Skocz do zawarto┼Ťci

Czerwc├│wki 2021­čĄ░ | Forum o ci─ů┼╝y

Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam┬á :) jestem po 3 wizytach u gina i w ko┼äcu mog─Ö powiedzie─ç, ┼╝e i ja do┼é─ůczam do czerwc├│weczek ­čśü mamy nadziej─Ö zobaczy─ç si─Ö 13.06. Jak narazie czujemy si─Ö podle, prawie codzienne wymioty, zawroty g┼éowy, piersi jakby kto┼Ť ci─Ö┼╝arki poprzyczepial, ale og├│lne samopoczucie jest cudowne, bo to 1 raz z 3 kiedy zobaczy┼éam bicie serca ­čą░­čą░ Pozdrawiam Dziewczynki┬á

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

@Lunka gratulacje.

By┼éam w piatek na wizycie, serducho bije, wszytko w porz─ůdku, dzieciakom powiedzieli┼Ťmy i ich reakcja bardzo mi┼éo mnie zaskoczy┼éa, ciesz─ů si─Ö ­čśŹwi─Öc i ja si─Ö ciesz─Ö. Teraz tak jak @kociak┬ámog─Ö wpaja─ç do g┼éowy, ┼╝e b─Ödzie trzecie dzieci─ůtko.

Samopoczucie parszywe, mam nadzieję, że pierwszy trymestr szybko mi zleci i w końcu nabiore siły.

Odno┼Ťnik do komentarza

Cze┼Ť─ç,┬á

Dzisiaj spad┼é mi kamie┼ä z serca - wszystko w porz─ůdku, trzymajcie kciuki ┼╝eby tak by┼éo dalej!┬á

Pierwsza ci─ů┼╝─Ö stracili┼Ťmy w zesz┼éym roku, ok 6-8 tygodnia, nawet serduszka nie us┼éysza┼éam...Dlatego kiedy te par─Ö tygodni temu zobaczy┼éam upragnione dwie kreski to opr├│cz rado┼Ťci pojawi┼é si─Ö l─Ök ┼╝e sytuacja si─Ö powt├│rzy.

Na szcz─Ö┼Ťcie serducho bije, md┼éo┼Ťci m─Öcz─ů (wcze┼Ťniej tylko mnie mdli┼éo, bez ­čĄ«, dzi┼Ť rano pierwszy raz przywita┼éam si─Ö z muszl─ů ­čśü) tak┼╝e mam nadziej─Ö, ┼╝e to dobry znak i tym razem si─Ö uda. Zreszt─ů, nawet przeczucia mam jakie┼Ť lepsze ni┼╝ poprzednio ­čÖé

Poprzednim razem powiedzieli┼Ťmy wcze┼Ťnie prawie ca┼éej rodzinie, teraz chcemy tylko najbli┼╝szym powiedzie─ç (bo przecie┼╝ nie b─Öd─Ö k┼éama─ç mamie czemu jej zakup├│w ju┼╝ nie przytargam), a reszcie... Jak uznamy ze przyjdzie czas ­čÖé

Odno┼Ťnik do komentarza

@Jula13┬áto ┼Ťwietna wiadomo┼Ť─ç!┬á

U mnie od wsp├│lnej wizyty zacz─ů┼é si─Ö taki szczeg├│lny okres kiedy partner zobaczy┼é ┼╝e kto┼Ť tam siedzi XD┬á

@Juka92┬ájestem ca┼éym sercem z Tob─ů! W czerwcu pochowa┼éam nienarodzonego synka.

B─Ödzie dobrze trzymam za Was kciuki!

Odno┼Ťnik do komentarza

Witajcie ;). Dzisiaj by┼éam na kolejnej wizycie, mia┼éam duuu┼╝e podejrzenie bli┼║niak├│w, ale b─Ödzie tylko jedno male┼ästwo. Troch─Ö smutek bo ju┼╝ przyzwyczai┼éam si─Ö do tej my┼Ťli ┼╝e bedzie dwoje, z drugiej strony mam nadziej─Ö ┼╝e pojedyncza ci─ů┼╝a b─Ödzie "┼éatwiejsza". Poza tym dokucza mi ci─ůg┼ée zm─Öczenie, ale na szcz─Ö┼Ťcie md┼éo┼Ťci s─ů sporadyczne. Jak wszystko p├│jdzie zgodnie z planem to 8 czerwca sie widzimy z male┼ästwem ­čśë

