Skocz do zawartości

Czerwcówki 2021🤰 | Forum o ciąży


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

@Klaudiuszka4 o szalony malec. To szykuj szykuj, ja też te pierwsze trzy rozmiary szykuję. Też mi jakoś ciężko 🙈

Byłam wczoraj na połówkowych i moja waży 1870g (31+5) także od zeszłego tygodnia prawie 200 gram. 

 

@Katarzynaa też już czasem mam ochotę na poród 😆 i tak też kocham te złote przeterminowane rady😂 mi położna poleca bardziej medelę, na allegro tak od 35 zł, a widzę, że i sprzedają nieużywane nawet za 20.

 

@Polcia27 oo dobra wiadomość, że nie cholestaza. Ja już mam wizyty co dwa tygodnie, Tobie nadal co miesiąc wypadają? A rozkojarzenie to chyba przypadłość ciężarnych, ja już czasami aż mam siebie dość, nic nie pamiętam, jak nie zapiszę to koniec, roztargniona totalnie. 

 

@paula22 też dziś jestem po laboratorium, widzę że minimalnie hemoglobina też za niska... Mocz na szczęście też ok. Ciasno już mają te nasze maluszki, więc mogą też już nie być takie skoczne, wczoraj aż mi jej było szkoda, taka zgnieciona, poskładana. 

Faktycznie bardzo przykra sprawa, dobrze, że mogą liczyć na pomoc rodziny, ale sytuacja na pewno ciężka. 

 

@Juka92 coś w tym jest, że im dalej w las tym bardziej chce się końca, bo ciężko, niewygodnie i chyba tak nas skonstruowała natura żebyśmy chciały i nie bały się porodu. Po mnie też ledwo co widać tak naprawdę, a że jeszcze jakieś kurtki się nosi to tak to jest, dopiero jak w czymś opiętym wyskoczę to zonk😆 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magdalena.B no właśnie też myślałam, że będę miała już co 2 tygodnie, a mam co 3 🤷‍♀️ Nie wiem, czy to kwestia lekarza, czy jak.  Może to dlatego, że mam dobre wyniki, ale nie znam się, więc nie wiem czemu dopiero za 3 mam się zgłosić. 15 maja wydaje mi się już tak późno, bo termin mam na 8.06. No ale takie zalecenie to tak się umówiłam. Na kolejnej wizycie na pewno zadam więcej pytań 😄 wczoraj to byłam jakaś mega rozkojarzona, a dzisiaj z kolei pogoda mnie uśpiła w ciągu dnia 😆
Ja to bym jeszcze chyba chciała dodatkowy miesiąc, bo już tak mało zostało do tego terminu, a mam wrażenie, że jestem w proszku 😄 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, my też dziś po wizycie 😉 Kaja już waży 2240g (32+6 tc) u niej wszystko ok, choć chwilę grozy przeżyłam gdy dr stwierdził, że inaczej serduszko słychać ale przestawił głowice ciut dalej i było ok 🙂 wierciła się glizda. Do zdjęcia nie chciała pozować, odwróciła się i miała nas gdzieś. Łożysko II stopnia, przepływy ok. "Myszka" mi spuchła, dr chciał to olać ale mimo wszystko sprawdził i mam torbiela w przedsionku pochwy☹️ na tyle duży, że trzeba wyciąć tak szybko, żeby się do porodu zagoiło. Bez wycięcia torbiel podczas porodu pęknie a to może być zagrożenie dla maleństwa. Jutro jadę test na covid zrobić a we wtorek jadę się przespać na sali operacyjnej. 

@Juka92 mi możesz oddać dodatkowy miesiąc 😁. Brzuch mi chyba trochę opadł bo lepiej się oddycha to mogę jeszcze go nosić 😎

@paula22wspolczuje tragedii w rodzinie ☹️, ważne że wszyscy są cali ❤️

@Polcia27wspolczuje wysypki, nie zmieniłaś ostatnio proszku/płynu do prania? Albo jakieś środki do mycia? Może wystarczy zmienić i wysypka minie. 

@Katarzynaanakladek nigdy nie używałam, nie pomoge.

