Skocz do zawarto┼Ťci

Czerwc├│wki 2021­čĄ░ | Forum o ci─ů┼╝y

Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, paula22 napisał:

Mam t─ů sam─ů obaw─Ö . Czekam a┼╝ wszystko si─Ö uspokoi a krwiak si─Ö wch┼éonie. Je┼Ťli prenatalne wyjd─ů w porz─ůdku to na mikolaja powiem mojej rodzinie.┬á

U nas taki sam plan. Trzeba by─ç dobrej my┼Ťli i o siebie dba─ç, nic wi─Öcej nie mo┼╝emy zrobi─ç. ­čśë

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

• Mamusia
4 minuty temu, Klaudiuszka4 napisał:

U nas taki sam plan. Trzeba by─ç dobrej my┼Ťli i o siebie dba─ç, nic wi─Öcej nie mo┼╝emy zrobi─ç. ­čśë

No tak. Wi─Öc le┼╝─Ö bo widz─Ö ┼╝e to pomaga i wtedy nie plamie. Chocia┼╝ kto┼Ť m├│g┼éby powiedzie─ç ┼╝e panikuje bo kilka razy mia┼éam na papierze par─Ö kropek ale widz─Ö ┼╝e jak wstaje na d┼éu┼╝sz─ů chwil─Ö to sytuacja si─Ö powtarza wi─Öc wol─Ö le┼╝e─ç. Wcze┼Ťniejsz─ů ci─ů┼╝─Ö 5 lat temu poroni┼éam w 10 tygodniu przyczyn ┼╝adnych nie znale┼║li ...a wszystko by┼éo super a teraz od pocz─ůtku ci─ů┼╝a na podtrzymaniu ale mam nadziej─Ö ┼╝e przetrwam i skaczy si─Ö si─Ö szcz─Ö┼Ťliwym rozwi─ůzaniem

Odno┼Ťnik do komentarza

14 minut temu, paula22 napisał:

No tak. Wi─Öc le┼╝─Ö bo widz─Ö ┼╝e to pomaga i wtedy nie plamie. Chocia┼╝ kto┼Ť m├│g┼éby powiedzie─ç ┼╝e panikuje bo kilka razy mia┼éam na papierze par─Ö kropek ale widz─Ö ┼╝e jak wstaje na d┼éu┼╝sz─ů chwil─Ö to sytuacja si─Ö powtarza wi─Öc wol─Ö le┼╝e─ç. Wcze┼Ťniejsz─ů ci─ů┼╝─Ö 5 lat temu poroni┼éam w 10 tygodniu przyczyn ┼╝adnych nie znale┼║li ...a wszystko by┼éo super a teraz od pocz─ůtku ci─ů┼╝a na podtrzymaniu ale mam nadziej─Ö ┼╝e przetrwam i skaczy si─Ö si─Ö szcz─Ö┼Ťliwym rozwi─ůzaniem

Le┼╝ i nie patrz na innych. ­čÖé Ja w pierwszej ci─ů┼╝y strasznie plami┼éam, okropnie. Ale lekarz m├│wi┼é, ┼╝e to si─Ö zdarza I ┼╝e b─Ödziemy to obserwowa─ç. Du┼╝o le┼╝a┼éam, nie d┼║wiga┼éam... Byli┼Ťmy u rodzic├│w na herbatce jak zauwa┼╝y┼éam w toalecie sk─ůpe krwawienie... Pobyt w szpitalu z zagro┼╝on─ů ci─ů┼╝─ů, zwolnienie ju┼╝ do ko┼äca, ale mam 7 letni─ů c├│rk─Ö, wi─Öc jest dobrze. I u Ciebie te┼╝ tak b─Ödzie. Ôś║´ŞĆ

Drug─ů ci─ů┼╝─Ö te┼╝ straci┼éam w 10 tyg bez przyczyny, chocia┼╝ pono─ç obumar┼éa ju┼╝ w 6 tyg. A lekarz w 8 tyg nic nie widzia┼é. ­čśö

Teraz b─Öd─ůc w 10 tyg si─Ö boj─Ö. To taka granica, kt├│r─ů teraz chcia┼éabym przeskoczy─ç.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia
10 godzin temu, Klaudiuszka4 napisał:

Le┼╝ i nie patrz na innych. ­čÖé Ja w pierwszej ci─ů┼╝y strasznie plami┼éam, okropnie. Ale lekarz m├│wi┼é, ┼╝e to si─Ö zdarza I ┼╝e b─Ödziemy to obserwowa─ç. Du┼╝o le┼╝a┼éam, nie d┼║wiga┼éam... Byli┼Ťmy u rodzic├│w na herbatce jak zauwa┼╝y┼éam w toalecie sk─ůpe krwawienie... Pobyt w szpitalu z zagro┼╝on─ů ci─ů┼╝─ů, zwolnienie ju┼╝ do ko┼äca, ale mam 7 letni─ů c├│rk─Ö, wi─Öc jest dobrze. I u Ciebie te┼╝ tak b─Ödzie. Ôś║´ŞĆ

Drug─ů ci─ů┼╝─Ö te┼╝ straci┼éam w 10 tyg bez przyczyny, chocia┼╝ pono─ç obumar┼éa ju┼╝ w 6 tyg. A lekarz w 8 tyg nic nie widzia┼é. ­čśö

Teraz b─Öd─ůc w 10 tyg si─Ö boj─Ö. To taka granica, kt├│r─ů teraz chcia┼éabym przeskoczy─ç.┬á

Ja b─Öd─Ö jednak troszk─Ö spokojniejsza ko┼éo 13 tygodnia. A ┼╝e nie jestem ju┼╝ pierwszej m┼éodo┼Ťci bo mam 33 lata a bardzo bym chcia┼éa mie─ç jeszcze jedno dziecko.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

Hej, nie chce zapeszac ale chyba mi z┼ée samopoczucie przechodzi. Nie jest jeszcze normalnie ale jest du┼╝o lepiej. Rzadko kiedy mam ju┼╝ skr─Öt ┼╝o┼é─ůdka a to mnie dobija┼éo. Z rana jest mi nadal s┼éabo, szybko si─Ö m─Öcz─Ö.┬á Jestem w 10 tyg i zaczynam wierzy─ç, ┼╝e po I trymestrze wr├│c─Ö do normalno┼Ťci Ôś║´ŞĆ

@Kara┬áwitam w klubie, mnie te┼╝ jako┼Ť ta ci─ů┼╝a nie zach─Öca do rado┼Ťci, mo┼╝e z czasem si─Ö to zmieni. Obstawiam, ┼╝e jak zniknie z┼ée samopoczucie i b─Ödziemy czu┼éy ruchy dziecka to si─Ö wszystko zmieni­čśĆ

Witam pozosta┼ée przysz┼ée mamu┼Ťki ­čśŹ

Lec─Ö przygotowywa─ç obiad, wymy┼Ťli┼éam dzi┼Ť pizz─Ö, mam nadziej─Ö, ┼╝e ┼╝o┼é─ůdek przyjmie. Od sze┼Ťciu tygodni nie jad┼éam cebuli przez wzd─Öcia, mo┼╝e teraz si─Ö uda ­čśÄ

Odno┼Ťnik do komentarza

Cze┼Ť─ç dziewczyny. Dawno si─Ö nie odzywa┼éam. U nas idzie ju┼╝ 10 tydzie┼ä. Na razie wszystko jest ok. Podobnie jak wy stresuj─Ö si─Ö badaniami prenatalnymi. Czekaj─ů mnie 24 listopada. Na razie o ci─ů┼╝y poinformowa┼éam tylko najbli┼╝szych- rodzic├│w i dzieci.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

3 godziny temu, paula22 napisał:

Ja co prawda mam wizyt─Ö za tydzie┼ä ale ide na badanie dzi┼Ť bo kiepsko si─Ö czuje . Brzuch mnie bola┼é i zn├│w plamilam ­čśöMam nadziej─Ö ┼╝e wszystko b─Ödzie w porz─ůdku. Wol─Ö to ni┼╝ martwi─ç si─Ö nast─Öpny tydzie┼ä

I jak wszystko w porz─ůdku. ? Ja mam nadziej─Ö ┼╝e stres mnie przed jutrem nie zje ­čś×

Odno┼Ťnik do komentarza

3 godziny temu, paula22 napisał:

Ja co prawda mam wizyt─Ö za tydzie┼ä ale ide na badanie dzi┼Ť bo kiepsko si─Ö czuje . Brzuch mnie bola┼é i zn├│w plamilam ­čśöMam nadziej─Ö ┼╝e wszystko b─Ödzie w porz─ůdku. Wol─Ö to ni┼╝ martwi─ç si─Ö nast─Öpny tydzie┼ä

Trzymam kciuki, b─Ödzie dobrze. ­čÖé

Ja na wizytę idę jutro. Prenatalne jeszcze nie umówione. Jestem w 10 tyg. 

