Skocz do zawartości

Czerwcówki 2021🤰 | Forum o ciąży


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

@Gucia23 Gratulacje 🎊 🎉 Jejkuś co jeden dzień to coraz więcej dobrych wieści. 😊 Niech się maleństwo zdrowo rozwija. 😉

@Juka92 moja siostra tydzień przed terminem usłyszała wagę 3800g i bała się, że do porodu dobije te 4kg. Ja za to w pierwszej ciąży słyszałam, że dziecko będzie duże koło 5kg(sprzęt szpitalny), a urodziła się 3280g. 🙈 Myślę, że rzadko kiedy wymiary są w punkt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gucia23 gratulacje 🙂

 

Kurczę, zazdroszczę wam, mam termin na 08.06 i już nie mogę się doczekać, a Mlodemu się nie spieszy 😄

 

@Klaudiuszka4 niby wiem, ale już ostatnio Krzesimir miał 3kg i przybiera w miarę równo, więc obawiam się co będzie w czwartek na wizycie a potem przy porodzie 🙈 szczególnie, że tak jak mówię nie wygląda na to żeby się gdziekolwiek wybierał - spacery uprawiam codziennie, jak się da to staram sobie znaleźć robotę (tylko okna czekają, mąż jutro cały dzień w delegacji to sobie ciut odpuszczę), a efektów brak - wczoraj niby się czułam trochę nieswojo i wieczorem były jakieś delikatne skurcze, ale ledwo się ruszyłam to przeszło 🤷‍♀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gucia23 , @Polcia27 gratulacje ❤️😍

 

my po wizycie, malutkiej za szybko biło serduszko, mam iść na KTG w poniedziałek, ale to prawdopodobnie przez mój stres +mąż nie odbierał telefonu przed wizytą i wpadałam trochę w panikę 🙆.  Szyjka zgładzona, rozwarcie na palec, znowu cała jestem 'tam' spuchnięta. Jeszcze spotkałam kuzynkę, która urodziła 2msc temu, jej malutka ma podejrzenie mukowiscydozy ☹️ kuzynka zaś była dziś na kontroli po połogu i się okazało, że tak szybko rodziła, że złamala jej się kość ogonowa 😳 zgłaszała fakt w szpitalu ale ją olali, teraz będzie musiała na jakieś masaże jeździći rehabilitacje. Już mojemu powiedziałam, że za żadne skarby świata nie pojadę tam rodzić. Jakoś wytrzymam ta godzinę jazdy do oddalonego szpitala. GBS dodatni.. tyle złych wiadomości dzisiaj, że jak wróciłam to się rozryczalam 😭 mam dość. 

Dwie noce miałam bóle jak na @, czuje jak mi brzuch i wnętrzności ciągnie w dół.. trzecia ciąża ale takiego czegoś nie miałam, złe uczucie. I jakby mi się kupę ciągle chciało 🤦 

Jutro biorę się za porządki i wygibasy, mam nadzieję, że uda mi się męża nakłonić na conieco aby Kaja wyszła 28maja w męża urodziny 😁 a jak nie to powtórzę 1 czerwca 🙃 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Juka92 napisał(a):

@Gucia23 gratulacje 🙂

 

Kurczę, zazdroszczę wam, mam termin na 08.06 i już nie mogę się doczekać, a Mlodemu się nie spieszy 😄

 

@Klaudiuszka4 niby wiem, ale już ostatnio Krzesimir miał 3kg i przybiera w miarę równo, więc obawiam się co będzie w czwartek na wizycie a potem przy porodzie 🙈 szczególnie, że tak jak mówię nie wygląda na to żeby się gdziekolwiek wybierał - spacery uprawiam codziennie, jak się da to staram sobie znaleźć robotę (tylko okna czekają, mąż jutro cały dzień w delegacji to sobie ciut odpuszczę), a efektów brak - wczoraj niby się czułam trochę nieswojo i wieczorem były jakieś delikatne skurcze, ale ledwo się ruszyłam to przeszło 🤷‍♀️

 

Szczerze Cię rozumiem, bo sama na ostatniej wizycie usłyszałam, że Mikołaj ma 3kg. A do ginekologa idę w poniedziałek, to będzie po 3 tygodniach i aż się boję. 🤣 Tym bardziej, że nic też nie wskazuje by wychodził niebawem.

