Skocz do zawarto┼Ťci

Czerwc├│wki 2021­čĄ░ | Forum o ci─ů┼╝y

Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.11.2020 o 11:06, Klaudia200 napisał:

Nie wiem z czego ten m├│j strach wynika, nie mam za sob─ů ┼╝adnych poronie┼ä ani nic. Jedyne co mnie zaniepokoi┼éo to to ┼╝e ju┼╝ na pierwszej wizycie dosta┼éam Duphaston, p├│┼║niej na kolejnej dopisa┼é mi do tego lutein─Ö i od du┼╝ej ilo┼Ťci os├│b s┼éysza┼éam pytania czy ci─ů┼╝a jest zagro┼╝ona itp czemu mi to przepisa┼é bo to lek na podtrzymanie ci─ů┼╝y, dziewczyny mi m├│wi┼éy ┼╝e one przez ca┼é─ů ci─ů┼╝─Ö bra┼éy tylko kwas foliowy a sam lekarz nic mi nie powiedzia┼é ┼╝e ci─ů┼╝a jest zagro┼╝ona ani nic.┬á

Ja te┼╝ dosta┼éam od swojej lekarki lutein─Ö, bo mia┼éam w pakiecie bada┼ä progesteron i wyszed┼é jaki┼Ť niski.┬áPomimo tego, ┼╝e dzidziu┼Ť rozwija si─Ö┬áprawid┼éowo pani doktor stwierdzi┼éa, ┼╝e na wszelki wypadek mi j─ů przepisze. Wi─Öc mo┼╝e i u Ciebie tak by┼éo ­čÖé

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

Godzinę temu, Polcia27 napisał:

Ja te┼╝ dosta┼éam od swojej lekarki lutein─Ö, bo mia┼éam w pakiecie bada┼ä progesteron i wyszed┼é jaki┼Ť niski.┬áPomimo tego, ┼╝e dzidziu┼Ť rozwija si─Ö┬áprawid┼éowo pani doktor stwierdzi┼éa, ┼╝e na wszelki wypadek mi j─ů przepisze. Wi─Öc mo┼╝e i u Ciebie tak by┼éo ­čÖé

Nie mia┼éam w┼éa┼Ťnie ┼╝adnych bada┼ä robionych dlatego mnie zastanawia┼éo czemu mi to wypisa┼é ­čśĆ Jak tylko potwierdzi┼é ci─ů┼╝─Ö przepisa┼é mi leki.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

11 minut temu, Klaudia200 napisał:

Nie mia┼éam w┼éa┼Ťnie ┼╝adnych bada┼ä robionych dlatego mnie zastanawia┼éo czemu mi to wypisa┼é ­čśĆ Jak tylko potwierdzi┼é ci─ů┼╝─Ö przepisa┼é mi leki.┬á

Wiesz, mo┼╝e dzia┼éa profilaktycznie, wiadomo, ┼╝e to leki maj─ůce na celu wsparcie i podtrzymanie ci─ů┼╝y. A wiele ci─ů┼╝ we wczesnym etapie obumiera cz─Östo nawet zanim kobieta si─Ö zorientuje lub kr├│tko po tym. Ja bra┼éam w pierwszej ci─ů┼╝y i mia┼éam zapisane przez lekarza po tym jak si─Ö okaza┼éo w drugim miesi─ůcu, ┼╝e ci─ů┼╝a jest zagro┼╝ona. Donosi┼éam szcz─Ö┼Ťliwie. Drug─ů straci┼éam. A teraz w trzeciej lekarz powiedzia┼é, ┼╝e jak si─Ö boj─Ö to mo┼╝e mi leki przepisa─ç, ale nie ma podstaw bo ci─ů┼╝a rozwija si─Ö prawid┼éowo. Zaufa┼éam mu i nie wzi─Ö┼éam. Chodz─Ö na wizyty i wszystko jest ok p├│ki co. Oby tak zosta┼éo. P├│┼étorej tygodnia do prenatalnych. ­čĺÜ­čĺÜ­čĺÜ

