Skocz do zawarto艣ci

Czerwc贸wki 2021馃ぐ | Forum o ci膮偶y


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gucia23 napisa艂:

A czy kt贸ra艣 z Was jest mo偶e z Wroc艂awia? 馃檪

Ja jestem spod Wroc艂awia 馃檪

Wsp贸艂czuj臋 wam wszystkim kwarantanny. Nie wyobra偶am sobie opuszczenia wizyty u ginekologa 馃槦

Ja dzisiaj na wizycie dosta艂am pi臋kny prezent pod choink臋 - 99% moja wymarzona c贸reczka 鈾ワ笍

  • Lubi臋 to! 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Dusia_dd聽艢wietna wiadomo艣膰! Ja mam test jutro i wielk膮 nadziej臋 na negatywny wynik.聽
Co do b贸l贸w g艂owy, mnie m臋cz膮 od pocz膮tku ci膮偶y, bywa 偶e przez kilka dni z rz臋du od rana b贸l utrudnia mi funkcjonowanie. Staram si臋 pic du偶o wody, spacerowa膰, wietrzy膰 mieszkanie, ale niestety czasami tylko Apap pomaga.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

12 godzin temu, Gucia23 napisa艂:

Super Monika. A planujesz rodzic gdzie艣 we Wroc艂awiu? 馃檪 99% to ju偶 bardzo du偶o mo偶na szalec na r贸偶owych zakupach.

Nie, chcia艂abym rodzi膰 w moim mie艣cie. Mam na oddziale znajom膮 po艂o偶n膮 i piel臋gniark臋, wi臋c b臋dzie mi ra藕niej 馃檪 Ale jakby co艣 si臋 dzia艂o powa偶niejszego to Wroc艂aw, Broch贸w mi najbli偶ej, a ma dobre opinie. @Gucia23 masz ju偶 wybrany szpital?

B贸l贸w g艂owy nie miewam na szcz臋艣cie. Ale co nie zjem to boli mnie 偶o艂膮dek, nie mocno i nie d艂ugo wi臋c nie musz臋 bra膰 偶adnych specyfik贸w, ale zobaczymy co b臋dzie jak maluszek nie b臋dzie ju偶 taki malutki 馃槈

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Dusia_dd聽no to 艣wietnie! Czekamy na info po wizycie聽馃槉

A w og贸le czy kt贸ra艣 z Was mo偶e poleci膰 jakie艣 w贸zki, foteliki samochodowe? Nie zamierzam jeszcze kupowa膰, ale ostatnio tak sobie przegl膮da艂am i jako 偶e jestem zielona w tym temacie to strasznie si臋 zm臋czy艂am tym czytaniem 馃榿 tyle jest tych opcji do wyboru, nie m贸wi膮c ju偶 nawet o jaki艣 konkretnych firmach tylko rodzajach w贸zk贸w, 偶e nie mam poj臋cia co si臋 rzeczywi艣cie sprawdza i na co zwr贸ci膰 uwag臋 p贸藕niej przy zakupie 馃檲

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia

@Polcia27聽Ja to ju偶 zapomnia艂am po tylu latach na co zwraca膰 uwag臋 馃槀馃槀Napewno 2w1 i fotelik z baz膮 osobno . Te foteliki z zestawu 3w1 s膮 do niczego takie antymandaty. Fotelik z baz膮 z maxi Cosi聽 mia艂am przy pierwszym dziecku i by艂am zadowolona ale nie pami臋tam modelu lub cybex . Co do w贸zka to b臋d臋 szuka艂a lekkiego i dobrego na nasze chodniki聽 馃槒 Nie preferuje w pi臋knych w贸zkach na pokaz raczej na wygod臋 stawiam.聽

@Dusia_dd super 馃槝Czekamy info po wizycie .聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Polcia27聽na co ja b臋d臋 zwraca膰 uwag臋: du偶e pompowane albo 偶elowe ko艂a, poniewa偶 w贸zek b臋dzie cz臋sto je藕dzi艂 po terenie, lekko艣膰, 艂atwo艣膰 w sk艂adaniu, bo cz臋sto je藕dzimy samochodem i nie chc臋 si臋 szarpa膰 z w贸zkiem jak b臋d臋 sama, na pewnie nie czarny/ciemnym/sk贸rzany, 偶eby si臋 dziecko w nim nie zagotowa艂o, skr臋tne ko艂a przednie koniecznie, wygodny kosz pod w贸zkiem. To takie najwa偶niejsze rzeczy dla mnie 馃檪

Najlepiej p贸j艣膰 do du偶ego sklepu, gdzie obs艂uga wie co sprzedaje i dobierze dla ciebie to co potrzebujesz 馃槈