Zapomniałam dopisać, że siostra słyszała na wizycie 3800 a córka urodziła się 3668g. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociara a na kiedy masz termin? 
to jest prawda że każda ciąża inna a najspokojniejsza jest ta pierwsza 😄

Będzie dobrze nie martw się niczym 💪🏽 Chociaż kuzynce współczuje złamania kości ogonowej musiała mocno przeć skoro wydarzyło się coś takiego albo Polozna nie zapanowała nad sytuacja, 

trzymam kciuki 👊🏼

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mamacita87termin wg om 11czerwca, z USG 4-7. Chodzę do dwóch lekarzy i obaj mówili, że rozwiązanie na początku prawdopodobnie być może w maju, zobaczymy. Kaja waży 3200 więc maks tydzień ma pozwolenie siedzieć w brzuchu 😂 

 

Aaaa dowiedziałam się od wiarygodnych źródeł, że w czasie pełni rozwija się bardzo dużo porodów, odchodzą wody itp. a pełnia dziś 😎 

Ciekawe kogo z nas ruszy 😝

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociaranie strasz 😁Ja mam termin na 22 czerwca... Byłam wczoraj u lekarza... Mała ważyła 2900g więc trochę przystopowała... I całe szczęście bo już się bałam że będzie podchodzić pod 3,5kg😳🙈ogólnie lekarz powiedział że wszystko dobrze ale jedna nerka jest lekko powiększona do obserwacji... I dlatego za tydzień znów idę... Choć mówił że to jeszcze niby w normie ale lekko powiększona ale takie rzeczy często się stabilizują po porodzie gdy maleństwo zrobi siusiu na zewnątrz... No i powiedział że jeszcze ten tydzień się oszczędzać bo to 36tc a od 37tc to żadnych ograniczeń... I tak właśnie zamierzam robić 😃od momentu gdy dowiedziałam się o ciąży mialam bóle brzucha.. I mimo że lekarz nie zakazywał do 27tc to ja i tak męża dałam w odstawkę z ostrożności... Więc całą ciąże nic... Za tydzień zamierzam to zmienić 😂nie będę czekać do terminu za małą bo te ostatnie tygodnie to dziecko już tylko rośnie.... Mam już w miarę spakowaną torbe do szpitala (3 koszule, klapki, kosmetyczka, ręczniki, podkłady) ...w końcu kupiłam trochę ubranek, kosz Mojżesza, kokon i zaraz przyjdzie wózek.... Łóżeczko nie złożone ale jest zniesione ze strychu po braciach...musze jeszcze kupić materacyk... A i mam kocyk bambusowy i otulacz do fotelika... I to wszystko kupiłam w tamtym tygodniu 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gucia23 , @Polcia27 gratuluję!! Bardzo się cieszę i zazdroszczę, że macie maluszki już ze sobą. 🥰😍

 

Już bym strasznie chciała urodzić i mieć to za sobą, chociaż termin mam na 26.06 i na ostatniej kontroli lekarz mówił, że nic nie wskazuje, żebym ciąża miała się zakończyć wcześniej.

Ostatnio trochę panikuję. Mam bardzo niski próg bólu, a od opowieści niektórych koleżanek, które rodziły, aż mi słabo. W nocy śnił mi się ostatnio nawet poród, co jest śmieszne, bo nigdy nie rodziłam, więc de facto nie wiem jak to jest 😅

@Kociara Też słyszałam z pewnych źródeł, że maluszki lubią przychodzić na świat w czasie pełni. Pozostaje trzymać kciuki lub się modlić 😅 Chociaż jak nie będzie, to będzie dobrze. Jestem dopiero w 35tyg., dzieciątko waży 2400, więc dla mnie byłoby ok urodzić teraz, ale dla niego, może być trochę wcześnie... Zobaczymy

 

Czekam na kolejne dobre wieści o szczęśliwych rozwiązaniach 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ewelinaaa31 3500 to też nie aż dużo 😉 mi taką waga odpowiada. Gorzej byłoby ponad 4 rodzić

Bardzo spokojna kobieta z ciebie, że tak długo czekałaś z zakupami. Ja bym nie wytrzymała

Trzymam kciuki aby okazało się, że malutka jest cała i zdrowa

@koty kotysny w ciąży mogą zaskakiwać. Tym bardziej jak spodziewasz się pierwszego porodu. Nie wiesz czego się spodziewać a w tv porody jeszcze nakręcają.

Mnie ostatnio w snie potrącił tir, urodziłam na skutek tego i poszłam z tym wcześniakiem do programu tv, coś typu "zamiana żon" i musiałam jeszcze pilnować tam trójkę rozpieszczonych dzieci 😂 i dałam radę, obudziłam się dumna z siebie i stwierdziłam, że jak dałam radę w śnie z tymi brojami to i z moją dwójka też dam radę. Może ogród będzie zaniedbany no ale coś za coś 🙆

 

I jak u was dziewczyny? Na mnie księżyc 🌙 nie działa. Dzisiejszej nocy spałam idealnie. Żadnych bóli 😁 wstałam przed 6 wyspana i stwierdziłam, że jak mnie nic nie boli to wolę jednak w czerwcu rodzić 🙃 jestem jak nowo narodzona. Idę serniczek kręcić dla mężulka 😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociara Serniczek 😍 Ja od 3 mies. przez hipoglikemię nie jem  żadnego cukru. Już zapomniałam, jak smakuje serniczek 😬 Zapłaciłabym miliony monet za taki prosty serniczek bez spodu, z polewą czekoladową i skórką pomarańczy... Jak idę do piekarni to muszę odsuwać wzrok od części cukierniczej. Pech jest taki że mieszkam nad tą piekarnią-cukiernią i nawet jak nie patrzę na nic, to otworzę rano okno i już wiem, co tam dobrego szykują 😅

A sny to rzeczywiście w ciąży są totalnie pokręcone 🤪 Twój sen to hit hitów 😆🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dziś po wizycie - Krzesimir waży 3,5kg już, ale pełnia na niego nie podziałała, zero rozwarcia, wszystko zamknięte. Doktor się tylko śmiał, że gwiazdor z niego, bo co obraz to jajka pokazuje 

😄

W każdym razie duży dzieciak, mógłby już wyjść. 

