Skocz do zawarto┼Ťci

Czerwc├│wki 2021­čĄ░ | Forum o ci─ů┼╝y

Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

Mi si─Ö nie uda┼éo wczoraj dotrze─ç do Lidla, ale akurat moja mama by┼éa i da┼éa rad─Ö kupi─ç legginsy ­čśü┬á

Dziewczyny, a czy macie jakie┼Ť sprawdzone sklepy/strony internetowe ze stanikami dla ci─Ö┼╝arnych? Galerie jeszcze pozamykane do jutra, uda┼éo mi si─Ö kupi─ç jakie┼Ť dwa staniki przed tym zamkni─Öciem, ale mam wra┼╝enie ┼╝e robi─ů si─Ö coraz bardziej ciasne. Patrzy┼éam na necie, ale nie mam zaufania do kupowania jak czego┼Ť nie widz─Ö i nie mog─Ö dotkn─ů─ç ­čÖł┬á

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

W ci─ů┼╝y jak w ci─ů┼╝y, co┼Ť si─Ö znajdzie ale do karmienia? Ja mia┼éam z neta kupione to jak mi si─Ö produkcja zacz─Ö┼éa to w ci─ůgu kilku dni by┼éy za ma┼ée. I we┼║ lataj zaraz po porodzie po sklepach. Pami─Ötam ┼╝e mama mi w lumpie dosta┼éa zwyk┼éy szmaciany, mimo ┼╝e nigdy bielizny w lumpach nie kupowa┼éam, uratowa┼é mi ┼╝ycie bo mia┼éam od tych ma┼éych co chwil─Ö zapalenie. Po jakim┼Ť czasie w Lidlu dosta┼éam cho─ç tym razem to si─Ö nawet w najwi─Ökszy chyba nie zmieszcz─Ö Ôś╣´ŞĆ┬á

Będę musiała zrobić zwiad gdzie by się udać na takie zakupy po porodzie. 

Wiem, ┼╝e za szybko na takie rozmy┼Ťlania, ale ile czasu macie zamiar karmi─ç piersi─ů? Core karmi┼éam 10msc, stwierdzam, ┼╝e za d┼éugo bo do dzi┼Ť uwielbia cycki ­čĄŽa ma 4lata. Cho─ç jak kto┼Ť ma oponk─Ö to te┼╝ bez zastanowienia powie,┬á fajna 'galaretka" ­čśé

Tym razem zamierzam 9msc

Odno┼Ťnik do komentarza

Ja ju┼╝ po, wszystko w porz─ůdku, termin z usg taki jak z ostatniej miesi─ůczki ­čÖé a krew na miejscu pobrali, wyniki za 2 tygodnie, jakby wysz┼éo co┼Ť nie tak to sami b─Öd─ů dzwoni─ç i umawia─ç do genetyka, jak nie to po 2 tygodniach trzeba zadzwoni─ç czy s─ů.

O p┼éci nie by┼éo jeszcze mowy, ja te┼╝ nie dopytywa┼éam, za bardzo si─Ö cieszy┼éam ┼╝e wszystko ok ­čśä

Teraz na zakupy do Lidla, ciekawa jestem czy jeszcze te legginsy dostan─Ö... Co do stanik├│w - p├│ki siedz─Ö w domu to korzystam i nie nosz─Ö, na razie jeszcze mieszcz─Ö si─Ö w swoje jak ju┼╝ gdzie┼Ť wychodz─Ö ­čÖé jak b─Ödzie potrzeba to mam asprawdzony salon brafitingu bardzo bliziutko, pewnie p├│jd─Ö tam.┬á

16064790568606615216945724861755.jpg

Edytowane przez Juka92
  • Lubi─Ö to! 4
Odno┼Ťnik do komentarza

Ja na szcz─Ö┼Ťcie umieszcz─Ö si─Ö jeszcze w swoje staniki. Przy poprzednich ci─ů┼╝ach te┼╝ biust mi jako┼Ť specjalnie nie ur├│s┼é, mo┼╝e troch─Ö szkoda, mog┼éy by─ç troch─Ö wi─Ökszy ­čśů

Co do karmienia to syna karmi┼éam 12 msc, a c├│rk─Ö 17 msc. Teraz te┼╝ my┼Ťl─Ö, ┼╝e rok chcia┼éabym karmi─ç. Zobaczymy jak b─Ödzie.┬á┬á

A ile planujecie zostać z maluszkami? Ja chyba zdecyduję się na roczny urlop rodzicielski. 