 

Mam ostatnio jakieś gorsze dni, najlepiej bym się gdzieś schowała i wyryczała i chyba dziś to zrobię 🙆🤫

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociara Nic z tych rzeczy właśnie... Myślałam przez chwilę, że może dostałam uczulenia po filtrowanej wodzie, bo zaczęłam taką pić i jakoś to się zbiegło z tą wysypką, że może to przez filtr itp. Ale później okazało się, że nie, bo jak wróciłam do picia butelkowanej to i tak miałam wysypkę 😕 Zapewne to moja wiosenna alergia... Na samym początku, jeszcze będąc dzieckiem, miałam podobne objawy. Później przeszłam odczulanie i mega mi to pomogło, chociaż alergia nie znikła całkiem. Wiosną zazwyczaj swędziały mnie dłonie i ewentualnie miałam katar, ale zawsze jak tylko wystąpiły pierwsze objawy to brałam tabletki. A teraz lipa, sama nic nie wezmę, muszę skonsultować z lekarzem. Także myślę, że to to, bo mam straszne uczulenie na pyłki drzew, kwiatów, traw no a teraz sezon w pełni 🤷‍♀️ Niech mi tu dzisiaj pani doktor daje jakieś leki, bo za tydzień mam sesję brzuszkową, wymarzyłam sobie w jakimś sadzie (chociaż to zależy od pogody 😄 ) i po pierwsze muszę jakoś wyglądać, a nie cała skóra zaczerwieniona, a po drugie jakoś w tym sadzie wytrzymać, bo wiadomo, kwitnące drzewa 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polcia27 oj biedna, w ciąży niestety objawy mogą się nasilić 🙁 dobrze, że tak szybko się dostałaś do alergologa, na pewno coś przepisze

A powiedz mi, jest w ogóle szansa, że po odczulaniu zniknie całkiem alergia? 

Odczulam syna już 4,5 roku. Jak zaczęliśmy w wakacje tak już jesienią widziałam rezultaty. Podczas całej kuracji chyba dwa razy miał antybiotyk. Przeziębiony był kilka razy, także póki co jestem zachwycona 😎. Boje się, że gdy się skończą zastrzyki to choróbska powrócą, a wcześniej u lekarza byłam 2x miesiącu

 

Byłam dziś na teście na covid, badanie przez nos nie przyjemne ale nie tragiczne

Wczoraj zepsuł się nam bojler elektryczny 🤦 normalnie jak się wali to po całości!, OC auta się kończy, teraz jestem z siebie dumna, że tak szybko zaczęłam kompletować wyprawkę dla małej bo nie wiem czy byśmy finansowo dali radę. 

Lecę obiad przygotować i prasować ubranka bo do wtorku muszę mieć wszystko gotowe, tak w razie gdyby w szpitalu coś się wydarzyło 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociara Ja jestem bardzo zadowolona z odczulania. Nie pomogło na 100%, ale nie mam już takich problemów jak miałam przed, a też jakieś 10 lat minęło. U mnie cała wiosna i lato to była tragedia - swędziało dosłownie wszystko, mega katar i do tego puchnące usta. Po odczulaniu objawy mam jedynie na wiosnę i tak jak pisałam to tylko swędzące dłonie i czasami katar, ale rzadko.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociara kurcze biedna jesteś z tym torbielem 😞 też mam ale na jajniku póki co cały czas do obserwacji. Czyli będziesz miała chirurgię jednego dnia? Powodzenia! 

 

Ja też mam zalecenie wizyt co 3-4 tygodnie. Zastanawiam się jak skoro wczoraj zaczęłam 33 t.c. to co pójdę dopiero w 36 a później w 40? Jakoś mało tych wizyt chyba co 2 tygodnie powinnyśmy mieć... Tym bardziej że u mnie to zawsze wszystko szybciej się wydarza. Także przy 3 dziecku zastanawiam się czy do szpitala zdążę dojechać 🤣🤣🤣 czy miałyście już wymaz w kierunku GBS? Jeśli nie - kiedy macie zalecenie go zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gucia23 tak, we wtorek mam się wstawić na zabieg, uśpią mnie, wytną co mają i niby w ten sam dzień wyjdę, ciekawe. Oczywiście przygotuje się na nockę w razie W. 