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

mam pytanie, mmimoujemnego testu na koron臋 musz臋 odb臋bni膰 kwarantanne do 26go... podobno potrzebna mi jest przepustka na wyj艣cie do lekarza na wizyt臋, normalnie to by艂oby to skierowanie do lekarza... ale do gina nie potrzebne przecie偶 skierowanie... zw艂aszcza prywatnie... s艂ysza艂y艣cie co艣 o przepustkach?聽 napisa艂am te偶 do gina ale czekam na odzew, w przychodni nic nie wiedz膮 na ten temat...聽

co do聽 fotelik贸w i w贸zk贸w, dawno temu mia艂am Recaro young sport ale to od 9kg, na maluszka nie bardzo pami臋tam...聽

w贸zek mia艂am z pompowanymi ko艂ami i na pasach... dla mnie przy wyborze w贸zka wa偶na by艂a wielko艣膰聽 gondoli.. kupi艂am 2w1 syn urodzi艂 si臋 we wrze艣niu wi臋c chcia艂am jak najwi臋ksz膮, 偶eby zim臋 przeje藕dzi艂..聽 te " modne" spacer贸wki to mam wra偶enie 偶e s膮 na wczeniaki... strasznie malutkie ,ze spacer贸wki z tego kompletu w sumie 聽korzysta艂am tylko w domu do usypiania jak mia艂 ci臋偶ki dzie艅... a drug膮 kupi艂am z przek艂adan膮 r膮czk膮 prz贸d ty艂.. i te偶 tak膮 wi臋ksz膮 偶eby by艂o dziecku wygodnie. pozdrawiam聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

58 minut temu, Polcia27 napisa艂:

@Dusia_dd聽no to 艣wietnie! Czekamy na info po wizycie聽馃槉

A w og贸le czy kt贸ra艣 z Was mo偶e poleci膰 jakie艣 w贸zki, foteliki samochodowe? Nie zamierzam jeszcze kupowa膰, ale ostatnio tak sobie przegl膮da艂am i jako 偶e jestem zielona w tym temacie to strasznie si臋 zm臋czy艂am tym czytaniem 馃榿 tyle jest tych opcji do wyboru, nie m贸wi膮c ju偶 nawet o jaki艣 konkretnych firmach tylko rodzajach w贸zk贸w, 偶e nie mam poj臋cia co si臋 rzeczywi艣cie sprawdza i na co zwr贸ci膰 uwag臋 p贸藕niej przy zakupie 馃檲

Ja mog臋 poleci膰 w贸zek 聽mutsy evo. Fajnie si臋 sk艂ada聽gondola i spacer贸wka 2w1, a fotelik mamy maxi cosy i oczywi艣cie baz臋 do isofixa聽kup, zapinanie fotelika pasami to jest du偶o zachodu warto dop艂aci膰 i mie膰 spok贸j tym bardziej ze moja c贸rka niecierpi siedzie膰 w foteliku wiec wk艂adam fotelik do bazy i siup za

kierownice i jad臋 a ona powoli si臋 uspokaja聽馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

11 minut temu, Monika Kami艅ska napisa艂:

@Dusia_dd co do kwarantanny. Nie jestem pewna, ale je偶eli masz negatywny test to dzwo艅 do skutku do sanepidu, 偶eby ci w systemie zdj臋li kwarantann臋. Chyba, 偶e jest na艂o偶ona z jeszcze jakiego艣 innego powodu w 馃槙

w sanepidzie powiedzieli 偶e musz臋 siedzie膰 do ko艅ca kwarantanny bo mo偶e jeszcze co艣 z艂apie od m臋za.. 馃槦

ale do lekarza mog臋 i艣膰... tylkota nieszcz臋sna przepustka...

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Dusia_dd聽na twoim miejscu bym posz艂a do lekarza a gdyby ci臋 akurat skontrolowali to przecie偶 dzwoni膮 to mo偶esz powiedzie膰, 偶e jeste艣 w ci膮偶y i posz艂a艣 na wizyt臋. Dow贸d mo偶e lekarz ci wystawi膰 na wizycie.

Monika Kami艅ska widz臋, 偶e my艣lisz podobnie jak ja, czarne, ciemne i sk贸rzane w贸zki jak latem widz臋 to si臋 zastanawiam gdzie rodzice maj膮 rozum. Zimowe dzieci to spoko, w gondoli tak samo zimno ale latem to pra偶y niemi艂osiernie.

