Skocz do zawarto艣ci

Czerwc贸wki 2021馃ぐ | Forum o ci膮偶y


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

@Kasia278聽mnie md艂o艣ci dopadaj膮 o r贸偶nych godzinach, czasem puszcze pawia. Zauwa偶y艂am, 偶e nie mog臋 s艂odyczy, po nich mam rozstr贸j 偶o艂膮dka - a ca艂e 偶ycie by艂am od s艂odyczy uzale偶niona.

@Lunka聽super, 偶e dosta艂a艣 zwolnienie

@Mamacita87聽nie nakr臋cam si臋 na temat koronawirusa, nosz臋 maseczki, myje cz臋sto r臋ce ale wydaje mi si臋, 偶e ka偶dy po prostu musi zachorowa膰, b臋dzie to naturalna selekcja, jak przy grypie -jeden przechodzi bez wi臋kszych dolegliwosci, jeden odpada. A czy maseczki cokolwiek dzia艂aj膮? Patrz膮c na statystki nie bardzo.

Mam jutro wizyt臋 u gina 馃槏 ciekawe czego艣 si臋 dowiem.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

4 godziny temu, Kociara napisa艂:

@Kasia278聽mnie md艂o艣ci dopadaj膮 o r贸偶nych godzinach, czasem puszcze pawia. Zauwa偶y艂am, 偶e nie mog臋 s艂odyczy, po nich mam rozstr贸j 偶o艂膮dka - a ca艂e 偶ycie by艂am od s艂odyczy uzale偶niona.

@Lunka聽super, 偶e dosta艂a艣 zwolnienie

@Mamacita87聽nie nakr臋cam si臋 na temat koronawirusa, nosz臋 maseczki, myje cz臋sto r臋ce ale wydaje mi si臋, 偶e ka偶dy po prostu musi zachorowa膰, b臋dzie to naturalna selekcja, jak przy grypie -jeden przechodzi bez wi臋kszych dolegliwosci, jeden odpada. A czy maseczki cokolwiek dzia艂aj膮? Patrz膮c na statystki nie bardzo.

Mam jutro wizyt臋 u gina 馃槏 ciekawe czego艣 si臋 dowiem.

Trzymam kciuki za wizyt臋 i napisz prosz臋 co nowego !!:)

mnie od kilku dni m臋cz膮 md艂o艣ci, wola艂abym ju偶 zwymiotowa膰 cokolwiek ni偶 chodzi膰 jak zbity pies ciagle jakby na kacu...wiem dziwne por贸wnanie ale tak w艂a艣nie tym razem przechodz臋 pierwszy trymestr. Generalnie pierwsza ci膮偶a by艂a wychuchana, druga jednak jest inna i teraz wiem o co innym mamom chodzi kt贸re w艂a艣nie w ten spos贸b opisuj膮 druga czy kolejna ci膮偶e :).聽


Napiszcie co tam u Was kiedy macie wizyty? Jak si臋 czujecie? Macie ju偶 prenatalne ? Ja um贸wi艂am si臋 na 11.12 mam nadzieje ze b臋dzie je mo偶na przeprowadzi膰 pomimo tych obostrze艅 i tego co si臋 dzieje w kraju...馃檲

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ja te偶 mam dzisiaj wizyt臋, mam nadziej臋 偶e zrobi mi jakie艣 usg ,聽 bo od 2 tygodni nie mia艂am i jakie艣 durne my艣li mi chodz膮 po g艂owie 馃ぃ prenatalne bede mia艂a 7.12, miejmy nadziej臋, 偶e wszystko b臋dzie ok聽 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ja mam w tym tygodniu konsultacj臋 telefoniczn膮 i dopiero 24.11 wizyta, wcze艣niej nie uda艂o mi si臋 dopcha膰, bo nic si臋 nie dzieje i czuj臋 si臋 w miar臋 ok 馃槢

