Skocz do zawarto艣ci

Czerwc贸wki 2021馃ぐ | Forum o ci膮偶y


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

Ja te偶 s艂ysza艂am, 偶e co艣 w p臋cherzu niech lepiej jest, nie koniecznie pe艂ny ale 偶eby nie by艂 pusty. Ale z jedzeniem pierwsze s艂ysz臋, fajnie si臋 dowiedzie膰 czego艣 nowego 馃槏

@Lilla聽czuje si臋 od 8dni dobrze, nie idealnie ale tryskam energi膮, nawet rodzinka m贸wi, 偶e super wygl膮dam bo ostatnio jak mnie widzieli to by艂am tak blada, "prawie sina" 馃槸

Jutro c贸r臋 zawo偶臋 do przedszkola i bior臋 si臋 za swoje lekcje, a nie chce mi si臋 okrutnie. On-line jednak nie dla mnie 馃槖 ,motywacji brak

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Kociara聽to 艣wietnie, 偶e si臋 lepiej czujesz! A jak Twoje wyniki hemoglobiny? Blado艣膰 kojarzy mi si臋 z niedokrwisto艣cia. Ja sama mam dosy膰 niski poziom - 11,0 ale lekarz prowadz膮cy nieszcz贸lnie si臋 tym przejmuje.

Podziwiam Ci臋, 偶e b臋dziesz siada膰 do swoich lekcji, bo ja ci膮gle mam taki spadek energii, 偶e w pracy dzia艂am na zwolnionych obrotach, a jak wracam do domu to tylko spanie.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@PAULA 22聽syn te偶 ma on-line 馃うcho膰 w tym roku w 80% sam ogarnia (5klasa) wiosn膮 by艂a masakra. Teraz ja si臋 nie nakr臋cam a偶 tak. Cho膰 stres jest bo angielski j niemiecki musz臋 ogarnia膰 dla znajomej, kt贸rej syn nie daje rady... A trzeba sobie pomaga膰.

Ja mam weekendowa szko艂臋, zapisa艂am si臋 bo chcia艂am co艣 dla siebie zrobi膰, nie planowa艂am ci膮偶y 馃槄 ale z najwa偶niejszej lekcji facet nic nie wysy艂a, 偶adnych temat贸w a egzaminy w grudniu 馃し staram si臋 bra膰 wszystko na spokojnie.

@Lilla聽o wynikach dowiem si臋 w poniedzia艂ek. W diagnostyce jako艣 dziwnie jest, jak prywatne badania to masz wgl膮d przez internet, jak na NFZ to wyniki lec膮 do lekarza. Wydaje mi si臋, 偶e m贸j wygl膮d by艂 taki przez fatalne samopoczucie aczkolwiek mo偶e i wyniki z艂e

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia

@Kociara moj te偶 5 klasa i sam wszystko ogarnia . Bardziej mi chodzi o sytuacj臋 na kt贸re dzieci nie maj膮 wp艂ywu 馃槒Wszystkiego pilnuje sam . Chocia偶 pierwsze sprawdziany on-line by艂y dla niego bardziej stresuj膮ce ni偶 te w klasie. Ja chodz臋 do lekarza prywatnie ale badania robi臋 na NFZ bo lekarz puszcza do po艂o偶nej skierowanie i u niej w poradni odbieram 馃槒

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Katarzynaa聽jednak wola艂abym mie膰 wgl膮d, zawsze mog艂abym zrobi膰 badanie ponownie, np przy niepewnym wyniku moczu czy glukozy 馃槈 a tak jak b臋dzie co艣 nie tak to kieruj膮 na krzywa cukrow膮 馃ぎ馃槄

@paula22聽no sprawdziany on-line strasznie stresujace, najbardziej te pierwsze bo niekt贸rzy nauczyciele nie zostali dobrze przeszkoleni i wysy艂ali prac臋 bez mo偶liwo艣ci edycji albo z pustymi miejscami gdzie powinny by膰 istotne dane 馃うnerwy dziecka, miliony telefon贸w matek czy kto艣 wie o co chodzi. Teraz tylko jedna mamy tak膮 pani膮 co nie idzie jej nic wyt艂umaczy膰.聽