Stresuj─Ö si─Ö ju┼╝, ale chcia┼éabym na razie tylko jutro us┼éysze─ç, ┼╝e wszystko jest ok. ­čśö

Odno┼Ťnik do komentarza

Godzinę temu, Kasia278 napisał:

Ja te┼╝ si─Ö zawsze strasznie stresuj─Ö przed wizyt─ů :/. W ┼Ťrod─Ö id─Ö do nowej lekarki, mam nadziej─Ö, ┼╝e b─Ödzie si─Ö da┼éo z ni─ů dogada─ç i us┼éysz─Ö same dobre wiadomo┼Ťci ­čśë┬á

B─ůd┼║my dobrej my┼Ťli ­čÖé B─Ödzie dobrze...┬á

Ja dzi┼Ť zacz─Ö┼éam panikowa─ç, ┼╝e objawy mi ust─ůpi┼éy, piersi nie bol─ů...┬á

A nie-stety md┼éo┼Ťci, zgag─Ö mam tak subtelne, ┼╝e niemal nie uci─ů┼╝liwe. I w sumie tylko zm─Öczenie i wzd─Öcie nie ust─Öpuje, apetytu nadal te┼╝ brak. Za to dzi┼Ť jak nakr─Öcona atakowa┼éam s┼éodycze.

I potem pomy┼Ťla┼éam: "dziewczyno, wy┼é─ůcz my┼Ťlenie". Za du┼╝o my┼Ťli=Za du┼╝o nerw├│w. A nie o to chodzi. ­čśë Wierz─Ö, ┼╝e ju┼╝ niebawem ka┼╝da z nas b─Ödzie na dalszym etapie nieco spokojniej obserwowa┼éa aktywno┼Ť─ç maluszk├│w.┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia
12 godzin temu, Justi89 napisał:

I jak wszystko w porz─ůdku. ? Ja mam nadziej─Ö ┼╝e stres mnie przed jutrem nie zje ­čś×

A jak u ciebie ?

Na szcz─Ö┼Ťcie wszystko dobrze ­čśÇLekarzowi powiedzia┼éam ┼╝e po tych 9 mc nie b─Ödzie ju┼╝ m├│g┼é na mnie patrze─ç ­čśé­čśéKrwiaka ju┼╝ nie by┼éo wida─ç plamienia prawdopodobnie od tego ┼╝e si─Ö oczyszcza┼é i sp┼éyn─ů┼é . Za to dosta┼éam dodatkowo duph.. 3 X1 i lute tak samo . Jak mi si─Ö uda zaraz dodam zdj─Öcie . Dzi┼Ť mamy 10 tydzie┼ä i 5 dzie┼ä a 27 pa┼║dziernika USG prenatalne

Odno┼Ťnik do komentarza

Ja ju┼╝ dzisiaj po wizycie :) wg lekarza jest to 12 tydzie┼ä a wg USG wysz┼éo nam 10 tydzie┼ä i 4 dzie┼ä. Na dzie┼ä dzisiejszy wszystko jest w porz─ůdku , r─Öce n├│┼╝ki s─ů , serduszko bije, m├│zg ok , ko┼Ť─ç nosowa jest , przyziernosc karku 0.5mm ... Ale dzidzius malutki 3.5cm wi─Öc my┼Ťl─Ö ┼╝e p├│jd─Ö jeszcze prywatnie za 3-4 tygodnie na dok┼éadne USG tak dla pewno┼Ťci :) na razie troch─Ö mnie uspokoili ­čĺĽ

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia
37 minut temu, Justi89 napisał:

