Skocz do zawarto┼Ťci

Czerwc├│wki 2021­čĄ░ | Forum o ci─ů┼╝y

Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

@Kasia278┬ámnie md┼éo┼Ťci dopadaj─ů o r├│┼╝nych godzinach, czasem puszcze pawia. Zauwa┼╝y┼éam, ┼╝e nie mog─Ö s┼éodyczy, po nich mam rozstr├│j ┼╝o┼é─ůdka - a ca┼ée ┼╝ycie by┼éam od s┼éodyczy uzale┼╝niona.

@Lunka┬ásuper, ┼╝e dosta┼éa┼Ť zwolnienie

@Mamacita87┬ánie nakr─Öcam si─Ö na temat koronawirusa, nosz─Ö maseczki, myje cz─Östo r─Öce ale wydaje mi si─Ö, ┼╝e ka┼╝dy po prostu musi zachorowa─ç, b─Ödzie to naturalna selekcja, jak przy grypie -jeden przechodzi bez wi─Ökszych dolegliwosci, jeden odpada. A czy maseczki cokolwiek dzia┼éaj─ů? Patrz─ůc na statystki nie bardzo.

Mam jutro wizyt─Ö u gina ­čśŹ ciekawe czego┼Ť si─Ö dowiem.

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

4 godziny temu, Kociara napisał:

@Kasia278┬ámnie md┼éo┼Ťci dopadaj─ů o r├│┼╝nych godzinach, czasem puszcze pawia. Zauwa┼╝y┼éam, ┼╝e nie mog─Ö s┼éodyczy, po nich mam rozstr├│j ┼╝o┼é─ůdka - a ca┼ée ┼╝ycie by┼éam od s┼éodyczy uzale┼╝niona.

@Lunka┬ásuper, ┼╝e dosta┼éa┼Ť zwolnienie

@Mamacita87┬ánie nakr─Öcam si─Ö na temat koronawirusa, nosz─Ö maseczki, myje cz─Östo r─Öce ale wydaje mi si─Ö, ┼╝e ka┼╝dy po prostu musi zachorowa─ç, b─Ödzie to naturalna selekcja, jak przy grypie -jeden przechodzi bez wi─Ökszych dolegliwosci, jeden odpada. A czy maseczki cokolwiek dzia┼éaj─ů? Patrz─ůc na statystki nie bardzo.

Mam jutro wizyt─Ö u gina ­čśŹ ciekawe czego┼Ť si─Ö dowiem.

Trzymam kciuki za wizyt─Ö i napisz prosz─Ö co nowego !!:)

mnie od kilku dni m─Öcz─ů md┼éo┼Ťci, wola┼éabym ju┼╝ zwymiotowa─ç cokolwiek ni┼╝ chodzi─ç jak zbity pies ciagle jakby na kacu...wiem dziwne por├│wnanie ale tak w┼éa┼Ťnie tym razem przechodz─Ö pierwszy trymestr. Generalnie pierwsza ci─ů┼╝a by┼éa wychuchana, druga jednak jest inna i teraz wiem o co innym mamom chodzi kt├│re w┼éa┼Ťnie w ten spos├│b opisuj─ů druga czy kolejna ci─ů┼╝e :).┬á

Napiszcie co tam u Was kiedy macie wizyty? Jak si─Ö czujecie? Macie ju┼╝ prenatalne ? Ja um├│wi┼éam si─Ö na 11.12 mam nadzieje ze b─Ödzie je mo┼╝na przeprowadzi─ç pomimo tych obostrze┼ä i tego co si─Ö dzieje w kraju...­čÖł

Odno┼Ťnik do komentarza

Ja te┼╝ mam dzisiaj wizyt─Ö, mam nadziej─Ö ┼╝e zrobi mi jakie┼Ť usg ,┬á bo od 2 tygodni nie mia┼éam i jakie┼Ť durne my┼Ťli mi chodz─ů po g┼éowie ­čĄú prenatalne bede mia┼éa 7.12, miejmy nadziej─Ö, ┼╝e wszystko b─Ödzie ok┬á ­čÖé

