Skocz do zawarto艣ci

Czerwc贸wki 2021馃ぐ | Forum o ci膮偶y


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie te偶 chyba jeszcze nic nie wida膰. Te偶 mam brzuch jakby mnie wzd臋艂o 馃槄

Mnie z kolej zacz膮艂 bole膰 kr臋gos艂up led藕wiowy. Szczeg贸lnie je艣li za du偶o chodz臋 albo na przyk艂ad za du偶o stoj臋. W ostatni weekend mia艂am urodziny m臋偶a, wi臋c si臋 troch臋 narobi艂am w kuchni. P贸藕niej nie mog艂am spa膰 w nocy, tak mnie plecy bola艂y. W pi膮tek mam wizyt臋 u gina聽wi臋c planuj臋 o tym wspomnie膰. Ale my艣l臋, 偶e raczej nic na to nie poradz臋. Troch臋 si臋 martwi臋 co b臋dzie p贸藕niej jak ju偶 teraz zaczyna bole膰 mnie kr臋gos艂up...聽

Robi艂am dzisiaj krzyw膮 cukrow膮, mam nadziej臋, 偶e dobrze wyjdzie.

Test Pappa wyszed艂 mi prawid艂owo, nie ma wskaza艅 do bada艅 inwazyjnych 馃槉

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Katarzynaa聽U mnie ju偶 troch臋 wida膰 brzuszek, ale rzeczywi艣cie wygl膮da to tak, jak pisz膮 dziewczyny, czyli jakbym by艂a wzd臋ta聽馃槃聽Po spodniach zauwa偶y艂am najbardziej, 偶e ju偶 brzuszek ro艣nie, bo wi臋kszo艣ci ju偶 nie dopn臋. Na szcz臋艣cie mam kilka takich par lu藕niejszych, a te偶 teraz pracuj臋 z domu, wi臋c przewa偶nie chodz臋 w getrach czy legginsach. Tak偶e na wyj艣cie do sklepu czy lekarza jeszcze jakie艣 si臋 znajd膮聽馃槂

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

1 minut臋 temu, Juka92 napisa艂:

@Mamacita87 tak bardzo by艂am ucieszona, 偶e wszystko ok i 偶e widz臋 jak dzidzia rusza si臋 na ekranie, 偶e nawet o to nie pyta艂am a lekarka te偶 nic nie m贸wi艂a. Zak艂adam 偶e jakby widzia艂a to by powiedzia艂a 馃檪

Rozumiem:) pewnie tez bym tak mia艂a聽馃槃 W zasadzie najwa偶niejsze jest czy zdrowe a nie p艂e膰, bardzo si臋 ciesz臋 ze u Ciebie wszystko ok 鈽猴笍

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

1 godzin臋 temu, Mamacita87 napisa艂:

Dziewczyny pytanie dla tych co przesz艂y ju偶 prenatalne, czy uda艂o si臋 Wam/lekarzowi dostrzec p艂e膰?聽

Ja mia艂am prenatalne tydzie艅 temu to bylo 12+4 i pan doktor powiedzia艂 偶e dziewczynka聽馃グ聽dodam tylko 偶e ma on bardzo dobry sprz臋t . Zdaje sobie spraw臋 偶e to mo偶e si臋 jeszcze zmieni膰 馃槈

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia

@Mamacita87 Ja to nawet nie pyta艂am bo by艂am przej臋ta badaniem . My艣l臋 偶e i tak podana p艂e膰 w 12 tygodniu mo偶e za miesi膮c by膰 inna 馃槒Ja mam wizyt臋 u swojego lekarza mi臋dzy 14 a 15 tygodniem i zapytam wtedy czy cos mi powie. W pierwszej ci膮偶y p艂e膰 pozna艂am bardzo p贸藕no bo oko艂o 7 mc na badaniu syn odwraca艂 si臋 ty艂em i przykurczami nogi i zas艂ania艂.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Lilla聽te偶 mam cz臋sto takie odczucia. Wi臋c czasem wygl膮dam na kobiet臋 w ci膮偶y jak jestem taka wzdeta.聽 Ale staram si臋 patrze膰 kiedy tak mam.. po chodzeniu po charakterystycznych potrawach.