W贸zek 11 lat temu mia艂am 3w 1 na pompowanych ko艂ach, mi pasowa艂, jeszcze c贸ra go dobija艂a. Teraz te偶 planuje 3w1, zawsze taniej wychodzi a fotelik na bobasa w naszym przypadku do p贸艂 roku wi臋c tyle si臋 przemecze z zapisaniem pas贸w

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

41 minut temu, paula22 napisa艂:

@Kociara聽Te foteliki z 3 w 1 s膮 tylko do 9 g贸ra 10 kg wi臋c s膮 na kr贸cej . Fotelik kupiony do przewozu w aucie jest troszk臋 wi臋kszy bo do 13 kg wi臋c troch臋 d艂u偶ej jest. Czemu tylko do 6 mc ?聽

to wszystko zale偶y jak szybko dziecko ro艣nie, bo czasami wagowo dziecko si臋 mie艣ci jeszcze w limicie wagi fotelika a nogi ju偶 wystaj膮 poza fotelik i wtedy to niebezpieczne...聽 tak mi kiedy艣 pan w sklepie powiedzia艂.. 馃槈聽聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia

@Dusia_dd聽Tak zale偶y od wzrostu ale chodzi mi og贸lnie 偶e te do samochod贸w s膮 wi臋ksze na z te noside艂ka od w贸zka . Pytam @Kociara dlaczego do 6 mc bo ja bym nie posadzi艂a dziecka 7 mc聽 w wi臋kszym foteliku . M贸j m艂ody w 7 mc dopiero sam siedzia艂聽 ale to ju偶 chyba indywidualne .聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Polcia27聽my mieli艣my w贸zek 2w1 z du偶ymi, pompowanymi, skr臋tnymi ko艂ami, pojemnym koszem i to chyba dla mnie najwa偶niejsze. A poza tym musi po z艂o偶eniu zajmowa膰 ma艂o miejsca w aucie. Fotelik mieli艣my po偶yczony prawie nieu偶ywany od szwagierki. Ale teraz szukaj膮c w贸zka te偶 zostaniemy przy 2w1. Do auta wybierzemy sami fotelik jaki nam pasuje. @Mamacita87 trzeba natomiast pami臋ta膰, 偶e niestety ale jest wiele samochod贸w, kt贸re nie maj膮 mo偶liwo艣ci monta偶u isofixa. My mamy 3 auta i niestety w 偶adnym isofix nam nie zagra. 馃檳

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

W dniu 17.12.2020 o 16:08, Juka92 napisa艂:

Dziewczyny, a czy kt贸ra艣 z was ma detektor t臋tna p艂odu?聽

M贸j lekarz w艂a艣nie zamieni艂 mi wizyt臋 przed 艣wi臋tami na porad臋 telefoniczna bo jest na kwarantannie... Um贸wi艂am si臋 wprawdzie do innego, nawet z m臋偶em b臋d臋 mog艂a p贸j艣膰, ale za to dzi艣 pogotowie zabra艂o babci臋 m臋偶a, czekamy na jednoznaczny wynik testu - nie wiadomo czy nas nie uziemi kwarantanna...聽

Zastanawiam si臋 nad zakupem detektora, my艣l臋, 偶e uspokoi艂by mnie przez 艣wi臋ta, ale mam te偶 w膮tpliwo艣ci - pono膰 艂atwo si臋 zestresowa膰 jak nie umie si臋 wy艂apa膰 t臋tna.聽

a馃槢

Ja posiadam od niedawna 馃榿

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

39 minut temu, Klaudia200 napisa艂:

Zamawia艂am na allegro, dzia艂a bez zarzutu tak偶e z czystym sercem mog臋 poleci膰. Nie mia艂am problem贸w ze znalezieniem t臋tna, wszystko 艂adnie s艂ycha膰 馃グ

napisz jaki dok艂adnie masz? lepiej kupi膰 sprawdzony,聽 dls mnie niekt贸re na聽zdj臋ciach wygl膮daj膮 jsk zabawki...聽

a od kt贸rego tygodnia s艂ycha膰 przez detektor?

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

13 minut temu, Dusia_dd napisa艂:

napisz jaki dok艂adnie masz? lepiej kupi膰 sprawdzony,聽 dls mnie niekt贸re na聽zdj臋ciach wygl膮daj膮 jsk zabawki...聽

a od kt贸rego tygodnia s艂ycha膰 przez detektor?

Na stronie jest napisane 偶e od 16 tygodnia, mi s艂ycha膰 ju偶 wyra藕nie a w艂a艣nie zacz膮艂 mi si臋 16. Ja wybra艂am ten kt贸ry najwi臋cej os贸b kupi艂o i z du偶膮 liczb膮 opinii. Kupi艂am Jumper JPD-100E.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
42 minuty temu, Kociara napisa艂:

@PAULA 22 mam d艂ugie dzieci i si臋 nie miescily 馃槈 drugi fotelik jest p贸艂le偶膮cy wi臋c 偶aden problem wozi膰 w nim dzieci, takie moje zdanie 馃檪

No w艂a艣nie dopytuje bo nie pami臋tam jak to by艂o 11 lat temu馃グtak jakbym cofn臋艂a si臋 w czasie 馃槀馃槀czuje si臋 jak pierwor贸dka

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...