Odno┼Ťnik do komentarza

Ja mam w tym tygodniu konsultacj─Ö telefoniczn─ů i dopiero 24.11 wizyta, wcze┼Ťniej nie uda┼éo mi si─Ö dopcha─ç, bo nic si─Ö nie dzieje i czuj─Ö si─Ö w miar─Ö ok ­čśŤ

Jak to kto┼Ť chyba wcze┼Ťniej pisa┼é - ci─ů┼╝a uczy cierpliwo┼Ťci...┬á

Ostatnio pij─Ö wod─Ö na pot─Ög─Ö tylko i co┼Ť w tym jest ┼╝e pomaga na md┼éo┼Ťci - dalej czasem dokuczaj─ů, ale tak jakby s─ů mniej upierdliwe.┬á

Gorzej, ┼╝e apetytu nie mam - jem bardziej bo trzeba ni┼╝ bo mam ochot─Ö, z rzadka tylko si─Ö zdarzy, ┼╝e wiem co chc─Ö zje┼Ť─ç.┬á

A jak u was? 

Odno┼Ťnik do komentarza

By┼éam na wizycie prywatnej, u zast─Öpcy ordynatora oddzia┼éu po┼éo┼╝niczego, zapisa┼éam si─Ö, ┼╝eby na porod├│wce kogo┼Ť zna─ç, ale to by┼é b┼é─ůd, nie my┼Ťla┼éam ┼╝e przyjmuj─ůc za kas─Ö lekarz mo┼╝e by─ç tak niemi┼éy, opinie ma na necie super ale ja odpadam, nie mam zamiaru s┼éucha─ç jaki┼Ť glupich tekst├│w..┬á

Z dobrych wie┼Ťci, zrobi┼é USG, co mnie zdziwi┼éo przez brzuch i by┼éo wida─ç ­čśŹ bobas si─Ö rusza┼é, z tego co wida─ç jest wszystko w porz─ůdku. Ma ju┼╝ 3cm

Nast─Öpna wizyta 23 listopada ale to ju┼╝ na NFZ do mi┼éego doktorka ­čśë a jutro planuje odpekac badania, mam nadziej─Ö ┼╝e nie padn─Ö z g┼éodu.

---------

Nie wiem czy co┼Ť ze mn─ů nie tak, niby ciesz─Ö si─Ö jak widz─Ö bobasa na USG, czytam i udzielam si─Ö na forum ale jednak nie dociera do mnie, ┼╝e zn├│w pampersy i w├│zek Ôś╣´ŞĆ co mam zrobi─ç? Jakie┼Ť rady? M─ů┼╝ kipi rado┼Ťci─ů a ja? Jak taka matka wyrodna..┬á

@Lunka jak po wizycie?

Odno┼Ťnik do komentarza

Jestem za┼éamana. Posz┼éam do swojego ginekologa ma NFZ tylko w celu um├│wienia kolejnej wizyty, przyj─ů┼é mnie w 2 minuty, zrobi┼é usg przez brzuch, gdzie my┼Ťla┼éam ┼╝e w 9 tygodniu to jeszcze nic nie wida─ç, ale jednak ­čÖé Mowi: ┼╝yje. I tyle. Ja m├│wi─Ö A co z kolejn─ů wizyta, bo nic nie om├│wione, ani wyniki bada┼ä, ani nic, skierowanie na badania prenatalne dostalam od innego ginekologa, zwolnienie r├│wnie┼╝. A on prosz─Ö przyj┼Ť─ç po badaniach prenatalnych . wk******m si─Ö i wysz┼éam. Przez to wszystko nie zapyta┼éam czy zwolnienie mi przed┼éu┼╝y, ca┼ée szcz─Ö┼Ťcie kole┼╝anka pracuje przy ginekologu,┬á to go zapyta┼éa czy przed┼éu┼╝y.┬á

