Skocz do zawarto艣ci

Czerwc贸wki 2021馃ぐ | Forum o ci膮偶y


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

@Kociara w domu mam ok 120/80 czasem 130 ale zawsze jak jestem u lekarza skacze mi do 150-160 ja sobie to t艂umacze stresem ale lekarz woli dmucha膰 na zimne.na pierwszych prenatalnych jak odbiera艂am wyniki to lekarz stwierdzi艂,偶e na podstawie bada艅 mog臋 przez to ci艣nienie urodzi膰 o kilka tygodni za wcze艣nie wiec 艂ykam dla spokoju..

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Kasia SolichSyndrom bia艂ego fartucha? Ja zawsze mam za niskie ci艣nienie a ostatnio si臋 tak zestresowa艂am, 偶e mi powie 偶e do szpitala i te偶 mia艂am du偶o wy偶sze ci艣nienie ni偶 zwykle 馃槖

Ale do nadci艣nienia u mnie daleko na szcz臋艣cie.聽

A masz bra膰 ca艂y czas nawet jak masz normalne ci艣nienie czy dora藕nie?

Tak z ciekawo艣ci pytam

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Kociara聽dzi艣 u nas 18 tyg 5 dni.

@Kasia SolichJa zacz臋艂am mierzy膰 ci艣nienie, jak w艂a艣nie przed wizytami wyrzuca艂o mi ponad 150. W domu w granicach 105-120. Ale ile razy mi m贸wili tylko na podstawie pomiaru w szpitalu czy w przychodni, 偶e powinnam bra膰 leki na nadci艣nienie. Je艣li u Ciebie jest to uzasadnione bo i w domu masz wy偶sze, to oczywi艣cie lepiej bra膰. 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@kaludiuszka4 to mamy podobne terminy 馃榾 mi wychodzi na 11 czerwca wi臋c dzi艣 mam 18+6tc

W poprzednich ci膮偶ach nigdy mi si臋 data porodu nie zmieni艂a ale znam dziewczyny, 偶e im zmieniano kilka razy, o co chodzi? Mi bobas z USG tylko na pierwszym badaniu byl taki jak z OM a teraz ci膮gle wi臋kszy, lekarz m贸wi艂 偶e termin si臋 nie zmienia tylko dziecko jest wi臋ksze lub mniejsze. Dlaczego innym dat臋 zmieniaj膮? Kto艣 mo偶e tak mia艂 i mo偶e mi to wyt艂umaczy膰? 馃檭

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

59 minut temu, Kociara napisa艂:

@kaludiuszka4 to mamy podobne terminy 馃榾 mi wychodzi na 11 czerwca wi臋c dzi艣 mam 18+6tc

W poprzednich ci膮偶ach nigdy mi si臋 data porodu nie zmieni艂a ale znam dziewczyny, 偶e im zmieniano kilka razy, o co chodzi? Mi bobas z USG tylko na pierwszym badaniu byl taki jak z OM a teraz ci膮gle wi臋kszy, lekarz m贸wi艂 偶e termin si臋 nie zmienia tylko dziecko jest wi臋ksze lub mniejsze. Dlaczego innym dat臋 zmieniaj膮? Kto艣 mo偶e tak mia艂 i mo偶e mi to wyt艂umaczy膰? 馃檭

O widzisz. Ja z OM 10.06, ale lekarz tydzie艅 mo偶e 2 tygodnie przed prenatalnymi m贸wi艂 mi, 偶e mo偶e si臋 termin zmieni膰, bo ci膮偶a wygl膮da na r贸wno tydzie艅 m艂odsz膮, ni偶 wskazywa艂o OM. Na prenatalnych r贸偶nica wynosi艂a ju偶 tylko 4 dni i termin wskaza艂o na 14.06. A na ostatniej wizycie u gina us艂ysza艂am, 偶e wagowo i wielko艣ciowo dzieci膮tko jest zgodne z tygodniem.

