Skocz do zawartości

Czerwcówki 2021🤰 | Forum o ciąży


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia

Ja właśnie po wizycie ,lekarz mówił że wszystko ok. Zdjęcia mi nie wydrukował bo słabo było widać że względu na pusty pęcherz. Pomierzyl sprawdził serducho . Maluch z ostatniej miesiączki14t4d a według USG 15t2d . O płeć zapytałam i lekarz powiedział że jak coś zobaczy to powie ale nie dziś 😂😂 następnia wizyta 11stycznia . Jedne leki mi odstawił i do końca tego mc zmniejszył dawkę luteiny . 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, paula22 napisał:

Ja właśnie po wizycie ,lekarz mówił że wszystko ok. Zdjęcia mi nie wydrukował bo słabo było widać że względu na pusty pęcherz. Pomierzyl sprawdził serducho . Maluch z ostatniej miesiączki14t4d a według USG 15t2d . O płeć zapytałam i lekarz powiedział że jak coś zobaczy to powie ale nie dziś 😂😂 następnia wizyta 11stycznia . Jedne leki mi odstawił i do końca tego mc zmniejszył dawkę luteiny . 

Widzisz, a mi na prenatalnym kazał opróżnić pęcherz i było strasznie słabo widać. 🤔 Fajnie, że u Ciebie dobrze. Ja wizytę mam jutro. Mam nadzieję, że też będzie wszystko dobrze, choć u mnie maleństwo raczej mniejsze, bo owulację w tamtym cyklu miałam później. ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Niby USG jak lekarz robi przez brzuch to powinien nie być pusty bo słabo widać 😔Na prenatalnym ktoś pisał mi tutaj na grupie że powinien być pełny i trzymałam i obraz był super a dziś no trudno nieraz utrzymać się nie da ale mam za swoje i nastepnym razem nie pójdę siusiu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy. Ja sączę codziennie wodę, staram się pilnować te 2litry pić dziennie. Ale jutro sprawdzę i nie wysiusiam. Zobaczymy czy będzie lepszy obraz. 

 

Poza tym ostatnio ciężko się czuję I zmęczona ciągle jestem, śpiąca. Niby powinno mi być lepiej, a u mnie poziom zmęczenia stały. 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
1 godzinę temu, Klaudiuszka4 napisał:

Zobaczymy. Ja sączę codziennie wodę, staram się pilnować te 2litry pić dziennie. Ale jutro sprawdzę i nie wysiusiam. Zobaczymy czy będzie lepszy obraz. 

 

Poza tym ostatnio ciężko się czuję I zmęczona ciągle jestem, śpiąca. Niby powinno mi być lepiej, a u mnie poziom zmęczenia stały. 😅

Kochana ja się budzę w nocy i spać nie mogę a nie zawsze można odespać w dzień. Z młodym siedzę się uczę bo cały tydzień sprawdziany zanim wystawią proponowane oceny . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paula22 widzisz, a ja jak na prenatalnych byłam to akurat strasznie chciało mi się siku, ale nikt mi nic nie mówił to zapytałam panie z rejestracji i powiedziały że mam pójść do toalety , bo pełny pęcherz przeszkadza. To poszłam, a na badaniu wszystko było ładnie widać 🙂 Chyba co kraj to obyczaj.

Zobaczymy jak w przyszłym tygodniu będzie mój lekarz robil, do tej pory było przez pochwe, ale mam nadzieję że poprzednio to już ostatni raz w ten sposób.

Też się budzę w nocy i spać nie mogę, najgorzej jak jeszcze mi się coś z pracy przypomni to już zaraz głową pełna 😄 Dlatego też powoli myślę o L4, bo widzę że jednak stresuje mnie ta praca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śpię niewiele i się nie wysypiam przez to, dlatego często robię drzemkę w dzień. Chcę z szefem porozmawiać, bo to początek 4 miesiąca. Chciałabym góra 2 miesiące jeszcze popracować... Max. I przejść na zwolnienie. U nas zacznie się coś dziać przed sezonem, a wolę się tym już nie denerwować. Jak na razie stresuje mnie ta rozmowa i tak trochę zwlekam. Choć wiem, że już najwyższy czas... 