Odno┼Ťnik do komentarza

@Klaudia200┬átak jak pisze @Klaudiuszka4┬áby─ç mo┼╝e da┼é profilaktycznie. Nie ma co si─Ö przejmowa─ç na zapas ­čÖé A na nast─Öpnej wizycie zawsze mo┼╝esz o to zapyta─ç ­čśë

U mnie prenatalne ju┼╝ w sobot─Ö ­čĄŚ

Edytowane przez Polcia27
Odno┼Ťnik do komentarza

Dziewczyny ja mia┼éam prenatalne w poniedzia┼éek to bylo 12+4 . Dzidziu┼Ť ┼Ťliczny i zdrowy , pan doktor powiedzia┼é ┼╝e wszystko mu si─Ö podoba┬á­čÖé┬áno i b─Ödziemy mieli dziewczynk─Ö┬á­čĄŚ┬áco nie ukrywam by┼éo dla mnie wielkim szokiem bo czu┼éam ┼╝e to ch┼éopiec ale najwa┼╝niejsze ┼╝e wszystko jest dobrze . Teraz czekam na nast─Öpna wizyte 14 grudnia ­čÖé

Odno┼Ťnik do komentarza

Ja w tej ci─ů┼╝y wystrzegam si─Ö luteiny i duspasthonu - dosta┼éam te leki w drugiej ci─ů┼╝y poniewa┼╝ poroni┼éam pierwsza w 8tc i tez bra┼éam na wszelki wypadek a moja c├│reczka ma teraz obni┼╝one napi─Öcie mi─Ö┼Ťniowe┬á┬áw obr─Öczy barkowej i na pytanie fizjoterapeuty sk─ůd si─Ö to bierze odpowiedzia┼é mi ze nie jest na 100% pewny ale pewne badania m├│wi─ů o wp┼éywie lek├│w powstrzymuj─ůcych ci─ů┼╝e na ten stan.┬á

Nie bierzcie je┼Ťli nie macie krwawie┼ä. Organizm utrzyma ci─ů┼╝e jak b─Ödzie silna a wtedy wiadomo ze dzidzia b─Ödzie zdrowa.

Odno┼Ťnik do komentarza

6 minut temu, Mamacita87 napisał:

Ja w tej ci─ů┼╝y wystrzegam si─Ö luteiny i duspasthonu - dosta┼éam te leki w drugiej ci─ů┼╝y poniewa┼╝ poroni┼éam pierwsza w 8tc i tez bra┼éam na wszelki wypadek a moja c├│reczka ma teraz obni┼╝one napi─Öcie mi─Ö┼Ťniowe┬á┬áw obr─Öczy barkowej i na pytanie fizjoterapeuty sk─ůd si─Ö to bierze odpowiedzia┼é mi ze nie jest na 100% pewny ale pewne badania m├│wi─ů o wp┼éywie lek├│w powstrzymuj─ůcych ci─ů┼╝e na ten stan.┬á

Nie bierzcie je┼Ťli nie macie krwawie┼ä. Organizm utrzyma ci─ů┼╝e jak b─Ödzie silna a wtedy wiadomo ze dzidzia b─Ödzie zdrowa.

Kurcze ­čśĽ ja nie mia┼éam ┼╝adnych krwawie┼ä ani nic.. czyli jednak to mo┼╝e dziecku zaszkodzi─ç to ju┼╝ sama nie wiem co mam robi─çÔś╣´ŞĆ Do kt├│rego miesi─ůca bra┼éa┼Ť te leki??