Ja swoje zadanie zrobi艂am, teraz musz臋 czeka膰 na wolnego laptopa 偶eby zeskanowa膰.聽

Jad臋 dzi艣 w ko艅cu do fryzjera 馃槏 jestem przeszcz臋艣liwa

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
2 godziny temu, Katarzynaa napisa艂:

@Kociara聽ciesz si臋 偶e nie dostajesz wynik贸w. Ja swoich prywatnie nawet nie odbieram dopiero przed wizyt膮.聽

Kobiety w ci膮偶y maj膮 inne wytyczne A Google ma wiele dziwnych diagnoz ktore potrafi膮 zdolowac聽

Ja te偶 zawsze stawiam sobie wiele diagnoz 馃檮

@Kociara聽w艂a艣nie o takie panie mi chodzi聽 zero porozumienia . S膮 te偶 wspania艂e panie kt贸re pomagaj膮 dzieciom 偶eby same za艂o偶y艂y sobie konta imienne i tam robi膮 testy. Co do fryzjera to super ja dopiero mam na grudzie艅 bo by艂am na koniec pa藕dziernika. Informujesz pani膮 fryzjerk臋 o ci膮偶y i doborze farby ? Fryzjerka do kt贸rej chodz臋 do salonu to moja kole偶anka wi臋c聽 jej powiedzia艂am i robi艂a mi inna farba ni偶 zawsze . Farb膮 dla alergik贸w i ona nie ma takiego ci臋偶kiego zapachu.聽

U mnie pogoda kiepska pada od rana .

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

W dniu 9.11.2020 o 08:09, Lunka napisa艂:

Ja te偶 mam dzisiaj wizyt臋, mam nadziej臋 偶e zrobi mi jakie艣 usg ,聽 bo od 2 tygodni nie mia艂am i jakie艣 durne my艣li mi chodz膮 po g艂owie 馃ぃ prenatalne bede mia艂a 7.12, miejmy nadziej臋, 偶e wszystko b臋dzie ok聽 馃檪

Trzymam kciuki. Te偶 um贸wi艂am si臋 na prenatalne na 7.12. Oby dobre wiadomo艣ci by艂y dla nas Gwiazdkowym prezentem. 馃コ馃挐馃懚馃巹馃巰

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Cze艣膰,聽

Ponownie po wizycie kamie艅 z serca, serducho bije, bobo ro艣nie 鉂わ笍

Wedlug usg mamy 10tyg4d, wed艂ug Om 11 tyg 2 dni, tak偶e jakiej艣 ogromnej r贸偶nicy nie ma.聽

Bez problemu um贸wi艂am ze skierowaniem badania prenatalne, na 27. 11. Nawet dobrze, 偶e nie kombinowa艂am nic na w艂asn膮 r臋k臋 bo nie wpad艂abym na to 偶e m贸j lekarz kieruje do innego miasta 馃槢 Pani, kt贸ra mnie umawia艂a nic nie m贸wi艂a o p臋cherzu, powiedzia艂a tylko tyle 偶e mo偶na zje艣膰 lekkie 艣niadanie.聽

@Katarzynaa聽ja osobi艣cie uwa偶am 偶e nam to si臋 powinno ograniczy膰 dost臋p do internetu bo cz艂owiek potem najgorsze diagnozy stawia - np. jak zobaczy艂am swoje wyniki moczu to ci臋偶ko wystraszona by艂am a lekarz r臋k膮 machn膮艂 i tylko powiedzia艂, 偶eby zurawit bra膰 馃槃

Ju偶 si臋 nie mog臋 doczeka膰 a偶 znowu bobo zobacz臋, wizyt臋 u lekarza mam na 8.12, wi臋c w sumie b臋d臋 maluszka widzia艂a co tydzie艅 馃檪

