Skocz do zawartości

Czerwcówki 2021🤰 | Forum o ciąży


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

@Polcia27 ja też we wtorek równo półmetek, dokładnie ten sam dzień mamy w takim razie 😄

 

Z tymi ruchami to powiem wam że chyba każdy inaczej to czuję - mnie synek łaskocze od środka, czasem ostatnio czuję tylko mocniejsze ruchy, ale przez brzuch ręką to w ogóle nic. Ostatnio na podsumowaniu wizyty wyczytałam że mam łożysko na przedniej ścianie - może to dlatego tak słabo odczuwam wszystko? 

 

Poduszke ja mam taką jak @Magdalena.B wkleiła i jestem mega zadowolona. Szczególnie że odkupiłam ją od kogoś za całe 30 złotych 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

@Magdalena.BWitamy w gronie czerwcówek 🥰 Poduchy nie kupowałam bo ja od zawsze śpię na  boku .

 

Ja dziś zaczęłam 20 tydzień jak ten czas szybko leci . U mnie połówkowe badanie w środę 27 stycznia 🥰Czekam może ujawni się moje maleństwo ❤️

U nas dziś ciepło na dworze słońce świeci i wybrałam się na spacer. A tak to rutyna nauka z synem do jutra wystawiają im oceny 😏, pranie ,sprzątanie i obiad . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam połówkowe 30 stycznia i też już niecierpliwie czekam 🤩 na to że mąż ze mną wejdzie to nawet nie liczę bo za każdym razem mam info przed wizytą żeby przychodzić bez osób towarzyszących, więc niestety muszą mu wystarczyć nagrane przeze mnie filmiki 😕 mam nadzieję że może pod koniec ciąży, chociaż z raz uda mu się wejść na wizytę, ale kto to wie jak będzie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam dziś na połówkowych 😎 potwierdzona, zdrowa dziewczynka rośnie 😍 córcia mimo, że jest chora to się cieszy a syn twierdzi, że kłamie i mam dowody mu pokazać 😅

Byłam u innego gina, nawet włączył 4d, za pępowina się chowała ale jedno zdjęcie się udało zrobić, choć mnie to nie bardzo kręci bo gdyby doktor nie powiedział co gdzie to sama nigdy bym nie wiedziała. Przepływy wszystkie w normie, wymiary też. Szyjka u tego dr wyniosła 3,3cm więc ekstra. Spojenie trzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21/01/2021 o 15:04, Magdalena.B napisał:

Ojej to ja jutro zaczynam 20 tydzień to jesteście chwilę przede mną 😊

 

Idziecie na połówkowe? Ja mam 29-tego i już nie mogę się doczekać, mam nadzieję, że wpuszczą męża, bo po prenatalnych latałam nad ziemią z emocji i chciałabym żeby też to poczuł ☺

Ja wlasnie dzis zaczynam 20 tydzien czyli jestesmy leb w leb. Ale fajnie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gucia23 ojaa, ale fajnie😊

 

A wiecie nareszcie czuję maleństwo, miałyście rację, że jak to się poczuje to nie ma wątpliwości, niesamowite to jest i z dnia na dzień coraz intensywniej🥰

 

Dziś poczyniłam ważny zakup - wózek 😄 mam też już dostawkę i kilka ciuszków, a Wy jak tam, macie już coś czy dopiero przymierzacie się do zakupów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, od 3 dni jem inaczej niż normalnie, czyli zdrowiej i pilnuje tego cukru... kłuje się do 8 razy dziennie... Dzisiaj weszłam na wagę i mam jakiej 0,7 na minusie... a dzisiaj zaczynam 19tydzień.. dobrze że w środę  idę do lekarza bo bym ześwirowała... a przypomnę że do tej pory przytyłam 1,5kg ... i teraz ten minus w wadze...więc w sumie mam tylko jakieś 0,8 na plusie od początku ciąży..

ja jeszcze  nic nie kupiłam .. mam tylko to co gdzieś leży na strychu po starszym synu...  jedynym zakupem w tej ciąży jest poducha do spania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

@Dusia_dd zazdroszczę wagi ale ja mam 6,5 kg na plusie. Krzywą cukrowa mam we wtorek ale wynik poznam dopiero na początku lutego jak mam wizytę bo ode mnie z laboratowyniki odrazu na poradnie idą a z poradni położna wysyła do mojego ginekologa. Mam lekarza prywaty ale badania robię na NFZ  bo tak może wystawiać mój lekarz. 

@Magdalena.B Ja już mam kupiony wózek, fotelik z bazą, łóżeczko i parę rzeczy dostałam od koleżanki(kokon,leżaczek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dusia_dd faktycznie ciężko z tym cukrem, dobrze że starasz się lepiej jeść, możesz sobie zerknąć też na tabelę z indeksem glikemicznym, może łatwiej będzie dobierać produkty do jedzenia. 

@paula22 a ja jeszcze nie mam zalecenia badania krzywej cukrowej, pewnie za jakiś czas też mnie to czeka, ale póki co glukoza ok. 

