Skocz do zawarto艣ci

Czerwc贸wki 2021馃ぐ | Forum o ci膮偶y


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

Cze艣膰 dziewczyny, dwa dni temu zobaczy艂am poraz pierwszy w 偶yciu dwie kreski na te艣cie聽馃槉聽Wed艂ug moich oblicze艅 jest to czwarty tydzie艅 ci膮偶y, a planowany termin porodu przypada na 6 czerwca. Za dwa tygodnie mam wizyt臋 u ginekologa. Zastanawiam si臋 czy wykona膰 przed wizyt膮 beta HCG, czy poczeka膰 na skierowanie przez lekarza.聽

Dajcie zna膰 jak Wy si臋 czujecie i czy jest to Wasza pierwsza, czy kolejna ci膮偶a 馃槉

  • Lubi臋 to! 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Hej Lilla! Gratulacje!

Wydaje mi si臋 偶e na skierowanie na badania musisz jeszcze poczeka膰. Lekarz je wypisze. Ja ju偶 kiedy艣 m贸wi艂am lekarzowi 偶e mo偶e szybciej zrobie np. HIV, tokso. Kaza艂 mi od艂膮czy膰 internet 馃檪

Jak si臋 czujemy? Ci膮gle jemy (wed艂ug internetu to nietypowy objaw).

To moja druga ci膮偶a. Mam nadziej臋 偶e tym razem j膮 donosz臋.

Pozdrawiam

  • Lubi臋 to! 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Hej, jestem nowa馃榿wedlug kalendarza mam na 1czerwca porod, to moja pierwsza ci膮偶a. Wizyte pierwsza mam 7pazdziernika. Wczoraj zrobilam badanie krwi Beta i wyszlo 523.43:) Kiedys jeden lekarz powoedzial mi, ze podejrzewa u mnie macice dwuro偶na. Oby bylo dobrze:( Pierwsza ciaza i stresa mam馃榿

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Hej, chyba do艂膮cz臋 do grona. Dzi艣 zrobiony tescior tylko dlatego, 偶e mam dotkliwe piersi i metaliczny posmak w ustach , wynik pozytywny. Wzdyma mnie i jajnik boli jakby miesi膮czka by艂a tu偶 tu偶 wi臋c jestem bardzo zaskoczona wynikiem testu, mo偶e si臋 pomyli艂? Troch臋 si臋 obawiam bo mam za sob膮 ju偶 ci膮偶臋 pozamaciczn膮 i staram si臋 nie nastawia膰 na nic cho膰 od rana o niczym innym nie my艣l臋 馃う. Mamy te偶 ju偶 dw贸jk臋 broj贸w, 11 letniego Igora i 4letni膮 Ad臋.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

W dniu 30.09.2020 o 21:47, Joanna Miko艂ajczak napisa艂:

Hej, jestem nowa馃榿wedlug kalendarza mam na 1czerwca porod, to moja pierwsza ci膮偶a. Wizyte pierwsza mam 7pazdziernika. Wczoraj zrobilam badanie krwi Beta i wyszlo 523.43:) Kiedys jeden lekarz powoedzial mi, ze podejrzewa u mnie macice dwuro偶na. Oby bylo dobrze:( Pierwsza ciaza i stresa mam馃榿

聽Hej, ja r贸wnie偶 mam wizyt臋 7 pa藕dziernika! Daj zna膰, czy uda Ci si臋 ju偶 us艂ysze膰 serduszko maluszka 馃槈

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

W dniu 30.09.2020 o 13:54, Katarzynaa napisa艂:

Hej Lilla! Gratulacje!

Wydaje mi si臋 偶e na skierowanie na badania musisz jeszcze poczeka膰. Lekarz je wypisze. Ja ju偶 kiedy艣 m贸wi艂am lekarzowi 偶e mo偶e szybciej zrobie np. HIV, tokso. Kaza艂 mi od艂膮czy膰 internet 馃檪

Jak si臋 czujemy? Ci膮gle jemy (wed艂ug internetu to nietypowy objaw).

To moja druga ci膮偶a. Mam nadziej臋 偶e tym razem j膮 donosz臋.

Pozdrawiam

Hej Katarzyna, r贸wnie偶 gratuluj臋!

Zdecydowa艂am si臋 tak jak m贸wisz, poczeka膰 na wizyt臋 u lekarza i niczego nie przyspiesza膰.

Ja te偶 narazie mam zdrowy apetyt. Mam nadziej臋, 偶e tak pozostanie.

