż pleców i stópek, a na następny dzień basen i jacuzzi. Nie pomyślałam, że mogłabym jacuzzi zaszkodzić małemu. Później tak poczytałam, że w sumie to już się nie powinno. Mały musiał być niezwykle zrelaksowany, bo tego dnia mniej go czułam i nieco mnie to zestresowało. Ale na szczęście wieczorem się rozruszał. 😌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny pytanie mam odnośnie pulsu, teoretycznie ciśnienie mam w normie w okolicach 116/ 68, natomiast plus mam w granicach do 100, i zastanawiam się czy nie jest za wysoki...? W czwartek idę do gina ale troszkę się tym plusem stresuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wczoraj dostałam kartę do liczenia ruchów młodego. Dzisiaj pytałam o nią położną. Jak dla mnie nonsens ale ja mam tak ruchliwe dziecko że ciężko przeoczyć jego obecność. 

Wczoraj byliśmy na drugim i ostatnim echu serduszka. Już wszystko jest ok. O dziwo!! O dziwo dostałam zdjęcie 3d! Coś mnie ruszyło i w szoku jestem. Serio. Cały ojciec 🤣🤣🤣🤣

 

Dużo piszecie o tych gondolach. Jak się zrobi ciepło z ciekawości zmierze ją. Muszę zabrać wózek do domu do przeprania bo kupowaliśmy od kogoś. Szczerze nie patrzyłam pod tym kątem jak kupowaliśmy wózek. Zaufałam koleżance która poleciła ten wózek, a pracowała w hurtowni z rzeczami dla dzieci.

Krawczynski 3d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klaudiuszka4 no niby nie powinno się, chyba głównie przez wyższą temperaturę, ale też no raz nie zawsze, dobrze, że wszystko ok. 

 

@Dusia_dd no troszkę wysoki, jakbyś była po jakiejś aktywności, mierzyłaś w domu na spokojnie, czy gdzieś na wizycie? Mnie baba w kolejce do laboratorium wkurzyła, że się niby wciskam bez kolejki to też puls mi skoczył ponad 100, ale w domu tak nie mam. 

 

@Katarzynaa dobre wiadomości i super zdjęcie☺

 

Ja już po wizycie diabetologicznej i tak na świeżo to byłam wręcz załamana, bo były nas tam cztery babeczki i do wszystkich jedno mówiła jak przy takiej już faktycznie ostrej cukrzycy ciążowej i w zasadzie nic nie można, owoców prawie żadnych, soków też, nawet warzywnych, wszystko surowe, no i tak o, ale dostałam glukometr no i odkąd mierzę jestem zdecydowanie spokojniejsza, bo tak jak myślałam tamten wybryk na czczo w laboratorium był raczej przypadkowy, bo teraz nie przekraczam 94 na czczo, dziś 91, po posiłkach w ogóle elegancko, a zjadam i ziemniaczki i wypiłam sok marchewkowy, więc chyba nie jest ze mną aż tak źle 😆 wiadomo słodycze odpuszczam, ale z warzyw i owoców nie będę rezygnować, chyba, że po czymś konkretnym mi skoczy to to z tego zrezygnuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Magdalena.B napisał:

@Klaudiuszka4 no niby nie powinno się, chyba głównie przez wyższą temperaturę, ale też no raz nie zawsze, dobrze, że wszystko ok. 

 

@Dusia_dd no troszkę wysoki, jakbyś była po jakiejś aktywności, mierzyłaś w domu na spokojnie, czy gdzieś na wizycie? Mnie baba w kolejce do laboratorium wkurzyła, że się niby wciskam bez kolejki to też puls mi skoczył ponad 100, ale w domu tak nie mam. 

 

@Katarzynaa dobre wiadomości i super zdjęcie☺

 

Ja już po wizycie diabetologicznej i tak na świeżo to byłam wręcz załamana, bo były nas tam cztery babeczki i do wszystkich jedno mówiła jak przy takiej już faktycznie ostrej cukrzycy ciążowej i w zasadzie nic nie można, owoców prawie żadnych, soków też, nawet warzywnych, wszystko surowe, no i tak o, ale dostałam glukometr no i odkąd mierzę jestem zdecydowanie spokojniejsza, bo tak jak myślałam tamten wybryk na czczo w laboratorium był raczej przypadkowy, bo teraz nie przekraczam 94 na czczo, dziś 91, po posiłkach w ogóle elegancko, a zjadam i ziemniaczki i wypiłam sok marchewkowy, więc chyba nie jest ze mną aż tak źle 😆 wiadomo słodycze odpuszczam, ale z warzyw i owoców nie będę rezygnować, chyba, że po czymś konkretnym mi skoczy to to z tego zrezygnuję. 

