Skocz do zawartości

Czerwcówki 2021🤰 | Forum o ciąży


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.11.2020 o 11:06, Klaudia200 napisał:

Nie wiem z czego ten mój strach wynika, nie mam za sobą żadnych poronień ani nic. Jedyne co mnie zaniepokoiło to to że już na pierwszej wizycie dostałam Duphaston, później na kolejnej dopisał mi do tego luteinę i od dużej ilości osób słyszałam pytania czy ciąża jest zagrożona itp czemu mi to przepisał bo to lek na podtrzymanie ciąży, dziewczyny mi mówiły że one przez całą ciążę brały tylko kwas foliowy a sam lekarz nic mi nie powiedział że ciąża jest zagrożona ani nic. 

Ja też dostałam od swojej lekarki luteinę, bo miałam w pakiecie badań progesteron i wyszedł jakiś niski. Pomimo tego, że dzidziuś rozwija się prawidłowo pani doktor stwierdziła, że na wszelki wypadek mi ją przepisze. Więc może i u Ciebie tak było 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Polcia27 napisał:

Ja też dostałam od swojej lekarki luteinę, bo miałam w pakiecie badań progesteron i wyszedł jakiś niski. Pomimo tego, że dzidziuś rozwija się prawidłowo pani doktor stwierdziła, że na wszelki wypadek mi ją przepisze. Więc może i u Ciebie tak było 🙂

Nie miałam właśnie żadnych badań robionych dlatego mnie zastanawiało czemu mi to wypisał 😏 Jak tylko potwierdził ciążę przepisał mi leki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Klaudia200 napisał:

Nie miałam właśnie żadnych badań robionych dlatego mnie zastanawiało czemu mi to wypisał 😏 Jak tylko potwierdził ciążę przepisał mi leki. 

Wiesz, może działa profilaktycznie, wiadomo, że to leki mające na celu wsparcie i podtrzymanie ciąży. A wiele ciąż we wczesnym etapie obumiera często nawet zanim kobieta się zorientuje lub krótko po tym. Ja brałam w pierwszej ciąży i miałam zapisane przez lekarza po tym jak się okazało w drugim miesiącu, że ciąża jest zagrożona. Donosiłam szczęśliwie. Drugą straciłam. A teraz w trzeciej lekarz powiedział, że jak się boję to może mi leki przepisać, ale nie ma podstaw bo ciąża rozwija się prawidłowo. Zaufałam mu i nie wzięłam. Chodzę na wizyty i wszystko jest ok póki co. Oby tak zostało. Półtorej tygodnia do prenatalnych. 💚💚💚

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja miałam prenatalne w poniedziałek to bylo 12+4 . Dzidziuś śliczny i zdrowy , pan doktor powiedział że wszystko mu się podoba 🙂 no i będziemy mieli dziewczynkę 🤗 co nie ukrywam było dla mnie wielkim szokiem bo czułam że to chłopiec ale najważniejsze że wszystko jest dobrze . Teraz czekam na następna wizyte 14 grudnia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej ciąży wystrzegam się luteiny i duspasthonu - dostałam te leki w drugiej ciąży ponieważ poroniłam pierwsza w 8tc i tez brałam na wszelki wypadek a moja córeczka ma teraz obniżone napięcie mięśniowe  w obręczy barkowej i na pytanie fizjoterapeuty skąd się to bierze odpowiedział mi ze nie jest na 100% pewny ale pewne badania mówią o wpływie leków powstrzymujących ciąże na ten stan. 
 

Nie bierzcie jeśli nie macie krwawień. Organizm utrzyma ciąże jak będzie silna a wtedy wiadomo ze dzidzia będzie zdrowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mamacita87 napisał:

Ja w tej ciąży wystrzegam się luteiny i duspasthonu - dostałam te leki w drugiej ciąży ponieważ poroniłam pierwsza w 8tc i tez brałam na wszelki wypadek a moja córeczka ma teraz obniżone napięcie mięśniowe  w obręczy barkowej i na pytanie fizjoterapeuty skąd się to bierze odpowiedział mi ze nie jest na 100% pewny ale pewne badania mówią o wpływie leków powstrzymujących ciąże na ten stan. 
 

Nie bierzcie jeśli nie macie krwawień. Organizm utrzyma ciąże jak będzie silna a wtedy wiadomo ze dzidzia będzie zdrowa.

Kurcze 😕 ja nie miałam żadnych krwawień ani nic.. czyli jednak to może dziecku zaszkodzić to już sama nie wiem co mam robić☹️ Do którego miesiąca brałaś te leki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mirela2021 napisał:

Dziewczyny ja miałam prenatalne w poniedziałek to bylo 12+4 . Dzidziuś śliczny i zdrowy , pan doktor powiedział że wszystko mu się podoba 🙂 no i będziemy mieli dziewczynkę 🤗 co nie ukrywam było dla mnie wielkim szokiem bo czułam że to chłopiec ale najważniejsze że wszystko jest dobrze . Teraz czekam na następna wizyte 14 grudnia 🙂

Super że z dzidziusiem wszystko dobrze, to najważniejsze 🥰 Ja też przeczuwam że będę miała chłopca, może na prenatalnych się dowiem 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Klaudia200 napisał:

Kurcze 😕 ja nie miałam żadnych krwawień ani nic.. czyli jednak to może dziecku zaszkodzić to już sama nie wiem co mam robić☹️ Do którego miesiąca brałaś te leki??