Odno┼Ťnik do komentarza

Ja jeszcze nawet nie wiem szczerze powiedziawszy, na razie macierzy┼äski, a p├│┼║niej zobaczymy jak b─Ödzie ­čśÇ┬á

By┼éam dzisiaj na usg prenatalnym, wszystko dobrze, dzidzia ro┼Ťnie, ale tak si─Ö wierci┼éa, ┼╝e a┼╝ mojej gino ci─Ö┼╝ko by┼éo na spokojnie sobie pobada─ç ­čśÇ┬á pyta┼éam o PAPPA i┬ádla pewno┼Ťci┬áid─Ö zrobi─ç w poniedzia┼éek, ale na usg wszystko ksi─ů┼╝kowo ­čśŐ

Odno┼Ťnik do komentarza

Ja podziwiam Mamy kt├│re oddaj─ů maluszki po p├│┼é roku do ┼╝┼éobka, moja ma 9 miesi─Öcy a ja ┼Ťwiata poza ni─ů nie widz─Ö i na szcz─Ö┼Ťcie mam Mam─Ö i Te┼Ťciowa kt├│re powiedzia┼éy ze ┼╝┼éobek odpada zajm─ů si─Ö malutka a┼╝ do czasu przedszkola ­čśÇ

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia

@Juka92┬áale s┼éodko┼Ťci ­čą░

@elvi┬áJa jeszcze o tym nie my┼Ťla┼éam ale po macierzy┼äskim chyba b─Öd─Ö si─Ö rozgl─ůda┼éa za now─ů prac─ů bo w tej kt├│rej jestem przed┼éu┼╝yli mi umow─Ö tylko do porodu. . . ┼╗┼éobek niekoniecznie ale mo┼╝e niania .┬á┬á

@Mamacita87 Wydaje mi si─Ö ┼╝e nie ka┼╝dy chod┼║ by chcia┼é mo┼╝e zosta─ç z dzieckiem bo takie s─ů realia. Ja niestety tu gdzie obecnie mieszkam nie mam nikogo z rodziny wi─Öc zazdroszcz─Ö . Ze starszym synem by┼éam w domu a┼╝ poszed┼é do przedszkola czyli 4 lata┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

2 minuty temu, paula22 napisał:

@Juka92┬áale s┼éodko┼Ťci ­čą░

@elvi┬áJa jeszcze o tym nie my┼Ťla┼éam ale po macierzy┼äskim chyba b─Öd─Ö si─Ö rozgl─ůda┼éa za now─ů prac─ů bo w tej kt├│rej jestem przed┼éu┼╝yli mi umow─Ö tylko do porodu. . . ┼╗┼éobek niekoniecznie ale mo┼╝e niania .┬á┬á

@Mamacita87 Wydaje mi si─Ö ┼╝e nie ka┼╝dy chod┼║ by chcia┼é mo┼╝e zosta─ç z dzieckiem bo takie s─ů realia. Ja niestety tu gdzie obecnie mieszkam nie mam nikogo z rodziny wi─Öc zazdroszcz─Ö . Ze starszym synem by┼éam w domu a┼╝ poszed┼é do przedszkola czyli 4 lata┬á

Wiem wiem, dobrze napisane, mam to szcz─Ö┼Ťcie o zdaje sobie spraw─Ö. Gdyby nie by┼éo wyj┼Ťcia to tez by┼éby ┼╝┼éobek tylko w PL jest du┼╝y problem z miejscami a prywatny jest drogi... ehhh┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia

Moje prenatalne te┼╝ wysz┼éy dobrze ch├│dz dzidziu┼Ť by┼é odwr├│cony ty┼éem i lekarzowi bylo trudno pomierzy─ç┬á ale si─Ö uda┼éo. Lekarz twierdzi┼é ┼╝e pomiary wysz┼éy na tyle dobrze ┼╝e odradza mi robienia dalszych dodatkowych badan . U nas dzi┼Ť 12 tydzien i 1 dzie┼ä┬á i mamy 5,5 cm ­čśĆNast─Öpna wizyta ju┼╝ u mojego gin─ů 14 grudnia .┬á

