Skocz do zawarto┼Ťci

Czerwc├│wki 2021­čĄ░ | Forum o ci─ů┼╝y

Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

@Klaudia200wsp├│┼éczuj─Ö Ci le┼╝enia....ale teraz dzidziu┼Ť jest najwa┼╝niejszy i trzeba to przebole─ç... Ca┼ée szcz─Ö┼Ťcie ┼╝e mo┼╝esz le┼╝e─ç w domu a nie w szpitalu...

Ja te┼╝ si─Ö obawiam co mi powie we wtorek... Ju┼╝ odliczam... Cz─Östo czuj─Ö ┼╝e twardnieje mi brzuch i mam skurcze... Boj─Ö si─Ö ┼╝e te┼╝ ju┼╝ co┼Ť b─Ödzie nie tak z szyjk─ů­čś×

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

Dziewczyny, a zastanawia mnie jedno. Czy wy przy ka┼╝dej wizycie macie jak macie usg to lekarz robi pomiary i sprawdza budow─Ö dziecka.? Ja ostatni pomiar wzrostu mia┼éam na pocz─ůtku grudnia na prenatalnych. Potem by┼éam na wizycie u swojego gina 15.12 I 29.12 I na obu wizytach tylko sprawdza┼é czynno┼Ť─ç serca "┼╝eby mnie uspokoi─ç". Teraz id─Ö we wtorek i zastanawiam si─Ö czy to normalna procedura by ogranicza─ç fale...┬á

Poza tym powiem Wam, ┼╝e strasznie Wam zazdroszcz─Ö ch┼éopak├│w. ­čśŹ Nie chcia┼éam si─Ö nastawia─ç, ale w tej ci─ů┼╝y jako┼Ť wewn─Ötrznie marzy mi si─Ö ch┼éopak. C├│rka te┼╝ od kiedy prosi┼éa o rodze┼ästwo, to prosi┼éa o brata. ­čśů Wynika to mo┼╝e z tego, ┼╝e patrz─ůc po sobie, moim i m─Ö┼╝a rodze┼ästwie, urodzonych i w drodze jest 5 dzieci i wszystkie to dziewczyny. Ka┼╝dy chyba ju┼╝ by chcia┼é odmiany. ­čśë

Mam ju┼╝ 18+3 I czekam na pierwsze ruchy i na poznanie p┼éci. Mam nadziej─Ö, ┼╝e wszystko jest w porz─ůdku. ­čśî

Odno┼Ťnik do komentarza

@Klaudia200 no niestety, problemy z szyjka to nasza zmora Ôś╣´ŞĆ nic tylko le┼╝e─ç. Ja si─Ö oszcz─Ödzam jak mog─Ö ┼╝eby nie musie─ç le┼╝e─ç, cho─ç doktor stwierdzi┼é, ┼╝e jak w poprzednich si─Ö skraca┼éa to i teraz te┼╝ b─Ödzie. A tak bym chcia┼éa cho─ç do maja funkcjonowa─ç normalnie. Remont domu, du┼╝y ogr├│d gdzie wol─Ö sama sia─ç warzywa┬á czy nawet wypieli─ç po swojemu­čÖâ┬á

@Klaudiuszka4┬áile twoja c├│ra ma lat? A┼╝ dziwne, ┼╝e chce brata. U mnie syn chce brata, c├│ra siostrzyczk─Ö tak┼╝e kto┼Ť b─Ödzie obra┼╝ony ­čśů doktorek stwierdzi┼é, ┼╝e w brzuchu dziewuszka, zobaczymy.

Tylko ostatnio bobasa nie mierzył a tak za każdym razem.

@Polcia27czujesz poprawę po zwiększonym magnezie? 

