Skocz do zawartości

Czerwcówki 2021🤰 | Forum o ciąży


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

@paula22 to super że Ci się pierwszy maluch udał tak jak planowałas 🙂 ja chcialam urodzić przed 25 rokiem życia jakoś tak podeszłam zadaniowo od strony biologii że tak najlepiej i tak bym chciała koniec końców urodzę 3 miesiące po 26 urodzinach ale to drobiazg . Ale tu masz rację kobiety coraz częściej nie mogą zajść w ciążę niestety tyle chemii wszędzie ze co się dziwić znam już kilka par które się starają bezskutecznie i aż mi było się głupio pochwalić bo nam się udało bardzo szybko zobaczyć dwie kreski . Ja mam jeszcze marzenie większej rodziny bo kocham dzieci i chciałabym większa gromadkę więc jakbym zaczęła po 30stce to już spełnienie takich marzeń byłoby na pewno trudniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

@Jula13 moim marzeniem była dwojeczka 🥰 Nie chciałam żeby mój syn był jedynakiem . Jestem spełniona teraz mam syna i drugą dzidzię w drodze oraz kochającego męża który bardzo mi pomaga. Remontujemy dom i za 5 lat gdy mąż pójdzie na emeryturę wracamy na wieś (będzie młodym emerytem 

40 lat) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paula22 @Gucia23, jejku cieszę się, że nie jestem sama, bo powoli mnie to dołowało.

Dziewczyny powiem Wam, że ja półtorej miesiąca po porodzie obchodziłam 21 urodziny. Było to świadomie poczęte ale i chciane dziecko. Mieliśmy na drugie zdecydować się szybciej, ale zanim zaczęliśmy się starać minęło 6 lat. 🙈

Zarówno o tę ciążę, którą straciłam w 10 tygodniu, jak i tę obecną staraliśmy się ok. 3-4 cykle. I chwała za to, bo wiem, że nie każdemu idzie tak łatwo. Mamy w rodzinie parę, która wiele lat się starała i jedyną szansą dla nich okazało się in vitro (i też nie udało się za pierwszym razem), mam siostrę, której udało się dopiero pod koniec zeszłego roku. Ma 33 lata i też starali się kilka lat. Wiem tylko o jednej utraconej ciąży, ale mogło być więcej... 😢

Także musimy się cieszyć z tych cudów. 💗💗💗

PS. Kiedy ja urodziłam mając niespełna 21 lat mniej więcej w podobnym czasie rodziła tylko jedna koleżanka z "wpadki". Posypało się więcej kiedy moja miała już 2-3 latka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paula22 marzenia się spełniają super że Ci się udało 😉 my się przeprowadzamy na wieś za kilka miesięcy właśnie też remontujemy domek na razie stan surowy zamknięty ale na sierpień może już się uda wprowadzić aczkolwiek nam do emerytury jeszcze daleko 😅 ale ja już mam dość miasta kocham naturę a tam wszędzie lasy 🥰 . To mąż @paula22 pewnie jakaś mudurowka że tak szybciutko? Ale fajnie będzie miał dla Was tyle czasu . Mój mąż dopiero na początku gorącej kariery ciągle w pracy to zazdroszczę że już niedługo będziesz miała go tylko dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny,

 

u nas wielka radość w sobotę okazało się ze to chłopak, mój mąż wzruszył się jak usłyszał ze są jajka 😄

my mamy 34 i 38 lat zaszłam 3 razy w ciąże, w pierwszym cyklu 🙈😁  także nie ma reguły. RacZej ja się boje że znowu zajdę także od razu spirala po połogu bo tabletki na mnie źle wpływają. My postawiliśmy na karierę, zwiedziliśmy polowe świata i teraz będziemy mieli dwa piękne dzieciaki także każdy postrzega i planuje swój świat inaczej 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny 😃