A co do b贸l贸w kr臋gos艂upa..聽 U mnie w przychodni jest fizjoterapeutka. Wydaje mi si臋 偶e mo偶emy si臋 pozna膰 ju偶 przed porodem. Ja mam przepukliny w kr臋gos艂upie ledzwiowym wi臋c czekam na odpowiedni czas 偶eby okleic si臋 tapami. Polecam聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

21 godzin temu, Mamacita87 napisa艂:

Dziewczyny pytanie dla tych co przesz艂y ju偶 prenatalne, czy uda艂o si臋 Wam/lekarzowi dostrzec p艂e膰?聽

Ja dzi艣 mia艂am prenatalne 馃榿 z dzidziusiem wszystko w porz膮dku a p艂e膰 chyba jeszcze nie by艂a widoczna bo nic o tym nie wspomnia艂 a mi to ca艂kiem wylecia艂o z g艂owy i nawet nie spyta艂am.聽

  • Lubi臋 to! 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Witamy Ewelina i Monika 馃檪 gratulujemy!

Co do rozwa偶a艅 lekarza na temat p艂ci dziecka. Na prenatalnych trafi艂am na sluzbiste kt贸ry m贸wi艂 w sumie jakby to co musia艂. Dzie艅 p贸藕niej mia艂am swoj膮 wizyt臋 u lekarki. Mam zdj臋cie dzidziusia od dolu. Wida膰 tylko dwie n贸偶ki i nic pomi臋dzy nimi. Troch臋 szybko Ale da艂a 80% 偶e si臋 nie myli.聽

Troch臋 to kusi. Ale z drugiej strony obieca艂am sobie 偶e nie wychowam rozowego potworka dlatego o tak b臋d臋 si臋 stara艂a 偶eby wszystko by艂o neutralne 馃檪

  • Dzi臋ki! 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

15 godzin temu, Ewelinaaa31 napisa艂:

Hej馃槈jestem tu nowa... Mam na imi臋 Ewelina, mam 31 lat i jestem w 11 tc. 馃檪聽To moja trzecia ci膮偶a... Mam 2 syn w w wieku 12 i 9 lat 馃槈

Widzisz, ja mam c贸rk臋 7 lat, kt贸ra ci膮gle dopytuje kiedy i kiedy.? Brat jej si臋 marzy. I od mamy ostatnio us艂ysza艂am, 偶e w sumie to ju偶 du偶o te 8 lat r贸偶nicy. 馃檲

Obu Wam naszym nowym forumowiczom, 偶ycz臋 wszystkiego dobrego. 鈽猴笍

@Katarzynaa ja to wr臋cz przeciwnie... Gdzie艣 od 2-3 tygodni to mam problem z apetytem. Muli膰, ju偶 mnie nie muli, ale zapachy mnie odpychaj膮 i jest niewiele rzeczy, kt贸re jem z ch臋ci膮. Jem bardziej bo musz臋 I przez to staram si臋 wybiera膰 zdrowsze rzeczy.聽

  • Dzi臋ki! 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

51 minut temu, Klaudiuszka4 napisa艂:

馃檲

@Katarzynaa ja to wr臋cz przeciwnie... Gdzie艣 od 2-3 tygodni to mam problem z apetytem. Muli膰, ju偶 mnie nie muli, ale zapachy mnie odpychaj膮 i jest niewiele rzeczy, kt贸re jem z ch臋ci膮. Jem bardziej bo musz臋 I przez to staram si臋 wybiera膰 zdrowsze rzeczy.聽

Ja te偶 nie mam apetytu od pocz膮tku ci膮偶y. Chocia偶 md艂o艣ci nie mia艂am, ale zapachy te偶 mnie odrzuca艂y od wszystkiego. Teraz聽 ju偶 mi tak nie pachnie, ale i tak nie mam ochoty na jedzenie 馃槥