U nas na razie wie moja mama i babcia (m贸j tato i te艣ciowa nie 偶yj膮, a z te艣ciem mamy kiepski kontakt ostatnio) teraz chc臋 powiedzie膰 w pracy, 偶eby zaskoczenia nie by艂o jak co艣 si臋 b臋dzie dzia艂o, rodze艅stwu powiemy na Miko艂ajki chyba, a reszcie rodziny mo偶e na Gwiazdk臋... Chocia偶 m贸j m膮偶 to najch臋tniej nikomu by nie m贸wi艂, a mnie to m臋czy bo bardzo si臋 ciesz臋 i chcia艂abym bez ogranicze艅 o tym m贸wi膰, ale z drugiej strony mu si臋 nie dziwi臋 - ostatnio chwalili艣my si臋 wszystkim i potem wszystkim trzeba by艂o przekaza膰 smutne wie艣ci.聽

A jak u was, komu si臋 chwali艂y艣cie?聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Juka92聽najpierw byli rodzice. Potem by艂a szefowa (szybko posz艂am na L4). Nast臋pnie dobre kole偶anki.

Og贸lnie grono naszych najbli偶szych kt贸rzy z nami p艂akali po poronieniu聽naszego pierwszego malucha.聽

Dopiero teraz "zaczynam" sie chwali膰 po pierwszym prenatalnym. Mo偶e nawet nie chwali膰 bo wielu osobom nie m贸wimy. My艣le 偶e wi臋kszo艣膰 dowie si臋 o ci膮偶y po porodzie.聽聽Ju偶 mamy koniec pierwszego trymestru i mamy nadziej臋, 偶e najgorsze za nami.

@Kociara聽ju偶 teraz przy wysokiej glukozie mog膮 skierowa膰 na krzyw膮? Ja mia艂am 90- pono膰 g贸rna granica. Mimo to lekarka nie m贸wi艂a nic o ponownej glukozie. Nawet zwyk艂ej. Ale ja si臋 tam nie znam. Za to bardzo mi kontroluje TSH. Ju偶 teraz bior臋 leki, przy czym nigdy nie mia艂am problem贸w z tarczyc膮.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Katarzynaa witam w grupie z tarczyc膮 - nigdy nie mia艂am problem贸w ale przy poprzedniej ci膮偶y wysz艂o mi za wysokie聽 tsh na samym pocz膮tku i zaraz polecia艂am. Nawet po stracie endokrynolog kaza艂a go pilnowa膰 w zwi膮zku z planami macierzy艅skimi i ca艂y czas bior臋 Euthyrox. Przy okazji wykry艂a mi niedob贸r witaminy d3, bior臋 4 tysi膮ce jednostek i dopiero jest ok 馃檪

Edytowane przez Juka92
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@Katarzynaa聽u mnie聽te偶 wysz艂a glukoza na poziomie 90 i niestety dosta艂am skierowanie na krzyw膮. Musz臋 wykona膰 przed kolejn膮 wizyt膮 na pocz膮tku grudnia. Mam nadziej臋, 偶e bedzie ok. W dw贸ch poprzednich ci膮偶ach te偶 mia艂am do艣膰 wysok膮 glukoz臋 ale cukrzycy ci膮偶owej nie mia艂am.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ja dzi艣 zapisa艂am si臋 na prywatne USG prenatalne 1grudnia (chce mie膰 dok艂adna pewno艣膰 偶e wszystko jest ok ) bo tutaj niby wysz艂o 偶e tak ale 5 min trwa艂o badanie i cz艂owiek sam si臋 niepotrzebnie nakr臋ca ... Co do glukozy te偶 mia艂am na czczo 90 ale przy c贸rce 10 lat temu te偶 i na razie na dodatkowe mnie nie wysy艂ali.. U mnie jest problem z podwy偶szonym ci艣nieniem , cho膰 mnie si臋 zdaje 偶e mam fartuchowe haha bo co przed wizyt膮 mi mierz膮 to wy偶sze a w domu nawet 3x dziennie i w normie. No ale leki ju偶 dostalam 偶eby by艂o na jednakowym poziomie ca艂y czas ... Tylko musz臋 zadzwoni膰 zapyta膰 czy jak teraz mam ksi膮偶kowe 120/70 to nadal bra膰 te leki bo panikuj臋 oczywi艣cie 偶e tak mi si臋 obni偶y 偶e padne 馃槀馃槀馃槀 ale w poprzedniej ci膮偶y te偶 mniej wi臋cej od po艂owy walczy艂am z ci艣nieniem 馃槙