Jak to kto艣 chyba wcze艣niej pisa艂 - ci膮偶a uczy cierpliwo艣ci...聽

Ostatnio pij臋 wod臋 na pot臋g臋 tylko i co艣 w tym jest 偶e pomaga na md艂o艣ci - dalej czasem dokuczaj膮, ale tak jakby s膮 mniej upierdliwe.聽

Gorzej, 偶e apetytu nie mam - jem bardziej bo trzeba ni偶 bo mam ochot臋, z rzadka tylko si臋 zdarzy, 偶e wiem co chc臋 zje艣膰.聽

A jak u was?聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

By艂am na wizycie prywatnej, u zast臋pcy ordynatora oddzia艂u po艂o偶niczego, zapisa艂am si臋, 偶eby na porod贸wce kogo艣 zna膰, ale to by艂 b艂膮d, nie my艣la艂am 偶e przyjmuj膮c za kas臋 lekarz mo偶e by膰 tak niemi艂y, opinie ma na necie super ale ja odpadam, nie mam zamiaru s艂ucha膰 jaki艣 glupich tekst贸w..聽

Z dobrych wie艣ci, zrobi艂 USG, co mnie zdziwi艂o przez brzuch i by艂o wida膰 馃槏 bobas si臋 rusza艂, z tego co wida膰 jest wszystko w porz膮dku. Ma ju偶 3cm

Nast臋pna wizyta 23 listopada ale to ju偶 na NFZ do mi艂ego doktorka 馃槈 a jutro planuje odpekac badania, mam nadziej臋 偶e nie padn臋 z g艂odu.

---------

Nie wiem czy co艣 ze mn膮 nie tak, niby ciesz臋 si臋 jak widz臋 bobasa na USG, czytam i udzielam si臋 na forum ale jednak nie dociera do mnie, 偶e zn贸w pampersy i w贸zek 鈽癸笍 co mam zrobi膰? Jakie艣 rady? M膮偶 kipi rado艣ci膮 a ja? Jak taka matka wyrodna..聽

@Lunka聽jak po wizycie?

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Jestem za艂amana. Posz艂am do swojego ginekologa ma NFZ tylko w celu um贸wienia kolejnej wizyty, przyj膮艂 mnie w 2 minuty, zrobi艂 usg przez brzuch, gdzie my艣la艂am 偶e w 9 tygodniu to jeszcze nic nie wida膰, ale jednak 馃檪 Mowi: 偶yje. I tyle. Ja m贸wi臋 A co z kolejn膮 wizyta, bo nic nie om贸wione, ani wyniki bada艅, ani nic, skierowanie na badania prenatalne dostalam od innego ginekologa, zwolnienie r贸wnie偶. A on prosz臋 przyj艣膰 po badaniach prenatalnych . wk******m si臋 i wysz艂am. Przez to wszystko nie zapyta艂am czy zwolnienie mi przed艂u偶y, ca艂e szcz臋艣cie kole偶anka pracuje przy ginekologu,聽 to go zapyta艂a czy przed艂u偶y.聽

Nie zmieni臋 lekarza, tylko on zna ca艂膮 moj膮 sytuacj臋 i to najlepszy ginekolog w mie艣cie. Mo偶e mia艂 po prostu gorszy dzie艅... 馃槙

ca艂e szczescia z dzidzi膮 jak narazie wszystko w porzadku, ma ju偶 2,3cm聽 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia

Witam wszystkie czerwcowki. Mam na imi臋 Paulina i to moja trzecia ci膮偶a. Mam 11 letniego syna . Od k膮d si臋 dowiedzia艂am o ci膮偶y jestem na zwolnieniu lekarskim. Mi lekarz wyliczy艂 termin na 11 czerwca. P贸ki co jestem le偶膮ca 偶e wzgl臋du na plamienie聽 馃様lekarz znalaz艂 krwiaka i musz臋 le偶e膰 p贸ki si臋 nie wch艂onie. Mam nadziej臋 偶e wszystko dobrze si臋 skaczy.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Hej, jestem nowa:) termin na 5czerwca i jutro kolejna wizyta u ginekologa, ciekawe czy data porodu sie zmieni:) czuje sie super jedynie mam zmartwienie bo rowno z ciaza wyszla u mnie bolerioza i jestem na antybiotyku:( mam nadzieje ze bedzie wszytsko dobrze,.plus ze to poczatek choroby. Ja mam.prenatalne z koncem listopada, modle sie zeby bylo dobrze:)

