Skocz do zawarto艣ci

Czerwc贸wki 2021馃ぐ | Forum o ci膮偶y


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

Mi si臋 nie uda艂o wczoraj dotrze膰 do Lidla, ale akurat moja mama by艂a i da艂a rad臋 kupi膰 legginsy 馃榿

Dziewczyny, a czy macie jakie艣 sprawdzone sklepy/strony internetowe ze stanikami dla ci臋偶arnych? Galerie jeszcze pozamykane do jutra, uda艂o mi si臋 kupi膰 jakie艣 dwa staniki przed tym zamkni臋ciem, ale mam wra偶enie 偶e robi膮 si臋 coraz bardziej ciasne. Patrzy艂am na necie, ale nie mam zaufania do kupowania jak czego艣 nie widz臋 i nie mog臋 dotkn膮膰 馃檲

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

W ci膮偶y jak w ci膮偶y, co艣 si臋 znajdzie ale do karmienia? Ja mia艂am z neta kupione to jak mi si臋 produkcja zacz臋艂a to w ci膮gu kilku dni by艂y za ma艂e. I we藕 lataj zaraz po porodzie po sklepach. Pami臋tam 偶e mama mi w lumpie dosta艂a zwyk艂y szmaciany, mimo 偶e nigdy bielizny w lumpach nie kupowa艂am, uratowa艂 mi 偶ycie bo mia艂am od tych ma艂ych co chwil臋 zapalenie. Po jakim艣 czasie w Lidlu dosta艂am cho膰 tym razem to si臋 nawet w najwi臋kszy chyba nie zmieszcz臋 鈽癸笍

B臋d臋 musia艂a zrobi膰 zwiad gdzie by si臋 uda膰 na takie zakupy po porodzie.聽

Wiem, 偶e za szybko na takie rozmy艣lania, ale ile czasu macie zamiar karmi膰 piersi膮? Core karmi艂am 10msc, stwierdzam, 偶e za d艂ugo bo do dzi艣 uwielbia cycki 馃うa ma 4lata. Cho膰 jak kto艣 ma oponk臋 to te偶 bez zastanowienia powie,聽 fajna 'galaretka" 馃槀

Tym razem zamierzam 9msc

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ja ju偶 po, wszystko w porz膮dku, termin z usg taki jak z ostatniej miesi膮czki 馃檪 a krew na miejscu pobrali, wyniki za 2 tygodnie, jakby wysz艂o co艣 nie tak to sami b臋d膮 dzwoni膰 i umawia膰 do genetyka, jak nie to po 2 tygodniach trzeba zadzwoni膰 czy s膮.

O p艂ci nie by艂o jeszcze mowy, ja te偶 nie dopytywa艂am, za bardzo si臋 cieszy艂am 偶e wszystko ok 馃槃

Teraz na zakupy do Lidla, ciekawa jestem czy jeszcze te legginsy dostan臋... Co do stanik贸w - p贸ki siedz臋 w domu to korzystam i nie nosz臋, na razie jeszcze mieszcz臋 si臋 w swoje jak ju偶 gdzie艣 wychodz臋 馃檪 jak b臋dzie potrzeba to mam asprawdzony salon brafitingu bardzo bliziutko, pewnie p贸jd臋 tam.聽

16064790568606615216945724861755.jpg

Edytowane przez Juka92
  • Lubi臋 to! 4
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ja na szcz臋艣cie umieszcz臋 si臋 jeszcze w swoje staniki. Przy poprzednich ci膮偶ach te偶 biust mi jako艣 specjalnie nie ur贸s艂, mo偶e troch臋 szkoda, mog艂y by膰 troch臋 wi臋kszy 馃槄

Co do karmienia to syna karmi艂am 12 msc, a c贸rk臋 17 msc. Teraz te偶 my艣l臋, 偶e rok chcia艂abym karmi膰. Zobaczymy jak b臋dzie.聽聽

A ile planujecie zosta膰 z maluszkami?聽Ja聽chyba zdecyduj臋 si臋 na roczny urlop rodzicielski.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ja jeszcze nawet nie wiem szczerze powiedziawszy, na razie macierzy艅ski, a p贸藕niej zobaczymy jak b臋dzie 馃榾

By艂am dzisiaj na usg prenatalnym, wszystko dobrze, dzidzia ro艣nie, ale tak si臋 wierci艂a, 偶e a偶 mojej gino ci臋偶ko by艂o na spokojnie sobie pobada膰 馃榾聽 pyta艂am o PAPPA i聽dla pewno艣ci聽id臋 zrobi膰 w poniedzia艂ek, ale na usg wszystko ksi膮偶kowo 馃槉