Dziś po powrocie do domu jakieś epicentrum emocji. Stary mówi, że hormony mi szaleją, co jeszcze bardziej mnie drażni. 🤷‍♀️ Wrażliwa na słowa wybucham płaczem. Nie umiem ich opanować. A w głębi serca tyle radości, bo wiem kto jest przyczyną tych łez, radości, nadziei, zwątpienia, niepokoju. 🤰❤️❤️❤️ Wiem, że tam jest i rozbraja system. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

@Juka92 Ja poszłam na l 4 odrazu na samym początku ale u mnie to trochę inna historia. Ja od początku plamienia ,leki dopiero teraz się uspokaja. Wczoraj 3 razy w ciągu dnia wychodziłam z domu i trochę  za dużo jak dla mnie bo 3xna dół z 4 piętra i 3x na a 4  aż zadyszki dostałam 😂😂

@Klaudiuszka4 ja też mam takie wahania nastroju szczególnie jak oglądam telewizję to  płaczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paula22 ja na home office siedzę w sumie (jak większość naszej firmy, nie że względu na ciążę :D) i też wychodzę głównie do lekarza, z rzadka do jakiegoś sklepu. Ostatnio w sobotę obeszłam kawałek rynku (3 czy 4 sklepy, maks kilometr przeszłam) i jak wróciłam to stwierdziłam, że się zmęczyłam.

 

Ja wczoraj popłakałam się... Sama nie wiem o co - zrobiło mi się przykro przez jakąś głupotę i pół wieczoru nie mogłam się uspokoić 😛

Głupio mi w sumie bo mój mąż naprawdę się stara, jeszcze ma babcię na głowie, która też się gorzej ostatnio czuję, a że mną nie da się po ludzku dogadać czasem 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny u mnie w rodzinie nikt jeszcze nie wie o ciąży. Za to moja starsza siostra ma termin koło 22 maja, ja 10-14 czerwca... Ale śmiać mi się chce no ona potrafi płakać na reklamach żarcia dla kotów/psów. 🤣

Mi też słowa męża sprawiają przykrość jakby nie wiem jaką wagę miały. A przecież wiem, że się stara. Ale to był w sumie pierwszy taki dzień płaczliwy. Ostatnie dni byłam za to bardziej drażliwa i szybciej się denerwowałam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi żaden lekarz nigdy nie powiedział czy przychodzić z pełnym pęcherzem ale zawsze staram się 'cos' w nim mieć, nie żeby pełen ale chociaż coś

Też mam wahania nastroju 😒 wczoraj mąż mnie tak zdenerwował, że wyszłam i wyłam 🤷 a w sumie żartował. Ale od początku ciąży mnie strasznie drażni ten chłop 😤 nie ma go -zle, jest -to jeszcze gorzej.

@paula22 też siedzę z młodym przy lekcjach, obudzili się, że koniec roku się zbliża i cisną jak nienormalni. Sam takiego tempa nie ogarnia, w sumie ogarnął by ale przy kompie by siedział od świtu do nocy, więc pomagam żeby choć trochę miał wolnego. Dziś szkatułkę z patyczków od lodów robiliśmy 😳 takie czasochłonne zajęcia wymyślają jakby jeden przedmiot był na dzień a tu jeszcze drugie dziecko chce uwagi, Święta tuż tuz.

 

Wymyśliłam, że zamówię kalendarze spersonalizowane dla dziadków ze zdj naszych pociech i z zaznaczonymi datami urodzin najbliższych, pamięć do dat mam ekstra ale wczoraj to musiałam się natrudzić przy niektórych,. W ogóle mam słabsza pamięć w tej ciąży, widzę to na każdym kroku, też tak macie?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nigdy ginekolog nie mówiła żeby mieć pełny lub pusty pęcherz. Chociaż z tego co pamiętam to na pierwszej wizycie kazała mi opróżnić pęcherz ale później już nic nie mówiła.

Co do wahania nastrojów - teraz już jest trochę lepiej, ale też byle co i albo się mega denerwuje albo jest płacz 🤷‍♀️ aczkolwiek w tym pierwszym trymestrze wydaje mi się że było gorzej niż teraz w tej kwestii 😁

@Kociara jako że nadal pracuje to widzę że pamięć nie ta 😄 tonę w stosie karteczek co mam zrobić, bo jak nie zapiszę to nie ma szans żebym zapamiętała 🙈

@paula22 u mnie Pani doktor na prenatalnych powiedziała że na 60% chłopak, tydzień temu też dalej mówiła że chłopak ale z większą pewnością powie na kolejnym badaniu w styczniu. Także nie nastawiam się, chociaż każdy mi mówi, że czuje że będzie chłopak 😅 A najgorzej jak się dziwią że jak to ja nie mam żadnego przeczucia. No nie mam 🙈 najważniejsze aby zdrowe ❤

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, a czy któraś z was ma detektor tętna płodu? 

Mój lekarz właśnie zamienił mi wizytę przed świętami na poradę telefoniczna bo jest na kwarantannie... Umówiłam się wprawdzie do innego, nawet z mężem będę mogła pójść, ale za to dziś pogotowie zabrało babcię męża, czekamy na jednoznaczny wynik testu - nie wiadomo czy nas nie uziemi kwarantanna... 

