Skocz do zawartości

Czerwcówki 2021🤰 | Forum o ciąży


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia

U nas dzisiaj po USG . Wszystko w porządku lekarz sprawdzał wszystko dokładnie 2 razy ze względu na cukrzycę 😉Wszystkie parametry odpowiadają wiekowi ciąży Pola waży 1527 g  29t6d . Położenie poprzeczne mam nadzieję że się odwróci 🙄

 

Co do kosmetyków narazie nie wiem przeglądam i czytam opinie . Dziś mi przyszedł cudny komplet do wózka waflowy kocyk z muślinu i cudna koronką 🥰 Jutro przyjdzie następne zamówienie 🙊 mąż biega codziennie do paczkomatu 😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elvi cudownie że wszystko w porządku z malutkim 😊 babydream natural olejek ma w składzie olej z migdałów, z soji i nasion słonecznika oraz przeciwutleniacz - witaminę E, także bardzo dobry olejek i kupię albo jego albo po prostu w aptece czy zielarskim zwykły olej z migdałów 100% bez innych olejków. 


@Kociara a na pupę zerknij może na linomag zielony ma tylko olej lniany, lanolinę i wazelinę, a ten alantan zobacz zawiera: alantoinę oraz substancje pomocnicze: lanolinę, parafinę ciekłą, wazelinę białą, etylu parahydroksybenzoesan, glikol propylenowy, wodę oczyszczoną. Może się czepiam, ale jak można lepiej to czemu nie😉


@paula22 och jak dobrze, że wszystko ok z córeczką, chyba też wybiorę się na trzecie prenatalne dla spokojności z tą cukrzycą...

A jak tam cukier? Jak Ci z insuliną? Ja mam czas do wtorku na ogarnięcie na czczo i już wyłapuję jakieś patenty, więc mam nadzieję, że się uda. A i mówiłaś o szlafroku cienkim, ja właśnie znalazłam bawełniany dolce sonno na słodki sen com pl, tylko czekam na kolor, pani mówiła, że po świętach będą, fajna jakość, przyzwoita cena, wzięłam od nich dwie koszule tak już pod kątem, że do szpitala i są bardzo spoko, no i oczywiście, że nie oparłam się tym cudnym śpiochom i kupiłam jedne dla Laurci🥰 a i też zamawiam a mąż odbiera 😆 pokaż te cudowności 🥰

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka, fajnie że u dzieciaków u was dobrze, ja ostatnio się zamartwiam tym cukrem i chyba pójdę do innego diabetologa na kontrole, poza tym zaczęłam brać żelazo... no i zaczęły się problemy z wypróżnieniem... jak sobie z nimi radzić teraz? bo wcześniej jadłam śliwki suszone i było super... a teraz? przy cukrzycy ciążowej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny. 😊

Ostatnio byłam nieco milcząca, ale wynikało to z tego, że po urlopie wróciłam na 3 dni do pracy porozliczać się. W weekend przywieźli nam beton na posadzkę to pokoju młodego i trochę było syfu. 😑 A ostatnie 3 dni siedziałam jak strzępek nerwów, bo lekarz miał mi w poniedziałek wystawić zwolnienie i do wczoraj nie było go w systemie. 🤐 Byłam wściekła jak nie wiem i wisiałam na telefonie, żeby tam się dodzwonić do przychodni, a tam albo telefon wyłączony albo zajęte. Na szczęście wczoraj się dowiedziałam, że zwolnienie doktor wystawiał późno koło 23 na dyżurze w szpitalu i jeszcze nie ma w systemie, ale na pewno poszło. Teraz okres wypłat, ja w stresie czy mi w pracy nieobecności nie wstawią i nie potrącą z wypłaty, żeby on wgl o mnie nie zapomniał, a ten sobie robi co chce. 😡

Wczoraj już byłam nieco spokojniejsza, więc rozłożyłam wózek na części pierwsze, żeby wszystko już ładnie poprać i zabezpieczyć, żeby mi się nie kurzyło. Nie mam pojęcia jeszcze co do kosmetyków, czytam co piszecie... Ja ponad 7 lat temu uwielbiałam emolienty, ale teraz nie jestem na czasie co i jak. Pamiętam, że wtedy dostałam od położnej płyn do kąpieli Ziajka natłuszczający. Przyjemnie pachniał. Ale teraz trzeba by poczytać lepiej składy, bo chemii wszędzie pełno. 

