Skocz do zawarto艣ci

Czerwc贸wki 2021馃ぐ | Forum o ci膮偶y


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, paula22 napisa艂:

Mam t膮 sam膮 obaw臋 . Czekam a偶 wszystko si臋 uspokoi a krwiak si臋 wch艂onie. Je艣li prenatalne wyjd膮 w porz膮dku to na mikolaja powiem mojej rodzinie.聽

U nas taki sam plan. Trzeba by膰 dobrej my艣li i o siebie dba膰, nic wi臋cej nie mo偶emy zrobi膰. 馃槈

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
4 minuty temu, Klaudiuszka4 napisa艂:

U nas taki sam plan. Trzeba by膰 dobrej my艣li i o siebie dba膰, nic wi臋cej nie mo偶emy zrobi膰. 馃槈

No tak. Wi臋c le偶臋 bo widz臋 偶e to pomaga i wtedy nie plamie. Chocia偶 kto艣 m贸g艂by powiedzie膰 偶e panikuje bo kilka razy mia艂am na papierze par臋 kropek ale widz臋 偶e jak wstaje na d艂u偶sz膮 chwil臋 to sytuacja si臋 powtarza wi臋c wol臋 le偶e膰. Wcze艣niejsz膮 ci膮偶臋 5 lat temu poroni艂am w 10 tygodniu przyczyn 偶adnych nie znale藕li ...a wszystko by艂o super a teraz od pocz膮tku ci膮偶a na podtrzymaniu ale mam nadziej臋 偶e przetrwam i skaczy si臋 si臋 szcz臋艣liwym rozwi膮zaniem

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

14 minut temu, paula22 napisa艂:

No tak. Wi臋c le偶臋 bo widz臋 偶e to pomaga i wtedy nie plamie. Chocia偶 kto艣 m贸g艂by powiedzie膰 偶e panikuje bo kilka razy mia艂am na papierze par臋 kropek ale widz臋 偶e jak wstaje na d艂u偶sz膮 chwil臋 to sytuacja si臋 powtarza wi臋c wol臋 le偶e膰. Wcze艣niejsz膮 ci膮偶臋 5 lat temu poroni艂am w 10 tygodniu przyczyn 偶adnych nie znale藕li ...a wszystko by艂o super a teraz od pocz膮tku ci膮偶a na podtrzymaniu ale mam nadziej臋 偶e przetrwam i skaczy si臋 si臋 szcz臋艣liwym rozwi膮zaniem

Le偶 i nie patrz na innych. 馃檪 Ja w pierwszej ci膮偶y strasznie plami艂am, okropnie. Ale lekarz m贸wi艂, 偶e to si臋 zdarza I 偶e b臋dziemy to obserwowa膰. Du偶o le偶a艂am, nie d藕wiga艂am... Byli艣my u rodzic贸w na herbatce jak zauwa偶y艂am w toalecie sk膮pe krwawienie... Pobyt w szpitalu z zagro偶on膮 ci膮偶膮, zwolnienie ju偶 do ko艅ca, ale mam 7 letni膮 c贸rk臋, wi臋c jest dobrze. I u Ciebie te偶 tak b臋dzie. 鈽猴笍

Drug膮 ci膮偶臋 te偶 straci艂am w 10 tyg bez przyczyny, chocia偶 pono膰 obumar艂a ju偶 w 6 tyg. A lekarz w 8 tyg nic nie widzia艂. 馃様

Teraz b臋d膮c w 10 tyg si臋 boj臋. To taka granica, kt贸r膮 teraz chcia艂abym przeskoczy膰.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
10 godzin temu, Klaudiuszka4 napisa艂:

Le偶 i nie patrz na innych. 馃檪 Ja w pierwszej ci膮偶y strasznie plami艂am, okropnie. Ale lekarz m贸wi艂, 偶e to si臋 zdarza I 偶e b臋dziemy to obserwowa膰. Du偶o le偶a艂am, nie d藕wiga艂am... Byli艣my u rodzic贸w na herbatce jak zauwa偶y艂am w toalecie sk膮pe krwawienie... Pobyt w szpitalu z zagro偶on膮 ci膮偶膮, zwolnienie ju偶 do ko艅ca, ale mam 7 letni膮 c贸rk臋, wi臋c jest dobrze. I u Ciebie te偶 tak b臋dzie. 鈽猴笍

Drug膮 ci膮偶臋 te偶 straci艂am w 10 tyg bez przyczyny, chocia偶 pono膰 obumar艂a ju偶 w 6 tyg. A lekarz w 8 tyg nic nie widzia艂. 馃様

Teraz b臋d膮c w 10 tyg si臋 boj臋. To taka granica, kt贸r膮 teraz chcia艂abym przeskoczy膰.聽

Ja b臋d臋 jednak troszk臋 spokojniejsza ko艂o 13 tygodnia. A 偶e nie jestem ju偶 pierwszej m艂odo艣ci bo mam 33 lata a bardzo bym chcia艂a mie膰 jeszcze jedno dziecko.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Hej, nie chce zapeszac ale chyba mi z艂e samopoczucie przechodzi. Nie jest jeszcze normalnie ale jest du偶o lepiej. Rzadko kiedy mam ju偶 skr臋t 偶o艂膮dka a to mnie dobija艂o. Z rana jest mi nadal s艂abo, szybko si臋 m臋cz臋.聽 Jestem w 10 tyg i zaczynam wierzy膰, 偶e po I trymestrze wr贸c臋 do normalno艣ci 鈽猴笍

@Kara聽witam w klubie, mnie te偶 jako艣 ta ci膮偶a nie zach臋ca do rado艣ci, mo偶e z czasem si臋 to zmieni. Obstawiam, 偶e jak zniknie z艂e samopoczucie i b臋dziemy czu艂y ruchy dziecka to si臋 wszystko zmieni馃槒

Witam pozosta艂e przysz艂e mamu艣ki 馃槏

Lec臋 przygotowywa膰 obiad, wymy艣li艂am dzi艣 pizz臋, mam nadziej臋, 偶e 偶o艂膮dek przyjmie. Od sze艣ciu tygodni nie jad艂am cebuli przez wzd臋cia, mo偶e teraz si臋 uda 馃槑

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Cze艣膰 dziewczyny. Dawno si臋 nie odzywa艂am. U nas idzie ju偶 10 tydzie艅. Na razie wszystko jest ok. Podobnie jak wy stresuj臋 si臋 badaniami prenatalnymi. Czekaj膮 mnie 24 listopada. Na razie o ci膮偶y poinformowa艂am tylko najbli偶szych- rodzic贸w i dzieci.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

3 godziny temu, paula22 napisa艂:

Ja co prawda mam wizyt臋 za tydzie艅 ale ide na badanie dzi艣 bo kiepsko si臋 czuje . Brzuch mnie bola艂 i zn贸w plamilam 馃様Mam nadziej臋 偶e wszystko b臋dzie w porz膮dku. Wol臋 to ni偶 martwi膰 si臋 nast臋pny tydzie艅

I jak wszystko w porz膮dku. ? Ja mam nadziej臋 偶e stres mnie przed jutrem nie zje 馃槥

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

3 godziny temu, paula22 napisa艂:

Ja co prawda mam wizyt臋 za tydzie艅 ale ide na badanie dzi艣 bo kiepsko si臋 czuje . Brzuch mnie bola艂 i zn贸w plamilam 馃様Mam nadziej臋 偶e wszystko b臋dzie w porz膮dku. Wol臋 to ni偶 martwi膰 si臋 nast臋pny tydzie艅