• Lubi─Ö to! 1
Odno┼Ťnik do komentarza

@paula22┬áu mnie te┼╝ nie wiadomo jak z prac─ů. Umowa ko┼äczy mi si─Ö na pocz─ůtku roku, jeszcze nie rozmawia┼éam z szefow─ů, ale w tym tygodniu mam taki plan, bo czeka┼éam jeszcze do tego usg, wi─Öc zobaczymy co b─Ödzie dalej ­čÖé┬ásuper ┼╝e u was te┼╝ wszystko dobrze, nasze bobo te┼╝ dzisiaj strajkowa┼éo ­čśü nie do┼Ť─ç ┼╝e si─Ö rusza┼é w ka┼╝d─ů stron─Ö to na koniec si─Ö odwr├│ci┼é dupci─ů i koniec ogl─ůdania ­čśů

Edytowane przez Polcia27
Odno┼Ťnik do komentarza

26 minut temu, paula22 napisał:

@Polcia27 No u mnie tak wysz┼éo ┼╝e umowa ju┼╝ si─Ö skaczylam no i po zwolnieniu lekarskim przed┼éu┼╝yli j─ů do dnia porodu..Oby tobie przed┼éu┼╝yli na d┼éu┼╝ej ale to chyba zale┼╝y od szefowej ­čśĆ

To jest wym├│g przepis├│w, a nie wyb├│r szefowej. Ona ma taki obowi─ůzek przynajmniej je┼Ťli to umowa o prac─Ö. Nie wiem jak to dzia┼éa przy zleceniu. Umowa wygasa i po porodzie ZUS wyp┼éaca zasi┼éek macierzy┼äski. ­čśë Mia┼éam tak w pierwszej ci─ů┼╝y.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

21 minut temu, Polcia27 napisał:

┬á@Klaudiuszka4┬áwym├│g przepis├│w w kwestii przed┼éu┼╝enia umowy do porodu, ale ju┼╝ to, czy zechc─ů da─ç kolejn─ů umow─Ö po porodzie zale┼╝y od szefa/szefowej. Chyba o to chodzi┼éo @paula22┬á­čÖé┬á

No chyba, ┼╝e tak. ­čĹŹ

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia

@Klaudiuszka4┬áchodzili o now─ů umow─Ö nowe ­čśĆA w pracy wcale ci nie musza przed┼éu┼╝y─ç umowy je┼╝eli wygasa przed ko┼äcem 3 miesi─ůcem ci─ů┼╝y maj─ů taki obowi─ůzek je┼Ťli umowa si─Ö ko┼äczy po pe┼énych┬á 3 mc┬á ciazy wtedy musz─ů przed┼éu┼╝y─ç do porodu i jak przed┼éu┼╝a to nale┼╝y si─Ö na macierzynski z ZUS┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

Godzinę temu, paula22 napisał:

@Klaudiuszka4┬áchodzili o now─ů umow─Ö nowe ­čśĆA w pracy wcale ci nie musza przed┼éu┼╝y─ç umowy je┼╝eli wygasa przed ko┼äcem 3 miesi─ůcem ci─ů┼╝y maj─ů taki obowi─ůzek je┼Ťli umowa si─Ö ko┼äczy po pe┼énych┬á 3 mc┬á ciazy wtedy musz─ů przed┼éu┼╝y─ç do porodu i jak przed┼éu┼╝a to nale┼╝y si─Ö na macierzynski z ZUS┬á

Wiem, wiem... ­čśë Troch─Ö z kadrami w obecnej pracy mam styczno┼Ť─ç i znam ten zapis.┬á

Wtedy by┼éam w 8 tyg jak plami┼éam strasznie, pokrwawi┼éam i do szpitala mnie wys┼éali. Ale nikt nie pyta┼é, kt├│ry tydzie┼ä, czy miesi─ůc. Powiedzia┼éam szefowi, ┼╝e musz─Ö si─Ö do szpitala po┼éo┼╝y─ç, ┼╝e w ci─ů┼╝y jestem, ┼╝e zagro┼╝ona. I tyle.┬á

