Skocz do zawartości

Czerwcówki 2021🤰 | Forum o ciąży


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

@Ewelinaaa31 osobiście nie miałam do czynienia z Dove ale znajomi mówili że kąpali w tym córeczkę i było okej, ale myślę że to kwestia dziecka. 

Ja kupiłam olej ze słodkich migdałów i z tej serii baby dream Natural z rossmanna bo to nam polecała położna ze szkoły rodzenia.

Fajnie wam dziewczyny że już wiecie co i jak. Ja mam niezmiernie termin na 8.06, na razie nic mi lekarka nie mówiła, ale wskazań do cesarki nie mam, więc będę czekać z niecierpliwością 😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ewelinaaa31 oj jeśli chcesz łagodne kosmetyki to tak naprawdę żadne z tych wymienionych. Zerknęłam na składy, dove ma silne detergenty, ogólnie bardzo chemiczny, ziaja ma parafinę - produkt uboczny wydobywania ropy, silikony i parabeny więc no bardzo kiepsko, bambino dokładnie to samo. Hipp jest jeszcze całkiem spoko. Jeśli rozpatrujesz dostępne w rossmannie to może zerknij na babydream natural - składy naprawdę bardzo przyzwoite. Corine de farme też fajne składy. A poza rossmannem to na necie albo w gemini, pewnie jeszcze gdzieś ale nie szukałam, eco lab (eco laboratorie) składowo bardzo dobrze. Zrobiłam spory research w tym temacie, a że lubię i interesuję się składami to staram się mądrze wybierać. 

 

A i dziewczyny, przestrzegam też przed nadmiernym używaniem oliwki (szczególnie tych parafinowych). Skóra maleństwa nie potrzebuje aż tak silnego natłuszczania, warto użyć delikatnego płynu, który nie wysuszy i nie spowoduje dyskomfortu i zabezpieczać tylko strategiczne miejsca. Często niestety stwierdza się u dzieci łojotokowe zapalenie skóry, którego można by było w wielu przypadkach uniknąć właśnie nie natłuszczając za bardzo. 

 

Ach zbliżamy się coraz bardziej do finału 🥰 fajnie, że już wiecie, a te co nie wiedzą to piąteczka 😅 jak wcześniej chciałam dotrwać do terminu, tak teraz ucieszę się jak samo się zacznie szybciej, nie chcę iść do szpitala i czekać albo jeszcze gorzej mieć wywoływany poród. Ginka powiedziała, że skierowanie dostanę w związku z cukrzycą i ustawa jest taka, że niezależnie czy z insuliną czy bez, ale że może lekarz nie weźmie mnie od razu na oddział tylko najpierw do przychodni i będzie co kilka dni chcieć kontrolować. A jak u Was słodkie mamy? Jak łożysko, przepływy i pomiary dzidziusia? Widać jakieś skutki cc, czy na razie wszystko w normie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

@Magdalena.B U mnie wizyta dopiero 5 maja w środę . A tydzień później USG więc może wtedy coś się dowiem na temat pomiarów . Diabetologa mam 12 mają i może zalapie się na jeszcze jedną wizytę przed porodem. Narazie wszystko było ok ale ostatnio mam skoki cukru po posiłkach których wcześniej było ok 😔ale pani diabetolog mówiła że może cukier teraz szaleć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paula22 a to jeszcze chwilka. Ja byłam wczoraj i póki co bez zastrzeżeń na szczęście. Po posiłkach mi się udaje, tylko na czczo czasem skoczy kilka powyżej 90. Też nie rozumiem, zjem raz coś i rano elegancko, zjem drugiego dnia to samo i rano przekroczone 🤦‍♀️ dziwne to wszystko. Śledzę grupy na fb i tak naprawdę każda dziewczyna ma inaczej, co innego działa, człowiek tylko głupieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny, broniłam się, walczyłam, i od dzisiaj jednak insulina... mam nadzieję że mąż będzie mnie kłuć... bo ja przy sprawdzaniu cukru to prawie mdleje...  no ale miejmy nadzieje że z maleństwem wszystko w porządku, byłam dzisiaj u innej diabetolog i zdziwiła się postawą mojego poprzedniego diabetologa... mam nadzieje że nie zaszkodzilam małej,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku dziękuję Wam bardzo za podpowiedzi 😘Rzeczywiście chyba zrezygnuję z tego Dove i wybiorę coś łagodniejszego... 