Odno┼Ťnik do komentarza

@Kociara moja ma 7 lat. I te┼╝ od pocz─ůtku m├│wi┼éa, ┼╝e ma same kuzynki i ┼╝adnego kuzyna. Mowa oczywi┼Ťcie o najbli┼╝szym gronie. Bo kuzyn├│w ma, ale w kr─Ögu mojego czy m─Ö┼╝a kuzynostwa, gdzie jednak ten kontakt jest rzadki. Powiedzia┼éa, ┼╝e pokojem si─Ö podzieli, zabawek ma du┼╝o, ciuchy z kt├│rych wyros┼éa. Tylko, ┼╝e ch┼éopakowi trzeba b─Ödzie kupi─ç, bo sukienek nosi─ç nie b─Ödzie. ­čĄú Ale akurat je┼Ťli chodzi o pok├│j to te┼╝ nas na wiosn─Ö porz─ůdny remont czeka. ­čÖä

A je┼Ťli chodzi o lekarza... To 12.01 id─Ö do swojego, a 25.01 mam po┼é├│wkowe. Jak nie na tej, to na nast─Öpnej wizycie zobacz─Ö wymiary. Tylko zastanawia mnie czy to normalne, ┼╝e nie kontroluje wzrostu. ­čĄö Fakt, ┼╝e ostatnio p├│┼é godziny si─Ö sp├│┼║ni┼é i pewnie te┼╝ ogranicza┼é czas, bo we wtorki zawsze z przychodni idzie prosto na oddzia┼é... Jako┼Ť mnie to troch─Ö martwi i zastanawia.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

@Klaudiuszka4  u mnie też lekarz na wizytach sprawdza tylko serduszko. Ocenę wymiarów miałam tylko na usg prenatalnym w 12 tygodniu. 

U mnie ju┼╝ 19+1, ju┼╝ bardzo wyra┼║nie czuje ruchy dziecka ­čÖé

19 stycznia mam usg połówkowe. Nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że dowiem się kto siedzi w brzuchu. 

Dziewczyny, jak u was jest ze spaniem w nocy? Ja nigdy nie mia┼éam problem├│w ze snem, teraz ┼Ťpi─Ö bardzo p┼éytko. Wybudzam si─Ö po kilka razy w ci─ůgu ka┼╝dej nocy. 2-3 razy w ci─ůgu nocy musz─Ö wstawa─ç┬ádo toalety. Bywaj─ů noce kiedy mam wra┼╝enie, ┼╝e nie spa┼éam wcale, zapadam tylko w p┼éytkie drzemki... Co rano wstaj─Ö kompletnie nie wyspana. Zastanawiam si─Ö czy tylko ja tak mam...

Odno┼Ťnik do komentarza

@Ewelinaaa31┬áto dok┼éadnie jak u nas. ­čśü Same dziewuchy u si├│str z jednej i drugiej strony. U nas te┼╝ c├│ra. Ka┼╝dy ma przy ka┼╝dej ci─ů┼╝y nadziej─Ö, ┼╝e to b─Ödzie ch┼éopak, a wychodzi wprost odwrotnie ­čĄú

@elvi my┼Ťla┼éam, ┼╝e z moim lekarzem jest co┼Ť nie tak, a Ty masz to samo. Te┼╝ bym ju┼╝ chcia┼éa czu─ç, wiedzie─ç... ÔŁĄ´ŞĆÔŁĄ´ŞĆÔŁĄ´ŞĆ A tu ci─ůg┼ée czekanie.

Ja nie mam problemu ze snem. Jedyny problem jaki mam, to ┼╝e ostatnie dwie noce strasznie mnie bola┼éo lewe biodro. I rano przewraca┼éam si─Ö na drugi bok albo na plecy bo czu┼éam, ┼╝e za d┼éugo na lewym le┼╝a┼éam. Ale na szcz─Ö┼Ťcie przesypiam noce, kiedy ju┼╝ zasn─Ö.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

@Kociara┬áchyba jeszcze za kr├│tko mam zwi─Ökszon─ů dawk─Ö, bo dopiero od wczoraj, wi─Öc jeszcze nie zauwa┼╝y┼éam r├│┼╝nicy. Na pewno jest tak, ┼╝e jak si─Ö troch─Ö nachodz─Ö to p├│┼║niej w┼éa┼Ťnie mam taki twardy brzuch i uczucie ci─ůgni─Öcia.┬á

@Klaudiuszka4┬áu mnie te┼╝ nie zawsze mierzy bobasa. Wczoraj jak by┼éam to w┼éa┼Ťnie┬ásprawdza┼éa tylko t─Ötno i p┼ée─ç.┬á

