Skocz do zawartości

Czerwcówki 2021🤰 | Forum o ciąży


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

U nas też choinkę ubieramy przed samymi świętami ale w tym roku, chyba przez to, że siedzimy z dzieciakami w domu to już mamy na nią ochotę. I tak sobie myślę, że w przyszły weekend kupimy i przystroimy. U nas tylko pierniki gotowe. Nie mam jeszcze żadnych prezentów (kilka zamówiłam przez internet). Jakoś nie mogę zdobyć się na wizytę w centrum handlowym. Muszę się zmobilizować w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4 minuty temu, Klaudiuszka4 napisał:

Sprawdź sobie sprzedawcę na allegro Femme__ oni wystawiają na licytacje ciuchy z bonprix i można na prawdę korzystnie cenowo dostać. Mają dużo I nie tylko ciążowe. A duży wybór bluz i kurtek z wstawkami dla niemowląt więc takie 2w1. 😉

Ostatnio wylicytowałam u nich dwie pary spodni ciążowych jedne za 26 zł drugie 46zł. Ale musiałam zwrócić, bo pierwszy raz coś mi tak na tyłku zwisało za duże. Czekam na inne 58zł za dwie pary. 

Legi kupiłam w Lidlu a spodnie dżinsowe w hm w cyber monday z 129 zł na 59 były więc trafiłam . Dzięki poszukam bo szkoda mi wydać 300 zł na kurtkę której później nosić nie będę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam vinted jeśli nie macie nic przeciw używanym rzeczom - spodnie będę zamawiać stamtąd na pewno. 

 

A propos zakupów - rozważałyście już zakup poduszki ciążowej? Ja się tak kręcę w nocy, że powoli myślę - może będzie mi wygodniej jak się do poduszki przytulę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
9 minut temu, Juka92 napisał:

Ja osobiście polecam vinted jeśli nie macie nic przeciw używanym rzeczom - spodnie będę zamawiać stamtąd na pewno. 

 

A propos zakupów - rozważałyście już zakup poduszki ciążowej? Ja się tak kręcę w nocy, że powoli myślę - może będzie mi wygodniej jak się do poduszki przytulę... 

Też myślałam o poduszce ale koleżanka miała i mi odradziła . Kupiła spala kilka razy i rzuciła w kąt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Juka92 napisał:

Ja osobiście polecam vinted jeśli nie macie nic przeciw używanym rzeczom - spodnie będę zamawiać stamtąd na pewno. 

 

A propos zakupów - rozważałyście już zakup poduszki ciążowej? Ja się tak kręcę w nocy, że powoli myślę - może będzie mi wygodniej jak się do poduszki przytulę... 

Myślę, że to zależy co komu pomaga. Ja np. Nie rozważam poduszki bo najwygodniej mi się śpi w tzw pozycji bezpiecznej, a przy tym otulam się mocniej kołdrą i zawsze mam jej z przodu dużo, więc leżę wtulona w nią. Ale są osoby które zawinięte po szyję szybko się pod nią gotują, więc może byłoby lepiej z poduszką. 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ubieramy choinkę kilka dni przed świętami. W tym roku mam zamiar wcześniej, może kupię jakąś w doniczce tylko nie wiem jakie są ceny. W moim rodzinnym domu zawsze była sztuczna, niby bez bałaganu ale nie ma tego zapachu, odkąd założyliśmy rodzinkę mamy żywą 🙂 najfajniejsze jest to, że nigdy nie są idealne ale dla nas zawsze piękne. 

@paula22 do lumpka idź za kurtka, ja kupiłam na wiosnę plaszczykz hm za 2zl. Zimowa była piękna parka ale za mała ale tam idzie dorwać super ciuchy i nie szkoda kasy, że na chwilę kupione. Tylko trzeba trafić

Ja mam różne drewniane pierdoły na okna ale w pepko są naklejki z tej folii co się przyssaja po myciu szyb. Fajne nawet. 

Miałam się dziś wziąć za mycie okien ale u nas taka zawierucha, że chyba to przełoże. I coś mi w plecy weszło, chyba źle spałam. 