Dziś mamy luźny dzień, bo znowu cały dzień sama jestem, mąż w delegacji, ma wrócić późnym wieczorem. Zobaczymy czy uda mi się go jeszcze na coś namówić 🙂

A co do snów to ja ostatnio miałam niezły - gram dosyć często w taką prostą gierkę ze zbijaniem kolorowych bąbelków, taki guilty pleasure trochę 😄 i śniło mi się, że będę rodzić, ale najpierw muszę dobrze bąbelki po zbijać 😄

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Juka92 😂 padłam 😂 ekstra sen

Krześ się spory zapowiada, ale pocieszę się, znajomą wczoraj chwyciły skurcze i dziś już tuli malucha a też ani rozwarcia ani nic wcześniej nie miała.

@koty kotyprzepraszam z tym sernikiem 🤦choć wydaje mi się, że większa kara dla ciebie to zapachy z piekarni niż mój post 🙃

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KociaraNo dla mnie 3,5 kg to też spoko waga, tylko ja się bałam że mała już tyle waży a tu jeszcze prawie miesiąc do terminu... Drugi syn ważył 4030g i też się spoko rodziło, ale zawsze świadomość że dziecko jest mniejsze też lepiej wpływa na psychikę, przynajmniej moją 😉dziś przyszedł mi wózek, taki jak sobie wymarzyłam na początku ciąży... I gdy mąż go składał to tak mała mnie kopała w brzuchu jakby już chciała wskoczyć do tego wózka😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polcia27 och jak cudownie, dużo zdróweczka, gratulacje 😘 

 

@Gucia23szalona jesteś, a miałaś dzień po mnie termin🙈 gratuluję bardzo i aż zazdroszczę, też już chcę swoją niunię😊 trzymajcie się tam zdrowo😘

 

Sny widzę niezłe🤣 ja w poniedziałek mam wizytę i ciekawa jestem bardzo czy już coś się zaczyna szykować. Na razie dość mocno mnie spinają co jakiś czas te skurcze braxtona hicksa, a tak to nic poza tym. Też piersi tak jak pisałyście zupełnie miękkie, nie to co na początku. 

No ciekawie się robi ciekawie, która następna? 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ewelinaaa31a to źle zrozumiałam 😅 myślałam, że do porodu cię przeraża waga 3,5kg.

@Magdalena.B ja chyba nie 😁 niech siedzi w brzuchu skoro dziś nic nie ruszyło. A zrobiłam wczoraj dużo za dużo żeby ruszyło 🙃 wymyśliłam sobie, że pójdę z dziećmi porobić zdjęcia w  pięknym żółtym rzepaku, wyruszyliśmy w stronę gdzie zawsze było pełno go zasiane i się okazało, że jest jedno pole ale het het, daleko no ale już nie miałam wyjścia, jak matka powiedziałaś A to teraz trzeba powiedzieć B... Powiem wam, ledwo się doczołgałam z powrotem do domu 🙆 nawet córa stwierdziła, że musi odpocząć 😅 ja jeszcze później zmylam podłogi na parterze, męża w nocy dorwalam 😍 i zasnąć nie mogłam z powodu bólu nóg. Normalnie jakby mi ktoś szpile wbijał. 

Dziś tylko piętro ogarnę, zrobię dip czosnkowy, sałatkę grecką i posprzątam pod altaną bo mamy zamiar ognisko zrobić, oby pogoda dopisała 🤞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gucia23jestescie jeszcze w szpitalu? Kilka dni powalczysz z laktatorem i powinno się unormować. A pije ładnie cały czas czy tylko chwilę? Bo na początku to raczej wodniste leci a później treściwe. Butelka to też nic złego, trzymaj się 😘

A zdjęcie się załadowało, malutka jest prześliczna ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociara jestesmy, musimy bo mala wczesniak a do tego leci z wagi i chudnie w oczach ;( mam nakaz dokarmiac butelka.  Od wczoraj nie chwyta juz piersi... w 1 dobie chwytala i ssala bylo slychac polykanie i najadanie. 2 doba - totalna odmiana. Nie zglasza piersi, nie chwyta, mowią ze byla za slaba... wiec od dzis wzielam zegarek do reki i rowno co 2,5h - 3h ma zjadac co najmniej 30ml.  Mam tez sporzadzac dzienniczek karmien dla pediatry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...