Odno┼Ťnik do komentarza

14 godzin temu, elvi napisał:

@Lunka┬ádosta┼éam zwolnienie lekarskie ju┼╝ na pierwszej wizycie, w 8 tygodniu ci─ů┼╝y. Pracuj─Ö z klientami, a przy takiej zachorowalno┼Ťci nie chc─Ö ryzykowa─ç. Lekarz nie robi┼é mi ┼╝adnych problem├│w.┬á

No w┼éa┼Ťnie ja te┼╝ pracuje z klientami, poza tym wcze┼Ťniej mia┼éam 2 poronienia i lekarz nie chce Dac mi zwolnienia ­čśĽ jiz nie wiem co.mam mu powiedzie─ç, ┼╝eby da┼é┬á ­čś×

Odno┼Ťnik do komentarza

1 godzinę temu, Katarzynaa napisał:

@Lunka┬ája dosta┼éam zwolnienie w 5 tygodniu ci─ů┼╝y. Jestem po jednym poronieniu.┬á

Chodzisz prywatnie czy na kas─Ö chorych?

O, ja te┼╝ poprzedni─ů ci─ů┼╝─Ö straci┼éam (obumar┼éa), ale lekarz na razie nic nie wspomina o L4... Na szcz─Ö┼Ťcie w zwi─ůzku z pandemi─ů i tak pracuj─Ö zdalnie, wi─Öc w sumie nawet w pracy jeszcze nie wspomina┼éam o ci─ů┼╝y.┬á

Poprzednio powiedzieli┼Ťmy wszystkim wcze┼Ťnie i teraz mamy opory, ┼╝eby "nie przegada─ç".┬á

A w og├│le jak u was wygl─ůdaj─ů md┼éo┼Ťci dziewczyny? Zawsze z wymiotami?┬á

Mi na razie jest głównie niedobrze, wymioty zdarzyły się raz rano, ale niedobrze to bywa niezależnie od pory dnia... 

Odno┼Ťnik do komentarza

@Lunka┬ánie chcesz zmieni─ç lekarza? Powinien ci da─ç zwolnienie, tym bardziej je┼Ťli chodzisz prywatnie.

@Juka92┬áu mnie dwa dni by┼éy b┼éogie, nic mnie nie mulilo. By┼éam s┼éaba bo jestem przezi─Öbiona ale to jest piku┼Ť do md┼éo┼Ťci. Wieczorem sobie zjad┼éam mo┼╝e 6 orzech├│w nerkowca i po p├│┼é godz ju┼╝ ­čĄ«, dzi┼Ť rano to samo. Ju┼╝ nie wezm─Ö orzecha do ust!

Mia┼éam dzi┼Ť jecha─ç na badania ale jestem przezi─Öbiona wi─Öc nie mog─Ö. Mam nadziej─Ö, ┼╝e uda mi si─Ö gina przesun─ů─ç o tydzie┼ä. Jak s─ůdzicie ile po chorobie trzeba czeka─ç ┼╝eby wyniki by┼éy ok?

Odno┼Ťnik do komentarza

@Kociara┬ádzisiaj ide na wizyt─Ö. Zapytam jeszcze raz, zobaczymy czy co┼Ť podzia┼éa... szczerze, ju┼╝ zastanawiam si─Ö.nad zmiana lekarza, je┼╝eli nie dostan─Ö zwolnienia. By┼éam ┼Ťwi─Öcie przekonana, ┼╝e je┼╝eli lekarz zna cala moja sytuacje,.to da.zwolnienie bez problemu...┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

Cze┼Ť─ç Dziewczyny,

jestem tu nowa :),┬á┬átermin z usg na 21.06.2021 to moja druga ci─ů┼╝a. Usg potwierdzi┼éo bicie serduszka. Mog─Ö doda─ç ┼╝e moja pierworodna jest dalej na KP tak┼╝e to nowa i stara przygoda dla mnie kt├│ra si─Ö w┼éa┼Ťnie rozpoczyna.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

Kochane jak sobie radzicie z ┼Ťwiadomo┼Ťci─ů Covidow─ů? Ja nie b─Öd─Ö ukrywa─ç ┼╝e si─Ö bardzo boje, mimo wszystko jednak ┼╝eby nie ze┼Ťwirowany pr├│buje normalnie funkcjonowa─ç czyli ograniczam sklepy ale raz na tydzie┼ä id─Ö wtedy stosuje wszystkie ┼Ťrodki zapobiegawcze. Dajcie prosz─Ö znac jak to wyglada u Was.