Odno┼Ťnik do komentarza

24 minuty temu, Mirela2021 napisał:

Dziewczyny ja mia┼éam prenatalne w poniedzia┼éek to bylo 12+4 . Dzidziu┼Ť ┼Ťliczny i zdrowy , pan doktor powiedzia┼é ┼╝e wszystko mu si─Ö podoba┬á­čÖé┬áno i b─Ödziemy mieli dziewczynk─Ö┬á­čĄŚ┬áco nie ukrywam by┼éo dla mnie wielkim szokiem bo czu┼éam ┼╝e to ch┼éopiec ale najwa┼╝niejsze ┼╝e wszystko jest dobrze . Teraz czekam na nast─Öpna wizyte 14 grudnia ­čÖé

Super ┼╝e z dzidziusiem wszystko dobrze, to najwa┼╝niejsze ­čą░ Ja te┼╝ przeczuwam ┼╝e b─Öd─Ö mia┼éa ch┼éopca, mo┼╝e na prenatalnych si─Ö dowiem ­čśü

Odno┼Ťnik do komentarza

2 minuty temu, Klaudia200 napisał:

Kurcze ­čśĽ ja nie mia┼éam ┼╝adnych krwawie┼ä ani nic.. czyli jednak to mo┼╝e dziecku zaszkodzi─ç to ju┼╝ sama nie wiem co mam robi─çÔś╣´ŞĆ Do kt├│rego miesi─ůca bra┼éa┼Ť te leki??

Do mniej wi─Öcej po┼éowy ci─ů┼╝y, pamietam ze ok 18-20 tygodnia lekarz powiedzia┼é ze ju┼╝ si─Ö nie powinno nic dzia─ç bo ┼éo┼╝ysko ju┼╝ dobrze funkcjonuje i odstawiamy.

ja nie jestem ekspertem ale ten fizjoterapeuta nie wiedział ze ja brałam takie leki, to samo od niego wyszło. 

Odno┼Ťnik do komentarza

25 minut temu, Mirela2021 napisał:

Ciesz─Ö, si─Ö, ┼╝e u Ciebie wszystko w porz─ůdku ­čśŐ wed┼éug miesi─ůczki kiedy p├│jd─Ö na prenatalne b─Ödzie to 13 tydz. 4 dzie┼ä. Ale lekarz twierdzi, ┼╝e wed┼éug usg jest r├│wno tydzie┼ä mniej, wi─Öc by┼éby 12 tydz. 4 dzie┼ä. Mam nadziej─Ö, ┼╝e b─Ödzie ok I na badaniu maluszek b─Ödzie ju┼╝ du┼╝o wi─Ökszy. Ciekawe, ┼╝e tak wcze┼Ťnie mo┼╝na ju┼╝ pozna─ç p┼ée─ç ­čśŹ Oby u mnie te┼╝ ju┼╝ by┼éo wida─ç. Wracam do ginekologa 15.12, wi─Öc tydzie┼ä p├│┼║niej. Nie mog─Ö si─Ö na cieszy─ç, ┼╝e w tak kr├│tkim czasie zobaczymy si─Ö dwa razy. Ôś║´ŞĆ

Odno┼Ťnik do komentarza

@Mirela2021┬ásuper, ┼╝e u was wszystko dobrze ­čśŹ ja czekam na sobot─Ö, mam nadziej─Ö ┼╝e te┼╝ b─Öd─ů tylko same dobre wie┼Ťci i po cichu licz─Ö ┼╝e ju┼╝ co┼Ť pani doktor dostrze┼╝e, te┼╝ b─Öd─Ö wtedy w 12+4 ­čśÇ jak na razie wszyscy si─Ö mnie pytaj─ů czy mam jakie┼Ť przeczucia co do p┼éci no ale nie mam ­čśü A ka┼╝dy w rodzinie m├│wi ┼╝e b─Ödzie ch┼éopak. Tak┼╝e┬ázobaczymy. Najwa┼╝niejsze ┼╝eby wszystko by┼éo ok ÔŁĄ

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia
Godzinę temu, Mamacita87 napisał:

My┼Ťl─Ö ┼╝e tego nie powinna doradza─ç ┼╝adna z nas od tego jest lekarz . Ja bior─Ö poniewa┼╝ p├│ki ┼éo┼╝ysko nie przejmie wytwarzania progesteronu m├│j organizm nie jest w stanie sam utrzyma─ç ...