Wi臋c zak艂adam, 偶e mo偶e st膮d zmiany terminu. Na pocz膮tku przecie偶, je艣li kto艣 nie testowa艂/bada艂 owulacji to nie mo偶e z ca艂ym pewnikiem powiedzie膰, 偶e owulacj臋 mia艂 tego konkretnego dnia... Wed艂ug mojego kalendarza ovu faktycznie tempka wskazywa艂a na to, 偶e w stosunku do poprzednich cykli owulacja si臋 o oko艂o tydzie艅 przesun臋艂a, wi臋c mi si臋 to zgadza艂o, ale dzieci膮tko najwidoczniej czerpie ze mnie co najlepsze i nadrabia wagowo. 馃槉

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

5 godzin temu, Klaudiuszka4 napisa艂:

O widzisz. Ja z OM 10.06, ale lekarz tydzie艅 mo偶e 2 tygodnie przed prenatalnymi m贸wi艂 mi, 偶e mo偶e si臋 termin zmieni膰, bo ci膮偶a wygl膮da na r贸wno tydzie艅 m艂odsz膮, ni偶 wskazywa艂o OM. Na prenatalnych r贸偶nica wynosi艂a ju偶 tylko 4 dni i termin wskaza艂o na 14.06. A na ostatniej wizycie u gina us艂ysza艂am, 偶e wagowo i wielko艣ciowo dzieci膮tko jest zgodne z tygodniem.

Wi臋c zak艂adam, 偶e mo偶e st膮d zmiany terminu. Na pocz膮tku przecie偶, je艣li kto艣 nie testowa艂/bada艂 owulacji to nie mo偶e z ca艂ym pewnikiem powiedzie膰, 偶e owulacj臋 mia艂 tego konkretnego dnia... Wed艂ug mojego kalendarza ovu faktycznie tempka wskazywa艂a na to, 偶e w stosunku do poprzednich cykli owulacja si臋 o oko艂o tydzie艅 przesun臋艂a, wi臋c mi si臋 to zgadza艂o, ale dzieci膮tko najwidoczniej czerpie ze mnie co najlepsze i nadrabia wagowo. 馃槉


Ja si臋 do ko艅ca na tym nie znam ale trzymam si臋 tego co powiedzia艂a mi doktor na聽1 badaniu聽prenatalnym, a mianowicie 偶e ta data kt贸ra wyjdzie z tego badania w sensie pomiaru dziecka to jej si臋 mam trzyma膰 i traktowa膰 jako termin. Pamietam 偶e w pierwszej ci膮偶y data z miesi膮czki a data z 1 badania prenatalnego nijak si臋 mia艂a do porodu bo ma艂ej si臋 wcale nie 艣pieszy艂o na 艣wiat ale jednak to data z badania prenatalnego by艂a bli偶sza rzeczywisto艣ci.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

To ja dalej tego nie ogarniam 馃う p贸ki co mam jedn膮 dat臋 i si臋 trzymam. Pono膰 na po艂贸wkowych jeszcze mo偶e si臋 data zmieni膰.

Rura nam posz艂a od wody na podw贸rku! W samym wje藕dzie na posesj臋, ehh. A mia艂am jutro pra膰 i woda b臋dzie zakr臋cona. Zawsze co艣. Mo偶e kto艣 wie czy jak mi rozbiora Polbruk to b臋d膮 musieli naprawi膰 czy to ju偶 moja strata?

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Hej Dziewczyny:)聽

Dwa dni temu by艂am na usg i b臋dzie zdrowa dziewuszka;) od pocz膮tku czu艂am 偶e to b臋dzie kobitka, a od ponad miesi膮ca m膮偶 zacz膮艂 na ni膮 m贸wi膰 Marysia, wi臋c troch臋 si臋 ba艂am 偶e teraz lekarz wypatrzy antenk臋馃槀馃槀 i b臋dzie Marian...ale nie:) ... no i mia艂o by膰 roboczo i tymczasowo... ale聽 imi臋 chyba ju偶 tak zostanie:D podoba艂a mi si臋 jeszcze Emilia i Marcelina, ale przez t膮 Mary艣k臋 ju偶 mi brzmi膮 obco;)聽

Ja startowa艂am od 55 i przyty艂am 2 kilo (18+1), ale podobno ma艂a jest z tych wi臋kszych dzieci 馃檲 wa偶y艂a teraz 220g...pomimo moich ma艂ych gabaryt贸w... Wysysa 偶e mnie podobno wszystkie s艂odycze 馃槄 bo stwierdzono mi w ci膮偶y hipoglikemi臋... b臋d臋 chyba musia艂a艂a zmieni膰 diet臋 na zdrowsz膮:)聽

Na badaniach usg tak szogun fika艂 偶e wszystkie zdj臋cia wysz艂y nieostre i po p贸艂 godziny si臋 pani doktor podda艂a 馃槃 za 2 tyg po艂贸wkowe 鉂わ笍