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Przy pierwszej c贸rce (10 lat temu) dosy膰 d艂ugo pracowa艂am i mo偶e dlatego si臋 tak nie panikowalo i nie by艂o tak dost臋pne wszystko w necie , a teraz chyba za duzo mam wolnego i za du偶o czytam bo co mnie strzyknie co mnie zakluje to ja ju偶 panika 馃槺馃槺馃槺

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

31 minut temu, Justi89 napisa艂:

Ja dzi艣 zapisa艂am si臋 na prywatne USG prenatalne 1grudnia (chce mie膰 dok艂adna pewno艣膰 偶e wszystko jest ok ) bo tutaj niby wysz艂o 偶e tak ale 5 min trwa艂o badanie i cz艂owiek sam si臋 niepotrzebnie nakr臋ca ... Co do glukozy te偶 mia艂am na czczo 90 ale przy c贸rce 10 lat temu te偶 i na razie na dodatkowe mnie nie wysy艂ali.. U mnie jest problem z podwy偶szonym ci艣nieniem , cho膰 mnie si臋 zdaje 偶e mam fartuchowe haha bo co przed wizyt膮 mi mierz膮 to wy偶sze a w domu nawet 3x dziennie i w normie. No ale leki ju偶 dostalam 偶eby by艂o na jednakowym poziomie ca艂y czas ... Tylko musz臋 zadzwoni膰 zapyta膰 czy jak teraz mam ksi膮偶kowe 120/70 to nadal bra膰 te leki bo panikuj臋 oczywi艣cie 偶e tak mi si臋 obni偶y 偶e padne 馃槀馃槀馃槀 ale w poprzedniej ci膮偶y te偶 mniej wi臋cej od po艂owy walczy艂am z ci艣nieniem 馃槙

Fartuchowe. 馃槀馃槀 To te偶 to mam. W pierwszej ci膮偶y prawie 7.5 roku temu chcieli mnie leczy膰 na nadci艣nienie, w tej ci膮偶y, kt贸r膮 straci艂am te偶. Ale tak to dzia艂a te偶 u mnie. Co wizyta to nerwy... W domu mog臋 mierzy膰 par臋 razy dziennie i jest wszystko w porz膮dku. 馃

Teraz mam wysokie, ale okre艣lone jako wysokie prawid艂owe, wi臋c p贸ki co nie ma dramatu. 馃檪

  • Lubi臋 to! 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@paula22聽tylko obci臋艂am w艂osy wi臋c nie m贸wi艂am, w grudniu powiem jak b臋d臋 mie膰 malowane 馃槈

@Katarzynaa聽s艂ysza艂am, 偶e je艣li glukoza wyjdzie powy偶ej 94 to wysy艂aj膮 na krzyw膮.聽

Nie interpretuje wynik贸w w internecie, patrz臋 tylko na wide艂ki z laboratorium, czy mocno odstaje od normy. Cho膰 nie powiem jak mi wynik z cytomegalii wyszed艂 wynik 0,450 to zimnym potem mnie obla艂o. Okaza艂o sie, 偶e na telefonie wide艂ek normy mi nie pokazywa艂o, jak wydrukowa艂am wszystko okaza艂o si臋 w porz膮dku. Nauczy艂am si臋, 偶e jak wyniki cho膰 troch臋 odbiegaj膮 od normy to w necie zawsze mo偶na odczyta膰, 偶e to rak, wi臋c nie czytam.