Ja pierwsze dziecko urodziłam w wieku 19 lat, a drugie 22... Pierwsze jest z wpadki a i drugie też nie było jakoś specjalnie planowane... I teraz gdy chłopaki są już duzi, zdecydowaliśmy się na trzecie dzieciątko... Było w pełni planowane... Udało się w około 4 cyklu... Więc w miarę spoko, choć już zaczynałam się denerwować... My mieszkamy na wsi, ale nie takiej "zabitej dechami"... Są pola i lasy, ale wszędzie blisko i zwierzęta goispodarskie tu hoduje chyba tylko jehen rolnik.. Cisza i spokój.. To jest coś pięknego... Od urodzenia tu mieszam, pobudowaliśmy się obok boich rodziców... Działka z ogrodem to jest coś czego bym nigdy nie zamieniła na miasto... 😍

 

A odchodząc od tematu, wszystkie już czujecie ruchy? Mi się zdarzają delikatne ale bardzo nieregularne są jeszcze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 27 lat i to moje pierwsze dzieciątko 🙂 teraz troszkę żałuję że nie zdecydowałam się wcześniej, ale jakoś tak chcieliśmy sobie to życie poukładać, bo też niedawno wprowadziliśmy się do swojego mieszkania, wcześniej na stancjach mieszkaliśmy. A właściwie z mężem już jesteśmy ze sobą trochę czasu bo 10 lat, a zaraz będzie 3 lata po ślubie 🙉 Kiedyś też chciałabym zamieszkać we własnym domku, gdzieś na obrzeżach miasta, szczególnie że sama jak byłam mała to większość czasu mieszkałam w domu a nie w bloku, ale na razie cieszę się nowym mieszkankiem 😊 

@Ewelinaaa31 ja już coraz bardziej czuję ruchy małego. Wcześniej nie byłam pewna bo rzeczywiście były takie delikatne. Ale teraz aktywność jest spora, szczególnie po jedzeniu i wieczorem 😁 moja lekarka powiedziała że będę bardzo dobrze czuła ruchy, bo mam łożysko na tylnej ścianie macicy, więc może to też kwestia tego 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czuję ruchy dziecka od 16 tygodnia. Ale to moje trzecie dziecko, a podobno z pierwszym zaczyna się czuć trochę później. Teraz w 20 tygodniu czuję już czasami przez brzuch przykładając rękę ruchy dziecka. Też mam łożysko na tylnej ścianie, może to faktycznie kwestia umiejscowienia łożyska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od niedawna delikatne plumkanie. Bardzo delikatne I nieregularne. Nie wiem gdzie mam łożysko, natomiast wiem, że mam naturalnie więcej w przestrzeni brzucha, więc stanowię raczej wygłuszenie. 🙄

W tej ciąży jakoś wszystko jest nie tak, jak sobie to wyobrażałam... Albo mam ostatnio jakieś gorsze dni. 🙍‍♀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Ja czuję delikatnie od tygodnia . Wieczorem jak leżę na boku ok przyłoże mocniej rękę to czuję lekkie ruchy. Na brzuchu gołym okiem nie wie dać póki co . 

My zamówiliśmy też wózek co ma być to będzie , wzięłam kolor neutralny. Ciuszki póki co kilka sztuk białe i żółte 😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, chyba na grupie zapowiada się więcej chłopców 🙂

 

Moje bobo fika już coraz lepiej, widać ale jak tylko chce nagrać to cisza, chyba jest w szoku jak odsłaniam brzuch i robi się jasno 😅

Ciuchów osobiście NIC nie kupiłam, wczoraj dostałam pajacyk, piękny ale z grubego polaru 🤦 ostatnio w maju co prawda był śnieg ale żeby w czerwcu były temperatury poniżej 10st to się nie spodziewam 😅 także mimo, że to piękny prezent to pewnie się okaże wcale nie przydatny.