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Cze艣膰 kochane czerwc贸weczki! Po pierwsze gratulacje mamu艣ki:) a po drugie chcia艂abym si臋 przywita膰, jako ci膮偶owy 艣wie偶ak z terminem na 19 czerwca. 聽Jestem p贸ki co przera偶ona bo jeszcze nie wiem co mnie czeka. Niby ju偶 chcieli艣my bobika, 聽ale jako艣 za szybko si臋 to uda艂o i nie zd膮偶y艂am si臋 chyba oswoi膰 z t膮 my艣l膮 do ko艅ca. Jeszcze ci臋偶ko mi m贸wi膰 o niesko艅czonej rado艣ci,聽mimo ze czytam pilnie i codziennie co tam nowego kijance przybywa:) 聽ten聽pierwszy trymestr znosz臋 tez kiepsko, ma艂o co jem i ju偶 schud艂am 2 kilo... a z pe艂nej energii 偶yciowej kobitki, zamieni艂am si臋 w 艣piocha kanapowca...ale trzymam si臋 tej聽my艣li ze jeszcze miesi膮c, tak?:D i b臋d臋 jak kr贸liczek z Duracell 馃槃聽 tez ten stan pandemii, braku rozrywek, listopadowych ciemno艣ci... wp艂ywaj膮 na mnie mega depresyjnie. Mam nadzieje ze u Was humorki lepsze:) 聽za tydzie艅 drugie usg! Szkoda ze bez drugiej po艂贸wki, kt贸ra p贸ki co tylko patrzy na le偶膮ce bezw艂adnie聽zw艂oki i chyba troch臋 za to jeszcze nie lubi bobika 聽馃槃聽mam nadzieje ze p贸藕niej ich relacje b臋d膮 lepsze 馃槃

Dobrze ze pracuje na HO to robi臋 sobie przyzwolenia na kr贸tkie drzemeczki 馃槃

pozdrowionka i moc z Wami:)

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Witam ;) mam termin na 5/06 . Juz po dw贸ch wizytach u lekarza ... Oko艂o 11-12 tydzie艅 :) to moja druga ci膮偶a , po 10 latach przerwy i chyba dlatego si臋 tak stresuje wszystkim wko艂o... Za par臋 dni mam USG i chyba tym stresuje si臋 najbardziej :) mdlosci nie mia艂am raczej ci膮gle bym spala o ka偶dej porze dnia za to w nocy siedz臋 d艂u偶ej ... Pozdrawiam wszystkie czerwcowki聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Cze艣膰 馃檪 Jestem nowa, to moja pierwsza ci膮偶a, obecnie po艂owa 8tyg, termin na 22- 25.06 :) tydzie艅 temu na USG zobaczy艂am bij膮ce serce, lekka ulga ale i tak w napi臋ciu czekam na koniec I trymestru, troch臋 dopad艂 mnie stres 馃槣 Postanowi艂am do Was do艂膮czy膰, 偶eby cho膰 troch臋 si臋 uspokoi膰 i zaj膮膰 my艣li czym艣 pozytywnym 馃檪

Z objaw贸w doskwiera mi wra偶liwo艣膰 piersi, md艂o艣ci, g艂贸d i jednoczesny jad艂owstr臋t, wra偶liwo艣膰 na zapachy i zm臋czenie, chocia偶 niekt贸re z objaw贸w lekko ust臋puj膮 od paru dni, mam nadziej臋 偶e to nie zwiastuje nic z艂ego 馃槈