 ciśnienie mierze w domu  na spokojnie , czasami jak siedzę i czytam książkę lub coś oglądam to kołacze mi serducho j wtedy wychodzi mi wysoki puls... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dusia_dd u mnie zdarza się puls w granicach 82-92. Mówiłam o tym doktorowi, że nie jest to normą, ale o ile ciśnienie mam w domu w normie to puls zdarza się wyższy. I mówił, że u kobiet w ciąży puls może być wyższy, ale mi w sumie nigdy do 100 nie dobił. Czytałam w necie za to, że za wysoki puls uznaje się ten w granicach 90-100 CHYBA, ŻE... Kobieta przed ciążą miała wysokie tętno, to wtedy w ciąży może mieć tyle. A tarczycę masz w normie.? 

@Katarzynaaktóry jesteś tydzień.? Bo zdjęcie cudowne i nie wiem, czy nie za późno już, a też bym chciała pójść. 😏

@Magdalena.Bponoć zbyt intensywny masaż bąbelków  może  wywołać poród lub poronienie. 😱 Woda miała 36°, więc ok. Ale to był pierwszy i ostatni raz w tej ciąży. Przysięgam.

 

Wczoraj na wieczór już mi było za ciężko z kręgosłupem i powiem Wam, że dziś się turlam. Strasznie mi ciężko chodzić. Wróciłam do domu i leżę... Jeszcze 2 dni w pracy. Myślałam, że będzie lżej. 😐 Mały za to fika, ma zdecydowanie więcej energii niż ja. 🙈

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Klaudiuszka4 napisał:

@Dusia_dd u mnie zdarza się puls w granicach 82-92. Mówiłam o tym doktorowi, że nie jest to normą, ale o ile ciśnienie mam w domu w normie to puls zdarza się wyższy. I mówił, że u kobiet w ciąży puls może być wyższy, ale mi w sumie nigdy do 100 nie dobił. Czytałam w necie za to, że za wysoki puls uznaje się ten w granicach 90-100 CHYBA, ŻE... Kobieta przed ciążą miała wysokie tętno, to wtedy w ciąży może mieć tyle. A tarczycę masz w normie.? 

@Katarzynaaktóry jesteś tydzień.? Bo zdjęcie cudowne i nie wiem, czy nie za późno już, a też bym chciała pójść. 😏

@Magdalena.Bponoć zbyt intensywny masaż bąbelków  może  wywołać poród lub poronienie. 😱 Woda miała 36°, więc ok. Ale to był pierwszy i ostatni raz w tej ciąży. Przysięgam.

 

Wczoraj na wieczór już mi było za ciężko z kręgosłupem i powiem Wam, że dziś się turlam. Strasznie mi ciężko chodzić. Wróciłam do domu i leżę... Jeszcze 2 dni w pracy. Myślałam, że będzie lżej. 😐 Mały za to fika, ma zdecydowanie więcej energii niż ja. 🙈

 

ja raczej z tych co mają niskie ciśnienie i niski puls... ale diabetolog mi dzisiaj powiedział że te "wyrzuty" wysokiego pulsu to od tarczycy, mam niedoczynność i Hashimoto  .. na dniach będe miała teleporade z endokrynologiem to jeszcze dopytam... 

ja ostatnio zastanawiam się nad 3d ale się jeszcze waham... mała dzisiaj dokazuje... jak nie w dole to pod żebrami..  aż śmiać mi się chce...

dzisiaj sobie pomyślałam że może damy na imię córeczce Kornelka... bo tylko to jedno imię do mnie przemawia... zobaczymy bliżej porodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Cieszę się, że u was i maluszków wszystko dobrze. Choć zaczynam się stresować jak widzę, że wasze bobaski dużo lżejsze od mojej (w 27+6tc ważyła 1260g) mam nadzieję, że zwolni i urodzi się niewielka jak starsza siostra 🙃

@Klaudiuszka4 jak ja ci zazdroszczę! Ile bym dała, żeby pójść na basen. Moje plecy tęsknią za biczem wodnym 😍. Niestety u nas nie otworzyli wcale nawet jak było już pozwolenie. W sąsiednim mieście otworzyli ale tam w szatniach syf zawsze byl i nie chodzę tam od bardzo dawna.