Przez te ostatnie stresy całkiem zeszło na odległy tor te usg. Muszę zadzwonić i czym prędzej się umówić. 😳 Ale cieszę się, że u Was wszystko ok. Mi ostatnio już ciężko, z kręgosłupem, z oddechem, że znalezieniem pozycji wygodnej do siedzenia. Za prasowanie już muszę się wziąć bo w koszu się już nie mieści... Na przedświąteczne zakupy też muszę się wybrać. No i mąż mnie ostatnio poprosił, żeby walizkę już spakować. Po weekendzie w spa, stoi już prawie 2 tygodnie w salonie I nie mam weny. Wgl powiem Wam, że po tej zmianie czasu brakuje mi dnia. Nie umiem się odnaleźć. 🤦‍♀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dziś po kontroli u lekarza prowadzącego - wszystko w normie, tylko żurawinę mam brać bo wyniki z moczu średnie 😛 Doktor potwierdził to co pani na usg prenatalnym mówiła, duży chłopak - 1600g już mamy 🙂

Co do kosmetyków, to ja się szarpnęłam na Hagi Baby jeśli chodzi o płyn do kąpieli i krem nawilżający - Polska marka, a skład też fajny 🙂Do pupy położna polecała linomag zielony właśnie, sprawdzałam sobie skład i wygląda ok, muszę tylko dotrzeć do tego żeby go kupić. 

@Klaudiuszka4 - ja ostatnio męczę się w tempie ekspresowym, a czas ucieka, przy tych przedświątecznych przygotowaniach to już w ogóle.

Całe szczęście że za chwilę będzie po świętach, bo jeszcze ich nie ma, a już mam dosyć, najchętniej zamknęłabym się sama w domu, a tu i na pierwsze i na drugie święto idziemy do rodziny (najbliższej, także bez tłumów), co nie oznacza braku przygotowań, bo spotkania "składkowe". 

@Dusia_dd z zaparciami bardzo nie pomogę, wiem że owoce pomagają, ale przy cukrzycy pewnie odpadają... Może jakieś otręby są dozwolone? Tylko na spotkaniu że szkoły rodzenia pani dietetyk też mówiła, żeby je namaczac i nie jeść na sucho, bo odwrotny efekt mogą przynieść 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokusiło mnie i zjadłam trochę chipsów wieczorem (ostatnio jadłam chyba na samym początku ciąży), teraz mam karę, żołądek mi skręca, mdli mnie i przeczyszcza. Nigdy więcej tego świństwa!

@Dusia_dd ja od żelaza mam luźny stolec, albo od herbaty z pokrzyw. Kiwi pewni nie możesz ale kapustę kiszoną chyba tak? Spróbuj, może pójdzie lżej.

@Magdalena.Bdzięki, każda rada cenna jest 😉

 

Dzieciaczki zdrowo rosną, super dziewczyny! 

 

Powiem wam, że ostatnie dwa dni jestem tak wymęczona, że ledwo stoję na nogach 😳 mąż mnie nawet wczoraj opierniczyl, że cały dzień coś robię. Ładna pogoda była to i z dzieciakami na dwór musiałam iść a samych nie mogę puścić jak remont na dachu bo czasem coś akurat spadnie i będzie problem.

 

A synowi ściągnęli szynę 😍 tyle, że kuleje mi trochę, mówi, że nie boli, czy to normalne po skręceniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociara super, że zdjęli mu szynę, trochę ponosił to i mięśnie się zastały, pewnie też przyzwyczaił się do takiego chodzenia oszczędzając wcześniej nogę z szyną, po kilku dniach powinno mu przejść, dobrze, że nie boli, ale jak dalej tak będzie chodził to może na kontrolę..? A i oszczędzaj się 😘

 

Ja się trochę podłamałam, bo wczoraj ogłosili w moim szpitalu znowu zakaz porodów rodzinnych do odwołania i teraz kto wie czy zdążą do czerwca znieść... Nie chcę sama... W takim wypadku chyba zdecyduję się na płatną położną, bo jak tak 5 porodów będzie naraz i sama mam tam siedzieć to chyba zwariuję 😆 powiedzcie, jakie macie doświadczenia czy przemyślenia co do porodu, opieki i ogólnie? Ja nigdy nawet w szpitalu nie byłam i już to mnie trochę paraliżuje, a jeszcze jak mam być tam sama i nie wiedzieć co się aktualnie dzieje i tylko mi będzie ktoś wpadał i wypadał to ja nie wiem co to będzie 🙈

 

A jeszcze z tym cukrem na czczo nie mogę się uporać, mam najniżej 90 a tak do 93, 94 się zdarza. Już takie eksperymenty robię, raz się najem żeby dłużej to za wysoki rano, zjem lekko to się cieszę bo po posiłku 89 mówię łaa to rano będzie elegancko a tu 93 i jak to zrozumieć 🤷‍♀️ 

 

Ale nic to, Wesołych Świąt dziewczyny😘

Edytowane przez Magdalena.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociara może mieć tak przez jakiś czas. Pamiętam jak ja za dzieciaka skręciłam nogę to bałam się na nią w ogóle stanąć. 