Nie zmieni─Ö lekarza, tylko on zna ca┼é─ů moj─ů sytuacj─Ö i to najlepszy ginekolog w mie┼Ťcie. Mo┼╝e mia┼é po prostu gorszy dzie┼ä... ­čśĽ

ca┼ée szczescia z dzidzi─ů jak narazie wszystko w porzadku, ma ju┼╝ 2,3cm┬á ­čÖé

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia

Witam wszystkie czerwcowki. Mam na imi─Ö Paulina i to moja trzecia ci─ů┼╝a. Mam 11 letniego syna . Od k─ůd si─Ö dowiedzia┼éam o ci─ů┼╝y jestem na zwolnieniu lekarskim. Mi lekarz wyliczy┼é termin na 11 czerwca. P├│ki co jestem le┼╝─ůca ┼╝e wzgl─Ödu na plamienie┬á ­čśölekarz znalaz┼é krwiaka i musz─Ö le┼╝e─ç p├│ki si─Ö nie wch┼éonie. Mam nadziej─Ö ┼╝e wszystko dobrze si─Ö skaczy.

Odno┼Ťnik do komentarza

Hej, jestem nowa:) termin na 5czerwca i jutro kolejna wizyta u ginekologa, ciekawe czy data porodu sie zmieni:) czuje sie super jedynie mam zmartwienie bo rowno z ciaza wyszla u mnie bolerioza i jestem na antybiotyku:( mam nadzieje ze bedzie wszytsko dobrze,.plus ze to poczatek choroby. Ja mam.prenatalne z koncem listopada, modle sie zeby bylo dobrze:)

Odno┼Ťnik do komentarza

Cze┼Ť─ç kochane czerwc├│weczki! Po pierwsze gratulacje mamu┼Ťki:) a po drugie chcia┼éabym si─Ö przywita─ç, jako ci─ů┼╝owy ┼Ťwie┼╝ak z terminem na 19 czerwca. ┬áJestem p├│ki co przera┼╝ona bo jeszcze nie wiem co mnie czeka. Niby ju┼╝ chcieli┼Ťmy bobika, ┬áale jako┼Ť za szybko si─Ö to uda┼éo i nie zd─ů┼╝y┼éam si─Ö chyba oswoi─ç z t─ů my┼Ťl─ů do ko┼äca. Jeszcze ci─Ö┼╝ko mi m├│wi─ç o niesko┼äczonej rado┼Ťci,┬ámimo ze czytam pilnie i codziennie co tam nowego kijance przybywa:) ┬áten┬ápierwszy trymestr znosz─Ö tez kiepsko, ma┼éo co jem i ju┼╝ schud┼éam 2 kilo... a z pe┼énej energii ┼╝yciowej kobitki, zamieni┼éam si─Ö w ┼Ťpiocha kanapowca...ale trzymam si─Ö tej┬ámy┼Ťli ze jeszcze miesi─ůc, tak?:D i b─Öd─Ö jak kr├│liczek z Duracell ­čśä┬á tez ten stan pandemii, braku rozrywek, listopadowych ciemno┼Ťci... wp┼éywaj─ů na mnie mega depresyjnie. Mam nadzieje ze u Was humorki lepsze:) ┬áza tydzie┼ä drugie usg! Szkoda ze bez drugiej po┼é├│wki, kt├│ra p├│ki co tylko patrzy na le┼╝─ůce bezw┼éadnie┬ázw┼éoki i chyba troch─Ö za to jeszcze nie lubi bobika ┬á­čśä┬ámam nadzieje ze p├│┼║niej ich relacje b─Öd─ů lepsze ­čśä┬á

Dobrze ze pracuje na HO to robi─Ö sobie przyzwolenia na kr├│tkie drzemeczki ­čśä

pozdrowionka i moc z Wami:)