Bardzo mi pomogłyście 😃

Ja byłam u lekarza przedwczoraj... Wszystko dobrze, przepływy ok... Wód trochę więcej ale nadal w normie... Mała ma 2050g...i jest narazie ułożona miednicowo... Ale ma jeszcze czas bo mam termin na 22 czerwca... 

Mimo że przedwczoraj było wszystko dobrze to ja znów trochę się stresuje bo od wczoraj trochę mnie częściej skurcze łapią... Niby Ja mam skurcze praktycznie całą ciąże (które na szczęście nie wpływają na szyjkę).. Ale ostatnio było ich już mniej a teraz zmów się pogorszyło... Za 2 tygodnie mam komunię synka... Oby nic się nie wydarzyło do tego czasu... 🥺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że przeczytałam tu od Was o skurczach bo też ostatnio miałam i zastanawiałam się czy mają prawo już być tak wyczuwalne na tym etapie co jesteśmy. Chociaż to moja trzecia ciąża to nie pamiętam już jak to było z tymi skurczami przepowiadającymi około 34 t.c.

 

Dziś postanowiłam że zaraz po majówce spakuję walizkę do szpitala. Chyba najwyższy czas przy 3 ciąży :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Magdalena.B napisał(a):

@Dusia_dddasz radę, podobno o wiele lepsze niż kłucie lancetem do pomiarów 😉 a jakie przekroczenia Ci wychodziły? 

 

@Ewelinaaa31 też mam i to czasem w najmniej oczekiwanych momentach, no ale chyba tak już musi być, ćwiczy sobie maciczka😉 wytrzymasz, będzie dobrze😊

Przekroczenia miałam do 96-98, tylko ja mam ogromne problemy z wstawaniem w okolicy 7, najczęściej wstawałam po 8 a śniadanie jadłam po 9... no ale może w końcu mężowi uda się mnie dobudzać...

właśnie jestem po pierwszej dawce insuliny.. 30 minut nam zajęło wkłucie.. 🤣  ja płakałam, śmiałam się i bałam, 12 letni syn się brechtał a mąż jako wykonawna wkłucia stresował się i śmiał na zmianę... no ale jak to bywa za pierwszym razem,  strach miał wielkie oczy, jutro powinno pójść szybciej... 😉 syn nawet wyciął i zrobił mi plakietke "dzielny pacjent" 😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Magdalena.B napisał(a):

@Dusia_dddasz radę, podobno o wiele lepsze niż kłucie lancetem do pomiarów 😉 a jakie przekroczenia Ci wychodziły? 

 

@Ewelinaaa31 też mam i to czasem w najmniej oczekiwanych momentach, no ale chyba tak już musi być, ćwiczy sobie maciczka😉 wytrzymasz, będzie dobrze😊

Przekroczenia miałam do 96-98, tylko ja mam ogromne problemy z wstawaniem w okolicy 7, najczęściej wstawałam po 8 a śniadanie jadłam po 9... no ale może w końcu mężowi uda się mnie dobudzać...

właśnie jestem po pierwszej dawce insuliny.. 30 minut nam zajęło wkłucie.. 🤣  ja płakałam, śmiałam się i bałam, 12 letni syn się brechtał a mąż jako wykonawna wkłucia stresował się i śmiał na zmianę... no ale jak to bywa za pierwszym razem,  strach miał wielkie oczy, jutro powinno pójść szybciej... 😉 syn nawet wyciął i zrobił mi plakietke "dzielny pacjent" 😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gucia23ja też zamierzam się pakować po majówce, chociaż te najważniejsze, podstawowe rzeczy...i w ogóle muszę się wziąć ostro za zakupy dla małej.. To też moja trzecia ciąża... Więc może być różnie 🙂trzeba być przygotowanym na wszystko...  

@Magdalena.Bdzięki za wsparcie, czasem naprawdę tego potrzebuje...

Edytowane przez Ewelinaaa31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gucia23ja też zamierzam się pakować po majówce, chociaż te najważniejsze, podstawowe rzeczy...i w ogóle muszę się wziąć ostro za zakupy dla małej.. To też moja trzecia ciąża... Więc może być różnie 🙂trzeba być przygotowanym na wszystko...