 

Ja już też po usg,  miałam wczoraj. Franek ma już 1652 g i rozwija się książkowo, więc bardzo się cieszę ❤ 3d niestety nie wyszło 🙁 mały zasłonił się rączkami, gdzieś tam stópkę sobie też obok wsadził, więc po kilku próbach dostałam jedno najlepsze zdjęcie ale jedyne co tam widzę to nosek 😆 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magdalena.B kontrolę syn ma po tygodniu. Chyba faktycznie mięśnie mu się zastały bo coraz lepiej już chodzi. U nas nikt nie miał wcześniej skręconej nogi więc nawet nie wiemy jak powinno być 🙆.

Co do porodu, ja zawsze sama rodziłam i tym razem też będę, choć miło by było gdyby ktoś masaż pleców zrobił. Tak czy siak wykonujesz polecenia położnej a chłop to tylko do trzymania za rękę. Mnie by denerwował i stresował. Denerwował- bo wiadomo, na porodówce zawsze to wina mężczyzny, że się cierpi! A stresował bo on bardzo delikatny i z pewnością by się tylko trząsł że strachu a po nim bardzo widać emocje więc wolę patrzeć na położne pewne siebie, wiedzące co robić niż na przerażonego mężczyznę. Wody i tak nie można pić a usta zwilżą i piguły 😉 

@Polcia27 jak te dzieci szybko rosną!

@Patrycja2701 odpocznij kobieto, nogi do góry a resztę niech mąż się zajmie.

@paula22 a nie reagujesz czasem złym samopoczuciem przed wizytą? Ja mam tak za każdym razem. Rano też mnie telepało, myślałam że mam gorączkę ale przypomniało mi się, że wizytę mam w środę 🙆

 

Ja też od rana w kuchni 🙃 zaczęło się nerwowo bo sernik miałam rzadki a boki się przypalały, prawie się poryczałam 😳 ale wzięłam głęboki wdech i pojechałam zła na cały świat do sklepu po babeczki do robienia (te ala gotowce) żeby choć coś mieć słodkiego na święta 😅 Sernik okazał się dobry 😁 przypalony ale dobry 😅. Powiem wam, że odkąd jestem w ciąży ŻADNE ciasto mi nie wyszło. Za mną dwa przypalone i trzy zakalce 🤷 już powiedziałam, że zanim urodzę nic nie piekę! 

Odpoczęłam, idę zrobić barszcz biały na rano bo mąż i corcia to ranne ptaszki i od razu muszą jeść.

 

Wesołych, zdrowych i pogodnych Świąt 😘

Edytowane przez Kociara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesołych świąt dziewczyny,  spokojnych i zdrowych 🙂

 

Ja też od rana prawie w kuchni, uparłam się dwa mazurki z bezami zrobić + jeszcze jedne ciastka i trochę mi zeszło 😛 jeszcze chętnie bym sernik zrobiła, ale kto by to wszystko zjadł 😄 dwa, że chyba już w nocy bym go mieszała 😛 no i po wszystkim trzeba było kuchnie ogarnąć, na szczęście mąż współpracował jeśli chodzi o sprzątanie 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrycja2701 ja tak samo. Mąż sprząta i remontuje, a ja w kuchni piekę i zmywam na zmianę. 🙄 Kręgosłup, kark i stopy bolą jak nie wiem. Leżę sobie teraz i odpoczywam. Jeszcze jajeczka faszerowane trzeba zrobić i pastę z makreli. Ale to na luzie na siedząco wieczorkiem zrobimy. Dziś skończyłam wczorajszy sernik, mazurek i sałatka. Mam dość. Kiełbasy pilnuję przed psami, bo pilnują 🙈

@Kociara muszę Ci przyznać, że coś w tym jest. Mi nigdy poza ciążą serniki nie wychodziły, inne ciasta super. A teraz na odwrót, serniki pięknie rosną, a inne albo przypalone, albo niewyrośnięte. 

