Skocz do zawartości

Czerwcówki 2021🤰 | Forum o ciąży


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

@Klaudia200współczuję Ci leżenia....ale teraz dzidziuś jest najważniejszy i trzeba to przeboleć... Całe szczęście że możesz leżeć w domu a nie w szpitalu...

Ja też się obawiam co mi powie we wtorek... Już odliczam... Często czuję że twardnieje mi brzuch i mam skurcze... Boję się że też już coś będzie nie tak z szyjką😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, a zastanawia mnie jedno. Czy wy przy każdej wizycie macie jak macie usg to lekarz robi pomiary i sprawdza budowę dziecka.? Ja ostatni pomiar wzrostu miałam na początku grudnia na prenatalnych. Potem byłam na wizycie u swojego gina 15.12 I 29.12 I na obu wizytach tylko sprawdzał czynność serca "żeby mnie uspokoić". Teraz idę we wtorek i zastanawiam się czy to normalna procedura by ograniczać fale... 

Poza tym powiem Wam, że strasznie Wam zazdroszczę chłopaków. 😍 Nie chciałam się nastawiać, ale w tej ciąży jakoś wewnętrznie marzy mi się chłopak. Córka też od kiedy prosiła o rodzeństwo, to prosiła o brata. 😅 Wynika to może z tego, że patrząc po sobie, moim i męża rodzeństwie, urodzonych i w drodze jest 5 dzieci i wszystkie to dziewczyny. Każdy chyba już by chciał odmiany. 😉

Mam już 18+3 I czekam na pierwsze ruchy i na poznanie płci. Mam nadzieję, że wszystko jest w porządku. 😌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klaudia200 no niestety, problemy z szyjka to nasza zmora ☹️ nic tylko leżeć. Ja się oszczędzam jak mogę żeby nie musieć leżeć, choć doktor stwierdził, że jak w poprzednich się skracała to i teraz też będzie. A tak bym chciała choć do maja funkcjonować normalnie. Remont domu, duży ogród gdzie wolę sama siać warzywa  czy nawet wypielić po swojemu🙃 

@Klaudiuszka4 ile twoja córa ma lat? Aż dziwne, że chce brata. U mnie syn chce brata, córa siostrzyczkę także ktoś będzie obrażony 😅 doktorek stwierdził, że w brzuchu dziewuszka, zobaczymy.

Tylko ostatnio bobasa nie mierzył a tak za każdym razem.

@Polcia27czujesz poprawę po zwiększonym magnezie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociara moja ma 7 lat. I też od początku mówiła, że ma same kuzynki i żadnego kuzyna. Mowa oczywiście o najbliższym gronie. Bo kuzynów ma, ale w kręgu mojego czy męża kuzynostwa, gdzie jednak ten kontakt jest rzadki. Powiedziała, że pokojem się podzieli, zabawek ma dużo, ciuchy z których wyrosła. Tylko, że chłopakowi trzeba będzie kupić, bo sukienek nosić nie będzie. 🤣 Ale akurat jeśli chodzi o pokój to też nas na wiosnę porządny remont czeka. 🙄

A jeśli chodzi o lekarza... To 12.01 idę do swojego, a 25.01 mam połówkowe. Jak nie na tej, to na następnej wizycie zobaczę wymiary. Tylko zastanawia mnie czy to normalne, że nie kontroluje wzrostu. 🤔 Fakt, że ostatnio pół godziny się spóźnił i pewnie też ograniczał czas, bo we wtorki zawsze z przychodni idzie prosto na oddział... Jakoś mnie to trochę martwi i zastanawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klaudiuszka4  u mnie też lekarz na wizytach sprawdza tylko serduszko. Ocenę wymiarów miałam tylko na usg prenatalnym w 12 tygodniu. 

U mnie już 19+1, już bardzo wyraźnie czuje ruchy dziecka 🙂

19 stycznia mam usg połówkowe. Nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że dowiem się kto siedzi w brzuchu. 

Dziewczyny, jak u was jest ze spaniem w nocy? Ja nigdy nie miałam problemów ze snem, teraz śpię bardzo płytko. Wybudzam się po kilka razy w ciągu każdej nocy. 2-3 razy w ciągu nocy muszę wstawać do toalety. Bywają noce kiedy mam wrażenie, że nie spałam wcale, zapadam tylko w płytkie drzemki... Co rano wstaję kompletnie nie wyspana. Zastanawiam się czy tylko ja tak mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ewelinaaa31 to dokładnie jak u nas. 😁 Same dziewuchy u sióstr z jednej i drugiej strony. U nas też córa. Każdy ma przy każdej ciąży nadzieję, że to będzie chłopak, a wychodzi wprost odwrotnie 🤣

@elvi myślałam, że z moim lekarzem jest coś nie tak, a Ty masz to samo. Też bym już chciała czuć, wiedzieć... ❤️❤️❤️ A tu ciągłe czekanie.