 

Co do wagi aktualnie mam tak 2 kg do przodu, ale to chyba bardzo indywidualna sprawa w zależności od bmi przed ciążą no i tego co się je, bo jak jest mus na słodkie to nie ma zmiłuj 😄 ale ja na szczęście jakoś tak za słodkim aktualnie nie przepadam, ale dajcie mi gruszkę albo zasmażaną marchewkę, zjem bez mrugnięcia okiem😆 a Wy macie jakieś preferencje czy zachcianki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym zjadła i czekoladkę i ciasteczko, niestety mam ochote na chipsy... ale niestety nie  dane mi jest przynajmniej na razie... zobaczymy co lekarz po 2ch tygodniach kłucia się powie o moich wynikach... nie wiem tylko dlaczego od razu wszyscy mówią o insulinie a nikt o tabletkach na zbicie cukrów... dziwne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja glukozę zawsze miałam w porządku w I poza ciążą. Tym razem też ok, ale czeka mnie właśnie krzywa 8.02, bo przed wizytą u gina mam zrobić, a idę 9.02. Mam nadzieję, że będzie ok. Mam ochotę na słodkie, ale po długim czasie wstrętu do mięsa w pierwszym trymestrze, wrócił też smak na wędlinkę. Teraz kanapeczki ze swojskim mięchem z korniszonkiem to u mnie mus. 😅 Minęły mi już napady na owoce, teraz właśnie na wytrawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My połówkowe zaliczyliśmy wczoraj, już poważniej podchodzimy do zakupów, planujemy zacząć od komody z przewijakiem i dziś ustaliliśmy jak sobie to wszystko rozstawimy 🙂

Planuję zacząć od większych rzeczy - komoda, wózek, łóżeczko, a drobiazgi dokupować jak się coś trafi 🙂

 

Jeśli chodzi o zachcianki to niezmiennie słodkie u nas króluje, ale staram się nie przesadzać i równoważyć owocami i jogurtami. Ostatnio też ogórka zielonego wcinam bez umiaru do kolacji i o ile nie odrzuca mnie już od wędlin i mięsa, o tyle nadal często chętniej sięgam po nabiał. 

 

U nas z wagą jest szaleństwo, 6 kg do przodu, ale sporo w biust poszło, no i zawsze szczupła byłam to swoje muszę przytyć. 

 

W końcu też pojawiły się pierwsze wyczuwalne przez brzuch kopniaczki, aczkolwiek na razie całe dwa razy się trafiło i zawsze kiedy mojego męża nie było w pobliżu 😛

 

We wtorek idę na kontrolę do lekarza, ciekawa jestem czy zająknie się o krzywej, bo na razie nikt nic nie wspominał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

@Dusia_dd przy cukrzycy ciążowej chyba nie bierze się tabletek...Zależy kiedy szaleją cukry,jeśli te naczczo to dostaje się insulinę nocna a jak te po posiłkach w dzień to chyba ta dzienną bo nocna i dzienna inaczej działają, znaczy nocna ma późniejsze działanie a ta dzienna odrazu . Mam nadzieję że się nie pogubiłam 🤭😬

@Juka92 Fajnie że połòwkowe nasz już za sobą . Z wagą widzę idziemy podobnie . Ja obecnie 69 kg już 😭ale przy pierwszej ciąży zaczynałam z taką waga a teraz 5 mc 😋Ja też zaczęłam od komody , wózka a później ciuszki kosmetyki o jakoś uzbieram .   

 

Co do mojego obżarstwa to przyznaje się jem na co mam ochotę . Ale nieraz pełna lodówka a ja nie mam co jeść 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Juka92 znajoma ma łożysko na przedniej ścianie i ponoć bardzo opóźnia czucie ruchów 😉 ja mam na tylniej i młoda szaleje często, wczoraj nawet tatusia skopała 😍. Pierwszy raz kogoś kopnęła oprócz mnie 🙃 

Daj znać po wizycie, na pewno dostaniesz skierowanie na glukozę, mnie Piguła ostatnio poinformowała, że jak będę mieć wizytę 1lutego to dostanę skierowanko 🤢

@paula22 ja startowałam z wagą 70 😭 nie pociesza mnie fakt, że jestem wysoka aBMI wynosiło 22,6- czyli w normie. teraz mam +5 😭 a chciałam się zmieścić w 10kg, nie uda sie. Pilnuje się ile się da ale waga nic nie zwalnia. 

@Magdalena.B ostatnio u mnie króluje ryba wędzona 😳 kiwi wciągam ale to też dlatego, żeby się łatwiej załatwiać. Mąż kupił sokowirówkę więc szaleje też  z owocami 😀

 

Córa na antybiotyku, po wymiotach utrzymywała się gorączka i okazało się, że gardło brzydkie. Śniegu spadło a ona nawet nie może wyjść. Odsnieżyłam pół podwórka i plecy bolą jak nie wiem i zadyszka jak u 80latki 🥴

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczyny! Żałuję, że tak późno odkryłam Wasze forum! Od razu postanowiłam dołączyć.