Do mniej więcej połowy ciąży, pamietam ze ok 18-20 tygodnia lekarz powiedział ze już się nie powinno nic dziać bo łożysko już dobrze funkcjonuje i odstawiamy.

ja nie jestem ekspertem ale ten fizjoterapeuta nie wiedział ze ja brałam takie leki, to samo od niego wyszło. 
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mirela2021 napisał:

Dziewczyny ja miałam prenatalne w poniedziałek to bylo 12+4 . Dzidziuś śliczny i zdrowy , pan doktor powiedział że wszystko mu się podoba 🙂 no i będziemy mieli dziewczynkę 🤗 co nie ukrywam było dla mnie wielkim szokiem bo czułam że to chłopiec ale najważniejsze że wszystko jest dobrze . Teraz czekam na następna wizyte 14 grudnia 🙂

Cieszę, się, że u Ciebie wszystko w porządku 😊 według miesiączki kiedy pójdę na prenatalne będzie to 13 tydz. 4 dzień. Ale lekarz twierdzi, że według usg jest równo tydzień mniej, więc byłby 12 tydz. 4 dzień. Mam nadzieję, że będzie ok I na badaniu maluszek będzie już dużo większy. Ciekawe, że tak wcześnie można już poznać płeć 😍 Oby u mnie też już było widać. Wracam do ginekologa 15.12, więc tydzień później. Nie mogę się na cieszyć, że w tak krótkim czasie zobaczymy się dwa razy. ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirela2021 super, że u was wszystko dobrze 😍 ja czekam na sobotę, mam nadzieję że też będą tylko same dobre wieści i po cichu liczę że już coś pani doktor dostrzeże, też będę wtedy w 12+4 😀 jak na razie wszyscy się mnie pytają czy mam jakieś przeczucia co do płci no ale nie mam 😁 A każdy w rodzinie mówi że będzie chłopak. Także zobaczymy. Najważniejsze żeby wszystko było ok ❤

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Godzinę temu, Mamacita87 napisał:

Ja w tej ciąży wystrzegam się luteiny i duspasthonu - dostałam te leki w drugiej ciąży ponieważ poroniłam pierwsza w 8tc i tez brałam na wszelki wypadek a moja córeczka ma teraz obniżone napięcie mięśniowe  w obręczy barkowej i na pytanie fizjoterapeuty skąd się to bierze odpowiedział mi ze nie jest na 100% pewny ale pewne badania mówią o wpływie leków powstrzymujących ciąże na ten stan. 
 

Nie bierzcie jeśli nie macie krwawień. Organizm utrzyma ciąże jak będzie silna a wtedy wiadomo ze dzidzia będzie zdrowa.

Myślę że tego nie powinna doradzać żadna z nas od tego jest lekarz . Ja biorę ponieważ póki łożysko nie przejmie wytwarzania progesteronu mój organizm nie jest w stanie sam utrzymać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Godzinę temu, Juka92 napisał:

Ja mam prenatalne w piątek i już się nie mogę doczekać. 

 

Za to dziś pół dnia dokucza mi metaliczny posmak, myślałam że coś zjadłam takiego a to ponoć po prostu objaw ciąży 😄

 Ja a też nam w piątek na 12,45 😘

@Mirela2021 to super ja już się doczekać nie mogę swojego i wtedy powiem rodzicom . U mnie będzie 12 tydzień i 1 dzień. W pierwszej ciąży długo czekałam żeby poznać płeć bo młody pupa się obracał mam nadzieję że teraz będzie troszkę szybciej  😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, paula22 napisał:

Myślę że tego nie powinna doradzać żadna z nas od tego jest lekarz . Ja biorę ponieważ póki łożysko nie przejmie wytwarzania progesteronu mój organizm nie jest w stanie sam utrzymać ...

A Skąd wiesz ze nie jest w stanie utrzymać? Pewnie miałaś jakieś dodatkowe badanie itp. Napisałam to jako przestrogę i wskazówkę do konsultacji ze swoim lekarzem, nie staram się doradzać ale skoro nie ma krwawień czy innych okoliczności branie luteiny jak cukierków nie ma sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
1 minutę temu, Mamacita87 napisał:

A Skąd wiesz ze nie jest w stanie utrzymać? Pewnie miałaś jakieś dodatkowe badanie itp. Napisałam to jako przestrogę i wskazówkę do konsultacji ze swoim lekarzem, nie staram się doradzać ale skoro nie ma krwawień czy innych okoliczności branie luteiny jak cukierków nie ma sensu. 

 Miałam robione badania . Jak będzie u niej wszystko ok zapewne lekarz odstawi😏Ja przy pierwszej ciąży miałam tylko na początku ciąży przez tydzień lub dwa  rutynowo i mój syn nie ma problemu z napięciem mięśniowym .  Teraz będę brała do 16 tyg bo tego wymaga moja ciąża a każda ciąża jest inna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mamacita87 na następnej wizycie zapytam lekarza i wszystko będzie jasne, mam nadzieję że tym razem mi wytłumaczy co i jak. Ostatnim razem jak go zapytałam czy jest konieczne żebym brała te tabletki to powiedział, że jak sobie chce to mogę odstawić ale lepiej żebym brała ale czemu to już nie powiedział. 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...