Pozdrawiam Was wszystkie i 偶ycz臋 zdr贸wka 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Czesc dziewczyny,聽 mo偶na do was do艂膮czy膰? Termin mamy na 5 czerwca 馃檪 jest to w sumie moja druga ci膮偶a.聽 Pierwsz膮 stracili艣my w styczniu w 7 tyg 馃檨 ale wierz臋 偶e teraz b臋dzie wszystko dobrze tym bardziej 偶e 4 tego listopada na wizycie widzia艂am jak moje 3 centymetrowe szcz臋艣cie szaleje w brzuszku 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia

Dziewczyny macie ju偶 um贸wione prenatalne mi臋dzy 11 aa14 tyg? M贸j lekarz nie wykonuje wi臋c ja zapisa艂am si臋 do mojego poprzedniego lekarza kt贸ry prowadzi艂 mog膮 pierwsz膮 ci膮偶臋. Zastanawiam si臋 czy nie przepisa膰 si臋 do niego ...z tym 偶e b臋d臋 musia艂a doje偶d偶a膰 na badania do innego miasta

聽Jak to jest p贸藕niej z za艣wiadczeniem o ci膮偶y jak zmienia si臋 lekarza? Mo偶e wypisa膰 ten u kt贸rego rozpoczyna艂o si臋 ci膮偶臋 czy ten kt贸ry prowadzi艂 j膮 do ko艅ca ?

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Cze艣膰 wszystkim nowym 馃檪

Gratuluj臋 ci膮偶 馃檪

Kurcz臋, wszystkie m贸wicie o prenatalnych a mi po ostatniej wizycie pod koniec pa藕dziernika uda艂o si臋 um贸wi膰 dopiero na 24 listopada (bo nic si臋 nie dzieje :D) i dopiero wtedy si臋 co艣 nowego dowiem, do tej pory zrobi艂am tylko podstawowe badania, kt贸re konsultowa艂am z lekarzem telefonicznie tylko...聽

My艣licie 偶e tego 24 listopada jak lekarz skieruje mnie na prenatalne to wystarczy? Czy szuka膰 terminu u kogo艣 innego?聽

W sumie i tak chcia艂am dodatkowo p贸j艣膰 do lekarza, kt贸rego znam z oddzia艂u, bo m贸j nie pracuje w szpitalu, aczkolwiek my艣la艂am 偶e mo偶e gdzie艣 w drugim trymestrze mu si臋 poka偶臋 mo偶e, albo w og贸le gdzie艣 dalej...聽

Edytowane przez Juka92
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

43 minuty temu, Juka92 napisa艂:

Ju偶 nie mog臋 zedytowa膰 poprzedniego postu...聽

Na przek贸r w pi膮tek 13 mam szcz臋艣cie - uda艂o mi si臋 przesun膮膰 wizyt臋 na 19 listopada, zawsze to par臋 dni wcze艣niej 馃檪 a ten nieca艂y tydzie艅 czekania to ju偶 prze偶yj臋 馃檪

Nie dziwi臋 Ci si臋 bo ja w sumie od pocz膮tku jestem na l4 i m贸j czas teraz licz臋 od wizyty do wizyty 馃檪 nie mog臋 si臋 doczeka膰 偶eby zobaczy膰 czy z moim dzidziusiem wszystko dobrze 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
5 godzin temu, Mirela2021 napisa艂:

@Paula22聽 ja mam prenatalne 23 listopada ju偶 si臋 nie mog臋 doczeka膰.聽 A z lekarzem nie pomog臋 bo ja chodz臋 prywatnie i m贸j gin akurat je wykonuje .聽

No w艂a艣nie ja te偶 chodz臋 prywatnie teraz ale i nowy te偶 prywatne przyjmuj臋. U nas w poradni dla kobiet na NFZ przyjmuje jeden lekarz ko艂o 70 i do niego nie p贸jd臋 ...