Teraz pracuj─Ö w innym miejscu i mam umow─Ö na czas nieokre┼Ťlony, wi─Öc jestem spokojna.┬á

A je┼Ťli chodzi o to po jakim czasie planuj─Ö wraca─ç do pracy... To nie za szybko. Tak w┼éa┼Ťnie to chcieliby┼Ťmy aby mi─Ödzy drugim, a trzecim dzieckiem by┼éa mniejsza r├│┼╝nica wiekowa, wi─Öc w planach szybsze starania ni┼╝ to by┼éo z tym b─ůblem. ­čśť

Odno┼Ťnik do komentarza

@paula22┬á@Polcia27 ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e u was na badaniach te┼╝ wszystko ok ­čÖé

Mi akurat tak szcz─Ö┼Ťliwie wypadlo, ┼╝e dwie kreski zobaczy┼éam kr├│tko przed momentem, w kt├│rym zmienia┼éam umow─Ö z czasowej na czas nieokre┼Ťlony, wi─Öc trafili┼Ťmy praktycznie idealnie ­čśä w pracy chcia┼éam powiedzie─ç w zesz┼éym tygodniu ale jako┼Ť nie by┼éo okazji, w tym ju┼╝ raczej by wypada┼éo ­čśŤ

O ┼╝┼éobku i macierzy┼äskim b─Öd─Ö my┼Ťle─ç bli┼╝ej ko┼äca ci─ů┼╝y. Na pewno ┼╝┼éobek wchodzi w gr─Ö, bo nie mamy komu da─ç dziecka pod opiek─Ö, ale my┼Ťl─Ö ┼╝e to jednak po roku.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

@Juka92┬á┼Ťliczny bobasek ­čśŹ┬á

Ja do roczku nie pójdę do pracy, no chyba, że będę zmuszona. Ale do pierwszych urodzin dziecka wydaje mi się, że jest to magiczny czas, dziecko w tym okresie tak szybko się rozwija i nie chciałabym omijać tych momentów.

Odno┼Ťnie pracy, ja te┼╝ chyba wpad┼éam z deszczu pod rynn─Ö. Z ko┼äcem wrze┼Ťnia rozwi─ůza┼éam umow─Ö z pracodawc─ů, poniewa┼╝ komisja uzna┼éa mojej c├│rce stopie┼ä niepe┼énosprawno┼Ťci, od pa┼║dziernika jestem na ┼Ťwiadczeniu piel─Ögnacyjnym, przyznanym na rok (4pazdziernika okaza┼éo si─Ö, ┼╝e zaliczyli┼Ťmy wpadk─Ö) Mo┼╝e kto┼Ť si─Ö orientuje czy je┼Ťli mi piel─Ögnacyjnego nie przed┼éu┼╝a to b─Ödzie mi przys┼éugiwa─ç macierzy┼äskie?┬á

Piel─Ögnacyjne liczy si─Ö do lat pracy, op┼éacaj─ů mi sk┼éadki ale np. do urlopu si─Ö nie liczy wi─Öc nie wiem co b─Ödzie za rok.┬á

Wczoraj robili┼Ťmy pierwsz─ů porcj─Ö pierniczk├│w, dzi┼Ť zrobimy druga. Teraz robi─Ö wyczekane krokiety, kapucha stygnie ­čśÄ a wieczorem dekorowanie piernik├│w

Odno┼Ťnik do komentarza

Dziewczyny troch─Ö zmieni─Ö temat.

Jak tam Wasze brzuszki? Wida─ç ci─ů┼╝─Ö?┬á

I jak to wygl─ůda z tym rozci─ůganiem? Ja ju┼╝ dostaje do g┼éowy bo mnie brzuch boli. Nie chce panikowac. Wydaje mi si─Ö ┼╝e dziecko ro┼Ťnie i to si─Ö rozci─ůga. Ale cz─Östo ostatnio to czuje. To moja pierwsza ci─ů┼╝a na tym etapie.

Odno┼Ťnik do komentarza

18 minut temu, Katarzynaa napisał:

I jak to wygl─ůda z tym rozci─ůganiem? Ja ju┼╝ dostaje do g┼éowy bo mnie brzuch boli. Nie chce panikowac. Wydaje mi si─Ö ┼╝e dziecko ro┼Ťnie i to si─Ö rozci─ůga. Ale cz─Östo ostatnio to czuje. To moja pierwsza ci─ů┼╝a na tym etapie.