Jutro mam wizytę mam nadzieję, że potwierdzi płeć i będę mogła powiedzieć dzieciom 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wizyte mam dokladnie za tydzien wiec wtedy spodziewam sie juz info o plci 🙂 faktycznie poki co chyba wiecej jednak chlopcow na grupie. Byc moze ja dorzuce sie takze ze swoim gdyz pierwsze niesmiale wskazania Gina byly na chlopca w 13 tygodniu. Czas pokaze 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Gucia23 napisał:

Ja wizyte mam dokladnie za tydzien wiec wtedy spodziewam sie juz info o plci 🙂 faktycznie poki co chyba wiecej jednak chlopcow na grupie. Byc moze ja dorzuce sie takze ze swoim gdyz pierwsze niesmiale wskazania Gina byly na chlopca w 13 tygodniu. Czas pokaze 😉

Ja też mam wizytę dokładnie za tydzień.. 😁 na wizycie w 14/15 tygodniu mówił lekarz że może być dziewczynka ale żeby pokoju na różowo nie przemalowywać... zobaczymy co powie za tydzień...

na ostatnich badaniach wyszedł mi za wysoki poziom glukozy...  poderzewa lekarz cukrzycę ciążową, dzisiaj miałam teleporade z diabetologiem...kazał przez 2tygodnie sprawdzać cukier od 6 do 8 razy dziennie .. potem zobaczymy czy dieta wystarczy... masakra jakaś ... dzisiaj mierzyłam 4 razy już... i palce mnie polą... podziwiam osoby z cukrzycą... nie wiem ile dam rade.. obecnie jestem w połowie 18tyg..

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dziś jestem na półmetku 🙃 140dzien z 280, tak czekałam na ten moment

 

Nocka fatalna, spałam może 3h ☹️ córcia mi się rozchorowała, wymioty i gorączka ☹️😭 dobrze, że sika normalnie to odwodniona nie jest. Tak mi przykro, że tak cierpi ☹️ w dodatku u niej tak ciężko zbić gorączkę, ale nie protestuje już, że musi mieć okłady, mądra dziewczynka

 

@Dusia_ddwspółczuję kłucia, nie sądziłam że tak często trzeba sprawdzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Kociara napisał:

Hej. Dziś jestem na półmetku 🙃 140dzien z 280, tak czekałam na ten moment

 

Nocka fatalna, spałam może 3h ☹️ córcia mi się rozchorowała, wymioty i gorączka ☹️😭 dobrze, że sika normalnie to odwodniona nie jest. Tak mi przykro, że tak cierpi ☹️ w dodatku u niej tak ciężko zbić gorączkę, ale nie protestuje już, że musi mieć okłady, mądra dziewczynka

 

@Dusia_ddwspółczuję kłucia, nie sądziłam że tak często trzeba sprawdzać

Dzięki, tak często muszę kłuć się żeby sprawdzić czy da radę dietą zbijać cukier czy niestety insuliną, tak mi lekarz powiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczyny, stworzyłyście tu taką fajną grupę, że pozwoliłam sobie dołączyć😊

To moja pierwsza ciąża i od prenatalnych w 12 tyg. jest dziewczyna🥰 

Mam termin na 17-18.06. z czego bardzo się cieszę, bo sama jestem czerwcowa i wyprawianie urodzin to sama przyjemność, jest ciepło i można na powietrzu. 

Pisałyście o szukaniu pozycji do spania i poduszce i powiem Wam, że właśnie poduszka to był mój pierwszy zakup i jestem bardzo zadowolona. Wymusza poniekąd spanie na boku, a jednocześnie tak przyjemnie podtrzymuje kręgosłup i odciąża biodra dzięki czemu podobno zapobiega rwie kulszowej czego bardzo się obawiałam, bo nieraz przed ciążą mi doskwierała. 

Piszecie, że już czujecie ruchy dzidziusia, ja się zastanawiam czy coś czuję czy tylko mi się wydaje, skąd wiedziałyście, że to to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magdalena.Bwitamy w naszym gronie 🙂

Super, że napisałaś o tej poduszce bo ja nadal się nad nią zastanawiam i nie wiem jaką kupić. Jaką Ty masz w kształcie litery C czy U? Ja bardzo źle sypiam. Staram się układać na boku ale i tak w nocy budzę się na plecach z bólem kręgosłupa. 