Zastanawiam się nad zakupem detektora, myślę, że uspokoiłby mnie przez święta, ale mam też wątpliwości - ponoć łatwo się zestresować jak nie umie się wyłapać tętna. 

 

 

a😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Właśnie odkryłam Waszą grupę, termin mam na 25.06.21. na razie wszystko w pożądku z maluszkiem chociaż mój mąż przyniósł do domu koronawirusa i jest na izolacji a ja kwarantannie.  Miałam mieć wczoraj usg genetyczne ( obecnie wypada u mnie 12t5d)  ale przez kwarantanne nie mogłam pójść, trochę się martwie , w poniedziałek idę na test na wirusa, mam nadzieję że wynik będzie ujemny i 23go będę mogła pójść na wizyte.  pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Dusia_dd witaj, nie martw się na zapas, na pewno jest wszystko dobrze. Obyś się tylko nie zaraziła

#Juka92 jestem przeciwnikiem takich wynalazków. Ginekolodzy też nie podsłuchują serca na każdej wizycie, na pewno mają powody.

 

Mam dziś bardzo zły dzień, jutro muszę sobie melisę kupić bo nie wytrzymuje.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Katarzyna Ciszek przykro mi, że przez to przechodzisz. Ja w pierwszej ciąży w ogóle nie chciałam się denerwować i nie robiłam pappy. Teraz zrobiłam... Ryzyko Downa 1:906. Teraz jestem już nieco spokojniejsza, ale jak wyszłam z gabinetu to byłam załamana. Czytałam o dziewczynach, które miały ryzyko na poziomie 1:16 I 1:4 I urodziły zdrowe dzieci. W moim przypadku nie kieruję się na inwazyjne badania, ale Ty niedługo będziesz wiedziała. Nie denerwuj się. Będzie dobrze. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć w sobotę 🙂 

Ogrom pracy na dziś zaplanowałam, ciekawe czy wykonam.

 

Byłam wczoraj u fryzjerki ( mojej przyjaciółki) i pytałam o farby w ciąży, nie ciąży. Poinformowała mnie, że nie ma czegoś takiego, wszystkie farby są bez amoniaku i nie szkodzą. Jedynie są jeszcze ziołowe ale niby nie zawsze dadzą radę pofarbować włosy. Czyli w salonie jak powiemy o ciąży to po prostu dostajemy wyższy rachunek 🙃 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociara moja mama jest fryzjerką i też mówiła, że to już czasy się zmieniły i można włosy farbować. Mit niestety pozostał 😃 Ja przyznam, że pytałam o to lekarki na początku, bo jakoś tak nie dawało mi to spokoju i też potwierdziła, że można malować 😄 
Ja dzisiaj się też narobiłam, mąż był w pracy, więc nie czekając na niego wzięłam się za porządki i jakoś tak stwierdzam, że za każdym razem coraz dłużej mi się z tym schodzi 😆 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem, że się nie pcham do pracy niepotrzebnie 😄 robię ile dam radę, tak żeby się nie przemęczyć - jakieś lżejsze zakupy, czy podstawowe ogarnięcie mieszkania załatwię, ale ze świątecznych porządków to większość zostawiłam mężowi, zresztą sam stwierdza że tak woli. Okna umył (chyba nawet lepiej niż ja 😅), szafki w kuchni myjemy razem - ja dolne, on górne, za to pieczenie zostawia mi, bo lubię 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż ma firmę i tyle pracy, że zasuwa od świtu do zmierzchu a potem jeszcze przygotowuje się na następny dzień więc nic z niego nie mam. Jutro obiad robi, będzie dla mnie zbawienie 😁 a tak sama muszę wszystko zrobić.  Ale nie spinam się 😉 choć dziś umyłam resztę okien , jestem bardzo zadowolona. Jutro ubieramy choinkę. 

@Polcia27 chodziło mi bardziej o to, że niektórzy fryzjerzy wciskają, że nakładają jakąś inną farbę dla ciężarnych a tak na prawdę chodzi tylko o 💰

 

Wzdęło mnie dziś znowu, sałatka grecka była przepyszna ale chyba mi brzuch rozsadzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kociara napisał:

Wzdęło mnie dziś znowu, sałatka grecka była przepyszna ale chyba mi brzuch rozsadzi 

Mnie po wszystkim wzdyma, ale tak mocno że aż boli 😞

 

Co do pracy to też się nie przemęczam, robię wszystko, ale w swoim tempie i często odpoczywam 😉 świat się nie zawali jak nie będą np. umyte okna czy cokolwiek na co nie mamy siły 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...