Od wczoraj (18+1) czuj臋 ju偶 coraz wyra藕niejsze ruchy...i jest to bardzo dziwne uczucie:) spodziewa艂am si臋 czego艣 innego 馃檲

A praktycznie聽 ca艂膮 wyprawk臋 dostajemy od znajomych... czasami dobrze zdecydowa膰 si臋 na dziecko na ko艅cu:D

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Kara聽gratuluj臋 dziewczynki 馃榾

Fajnie, 偶e dostaniesz ciuszki.聽

U nas ostatnie dzieciaczki s膮 ch艂opcami wi臋c raczej b臋d臋 musia艂a sobie wyprawk臋 sama kupi膰.

Wyciek naprawili, urwali przy tym kabel od internetu ale koniec ko艅c贸w wszystko zako艅czy艂o si臋 pozytywnie 馃檪 bylam z dzie膰mi na kr贸tkim spacerze, tak u nas wieje, zmarz艂am jak pies i wyko艅czona jestem jakbym nie wiem ile km przesz艂a i to spojenie... 鈽癸笍Mam nadziej臋, 偶e co艣 mi na to poradzi na nast臋pnej wizycie bo poma艂u przestaje funkcjonowa膰 normalnie. Ci臋偶ko mi stan膮膰 na praw膮 nog臋 馃槖

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia

Hej dziewczyny. My byli艣my na badaniach w poniedzia艂ek . Niby wszystko oki ale czy mia艂y艣cie te偶 r贸偶nice w pomiarach brzuszka i g艂owy . U mnie jest r贸偶nica 9 dni niby mie艣ci si臋 w normie ale jakos mnie to m臋czy. W poniedzia艂ek 18t4d dzidzia 241 g niestety p艂e膰 nadal nie znana. 27 mam po艂贸wkowe mo偶e wtedy co艣 si臋 dowiem . Teraz 19 T3 d聽 i nadal ro艣niemy 馃グ

Kupili艣my聽 fotelik z baz膮 i zam贸wi艂am komod臋 . Czekam a偶 sprzedawca mi odpisze o kolor w贸zka i te偶 zam贸wimy i b臋dzie z g艂owy . Wcze艣niej ogl膮dali艣my z m臋偶em聽 i nam podpasowal wzgl臋dem wizualnym ale te偶 tym e jest lekki a my p贸ki co mieszkamy na 4 pi臋trze.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@paula22聽U nas jak na razie nie by艂o 偶adnych r贸偶nic, ale zobaczymy co Pani doktor powie po po艂贸wkowym. Skoro mie艣ci si臋 w normie to mo偶e nie ma co si臋 martwi膰 na zapas 馃檪

A sk膮d zamawia艂a艣 komod臋? Stancjonarnie jako艣 czy z neta? Te偶 jestem na etapie poszukiwa艅 馃檳

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia

@Polcia27聽Ze wzgl臋du na to 偶e teraz mieszkamy w mieszkaniu s艂u偶bowym to kupi艂am komod臋 kt贸ra pasuje do zestawu mebli u syna w pokoju. Tu mamy tylko 2 pokoje . Wniosek o wi臋ksze mieszkanie pu艣cimy jak dzidzia przyjdzie na 艣wiat . P贸藕niej gdy sko艅czymy remont domu b臋dzie du偶o swobodniej. Zamawia艂am w internecie ale sprzedawca sprawdzony bo wcze艣niej zamawiali艣my szaf臋 , biurko i 艂贸偶ko z wysuwanym drugim spaniem .Najpierw ogl膮dali艣my w meblowym i syn wybiera艂 ale na Internecie jest szybsza realizacja . Lekarz mierzy艂 i nic nie m贸wi艂 tylko 偶e w porz膮dku wi臋c mo偶e martwi臋 si臋 na zapas

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@paula22聽nie mam takich pomiar贸w na zdj臋ciu USG wypisane, doktorek nic nie mowil, wi臋c pewnie ok, ty te偶 si臋 nie nakr臋caj.聽

Tajemnicze masz dziecko 馃檭

Fajnie, 偶e mo偶esz ju偶 zakupy robi膰 dla dziecka, ja si臋 musz臋 wstrzyma膰 do remontu, ale najwa偶niejsze mam (w贸zek i 艂贸偶eczko)馃檪 w razie co bez przewijaka prze偶yje.聽