 

Dziewczyny a te przyłbice macie tak jak okulary ? Chodzi mi, że się wsuwa na uszy. Te mnie interesują, bo te na gumkę jakoś niewygodne mi się wydają

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
11 minut temu, Kociara napisał:

A ja kupiłam przez neta leggi z Lidla, wzięłam większe jak zawsze bo jestem wysoka i mi przyszły takie panteloty, że moje dwie osoby by w nie weszły 🤦

Z legginsami trzeba brać swój rozmiar lub mniejsze te z lidla  😏ja wzięłam swoj rozmiar i spokojnie w nie wejdę do 9 mc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też niestety mąż nie może wejść nawet do poczekalni. Jak byłam na prenatalnych to dzwoniłam do niego na messengerze żeby cokolwiek zobaczyć prawie "na żywo" 🙈

Choinka u nas już stoi, ale muszę dokupić lampek bo okazało się że naszych jest za mało. Ale i tak cieszy już oko 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cisza się zrobiła 😱

Jak samopoczucie?

 

U nas dziś nerwowy dzień, internet szwankował co chwilę a młody ważne lekcje miał 🙇 dobrze, że mam kontakt z innymi mamuskami to uda się być na bieżąco. Jutro na odczulanie syn jedzie, potem do babci go wcisne bo ma sprawdzian z matmy a o 11 przyjadą serwisanci, żeby naprawić usterkę. 

Powiem wam, że teraz opuszczanie lekcji jest bardziej stresujące niż jak do szkoły chodzili.

 

Macie cięte choinki już w domu? 

Byłam dziś z dziećmi u dentysty i podjechałam w jedno miejsce zorientować się cenowo i koleś już sprzedaje choinki cięte, nie miał w doniczkach, mówił, że wytrzymają do świąt, zwiałam stamtąd bo nie wierzę, że za dwa tyg choinka będzie nadal ładna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

@Kociara Ja choinkę nam sztuczna na pniu bo taka mało miejsca zajmuje a my mieszkanie mamy nie duże. Już nie mogę się doczekać aż  będziemy stawiać duża żywa w salonie w domu ale to jeszcze parę lat.  Ja dzisiaj mam leniwca strasznego i większość dnia przeleżałam . Ostatnio brzuch zaczął mnie strasznie swędzieć chyba w tygodniu podejdę j kupię coś do smarowania dla ciężarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam bon z rossmana na oliwkę do pielęgnacji Mamas babydream za 1grosz i póki co mogę polecić. Smaruje się codziennie po kąpieli, super nawilża. Wcześniej kupiłam masło z perfekty ale jest mi od tego zimno, straszny że mnie zmarźluch. Zimą na pewno będę używać tylko oliwkę. No chyba, że rozstępy się pojawią to będę kombinować albo smarować dwa razy na dzień. 

 

Choinki na pniu są cudowne, szwagierka ma to się nie mogę napatrzeć ❤️ u nas jednak nie przejdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

@Kociara też dostałam ten bon z Rossmana. Bede szla po upominek dla koleżanki na urodziny to odbiorę.

Mam pytanie jeszcze odnośnie cery. Czy pogorszyła wam się w ciąży ? Ja w pierwszej ciąży miałam super cerę, teraz tragedia . Może to od tabletek bo biorę luteinę i duphatson? Sama już nie wiem ...i nie wiem czym się ratować bo pielęgnacja za dużo nie daje no i nie używam kosmetyków na to bo boje się że mi się to pogorszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paula22 mam to samo jeśli chodzi o cerę 🙈 Generalnie zawsze przy okresie miałam na buźce jakieś wypryski, ale to co się dzieje teraz to jest masakra. Jedyny plus tych maseczek, że pół twarzy nie widać, bo u mnie to najwięcej właśnie na brodzie wyskakuje 😑 też biorę luteinę,  może to od tego. Chociaż przyznam, że liczyłam na to, że mi się chociaż w ciąży cera poprawi. No ale trudno, może w końcu to jakoś przygaśnie 🤷‍♀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem po USG prenatalnym i wszystko jest dobrze ☺️ lekarz proponował mi badanie pappa, ale myślę czy je robić.. mam 25 lat, przezierność karkową 1.0 więc na żadne wady to nie wskazuje, lekarz mówił że nie widzi nic złego.. naczytałam się, że to czysta statystyka i czasem tylko dodaje stresu zamiast go zmniejszyć, bo wyniki często wychodzą źle, a z dzieckiem wszystko jest okej... Nie wiem, mam taki mętlik w głowie że tragedia. A na badanie zostało mi 1,5 tygodnia więc muszę szybko decydować, bliscy mi odradzają i mówią żebym dała sobie spokój, też czuję że wszystko jest dobrze, ale mimo wszystko boję się czy nie będę żałować za jakiś czas 😔

IMG_20201208_232842.jpg

Edytowane przez BlueBlu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, a korzystałyście już może gdzieś z prawa pierwszeństwa?