@elvi┬áte┼╝ mam ten problem, mo┼╝e nie tyle ┼╝e budz─Ö si─Ö na sikanie, ale mam strasznie p┼éytki sen. M─ů┼╝ si─Ö przewr├│ci na drugi bok to si─Ö potrafi─Ö obudzi─ç. I te┼╝ mi m├│wi┼é ┼╝e strasznie si─Ö kr─Öc─Ö. Zastanawiam si─Ö nad kupnem tej poduszki do spania, bo zaraz b─Ödzie niewskazane ┼╝eby spa─ç na plecach, a ja cz─Östo w┼éa┼Ťnie tak ┼Ťpi─Ö i przez to te┼╝ si─Ö budz─Ö w nocy. Mo┼╝e z t─ů poduszk─ů nie b─Öd─Ö si─Ö obraca─ç co chwil─Ö ­čÖä

Odno┼Ťnik do komentarza

@Polcia27 też zastanawiam się nad zakupem poduszki. Zauważyłam, że często układam się na plecach i boli mnie wtedy kręgosłup. Kiedy kładę sie na boku to mam tendencję do przekręcania się na brzuch. Zupełnie nie mogę znaleźć wygodnej pozycji do spania...

Odno┼Ťnik do komentarza

Czytam, ┼╝e ju┼╝ kt├│ry┼Ť raz piszecie o stawiaj─ůcym i ci─ůgn─ůcym brzuchu. Przyznam, ┼╝e zdarzy┼éo mi si─Ö ostatnio to czu─ç. Ale by┼éy to dni ┼Ťwi─ůteczne i ostatnio jak wr├│ci┼éam z pracy. Zauwa┼╝y┼éam, ┼╝e mam tak w dni kiedy wi─Öcej czasu chodz─Ö lub stoj─Ö. Recept─ů na to widz─Ö, jest odpoczynek. ­čÖé

Odno┼Ťnik do komentarza

@Klaudiuszka4┬átak, przy wi─Ökszym wysi┼éku sk├│rcze s─ů cz─Östsze. Ja ju┼╝ wymy┼Ťli┼éam sobie taktyk─Ö, z rana a┼╝ do zrobienia obiadu funkcjonuje, spacer i le┼╝anko ­čśü ale ju┼╝ mi jedna tabl magnezu nie starcza, wtedy mam albo sk├│rcze brzucha albo ┼éydek.

@elvi┬ámi od dawna si─Ö nic nie ┼Ťni┼éo a teraz noc w noc jakie┼Ť bzdety i si─Ö wybudzam cz─Ö┼Ťciej. Ju┼╝ wiem, ┼╝e horror├│w ogl─ůda─ç nie mog─Ö bo ostatnio mi si─Ö identyczny ┼Ťni┼é tylko z twarzami najbli┼╝szych ­čĄŽa┼╝ mnie m─ů┼╝ obudzi┼é bo gada┼éam przez sen.

@Polcia27 faktycznie mało minęło od zwiększenia dawki.

U nas w rodzinie r├│┼╝nie, z mojej strony prawie same ch┼éopaki, z m─Ö┼╝a strony wi─Ökszo┼Ť─ç dziewczynek.

Byli┼Ťmy na kawce u mamy, mia┼éa racuchy i ┼éazanki, losie jaka teraz gruba jestem ­čśş

Odno┼Ťnik do komentarza

Ja przed ┼Ťwi─Ötami dowiedzia┼éam si─Ö, ┼╝e prawdopodobnie b─Öd─Ö mia┼éa ch┼éopca­čśü Lekarz stwierdzi┼é, ┼╝e stawia na siusiaka ale w razie pomy┼éki nie odpowiada za pomalowanie pokoju i wyprawk─Ö ­čśé Ju┼╝ rozmy┼Ťlam nad imieniem powoli ­čśü

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia

Ja dzi┼Ť kompletnego lenia nam nawet obiadu nie robi┼éam bo byli┼Ťmy u moich rodzic├│w ­čśüWi─Öc dzi┼Ť jem a jutro na wadze u lekarza b─Öd─Ö p┼éaka┼éa ­čśé