Mia艂am dzi艣 masakryczny sen, 艣ni艂o mi si臋, 偶e bobas kopa艂 i wzi臋艂am m臋偶a r臋k臋, 偶eby poczu艂 w ko艅cu to tak kopn臋艂o, 偶e brzuch mi rozdar艂o pod p臋pkiem i n贸偶ka wystawa艂a! Obudzi艂am si臋 ca艂a zdretwiala, le偶膮c na plecach... W 艣nie nie mog艂am si臋 ruszy膰 偶eby wody p艂odowe mi si臋 nie wyla艂y 馃う chyba zaczynam si臋 stresowa膰 porodem.

Durne sny ju偶 mnie zaczynaj膮 m臋czy膰

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Hej dziewczyny. Jestem ju偶 po po艂贸wkowym usg. Na 100% b臋dzie ch艂opak 馃グ C贸rka troch臋 zawiedziona bo liczy艂a na sukieneczki i spineczki...

Synek wa偶y ju偶 ok. 370g. Wszystkie pomiary s膮 prawid艂owe dla wieku ci膮偶y.聽

@PAULA 22zauwa偶y艂am, 偶e poszczeg贸lne wymiary te偶 r贸偶ni膮 si臋 mi臋dzy sob膮 jedne s膮 20+2 inne 20+ 6. Ale wszystko mie艣ci si臋 w normie. Wi臋c nie martw si臋 na zapas, na pewno wszystko jest ok.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

W dniu 14.01.2021 o 22:07, Kociara napisa艂:

To ja dalej tego nie ogarniam 馃う p贸ki co mam jedn膮 dat臋 i si臋 trzymam. Pono膰 na po艂贸wkowych jeszcze mo偶e si臋 data zmieni膰.

Rura nam posz艂a od wody na podw贸rku! W samym wje藕dzie na posesj臋, ehh. A mia艂am jutro pra膰 i woda b臋dzie zakr臋cona. Zawsze co艣. Mo偶e kto艣 wie czy jak mi rozbiora Polbruk to b臋d膮 musieli naprawi膰 czy to ju偶 moja strata?

@Kociara 呕artujesz聽a nam wczoraj posz艂a w piwnicy i te偶 nie mam wody xd

Edytowane przez Jula13
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ja te偶 ju偶 mam 馃挴 procent ch艂opca 馃檪 i dzieki zaradnej te艣ciowej 19 tydzie艅 a ja ju偶 mam wszstkie akcesoria poza艂atwiane plus ciuszki do drugiego roku 偶ycia 馃グ馃槄 zostaje kupi膰 w艂a艣ciwie pampersy i kosmetyki i my艣l臋 jeszcze nad dostawk膮 do 艂贸偶ka bo zwykle 艂贸偶eczko ju偶 mam ale pono膰 dostawk膮 na pierwsze tygodnie lepsze a w sumie cho膰 jedn膮 rzecz bym mog艂a kupi膰 . A si臋 martwi艂am bo w艂a艣nie jestem pierwsz膮 jako艣ci moim pokoleniu praktycznie ma艂o kobiet decyduje si臋 na ci膮偶臋 wcze艣niej 艣wiadomie tak jak ja teraz. Je艣li ju偶 w艣r贸d r贸wie艣nik贸w s艂ysz臋 tylko 偶e wpadli . W ka偶dym razie ba艂am si臋 偶e nie b臋d臋 mie膰 rzeczy po kim艣 a tu prosz臋 te艣ciowa podzwonila po kole偶ankach i wow wszstko jest.. i powiedzcie 偶e te艣ciowe wszstkie s膮 zle . Mi si臋 trafi艂a bardzo fajna 馃榿

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Gratulacje dziewczyny!聽馃ぉ聽Fajnie wam, 偶e ju偶 jeste艣cie po po艂贸wkowych. U nas jeszcze p贸艂torej tygodnia czekania, bo mamy w nast臋pn膮 sobot臋. A偶 teraz 偶a艂uj臋, 偶e nie wybra艂am jednak wizyty w ten pi膮tek. Dzisiaj zaczynamy 20 tydzie艅, a jak umawia艂am si臋 na usg i recepcjonistka zaproponowa艂a wizyt臋 w pi膮tek to si臋 zacz臋艂am zastanawia膰, bo Pani doktor kaza艂a si臋 um贸wi膰 mi臋dzy 23 a 30.01 i tak si臋 w sumie pos艂ucha艂am tej recepcjonistki 偶eby jednak um贸wi膰 si臋 na 30. No to teraz czekam聽馃檮

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@elvi聽gratulacje ch艂opca, poniek膮d fajnie jest mie膰 park臋 馃槈

@Jula13聽to jeszcze lepiej鈽癸笍! A powiedz mi to ju偶 musisz naprawi膰 na w艂asny koszt czy wodoci膮g贸w? U mnie na szcz臋艣cie na podw贸rku wi臋c nic mnie nie obchodzi艂o.