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia
Godzinę temu, Juka92 napisał:

Ja mam prenatalne w pi─ůtek i ju┼╝ si─Ö nie mog─Ö doczeka─ç.┬á

Za to dzi┼Ť p├│┼é dnia dokucza mi metaliczny posmak, my┼Ťla┼éam ┼╝e co┼Ť zjad┼éam takiego a to pono─ç po prostu objaw ci─ů┼╝y ­čśä

┬áJa a te┼╝ nam w pi─ůtek na 12,45 ­čśś

@Mirela2021 to super ja ju┼╝ si─Ö doczeka─ç nie mog─Ö swojego i wtedy powiem rodzicom . U mnie b─Ödzie 12 tydzie┼ä i 1 dzie┼ä. W pierwszej ci─ů┼╝y d┼éugo czeka┼éam ┼╝eby pozna─ç p┼ée─ç bo m┼éody pupa si─Ö obraca┼é mam nadziej─Ö ┼╝e teraz b─Ödzie troszk─Ö szybciej┬á ­čśĆ

Odno┼Ťnik do komentarza

1 minutę temu, paula22 napisał:

My┼Ťl─Ö ┼╝e tego nie powinna doradza─ç ┼╝adna z nas od tego jest lekarz . Ja bior─Ö poniewa┼╝ p├│ki ┼éo┼╝ysko nie przejmie wytwarzania progesteronu m├│j organizm nie jest w stanie sam utrzyma─ç ...

A Sk─ůd wiesz ze nie jest w stanie utrzyma─ç? Pewnie mia┼éa┼Ť jakie┼Ť dodatkowe badanie itp. Napisa┼éam to jako przestrog─Ö i wskaz├│wk─Ö do konsultacji ze swoim lekarzem, nie staram si─Ö doradza─ç ale skoro nie ma krwawie┼ä czy innych okoliczno┼Ťci┬ábranie luteiny jak cukierk├│w nie ma sensu.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia
1 minutę temu, Mamacita87 napisał:

A Sk─ůd wiesz ze nie jest w stanie utrzyma─ç? Pewnie mia┼éa┼Ť jakie┼Ť dodatkowe badanie itp. Napisa┼éam to jako przestrog─Ö i wskaz├│wk─Ö do konsultacji ze swoim lekarzem, nie staram si─Ö doradza─ç ale skoro nie ma krwawie┼ä czy innych okoliczno┼Ťci┬ábranie luteiny jak cukierk├│w nie ma sensu.┬á

┬áMia┼éam robione badania . Jak b─Ödzie u niej wszystko ok zapewne lekarz odstawi­čśĆJa przy pierwszej ci─ů┼╝y mia┼éam tylko na pocz─ůtku ci─ů┼╝y przez tydzie┼ä lub dwa┬á rutynowo i m├│j syn nie ma problemu z napi─Öciem mi─Ö┼Ťniowym .┬á Teraz b─Öd─Ö bra┼éa do 16 tyg bo tego wymaga moja ci─ů┼╝a a ka┼╝da ci─ů┼╝a jest inna┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

@Mamacita87 na nast─Öpnej wizycie zapytam lekarza i wszystko b─Ödzie jasne, mam nadziej─Ö ┼╝e tym razem mi wyt┼éumaczy co i jak. Ostatnim razem jak go zapyta┼éam czy jest konieczne ┼╝ebym bra┼éa te tabletki to powiedzia┼é, ┼╝e jak sobie chce to mog─Ö odstawi─ç ale lepiej ┼╝ebym bra┼éa ale czemu to ju┼╝ nie powiedzia┼é. ­čśĽ

Odno┼Ťnik do komentarza

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç obrazk├│w. Dodaj lub za┼é─ůcz obrazki z adresu URL.

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...