@Magdalena.B dzięki za wsparcie, czasem naprawdę tego potrzebuje...😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dusia_dd a czemu musisz wstawać o 7? Może kwestia późniejszego ostatniego posiłku i wtedy pośpij dłużej. Ja zauważyłam, że faktycznie niewyspanie wpływa na wyniki, tak samo jadłam późno, a wstałam wcześnie żeby zmierzyć i kiepsko było, wcale 8 godzin mi dobrze nie robi, lepiej bliżej 10. Gratuluję tytułu dzielnego pacjenta😁

 

@Gucia23 @Ewelinaaa31 a ja miałam wyrzuty, że jeszcze niespakowana, chociaż wszystko chyba mam, ale do walizki jakoś ciężko powrzucać😆 a wiem co mnie powstrzymuje, muszę koszulki poprasować, hmm może dzisiaj..? Mąż będzie spokojniejszy, bo codziennie pyta czy spakowana jestem, bo on musi wiedzieć co ma wziąć w razie czego 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam dzisiaj przesyłkę ze Smyka z kocykiem bambusowym. Bardzo fajny mięciutki, zobaczymy jak będzie po praniu. To już chyba ostatnia rzecz jakiej mi brakowało do walizki dla Stasia🙂

Jeszcze tylko jakieś przekąski muszę kupić ale to już dopakuję na koniec. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dziś na pobraniu krwi do tych zleconych badań i przy okazji odebrałam wynik wymazu GBS. Powiem Wam, że jestem nieco podłamana... Paciorkowiec, gronkowiec i grzybica dodatnie. Jakaś felerna kumulacja. We wtorek mam wizytę, zobaczymy co powie na to lekarz. 😞 A do tego czasu pozostaje mi uzbroić się w cierpliwość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2021 o 10:50, Magdalena.B napisał(a):

@Dusia_dd a czemu musisz wstawać o 7? Może kwestia późniejszego ostatniego posiłku i wtedy pośpij dłużej. Ja zauważyłam, że faktycznie niewyspanie wpływa na wyniki, tak samo jadłam późno, a wstałam wcześnie żeby zmierzyć i kiepsko było, wcale 8 godzin mi dobrze nie robi, lepiej bliżej 10. Gratuluję tytułu dzielnego pacjenta😁

 

@Gucia23 @Ewelinaaa31 a ja miałam wyrzuty, że jeszcze niespakowana, chociaż wszystko chyba mam, ale do walizki jakoś ciężko powrzucać😆 a wiem co mnie powstrzymuje, muszę koszulki poprasować, hmm może dzisiaj..? Mąż będzie spokojniejszy, bo codziennie pyta czy spakowana jestem, bo on musi wiedzieć co ma wziąć w razie czego 😁

ostatni posiłek jem o 22 , robie zastrzyk i idę spać, powiedziała mi tak lekarka żebym wstawała... chociaż ciężko mi to wychodzi... dzisiaj wstałam o 8.30... mimo dwóch budzików...

Zastanawiam sie czy ginekolog nie przyspieszy terminu cc.. na forach dla słodkich mam piszą że mają wywoływane wcześniej( oczywiście nie wszystkie)  6go idę na wizyte zobaczymy co powie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dusia_dd ojej to 7,5 h to mało dość. Niby ta przerwa 8-10 jest ok. No tak 39 zazwyczaj, w zależności jeszcze od wymiarów dzidziusia i stanu łożyska, ale kto wie. 

 

@Klaudiuszka4 ojoj faktycznie kumulacja biedulko, ale na pewno jeszcze zdążysz przeleczyć, a z gbsem też się da tylko antybiotyk dostaniesz w szpitalu. 

 

@elvi to super, że jesteś zadowolona, ja cały czas nie mogę zdecydować się na kolor🙈

 

A ja po baby shower🥰 mieli wpaść znajomi i szwagierka z mężem, a zrobili mi takie cudne niespodzianki i prezenty, że och jej😍 wszystko różowe, baloniki, girlandy, ozdoby, nawet sami ubrali się na różowo, ach mówię Wam🥰

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny patrze w swoje skierowania i mam sporo badań z krwi do wykonania - jakies antygeny , HIV, kiła, żółtaczka itd. nie mam natomiast info kiedy należy je wykonać. Czy każde z badań mam wklepywac w Google i sprawdzać kiedy się które wykonuje i tak jeździć czy jak? Jak Wy macie ? Może macie rozpiskę badanie - tydzień ciąży? To by mi sporo ułatwiło. Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gucia23mi położna mówiła, żeby te badania zrobić między 33tc a 37tc. Ja idę w czwartek, będę wtedy 34+6.