Jestem z Wrocławia. To moja pierwsza ciąża, planowany termin porodu mam w porównaniu do większości w Was dość późno, bo dopiero 26.06.2021. Jeszcze nie mam nawet skierowania na badania połówkowe. W czwartek idę do lekarza, to pewnie mnie skieruje. Płci też jeszcze nie znam, ostatnio dzieciątko obróciło się tyłem i ani prośbą ani groźbą nie chciało się odwrócić. Przeczytałam wszystkie Wasze wiadomości i już nie mogę się doczekać, aż usłyszę, że wszystko w porządku i czy chłopiec czy dziewczynka. Ostatnio na badaniu byłam 28.12.2020!

Dziewczyny, jakiś czas temu ktoś pytał o szkoły rodzenia w czasach pandemii. Czy któraś z Was zapisała się na szkołę rodzenia? Wiecie jak to teraz wygląda? Czy online ma sens (pewnie na to samo wyjdzie, co oglądanie filmików na YT...)?

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi.

Bardzo się cieszę, że tu do Was trafiłam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

@Kociara Ja uważam że kołderka , poduszka są zbędne w łóżeczku. Zamówiłam tylko prześcieradło do łóżeczka , ochraniacz oraz kokon i otulacz lub bawełniany kocyk . Ja mam cały bawełniany bez żadnego minky. Moim koleżanką się sprawdzał i w łóżeczku i na łóżku używały kokon 😏

@koty koty witamy serdecznie 🥰

 

Nam dziś doszedł wózek i póki co jestem bardzo zadowolona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociara o widzisz, to mnie uspokoiłaś trochę, mi kurczę nikt o tym łożysku nie powiedział, dopiero na podsumowaniu wizyty doczytałam no i na połówkowych lekarka coś wspomniała, ale też dopiero po moim pytaniu.

Mam nadzieję, że córka lepiej poczuje się po antybiotyku. U nas śnieg spadł, ale w sumie już zdążył się stopić 😛

 

Godzinę temu, koty koty napisał:

Dziewczyny, jakiś czas temu ktoś pytał o szkoły rodzenia w czasach pandemii. Czy któraś z Was zapisała się na szkołę rodzenia? Wiecie jak to teraz wygląda? Czy online ma sens (pewnie na to samo wyjdzie, co oglądanie filmików na YT...)?

Cześć 🙂 Ja dzwoniłam na początku tego miesiąca to uprzejmą pani kazała zadzwonić w połowie lutego. U nas zajęcia są, ale w małych grupkach, maks 4 osoby, czyli 2 pary, jeśli tatusiowie chcą chodzić. Zobaczymy co w tym lutym usłyszę 🙂

 

25 minut temu, paula22 napisał:

Zamówiłam tylko prześcieradło do łóżeczka , ochraniacz oraz kokon i otulacz lub bawełniany kocyk

My najpierw łóżeczko chcemy ogarnąć, planujemy na początek wziąć chicco next2me, bo duże łóżeczko nam nie wejdzie do sypialni. A ponoć z tym lozeczkiem to jest tak, że  prześcieradła tylko firmowe pasują, na szczęście ludzie w komplecie sprzedają 🙂 za to zastanawiam się cały czas o jakim ochraniaczu mowa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koty koty witamy w naszym gronie 🙂

@Juka92 zapewne chodzi o ochraniacz do łóżeczka, taki zabezpieczający żeby dziecko nie wkładało rączek między szczebelki. Ja też zastanawiam się nad kokonem na pierwsze miesiąca. Ale kołderkę pewnie też kupię z czasem na pewno będzie potrzebna. 

Byłam dzisiaj na wizycie u mojego lekarza. Po obejrzeniu usg stwierdził, że wszystko jest dobrze. Sprawdzając tętno płodu zauważył, że synek ustawiony jest główką do góry. Kazał mi się jednak bardzo tym nie przejmować ponieważ czeka mnie cc. Oczywiście na tym etapie dziecko ma jeszcze czas żeby się przekręcić. Ale w związku z tym dowiedziałam się już kwestia porodu będzie wyglądała w moim przypadku. Na wizycie ok. 36 tygodnia dostanę od lekarza prowadzącego skierowanie na cc. Z tym skierowaniem idę do wybranego szpitala i umawiamy się na konkretną datę i godzinę porodu. Więc tym razem ominie mnie oczekiwanie aż synek sam zechce wyjść 🙃

Jestem po dwóch cc więc trzecie cięcie przeraża mnie tylko trochę 🥴, staram się doszukiwać w tym plusów. Będę się mogła sama na spokojnie przygotować, ugotuje obiad rodzince na kilka dni i pojadę rodzić 😅

Zastanawiam się czy któraś z Was wie już, że bedzie rodzić przez cc czy raczej szykujcie się do porodu siłami natury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

@elvi dokładnie o taki ochraniacz chodzi. Ja na dzień dzisiejszy szykuje się na poród siłami natury ale co przyniesie czas nie gdy nie wiadomo 😏Co jest najgorsze po CC? Mnie przeraża fakt że po porodzie będę sama 😔Syna rodziłam sn i strasznie pękłam przed nacięciem ,2 tygodnie ledwo chodzilam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...