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ja mam prenatalne 4.12 馃檪聽mam nadzieje 偶e wszystko b臋dzie dobrze, nie mo偶e by膰 inaczej. My艣lcie pozytywnie. Do tych co czekaj膮 czy lekarz skieruje itp. Ja nigdy nie czeka艂am raczej umawiam si臋 u specjalisty kt贸ry to badanie przeprowadza i potem m贸wi臋 swojemu prowadz膮cemu 偶eby da艂 mi skierowanie. Wole dmucha膰 na zimno i nie robi膰 nic na ostatnia chwil臋.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

W dniu 8.11.2020 o 22:48, Mamacita87 napisa艂:

Trzymam kciuki za wizyt臋 i napisz prosz臋 co nowego !!:)

mnie od kilku dni m臋cz膮 md艂o艣ci, wola艂abym ju偶 zwymiotowa膰 cokolwiek ni偶 chodzi膰 jak zbity pies ciagle jakby na kacu...wiem dziwne por贸wnanie ale tak w艂a艣nie tym razem przechodz臋 pierwszy trymestr. Generalnie pierwsza ci膮偶a by艂a wychuchana, druga jednak jest inna i teraz wiem o co innym mamom chodzi kt贸re w艂a艣nie w ten spos贸b opisuj膮 druga czy kolejna ci膮偶e :).聽


Napiszcie co tam u Was kiedy macie wizyty? Jak si臋 czujecie? Macie ju偶 prenatalne ? Ja um贸wi艂am si臋 na 11.12 mam nadzieje ze b臋dzie je mo偶na przeprowadzi膰 pomimo tych obostrze艅 i tego co si臋 dzieje w kraju...馃檲

To wcale nie jest dziwne por贸wnanie. Wyj臋艂a艣 z ust to co mnie teraz w 10 tygodniu spotyka. Czuj臋 si臋 skacowana. Md艂o艣ci niewielkie, ale sta艂e i odbieraj膮ce apetyt. Nie wiem na co mam ochot臋, a jak wiem to po kilku k臋sach trac臋 rado艣膰 i jem beznami臋tnie. Staram si臋 te偶 wi臋cej pi膰, bo ostatnio nieco zaniedbuj臋.聽

Ostatni膮 wizyt臋 mia艂am w 8 tyg. Lekarz informowa艂 o opcjach bada艅 prenatalnych, m贸wi艂, 偶eby przemy艣le膰... Wi臋c zak艂adam, 偶e teraz ju偶 b臋dziemy si臋 umawia膰.

Przez to, 偶e mam za sob膮 strat臋 to teraz dr偶臋, ale staram si臋 nie nastawia膰 negatywnie. Chcia艂abym ju偶 m贸c si臋 pochwali膰 rodzinie, ale czekam do odpowiedniej chwili, gdy b臋d臋 bardziej pewna, 偶e jest ok. 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
1 godzin臋 temu, Klaudiuszka4 napisa艂:

To wcale nie jest dziwne por贸wnanie. Wyj臋艂a艣 z ust to co mnie teraz w 10 tygodniu spotyka. Czuj臋 si臋 skacowana. Md艂o艣ci niewielkie, ale sta艂e i odbieraj膮ce apetyt. Nie wiem na co mam ochot臋, a jak wiem to po kilku k臋sach trac臋 rado艣膰 i jem beznami臋tnie. Staram si臋 te偶 wi臋cej pi膰, bo ostatnio nieco zaniedbuj臋.聽

Ostatni膮 wizyt臋 mia艂am w 8 tyg. Lekarz informowa艂 o opcjach bada艅 prenatalnych, m贸wi艂, 偶eby przemy艣le膰... Wi臋c zak艂adam, 偶e teraz ju偶 b臋dziemy si臋 umawia膰.

Przez to, 偶e mam za sob膮 strat臋 to teraz dr偶臋, ale staram si臋 nie nastawia膰 negatywnie. Chcia艂abym ju偶 m贸c si臋 pochwali膰 rodzinie, ale czekam do odpowiedniej chwili, gdy b臋d臋 bardziej pewna, 偶e jest ok. 馃檪

Mam t膮 sam膮 obaw臋 . Czekam a偶 wszystko si臋 uspokoi a krwiak si臋 wch艂onie. Je艣li prenatalne wyjd膮 w porz膮dku to na mikolaja powiem mojej rodzinie.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...