@Magdalena.Bmusiala być to piękna niespodzianka 😍

@Klaudiuszka4nie martw się, te badania są na tyle szybciej robione, żeby zdążyć je wyleczyć. Na GBS dostaniesz antybiotyk podczas porodu, miałam tak z córką, wszystko dobrze się skończyło.

@Ewelinaaa31 też mam ciągle skórcze, będzie dobrze. Współczuję komunii w tak wysokiej ciąży, wiem jaki to jest stres bez brzucha a co dopiero z brzuchem..

@paula22 czekamy na wieści po jutrzejszej wizycie 😍

 

Raz, dwa i po majówce. Pierwszego była ładna pogoda, chyba sie przeliczyłam ile mogę chodzić po zabiegu bo zaczęłam plamić dość mocno, ale miałam stracha. A nic nie dźwigam, nawet miskę z praniem syn mi nosi na dwór 🙆 dwa następne dni grzecznie leżałam. 

Wczoraj włączyłam muzykę głośniej i maleńka chyba jak mamusia lubi te same klimaty 😎 Lemon jej się tak spodobał, że tańcowała kilka godzin, już miałam jej kopniaki po dziurki w nosie 🥴 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gucia23 też myślę żebyś po prostu zrobiła przed następną wizytą. 

 

@Kociara ojejku oszczędzaj się, rób jak wczoraj seanse muzyczne i relaks🥰 ja mam to samo, Laura skacze do muzyki jak szalona, teraz to już też tak bardzo widać, że mamy niezły ubaw, ale fakt czasem już nawet trochę boli😅

 

A powiedzcie, zapobiegacie jakoś rozstępom? Wiem, że głównie genetyka, ale stosujecie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Polcia27 napisał(a):

@Magdalena.B stosowałam swój balsam, którego używałam przed ciążą, nie kupowałam nic specjalnego. Na brzuchu mi się nie zrobiły, ale na piersiach już tak.  Ale właśnie myślę, że to bardziej zależy od genów, bo moja mama miała tak samo. 

Mam tak samo. Na brzuchu (odpukać) nie widzę, ale na piersiach trochę są mimo że smarowałam od początku ciąży. Tak samo na brzuch. 

A kupowałam co w Rossmannie było akurat na promocji, albo z perfecty albo z AA, różnie. Raz z  Musteli miałam ale to już droższe było, tylko na promce kupiłam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

@Dusia_dd Jak tam z insulina lepiej ? Nie ma czego się bać . Ja miałam szalony tydzień cały naczczo ponad normę ale dziś przy dawce 10j poniżej 90. Teraz mi się zmieniło i jem o 21:30 i insulina bo wcześniej o 22 jak jadłam insulina nie zdążyła zbijać cukru 🙄 

 

@Klaudiuszka4 Dadzą antybiotyk przed porodem . Musisz dopytać bo wtedy się nie czeka do ostatniej chwili żeby do szpitala jechać. 

 

@Magdalena.B Fajna sprawa baby shower. Ja raczej teraz unikam spotkań ze znajomymi a koleżanki z pracy miały w planach. Ja przy pierwszej ciąży nie miałam nic i rozstępy wyszly 2 tyg przed porodem 🙊Teraz używam sporadycznie  oliwkę lub krem który miałam w zestawie z glukometrem 😉Mialam tam do piersi, brodawek i do brzucha więc 3 sztuki

 

@Gucia23Ja już dawno miałam 2 razy na HIV , żółtaczkę i grupę krwi 2 razy  mam wpisane w książeczkę . Przy okazji wyrobiłam kartę z grupą krwi. Zostało mi  GBS pewnie pobierze dr jutro. 

@Kociara Mój syn też mi bardzo pomaga ale mam dni że brzuch twardy to się kładę i biorę aspargin bo mam zalecone 3x2 dziennie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...