@Katarzynaaśliczne maleństwo 😍

 

U nas wymiana dachu się zaczęła, dziś 4dzien i padam na pysk. Jak narazie wszystko idzie pod górkę, sufit syna pod ciężarem tatuśka pękł i ma dziurę - następny wydatek, w sypialni jak wyciągali belkę też ścianę rozkuli a wczoraj syn skręcił kostkę i ma założoną szynę ☹️ dziś jeszcze ogłosili, że od soboty nowe restrykcje- ani córy do przedszkola nie będę mogła dać. I markety budowlane zamkną- jak czegoś zabraknie to leżymy.

Ja obiadki gotuje, sprzątam i sprzątam. Teraz jeszcze muszę objąć syna obowiązki ☹️ czyli królik, pies, koty i kury też na moich barkach. Mam nadzieję, że chociaż nie będę tyć przy tak dużej ilości zajęć 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociara dzięki dzięki 🙂 Ale mój syn mały chyba nie jest. Teraz mu policzył 1500g a ma 30 tydzień. Wydaje mi się że może być większy bo jak przyłoży to mnie aż boli. Ciekawe kiedy dotrze do niego że dzieci w jego tygodniu już tak nie wierzgają... A z drugiej strony może i dobrze. Wiem że jest i że raczej nic złego mu się nie dzieje.

@Klaudiuszka4 to jest 30 tydzien. Wydaje mi się że jestem jedną z pierwszych która ma tu rodzić więc za późno chyba nie jest 🙂 Ogólnie mi mówili ze 3 prenatalne są płatne 270zł i dają filmy na nich i zdjęcia na pedrive. Ja miałam robione echo już drugi raz.. powiedzieli że to są te 3 prenatalne. No i miałam skierowanie od lekarza więc za darmo to było. Mam tylko jeden film jak śpi... 

Nic specjalnego. No może specjalnego bo on prawie nigdy nie śpi 🙂 No i te zdjęcia 3d. Nie wiem czy każda przychodnia robi takie foty bo ja chodzę do prywatnej przychodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koty koty po posiłku każą 100/110? A masz 90 po posiłku?

Ja mam mierzyć 4 razy dziennie: na czczo mam mieć do 90 najlepiej, ale norma ciążowa jest do 92 i potem godzinę po trzech głównych posiłkach mam mieć do 140.

No i na czczo wychodzi mi 91, więc dobrze, a po posiłkach mam tak 102, 110, 118, a najwięcej 123 miałam, więc nadal do 140 daleko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Magdalena.B napisał:

@koty koty po posiłku każą 100/110? A masz 90 po posiłku?

Ja mam mierzyć 4 razy dziennie: na czczo mam mieć do 90 najlepiej, ale norma ciążowa jest do 92 i potem godzinę po trzech głównych posiłkach mam mieć do 140.

No i na czczo wychodzi mi 91, więc dobrze, a po posiłkach mam tak 102, 110, 118, a najwięcej 123 miałam, więc nadal do 140 daleko. 

no  i bądź człowieku mądry, wczoraj diabetolog mówił że do 100 na czczo jest ok, a dzisiaj ginekolog kazał mi się skontaktować z diabetologiem bo do 100 to za wysoko... masakra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dusia_dd na czczo do 100 dla normalnych ludzi😆 dokładniej do 99 jest norma, a może ten diabetolog ma głównie do czynienia z normalnymi ludźmi stąd taka jego odpowiedź, ginekolog stosuje normy dla ciężarnych, które wynoszą 92, podobno parę lat temu było 94.

 

@koty koty jeszcze cały czas rozmyślam nad tym co napisałaś, że 100 czy 90 po posiłku to za mało? Ja nie dostałam dolnej granicy po posiłku i nie znalazłam również nigdzie takich, bo skoro norma na czczo jest od 70 to ciężko żeby po posiłku spadło poniżej 70, raczej wynik będzie wyższy niż na czczo, a skoro mamy koło 90 mieć na czczo to jeśli po posiłku spada do 90 to tylko się cieszyć.

 

Dowiedziałam się, że najwyższe stężenie cukru jest właśnie godzinę po posiłku, żeby po dwóch, trzech godzinach spaść. Czyli z tego powodu każą mierzyć godzinę po posiłku, żeby wiedzieć jaki mamy największy skok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...