Ja mam wra┼╝enie, ┼╝e wygl─ůdam jak ci─ůgle wzd─Öta. ­čÉí­čśů Ale to w sumie si─Ö zgadza.┬á

A tak serio to nosz─Ö spodnie z wysokim stanem i zauwa┼╝y┼éam, ┼╝e w┼éa┼Ťnie wybija mi nad spodniami. Na dole z kolei malutka pi┼éeczka. Nieco wi─Öksz─ů ni┼╝ zwykle (zosta┼éa mi po pierwszej ci─ů┼╝y). Ale np. nie nosz─Ö ju┼╝ przez to dopasowanych bluzek. Wszystkie posz┼éy w k─ůt i si─Ögam po te gdzie mam troch─Ö swobody. Musz─Ö za spodniami nieco lu┼║niejszymi w pasie si─Ö rozejrze─ç, reszta pasuje.┬á

Mnie wczoraj bola┼é brzuch, wzd─Ö┼éo mnie jeszcze do tego i musia┼éam troch─Ö pole┼╝e─ç, ciep┼éej herbatki si─Ö napi─ç. Troszk─Ö si─Ö wczoraj tym niepokoi┼éam, ale staram si─Ö dalej my┼Ťle─ç trze┼║wo bez nakr─Öcania. ­čÖé

Odno┼Ťnik do komentarza

3 godziny temu, Klaudiuszka4 napisał:

Ja mam wra┼╝enie, ┼╝e wygl─ůdam jak ci─ůgle wzd─Öta. ­čÉí

Ja dokładnie takie samo wrażenie mam! 

Jakbym nie wiedzia┼éa ┼╝e jestem w ci─ů┼╝y, to powiedzia┼éabym, ┼╝e przyty┼éam i mnie wzd─Ö┼éo ­čÖé

Ale spodni z wysokim stanem ju┼╝ w og├│le nie nosz─Ö, bo mnie cisn─Ö┼éy, swetry i bluzki te┼╝ raczej lu┼║ne. Powoli rozgl─ůdam si─Ö za spodniami ci─ů┼╝owymi.┬á

Ostatnio chwali┼éam si─Ö, ┼╝e w staniki wchodz─Ö, a wczoraj ciut zw─ůtpi┼éam ­čśů ale do brafitterki wybior─Ö si─Ö chyba dopiero po ┼Ťwi─Ötach.┬á

Brzuch to czuj─Ö jak si─Ö przejem (wczoraj np przeceni┼éam sw├│j g┼é├│d :D), czasem co┼Ť zak┼éuje, ale to z rzadka wi─Öc nie panikuj─Ö tylko staram si─Ö du┼╝o le┼╝e─ç (home office to fajna rzecz, mog─Ö si─Ö rozciagnac na kanapie przynajmniej na par─Ö minut w ci─ůgu dnia).┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

4 godziny temu, Katarzynaa napisał:

U mnie za du┼╝o nie wida─ç ale czuje po spodniach, bo nie zapinam si─Ö na ostatni guzik, wi─Öc chodz─Ö w d┼éugich swetrach i bluzkach by zakry─ç rozpi─Öte spodnie ­čÖé Je┼Ťli┬áchodzi o b├│l brzucha, to rzadko mnie boli ale niestety zacz─ů┼é mi twardnie─ç brzuch. Szczeg├│lnie czuj─Ö nad ranem po przebudzeniu jak po┼éo┼╝─Ö si─Ö na plecach, cho─ç ostatnio czu┼éam te┼╝ du┼╝e napi─Öcie przez ca┼éy dzie┼ä. Skontaktowa┼éam si─Ö z lekarzem i powiedzia┼é, ┼╝e je┼Ťli nie boli to nie wymaga leczenia ale, ┼╝e mam nie prowokowa─ç skurczy... Czy kt├│ra┼Ť z Was te┼╝ ma takie odczucia?

Odno┼Ťnik do komentarza

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç obrazk├│w. Dodaj lub za┼é─ůcz obrazki z adresu URL.

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...