Co do ruchów dziecka to na początku oczuwałam je jedynie wieczorem jak kładłam  się do spać, w ciągu dnia nie czułam ich wcale. Teraz kiedy mamy już połowę 20 tygodnia i maluch waży prawie 400g to ruchy czuję wyraźnie zarówno w dzień jak i w nocy. 

Nie martw się, lada moment, dzidziuś urośnie i ruchy będą wyraźniejsze. Zobaczysz, że wtedy nie będziesz miała wątpliwości, że to on kręci się w twoim brzuchu 🥰

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magdalena.B witaj w gronie czerwcówek. 😊 I gratulacje dziewczynki. W tej grupie to mniejszość. Ja nie mam problemu ze snem na boczku, więc nie powiem nic o poduszce. Natomiast jeśli chodzi o ruchy, u mnie są delikatne, ale na początku to było takie puknięcie w środku jak pękający przy ścianie bąbelek. Teraz puknięcie jest równie subtelne, ale wyobrażam sobie stópkę lub rączkę która wbija się we mnie od środka. Jakby maleństwo krzyczało "hej, jestem tu słyszysz.?" 😂 czuć ich więcej w ciągu dnia. 

Z rozrzewnieniem czytam, że Wasi partnerzy już mogli poczuć kopniaki. Ja muszę się w siebie słuchać, żeby to poczuć wewnątrz, ale pod ręką nie czuję. Wada bycia nieco bardziej puszystą w brzuszku. 😉

@Kociara witaj na półmetku. Zaczynamy go razem. 😊 Kiedy masz prenatalne.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elvi Poduchę mam w kształcie litery C, trafiłam na dobrze wypchaną, jest duża i naprawdę pomocna, wygląda o tak:

@Klaudiuszka4 właśnie od wczoraj mam wrażenie takiego puknięcia jak opisujesz, a naczytałam się o bulgotaniu i motylkach, że zwątpiłam czy to możliwe czuć takie właśnie puknięcia, w takim razie wczuwam się mocniej może to jednak maleństwo 🥰

 

Serdecznie Was wszystkie pozdrawiam i oby jak najdłużej bez komplikacji 😚

IMG_20210109_131145-02.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magdalena.B witamy na grupie, ja właśnie przykładam się do zakupu poduszki.. jutro jadę do koleżanki i  będę się  przymierzać do poduszki... 😃 zastanawiam się nad poduszką w C tylko taką aż na plecy lub V... zobaczymy  jutro

Jeżeli chodzi o ruchy to mam wrażenie że mało czuje jestem  17t5d. czy może się to wiązać z łożyskiem umiejscowionym z przodu nad blizną po cc? czy łożysko może blokować ruchy? ostatnio synio położył mi rękę na brzuchu i czułam wyraźnie pacnięcie w tym miejscu  jak by Junior mówił do starszego brata... "zostaw to mój brzuch" 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magdalena.B witamy w naszym gronie 😊 co do ruchów, ja pierwsze ruchy poczułam w 17t, ale był to właśnie taki jakby pękający pęcherzyk powietrza i na początku nie byłam pewna 😀 

We wtorek zaczęłam 20t ( @Kociara i @Klaudiuszka4 łączę się z wami na półmetku 😁) i czuję już dosyć wyraźnie, czasami zdarza się poczuć jak przyłożę rękę, ale to chyba zależy od mocy kopnięcia 😀 Mąż jeszcze nie miał okazji poczuć bo co go zawołam żeby dotknął brzuszka to młody jak na zawołanie się uspokaja 😅 

Co do poduszki, też muszę w końcu kupić bo niewygodnie mi już spać, a na boku nie lubię i się strasznie przez to męczę. Nie wiem jaki to kształt/typ ale wybrałam sobie taką podłużną, którą można związać na końcach i później posłuży też do karmienia, podobno 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...