Trzymam kciuki, b臋dzie dobrze. 馃檪

Ja na wizyt臋 id臋 jutro. Prenatalne jeszcze nie um贸wione. Jestem w 10 tyg.聽

Stresuj臋 si臋 ju偶, ale chcia艂abym na razie tylko jutro us艂ysze膰, 偶e wszystko jest ok. 馃様

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Godzin臋 temu, Kasia278 napisa艂:

Ja te偶 si臋 zawsze strasznie stresuj臋 przed wizyt膮 :/. W 艣rod臋 id臋 do nowej lekarki, mam nadziej臋, 偶e b臋dzie si臋 da艂o z ni膮 dogada膰 i us艂ysz臋 same dobre wiadomo艣ci 馃槈

B膮d藕my dobrej my艣li 馃檪 B臋dzie dobrze...聽

Ja dzi艣 zacz臋艂am panikowa膰, 偶e objawy mi ust膮pi艂y, piersi nie bol膮...聽

A nie-stety md艂o艣ci, zgag臋 mam tak subtelne, 偶e niemal nie uci膮偶liwe. I w sumie tylko zm臋czenie i wzd臋cie nie ust臋puje, apetytu nadal te偶 brak. Za to dzi艣 jak nakr臋cona atakowa艂am s艂odycze.

I potem pomy艣la艂am: "dziewczyno, wy艂膮cz my艣lenie". Za du偶o my艣li=Za du偶o nerw贸w. A nie o to chodzi. 馃槈 Wierz臋, 偶e ju偶 niebawem ka偶da z nas b臋dzie na dalszym etapie nieco spokojniej obserwowa艂a aktywno艣膰 maluszk贸w.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
12 godzin temu, Justi89 napisa艂:

I jak wszystko w porz膮dku. ? Ja mam nadziej臋 偶e stres mnie przed jutrem nie zje 馃槥

A jak u ciebie ?

Na szcz臋艣cie wszystko dobrze 馃榾Lekarzowi powiedzia艂am 偶e po tych 9 mc nie b臋dzie ju偶 m贸g艂 na mnie patrze膰 馃槀馃槀Krwiaka ju偶 nie by艂o wida膰 plamienia prawdopodobnie od tego 偶e si臋 oczyszcza艂 i sp艂yn膮艂 . Za to dosta艂am dodatkowo duph.. 3 X1 i lute tak samo . Jak mi si臋 uda zaraz dodam zdj臋cie . Dzi艣 mamy 10 tydzie艅 i 5 dzie艅 a 27 pa藕dziernika USG prenatalne

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ja ju偶 dzisiaj po wizycie :) wg lekarza jest to 12 tydzie艅 a wg USG wysz艂o nam 10 tydzie艅 i 4 dzie艅. Na dzie艅 dzisiejszy wszystko jest w porz膮dku , r臋ce n贸偶ki s膮 , serduszko bije, m贸zg ok , ko艣膰 nosowa jest , przyziernosc karku 0.5mm ... Ale dzidzius malutki 3.5cm wi臋c my艣l臋 偶e p贸jd臋 jeszcze prywatnie za 3-4 tygodnie na dok艂adne USG tak dla pewno艣ci :) na razie troch臋 mnie uspokoili 馃挄

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
37 minut temu, Justi89 napisa艂:

Ja ju偶 dzisiaj po wizycie :) wg lekarza jest to 12 tydzie艅 a wg USG wysz艂o nam 10 tydzie艅 i 4 dzie艅. Na dzie艅 dzisiejszy wszystko jest w porz膮dku , r臋ce n贸偶ki s膮 , serduszko bije, m贸zg ok , ko艣膰 nosowa jest , przyziernosc karku 0.5mm ... Ale dzidzius malutki 3.5cm wi臋c my艣l臋 偶e p贸jd臋 jeszcze prywatnie za 3-4 tygodnie na dok艂adne USG tak dla pewno艣ci :) na razie troch臋 mnie uspokoili 馃挄