Ja nie mam problemu ze snem. Jedyny problem jaki mam, to że ostatnie dwie noce strasznie mnie bolało lewe biodro. I rano przewracałam się na drugi bok albo na plecy bo czułam, że za długo na lewym leżałam. Ale na szczęście przesypiam noce, kiedy już zasnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociara chyba jeszcze za krótko mam zwiększoną dawkę, bo dopiero od wczoraj, więc jeszcze nie zauważyłam różnicy. Na pewno jest tak, że jak się trochę nachodzę to później właśnie mam taki twardy brzuch i uczucie ciągnięcia. 

@Klaudiuszka4 u mnie też nie zawsze mierzy bobasa. Wczoraj jak byłam to właśnie sprawdzała tylko tętno i płeć. 

@elvi też mam ten problem, może nie tyle że budzę się na sikanie, ale mam strasznie płytki sen. Mąż się przewróci na drugi bok to się potrafię obudzić. I też mi mówił że strasznie się kręcę. Zastanawiam się nad kupnem tej poduszki do spania, bo zaraz będzie niewskazane żeby spać na plecach, a ja często właśnie tak śpię i przez to też się budzę w nocy. Może z tą poduszką nie będę się obracać co chwilę 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, że już któryś raz piszecie o stawiającym i ciągnącym brzuchu. Przyznam, że zdarzyło mi się ostatnio to czuć. Ale były to dni świąteczne i ostatnio jak wróciłam z pracy. Zauważyłam, że mam tak w dni kiedy więcej czasu chodzę lub stoję. Receptą na to widzę, jest odpoczynek. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klaudiuszka4 tak, przy większym wysiłku skórcze są częstsze. Ja już wymyśliłam sobie taktykę, z rana aż do zrobienia obiadu funkcjonuje, spacer i leżanko 😁 ale już mi jedna tabl magnezu nie starcza, wtedy mam albo skórcze brzucha albo łydek.

@elvi mi od dawna się nic nie śniło a teraz noc w noc jakieś bzdety i się wybudzam częściej. Już wiem, że horrorów oglądać nie mogę bo ostatnio mi się identyczny śnił tylko z twarzami najbliższych 🤦aż mnie mąż obudził bo gadałam przez sen.

@Polcia27 faktycznie mało minęło od zwiększenia dawki.

 

U nas w rodzinie różnie, z mojej strony prawie same chłopaki, z męża strony większość dziewczynek.

Byliśmy na kawce u mamy, miała racuchy i łazanki, losie jaka teraz gruba jestem 😭

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka, ja od prawie od początku ciąży wstaje po pare razy w nocy do łazienki... często zdarza się tak że jak wstanę np o 4, 5 godzinie to już nie mogę usnąć, też mam raczej płytki sen i często śnią mi się jakieś głupoty...

jeżeli chodzi o twardnienie brzucha to raczej nie mam, czasami tylko mam takie uciskanie w okolicach blizny po cc, chyba że to o to chodzi... czasami mam wrażenie że jestem pierworódką... od urodzenia syna minęło ponad 11 lat..

mój lekarz dokładnie zagląda co u dzidziusia na każdej wizycie, może przez to że każe mi się umawiać prawie co 6 tygodni... najbliższa 27go..

na ostatniej wizycie powiedział że na chwilę obecną dziewczynka... ale kazał się  nie nastawiać... zobaczymy co powie teraz.. z jednej strony mam nadzieję że potwierdzi że dziewczynka z drugiej się boję bo mój syn uparcie trwa że MUSI być chłopak i nie ma innej opcji... tłumaczymy  , rozmawiamy ale jest uparty i nie daję sobie wytłumaczyć że płci się nie wybiera...

mam nadzieję że wszytkie dotrwamy bez komplikacji do czerwca, życzę wszystkim dziewczynom zdrówka😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mamacita87 napisał:

Hej Dziewczyny,

 

ja ja tez jeszcze nie wiem😄 w sobotę może się dowiem a napewno na połówkowych ☺️
czy mogę Was z ciekawości zapytać ile przytyłyście od początku? Ja ważyłam 56 a teraz 60,8 kg nie wiem czy to dużo czy mało chcialam porównać 🙃

Ja do teraz czyli do 17 tygodnia około +/- 4 kg do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
9 minut temu, Mamacita87 napisał:

Hej Dziewczyny,

 

ja ja tez jeszcze nie wiem😄 w sobotę może się dowiem a napewno na połówkowych ☺️
czy mogę Was z ciekawości zapytać ile przytyłyście od początku? Ja ważyłam 56 a teraz 60,8 kg nie wiem czy to dużo czy mało chcialam porównać 🙃

Ja startowałam z 63 kg teraz 68 🙊 więc dużo ale mi się wydaje że wszystko w brzuch i cycki idzie 😂😂😂tydzień 18t 4d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mamacita87 napisał:

Hej Dziewczyny,

 

ja ja tez jeszcze nie wiem😄 w sobotę może się dowiem a napewno na połówkowych ☺️
czy mogę Was z ciekawości zapytać ile przytyłyście od początku? Ja ważyłam 56 a teraz 60,8 kg nie wiem czy to dużo czy mało chcialam porównać 🙃

Ja przytyłam około 4kg ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...