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Mnie z kolei kompletnie odrzuca od mi臋sa. Jedyne jakie jestem w stanie zje艣膰 to kurczak. Nigdy nie by艂am fank膮 warzyw, a teraz z kolei mog艂abym je艣膰 jedynie owoce i warzywa. Sa艂atka grecka sta艂a si臋 moim g艂贸wnym daniem obiadowym 馃槄

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

1 minut臋 temu, elvi napisa艂:

Mnie z kolei kompletnie odrzuca od mi臋sa. Jedyne jakie jestem w stanie zje艣膰 to kurczak. Nigdy nie by艂am fank膮 warzyw, a teraz z kolei mog艂abym je艣膰 jedynie owoce i warzywa. Sa艂atka grecka sta艂a si臋 moim g艂贸wnym daniem obiadowym 馃槄

O tak, mi臋so jest szczeg贸lnie "fu". Jedyne jedzenie jakie mi podchodzi to sa艂atki. Nie wa偶ne jaka. Same warzywa nie, ale jak w sa艂atce to jak najbardziej 馃

Gorzej, 偶e przez ma艂y apetyt nie przybieram na wadze, chocia偶 to dopiero 1 trymestr, wi臋c podobno nie ma czym si臋 martwi膰.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

U mnie idzie ju偶 14 tydzie艅 i te偶 nie przyty艂am jeszcze nawet kilograma. Mieszcze si臋 spokojnie w swoje d偶insy. Szczerze m贸wi膮c nie martwi mnie to na razie. Jak pisa艂am wcze艣niej, mam troch臋 nadprogramowych kilogram贸w i nie chcia艂abym du偶o przyty膰. Mam s艂abo艣膰 do s艂odyczy i odstawienie ich sprawia mi najwiekszy problem 馃槒

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

To u mnie bywa艂o r贸偶nie - momenty takie 偶e wci膮gn臋艂abym cokolwiek, a bywa艂y takie, 偶e jad艂am 偶eby zje艣膰, zupe艂nie bez apetytu.聽

Teraz mam raczej w miar臋 normalny, ca艂y czas s艂odycze wielbi臋 (ale to unie normalny stan, staram si臋 r贸wnowa偶y膰 je owoci teraz), a mi臋so jem, ale jak mam wyb贸r to wol臋 rzeczy bez mi臋sa 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ja te偶 jako艣 tak na mi臋so s艂abo mog臋 patrze膰... Bardziej warzywa, owoce czy jogurty... I nadal si臋 zdarza 偶e troch臋 mnie muli... Ale do tej pory zwymiotowa艂am tylko 2 razy a w poprzednich ci膮偶ach by艂o z tym du偶o gorzej... Moje dzieciaczki bardzo nie mog膮 si臋 doczeka膰 rodze艅stwa... 馃槈

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

聽U mnie zero problem贸w je艣li chodzi o jedzenie 馃榿 mam jakie艣 takie odrzuty, np. od pocz膮tku ci膮偶y nie mog臋 cebuli, a tak to wszystko zjem. No chyba 偶e jakiego艣 dnia co艣 mnie najdzie. Ale mam du偶e parcie na owoce, obowi膮zkowo musz膮 by膰 mandarynki i jab艂ka 馃榾

Wymioty mnie na szcz臋艣cie omin臋艂y, muli mnie jeszcze z rana jak wstan臋, potem ju偶 si臋 nie zdarza.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

A ja si臋 od wczoraj strasznie 艣rednio czuj臋 - zastanawiam si臋 czy to nie kwestia stresu w pracy... Jaki艣 lekki b贸l brzucha mi si臋 przypl膮ta艂, nawet nie tyle 偶e boli tylko momentami czuj臋, 偶e go mam.聽

Na szcz臋艣cie bez plamienia wi臋c licz臋 偶e albo co艣 zjad艂am, albo wzdelo mnie jako艣 okropnie... Albo macica po prostu si臋 rozci膮ga 馃槃Na wszelki um贸wi艂am si臋 do pierwszego dost臋pnego lekarza, 偶eby nie zwariowa膰 przez weekend.聽

Trzymajcie kciuki, 偶eby wszystko by艂o okej.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...