Kochana ja mia艂am wczoraj USG 10 tyg 4 dni dzidziu艣 mia艂 3,2 cm lekarz m贸wi艂 偶e wszystko w porz膮dku. Ja USG genetyczne b臋d臋 mia艂a za 9 dni wi臋c ko艂o 12 tyg to b臋dzie wi臋kszy . Mi wcze艣niej te偶 wychodzi艂o 2 tyg tygodnie聽 r贸偶nicy mi臋dzy USG a on a teraz ju偶 si臋 wyrownalo bo wed艂ug USG 10 i 1 a ostatnia miesi膮czka 10 i 4 . Wi臋c spokojnie wszystko b臋dzie dobrze.聽

  • Dzi臋ki! 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ju偶 po prenatalnych. @Justi89聽dobrze rozumiem, 偶e dw贸ch lekarzy r贸偶nie okre艣li艂o wiek male艅stwa?

Mi jako艣 chyba tak samo wyliczaj膮. To rzeczywi艣cie okruszek przy moim 5,6cm. Na zdj臋ciu mam 12w 1d. I jako艣 tak mi si臋 wydaje 偶e lekarz tak samo oblicza艂... Nie wiem niby si臋 przejmuje ale czasem jak kto艣 si臋 mnie zapyta kt贸ry to tydzien to mam jedna wielk膮 pustk臋 w g艂owie

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

1 minut臋 temu, Katarzynaa napisa艂:

Ju偶 po prenatalnych. @Justi89聽dobrze rozumiem, 偶e dw贸ch lekarzy r贸偶nie okre艣li艂o wiek male艅stwa?

Mi jako艣 chyba tak samo wyliczaj膮. To rzeczywi艣cie okruszek przy moim 5,6cm. Na zdj臋ciu mam 12w 1d. I jako艣 tak mi si臋 wydaje 偶e lekarz tak samo oblicza艂... Nie wiem niby si臋 przejmuje ale czasem jak kto艣 si臋 mnie zapyta kt贸ry to tydzien to mam jedna wielk膮 pustk臋 w g艂owie

M贸j ginekolog wed艂ug om wyliczy艂 mi 12 tydzie艅 a dzi艣 na USG inna lekarka wykonywa艂a powiedzia艂a 偶e wg miary wychodzi jej 10 tydzie艅 i 4 dzie艅 :) a juz my艣la艂am 偶e wi臋ksze ryzyko mam za sob膮 馃挄

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
51 minut temu, Katarzynaa napisa艂:

Ju偶 po prenatalnych. @Justi89聽dobrze rozumiem, 偶e dw贸ch lekarzy r贸偶nie okre艣li艂o wiek male艅stwa?

Mi jako艣 chyba tak samo wyliczaj膮. To rzeczywi艣cie okruszek przy moim 5,6cm. Na zdj臋ciu mam 12w 1d. I jako艣 tak mi si臋 wydaje 偶e lekarz tak samo oblicza艂... Nie wiem niby si臋 przejmuje ale czasem jak kto艣 si臋 mnie zapyta kt贸ry to tydzien to mam jedna wielk膮 pustk臋 w g艂owie

Mialam identyczne ale ka偶da ma r贸偶nej聽 d艂ugo艣ci cykle a lekarze zazwyczaj wyliczaj膮 z 29 dni cyklu馃槒 Ja na szcz臋艣cie wiedzia艂am kiedy zasz艂am w ci膮偶臋 dok艂adnie wi臋c si臋 nie martwi艂am bo cykle mia艂am r贸偶ne聽 a聽 p贸藕niej wszystko si臋 wyrownalo. To rzeczywi艣cie m贸j te偶 okruszek bo ,3,2 cm ale do genetycznego jeszcze mam chwil臋 wi臋c uro艣niemy jeszcze.