@Kasia SolichWitamy serdecznie┬á w gronie czerwc├│wek ­čą░

Czy tylko ja nie wiem jaka p┼ée─ç ­čśş­čśş

Odno┼Ťnik do komentarza

@Kasia Solich┬áwitaj w┼Ťr├│d nas czerwc├│wek. ­čśÇ

@paula22 jeszcze ja. ­čÖł Rozgl─ůdam si─Ö za wyprawk─ů, ale co mi po tym jak du┼╝o po c├│rce mam, wi─Öc kupowa─ç nie musz─Ö. A jak na ch┼éopaka, niemal nic. A tu czeka─ç trzeba. ­čÖë

Odno┼Ťnik do komentarza

hejka, ja od prawie od pocz─ůtku ci─ů┼╝y wstaje po pare razy w nocy do ┼éazienki... cz─Östo zdarza si─Ö tak ┼╝e jak wstan─Ö np o 4, 5 godzinie to ju┼╝ nie mog─Ö usn─ů─ç, te┼╝ mam raczej p┼éytki sen i cz─Östo ┼Ťni─ů mi si─Ö jakie┼Ť g┼éupoty...

je┼╝eli chodzi o twardnienie brzucha to raczej nie mam, czasami tylko mam takie uciskanie w okolicach blizny po cc, chyba ┼╝e to o to chodzi... czasami mam wra┼╝enie ┼╝e jestem pierwor├│dk─ů... od urodzenia syna min─Ö┼éo ponad 11 lat..

m├│j lekarz dok┼éadnie zagl─ůda co u dzidziusia na ka┼╝dej wizycie, mo┼╝e przez to ┼╝e ka┼╝e mi si─Ö umawia─ç prawie co 6 tygodni... najbli┼╝sza 27go..

na ostatniej wizycie powiedzia┼é ┼╝e na chwil─Ö obecn─ů dziewczynka... ale kaza┼é si─Ö┬á nie nastawia─ç... zobaczymy co powie teraz.. z jednej strony mam nadziej─Ö ┼╝e potwierdzi ┼╝e dziewczynka z drugiej si─Ö boj─Ö bo m├│j syn uparcie trwa ┼╝e MUSI by─ç ch┼éopak i nie ma innej opcji... t┼éumaczymy┬á , rozmawiamy ale jest uparty i nie daj─Ö sobie wyt┼éumaczy─ç ┼╝e p┼éci si─Ö nie wybiera...

mam nadziej─Ö ┼╝e wszytkie dotrwamy bez komplikacji do czerwca, ┼╝ycz─Ö wszystkim dziewczynom zdr├│wka­čśâ

Odno┼Ťnik do komentarza

Hej Dziewczyny,

ja ja tez jeszcze nie wiem­čśä w sobot─Ö mo┼╝e si─Ö dowiem a napewno na po┼é├│wkowych Ôś║´ŞĆ
czy mog─Ö Was z ciekawo┼Ťci zapyta─ç ile przyty┼éy┼Ťcie od pocz─ůtku? Ja wa┼╝y┼éam 56 a teraz 60,8 kg nie wiem czy to du┼╝o czy ma┼éo chcialam por├│wna─ç ­čÖâ

Odno┼Ťnik do komentarza

Teraz, Mamacita87 napisał:

Hej Dziewczyny,

ja ja tez jeszcze nie wiem­čśä w sobot─Ö mo┼╝e si─Ö dowiem a napewno na po┼é├│wkowych Ôś║´ŞĆ
czy mog─Ö Was z ciekawo┼Ťci zapyta─ç ile przyty┼éy┼Ťcie od pocz─ůtku? Ja wa┼╝y┼éam 56 a teraz 60,8 kg nie wiem czy to du┼╝o czy ma┼éo chcialam por├│wna─ç ­čÖâ

Ja do teraz czyli do 17 tygodnia około +/- 4 kg do przodu...

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia
9 minut temu, Mamacita87 napisał:

Hej Dziewczyny,

Ja startowa┼éam z 63 kg teraz 68 ­čÖŐ wi─Öc du┼╝o ale mi si─Ö wydaje ┼╝e wszystko w brzuch i cycki idzie ­čśé­čśé­čśétydzie┼ä 18t 4d

Odno┼Ťnik do komentarza

10 minut temu, Mamacita87 napisał:

Hej Dziewczyny,

Ja przyty┼éam oko┼éo 4kg Ôś║´ŞĆ

Odno┼Ťnik do komentarza

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç obrazk├│w. Dodaj lub za┼é─ůcz obrazki z adresu URL.

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...