 

Mój dr też nic częściej nie każe przychodzić, w poprzednich chodziłam co dwa tygodnie a teraz cisza. Wizytę mam 12 mają, pewnie jeszcze jedna wizyta  i porodówka. O KTG też nic nie gada.

GBS będę miała pobierany na następnej wizycie, właśnie 12. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gucia23 napisał:

@Kociara kurcze biedna jesteś z tym torbielem 😞 też mam ale na jajniku póki co cały czas do obserwacji. Czyli będziesz miała chirurgię jednego dnia? Powodzenia! 

 

Ja też mam zalecenie wizyt co 3-4 tygodnie. Zastanawiam się jak skoro wczoraj zaczęłam 33 t.c. to co pójdę dopiero w 36 a później w 40? Jakoś mało tych wizyt chyba co 2 tygodnie powinnyśmy mieć... Tym bardziej że u mnie to zawsze wszystko szybciej się wydarza. Także przy 3 dziecku zastanawiam się czy do szpitala zdążę dojechać 🤣🤣🤣 czy miałyście już wymaz w kierunku GBS? Jeśli nie - kiedy macie zalecenie go zrobić?

Mi lekarz pobierał na ostatniej wizycie wymaz, więc zakładam, że na następnej poznam wynik. Zastanawiam się, czy robić już znowu tą morfologię, tam mam też mocz, bilirubinę i te inne... Żeby nie za szybko zrobić. 🤔

Do ktg też mnie ani razu nie podłączali. Ostatnie 2 wizyty to tylko przed wejściem do doktora położna szukała serca, posłuchała chwilę i puściła do gabinetu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Mi zapewne pobierze na następnej wizycie . Mam 34t6d 5 maja. Mówił też że tydzień później zrobi mi USG żeby wiedzieć ile mała waży i odrazu umówimy się na Ktg bo tam jest raz w tygodniu w gabinecie . Zmieniłam fiolkę z insulina i po tygodniu świetnych cukrów na czczo 79-82 już 86-88 także zaraz pewnie będą szaleć 😔Nie jest źle jak na 33t3 d bo biorę 6 j ale boje się że do porodu będzie to 20 j i nie będę mogła rodzic tam gdzie chce 😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

@Klaudiuszka4 do dostawki też mam tą profilowana poduszkę ale narazie nic pod główkę nie będę kładła ale zastanawiam się jeszcze nad jednym kocykiem letnim do wózka bo z cieńszych mam tylko ten waflowy a resztę już minky i grubszy na jesień i zimę . 

@Kociara No oby było ok . Jakąś ostatnio jestem rozkojarzona przez ten cukier. 

 

Dziś kazałam mężowi wyciągnąć walizkę bo zamierzam się pakować powoli do szpitala . Popatrzył na mnie jak na wariatkę 😂😂😂Słodkie mamy czy zabieracie ze sobą jakieś przekąski do szpitala? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paula22 szczerze mówiąc to ja się w końcu w większości spakowałam... Wczoraj mąż odebrał mi z Rossmanna te pampersy za 1 gr, na kartę siostry, bo ona za granicą i tak by nie odebrała, a potem dostałam na swojego maila newsletter. 🙈 Muszę po drugą się wybrać. Ale do rzeczy... Zostały mi majtki poporodowe, które idą w paczce dopiero... Sztućce, jakaś książka, woda, a i kapcie muszę wyprać i włożyć. Wczoraj spakowałam też ciuchy dla małego na wyjście, pampersy i chusteczki, więc już można powiedzieć, że jestem prawie gotowa. Jakieś przekąski pewnie też włożę na koniec, ale mama pracuje w szpitalu, więc nawet jak odwiedzin nie będzie to będzie mogła się do mnie dostać. 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w ogóle szykujecie na wyjście ze szpitala dla malucha? 🙂

 

I jakie ubranka do szpitala, co najbardziej się sprawdza? Body i półśpiochy? Pajacyk? Pod niego coś będziecie zakładać czy na gole ciałko? W szpitalach zwykle ciepło jest... 🤔🤔🤔

 

@Klaudiuszka4 też sobie już odebrałam pampersy za 1gr. 😉

I zamierzam w tym tyg  się spakować 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

@Klaudiuszka4 Ja też dostałam meila i we wtorek jak będę szła do kosmetyczki odbiorę. Może odrazu kupię chusteczki i  kosmetyki. Dobrze masz , ja zależy na jaki się zdecyduje w jednym pracują 2 ciocie a w tym Płużek nikt niestety. 