  • Lubi臋 to! 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

M贸j na ostatniej wizycie (9+3) mia艂 3 cm, na wydruku USG pisa艂o, 偶e przewidywana data na 3czerwca ale lekarz聽 powiedzia艂, 偶e termin si臋 zgadza. Pierwszy termin wyznaczono mi na 12 czerwca. Wydaje mi si臋, 偶e maluchy teraz r贸偶nie rosn膮 i jakie艣 wiarygodniejsze daty poznamy na po艂贸wkowych?聽

B贸l piersi mi ust膮pi艂 i mam g艂upie my艣li ju偶.. ale wizyta w poniedzia艂ek 馃槒

  • Lubi臋 to! 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ja by艂am wczoraj. Serduszko bije, objaw贸w u mnie 偶adnych opr贸cz zm臋czenia i senno艣ci... Piersi ci臋偶kie ju偶 tylko wieczorem po zdj臋ciu biustonosza i to te偶 nie zawsze.

Wed艂ug terminu miesi膮czki 10 tydz. 5 dni, wed艂ug usg 9 tydz. 5 dni. Ale to mo偶liwe, bo wed艂ug obserwacji owu mia艂am p贸藕niej. D艂ugo艣膰 2.9 cm. 馃槏

Na prenatalne mam um贸wi膰 si臋 za 3 tyg, wi臋c w okolicy Miko艂ajek. Szukam lekarza, bo m贸j robi tylko usg.聽

To b臋dzie najd艂u偶sze 3 tyg, co艣 tak czuj臋. 馃檲馃槈

Edytowane przez Klaudiuszka4
  • Lubi臋 to! 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Mam nadziej臋, 偶e zdj臋cie tego ma艂ego cz艂owieka Wam wszystko wynagrodzi 馃檪

Bo to jest dziwne, 偶e my si臋 jeszcze nie zmieniamy a tam siedzi ma艂y cz艂owiek, kt贸ry pono膰 ju偶 nawet si臋 u艣miecha!聽

P.S. Ja stresowa艂am si臋 tym przykazaniem 偶e p臋cherz ma by膰 pe艂en. Aktualnie mam antybiotyk na zapalenie p臋cherza wi臋c ci臋zko mi okre艣li膰 bo wydaje mi si臋, 偶e ci膮gle jest pe艂ny.聽

Og贸lnie by艂 na p贸艂 pe艂ny i by艂o wszystko elegancko wida膰. (Mam 170cm i 65 kg)

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
1 godzin臋 temu, Katarzynaa napisa艂:

Mam nadziej臋, 偶e zdj臋cie tego ma艂ego cz艂owieka Wam wszystko wynagrodzi 馃檪

Bo to jest dziwne, 偶e my si臋 jeszcze nie zmieniamy a tam siedzi ma艂y cz艂owiek, kt贸ry pono膰 ju偶 nawet si臋 u艣miecha!聽

P.S. Ja stresowa艂am si臋 tym przykazaniem 偶e p臋cherz ma by膰 pe艂en. Aktualnie mam antybiotyk na zapalenie p臋cherza wi臋c ci臋zko mi okre艣li膰 bo wydaje mi si臋, 偶e ci膮gle jest pe艂ny.聽

Og贸lnie by艂 na p贸艂 pe艂ny i by艂o wszystko elegancko wida膰. (Mam 170cm i 65 kg)

A nie na by膰 p臋cherz w艂a艣nie pusty ? Ja na wag臋 nie staje 馃槀馃槀Mo偶e si臋 wkr贸tce zdecyduje .聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Cze艣膰 dziewczyny, dawno si臋 nie odzywa艂am. Chyba mocno si臋 stresowa艂am USG genetycznym. Na szcz臋艣cie wszystko w porz膮dku 馃槜馃槜. Dzidzia bardzo ruchliwa, ma ju偶 5,8 cm! Wg ostatniej miesi膮czki 12+1 dzie艅 ci膮偶y, a wg USG 12+2 wi臋c, niewielka r贸偶nica.

A jak Wasze samopoczucie?聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...