Ja to si臋 przed wizyt膮 zmuszam aby si臋 zestresowa膰, bo normalnie zawsze mam za niskie. Teraz kawy nie pije to ju偶 w og贸le, ale si臋 nie przejmuje bo dobrze si臋 czuje

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Cze艣膰 dziewczyny! Do艂膮czam do grona czerwcowych mamusiek, termin 8/9 czerwca聽馃き聽Przyznam, 偶e wiadomo艣膰 o ci膮偶y by艂a zaskoczeniem, bo pomimo tego, 偶e rozmawiali艣my ju偶 z m臋偶em o dziecku to jednak nie snuli艣my nie wiadomo jakich plan贸w. Na pocz膮tku by艂am dos艂ownie przera偶ona, bo to pierwsza ci膮偶a, ale teraz ju偶 jest samo szcz臋艣cie, a szczeg贸lnie po pierwszym piciu serduszka 馃槏. Wiadomo, s膮 jakie艣 obawy, szczeg贸lnie je艣li chodzi o te dzisiejsze czasy, ale staram si臋 my艣le膰 pozytywnie. Mia艂am ju偶 2 wizyty u lekarza, obecnie u nas 11 tydzie艅, na usg wszystko dobrze, maluch ro艣nie, ostatnio mia艂 ju偶 3,1 cm. Usg prenatalne mam 28.11 wi臋c te偶 ju偶 nied艂ugo i mam nadziej臋, 偶e wszystko b臋dzie okej.聽

Dolegliwo艣ci bardzo uci膮偶liwych na szcz臋艣cie nie mam - md艂o艣ci s膮, ale bez wymiot贸w, wstr臋t do jaki艣 potraw, czasami zdarza si臋 b贸l g艂owy, dra偶liwe piersi, no i jak na razie jeszcze ci膮g艂e zm臋czenie...

Ciesz臋 si臋 偶e trafi艂am na t膮 grup臋 i mi艂o b臋dzie m贸c wymienia膰 si臋 z wami do艣wiadczeniami, a i dowiedzie膰 si臋 co nieco, bo tak jak wspomnia艂am to moja pierwsza ci膮偶a, wi臋c jestem kompletnie zielona馃槅馃槉

  • Lubi臋 to! 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia

@Polcia27聽Witam serdecznie 馃槝

Dziewczyny nam pytanie odno艣nie odzie偶y ci膮偶owej. Za tydzie艅 b臋dzie w Lidlu i my艣la艂am 偶eby sobie chocia偶 leginsy kupi膰 . Czy kt贸ra艣 z was kupowa艂a聽 jak wypada tam rozmiar贸wka ci膮偶owa? Bo nieraz skusi艂am si臋 na jaki艣 ciuszek z Lidla ale musia艂am bra膰 najmniejszy rozmiar z odzie偶y normalnej albo wchodzi艂am w dzieci臋ce 馃檴Przyznam 偶e nie zamierzam wydawa膰 maj膮tku na ciuchy ci膮偶owe jak w pierwszej ci膮偶y a p贸藕niej wszystko do wora.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
1 minut臋 temu, Katarzynaa napisa艂:

@paula22聽widzia艂am. Fajne rzeczy. Tylko zastanawiam si臋 czy to nie za szybko. Nie wiem. Staram si臋 cieszy膰 Ale te偶聽 nie zapeszac聽

Tylko ja nied艂ugo nie b臋d臋 mia艂a w czym z domu wyj艣膰 馃様Je艣li chodzi o spodnie bo w 偶adne ju偶 si臋 nie mieszcz臋 niestety opr贸cz leggins贸w. Bluzek mam sporo bo przed ci膮偶膮 lubi艂am nosi膰 oversize.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...