Super masz te艣ciowa 馃檪

Nie wiem ile masz lat, i nie wiem czy mog臋 si臋 r贸wna膰 z twoim pokoleniem ale zosta艂am mam膮 艣wiadomie w wieku 19lat, zawsze chcia艂am mie膰 szybko dzieci i spok贸j, za to ta ci膮偶a jest totalna wpadk膮, i gdyby kto艣 mi zaproponowa艂 cofni臋cie si臋 w czasie to nie cofn臋艂a bym pierwszej ci膮偶y a ostatni膮.

Ja id臋 pojutrze do gina innego, troch臋 si臋 stresuj臋 bo nie lubi臋 zmienia膰 "tych" lekarzy ale pono膰 ma dobry sprz臋t i niech mi po艂贸wkowe dok艂adnie zrobi, prowadz膮cemu nic nie powiem, niech te偶 sobie sam posprawdza 馃檭

Dzi艣 mi strasznie brzuch twardnieje 鈽癸笍 wzi臋艂am dwa magnezy i "le偶臋", przed spaniem te偶 wezm臋, mo偶e jutro b臋dzie lepiej. My艣licie, 偶e napinanie mo偶e by膰 od nerw贸w? Nic szczeg贸lnego dzi艣 nie robi艂am, tylko raz si臋 porz膮dnie zdenerwowa艂am 馃

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Kociara聽ja mam 25 lat i dziecko chcia艂am ju偶 wcze艣niej zaraz po 艣lubie czyli jak mia艂am 23 ale musia艂am poczeka膰 aby ustawi膰 swoj膮 sytuacj臋 zdrowotna odstawi膰 leki i takie tam 馃檪 ale teraz jak patrz臋 na znajomych to jestem pierwsz膮 oczywi艣cie nie licz膮c wpadkowiczow 馃檪

Teraz kobiety pierwsze dziecko przewa偶nie rodz膮 w Polsce kolo 30 i fakt mam kilka par starszych ode mnie i teraz ko艂o 30 zaczynaj膮 si臋 plany pod tym kontem

a co do rury to niestety po naszej stronie dzi艣 chydraulika musieli艣my zam贸wi膰聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
57 minut temu, Klaudiuszka4 napisa艂:

Czy ju偶 naprawd臋 tylko ja zosta艂am"bezp艂ciowa"? 馃槶馃槶馃槶

Gratuluj臋 @elvi聽I @Jula13馃挄馃挄 nawet nie macie poj臋cia jak bardzo ja te偶 chcia艂abym ju偶 wiedzie膰.

Po艂贸wkowe w poniedzia艂ek. Mam nadziej臋 偶e w ko艅cu si臋 dowiem.聽

Nie tylko ty my nadal te偶 馃グ

Fajnie 偶e u was wszystko w porz膮dku 馃グ

@Jula13聽Ja te偶 chcia艂am mie膰 szybko dziecko . Mia艂am 22 lata i mieszka艂am z moim partnerem i obecnie m臋偶em . Uda艂o si臋 do艣膰 szybko. Nast臋pna dziecko chcia艂am mie膰 jeszcze przed 30 zasz艂am w ci膮偶臋 ale niestety w 11 tygodniu poroni艂am . P贸藕niej si臋 d艂ugo starali艣my z m臋偶em i nic.. Uda艂o si臋 w ko艅cu ale ju偶 nie ta m艂odo艣膰 mam w tym roku 34 lata . Je艣li chodzi o moich znajomych to decyduj膮 si臋 ko艂o 30 teraz takie czasy聽 i wydaje mi si臋 偶e ze wzgl臋du na coraz wi臋ksze zastosowanie chemii we wszystkim kobietom po prostu ci臋偶ej zaj艣膰 w ci膮偶臋.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...