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia

@Juka92聽ale s艂odko艣ci 馃グ

@elvi聽Ja jeszcze o tym nie my艣la艂am ale po macierzy艅skim chyba b臋d臋 si臋 rozgl膮da艂a za now膮 prac膮 bo w tej kt贸rej jestem przed艂u偶yli mi umow臋 tylko do porodu. . . 呕艂obek niekoniecznie ale mo偶e niania .聽聽

@Mamacita87 Wydaje mi si臋 偶e nie ka偶dy chod藕 by chcia艂 mo偶e zosta膰 z dzieckiem bo takie s膮 realia. Ja niestety tu gdzie obecnie mieszkam nie mam nikogo z rodziny wi臋c zazdroszcz臋 . Ze starszym synem by艂am w domu a偶 poszed艂 do przedszkola czyli 4 lata聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

2 minuty temu, paula22 napisa艂:

@Juka92聽ale s艂odko艣ci 馃グ

@elvi聽Ja jeszcze o tym nie my艣la艂am ale po macierzy艅skim chyba b臋d臋 si臋 rozgl膮da艂a za now膮 prac膮 bo w tej kt贸rej jestem przed艂u偶yli mi umow臋 tylko do porodu. . . 呕艂obek niekoniecznie ale mo偶e niania .聽聽

@Mamacita87 Wydaje mi si臋 偶e nie ka偶dy chod藕 by chcia艂 mo偶e zosta膰 z dzieckiem bo takie s膮 realia. Ja niestety tu gdzie obecnie mieszkam nie mam nikogo z rodziny wi臋c zazdroszcz臋 . Ze starszym synem by艂am w domu a偶 poszed艂 do przedszkola czyli 4 lata聽

Wiem wiem, dobrze napisane, mam to szcz臋艣cie o zdaje sobie spraw臋. Gdyby nie by艂o wyj艣cia to tez by艂by 偶艂obek tylko w PL jest du偶y problem z miejscami a prywatny jest drogi... ehhh聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia

Moje prenatalne te偶 wysz艂y dobrze ch贸dz dzidziu艣 by艂 odwr贸cony ty艂em i lekarzowi bylo trudno pomierzy膰聽 ale si臋 uda艂o. Lekarz twierdzi艂 偶e pomiary wysz艂y na tyle dobrze 偶e odradza mi robienia dalszych dodatkowych badan . U nas dzi艣 12 tydzien i 1 dzie艅聽 i mamy 5,5 cm 馃槒Nast臋pna wizyta ju偶 u mojego gin膮 14 grudnia .聽

  • Lubi臋 to! 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@paula22聽u mnie te偶 nie wiadomo jak z prac膮. Umowa ko艅czy mi si臋 na pocz膮tku roku, jeszcze nie rozmawia艂am z szefow膮, ale w tym tygodniu mam taki plan, bo czeka艂am jeszcze do tego usg, wi臋c zobaczymy co b臋dzie dalej 馃檪聽super 偶e u was te偶 wszystko dobrze, nasze bobo te偶 dzisiaj strajkowa艂o 馃榿 nie do艣膰 偶e si臋 rusza艂 w ka偶d膮 stron臋 to na koniec si臋 odwr贸ci艂 dupci膮 i koniec ogl膮dania 馃槄

Edytowane przez Polcia27
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

26 minut temu, paula22 napisa艂:

@Polcia27 No u mnie tak wysz艂o 偶e umowa ju偶 si臋 skaczylam no i po zwolnieniu lekarskim przed艂u偶yli j膮 do dnia porodu..Oby tobie przed艂u偶yli na d艂u偶ej ale to chyba zale偶y od szefowej 馃槒

To jest wym贸g przepis贸w, a nie wyb贸r szefowej. Ona ma taki obowi膮zek przynajmniej je艣li to umowa o prac臋. Nie wiem jak to dzia艂a przy zleceniu. Umowa wygasa i po porodzie ZUS wyp艂aca zasi艂ek macierzy艅ski. 馃槈 Mia艂am tak w pierwszej ci膮偶y.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia

@Klaudiuszka4聽chodzili o now膮 umow臋 nowe 馃槒A w pracy wcale ci nie musza przed艂u偶y膰 umowy je偶eli wygasa przed ko艅cem 3 miesi膮cem ci膮偶y maj膮 taki obowi膮zek je艣li umowa si臋 ko艅czy po pe艂nych聽 3 mc聽 ciazy wtedy musz膮 przed艂u偶y膰 do porodu i jak przed艂u偶a to nale偶y si臋 na macierzynski z ZUS聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Godzin臋 temu, paula22 napisa艂:

@Klaudiuszka4聽chodzili o now膮 umow臋 nowe 馃槒A w pracy wcale ci nie musza przed艂u偶y膰 umowy je偶eli wygasa przed ko艅cem 3 miesi膮cem ci膮偶y maj膮 taki obowi膮zek je艣li umowa si臋 ko艅czy po pe艂nych聽 3 mc聽 ciazy wtedy musz膮 przed艂u偶y膰 do porodu i jak przed艂u偶a to nale偶y si臋 na macierzynski z ZUS聽

Wiem, wiem... 馃槈 Troch臋 z kadrami w obecnej pracy mam styczno艣膰 i znam ten zapis.聽

Wtedy by艂am w 8 tyg jak plami艂am strasznie, pokrwawi艂am i do szpitala mnie wys艂ali. Ale nikt nie pyta艂, kt贸ry tydzie艅, czy miesi膮c. Powiedzia艂am szefowi, 偶e musz臋 si臋 do szpitala po艂o偶y膰, 偶e w ci膮偶y jestem, 偶e zagro偶ona. I tyle.聽

Teraz pracuj臋 w innym miejscu i mam umow臋 na czas nieokre艣lony, wi臋c jestem spokojna.聽

A je艣li chodzi o to po jakim czasie planuj臋 wraca膰 do pracy... To nie za szybko. Tak w艂a艣nie to chcieliby艣my aby mi臋dzy drugim, a trzecim dzieckiem by艂a mniejsza r贸偶nica wiekowa, wi臋c w planach szybsze starania ni偶 to by艂o z tym b膮blem. 馃槣

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@paula22@Polcia27 ciesz臋 si臋, 偶e u was na badaniach te偶 wszystko ok 馃檪

Mi akurat tak szcz臋艣liwie wypadlo, 偶e dwie kreski zobaczy艂am kr贸tko przed momentem, w kt贸rym zmienia艂am umow臋 z czasowej na czas nieokre艣lony, wi臋c trafili艣my praktycznie idealnie 馃槃 w pracy chcia艂am powiedzie膰 w zesz艂ym tygodniu ale jako艣 nie by艂o okazji, w tym ju偶 raczej by wypada艂o 馃槢

O 偶艂obku i macierzy艅skim b臋d臋 my艣le膰 bli偶ej ko艅ca ci膮偶y. Na pewno 偶艂obek wchodzi w gr臋, bo nie mamy komu da膰 dziecka pod opiek臋, ale my艣l臋 偶e to jednak po roku.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Juka92聽艣liczny bobasek 馃槏

Ja do roczku nie p贸jd臋 do pracy, no chyba, 偶e b臋d臋 zmuszona. Ale do pierwszych urodzin dziecka wydaje mi si臋, 偶e jest to magiczny czas, dziecko w tym okresie tak szybko si臋 rozwija i nie chcia艂abym omija膰 tych moment贸w.

Odno艣nie pracy, ja te偶 chyba wpad艂am z deszczu pod rynn臋. Z ko艅cem wrze艣nia rozwi膮za艂am umow臋 z pracodawc膮, poniewa偶 komisja uzna艂a mojej c贸rce stopie艅 niepe艂nosprawno艣ci, od pa藕dziernika jestem na 艣wiadczeniu piel臋gnacyjnym, przyznanym na rok (4pazdziernika okaza艂o si臋, 偶e zaliczyli艣my wpadk臋) Mo偶e kto艣 si臋 orientuje czy je艣li mi piel臋gnacyjnego nie przed艂u偶a to b臋dzie mi przys艂ugiwa膰 macierzy艅skie?聽

Piel臋gnacyjne liczy si臋 do lat pracy, op艂acaj膮 mi sk艂adki ale np. do urlopu si臋 nie liczy wi臋c nie wiem co b臋dzie za rok.聽

Wczoraj robili艣my pierwsz膮 porcj臋 pierniczk贸w, dzi艣 zrobimy druga. Teraz robi臋 wyczekane krokiety, kapucha stygnie 馃槑 a wieczorem dekorowanie piernik贸w

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Dziewczyny troch臋 zmieni臋 temat.

Jak tam Wasze brzuszki? Wida膰 ci膮偶臋?聽

I jak to wygl膮da z tym rozci膮ganiem? Ja ju偶 dostaje do g艂owy bo mnie brzuch boli. Nie chce panikowac. Wydaje mi si臋 偶e dziecko ro艣nie i to si臋 rozci膮ga. Ale cz臋sto ostatnio to czuje. To moja pierwsza ci膮偶a na tym etapie.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

18 minut temu, Katarzynaa napisa艂:

Dziewczyny troch臋 zmieni臋 temat.