 

Udało mi się umówić na wtorek na Usg, więc mam wizytę u prowadzącego i usg trzeciego trymestru jednego dnia. 👌

 

Życzę Wam zdrowych i spokojnych świąt. 😊 Korzystajmy odpoczywając, żeby nasze dzieciaczki rosły dalej zdrowo. ❤️❤️❤️

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Magdalena.B napisał:

@Kociara super, że zdjęli mu szynę, trochę ponosił to i mięśnie się zastały, pewnie też przyzwyczaił się do takiego chodzenia oszczędzając wcześniej nogę z szyną, po kilku dniach powinno mu przejść, dobrze, że nie boli, ale jak dalej tak będzie chodził to może na kontrolę..? A i oszczędzaj się 😘

 

Ja się trochę podłamałam, bo wczoraj ogłosili w moim szpitalu znowu zakaz porodów rodzinnych do odwołania i teraz kto wie czy zdążą do czerwca znieść... Nie chcę sama... W takim wypadku chyba zdecyduję się na płatną położną, bo jak tak 5 porodów będzie naraz i sama mam tam siedzieć to chyba zwariuję 😆 powiedzcie, jakie macie doświadczenia czy przemyślenia co do porodu, opieki i ogólnie? Ja nigdy nawet w szpitalu nie byłam i już to mnie trochę paraliżuje, a jeszcze jak mam być tam sama i nie wiedzieć co się aktualnie dzieje i tylko mi będzie ktoś wpadał i wypadał to ja nie wiem co to będzie 🙈

 

A jeszcze z tym cukrem na czczo nie mogę się uporać, mam najniżej 90 a tak do 93, 94 się zdarza. Już takie eksperymenty robię, raz się najem żeby dłużej to za wysoki rano, zjem lekko to się cieszę bo po posiłku 89 mówię łaa to rano będzie elegancko a tu 93 i jak to zrozumieć 🤷‍♀️ 

 

Ale nic to, Wesołych Świąt dziewczyny😘

Powiem Ci tak a propo cukru rano.. na początku lutego jak zaczęłam badać cukier, jadłam o 21.30 takie porcje że byłam najedzona usypiając, i moałam cukier do 90,  potem zmieniłam menu i jadĺam jogurt z musli albo kanapkę z szklanką mleka, no i cukier rado do 100... ostatnio z znowu przerzuciłam się na pełniejsze 2 kolacje i rano miałam nawer 86... no i najważniejsze starać się wstawać w miarę o tych samych porach, najlepszy cukier miałam rano jak wstawałam o 7 godz

 

Dziewczyny ja wczoraj i dzisiaj tak zaszalałam z tymi przygotowaniami że najlepiej już  bym poszła spać... ledwo się ruszam a zgagę mam tak wielką że mam wrażenie że zwymiotuje..😒 

Starszego syna rodziłam z mężem i cały czas miał przechlapane bo zemściłam na niego ile się dało,  niestety nie doczekał się narodzin syna na porodówce  bo zabrali mnie na cesarkę.  Teraz prawdopodobnie też będzie cesarka więc go i tak i tak ominie poród..

Ja dopiero na wizytę idę 15go kwietnia  u może wtedy zrobi mi usg.. nic na ostatniej wizycie nie mówił więc nie wiem  a będzie to u mnie 30 tydzień 

Życzę zdrówka, rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy oraz aby dzieciaczki nam zdrowo rosły i szczęśliwie nam się porodziły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko z pytaniem, kupujecie coś do kąpieli dla bobaskow? Robię zamówienie i już sama zgłupiałam. Chciałam kupić linomag do mycia, po czym go usunęłam z listy i wrzuciłam oilatum emulsje bo przy starszych musiałam się na to przerzucić przez AZS. Tylko nie wiem, czy szkody małej nie zrobię kąpiąc ja od razu w emolientach. A i czy do mycia do szpitala coś bierzecie? 

 

W aptece Gemini można jakoś zrobić zamówienie i odebrać za free na miejscu? Nie pasuje mi czekać na kuriera. 

Mam listę na prawie 300zl 😳 co prawda, jeszcze starszej leki biorę bo się pomału kończą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Hej dziewczyny Święta , święta i po świętach. 