 

Naczekałam się dziś wieki na badania, ale głupio mi było w sumie powiedzieć że w ciąży jestem bo na pierwszy rzut oka nic nie widać no i w sumie czuję się dobrze... Tylko do pracy mi się spieszylo:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, BlueBlu napisał:

Hej, jestem po USG prenatalnym i wszystko jest dobrze ☺️ lekarz proponował mi badanie pappa, ale myślę czy je robić.. mam 25 lat, przezierność karkową 1.0 więc na żadne wady to nie wskazuje, lekarz mówił że nie widzi nic złego.. naczytałam się, że to czysta statystyka i czasem tylko dodaje stresu zamiast go zmniejszyć, bo wyniki często wychodzą źle, a z dzieckiem wszystko jest okej... Nie wiem, mam taki mętlik w głowie że tragedia. A na badanie zostało mi 1,5 tygodnia więc muszę szybko decydować, bliscy mi odradzają i mówią żebym dała sobie spokój, też czuję że wszystko jest dobrze, ale mimo wszystko boję się czy nie będę żałować za jakiś czas 😔

IMG_20201208_232842.jpg

Jeśli mogę być szczera, to ja w pierwszej ciąży nie robiłam tych badań, bo wszyscy mi mówili, że po co do końca ciąży mam się denerwować i myśleć. Drugą ciążę straciłam. I teraz w trzeciej chciałam dla swojego spokoju zrobić. Słyszałam, że coraz więcej zabiegów mogą robić wewnątrz łona matki lub zaraz po urodzeniu. Dlatego się zdecydowałam. ALE... Miałam prenatalne w poniedziałek. Obraz lekarz ocenił jako zły, bo dopochwowo nic nie widział, a przez brzuch było widać słabo. Niby przez bliznę po cięciu i przez tłuszczyk na brzuchu. Ciężko mu było wiele parametrów ocenić. Niby podstawowe dane mam. Niby słyszałam serce jak dzwon (170 uderzeń) , widziałam niezbyt wyraźny profil (nosek, usta, bródka). Niby wiem też, że ma wszystkie rączki i nóżki, żołądek i wątrobę, przednia ściana brzuszka prawidłowa. Ale jakoś tak... Jestem mega zniesmaczona. Zostałam poinformowana, że ryzyko zespołu Downa w moim przypadku wynosi 1:906. To nie mało, ale i nie dużo według mnie, co nie zmienia faktu, że strasznie mnie to podłamało. Lekarz przez zły obraz nie ocenił wgl kręgosłupa, nie mógł ocenić przepływu krwi między zastawkami. I zaczęłam się zastanawiać, jak w takim razie mogę ufać, że wyliczenia ryzyka czy pomiary dzieciątka są prawidłowe... 😔 CRL 66,5 mm ; przezierność 2 mm. 

Poza tym wszystko względnie jest ok. Dzieciaczek nadgonił. Bo 3 tygodnie temu różnica między OM a USG wynosiła tydzień, a teraz tylko 4 dni. Ale i tak nie mam co do niczego pewności. I myślę, że może lepiej było nie chcieć wiedzieć, bo teraz ciągle o tym myślę. 

Chcieliśmy szczęśliwi po tej wizycie powiedzieć rodzinie. Pokazać piękne zdjęcia, póki jeszcze tak nie widać... Teraz stwierdziliśmy, że poczekamy do wizyty u mojego lekarza prowadzącego i zobaczymy co on na to powie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BlueBlu u mnie prenatalne też wyszły dobrze, dzieciątko rozwija się prawidłowo, ale na wszelki wypadek robiłam test pappa, bo moja lekarka powiedziała, że zaleca wszystkim swoim pacjentkom, nawet jeśli usg pokażę że wszystko jest dobrze. Ale myślę że to kwestia własnego wyboru. Jeśli wszystkie ważne parametry na usg były w porządku to nie jest wymagany test pappa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Juka92 ja wczoraj stałam przed apteką. W środku mogą być teraz tylko dwie osoby. Zobaczyłam znaczek i prawie coś powiedziałam, ale się powstrzymałam, bo przede mną była tylko jedna osoba. A i tak zaraz po niej weszłam. Jakoś tak głupio. Na wiosnę już pewnie będzie nieco śmielej. 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...