Jak tam Wasze brzuszki? Wida膰 ci膮偶臋?聽

I jak to wygl膮da z tym rozci膮ganiem? Ja ju偶 dostaje do g艂owy bo mnie brzuch boli. Nie chce panikowac. Wydaje mi si臋 偶e dziecko ro艣nie i to si臋 rozci膮ga. Ale cz臋sto ostatnio to czuje. To moja pierwsza ci膮偶a na tym etapie.

Ja mam wra偶enie, 偶e wygl膮dam jak ci膮gle wzd臋ta. 馃悺馃槄 Ale to w sumie si臋 zgadza.聽

A tak serio to nosz臋 spodnie z wysokim stanem i zauwa偶y艂am, 偶e w艂a艣nie wybija mi nad spodniami. Na dole z kolei malutka pi艂eczka. Nieco wi臋ksz膮 ni偶 zwykle (zosta艂a mi po pierwszej ci膮偶y). Ale np. nie nosz臋 ju偶 przez to dopasowanych bluzek. Wszystkie posz艂y w k膮t i si臋gam po te gdzie mam troch臋 swobody. Musz臋 za spodniami nieco lu藕niejszymi w pasie si臋 rozejrze膰, reszta pasuje.聽

Mnie wczoraj bola艂 brzuch, wzd臋艂o mnie jeszcze do tego i musia艂am troch臋 pole偶e膰, ciep艂ej herbatki si臋 napi膰. Troszk臋 si臋 wczoraj tym niepokoi艂am, ale staram si臋 dalej my艣le膰 trze藕wo bez nakr臋cania. 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

3 godziny temu, Klaudiuszka4 napisa艂:

Ja mam wra偶enie, 偶e wygl膮dam jak ci膮gle wzd臋ta. 馃悺

Ja dok艂adnie takie samo wra偶enie mam!聽

Jakbym nie wiedzia艂a 偶e jestem w ci膮偶y, to powiedzia艂abym, 偶e przyty艂am i mnie wzd臋艂o 馃檪

Ale spodni z wysokim stanem ju偶 w og贸le nie nosz臋, bo mnie cisn臋艂y, swetry i bluzki te偶 raczej lu藕ne. Powoli rozgl膮dam si臋 za spodniami ci膮偶owymi.聽

Ostatnio chwali艂am si臋, 偶e w staniki wchodz臋, a wczoraj ciut zw膮tpi艂am 馃槄 ale do brafitterki wybior臋 si臋 chyba dopiero po 艣wi臋tach.聽

Brzuch to czuj臋 jak si臋 przejem (wczoraj np przeceni艂am sw贸j g艂贸d :D), czasem co艣 zak艂uje, ale to z rzadka wi臋c nie panikuj臋 tylko staram si臋 du偶o le偶e膰 (home office to fajna rzecz, mog臋 si臋 rozciagnac na kanapie przynajmniej na par臋 minut w ci膮gu dnia).聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

4 godziny temu, Katarzynaa napisa艂:

Dziewczyny troch臋 zmieni臋 temat.

Jak tam Wasze brzuszki? Wida膰 ci膮偶臋?聽

I jak to wygl膮da z tym rozci膮ganiem? Ja ju偶 dostaje do g艂owy bo mnie brzuch boli. Nie chce panikowac. Wydaje mi si臋 偶e dziecko ro艣nie i to si臋 rozci膮ga. Ale cz臋sto ostatnio to czuje. To moja pierwsza ci膮偶a na tym etapie.

U mnie za du偶o nie wida膰 ale czuje po spodniach, bo nie zapinam si臋 na ostatni guzik, wi臋c chodz臋 w d艂ugich swetrach i bluzkach by zakry膰 rozpi臋te spodnie 馃檪 Je艣li聽chodzi o b贸l brzucha, to rzadko mnie boli ale niestety zacz膮艂 mi twardnie膰 brzuch. Szczeg贸lnie czuj臋 nad ranem po przebudzeniu jak po艂o偶臋 si臋 na plecach, cho膰 ostatnio czu艂am te偶 du偶e napi臋cie przez ca艂y dzie艅. Skontaktowa艂am si臋 z lekarzem i powiedzia艂, 偶e je艣li nie boli to nie wymaga leczenia ale, 偶e mam nie prowokowa膰 skurczy... Czy kt贸ra艣 z Was te偶 ma takie odczucia?

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...