@KociaraPrzed wizytą mam zawsze natłok myśli  ale raczej od tego źle się nie czuje. Zawsze mnie meczy czy wszystko dobrze z małą czy dobrze jem , czy nie jest za mała lub za duża co często przy cukrzycy się zdarza. Co do kosmetyków to myślę nad babydream  natural lub HiPP czytałam składy i mają dobrą opinię . Raczej bym nie zaczynala od emolientow. Ło matko co ty żeś nabrała że taka kwota? Ja akurat pielęgnacje zostawiłam sobie na koniec . Dla siebie muszę dokupić jeszcze jedna koszule i 2 staniki do karmienia a dla małej właśnie kosmetyki, wanienkę , pampy i chusteczki a tak to resztę mam 😉

@Dusia_dd  Ja przy pierwszym porodzie miałam męża teraz nie wiadomo jak to będzie . Dopytywałam u znajomych które niedawno rodziły i pielęgniarki i położne bardzo pomocne więc w razie co jakoś przetrwam te 3 dni. Boje się dłuższego pobytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociara Mnie też przestrzegali przed wprowadzaniem emolientów od samego początku. Ja poczekam i gdyby bejbi miało jakieś problemy skórne, to rozważę.  Jestem zwolenniczką minimalnej pielęgnacji dla maluszka, więc na początek ograniczę się do ciepłej wody. Zamówiłam co prawda płyn 2w1 Dzidziuś. Rozważałam też żel i szampon  z Rossmanna, ale zapach mnie bardzo drażni.

 

A jeśli chodzi o pielęgnację po kąpieli to podzielę się z maluszkiem swoim olejkiem ze słodkich migdałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Ja w końcu dodałam dzisiejszy brzuszek w galerii 30t5d 😉

@koty koty ja właśnie chce kupić olejek ze słodkich migdałów w Rossmanie mają w tej serii Babydream natural. Więc dokupie jeszcze bo ja też nie zamierzam prac ale świetnie mi się sprawdziły 12 lat temu jak byłam po pierwszym porodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paula22 noo, właściwie 240zl bez leków córki 🙃 ale to z witaminami dla mnie jeszcze bo też mam resztki. Kosmetyki potrzebne od samego początku i do szpitala dla mnie to koszt 150zl z oilatum nad którym się waham. Wzięłam linomag, maltan, alantan, tormentiol, patyczki kosmetyczne, mediderm 1kg bo używamy wszyscy, Tantum rosa jakiś w buteleczkach -mysle że się przyda w szpitalu i lewatywę żeby zrobić jak się zacznie 🤫 wolę się przeczyscic bo w szpitalu i tak się nie załatwię - taka blokada psychiczna.

Też mam 4szt majtek kupione, myślę, że starczy, najwyżej przepiore.

@Klaudiuszka4jak wizyta?

Powiem ci, że w poprzednich ciążach nic takiego nie miałam- piekłam normalnie a w tej to jakiś fatum 😈

 

Jadę zaraz po wanienkę dla małej. Jeszcze czapeczki i skarpetki muszę jej jakieś porządne kupić tylko nie wiem gdzie. Takie żeby nie spadały 🤔

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociara jeśli z Gemini to łykaj to mydełko do kąpieli: Eco Laboratorie Baby Care, krem-mydło dla dzieci, 300 ml 14,29 zł piękny skład, mam przyszło, myślę, że będzie naprawdę ok, dużo olejków w składzie, ale nie jest tłuste czy coś, właśnie ładnie myje, spróbowałam 😆 wzięłam też z tego kremik taki ochronny do buźki czy coś i awaryjnie z cynkiem na pupę zamiast sudokremów i innych tym podobnych. A na codzień ten linomag zielony. 

Do szpitala do kąpieli myślę, że wezmę właśnie to mydełko i sama się w tym wykąpię, a młodą ewentualnie, ale raczej słyszę, że nie kąpie się w szpitalu, aby ta maź się wchłonęła no i tworzy ona też barierę ochronną przed dziadostwami w szpitalu, a kąpiel dopiero w domku. 

Też jak zamawiałam takie rzeczy to poszły chyba dwie stówki, bo i majtki i wkłady podkłady, te laktacyjne też wzięłam i tak kasa leci... 

 

@paula22 😍😍😍 super brzusio😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

@Kociara to tak z rzeczami dla nas tyle wychodzi . Ja się zaopatrzyłam dla siebie wcześniej bo chciałam rozbić to cenowo . 

@Magdalena.B Dziękuję 😘Ja też w szpitalu na e będę kąpała. 

 

Mi dziś cukier szaleje i naczczo 2 dni więc muszę zwiększyć dawkę insuliny 😔pewnie przez to że w święta jadłam trochę inny chleb bo mojego nie mogłam dostać nigdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...