Odno┼Ťnik do komentarza

Witam ;) mam termin na 5/06 . Juz po dw├│ch wizytach u lekarza ... Oko┼éo 11-12 tydzie┼ä :) to moja druga ci─ů┼╝a , po 10 latach przerwy i chyba dlatego si─Ö tak stresuje wszystkim wko┼éo... Za par─Ö dni mam USG i chyba tym stresuje si─Ö najbardziej :) mdlosci nie mia┼éam raczej ci─ůgle bym spala o ka┼╝dej porze dnia za to w nocy siedz─Ö d┼éu┼╝ej ... Pozdrawiam wszystkie czerwcowki┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

Cze┼Ť─ç ­čÖé Jestem nowa, to moja pierwsza ci─ů┼╝a, obecnie po┼éowa 8tyg, termin na 22- 25.06 :) tydzie┼ä temu na USG zobaczy┼éam bij─ůce serce, lekka ulga ale i tak w napi─Öciu czekam na koniec I trymestru, troch─Ö dopad┼é mnie stres ­čśť Postanowi┼éam do Was do┼é─ůczy─ç, ┼╝eby cho─ç troch─Ö si─Ö uspokoi─ç i zaj─ů─ç my┼Ťli czym┼Ť pozytywnym ­čÖé

Z objaw├│w doskwiera mi wra┼╝liwo┼Ť─ç piersi, md┼éo┼Ťci, g┼é├│d i jednoczesny jad┼éowstr─Öt, wra┼╝liwo┼Ť─ç na zapachy i zm─Öczenie, chocia┼╝ niekt├│re z objaw├│w lekko ust─Öpuj─ů od paru dni, mam nadziej─Ö ┼╝e to nie zwiastuje nic z┼éego ­čśë

Pozdrawiam Was wszystkie i ┼╝ycz─Ö zdr├│wka ­čÖé

Odno┼Ťnik do komentarza

Czesc dziewczyny,┬á mo┼╝na do was do┼é─ůczy─ç? Termin mamy na 5 czerwca ­čÖé jest to w sumie moja druga ci─ů┼╝a.┬á Pierwsz─ů stracili┼Ťmy w styczniu w 7 tyg ­čÖü ale wierz─Ö ┼╝e teraz b─Ödzie wszystko dobrze tym bardziej ┼╝e 4 tego listopada na wizycie widzia┼éam jak moje 3 centymetrowe szcz─Ö┼Ťcie szaleje w brzuszku ­čÖé

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia

Dziewczyny macie ju┼╝ um├│wione prenatalne mi─Ödzy 11 aa14 tyg? M├│j lekarz nie wykonuje wi─Öc ja zapisa┼éam si─Ö do mojego poprzedniego lekarza kt├│ry prowadzi┼é mog─ů pierwsz─ů ci─ů┼╝─Ö. Zastanawiam si─Ö czy nie przepisa─ç si─Ö do niego ...z tym ┼╝e b─Öd─Ö musia┼éa doje┼╝d┼╝a─ç na badania do innego miasta

┬áJak to jest p├│┼║niej z za┼Ťwiadczeniem o ci─ů┼╝y jak zmienia si─Ö lekarza? Mo┼╝e wypisa─ç ten u kt├│rego rozpoczyna┼éo si─Ö ci─ů┼╝─Ö czy ten kt├│ry prowadzi┼é j─ů do ko┼äca ?

Odno┼Ťnik do komentarza

Cze┼Ť─ç wszystkim nowym ­čÖé

Gratuluj─Ö ci─ů┼╝ ­čÖé

Kurcz─Ö, wszystkie m├│wicie o prenatalnych a mi po ostatniej wizycie pod koniec pa┼║dziernika uda┼éo si─Ö um├│wi─ç dopiero na 24 listopada (bo nic si─Ö nie dzieje :D) i dopiero wtedy si─Ö co┼Ť nowego dowiem, do tej pory zrobi┼éam tylko podstawowe badania, kt├│re konsultowa┼éam z lekarzem telefonicznie tylko...┬á