 

@Patrycja2701 Ja biorę tylko na wyjście . Ubranka zapewnia szpital . Codziennie przebierają położne rano i dlatego nie biorę swoich bo często giną. Na wyjście wezmę body długie/ krótkie i polspiochy. Do tego coś do przykrycia ale to jeszcze zależy od pogody w bliższym czasie zadecyduje . Syna rodziłam na koniec sierpnia i ubierałam mu body i na to dresik i czapeczka . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrycja2701 ja też biorę tylko na wyjście, bo u nas zapewnia ciuszki szpital. Zawsze ubierają body, śpioszki i łapki, kocyki czy rożki też mają swoje. Ja spakowałam po 2 komplety z każdego rozmiaru, a pakowałam 56 i 62. Spodnie i bluzę, skarpetki, czapeczką, body krótkie i długie, koszulka na krótki i długi rękaw, a co ubierzemy to zależy od pogody. Spakowałam pieluszkę tetrową, muślinową i kocyk też w razie co. Także chyba wszystko. 😅

Ponoć na forum majówkowym, gdzie moja siostra jest to jeszcze pisały o oliwce za 1gr, ale nie wiem kiedy ma być.

@paula22taaak. Z mamą dobrze. Zawsze jak leżałam to zaszła przed dyżurem, jeszcze w drodze do laboratorium też zajrzy. 😍 Coś przyniesie dobrego. 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paula22 ja już byłam spakowana to musiałam teraz powyciągać rzeczy na zabieg we wtorek 😠 . Z przekąsek mam 2malutkue paczki krakersów i 2 op kabanosów, nie przepadam ale to nie musi być w lodówce i ma długi termin. Jeszcze chce czekoladę białą (nie uczula) ale ciągle zapominam kupić 🤦

Do przykrycia kupiłam kocyk bambusowy i pieluchę bambusowa na upały- pielucha jest mega miękka. Mam też po starszej polarowe i coś w zestawie z kokonu, wystarczy

@Klaudiuszka4 a nie musisz mieć wyników jyz na wizycie?

@Patrycja2701w którym tc dostałaś maila z Rossmana? Ja czekam i czekam i nic a jestem w 33+2

 

Dla małej na wyjście biorę body z krótkim i długim rękawem, pajacyk, pajacyk polarowy, pajacyk welurowy większy jakby było bardzo zimno to ja na cebulę ubiorę, spodenki, czapeczkę, skarpetki. Wolę więcej i coś wybrać 🙆 do szpitala biorę 3pieluchy tetrowe bo nie wiem czy dają, skarpetki i czapeczki gdyby się okazało, że na sali jest przeciąg. 

 

Czuje się jakbym miała być chora- czyli mój typowy objaw stresu, żebym tylko gorączki nie miała bo mnie nie przyjmą 🙏 macie jakiś sposób dobry na odstresowanie? 

Nie czuję się zestresowana ale podświadomość robi swoje 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociaramaila dostałam 19 kwietnia a więc w 33 tygodniu. Może jeszcze przyjdzie 🙂

 

Znowu jakieś wyprzedaże w 5 10 15 i mnie kusi żeby jakiś dresik może na wyjście kupić  🤔😉

Z przekąsek to mam tylko wafle ryżowe i batoniki mussli. No. I zgrzewkę wody mineralnej w półlitrowkach 😉

 

Jutro wizyta, ciekawa jestem ile mały waży bo brzuch mi bardzo do przodu poszedł i czuje po sobie ze trochę już ma😉 a pomyśleć że jak poszłam pierwszy raz do lekarza miał niecały centymetr. 😮😉 Sąsiadka mnie postraszyła ze chyba mi się  brzuch obniżył, czy  to możliwe w tym tygodniu?  Wczoraj skończył się 33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...