Trzymam kciuki za Twoj膮 ci膮偶臋,

Pozdrawiam 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Gdzie艣 czyta艂am, 偶e ci膮偶a uczy czekania. Mnie uczy te偶 偶eby nie czyta膰 tyle internetu. W pi膮tek by艂am u lekarza bo wyczyta艂am 偶e mo偶e b臋dzie bi膰 serduszko. Lekarz si臋 na mnie dziwnie popatrzy艂, stwierdzi艂 偶e przecie偶 za szybko, zbada艂 i skasowa艂 swoje. Na plus 偶e partner m贸g艂 ze mn膮 by膰 (wraca tylko na weekendy). Od tego czasu chyba bardziej to poczu艂, 偶e kto艣 tam jest.聽

Kociara rozumiem Ci臋 dok艂adnie. Na pierwszej wizycie siedzia艂am i wy艂am a lekarka si臋 dziwi艂a. Jak przeczyta艂a moj膮 kartotek臋 to zrozumia艂a. Ale ka偶da ci膮偶a jest inna. Ja si臋 boj臋 czy zobacze bij膮ce serduszko. Im wi臋cej czytam tym bardziej stwierdzam, 偶e na ka偶dym etapie mo偶e si臋 co艣 wydarzy膰. Tylko po co czyta膰 i my艣le膰? 呕ycz臋 Ci du偶o si艂y bo tylko spok贸j nas uratuje.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Hej dziewuszki. Jak si臋 czujecie? Terminy same obliczalyscie, tak? Czy ju偶 oficjalnie od lekarza?

Mnie z wyliczen aplikacji wychodzi 10 czerwiec, znaj膮c mnie b臋dzie to szybciej. Do lekarza nie jestem um贸wiona, nawet nie wiem do kogo si臋 uda膰. O moim zaufanym ginu dzi艣 si臋 dowiedzia艂am, 偶e zmar艂 鈽癸笍 humor parszywy, najlepiej bym si臋 zamkn臋艂a w ciemnym k膮cie.. ale jutro聽 b臋dzie lepiej 馃槈

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Kociara聽u mnie samopoczucie bardzo zale偶y od dnia. Wczoraj ca艂y dzie艅 pobolewanie podbrzusza, uczucie zgagi, wzd臋cia i senno艣膰. Dzisiaj czuj臋 si臋 zdecydowanie lepiej (jedyna oznaka ci膮偶y - pobolewanie piersi).聽 Ja wylicza艂am termin porodu korzystaj膮c z kalkulator贸w w internecie (bior膮c pod uwag臋 termin ostatniej miesi膮czki). Na pocz膮tku mia艂am termin na 6 czerwca ale chyba co艣 藕le wpisa艂am, bo p贸藕niej jednak 2 czerwca.聽

Przykro mi, 偶e musisz szuka膰 nowego lekarza. Zawsze mniej stresu je艣li idziesz do kogo艣 zaufanego. Ale na spokojnie, popytaj mo偶e w艣r贸d bliskich i znajomych czy maj膮 kogo艣 do polecenia. A jutro na pewno b臋dzie lepszy dzie艅! Trzymam mocno za to kciuki 馃檪

A sk膮d jeste艣cie dziewczyny?

Edytowane przez Lilla
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Lilla jestem z opolskiego 馃檪

@Kociara聽wierze 偶e jest ci臋偶ko znale藕膰 lekarza. Ja ju偶 mam trzeciego. Pierwszy poinformowa艂 mnie o poronieniu i ju偶 nie umia艂am do niego wr贸ci膰 i na nowo mu zaufa膰 chocia偶 zrobi艂 wszystko co by艂o w jego mocy. Drugi przebada艂 mnie tak, 偶e bola艂o mnie wszystko 艂膮cznie z dzieckiem. Za to moja Pani Doktor siedzi dzisiaj przed ekranem i m贸wi: No poka偶 si臋 maluchu matce :D:D:D Mam nadziej臋 偶e przejdziemy wszystkie miesi膮ce razem bo mimo 偶e to 艣wie偶a znajomo艣膰 zdobywa moje zaufanie swoj膮 empati膮 馃檪

Kiedy艣 s艂ysza艂am 偶e mam szuka膰 lekarza kt贸ry pracuje w szpitalu. Polecam te偶 stron臋 [spam]聽馃槈

Dziewczyny jak tam Wasze ma艂e serduszka?

serduszko.jpg

  • Lubi臋 to! 2
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Hej. @Jula13聽 na to wychodzi, 偶e ten sam dzie艅 馃榿. Ale to tylko aplikacja, moje ci膮偶臋 szybciej si臋 konczyly, (wtedy kiedy chcia艂am- mia艂am zagro偶one ci膮偶臋 i po d艂ugim le偶eniu stwierdzi艂am, 偶e ju偶 do艣膰 i czas rodzic na drugi dzie艅 mia艂am bobasa przy sobie 馃榿)聽 mam nadziej臋, 偶e tym razem b臋d臋 mog艂a funkcjonowa膰 normalnie do rozwi膮zania.