My┼Ťlicie ┼╝e tego 24 listopada jak lekarz skieruje mnie na prenatalne to wystarczy? Czy szuka─ç terminu u kogo┼Ť innego?┬á

W sumie i tak chcia┼éam dodatkowo p├│j┼Ť─ç do lekarza, kt├│rego znam z oddzia┼éu, bo m├│j nie pracuje w szpitalu, aczkolwiek my┼Ťla┼éam ┼╝e mo┼╝e gdzie┼Ť w drugim trymestrze mu si─Ö poka┼╝─Ö mo┼╝e, albo w og├│le gdzie┼Ť dalej...┬á

Edytowane przez Juka92
Odno┼Ťnik do komentarza

Już nie mogę zedytować poprzedniego postu... 

Na przek├│r w pi─ůtek 13 mam szcz─Ö┼Ťcie - uda┼éo mi si─Ö przesun─ů─ç wizyt─Ö na 19 listopada, zawsze to par─Ö dni wcze┼Ťniej ­čÖé a ten nieca┼éy tydzie┼ä czekania to ju┼╝ prze┼╝yj─Ö ­čÖé

Odno┼Ťnik do komentarza

43 minuty temu, Juka92 napisał:

Już nie mogę zedytować poprzedniego postu... 

Na przek├│r w pi─ůtek 13 mam szcz─Ö┼Ťcie - uda┼éo mi si─Ö przesun─ů─ç wizyt─Ö na 19 listopada, zawsze to par─Ö dni wcze┼Ťniej ­čÖé a ten nieca┼éy tydzie┼ä czekania to ju┼╝ prze┼╝yj─Ö ­čÖé

Nie dziwi─Ö Ci si─Ö bo ja w sumie od pocz─ůtku jestem na l4 i m├│j czas teraz licz─Ö od wizyty do wizyty ­čÖé nie mog─Ö si─Ö doczeka─ç ┼╝eby zobaczy─ç czy z moim dzidziusiem wszystko dobrze ­čÖé

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia
5 godzin temu, Mirela2021 napisał:

@Paula22  ja mam prenatalne 23 listopada już się nie mogę doczekać.  A z lekarzem nie pomogę bo ja chodzę prywatnie i mój gin akurat je wykonuje . 

No w┼éa┼Ťnie ja te┼╝ chodz─Ö prywatnie teraz ale i nowy te┼╝ prywatne przyjmuj─Ö. U nas w poradni dla kobiet na NFZ przyjmuje jeden lekarz ko┼éo 70 i do niego nie p├│jd─Ö ...

Odno┼Ťnik do komentarza

3 godziny temu, Katarzynaa napisał:

Ja już we wtorek pierwsze prenatalne... 

Stres jest

Ja mam 23go wi─Öc jeszcze troch─Ö ponad tydzie┼ä ale te┼╝ ju┼╝ my┼Ťl─Ö czy wszystko b─Ödzie dobrze. Daj zna─ç koniecznie jak b─Ödziesz ju┼╝ po ­čÖé

Odno┼Ťnik do komentarza

Ja mam prenatalne 4.12 ­čÖé┬ámam nadzieje ┼╝e wszystko b─Ödzie dobrze, nie mo┼╝e by─ç inaczej. My┼Ťlcie pozytywnie. Do tych co czekaj─ů czy lekarz skieruje itp. Ja nigdy nie czeka┼éam raczej umawiam si─Ö u specjalisty kt├│ry to badanie przeprowadza i potem m├│wi─Ö swojemu prowadz─ůcemu ┼╝eby da┼é mi skierowanie. Wole dmucha─ç na zimno i nie robi─ç nic na ostatnia chwil─Ö.