Odno┼Ťnik do komentarza

Cze┼Ť─ç┬á@Mamacita87┬á! Gratulacje ­čÖé

Ja staram si─Ö nie stresowa─ç Covidem. Dbam o siebie, zachowuje ┼Ťrodki ostro┼╝no┼Ťci ale mimo wszystko mam tak─ů prac─Ö, w kt├│rej jest sporo kontaktu z lud┼║mi, dlatego nie nakr─Öcam si─Ö, bo stres na pewno nie pomaga!┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

1 godzinę temu, Lilla napisał:

Cze┼Ť─ç┬á@Mamacita87┬á! Gratulacje ­čÖé

Ja staram si─Ö nie stresowa─ç Covidem. Dbam o siebie, zachowuje ┼Ťrodki ostro┼╝no┼Ťci ale mimo wszystko mam tak─ů prac─Ö, w kt├│rej jest sporo kontaktu z lud┼║mi, dlatego nie nakr─Öcam si─Ö, bo stres na pewno nie pomaga!┬á

Ufff to mnie pocieszyla┼Ť bo ja mam takie dni ┼╝e czasem tez podchodz─Ö z dystansem ale czasem jest tak ┼╝e bardzo panikuje i m├│j m─ů┼╝ ma mnie nawet dosy─ç, bo ile┼╝ mo┼╝na s┼éucha─ç narzekania ­čÖł

Odno┼Ťnik do komentarza

@Kociara

To u mnie g┼é├│wnie jest mi niedobrze - dzi┼Ť na obiad zrobi┼éam gulasz, dobry wyszed┼é ale i tak go w siebie troch─Ö na rozs─ůdek wmusi┼éam, bo jak nie zjem to jest jeszcze gorzej ­čÖâ w og├│le rano unikam wymiot├│w chyba tylko dlatego ┼╝e jestem nauczona je┼Ť─ç ┼Ťniadanie, tylko raz nie zd─ů┼╝y┼éam ­čśů

@Mamacita87

Te┼╝ staram si─Ö podchodzi─ç zdroworozs─ůdkowo - uwa┼╝a─ç ale nie panikowa─ç.┬á

Do pewnego momentu mia┼éam wi─Ökszy komfort psychiczny, bo szpital mamy 5 minut od domu, ale niedawno zn├│w zosta┼é zmieniony w jednoimienny zaka┼║ny... Ale licz─Ö, ┼╝e to dobry znak, znaczy ┼╝e w najbli┼╝szym czasie nie b─Öd─Ö go potrzebowa┼éa ­čśâ

Odno┼Ťnik do komentarza

@Lunka masz l4?

Ja dosta┼éam zwolnienie na pocz─ůtku ci─ů┼╝y w 5 tygodniu jak tylko fasolke mia┼éam. Ale ja bylam w bardzo ciezkim stanie psychicznym kiedy przyszlam do mojej pani doktor. Chyba stwierdzi┼éa, ┼╝e nie dam rady pracowa─ç. Pracuje te┼╝ z dzie─çmi st─ůd obawy, ┼╝e mog─ů jaka┼Ť chorob─Ö mi przynie┼Ť─ç.

@Juka92┬ázero wymiot├│w. Sporadyczne md┼éo┼Ťci. Ogromny apetyt. Na szcz─Öscie ju┼╝ si─Ö normuje bo jad┼éam 1,5 porcji przeci─Ötnego cz┼éowieka.

S┼éysza┼éam, ┼╝e jedynym mozliwym sposobem na nudno┼Ťci jest picie du┼╝ej ilo┼Ťci wody.

Przy pierwszej ci─ů┼╝y pomaga┼éa mi mi─Öta ÔŁĄ´ŞĆ

Odno┼Ťnik do komentarza

@Katarzynaa┬átak, mam zwolnienie. Posz┼éam na NFZ i dostalam bez problemu ­čÖé od 2 dni nie wstaje z ┼é├│┼╝ka, jedynie do ┼éazienki, ca┼éy czas ­čĄó┬ái ­čĄ«.┬áWody to chyba ┼╝e 3 litry wypijam.┬á Mam nadziej─Ö, ┼╝e do ko┼äca I trymestru si─Ö to troch─Ö uspokoi ­čĄ¬

Odno┼Ťnik do komentarza

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...