@Lilla聽 jestem z pomorskiego 馃槈

@Katarzynaa聽wow,ju偶 wida膰 serduszko?

Obdzwoni艂am kole偶anki, i zarejestrowa艂am si臋 do trzech lekarzy 馃檳

Z jednego zrezygnuje bo zapisa艂am si臋 na koniec (jakim艣 cudem si臋 dodzwoni艂am) do lekarza na NFZ na 23pazdziernika. S膮dz臋, 偶e b臋dzie ju偶 co nieco wida膰. Drugiego, na kt贸rym mi zale偶y dopiero 9listopad i to prywatnie.聽

Przeszed艂 mi b贸l jajnika,czasem tylko zakluje. Czasem w g艂owie si臋 zakr臋ci. Metaliczny posmak w ustach mam ci膮gle, je艣膰 si臋 nie chce przez to. A kawa... Okropna ale pij臋 bo bez niej bym spala na stoj膮co 馃槀

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Katarzynaa ojejku jaka pi臋kna ma艂a fasolka ! I pomy艣le膰 偶e te偶 mam co艣 takiego pod sercem pierwsza ci膮偶a to wszstko wydaje si臋 takie magiczne . Na kiedy masz termin ? Jestem Ciekawa czy u mnie b臋dzie co艣 wida膰 na wizycie bo si臋 tak nie mog臋 doczeka膰 偶e nie wiem czy nie za szybko id臋 do lekarza. Ale chyba nie wytrzymam z czekaniem d艂u偶ej 馃槀馃グ

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Jula13聽wed艂ug og贸lnodost臋pnych kalkulator贸w dostane prezent na dzie艅 dziecka. Wed艂ug mojego lekarza ci膮偶a jest jednak starsza.聽Nie szalej, nie p臋d藕 do lekarza za szybko. Trzeba uzbroi膰 si臋 w cierpliwo艣膰. Jak ju偶 pisa艂am przed tym badaniem by艂am dwa razy u lekarza 偶eby si臋 niczego konkretnego nie dowiedzie膰.聽

Masz racje pierwsza ci膮偶a jest magiczna. Zazdroszcze tej nieopanowanej rado艣ci 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Jula13聽nie spiesz si臋 z lekarzem, Katarzyna dobrze radzi.聽

Ja mam wizyt臋 23, zapisa艂a bym si臋 p贸藕niej ale nie jestem pewna czy zasz艂am w ci膮偶臋 we wrze艣niu czy w sierpniu (sp贸藕ni艂 mi si臋 wtedy okres o tydzie艅 a nigdy tak nie mia艂am, testy by艂y wtedy ujemne)

@Katarzynaa聽czyli jednak b臋dziesz maj贸wk膮? Maj jest taki pi臋kny, uwielbiam 馃槏

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Kociara@Katarzynaa聽spieszylabym si臋 tak gdyby nie zdr贸wko , niestety ale musz臋 by膰 predzej bo musz臋 wiedzie膰 jak post臋powa膰 偶e wszystkim . Ale na szcz臋艣cie rok temu uda艂o si臋 odstawi膰 wszstkie leki wi臋c jestem na dobrej drodze ! Co nie zmienia faktu 偶e ci膮偶a musi by膰 pod 艣cis艂膮 kontrol膮 2 specjalist贸w ginekologa i drugiego lekarza prowadz膮cego

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Jula13聽skoro problemy ze zdrowiem to lepiej szybciej do gina. Daj zna膰 jak b臋dziesz po wizycie 馃槏

Moja 4latka ma jelitowke,, dwa dni bola艂 ja brzuch, wczoraj rano by艂o super, po po艂udniu jak ja chwyci艂o to mi wymiotowa艂a ca艂a noc. Co艣 strasznego. Teraz w czasie pandemii nawet nie wiadomo gdzie jecha膰 po pomoc..聽

Koniec ko艅c贸w dzi艣 jest ju偶 w miar臋 ok. Ja rano te偶 wymiotowa艂am i tak si臋 zastanawiam czy to wina wirusa czy fasolki 馃

Ma艂o nas czerwc贸wek, prawda?

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Kociara聽dobrze ! Dam zna膰 馃檪 o Tobie zdr贸wka bo jelitowki nikomu nie 偶ycz臋 a na pewno w ci膮偶y 馃檪 bedzie dobrze mo偶e to od fasolki . Ja na razie ca艂kiem nie藕le bo tylko jeden dzie艅 mia艂am delikatnie md艂o艣ci ale nie wymiotowa艂am . Ale to dopiero pocz膮tek nie ciesz臋 si臋 na zapas 馃槄

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...