Ja ju┼╝ dzisiaj po wizycie :) wg lekarza jest to 12 tydzie┼ä a wg USG wysz┼éo nam 10 tydzie┼ä i 4 dzie┼ä. Na dzie┼ä dzisiejszy wszystko jest w porz─ůdku , r─Öce n├│┼╝ki s─ů , serduszko bije, m├│zg ok , ko┼Ť─ç nosowa jest , przyziernosc karku 0.5mm ... Ale dzidzius malutki 3.5cm wi─Öc my┼Ťl─Ö ┼╝e p├│jd─Ö jeszcze prywatnie za 3-4 tygodnie na dok┼éadne USG tak dla pewno┼Ťci :) na razie troch─Ö mnie uspokoili ­čĺĽ

Kochana ja mia┼éam wczoraj USG 10 tyg 4 dni dzidziu┼Ť mia┼é 3,2 cm lekarz m├│wi┼é ┼╝e wszystko w porz─ůdku. Ja USG genetyczne b─Öd─Ö mia┼éa za 9 dni wi─Öc ko┼éo 12 tyg to b─Ödzie wi─Ökszy . Mi wcze┼Ťniej te┼╝ wychodzi┼éo 2 tyg tygodnie┬á r├│┼╝nicy mi─Ödzy USG a on a teraz ju┼╝ si─Ö wyrownalo bo wed┼éug USG 10 i 1 a ostatnia miesi─ůczka 10 i 4 . Wi─Öc spokojnie wszystko b─Ödzie dobrze.┬á

• Dzi─Öki! 1
Odno┼Ťnik do komentarza

Ju┼╝ po prenatalnych. @Justi89┬ádobrze rozumiem, ┼╝e dw├│ch lekarzy r├│┼╝nie okre┼Ťli┼éo wiek male┼ästwa?

Mi jako┼Ť chyba tak samo wyliczaj─ů. To rzeczywi┼Ťcie okruszek przy moim 5,6cm. Na zdj─Öciu mam 12w 1d. I jako┼Ť tak mi si─Ö wydaje ┼╝e lekarz tak samo oblicza┼é... Nie wiem niby si─Ö przejmuje ale czasem jak kto┼Ť si─Ö mnie zapyta kt├│ry to tydzien to mam jedna wielk─ů pustk─Ö w g┼éowie

Odno┼Ťnik do komentarza

1 minutę temu, Katarzynaa napisał:

Ju┼╝ po prenatalnych. @Justi89┬ádobrze rozumiem, ┼╝e dw├│ch lekarzy r├│┼╝nie okre┼Ťli┼éo wiek male┼ästwa?

Mi jako┼Ť chyba tak samo wyliczaj─ů. To rzeczywi┼Ťcie okruszek przy moim 5,6cm. Na zdj─Öciu mam 12w 1d. I jako┼Ť tak mi si─Ö wydaje ┼╝e lekarz tak samo oblicza┼é... Nie wiem niby si─Ö przejmuje ale czasem jak kto┼Ť si─Ö mnie zapyta kt├│ry to tydzien to mam jedna wielk─ů pustk─Ö w g┼éowie

M├│j ginekolog wed┼éug om wyliczy┼é mi 12 tydzie┼ä a dzi┼Ť na USG inna lekarka wykonywa┼éa powiedzia┼éa ┼╝e wg miary wychodzi jej 10 tydzie┼ä i 4 dzie┼ä :) a juz my┼Ťla┼éam ┼╝e wi─Öksze ryzyko mam za sob─ů ­čĺĽ

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia
51 minut temu, Katarzynaa napisał:

Mialam identyczne ale ka┼╝da ma r├│┼╝nej┬á d┼éugo┼Ťci cykle a lekarze zazwyczaj wyliczaj─ů z 29 dni cyklu­čśĆ Ja na szcz─Ö┼Ťcie wiedzia┼éam kiedy zasz┼éam w ci─ů┼╝─Ö dok┼éadnie wi─Öc si─Ö nie martwi┼éam bo cykle mia┼éam r├│┼╝ne┬á a┬á p├│┼║niej wszystko si─Ö wyrownalo. To rzeczywi┼Ťcie m├│j te┼╝ okruszek bo ,3,2 cm ale do genetycznego jeszcze mam chwil─Ö wi─Öc uro┼Ťniemy jeszcze.