Odno┼Ťnik do komentarza

W dniu 8.11.2020 o 22:48, Mamacita87 napisał:

Trzymam kciuki za wizyt─Ö i napisz prosz─Ö co nowego !!:)

mnie od kilku dni m─Öcz─ů md┼éo┼Ťci, wola┼éabym ju┼╝ zwymiotowa─ç cokolwiek ni┼╝ chodzi─ç jak zbity pies ciagle jakby na kacu...wiem dziwne por├│wnanie ale tak w┼éa┼Ťnie tym razem przechodz─Ö pierwszy trymestr. Generalnie pierwsza ci─ů┼╝a by┼éa wychuchana, druga jednak jest inna i teraz wiem o co innym mamom chodzi kt├│re w┼éa┼Ťnie w ten spos├│b opisuj─ů druga czy kolejna ci─ů┼╝e :).┬á

Napiszcie co tam u Was kiedy macie wizyty? Jak si─Ö czujecie? Macie ju┼╝ prenatalne ? Ja um├│wi┼éam si─Ö na 11.12 mam nadzieje ze b─Ödzie je mo┼╝na przeprowadzi─ç pomimo tych obostrze┼ä i tego co si─Ö dzieje w kraju...­čÖł

To wcale nie jest dziwne por├│wnanie. Wyj─Ö┼éa┼Ť z ust to co mnie teraz w 10 tygodniu spotyka. Czuj─Ö si─Ö skacowana. Md┼éo┼Ťci niewielkie, ale sta┼ée i odbieraj─ůce apetyt. Nie wiem na co mam ochot─Ö, a jak wiem to po kilku k─Ösach trac─Ö rado┼Ť─ç i jem beznami─Ötnie. Staram si─Ö te┼╝ wi─Öcej pi─ç, bo ostatnio nieco zaniedbuj─Ö.┬á

Ostatni─ů wizyt─Ö mia┼éam w 8 tyg. Lekarz informowa┼é o opcjach bada┼ä prenatalnych, m├│wi┼é, ┼╝eby przemy┼Ťle─ç... Wi─Öc zak┼éadam, ┼╝e teraz ju┼╝ b─Ödziemy si─Ö umawia─ç.

Przez to, ┼╝e mam za sob─ů strat─Ö to teraz dr┼╝─Ö, ale staram si─Ö nie nastawia─ç negatywnie. Chcia┼éabym ju┼╝ m├│c si─Ö pochwali─ç rodzinie, ale czekam do odpowiedniej chwili, gdy b─Öd─Ö bardziej pewna, ┼╝e jest ok. ­čÖé

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia
1 godzinę temu, Klaudiuszka4 napisał:

To wcale nie jest dziwne por├│wnanie. Wyj─Ö┼éa┼Ť z ust to co mnie teraz w 10 tygodniu spotyka. Czuj─Ö si─Ö skacowana. Md┼éo┼Ťci niewielkie, ale sta┼ée i odbieraj─ůce apetyt. Nie wiem na co mam ochot─Ö, a jak wiem to po kilku k─Ösach trac─Ö rado┼Ť─ç i jem beznami─Ötnie. Staram si─Ö te┼╝ wi─Öcej pi─ç, bo ostatnio nieco zaniedbuj─Ö.┬á

Ostatni─ů wizyt─Ö mia┼éam w 8 tyg. Lekarz informowa┼é o opcjach bada┼ä prenatalnych, m├│wi┼é, ┼╝eby przemy┼Ťle─ç... Wi─Öc zak┼éadam, ┼╝e teraz ju┼╝ b─Ödziemy si─Ö umawia─ç.

Przez to, ┼╝e mam za sob─ů strat─Ö to teraz dr┼╝─Ö, ale staram si─Ö nie nastawia─ç negatywnie. Chcia┼éabym ju┼╝ m├│c si─Ö pochwali─ç rodzinie, ale czekam do odpowiedniej chwili, gdy b─Öd─Ö bardziej pewna, ┼╝e jest ok. ­čÖé

Mam t─ů sam─ů obaw─Ö . Czekam a┼╝ wszystko si─Ö uspokoi a krwiak si─Ö wch┼éonie. Je┼Ťli prenatalne wyjd─ů w porz─ůdku to na mikolaja powiem mojej rodzinie.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...