• Lubi─Ö to! 1
Odno┼Ťnik do komentarza

M├│j na ostatniej wizycie (9+3) mia┼é 3 cm, na wydruku USG pisa┼éo, ┼╝e przewidywana data na 3czerwca ale lekarz┬á powiedzia┼é, ┼╝e termin si─Ö zgadza. Pierwszy termin wyznaczono mi na 12 czerwca. Wydaje mi si─Ö, ┼╝e maluchy teraz r├│┼╝nie rosn─ů i jakie┼Ť wiarygodniejsze daty poznamy na po┼é├│wkowych?┬á

B├│l piersi mi ust─ůpi┼é i mam g┼éupie my┼Ťli ju┼╝.. ale wizyta w poniedzia┼éek ­čśĆ

• Lubi─Ö to! 1
Odno┼Ťnik do komentarza

Ja by┼éam wczoraj. Serduszko bije, objaw├│w u mnie ┼╝adnych opr├│cz zm─Öczenia i senno┼Ťci... Piersi ci─Ö┼╝kie ju┼╝ tylko wieczorem po zdj─Öciu biustonosza i to te┼╝ nie zawsze.

Wed┼éug terminu miesi─ůczki 10 tydz. 5 dni, wed┼éug usg 9 tydz. 5 dni. Ale to mo┼╝liwe, bo wed┼éug obserwacji owu mia┼éam p├│┼║niej. D┼éugo┼Ť─ç 2.9 cm. ­čśŹ

Na prenatalne mam umówić się za 3 tyg, więc w okolicy Mikołajek. Szukam lekarza, bo mój robi tylko usg. 

To b─Ödzie najd┼éu┼╝sze 3 tyg, co┼Ť tak czuj─Ö. ­čÖł­čśë

Edytowane przez Klaudiuszka4
  • Lubi─Ö to! 1
Odno┼Ťnik do komentarza

Mam nadziej─Ö, ┼╝e zdj─Öcie tego ma┼éego cz┼éowieka Wam wszystko wynagrodzi ­čÖé

Bo to jest dziwne, ┼╝e my si─Ö jeszcze nie zmieniamy a tam siedzi ma┼éy cz┼éowiek, kt├│ry pono─ç ju┼╝ nawet si─Ö u┼Ťmiecha!┬á

P.S. Ja stresowa┼éam si─Ö tym przykazaniem ┼╝e p─Öcherz ma by─ç pe┼éen. Aktualnie mam antybiotyk na zapalenie p─Öcherza wi─Öc ci─Özko mi okre┼Ťli─ç bo wydaje mi si─Ö, ┼╝e ci─ůgle jest pe┼ény.┬á

Ogólnie był na pół pełny i było wszystko elegancko widać. (Mam 170cm i 65 kg)

Odno┼Ťnik do komentarza

• Mamusia
1 godzinę temu, Katarzynaa napisał:

Mam nadziej─Ö, ┼╝e zdj─Öcie tego ma┼éego cz┼éowieka Wam wszystko wynagrodzi ­čÖé

Bo to jest dziwne, ┼╝e my si─Ö jeszcze nie zmieniamy a tam siedzi ma┼éy cz┼éowiek, kt├│ry pono─ç ju┼╝ nawet si─Ö u┼Ťmiecha!┬á

P.S. Ja stresowa┼éam si─Ö tym przykazaniem ┼╝e p─Öcherz ma by─ç pe┼éen. Aktualnie mam antybiotyk na zapalenie p─Öcherza wi─Öc ci─Özko mi okre┼Ťli─ç bo wydaje mi si─Ö, ┼╝e ci─ůgle jest pe┼ény.┬á

Ogólnie był na pół pełny i było wszystko elegancko widać. (Mam 170cm i 65 kg)

A nie na by─ç p─Öcherz w┼éa┼Ťnie pusty ? Ja na wag─Ö nie staje ­čśé­čśéMo┼╝e si─Ö wkr├│tce zdecyduje .┬á

Odno┼Ťnik do komentarza

Cze┼Ť─ç dziewczyny, dawno si─Ö nie odzywa┼éam. Chyba mocno si─Ö stresowa┼éam USG genetycznym. Na szcz─Ö┼Ťcie wszystko w porz─ůdku ­čśŚ­čśŚ. Dzidzia bardzo ruchliwa, ma ju┼╝ 5,8 cm! Wg ostatniej miesi─ůczki 12+1 dzie┼ä ci─ů┼╝y, a wg USG 12+2 wi─Öc, niewielka r├│┼╝nica.

A jak Wasze samopoczucie? 

Odno┼Ťnik do komentarza

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...